GEMEENTE WADDINXVEEN sierteeltgebied Boskoop IRTW-RADI01 Zoeken naar ruimte voor ’glas Groene Hart-nota ontziet BRUIDSBOETIEK ANGELA HINDERWET VI SPREEKUREN GOEDKEURING BESTEMMINGSPLAN VONDELWIJK ’89 BOUWVERGUNNINGEN GEMEENTELIJKE RICHTLIJN INZAKE DE BIJSTANDS VERLENING INDE AANSCHAF VAN BRILMONTUREN, BRILLEGLAZEN EN KONTAKTLENZEN VERGADERINGEN TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN 01820-15767 01727-14044 01828-17613 01820-28011 1 x gedragen bruidskleding voor bruid en bruidegom 13000 13000 Op de agenda o.a.: Pagina 3 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 28 november 1990 14433 (toestel 159) I 01820-16066 010-362244 Middelburgseweg 13 i 1 I Groene Hart voor al te veel -prog ramma- Besloten is geen openbare zitting te houden. Indien u uw bezwaren mondeling naar voren wilt brengen, kunt u hiervoor tot 20 desem de firma B.C. en R.L.M. Blonk ten behoeve van een boomkweke rij op het perceel Bloemendaalseweg 7a. De aanvraag en alle andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf 29 november tot 29 december 1990 ter inzage bij de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, afd. Ruimte en Bouw in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Buiten kan tooruren in overleg met de gemeentesecretaris. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Een beroepschrift moet worden gericht aan de afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ’s-Gravenhage. Een verzoek om schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling V.O.F. ”De Nijl” H.O. Sphinx ten behoeve van een restaurant (grillroom) op het perceel Nesse 12, de heer T. Ververs jr. ten behoeve van een restaurant op het per ceel Limaweg 54, De beschikkingen en alle daarop betrekking hebbende stukken lig gen vanaf 29 november tot 29 december 1990 ter inzage bij de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw in het gemeentehuis alhier, elke werkdag vanaf 8.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikkingen kunnen tot 13 december 1990 schriftelijk hij hun college worden ingediend door de aanvragers en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen de verzoeken om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijs niet (tijdig) in staat zijn geweest. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. de heer A. Bachtsevanis ten behoeve van een restaurant (Grieks) op het perceel Nesse 8, ber 1990 telefonisch een afspraak maken (tel. 01828-14433, toestel 116, de heer W. Kaandorp). Streekplannen Het Rijk overweegt zelfs het terugdraai en van bestaande streekplannen, om an dere ontwikkelingen - als in het rapport aangegeven - mogelijk te maken. In elk geval komt er een nauwkeurige geo grafische begrenzing van het Groene Hart, wat tot nu toe niet het geval was. De huidige situatie is zó verward dat soms Gouda en omgeving met de Krim- penerwaard en de polders langs de LeK er toe gerekend worden, maar soms ook wordt het Groene Hart gezien als een veel groter gebied dat voorbij Woerden reikt. Woningen of glastuinbouw? De mogelijke komst van glastuinders naar deze polder hangt nauw samen met de plannen voor woningbouw, die de provincie heeft rond steden als Den Haag en Rotterdam. Bestaande tuin bouwgebieden als het Westland komen daardoor in de verdrukking. Een deel van de tuinders aldaar zal, als de plan nen doorgaan, hun bedrijf moeten ver plaatsen naar andere gebieden. Ge- voor de geschillen van bestuur. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op een verzoek om schorsing of tot het treffen van een voorlopige voorziening is beslist. Doorbreken aanhoudingsplicht De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat burgemees ter en wethouders voornemens zijn om met toepassing van artikel 50, lid 8, van de Woningwet en gebruikmaking van de zogeheten al gemene verklaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bouwvergunning te verlenen ten behoeve van het perceel Mercuriusweg 16a: het gedeeltelijk veranderen van een bedrijfs pand. Wanneer voor een perceel een voorbereidingsbesluit geldt of een bestemmingsplan in procedure is gebracht, bepaalt de Woningwet Het bouwplan liggen met ingang van 29 november 1990 gedurende 14 dagen, tijdens werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur, vooreen ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling Ruimte en Bouw van de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Lokale omroep via de FM-band 101,1 Mhz. (in stereo). Staringlaan 2, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen, tel. 01828-10379. 14433 14433 t r Milieudienst Midden-Holland, nrs. 9891/90,267/90,5754/90,1732/ 89, 4385/89 en 7570/90. AARD VAN HET BOUWPLAN: het gedeeltelijk veranderen van een woonhuis, plaatsen van een dakraam in het voorgeveldakvlak het oprichten van een warenhuis Milieu ’Deze initiatieven’, aldus Spros, ’kun nen onder andere leiden tot het terug dringen van de milieubelastende gevol gen van de sierteelt. De uitbreiding van het glasareaal speelt daarbij een essen tiële rol. Nadat de provincie Zuid-Hol- land in de recent verschenen nota Ruim te voor Glas al bijzondere aandacht voor de Boskoopse situatie had ge vraagd, wordt nu ook op rijksniveau de Voor nadere informatie of het indienen van een bijstandsaanvraag kunt u op iedere werkdag tussen 09.00 uur en 12.00 uur terecht bij de afdeling Sociale Zaken van het gemeentehuis (telefoonnummer 14433) Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak met de secre taresse. Daar vindt u een schitterende kollektie Alleen op afspraak Boskoop, tel. 01727-18300 Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Het college van Gedeputeerde Staten heeft in zijn eerder ge noemde besluit van 30 oktober 1990 het bestemmingsplan onher roepelijk verklaard met uitzondering van het op de plankaart met een blauwe lijn omgrensde perceelsgedeelte grenzend aan de De Genestetlaan 104. de'directie van Glasindustrie J. van Dijken B.V. ten behoeve van een machinale glasbewerkingsinrichting op het perceel Coenecoop 67; TTjT - Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer bgg- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) (artikel 50, lid 2) dat burgemeester en wethouders hun beslissing over bouwaanvragen moeten aanhouden tot de dag dat voorberei dingsbesluit vervalt, of waarop het nieuwe plan van kracht wordt. Het is mogelijk deze aanhoudingsplicht te doorbreken. Artikel 50, lid 8, van de Woningwet stelt als voorwaarde dat een bouwplan in overeenstemming moet zijn met zowel het geldende bestemmingsplan als met het toekomstige plan. Aan die voor waarde voldoet het bovenstaande bouwplan. De burgemeester van Waddinxveen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 28, lid 6 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bij besluit van 30 oktober 1990, nr. DRG/LPS/13834 goedkeuring hebben ver leend aan het raadsbesluit van 28 maart 1990 tot vaststelling van het bestemmingsplan ’’Vondelwijk ’89”. Gemeentebesturen en andere belang hebbende organisaties hebben nog enige tijd de gelegenheid om op de concept nota te reageren. Na een inspraakronde zal het definitieve rapport in april 1991 verschijnen. de eigen woonbehoefte moeten kunnen voorzien, daar anders de jeugd wegtrekt naar elders, is door Van der Vlist naast zich neergelegd. Hij plaatste er wel de kanttekening bij dat niet het hele gebied op slot gaat. Bebouwing van een deel van de Zuidplaspolder met in elk geval glastuinbouw zal vrijwel onontkoom baar zijn. noemd worden in dit verband de Hoek- sche Waard en de Zuidplaspolder. Vol gens gedeputeerde Van der Vlist geniet de Zuidplaspolder bij veel tuinders de voorkeur, daar dit gebied aanmerkelijk dichter bij het oorspronkelijke tuin bouwgebied ligt. Er is echter nog geen sprake van een concrete invulling van de Zuidplaspolder, daar van verschillende zijden aan het gebied getrokken wordt. Zo heeft de gemeente Gouda bijvoor beeld nog een plan liggen dat voorziet in de bouw van 4800 woningen, te realise ren na 1995. Op het Proefstation gaat intensief onderzoek verricht worden naar geïntegreerde teelt om het milieu zo min mogelijk te belasten. Met extra steun van de rijksoverheid wordt hiervoor momenteel een kas ge bouwd. Tot 29 decemberl990 is het mogelijk beroep in te stellen bij de Af deling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen het verlenen van de vergunning bezwaren hebben ingediend; d. andere belanghebbenden die kunnen aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest bezwaren in te dienen. noodzaak erkend om voor het sierteelt- centrum specifieke regelingen op te stel len. Hoe één en ander uiteindelijk vorm zal krijgen is op dit moment nog niet aan te geven. Wij zullen er in ieder geval rekening mee houden bij de verdere voorbereiding van het bestemmingsplan voor het buitengebied’, aldus Spros. ’De kans dat wij een gewillig oor vinden voor de groeiende behoefte aan glas is in ieder geval groot.’ Op slot Gedeputeerde J. van der Vlist heeft tij dens een recente discussie-avond in Ze venhuizen nog onderstreept dat het Groene Hart, met betrekking tot de wo ningbouw, steeds verder ’op slot’ gaat. De gemeenten in het gebied hoeven niet te rekenen op toewijzing van extra wo- ningcontingenten. Woningbouw wordt aan banden gelegd en zal binnen de bestaande kernen dienen plaats te vin den. Ook de tegenwerping dat gemeenten in Verleende bouwvergunningen BOUWPERCEEL: Wingerd 59 Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur De sociaal raadsvrouw: elke werkdag van 9.00-12.30 uur en donderdagavond van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. Terinzagelegging aanvragen en stukken Burgemeester en wethouders maken bekend, dat de volgende aan vraag om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking hebben, is ontvangen van: Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde ling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge vraagd. ZONDAG 2 DECEMBER 1990 11.15 uur: Kerkuitzending. Een uitzending verzorgd door de rooms-katholieke Sint Victorparo- chie. 12.00-13.00 uur - RTW-Klassiek. Klassieke muziek om de zondag rustig in te gaan. Presentatie: Hans van meurs. Met aandacht voor ope ra’s. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikkingen, dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening en een dergelijk verzoek wordt ingewilligd Gedurende deze termijn kunnen door een ieder schriftelijk bezwa ren worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Wad dinxveen, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen (postadres: Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen). Bij de berekening van de uiteindelijk te verstrekken bijzondere bij stand wordt rekening gehouden met de z.g. ziekenfondsvergoe ding, het z.g. BLD-drempelbedrag van momenteel 175,- en de eventuele aanwezige jaardraagkracht. BOSKOOP/DEN HAAG - Be schermende maatregelen om het ver stedelijking te behoeden, zullen hoogstwaarschijnlijk niet van in vloed zijn op de ontwikkeling van het glasareaal in de boomkwekerij. In het ontwerp-plan Groene Hart - in feite een aanslijpen van punten in de Vierde Nota Ruimtelijke Orde ning - maakt minister Alders een uitzondering voor het sierteeltge bied, dat zich moet kunnen ontwik kelen zonder dat het uitgroeit tot een nieuw centrumgebied voor de glas tuinbouw. De nota beoogt in belangrijke mate hel groen houden van wat groen is. Bebou wing in het Groene Hart moet zoveel mogelijk worden afgeremd. In het con- cept-rapport, dat gelijk verscheen met de Vierde Nota Ruimtelijke Ordening Extra, staat dat het groene hart van de randstad moet worden versterkt en ver dere verstedelijking tegengegaan. ’Voorkomen moet worden dat het ge- bieddichtslibt met woningbouw, be drijfsterreinen en glastuinbouw’, zo staat in de nota. Het stuk is opgesteld onder verantwoordelijkheid van de Stuurgroep Groene Hart, waarin de rijksoverheid samenwerkt met de pro vincies Utrecht, Noord- en Zuid-Hol land. Behalve een toekomstvisie bevat het rapport ook een pakket beleids maatregelen en presenteert het projec ten. Reacties Het rapport heeft sinds het verschijnen Tijdens genoemde periode kunnen gemotiveerde bezwaren schrif telijk bij hun college worden ingediend. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet be kend te maken. flink wat stof doen opwaaien. Vooral het inkrimpen van woningbouw heeft heel wat gemeentebestuurders de wenk brauwen doen fronsen. Vast staat dat ve^l gemeentebesturen zich tegen de nieuwe visie zullen verzetten en aan dringen op het behoud van voldoende bouwmogelijkheden om de eigen bevol kingsaanwas te kunnen huisvesten. Daarnaast echter heeft het rapport ook veel instemming ontvangen bij lokale bestuurders die onderschrijven dat het Groene Hart zoveel mogelijk een open karakter moet blijven houden. Op de Boskoopse woningbouw zal het rapport weinig invloed hebben. Anders ligt het ten aanzien van het glasareaal. Burgemeester J.J. Spros liet in een eer ste reactie weten bijzonder ingenomen te zijn met de extra aandacht die aan het glasareaal in Boskoop geschonken wordt. De ontwikkelingen op dit terrein gaan bijzonder snel. Door het Proef station voor de Boomkwekerij wordt intensief onderzoek verricht naar de mogelijkheden van geïntegreerde teelt. Het Stibos doet op dit ogenblik onder zoek naar nieuwe vestigingsgebieden voor pot- en containerteelt. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zaken zijnde stukken liggen vanaf 29 november tot 13 december 1990 ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afd. Ruimte en Bouw in het gemeentehuis alhier, elke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maan dagavonden gedurende drie uren. Mevrouw G.W. de Wit ten behoeve van een snackkiosk op een per ceel aan de Zuidplaslaan, kadastraal bekend gemeente Waddinx veen, sectie C, nr. 2211 (ged.). Zij vestigen er tenslotte de aandacht op dat degenen die bezwaren hebben ingediend op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ont werp-beschikkingen in te dienen. Genoemd besluit en het bestemmingsplan liggen met ingang van 29 november 1990 gedurende één maand voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling Ruimte en Bouw van 08.30 tot 12.30 uur, Raadhuisplein 1, Waddinxveen. Per 1 november 1990 is deze richtlijn in werking getreden. De richt lijn kenmerkt zich vooral door de invoering van geobjectiveerde vergoedingsbedragen of normen. Deze zijn gebaseerd op gemid delde prijzen van brilleglazen in de z.g. standaard-uitvoering zon der toegevoegde bewerkingen zoals coating, ontspiegelen, kleuring of meekleurende glazen e.d. De evenbedoelde vergoedingsbedragen of normen variëren van 70,- tot 240,- per glas afhankelijk van sterkte en soort. De vergoe ding voor een brilmontuur bedraagt 140,-. Deze vorm van bijzondere bijstandsverlening geldt niet alleen voor mensen die een maandelijkse bijstandsuitkering hebben. Ook zij die een inkomen hebben dat enigszins hoger is dan de bijstands norm kunnen aanspraak maken op deze regeling. Ter inzagelegging beschikkingen Burgemeester en wethouders maken bekend dat door hen onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving op 20 november 1990 vergunning inge volgde de Hinderwet tot het oprichten of in werking hebben is ver leend aan: Commissie voor Financiën op donderdag 29 november 1990, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis Zij die zich tijdig met bezwaren, zowel tot de gemeenteraad als tot Gedeputeerde Staten hebben gewend, en zij die zich tijdig op grond van artikel 27, tweede lid van de Wet op de Ruimtelijke Or dening tot Gedeputeerde Staten hebben gewend, alsmede de in specteur van de Ruimtelijke Ordening, kunnen gedurende boven genoemde termijn van één maand tegen het nog niet onherroepe lijk goedgekeurde gedeelte beroep in stellen bij de Kroon. Het be roepschrift moet in tweevoud worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van Bestuur, Postbus 20019,2500 EA ’s-Gravenhage. Ter inzagelegging ontwerp-beschikkingen Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn om op de onderstaande aanvragen ingevolge de Hinderwet tot het oprichten of in werking hebben positief te beschikken onder op legging van voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving. 06-11 12222 01820-24255 - Verkoop van een gedeelte van het voormalig kleedgebouw van het zwembad, alsmede verlenen opstalrecht, en uitgave van grond uit grondbedrijf. - Invoering Wet algemene regelen gemeentelijke indeling ten aan zien van de gemeentelijke belastingen. - Aanpassing Verordening onroerend-goedbelastingen 1991. - Rekening-courant krediet BNG, aangaan vaste- en kasgeldlenin gen, alsmede zonodig uitzetten van middelen. - Invorderingswet 1990. - Begrotingswijzigingen 1990/1991 Samenwerkingsschool HAVO/ Atheneum. - Enquête aanleg CAI gedeelte tuinbouwgebied. - Voorstel tot aanpassing subsidie 1991 voor een drietal verenigin gen die gebruik maken van het zwembad. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van verbouw wijkge- bouw Zonnig Zuid. - a. Najaarsnota b. Voorstel tot beschikken over fondsen en reserves. Commissie Sociaal Cultureel Werk en Kunstzinnige Vorming op donderdag 29 november 1990, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Kredietoverzicht. - Verbouwing Zonnig Zuid. Commissie voor Algemeen Bestuurlijke Zaken op maandag 3 december 1990, aanvang 19.00 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Activiteitenprogramma 1991-1994 van het Intergemeentelijk Sa menwerkingsorgaan Midden-Holland. - Kosten huisvesting ISMH - Begroting 19911.S.M.H. - Advies tot wijziging van de Verordening woonwagencentrum Pa ter Jornaweg. - Verbod alcohol op de openbare weg. VRIJDAG 30 NOVEMBER 20.00-21.00 uur - Khabar Oua Nag- ham. Een informatief programma voor ethnische minderheden in Waddinxveen. Presentatie: Hamid Meskine. ZATERDAG 1 DECEMBER 14.00-18.00 uur - RTW-Totaal. Ontspannend en informatief pro gramma waarin onder andere ac tualiteiten, sport, reportages en muziek samengaan. Direkt na het nieuws een uuroverzicht en op de halve uren lokaal nieuws en weer bericht. Presentatie: André de Knoop en Joke Hogeweg. 18.00-24.00 uur - Hitfront. Een avondvullend hitgevoelig pro gramma met muziek en informatie gericht op jongeren. Presentatie: Gert Voogd, Diederick Huizinga en Peter Teunisse. 3? -

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 3