Vergadering WSE-voetbal Matige vangst Verlies voor Be Fair- volleybal Film in koffiebar Vox Jubilans in Rotterdam Sjoelen op pakjesavond Spandoek bij Gouwe-aquaduct KOFFIE OCHTEND ’t Praathuis Nederlands 15.000e glasbak ZTTV te sterk voor 2e klas ng I Klaverjassen Schade aan uw auto vereist deskundige reparatie. Cl ’s Morgens Meisjesvoetbal Bomenwijk Voldaan Eén buik en mond Besparing Heren Overslagstation Zuidplas I I ■g 1 1 GLASBEEK AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF a r Wr1 w k [6 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 28 november 1990 Rondom de vuilniszakken is vaak volop rommel. ■The Milieuwethouder Karei van Soest ging vorige week maandag een dagje op pad met de mensen van de reinigings- lijkheden komt. ten}. Op vrijdagavond 30 november, de laat ste vrijdag van de maand, vindt bij WSE de derde klaverjasavond plaats van dit seizoen. Aan de leiding staat W. Siebrecht met 5722 punten en nauw gevolgd door F. Redegeld met 5672 punten. Aan deze klaverjasavond kan worden deelgenomen door zowel leden als niet- leden. De aanvang is rond 20.15 uur, direct na de Sinterklaasviering van de jeugd. Gekaart wordt er in de WSE- kantine aan de Willem de Rijkelaan. de vuilniswagen door KAREL VAN SOEST ZEVENHUIZEN - Het eerste team van de Zevenhuizense tafeltennisclub Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel FOCWA. kenmerk voor vakwerk Noordkade 24 - Waddinxveen i Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk den: het hebben van camera’s achterop de wagen, zodat de chauffeur kan zien wat er achter op de wagen gebeurt, is geen beslist geen luxe. Tientallen keren per dag moet de auto achteruit worden gemanoevreerd een bocht om, een straatje in, om geparkeerde auto’s heen enzovoorts. En dat met vijf spiegels en twee man nen die achter de wagen aanwijzingen geven terwijl ze de fietsende schoolkin deren, die toch nog gauw even achter langs willen, moeten tegenhouden. Voor het overzicht en de veiligheid is zo’n camera een onmisbaar hulpmid del. Naast de gebruikelijke goedkeuringen van de notulen, het financieel jaarver slag en het jaarverslag van de secreta ris, zal het bestuur een voorstel doen om administratiekosten in rekening te brengen bij aanmaningen van de con tributies. Als nieuwe bestuursleden worden voorgedragen mevr. T. v.d. Wal (se cretaris) en H. Mak (vice-voorzitter). A. Moons (technische zaken) en J. v.d. Lans (wedstrijdsecretaris/onderhoud) zijn aftredend en herkiesbaar. Aftre dend en niet herkiesbaar zijn de heren G. Böhmer (jeugd-voorzitter) en W. van Leeuwen (eerste penningmeester). WADDINXVEEN - Donderdagavond 29 november wordt de algemene ledenvergadering gehouden van voetbalvereniging WSE. Deze najaars vergadering vindt plaats om 21.00 uur in de WSE-kantine ”De Lansbre kers” aan de Willem de Rijkelaan. Maandag 29 november was het dan zover. Om 7 uur ’s morgens ging ik lo pend op weg naar de gemeentewerf aan de Noordkade. De lucht was opvallend schoon na een nacht vol regen- en ha gelbuien. Het zou de hele dag droog en soms zon nig worden. Ik liep langs de kringloop- halte bij Albert Heijn. Ik herinnerde mij enkele uitspraken van collega-ge- meentebestuurders op een bijenkomst over GFT-afval vorige week. Men rea liseerde zich dat met de op termijn ver plichte invoering van de GFT-schei- ding ook andere afvalsoorten of - zo men wil - grondstoffen moeten worden gescheiden. Anders verdwijnt er nog teveel in de container. Ik prijs mij ge lukkig dat in Waddinxveen die ontwik keling andersom is gebeurd. Wij zijn begonnen met het opzetten van een be- wustwordingsbeleid waarbij gebruik is gemaakt van de bestaande infrastruc tuur van de glasbakken. Glas, papier, blik, ijzer, textiel en klein chemisch afval kan men al sedert enige jaren kwijt. De GFT-inzameling is naar mijn mening dan ook een logische vol gende stap. Hoe de bewustwording in de praktijk uitpakt, is een van de vragen die van daag beantwoord kan worden. WADDINXVEEN - Het besluit van de gemeenteraad van 19 september dit jaar om in maart 1991 afval gescheiden te gaan ophalen met behulp van minicontainers betekent een grote verandering in de huisvuilinzameling in de gemeente. Maar ook een logische verandering. Enerzijds omdat het een vervolg is op de al eerder in Waddinxveen in gang gezette afvalschei ding. Anderzijds omdat het landelijke beleid erop gericht is in geheel Ne derland het Groente-, Fruit en Tuinafval apart te gaan inzamelen. ZTTC speelde afgelopen vrijdag in het dorpshuis ’’Swanla” de negende wed strijd in de tweede klasse van de Goudse tafeltenniscompetitie tegen het negende team van Vriendenschaar. ZTTC, dat de week ervoor al kam pioen werd tegen Smash kon daardoor vrijuit spelen tegen het team uit Gou da, dat kansloos ten onder ging met 10- 0. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Minister J.G.M. Alders van Volksge zondheid, Ruimtelijke Ordening en Milieu nam vorige week op het Haagse Binnenhof de 15.000ste glasbak in ge bruik. Hij maakte daarbij bekend, dat dit jaar de hoeveelheid via de glasbak ingezameld glas gestegen zal zijn tot 280.000 ton, maar liefst ruim 20% meer dan in 1989. Dat is 66% van de ca. 420.000 ton eenmalig verpakkingsglas die dit jaar in Nederland wordt ver kocht. In 1989 was dat 55%. Per hoofd van de bevolking steeg de hoeveelheid ingezameld glas het afge lopen jaar van 16,6 naar 19,5 kilo, waarmee ons land koploper in de we reld blijft. Meisjes in de leeftijd van 6 tot en met 9 jaar kunnen nu ook voetballen bij WSE. De KNVB heeft toestemming gegeven om de meisjes mee te laten voetballen in de E- en F-pupillen teams. WADDINXVEEN - De volleybalda- mes van CVB Bank/Be Fair hebben met 0-3 van Riva Rijswijk 2 verloren. De heren verloren met 3-1 van Radius 3. Zaterdag speelden de dames van Be Fair hun wedstrijd tegen Riva Rijswijk 2. In de eerste set werd al snel duidelijk dat deze wedstrijd weer een wedstrijd was tegen een tegenstander die even sterk zoniet sterker was. Al snel was het hek van de dam en nam Rijswik een voorsprong 12-8. Be Fair kwam duide lijk te kort en kon de eerste set niet meer redden 9-15. In de tweede set werd al gauw duidelijk dat Be Fair de vorm niet heeft. De pas sing is goed maar de verdediging en het blok falen. Tot 5-5 liep alles nog rede lijk maar dan nam Rijswijk afstand en via 6-10 werd het uiteindelijk 7-15. In de derde set was het helemaal snel gebeurd. Rijswijk nam al snel een voorsprong van 0-7, mede door blokke- ringsfouten. Be Fair kwam nog wel iets terug maar kon toch niet meer verhin deren dat Rijswijk de set naar zich toe trok 6-15. Deze week is er een rustdag, maar op 8 december spelen de dames uit tegen AV’40 uit Delft. Tot die tijd heeft coach Lupgens de gelegenheid om de dames weer uit het dal te trekken. ZEVENHUIZEN - Vrijdagavond 30 november om acht uur is er in de koffie bar ’t Praathuis in het Hervormd Cen trum aan de Dorpsstraat 156 een thema-avond over ’’Praten met God”. ”Hoe praat jij met God, hoe communi ceer je met Hem, door te bidden of kan het ook op een andere manier”, aldus een toelichting op deze avond. Ieder een vanaf 15 jaar is van harte welkom in het Hervormd Centrum. WADDINXVEEN - Donderdagoch tend 6 december om half tien heeft de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen, afdeling Waddinxveen, een pakjesochtend als koffie-ochtend in De Unie. Een ieder brengt een kadootje mee van 5,-. Hier hoort uiteraard een ge dichtje en/of surprise bij, De pakjesochtend is Sints laatste feest in Nederland, omdat hij die dag weer naar Spanje vertrekt. Zwarte Piet deelt deze ochtend de surprises uit. WADDINXVEEN - Voor de ruim 150 koorleden van de Hervormde Ge mengde Zangvereniging ”Vox Jubi lans” in Waddinxveen breekt weer een drukke tijd aan. Volgende maand wachten hen maar liefst 5 optredens. Het begin wordt ge maakt op zaterdagavond 8 december in de Grote - of St. Laurenskerk te Rot terdam. ”Vox Jubilans” verleent dan haar me dewerking aan een zang en orgelavond. Jan Mulder begeleidt de koorzang op het koororgel, terwijl het hoofdorgel voor soli en begeleiding van de samen zang bespeelt wordt door Aad van den Hoeven. De muzikale leiding is in handen van dirigent Pieter Stolk. Ds. L. Romein verzorgt een meditatie. De aanvang is 20.00 uur en de toegang is vrij. De volgende optredens van Vox zijn: 18 december Woerden (Petruskerk); 22 december Gouda (Huize Bloemen- daal); 24 december Waddinxveen (Brugkerk) en 26 december Rotterdam (Doelen). Bij de opening van de afvaltentoonstel- ling in oktober 1989 in de raadzaal heb ik onder andere gewezen op de ontwik keling van de asman via de vuilnisman tot een milieuverzorger die de ge meente schoonhoudt en de burgers voorlicht over het belang van goede af valverwerking De waardering voor de huisvuilopha- lers of bakkenladers neemt gelukkig toe. Bij de uitreiking van de voor ons afvalbeleid toegekende onderscheiding ”De Gouden Zak” op 30 januari, is het personeel van de reiniging dan ook te recht in het zonnetje gezet. Het leverde wel de uitdaging op, dat ik maar eens een dagje mee moest lopen, want ”zo leuk was het werk nu ook weer niet”. Die uitdaging nam ik graag aan. Aangekomen aan de Noordkade kreeg ik te horen dat ik om 7.30 uur ’s-och- tends me.e zou gaan met een ploeg naar de Bomenwijk. Dat mocht ik niet mis sen ”dat is een wijk met zwaar vuil”. Met chauffeur Van Rijswijk en de bela ders Joop Starreveld en Evert-Jan ging ik de Sniep door. Vóór de koffie van 09.00 uur moest ”de Sniep” schoon zijn. Met vereende krachten lukte dat. De wagen zat meer dan halfvol. Opvallend was de grote hoeveelheid zakken, maar nog opvallender was de hoeveelheid vuil die naast de zakken stond: grote verpakkingen, dozen al dan niet met kranten, veel tuinafval, vloerbedek king en andere losse spullen. Volgens de regèls mag alleen huisvuil in goed gesloten zakken worden aange boden! De Waddinxveense vuilnis mannen zijn tolerant: ze nemen alles mee. ’’Anders bellen de mensen later op en moeten we het alsnog ophalen”. Dit is in ieder geval een van de voorde len van het minicontainersysteem. Het kleine grof afval kan bij het nor male huisvuil in de containers. Even eens opvallend zijn de vele open zak ken. Ook niet prettig voor de mannen. En wat te denken van de door katten kapot gegeten zakken die het vuil over de straat doen belanden. De vuilnis mannen ruimen het netjes op. Na de koffie deden we de componisten- buurt in Groenswaard 1. Ook hier erg veel tuinvuil bij het afval. Na de ge scheiden inzameling is dit allemaal voor de compostering! Om 10.00 uur is de eerste volle vracht bereikt. Op naar het overlaadstation van het G. V.B. De weegbrug geeft aan dat de vuilnisauto die zelf 13.120 kg zwaar is z’n gewicht ongeveer verdub beld heeft: 12.780 kg afval in 1,5 uur tijd. Meer dan 4.000 kg per belader. Ik begon dit tegen het eind van de och tend ook wel te merken. Het is zeker geen licht werk. Iedereen weet dat wanneer je iets van gewicht optilt je dit vanuit je benen moet doen en niet van uit je rug. In de praktijk werkt dat niet. Twee zakken tegelijk met een ferme slinger in de wagen en weer bukken voor de volgende twee. En dan de ver schillen in gewicht. Aan de buitenkant van de zak kun je eenmaal niet zien wat er in zit. Dan tref je weer een lichte dan een bijna niet te tillen zak. Om over de ongemakken van de kapotte en open zakken maar te zwijgen. Met de mini-container zal dit verbeteren. Met een gemiddelde in houd van 4 vuilniszakken zal dit een hoop tilwerk schelen. Voor de mannen veel arbeidsvriendelijker en voor hun ruggen een langer leven. Bovendien komt zo dit mannenwerk in aanmer king voor vrouwen. Na leging van de auto nog een rondje Noordeinde, Kerkweg-West en Heu velhof en voor de ochtend zit het erop. Een voldaan gevoel! Maar ook stof tot nadenken. Het raadsbesluit om te con- taineriseren is een goed besluit ge weest. Maar om het te doen slagen is wel de medewerking van de burgers nodig. Zij zullen hun afval goed moeten gaan scheiden en zeker fatsoenlijk moeten aanbieden. Zoals grote hoeveelheden tuinafval, die gewoon bij de vuilniszakken wor den gelegd in plaats van bij het grofvuil of beter nog: af te geven bij Openbare Werken zodat het op de composthoop kan. Het meest verbaasde me de grote sta pel groentekisten van een groentever- koper aan het Noordeinde waar(in) nog vele resten groente zaten en zelfs een grote doos met afgeschreven cakes. En de stapels kussens van bankstellen bij een meubelstoffeerder. Het is nau welijks meer gewoon huisvuil te noe men. Maar ook hier blijken de vuilnis mannen coöperatief. Ik herinner mij dat ik vroeger als kind van mijn vader de vuilnismannen een sigaar mocht geven. Wellicht dat daar mee mijn waardering voor hun zware werk is opgewekt. Tegenwoordig valt ze nog nauwelijks een vriendelijk woord ten deel. De mevrouw, die zeer milieubewust een zak met plastic produkten apart aanbood, moest ik dan ook teleurstel len. Een vuinlnisauto heeft meer één buik en één mond waar alles in gaat, en geen apart gedeelte voor plastics. Zo dra de scheiding van plastic-soorten haalbaar is zal de kringloophalte met een container voor plastics moeten worden uitgebreid. Om 16.00 uur rijden de vuilniswagens leeg de garages in. Het werk zit er voor die dag op. Voor de mannen is er weer een volgende dag met weer afval. Voor mij was het een leerzame dag waarin ik bevestigd ben in de mening dat we in Waddinxveen op de goede weg zijn, dat het gemeentelijk beleid goed is. Dit geldt ook voor het in gang gezette toe komstige beleid van GFT-inzameling en grootschalige compostering in de re gio. Meer het heeft me ook geleerd dat het zonder de medewerking van de inwo ners niet gaat. En zeker niet zonder de inzet van de mannen van onze reini gingsdienst. Mijn waardering voor hun werk is gegroeid. Deze maand bestaat de glasbak tevens 12,5 jaar. Op 17 mei 1978 plaatste de toenmalige VROM-minister L. Gin jaar in ’s-Hertogenbosch de allereerste glasbak in ons land. Toen bestond 13.7% van het huisvuil uit glazen voor werpen, in 1990 is dat teruggebracht tot slechts 4,6%. De Stuurgroep Promotie Glasbak, een samenwerkingsverband tussen over heid en bedrijfsleven, wijst er in haar campagnes voor de glasbak voortdu rend op, dat glas niet als afval niet wor den beschouwd, maar een hoogkwali- tatief verpakkingsmateriaal is, dat na recycling steeds weer opnieuw gebruikt kan worden en zo het milieu spaart. Glasrecycling spaart echter niet alleen het milieu. De gemeentelijke stort- en verbrandingstarieven zijn de laatste ja ren fors gestegen. De 280.000 ton via de glasbak ingezameld glas bespaart de overheid jaarlijks maar liefst 35 mil joen gulden, een bedrag dat, uitgaande van het Nationaal Milieubeleidsplan, nog aanzienlijk kan groeien. Daarin wordt gestreefd naar herge bruik van glazen flessen en potten van ongeveer 80% in 1995 en 95% in het jaar 2000. Op dit moment zijn er plan nen de glasbakdichtheid sterk op te voeren door o.m. het aantal glasbak kente verhogen van 15.000 naar 25.000 in de komende vijf jaar. Het is daarbij ook de bedoeling dat meer op kleur zal worden ingezameld in verschillende glasbakken. Bij het streven naar méér glasbakken noemde minister Alders de noodzakelijke me dewerking van alle Nederlandse ge meenten en wees hen op de mogelijke besparingen. Ook de heren van Be Fair hadden het niet makkelijk. Tegen Radius 3, op pa pier een makkelijke tegenstander, kon geen vuist worden gemaakt. In de eer ste set vloog de servering op en neer. Be Fair, nog zonder de geblesseerde spelverdeler Dirk Pijpers, keek al snel tegen een achterstand aan 11-7. Toch kon Be Fair de kracht nog opbrengen om deze stand nog om te buigen en de eerste set te winnen 15-13. In de tweede set eigenlijk hetzelfde beeld. Opnieuw kwam Radius voor met 14-9. Be Fair kon terugkomen tot 14-14 en zelfs 15-15. Maar Radius hield het hoofd nu koel 17-15. In de derde set werd Be Fair halver wege opnieuw getroffen door spelers- verlies. Theo van Eijk viel uit met een geblesseerde hand en Dennis Lustig viel in. Deze kon ook niet verhinderen dat Radius opnieuw het heft in handen nam. Uiteindelijk werd het 15-12. In de vierde set kon Be Fair aanvanke lijk een voorsprong nemen 5-2. Maar Be Fair was eigenlijk al kapot gespeeld door Radius. Radius kon ook deze set naar zich toe trekken 15-9. Ook de heren hebben deze week rust. Coach Van Diermen heeft ook dus twee weken om zijn mannen voor te be reiden op de Wedstrijd tegen Riva Rijs wijk 2, 8 december dus, Groenswaard, aanvang 15.30 uur. Om half vier rijden we voor de tweede keer die middag naar het overslagsta tion van het G.V.B. Het huisvuil ver dwijnt in de grote containers die naar de afvaloven in het Botlekgebied wor den afgevoerd. Als de auto wordt ge lost zie je pas goed wat er in de - inmid dels kapot gedrukte - zakken zit. Veel groente-, fruit- en tuinafval, dat straks apart wordt ingezameld. Voor het mi lieu een goede ontwikkeling. Die ene dag is door de vuilniswagen in totaal zes keer gelost met een totaal gewicht bven 51.780 kg afvai. Door de open vrachtwagen die in de voor de grote auto onbereikbare plaat sen het afval heeft opgehaald, ook nog eens 5.500 kg. Totale opbrengst 57.280 kg. En daar zitten dan ook die dozen oud papier (waaronder een zware doos boeken van een Sniepwegbewoner) en een doos en enkele zakken glas bijdie ik met tegenzin in de auto moest gooi en. We zijn er met de bewustwording nog niet helemaal. In het algemeen kun je toch stellen, mede gelet op de opbrengsten in de glascontainers en de chemocar, dat het milieubesef in Waddinxveen groeit en daarom zie ik met veel optimisme de verdere afvalscheiding tegemoet. Hopelijk komen er ook in de verwer kingsmethoden en - technieken betere mogelijkheden om de scheiding effi ciënter te maken. Zoals voor kunststof dat niet apart wordt ingezameld omdat de verschillende soorten plastics nog niet op economisch verantwoorde wij zen kunnen worden gescheiden. Dit betekent dat de meisjes eerder met hun geliefde hobby kunnen starten. Voorheen moesten de meisjes tenmin ste 10 jaar zijn. De meisjes trainen eenmaal per week en op zaterdagochtend spelen zij een wedstrijd tegen een team uit de regio. WSE beschikt inmiddels over een meis- jespupillen-team en in de juniorenaf deling zijn de meisjes met twee teams vertegenwoordigd Doordat de meisjes eerder met de voet balsport kunnen starten, zal dit onge twijfeld de overgang naar de meisjes- pupillenteams verbeteren. Wie lid zou willen worden of vragen heeft kan contact opnemen met Hans Matze (tel. 17060) of Fred Bijl (tel. 16380). WADDINXVEEN - Zaterdag viste de hengelsportvereniging Waddinxveen (HSW) haar vierde wedstrijd van de wintercompetitie. Er werd gevist in de Haarlemmerringvaart, waar de vangst over het algemeen niet zo goed was. Voor deze wedstrijd wisten zich als eer ste vijf te plaatsen: 1. J. Verhoef (5620 gr), 2. R. Jenner (3010 gr), 3. M. Rei chard (2700 gr), 4. A. van Leeuwen (1900 gr) en 5. P. Grootendorst (910 gr)- Zaterdag 1 december is er weer de jaar lijkse Sint Nicolaas-wedstrijd. In schrijfgeld 7,50 en opgeven voor don derdag 29 november bij de wedstrijd leiding. Vertrek voor deze wedstrijd is om 07.00 uur vanaf het NS-station Waddinxveen. WADDINXVEEN - ’’Halveer het at| toverkeer” stond er op een vrijdagmitÊ dag op het Gouwe-aquaduct neerge hangen spandoek, een gezamenlijke actie van landelijke milieubewegingen tegen de plannen van minister J.R.H. Maij-Weggen van Verkeer en Water staat om in de komende twintig jaar het hoofdwegennet in Nederland uit te breiden met zo’n vijftig procent. Op het Haagse Binnenhof overhandigdë de delegatie een petitie aan enkele Ka merleden. De Tweede Kamer debat teert komende week over de plannen. Later op de middag werd op verschil lende plaatsen actie gevoerd bij kruis punten, bruggen en viaducten in het hele land. Sommige demonstranten verkleedden zich als spook, omdat zij het beleid van Maij-Weggen beschou wen als ”een vorm van spookrijden”. In de petitie vroegen de milieubewe gingen om een moratorium op de aan leg van wegen voor de duur van vijf jaar. De actie werd afgesloten met de aankoop van een stuk land op het toe komstige traject van rijksweg 73 in Swalmen (Limburg) door de plaatse lijke milieuverenigingen. Waddinxveen was één van de 125 plaat sen waar de spandoek-actie werd ge voerd door milieuactivisten, verkleed als spoken met fakkels. Er was weer genoeg te doen voor de vuilnismannen van Waddinxveen. Terwijl zij aan het inladen waren maakte wethouder Karei van Soest deze foto. Een dag achter WADDINXVEEN - Vanavond (woensdag 28 november) kan er in het clubgebouw van de schuttersvereniging Waddinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan weer gesjoeld worden. Voor de sjoelers is dit de pakjesavond voor St. Nicolaas. Voor elke ronde die ge sjoeld is krijgt men een pakje. De laat ste sjoelavond van dit jaar is woensdag avond 19 december. Uitslagen sjoelavond 14 november 1990: klasse A: 1. Jan Kersbergen (1398 punten), klasse B: 1. Mien van Renesse (1284 punten), klasse C: 1. Asha den Drijver (1187 punten), klasse Langs de weg, zoals hier in de Bomenwijk, worden niet alleen huisvuil- D: 1. Rinus Taktpr (1051 punten) en zakken aangeboden. Vloerbedekking en veel andere losse spullen. Devuil- klasse E: 1. Henry Pijpers (1014 pun- nismannen nemen alles mee. ,en)- a Om 13.00 uur ging ik met de andere vuilniswagen mee met de jongere ploeg: Ad Kaptein, Gerard Noorlan- der en Jiant Ramdhani. De ’’Zuidplas- wijk” was aan de beurt. Het was de mannen opgevallen dat er minder stond dan normaal. De tuinen in het gedeelte waar we kwa men zijn nog jong dus minder tuinafval dan de ochtendwijk. Maar hier weer opvallend veel papier terwijl de papier bak in het winkelcentrum toch regel matig goed gevuld is. Misschien moe ten we toch overgaan tot het plaatsen van meer papierbakken bij glasbak ken. Of de verenigingen, die immers een ge meentelijke subsidie krijgen voor het oud papier, zullen actiever moeten worden en inzamelacties gaan opzet ten. Ik krijg overigens ook een aardige kijk op de leefwijze in de nieuwe gedeelten van de Zuidplas. Het vuil wordt hier overwegend op verzamelplaatsen aan geboden. Op zich een goede manier in plaats van de vele verspreid staande zakken. Maar daar staat tegenover dat zo’n grote hoop zich ook makkelijk leent om er alles maar op te gooien, ook het losse afvai. Dat maakt het rommelig maar ook verraderlijk: scherpe stuk ken ijzer, losse TL-buizen, kapot glas ed. waspoederdozen en -flacons gooit men ook niet in de vuilniszak. Die trof ik de hele dag aan naast de zakken. Honderden gaan er los de vuilnisauto in. Behendig stuurt Ad Kaptein de zware auto door de nieuwe straten, tus sen de vele paaltjes door en - extra voorzichtig - over de drempels heen tot de volgende hoop. Even achteruit steken tot een van de beladers ”Ho!” roept en dan zo snel mogelijk de berg erin. Eén ding is voor mij duidelijk gewor- dienst. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - De hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse presenteert vrijdagavond 30 november om half negen de nieuwe film ’’The Pretender” (De Huichelaar). Keith bedenkt, om met Dana uit te kunnen gaan, een mooi plan. Dana gaat naar de kerk en is een christen. Keith niet, maar hij doet alsof hij christelijk is om afspraken met haar te kunnen maken. Volgens Keith is het niet moeilijk om christelijk te zijn; alles wat je moet doen is enkele uitdrukkin gen leren en zorgen dat je niet in moei- liikhe.dein komt. Pagina 17 O A i I i ■•MMk OCWA

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 17