TEGEN DE KOPLOPER Winst dames en V ogeltentoonstelling van De Vogelvrienden WSE GELIJK verlies heren Bij De Gouwe-waterpolo Kerstfeest Ferry Koole kampioen WSV strijdend tenonder ^Zevenklapper van Waddinxveen-zo. Dapper De Gouwe Flyers-heren blijven winnen k DANSSCHOOL WADDINXVEEN Antilope in Gouda OUDE DANSEN I Q Hobby ZWEM- POLOCLUB ”DE GOUWE” Onderlinge Educatie Be Fair \WSE Heren -Waddinxveen-zondag Het zondagelftal van Waddinxveen I dames heren heren (uit Dordrecht) (uit Dordrecht) (uit Dordrecht) I Sponsors: Rucanor Sport Baas Bedrijven Garage Boonstoppel Reisburo Van Ginkel Vink Verzekeringen ROOSTER VOOR DE ZATERDAG 1 DECEMBER A.S. TE SPELEN WATERPOLOWEDSTRIJDEN VOOR DE HOGERE TEAMS: 18.45 uur de Gouwe 1-Merwede 1 19.45 uur de Gouwe 1-Merwede 1 20.45 uur deGouwe2-Merwede2 Wij starten op 7 januari 1991 een cursus En op 9 januari 1991 een volledige ff niiiferif beginners cursus STIJLDANSEN VAN 28 LESUREN. Inlichtingen of inschrijven per telefoon of aan de zaal van: ma. t/m vr. van 20.00 tot 22.00 uur. GEBOUW DE STARING - STARINGLAAN(19 WADDINXVEEN - TELEFOON 01828-16000 Pagina 29 SPORT, RECREATIE I ■hoog tempo ging Waddinxveen N' j Dames 4 trad aan tegen Lokomotief uit Rijswijk en behaalde een dik verdiende overwinning. In de eerste helft ging het nog een beetje moeizaam en via een 20- rinne van der Meer, Elly Middendorp, Amanda van den Berg en Mariëlle Kroon (strafworp). WADDINXVEEN - De Waddinxveense vogelvereniging De Vogelvrien den houdt deze week weer haar driedaagse jaarlijkse tentoonstelling in Het Trefpunt. Dat gebeurt op donderdag 29 november (20.00-22.30 uur), vrijdag 30 november (14.00-22.30 uur) en zaterdag 1 december (10.00- 16.00 uur). DA1 Misschien betekent een bezoek aan deze tentoonstelling wei de start van een nieuwe hobby. Vogels houden en kweken is een fantastische hobby, die een mens volop laat genieten van een en ging DAW weer voor. Maar niet voor lang want ook de meis jes leverden hun bijdrage. Marion v. Hooft en Sandra Berckenkamp pakten zeer overtuigend de eerste en tweede plaats op de 200m vlinderslag bij de meisjes ’74 in 2.35.2 en 2.42.1. Marion kwam hiermee weer in de buurt van haar PR waarmee zij de weg naar be tere tijden lijkt te hebben ingeslagen. Ook bij de jongens ’74 bleek René Jonckheere in een groeiende vorm te zijn hij verbeterde op de 200m school slag zijn PR met 2.9 sec. en werd in 2.47.5 tweede. Ook bij de jongere zwemmers, jongens ’78 werd dit keer weer prima gepresen teerd, op de 100m rugslag werden Mark v.d. Schier en Stefan v. Engelen eerste en derde in resp. 1.18.4 en 1.22.1. Ook zij bleken ruim onder hun PR te hebben gezwommen. Jan-Wil- lem v.d. Hoek trok op de 200m vrije slag bij de heren nog eens goed van leer en pakte een tweede plaats in 1.58.4. Sharon Staijen tikte op de 200m school slag meisjes ’76 als eerste aan in 3.00.0 en Peter de Bruijn tikte op de 100m vrije slag jongens ’76 als derde aan in 1.02.8. dinxveners voor wat ze waard waren, door een fraai doelpunt van Jaco van Tol werd de stand 7-6 maar uiteindelijk ging De Gouwe toch ten onder aan het fysieke geweld van ZPA. Alleen Mark Faber en Cees Boonstoppel konden nog tot score komen. Eindstand 11-8. Zaterdag wordt het weer een span nende dag voor de Waddinxveners. Dames 1, heren 1 en 2 moeten tegen Merwede uit Dordrecht. Merwede staat met alle drie de ploegen in de kop van het klassement. Het is dus van groot belang dat er zaterdag een goede prestatie wordt neer gezet om zo de aansluiting met de kop van het klasse ment niet te verliezen. Het begint alle maal om 18.45 uur met dames 1. Inmiddels hadden de ploegen van DAW en De Gouwe weer stuivertje ge wisseld en De Gouwe stond weer op de tweede plaats. Deze werd nog verder versterkt door de resultaten van De Gouwe zwemsters op de 200m wissel slag, hier werden Marion v. Hooft en Ilse v.d. Dussen eerste en tweede in 2.32.9 en 2.35.9. stukje beschermde natuur in of rond het huis. Voorde beginnende vogellief hebber ligt er een boekje klaar vol met nuttige tips, namelijk het boekje ’’vo gels houden fantastisch”. En natuurlijk zijn er vooral zaterdags en ’s avonds veel ervaren vogelkwekers aanwezig die iedereen met goede raad terzijde kunnen staan. Naast inlichtin gen over vogels, kan men op deze ten toonstelling ook terecht voor inlichtin gen over de vereniging. Het lidmaatschap kost slechts 44,- per jaar voor volwassenen en voor de jeugd tot 18 jaar kost het 32,-. Dit is inclu sief het door de bond toegezonden maandblad ’’Onze Vogels”, een blad vol informatie over het houden en kwe ken en met prachtige kleuren foto’s van vele vogels. De toegang tot de tentoonstelling is gratis. Er is ook een rad van avontuur waarbij zeer vele schitterende prijzen zijn te winnen. WADDINXVEEN - Het eerste heren team van Flyers-basketbal blijft nog steeds aan de winnende hand. Nu was het de beurt aan Binnenland uit Baren- drecht om de kracht van Flyers te on dervinden. Zelfs op het moment dat het niet zo best draaide bij Flyers, wa ren zij nog sterker dan Binnenland. De eerste helft kenmerkte zich in veel balverlies en slechte passes. Toch kon Flyers de tweede helft met een voor sprong beginnen, dankzij 22 punten van Phil Filipan, 54-41. De tweede helft liep het veel beter en nu zagen de toeschouwers af en toe het basketbal waartoe Flyers in staat is. Wel werd de wedstrijd wat eenzijdig, doordat Binnenland niet echt tegen stand kon bieden. De einduitslag werd 104-74. Topscoorders: Phil Filipan 29 en Marlon Dorsiel 16 punten. WADDINXVEEN - Het eerste damesteam van De Gouwe-waterpolo behaalde zaterdag haar zesde achtereenvolgende overwinning in de eer ste klasse KNZB. Deze keer werd het in de onderste regionen verkerende Nautilus uit Dordrecht het slachtoffer van de dadendrang van het team van trainer/coach Wim Groen. De officiële opening is dus donderdag avond om acht uur. De trekking van de grote loterij staat gepland voor vrijdag avond negen uur. De prijsuitreiking is zaterdagmiddag om vier uur. Vrijdag avond zullen er ook nog drie leden wor den gehuldigd voor hun 25-jarig lid maatschap. De tentoonstelling is voor De Vogel vrienden het hoogtepunt van het jaar. Het is dan ook een unieke gelegenheid om met deze hobby naar buiten te tre den. Maar er is meer en vooral voor de leden die daaraan deelnemen. Voordat de tentoonstelling voor het publiek wordt geopend, worden alle vogels door bondskeurmeesters beoor deeld en met punten gewaardeerd. Hierdoor wordt een wedstrijdelement ingebracht, immers het gaat erom om met de eigen kweek vogels hoog in de punten te komen en misschien wel kampioen te worden. INGING VI P4 NSE^^-LACHH Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 28 november 1990 ers uit een ander vaatje en toen bleek wel degelijk het klasse verschil. Eind uitslag 40-111. Topscoorders: Ma rianne v.d. Hoeven 12 en Yvonne Wie bes 8 punten. Meisjes-adspiranten speelden hun thuiswedstrijd tegen DAS uit Delft. Deze wedstrijd was toch met enige zorg tegemoet gezien en de eerste periode bleek ook, dat DAS goed tegenspel gaf. Met een gelijke score van 10-10 be gon men aan de volgende periodes, maar nu kwamen de adspiranten van Flyers goed in de wedstrijd en werd de tegenstander weggespeeld en via 18-4, 12-0 en 12-2 werd er een grote overwin ning behaald. Einduitslag 52-16. Topscoorders: Joyce Hulst 20 en Es ther v.d. Hoeven 16 punten. Vanaf 7 december zullen de competi tiewedstrijden van Waddinxveen Flyers gespeeld worden in de nieuwe sportzaal De Duikelaar. De wedstrij den vinden plaats op vrijdagavond 19.15 en 20.45 uur en zaterdagavond 19.15 uur. Op het laatste individuele programma nummer werd Stefan v. Engelen ten slotte derde op de 100m vlinderslag bij de jongens ’78 in 1.20.1 en zou het aan de estafette ploegen zijn om de tweede plaats vast te houden. De 4xl00m wisselslag estafette dames zou uiteindelijk voor DAW de winst opleveren. De Gouwe zwemsters Nata scha Matheeuwsen, Ilse v.d. Dussen, Marion v. Hooft en Sandra Bercken kamp moesten genoegen nemen met een tweede plaats achter DAW in 4.53.6. Het herenteam met Jan-Willem v.d. Hoek, Marc t. Braake, Michel Jongejan en Mark v.d. Zijden deden op de 4x100 vrije slag nog een ver woede poging om de achterstand in te lopen. Met een eindtijd van 3.47.4 wer den zij weliswaar eerste maar zou De Gouwe net niet meer in staat blijken om hun tweede positie terug te pakken en eindigde met 5038.2 op een derde plaats achter de ploeg van Torpedo (5006.6) en DAW in 5035.7. WADDINXVEEN - De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afde ling Waddinxveen, viert op dinsdag 11 december om zeven uur het kerstfeest in het AF-centrum. Het eigen koor zal tweemaal een bij drage leveren. Tussen deze bijdragen in zal er gezamenlijk een broodmaal tijd genuttigd worden. Na de pauze zal de toneelgroep Maske rade de eenakter ”Een lichte lunch” ten tonele brepgen. Hierna is er gele genheid om een drankje met lekkers erbij te gebruiken. In de interne competitie werd de elfde ronde afgewikkeld. Th. Goor was in een Siciliaanse opening tegen V.d. Starre veel te royaal. Hij offerde eerst een loper, dacht ook zijn dame te kun nen missen, overzag de puinhoop en gaf op. Van de Hoek speelde tegen Stam een sublieme partij totdat hij een kleinig heidje over het hoofd zag en pardoes werd matgezet. Brinkhorst-Brobbel was een echte Sici liaanse en leuke partij. In de beginfase miste Brobbel pionwinst en Brinkhorst gaf hem geen tweede kans, drukte hem langzaam weg en speelde gedegen naar winst. De overige uitslagen waren: Jansen- V.d. Born 1-0, Ellers-Smitkamp 0,5- 0,5, Van Oort-Kardol afgebroken, Stouten-van Oosten 0,5-0,5, Besemer- Alblas 1-0, Prins-Littooy 0-1, v.d. Knaap-D. van Offeren afgebroken, Kloet-v.d. Geer afgebroken, Reus- D.J. van Offeren 1-0, van Kleef-Ver- waal 0,5-0,5, mnevr. Timmermans-H. van Offeren 0-1, v.d. Neut-Ponsioen 1- 0. rond door Michael Sip. Waddinxveen houdt druk op de ketel en door deze druk weet verdediger Mark v.d. Vlies niet anders te doen als de bal over zijn eigen keeper heen te lobben (6-0). De eer voor Ammerstol wordt gered. In de 36e minuut rondt Ronald Straver een goed opgezette aanval knap af6-1 Vlak voor tijd nog een doelpunt voor Waddinxveen. De ingevallen Jaap Baas schiet in moeilijke positie de bal op de lat en de rebound wordt met een loeiharde knal afgemaakt door meege komen Wim Hoogendoorn, derhalve een monsterscore van 7-1 Komende zondag wacht de thuiswed strijd tegen koploper Esto, die twee verliespunten minder heeft als de geel zwarten. Aanvang half drie. 15 stand begon men aan de tweede helft. Nu ging de scoringsmachine eindelijk soepel werken en via snelle breaks werd Lokomotief volledig overklast. Met een 39-13 score in de tweede helft werd een dikke overwinning behaald. Einduitslag 59-28. Topscoorders: Ellen Geerts 28 en Lia van Zandbergen 12 punten. Meisjes-junioren moesten aantreden tegen de koploper van de competitie Wijnant Shooters uit Bunschoten. Zelf begonnen de meisjes junioren ver zwakt aan deze wedstrijd, doordat twee basisspeelsters waren gebles seerd. In de eerste helft was er van kwa liteitsverschil niet al te veel te merken en onze meisjes konden redelijk bijblij ven. Ruststand 20-42. De tweede helft tapte Wijnant Shoot- De Gouwe won zeer gemakkelijk met 16-0. Gescoord werd door Gillian van den Berg (5x), Mirjam Overdam (3x), Wendy de Frankrij ker (3x)Angela Fa ber (3x) en Astrid Coene (2x). De Gouwe-dames hadden de opdracht gekregen met veldpressing Nautilus di rect het vuur aan de schenen te leggen en achter de ”nul” proberen te houden Deze taktiek had in het eerste part al direct resultaat. Achtereenvolgens scoorden Astrid Coene 1-0 (man meer), Mirjam Overdam 2-0, Wendy de Frankrijker 3-0, Gillian van den Berg 4-0 en Angela Faber 5-0. Gezien de royale voorsprong en het ge mak, waarmee deze tot stand was geko men, was voor de coach aanleiding di rect bij het begin van het tweede part al, de jeugdspeelsters Marion van Hooft en Sandra Berckenkamp in te zetten. In de deze periode scoorde Wendy de Frankrijker resp. 6-0 en 7-0, terwijl Angela Faber de klok goed in de gaten hield en in de laatste seconde 8-0 op het scorebord bracht. Ook in het derde part werd, mede met het oog op de wedstrijd van volgende week tegen het eveneens ongeslagen Merwede, extra veel gewisseld. Dit nam niet weg, dat achtervolgens werd gescoord door Mirjam Overdam 9-0, Angela Faber 10-0 (man-meer) en Gil lian van den Berg 11-0. In de vierde en laatste periode werd nog een vijfmaal gescoord en soms met fraai samenspel. Gillian van den Berg scoorde 12-0 en 13-0. Beide doelpunten kwamen tot stand uit een een-tweetje met Mirjam Overdam, die even later zelf 14-0 scoorde uit een strafworp. Vervolgens scoorde weer Gillian van den Berg 15-0 en Astrid Coene be paalde de eindstand op 16-0. Deze week speelt dames 1 thuis in Gou- webad de Sniep tegen haar naaste con currente Merwede uit Dordrecht, die overigens een puntje liet liggen tegen Esca. Om 18.45 uur begint dan de ont knoping voor de strijd om de eerste plaats. Dames 2 won thuis enigszins moeizaam met 5-2 van Rotterdam 1Door dit re sultaat gaat het team van trainer/coach Arie van Hoorn nog steeds aan de lei ding met de dames van Donk 3. Ge scoord werd door Annet Huisman, Co- WADDINXVEEN - Onlangs werd het open provinciaal kampioenschap veld rijden Midden-Nederland gehouden in Leiden bij de wielervereniging Swift- Casba. Ferry Koole uit Zevenhuizen werd evenals vorig jaar (bij de 13-jarigen) kampioen bij de 14-jarigen. De 14-jarigen rijden 20 minuten en één ronde. Het parcours was erg zwaar door alle regen die gevallen was. Des ondanks nam Ferry gelijk de kop en hield deze op één ronde na. Toen werd deze even overgenomen door de num mer 2 van het kampioenschap Martijn Korstange uit Lelystad. Nummer 3 was Ronny van Setten uit Culemborg. Volgend jaar kan Ferry Koole zijn titel niet meer verdedigen, want per 1 ja nuari 1991 is hij nieuweling (15 en 16 jaar) en rijdt dus niet meer bij de jeugd. Los daarvan heeft de keuring ook een hoge educatieve waarde. De keur meesters geven aan of men met de kweek van de vogels op de goede weg zit, wat de eventuele tekortkomingen zijn en hoe die zo mogelijk zijn te ver beteren. Elke deelnemer kan daaruit conclusies trekken die bij het volgende kweekseizoen kunnen worden aange past. Het deelnemen aan de tentoonstelling is voor de leden een sportief, maar ook zeer leerzame gebeurtenis. Door de medewerking van Waddinxveense be drijven als transportbedrijf Van Noort, dierenspeciaalzaak Het Beestenspul en assurantiekantoor D. Verwey is het be stuur erin geslaagd een aantrekkleijk prijzenpakket samen te stellen voor de winnaars. Op de tentoonstelling zijn 50 kleurka- naries in 14 kleuren, 40 postuurkana ries in 5 soorten, 30 grasparkieten in 12 kleuren, 80 grote Australische en niet- Australische parkieten in 20 soorten, 170 andere tropische vogels in 35 soor ten en 40 tropische duiven en kwartels. Meer dan 400 vogels dus in de mooiste kleuren en soorten. De Vogelvrienden is er trots op dat zij qua aantal de groot ste onderlinge tentoonstelling in de wijde omgeving heeft. De showvoliere is dit jaar gevuld met tropische vruchten en insekteneters die beschikbaar zijn gesteld door vogel- handel Siem van ’t Hart uit Rotterdam Be Fair is er niet in geslaagd het hoger geklasseerde Zevenhoven van de volle winst af te houden. Weliswaar kon het verzwakte Be Fair, met een voorsprong de eerste helft afsluiten, maar in de tweede helft wisten de bezoekers als nog de verdiende winst te pakken. Be Fair kwam met de wind in de rug sterk uit de startblokken en kwam na 5 minuten spelen bijna op een voor sprong, maar de keeper van Zevenho ven wist met een fraaie redding de vrije schop van Rob Asscheman uit de bo venhoek te werken. Vervolgens ont wikkelde zich een gelijkopgaande strijd, waarbij de verdediging de zaken redelijk onder controle had. Kort voor rust raakte Ruud Willemstein dermate geblesseerd, dat hij vervangen moest worden door derde-elftal speler Fred Klomp. In de slotminuut werd er als nog gescoord. De op rechts doorgebro ken Peter Konijn bereikte met zijn voorzet Pieter van Herk, die vervol gens weinig moeite had om Be Fair op een voorsprong te zetten. Na de rust heeft Be Fair getracht via uitvallen de score op te voeren, maar faalde in de afwerking. Hierna was het alles Zevenhoven wat de klok sloeg en de gasten kwamen na de 25e minuut binnen 10 minuten op een verdiende 3- 1 voorsprong. Uiterlijk in deze fase van de wedstrijd, kwam het gemis van een aantal basisspelers aan het licht. Ook de vervanging van de moegestreden Frans Lalihatu door Leo Hogenelst bracht niet de gewenste ommekeer. Keer op keer wisten de aanvallers van Zevenhoven het doel van Be Fair te vinden. Dat de eindstand van 1-4 in de 43e minuut op het bord kwam, was in feite alleen nog maar van belang voor se statistieken. Komende zaterdag krijgt Be Fair be zoek van Oegstgeest en de kans revan che te nemen op de nederlaag in de eer ste wedstrijd van het seizoen. Een uitstekende prestatie werd gele verd door het A-l-elftal van Be Fair- voetbal door in en tegen Nieuwerkerk met 2-6 te winnen. De doelpunten kwa men van Robert van Schoneveld en Erik v.d. Vliert, die beiden twee keer scoorden. A-2 werd afgelast. Ook een uitstekende prestatie door Be Fair B-l met opnieuw Nieuwerkerk als tegenstander. Met 0-3 werd daar ge wonnen en dat brengt B-2 vaster op de eerste plaats. B-2 verloor bij Vep in Woerden met 4-1. C-l bleef ook tegen Olympia ongesla gen. Nu werd met 3-1 gewonnen. Nog steeds slechts 1 verliespunt. Een eerste plaats dan ook. C-2 verloor bij RVC C- 1 met 2-0. C-3 en C-4 speelden tegen el kaar op het gebako-veld en C-5 haalde alles uit de kast. Tegen RVC C-2 werd met 1-6 gewonnen, door 2 doelpunten van Jelle van Herpen. ciële waarschuwing kostte (hij was de derde). Soms ook moest Richard Scheurwater (foutloos ditmaal) ingrij pen. Na een half uur meende de scheids rechter hands op te merken in het 16- meter gebied. Mede door appeleren van de Blauw-Zwarten verdween de bal op de stip en daarna achter Richard Scheurwater (0-1) door Wijnand Bak ker. Hands zou ook gemaakt zijn door Mar cel Valk, die samen met Willem den Besten Erwin Pleus (geschorst) en Marco Scheurwater (gepasseerd) ver- ving. WSE kreeg gaandeweg meer grip en overwicht maar moest toch met 0-1 naar de ’’catecomben”. Na rust een vinniger WSE dat direct een kans op 1-1 kreeg: Willy Beelen kon net niet bij een voorzet van Robert v.d. Kerkhoff. Ook Blauw Zwart kreeg kansen, edoch Ruud Leyten c.s. von den Richard Scheurwater op hun weg. WSE kreeg loon voor hard werken. Pa trick Rijnbeek speelde Willy Beelen aan in de diepte. Deze was net voor keeper Cees Nieuwendorp bij de bal en lepelde de bal in het lege doel alwaar een verdediger nog een vertwijfelde poging deed de bal voor de lijn te keren (1-1). WSE creëerde zich nog meer kansen maar mocht uiteindelijk toch nog in de handen knijpen toen Leo van Hemert voor Blauw Zwart vrijstaand voor het doel de lat teisterde. Ondanks verwoede pogingen van beide elftallen bleef het bij 1-1 waarbij nog aangetekend dient te worden dat Ton Lubben en Marcel 1’Ami tegen een offi ciële waarschuwing aan liepen. Beide teams waren tevreden, de toeschou wers ook zij hadden een aantrekkelijke wedstrijd gezien. s dit 10 wedstrijden op de derde plaats van boven. Bij de regionale jeugd B eerste klasse verloor WSE met 5-0 van Olympia. Voor het eerst traden in competitiever- Ji-band WSE en het Wassenaarse Blauw Zwart tegen elkaar aan. Tot op heden ;4an Blauw Zwart meer succesvol deze competitie. jJ,Blauw Zwart was ook, zeker het eerste deel van de eerste helft, de betere ploeg <gn voetbaltechnisch gezien tot nu toe WSE’s beste tegenstander. Vooral de C middenvelders Wijnand Bakker en Ruud Luyken lieten fraaie staaltjes zien. WSE had soms de noodrem nodig, het- - geen Guillaume van Wilgen een offi- WADDINXVEEN - In de derde ronde van de landelijke B-zwemcompetitie hebben de zwemmers en zwemsters van De Gouwe op een uitstekende wijze tegenstand geboden aan hun naaste concurrenten DAW Sportline uit Alkmaar en het Hilversumse B&O Torpedo. Vooral de strijd tussen DAW en De Gouwe was dit maal bijzonder span nend, waarbij beide ploegen geen stro breed toe gaven. Onder zéér grote pu blieke belangstelling werd het een voortdurend stuivertje wisselen waar bij de ploeg van DAW uiteindelijk met een verschil van slechts 2.5 sec. als tweede eindigde voor De Gouwe. Al direct in de eerste twee programma- nummers bleek dat het een ware nek aan nek race zou worden. In het eerste nummer pakte DAW een comfortabele voorsprong van zestien seconden, maar die werd in het tweede nummer alweer te niet gedaan door Jan-Willem v.d. Hoek en Mark v.d. Zijden, die resp. eerste en tweede werden op de 400m waarmee zij de achterstand in een voorsprong van 10 sec. wisten om te buigen. Jan-Willem zou even later, geplaagd door een oude blessure, nog eens een eerste plaats opeisen. Op de 100m rug slag jongens ’72 won hij in 1.04.6. Op dat punt was De Gouwe in de telling weer naar een derde plaats terug gezakt De heren van De Gouwe hadden zon dag een zware dobber aan ZPA uit Al melo. Twee weken geleden wist ZPA voor een verrassing te zorgen door te winnen van koploper ZPB/Profus. Na een spannende wedstrijd moesten de Waddinxveners uiteindelijk toch hun meerdere erkennen in ZPA. Zij verlo ren met 11-8. In de beginfase van de wedstrijd waren de ploegen zeer aan elkaar gewaagd. De Gouwe kon het fysieke geweld van de oosterlingen, waar ze om bekend staan goed opvangen. Na een gelijkop gaande strijd was de stand na de tweede periode 2-2 door doelpunten van Mark Faber en Marco Kraak. De derde periode was een mooi vervolg van de eerste twee perioden. Er werd hard gewerkt en keeper Arie Stalen burg was weer duidelijk van de partij. In de eindfase van deze periode verloor De Gouwe de greep op de wedstrijd door onnodig veel balverlies. Dit resul teerde in een achterstand van 7-5. Doelpuntenmakers Ronald Schens, Mark Faber en Remko Overdam. In de laatste periode vochten de Wad- WADDINXVEEN - De Waddinx veense sportclub Antilope heeft zater dag meegedaan aan een koude en natte Gouda-cross in Gouda. Onder regenachtige omstandigheden en met een behoorlijk frisse wind wer den de wedstrijden gelopen. De deelname bij de jeugd was wat aan de matige kant, waarbij de pupillen van Antilope aardig uit de voeten konden. In de leeftijd van 8 t/m 11 jaar werd ’s morgens om 10.45 uur een leuk par cours van 1.000 meter afgelegd, terwijl er op de dag de C-junioren 1.500 meter en de senioren en veteranen 9.000 me ter liepen. WADDINXVEEN - Be Fair verloor zaterdagmiddag met 1-4 van Zeven hoven en blijft met 12 punten uit 11 wedstrijden staan in de middenmoot. Een pijnlijk verlies in het Warnaarplantsoen. Be Fair stond 20 minuten '5 voor tijd overigens nog met 1-0 voor. WSE speelde gelijk (1-1) tegen iMBlauw Zwart, de koploper. Een mooi resultaat van de Waddinxveners, a die op de derde plaats van onderen staan met 9 punten uit 10 wedstrijden. vu u„wuv „wum “7 Waddinxveen-zondag won met 7-1 van Ammerstol en staat met 15 punten wisselslag in 4.45.0 en 4.45.2, z-v i t-, -ju z4za o f o rc t o n zd in WADDINXVEEN - Zes schakers van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV moesten vorige week de eer ver dedigen in externe competities. Het viertal Hennink, Philipse, Claas sen en Van Woudenberg vertrok naar Vlaardingen en speelden daar tegen het in de promotieklas spelende H. V.O. voor de beker. Toen Van Woudenberg al snel zijn par tij won, tekende zich een verrassing af, omdat Hennink op winst stond en de anderen zeker gelijk spel hadden. Hij pakte echter anders uit. Hennink kon een stuk winnen, meende echter een nog mooiere combinatie te zien, voerde die uit en verloor terstond. Om nu nog een kans te maken, moes ten Philipse en Claassen geforceerd op winst gaan spelen. Ze gingen strijdend ten onder en verloren met 3-1. Voor het tweede team moesten De Niet en Ritter hun afgebroken partijen uitspelen tegen Nieuwerkerk aan de IJssel. Th. Goor hoefde niet aan te tre den, omdat zijn tegenstander het hope loze van zijn stelling inzag en zonder meer opgaf, zodat de tussenstand 3-3 was geworden Na ruim een uur spelen wist De Niet zijn razend moeilijke stelling met een combinatie te beslissen en werd zo doende beloond voor zijn urendurende thuis-analyses. De druk was van de ke tel en Ritter wikkelde vakkundig af naar remise, waardoor een eindover winning van 4,5-3,5 kon worden ge vierd. '“'Zondag speelt WSE weer thuis, nu te gen het Noordwijkse SJC waar uit ge lijk gespeeld werd. SJC heeft nu 10 punten uit elf wedstrijden en kan dus sjdoor WSE achterhaald worden (9 uit ;L:W). c'i'. “Jeeft de opmars in de thuiswedstrijd te- ;en Ammerstol voort kunnen zetten. 4a een moeizame eerste helft werd het riteindelijk een grote overwinning van le eerste helft begon Waddinxveen 'oortvarend. Met fris aanvallend voet bal werd Ammerstol teruggedrongen en in de 13e minuut leidde dit over wicht tot een doelpunt van Robin Leu- nissen, die met een pegel van buiten het strafschopgebied de Ammerstolgoalie verraste (1-0). Hierna werd het Waddinxveen-spel slordiger en het was aan doelman Ver- i meij te danken dat de gelijkmaker niet aangetekend werd. Tot driemaal toe kwam hij oog in oog te staan met de vij andelijke aanval en telkens weer kwam hij als winnaar uit de duels. Eenmaal kwam de goed voetballende Erik van der Krans hem op de doellijn te hulp, derhalve een ruststand van 1-0. Na rust bleek dat Ammerstol boven zijn kunnen gevoetbald had. Met een i van -’Start en dit leidde reeds in de derde mi nuut tot succes. Robin Leunissen wor stelde zich op schitterende wijze door de verdediging en maakte er 2-0 van. In de 10e minuut werd in de combinatie Jan van Es aangespeeld. De technisch begaafde Van ,Es twijfelde niet en z^jehoof nummer drie in de touwen. De 5*/honger was niet gestild, na een half uur ^fc«pelen een schitterende aanval, die “*Joor de sterk spelende Razi Licoumine werd afgerond (4-0). Twee minuten later weer succes. Een goed genomen corner van Raymond Beij werd met het hoofd keurig afge-

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 29