Zilveren kerkgebouw Een geschiedenis van veel mensen =MENSEN= Vijfjaar ’’Sjaak Willemstein bi Vijftig jarig bestaan Immanuël kerkgemeente trok meer aandacht ZVH speelt twee keer in Swanla Radiopiraat uit de ether Besluiten van B. en W. «OI W6* 99 Bestuur Bouw Actiecomité Weekblad Ingebruikname Eerste kerkdienst Fietsroute Onderzoek Noodnet Het begin A i I I Pagina 9 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 21 november 1990 De nu 26-jarige hervormde Immanulkerk aan de Prinses Beatrixlaan, gefotografeerd in september 1964. Velde. (Foto: Sjaak Noteboom). Bij zijn afscheid als adviseur van de Goudsche Machinefabriek BV is ing. J.W.A. RENSSENkoninklijk onder scheiden. De heer Renssen was tot 1 oktober 1989 directeur van de GMF. Na die tijd diende hij de commissaris sen en de directie met een adviseur schap. De Goudse zakenman is meer dan 30 jaar aan het nu Waddinxveense bedrijf verbonden geweest. Nadat in 1937 het begon te rommelen in de plaatselijke Nederlands Her vormde Kerk komt een groep veront rusten in het najaar van 1940 (22 okto- -in het nieuws- WADDINXVEEN - De 50-jarige hervormde Immanuëlkerkgemeente kerkt al ruim 25 jaar in de Immanuëlkerk aan de Prinses Beatrixlaan. De viering van het zilveren bestaan van dit Godshuis heeft vorige week geen aandacht meer getrokken omdat het volop goud was wat er klonk. Met een feestelijke dienst is het kerkelijk jubileum van de deelgemeente van de Nederlandse Hervormde Kerk zondag afgesloten. Dank zij de inbreng van de zondagsschool klonk het ’’Lang zal hij leven, in de gloria, hiep hiep hiep hoera”,. WADDINXVEEN - De geschiedenis van de een halve eeuw oude hervormde Immanuëlkerkgemeente is er ook één van mensen. Van negen predikanten (in 1941 ds. W. van Hassel, nuds. A.A. van Houwelingen), van drie bijstand- verleners in het pastoraat, van kerkbe- stuursleden, van kosters en van ge meenteleden. Tegen een dagvergoeding van 10,- kwam kandidaat W. van Hassel in 1941 uit Utrecht naar Waddinxveen. De eer ste vast geestelijk verzorger van het toenmalige Wet en Evangelie werd geïnstalleerd op 30 november 1941. Zijn eerste dienst is op Oudejaars avond 1941. Hij wordt opgevolgd door ds. H. Offringa (1948-1953), ds. W. Koole (1953-1954), ds. J. van Vliet (1954), ds. E.H. Kalkman (1958-1964), ds. A. van Haarlem (1965-1969), ds. N.J. Flink (1970-1977), ds. Th.H.G. Hulst (1977-1986) en ds. A.A. van Houwelingen (vanaf 1987). Vanaf 1973 hebben de predikanten in hun pastorale werkzaamheden bijstand ontvangen. Ds. N.J. Flink werd vanaf 1973 tot 1975 geassisteerd doords. H.J. Voors. Vanaf 1975 tot 1983 is in de ge meente de heer A.L. Yska werkzaam geweest als ouderen pastor. Diens werkzaamheden zijn sedert begin 1986 overgenomen door ds.. H. Onstein tot op heden. Als bestuursleden worden benoemd de heren A. v.d. Vusse (voorzitter), N. Krabbendam (secretaris), A. Vis (pen ningmeester), E.J. van Beek en A. Zij- deman. De voorlopige statuten en het huishoudelijk reglement worden goed gekeurd. Tevens wordt besloten een maal per veertien dagen een kerk- blaadje uit te geven. Zo wordt de basis gelegd voor de Immanuëlkerkgemeen te. deren gestadig. Op zaterdag 14 decem ber 1963 wordt de eerste steen gemet seld door de heer N. Krabbendam, tweede voorzitter van Wet en Evange lie. Bij een temperatuur ver beneden het vriespunt komt een groot aantal ge meenteleden kijken hoe alles in zijn werk gaat. Bij diezelfde gelegenheid mochten, heel democratisch, de gemeenteleden op de bouwplaats zelf bepalen welke luidklokken in de toekomstige toren van de nieuwe kerk komen te hangen. Het geluid van vijf verschillende luid- klokkencombinaties werd via een bandrecorder ten gehore gebracht. De laatste twee klokken brachten volgens de gemeenteleden het mooiste geluid voort. Dit waren ook de zwaarste (en meest dure) klokken van de vijf combi naties die voor de kerk geschikt worden geacht. De zilveren legpenning van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland is uitgereikt aan Y. MOHAMED, omdat hij 25 jaar in dienst is van de meubelfabriek Bruwa BV aan de Henegouwerweg in Wad dinxveen. De heer Mohamed, die is op geleid tot meubelspuiter, kreeg de on derscheiding uitgereikt van G.Th.B. Mulleman, bestuurslid van de Goudse Kamer. Sjaak Willemstein met achter hem Kasper Roefs en bij hem Hugo van Door vakbekwaamheid, service en snelle wijze van werken heeft Sjaak Willemstein met zijn hoveniersbedrijf zich bij particulieren, bedrijven en overheden een vaste plaats weten te verwerven in Waddinxveen en wijde omgeving. Op 23 mei is het dan eindelijk zover. De ledenvergadering besluit de kerk- bouwplannen van het bestuur van Wet en Evangelie goed te keuren en de difi- nitieve ontwerp-opdracht te verstrek ken aan het architectenbureau A. Ver schoor Bier. De totale bouwkosten worden dan geraamd op 305.000,-. De voorbereidingen voor de bouw vor- verzorgt. Als tekst heeft hij gekozen Het bestuur van het toenmalige ”Wet en Evangelie". Zittend van links naar rechts: N. Krabbendam, R.J. deVries, ds. E.H. Kalkman, E.J. van Beek en mevrouw W.A. Verhoeff-Reijngoudt. Staand van links naar rechts: D. Gorissen, A. Mulder, P.A. van Oosten en J. T. Voorbach. De vaste klantenkring heeft het aanbod gekregen van tien bloembollen voor vijf gulden, inclusief het planten. Ui teraard hoopt het hoveniersbedrijf dat dit planten gepaard kan gaan met het winterklaar maken van de tuin, maar Bij de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden-Holland in Gouda is drs. G.L.M. GIETMAN(28) als economisch medewerker in dienst getreden. Hij zal betrokken zijn bij het regionaal economisch beleid en zich in het bijzonder bezighouden met het ver strekken van informatie over bedrijfs ruimten en bedrijfsterreinen in de re gio, het beoordelen van ontwerp-be- stemmingsplannen en het coördineren van de Enquete Regionale Bedrijfsont wikkeling (ERBO). Drs. Gietman is in 1988 als regionaal geograaf afgestu deerd aan de Katholieke Universiteit in Nijmegen. dat is beslist niet verplicht. Sjaak Willemstein, die zijn bedrijf heeft aangesloten bij het landelijke garantiefonds van zijn bedrijfstak en lid is van de Kring Tuin- en Land- schapsvoorzieningen, werkt met twee vakbekwame krachten. Bij het be drijfje werken ook regelmatig stagiai res van de Middelbare Tuinbouw school in Boskoop. Het initiatief van de Waddinxvener en oud-leerling van de Middelbare Tuin bouwschool in Boskoop om in 1985 met een eigen bedrijf te beginnen sloeg di rect aan. Al spoedig wordt in 1960 een actieco mité gevormd voor de coördinatie van de kerkbouw. In februari 1961 wordt aan architect ir. T. Bier te Boskoop op dracht gegeven voor het maken van een schets voor een kerkgebouw van 500 a 600 zitplaatsen. Als in de loop van 1961 de architect met een eerste schetsontwerp komt zijn de dan aanwezige kerkeraadsleden en be stuursleden zo onder de indruk dat zij staande de vergadering besluiten voor dit ontwerp een bouwvergunning aan te vragen bij de gemeente Waddinx veen. Helaas blijkt al snel dat de eerste be groting van de kosten ten bedrage van 427.000,; sterk afwijkt van het door het bestuur als norm gestelde bedrag van 250.000,-. Uiteindelijk wordt besloten naar andere plannen uit te zien en de zaak tot nader order aan te houden. In februari 1962 wordt een nieuwe op dracht aan wijlen architect Teun Bier gegeven. Een maand nadien dient hij zijn tweede schetsontwerp in, waarbij de bouwkosten begroot worden op 238.904,-. De grondprijs bedraagt 25,- per m2 in juni 1962. Op vrijdag 1 juni 1962 bericht het Weekblad voor Waddinxveen daar over: ”De bouwplannen van ”Wet en Evangelie” voor de stichting van een eigen kerkgebouw aan de Prinses Bea trixlaan nemen thans vaste vorm aan. Hef architectenbureau A. Verschoor- Teun Bier, gevestigd te Loosduinen en te Boskoop, maakte een ontwerp voor een modem kerkgebouw, dat ruim vijf honderd zitplaatsen zal bevatten. Aan het gemeentebestuur is het verzoek ge richt voor de bouw van deze kerk de in het uitbreidingsplan .gereserveerde grond aan de Prinses Beatrixlaan tus sen Kerkweg en Chr. Ulo-school in, te mogen kopen”. ’’Volgens de voorlopige berekeningen gaat het kerkgebouw ongeveer 300.000,- kosten. ”Wet en Evangelie” hoopt van dit bedrag ongeveer de helft aan subsidies te ontvangen van Rijk en Kerk”. ”De eigen bouwactie heeft tot op he den reeds 40.000,- opgebracht en de bedoeling is bij de aanvang van de bouw, in totaal 60.000,- aan eigen geld beschikbaar te hebben. Behalve door giften hoopt men de grond, zodra deze in eigendom is verkregen, weer symbolisch aan leden van de kerk als mede belangstellenden te verkopen, zodat men nog sterker de idee krijgt, daadwerkelijk in de kosten te hebben bijgedragen en ook mede-eigenaar te zijn. Hoewel deze symbolische voor koop officieel nog niet is gestart, zijn er al belangstellenden voor vele tientallen vierkante meters”. In de kerk zelf komt een aandachtcen- trum, bestaande uit een vast podium met kansel, doopvont en avondmaal stafel. Buiten de kerkzaal komt een royale ontvangsthal, die ook voor an dere bijeenkomsten zal kunnen wor den benut. Behalve de consistorieka mer zijn er nog drie zaaltjes geprojec teerd voor diverse bijeenkomsten, spe ciaal ten behoeve van het jeugdwerk. ”Ten aanzien van het exterieur spreekt het ontwerp duidelijke taal. Een bij zonder aspect wordt gevormd door de toren, die doorloopt tot in de kerk, maar niet als een massief stenen ge heel. Een glaswand, met daarin ver werkt het kruis, zal vanuit de kerk een blik naar buiten in zuidelijke richting geven, waardoor overdag een fraai lichteffect kan worden bereikt binnen in de kerk, terwijl bij avond, wanneer de kerk is verlicht, dit raam naar voren zal springen. Bijzonder is ook dat de zuidelijke gevel, die is gericht naar de Kerkweg, direct zal oprijzen uit een aan deze zijde van de nieuwe kerk ge projecteerde vijver”, aldus berichtte het Weekblad voor Waddinxveen. Op de avond van woensdag 30 septem ber 1964 vindt de officiële ingebruik name plaats van de Immanuëlkerk na dat ’s middags het kerkgebouw was op geleverd door de architect. Het nieuwe kerkgebouw is dan tot de laatste plaats bezet. Het is de bekroning op het werk van velen in onze gemeente. Ds. E.H. Kalkman, die 4 weken later afscheid zal nemen van de Immanuël kerkgemeente en naar Maassluis zal vertrekken, aanvaardt namens de ker- keraad het kerkgebouw en leest vervol gens het inwijdingsgebed van Salomo. Kinderen van de zondagsschool en jeugdclubs dragen de kanselbijbel aan het doopbekken, de broodschalen en bekers voor het Heilig Avondmaal, het kerkkoor en de Hervormde Vrouwen dienst het liedboek en het dienstboek terwijl leden van de Jonge Kerk de of- ferzakjes aanbieden. Samen zijn zij een afspiegeling van de hele groep van Wet en Evangelie die in die lange reeks van jaren zo sterk toe geleefd heeft naar dat moment. Daarna vindt een liturgische dienst plaats met als liturg ds. E.J. Beens, scriba van de Provinciale Kerkvergade ring, terwijl ds. Kalkman de prediking Collossensen 3:17: ”En als wat gij doet met woord of werk, doet het alles in de naam des Heren Jezus, God de Vader dankende door Hem”. Ds. Kalkman gaat met name in op de grote dankbaarheid voor hetgeen in dit gebouw aan de gemeente gegeven is. ’’Uiterlijk is alles in orde, en nu zegt men wellicht: dit is een mooi eindpunt. Een eindpunt mag het zijn van de of fervaardigheid, van de activiteit, maar in geen geval het eindpunt van het werk. Hier is het nieuwe begin, met nieuwe kansen. Ook de gescheiden heid der kerken roept om een oplos sing. De opdracht blijft: Eén kudde on der Eén Herder Ook de burgerlijke autoriteiten ont breken niet. Na de dienst voert burge meester C. A. van der Hooft het woord en spreekt zijn grote blijdschap uit over het tot stand komen van het kerkge bouw. Zo is de gemeente van de Immanuël kerk gereed voor een nieuwe fase in haar bestaan. Het 25-jarig bestaan van de Immanuëlkerk in 1989 vormde aan dachtspunt tijdens de herdenkings- week. In 1977 wordt de kerk uitgebreid met de Gemeentezaal, die voor tal van doeleinden dienst doet, zoals avond diensten, jongerenkerk, gemeente- avondenkerkeraadsvergaderingen De nieuwbouw van 1990, met name be doeld om het jongerenwerk letterlijk meer ruimte te geven werd tijdens de herdenkingsweek door veel reünisten bewonderd. In de maanden daarna wordt een 5-tal predikanten benaderd om preekbeur ten te vervullen. Telkens is het ant woord negatief. Uiteindelijk echter kan de secretaris, Krabbendam, mel den dat ds. Langman uit De Lier bereid is gevonden de eerste kerkdienst te lei den. Ongeveer 100 mensen wonen dan de eerste kerkdienst bij in de Remon strantse Kerk op 6 april 1941. Een groots moment voor Wet en Evangelie. Ds. Langman heeft als tekst voor de prediking ’’Slaat Uw pennen van de tent niet te vast”. De pas benoemde koster K.J. Yska en organiste mevr. Krabbendam zijn die zondag voor het eerste actief. Het is het begin van een lange reeks van kerkdiensten in het Remonstrantse kerkje aan de Zuidkade. Het aantal be zoekers groeit tot vaak 200 personen, terwijl sommige diensten door wel 250 tot 300 mensen bezocht worden. Op oudejaar 1954 vindt de laatste kerk dienst aan de Zuidkade plaats, zodat op Nieuwjaarsdag 1955 in Het Tref punt gekerkt kan worden. Gouwenaar TON BENNEMEER, werkzaam bij Foto Sjaak Noteboom in het winkelcentrum de Passage en onder meer foto’s makend voor het Week blad voor Waddinxveen, heeft de derde prijs gewonnen in een fotowed strijd van Kodak. De prijs, zijnde 1.500,-, werd uitgereikt op de Foto- kina-fotobeurs in het Duitse Keulen. De wedstrijd had als thema ’’scherp te”. De foto van Ton Bennemeer werd samen met de andere winnende foto’s geëxposeerd. WADDINXVEEN - In vergade ringen van het college van burge meester en wethouders zijn onder andere de navolgende zaken onder werp van bespreking geweest. Ten aanzien van het aan het college aangeboden concept-verkeerscir- culatieplan, deel 4, wordt besloten dit, na aanpassing voor te leggen aan de raadscommissies, ter ver krijging van een uitspraak over de prioriteit van de te nemen maatre gelen en de kosten/batenanalyse hiervan. Daarna zal de fasering van de plannen worden aangepast aan de dan bekende inzichten en reac ties. Hierna zal dan de inspraak ronde plaatsvinden. Vooruitlopend op deze besluitvor ming zal, mede gelet op de discussie tijdens de raadsvergadering ter be handeling van de gemeentebegro ting 1991 (22, 23 en 25 oktober), de raad worden voorgesteld een kre diet beschikbaar te stellen voor het uitwerken van een plan voor de aanleg van de fietsroute ”E” (ge deelte gelegen tussen de gemeente Boskoop en de Sniepweg). Besloten is, in het kader van het minderhedenbeleid, in de educa tieve sfeer en ter voorkoming van achterstanden bij jongeren van et nische groeperingen, een onder zoek te verrichten naar de moge lijkheden tot verbetering van de opvang van en verkleining van de taalachterstand bij allochtone kin deren in de leeftijd beneden 4 jaar. Bromfietsers' In de verkeerssituatie voor (brom)- fietsers langs de Dreef zullen de volgende aanpassingen worden verricht: >,a. Aan de noordzijde van de Dreef zal het Fietspad tussen de entree van het sportpark en het Sportpad dub bel berijdbaar worden gemaakt. 2. Ter hoogte van de toegang naar de tennis- en hockeyvelden zal een oversteekplaats worden aangelegd. Subsidies Aan het Jongerenkoor Meeting is een garantiesubsidie verleend voor het op 16 november gehouden jubi leumconcert. Aan de pluimvee- en konijnenfok- ■.kersvereniging ’’Nieuw :even” is een ereprijs beschikbaar gesteld ten behoeve van de op 8 t/m 10 no vember 1990 gehouden tentoon stelling. Conform het gestelde in het be leidsprogramma 1990-1994 is ak koord gegaan met een advies om de gemeenteraad voor te stellen een krediet beschikbaar te stellen voor de verbouw van het wijkgebouw ’’Zonnig Zuid”. Per 1 januari 1991 zal het gemeen tehuis worden aangesloten op het Nationaal Noodnet. Het noodnet is een separaat telefoonnet dat slechts bij calamiteiten in vredestijd opera tioneel is. Het eigen kerkgebouw is een belang rijk onderdeel in het lezenswaardige herinneringsboekje van de in 1940 op gerichte Vereniging ”Wet en Evange lie”, de voorloper van de huidige Im manuëlkerkgemeente. De lidmaten van deze kerk kwamen aanvankelijk in huissamenkomsten en vervolgens in de Remonstrantse Kerk aan de Zuidkade en in het Gereformeerd Verenigingsge bouw Het Trefpunt terecht voor de we kelijkse diensten. Als de Remonstrantse Kerk, waar sinds 1941 wordt gekerkt, te beperkt blijkt door het groeiende bezoekers aantal wordt eind 1954 besloten om te zien naar meer adequate accommoda tie, die gevonden werd in Het Trefpunt aan de Stationsstraat. Ondanks het hartelijk welkom en de goede samenwerking in die jaren ont staat de wens toch te komen tot een ei gen kerkgebouw. In juni 1959 wordt binnen het kerkbestuur voor het eerst officieel gesproken over de bouw van de huidige kerk, uitlopend in het be sluit op 12 oktober 1959 een optie aan te vragen bij de gemeente Waddinx veen op het perceel gelegen aan de Prinses Beatrixlaan/spoorlijn. De eerste leden van Wet en Evangelie pakken hun zaken voortvarend aan. Op 2ee kerstdag 1940 zal in de Remon strantse Kerk aan de Zuidkade de eer ste kerkdienst gehouden worden. Een predikant uit Sluipwijk verklaart zich spontaan bereid de eerste samenkomst te leiden. Doch te elfder ure komt het bericht binnen dat hij zijn toezegging intrekt. Teneinde zekerheid te verkrijgen wordt besloten onverwijld een per soonlijk onderzoek in te stellen. De no tulen van de bestuursvergadering van Wet en Evangelié melden daarover ’’Ondanks straffe noordoosterwind en een temperatuur van ver onder nul, gingen twee onzer per fiets naar de pas torie in Sluipwijk. Helaas was het ver geefse moeite. Over het besprokene zullen wij geen verslag uitbrengen. De motivering was te zeer in strijd met wat we zelfs naar menselijke maatstaven oirbaar achten In allereil worden de leden van Wet en Evangelie op de hoogte gebracht dat deze eerste dienst geen doorgang vindt. De eerste teleurstelling in een reeks van vele. ber en 11 november) voor het eerst bij elkaar. Besloten wordt een commissie in het le ven te roepen die de mogelijkheid moet onderzoeken voor het houden van kerkdiensten. Een rondzendbrief wordt opgesteld om te peilen of hier voor belangstelling bestaat. De respons daarop is zo groot dat uit eindelijk op 9 december 1940 met alge mene stemmen besloten wordt tot de oprichting van de Vereniging ”Wet en Evangelie”. De eerste leden zijn dan: J. Bos, H.J. Boekamp, P. de Boer, E.J. van Beek, G. Graveland, H.C. Hijzel- doorn, A. de Joode, H. Krabbendam, J. Ravestein, A. v.d. Vusse, W.A. Slie- drecht, A. Vis, K.J. Yska en A. Zijde- man. Logopedisten J. VERSCHOOR en N. DE LA CROIX uit Waddinxveen heb ben in een brief aan de huisartsen in Waddinxveen, Moerkapelle en Zeven huizen en aan de KNO-artsen, neuro logen en kinderartsen in de Goudse zie kenhuizen bericht dat zij sinds oktober 1979 hun praktijk in een samenwer kingsverband voeren. Inmiddels heb ben door studie en ervaring individueel vakinhoudelijke verdiepingen/speciali- saties plaatsgevonden in de verschil lende vakgebieden van de logopedie. Teneinde in Waddinxveen de zorgver lening van de all-round praktijk te opti maliseren, is het samenwerkingsver band uitgebreid met mevrouw G.L. COENEGRACHT-TAN. De specialisaties zijn mevrouw G.L. COENEGRACHT van de Eksterdreef voor taalontwikkelingsstoornissen taal-, leerproblematiek (dyslexie, lees- en spellingsproblematiek) en vroegtij dige interventie bij jonge stotterende kinderen, mevrouw N. DE LA CROIX van de Nic. Beetslaan voor vroegtijdige onderkenning ontwikkelingsstoornis sen, dysfatische ontwikkeling (hersen- functiestoornissen bij zeer jonge kinde ren) en neurologische taal- en spraak stoornissen en J. VERSCHOOR van De Akker voor stotteren en stoornis sen in de vloeiendheid in het algemeen verworven neurologische taal- en spraakstoornissen en stem- en spreeka- demhalingsstoornissen, waaronder hy perventilatie. Naast bovengenoemde specialisaties biedt het drietal het totale pakket van de logopedische zorg (onderzoek, diag nostiek, behandeling en begeleiding). Combineerde hij de eerste vier maan den nog met een andere vaste baan, in de tijd daarna besteedde hij al zijn aan dacht aan het eigen bedrijf dat hij ge heel zonder steun opzette en ontwik kelde. ZEVENHUIZEN - De Nederlandse volleybalkampioen Rentokil/ZVH Speelt in de tweede ronde van het EC 1- toumooi tegen de Poolse vertegen woordiger AZS Czestochowa twee keer thuis. De duels worden op zaterdag 1 decem ber en maandag 3 december in het dorpshuis Swanla van Zevenhuizen af gewerkt. Beide wedstrijden beginnen om 20.00 Uur. ZVH heeft in Nutricia een sub- sponsor gevonden. Het Zoetermeerse concern zal het eerste mannen- en vrouwenteam van sportvoeding voor zien. ZVH speelde afgelopen week twee- tnaal. Op dinsdag werd de wedstrijd in de kwartfinale tegen Varel/CW ge speeld en zaterdag in Amstelveen de competitiewedstrijd tegen Deltalloyd/ AMVJ. In de bekerwedstrijd tegen streekge noot en ere-divisie debutant Varel/ CVV wist het basisteam op duidelijke wijze een 3-0 overwinning te behalen. Trainer Toon van der Burgt kwam met zijn sterkste opstelling in het veld en deze liet het in grote getale aanwezige publiek zien wat ze in huis hebben. Via de setstanden 15-4, 15-11 en 15-4 wist ZVH de halve finales van de nationale beker te halen Het team van ZVH speelde zaterdag in Amstelveen in een andere samenstel ling een gewonnen wedstrijd tegen Deltalloyd/AMVJ. Toon van der Burgt liet Edger Tinkhof in de basis aantre den ten koste van Jan Clardeij Ambtsdragers en bestuursleden van de Immanuëlkerkgemeente bij de ingebruik name van de Immanuëlkerk in 1964. Van links naar rechts H. de Willigen (ouder ling), U. Bruinsma (ouderling), C. Jongewaard (diaken), gedelegeerde Provinciale Kerkvergadering, P.A. van Oosten (tweedepenningmeesterj, W.A. Verhoeff-Reijn goudt, E.J. van Beek (secretaris), N. Krabbendam (tweede voorzitter), J. T. Voor bach (tweedesecretaris), ds. E.H. Kalkman (predikant), R.J. de Vries (diaken-pen- ningmeester). WADDINXVEEN - Vorige week woensdagavond om kwart voor negen is door de Radio Controle Dienst en de rijkspolitie de illegale zender Radio Apollo uit de lucht gehaald. Uitzendingen vonden plaats vanuit een woning aan de Heemraadweg. Inbeslaggenomen werden een micro foon, een mengpaneel, een voedings- apparaat, een zender en twee draaita fels. WADDINXVEEN - Hoveniersbedrijf Sjaak Willemstein bestaat vijf jaar. Aan dit eerste lustrum schenkt het een mansbedrijf aan de Koningin Wilhel- minasingel 55 waar naast Sjaak Wil lemstein (26) ook Kasper Roefs en Hugo van Velde werken, gepaste aan dacht. Ik KM □WILLEMS i EtfJ

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 9