e&cfaaartfe ’t Principe van een Rabo Lijfrente Koopsompolis is eigenlijk vrij simpel. Doorgetrokken Rij nlandstraat Rabobank O 3 f Winkelerf in de Dorpstraat De Diamond belangrijk voor W’veens uitgaansleven BBC maakte van snooker populaire bilj artsport Verkoop van restanten Meer bank voor je geldj Onbeschermde oversteken in Zuidplas ij’ü'Mi I 7^-J Parkeerplaats bij bibliotheek Ontwikkelingen Uitvoering F W - f I Ik wil graag weten hoeveel de Rabo I (ander bedrag, minimaal f3.000,-) Het spaardeel van de koopsompolis begint dus met meer, waardoor u ook met meer eindigt. Wilt u weten hoeveel meer, vul dan de coupon in. U kunt natuurlijk ook even langskomen. Postcode/Woonplaats: f i- Wie met meer begint, eindigt ook met meer. Een Rabo Lijfrente Koopsom polis koopt u namelijk rechtstreeks bij de Rabobank. Waardoor belangrijke kosten worden uitgespaard. t F Tg 1; LU i|U S-T 17 f Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 28 november 1990 Pagina? De oversteek van de Zuidplaslaan bij het winkelcentrum. Foto: J. Hak). Het kruispunt Dreef-Zuidplaslaan. (Foto: J. Hak). het pasverschenen verkeerscirculatieplan Waddinxveen. Omlegging Noord-Zuid route. \?ol Adres: M. V.D. BROEK-V. OTTERLOO ROZENLAAN 16 TEL. 01727- 14620 STIVAS GEDIPL. ANBOS KERNLID I I (mm rtb ^iOO ns WADDINXVEEN - De Stichting Plat form Gehandicapten Waddinxveen heeft er bij het gemeentebestuur voor gepleit een algemene parkeerplaats voor gehandicapten bij het gebouw van de Stichting Openbare Bibliotheek Waddinxveen aan de Van Mecklen burg Schwerinlaan aan te leggen. doel van dit spel aangegeven. Want behalve via een vaststaande volg orde de tafel zo snel mogelijk leeg te spelen tegen een bepaald aantal punten, amuseert het publiek zich juist ook wanneer een speler met een verdedigende taktiek de speel bal dusdanig achter andere ballen weet te verstoppen dat de tegen stander de kans tot scoren praktisch wordt ontnomen. Het principe van snooker is verder vrij simpel. Beide biljarters spelen net de cue ball waarmee ze afwisse lend een rode en een gekleurde bal in de pockets moeten stoten. De gekleurde ballen worden op het laken teruggelegd tot de rode bal len uit het spel zijn verdwenen. Vervolgens dienen de gekleurde objecten in volgorde te verdwijnen. Een afwijking van dit patroon le vert punten voor de tegenstander op. De aantrekkelijkheid schuilt voor Voor de december feestdagen is het altijd een gezellige drukte. Maak ook eens een afspraak voor jezelf. Enkele prijzen: epileren 10,- harsen van het gezicht 18,- reinigen epileren masker 30,- massage rug, nek en schouders 30,- basis gezichtsbehandeling 42,50 Tegelijk kun je dan Sinterklaas- en Kerstkadootjes kopen, zoals body- milk, douchegel, handcrème en al lerlei leuke make-upartikelen. Voor een afspraak graag bellen, als het mogelijk is tussen 8.30 uur en 9.30 uur. De schoonheidsspecialist, je kunt zien dat je huid het lekker vindt. het publiek in de snookers, het vooruitdenken van de spelers over de patronen, het wedden op de uit slag bij de bookmakers, maar ook de verschillende stijlen die de spe lers aan de dag leggen. Steve Davis is de koele berekende biljarter die de afgelopen jaren met deze bezigheid ruim tien miljoen gulden in zijn eigen pocket liet glij den, Stephen Henry, de getalen teerde schooljongen, en Jimmy White, de furieuze maar slordige speler. De BBC, die deze sport door de ja ren heen veel aanzien heeft gege ven, schept er ook een genoegen in de op zijn beurt wachtende speler rokend en fors drinkend in beeld te brengen. Degene die zich een tou pet heeft aangeschaft wordt onmid dellijk gestraft met beelden uit een kaal verleden, terwijl ook de snookerbril van Joe Johnson en Dennis Taylor niet buiten beschou wing blijft. Om tijdens het stoten niet steeds hinderlijk tegen de bovenrand van de bril te kijken maken beiden ge bruik van een bril met hoge glazen, hetgeen tot een potsierlijke verto ning leidt. Maar daar maken de En- gelsen zich niet druk om. Ook over uiterlijke verschijning hebben ze per slot van rekening zo hun eigen opvattingen. 'k anmoMixJM WADDINXVEEN - Een doorgetrokken Rij nlandstraat (over de Beu kenhof en langs De Bonkelaar naar de Kerkweg-oost) en het winkelerf Dorpstraat zijn twee voorstellen die staan in het deelplan autoverkeer van WADDINXVEEN - Op sportge bied heeft elke natie zo haar eigen tradities, al voeren de Engelsen dit wel heel erg ver door. Wordt het dagelijks leven periodiek al bijna lam gelegd door eigen (Gemene best) Spelen van Olympische allu re, Wibledon, Ascot, De Henely Royal roeiregatta op de Theems en crickettestmatches op Lords, in de afgelopen tien jaar is daar ook het snooker. Aanstichter hiervan is eigenlijk de BBC, die de prioriteiten behoorlijk verlegt. De basis voor het in Engeland po pulaire biljartspel werd omstreeks 1840 in Brits-Indië gelegd. Engelse officieren speelden daar een afge leide vorm van biljart met drie bal len op tafels waarin gaten waren aangebracht. Een ordinaire carambole leverde een punt op, maar het was lucratie ver de ballen naar de ’pockets’ on der gaten te sturen. Door de jaren heen groeide het aantal ballen uit tot 22; vijftien ro de, zes van verschillende kleuren en de witte speelbal. Eenmaal thuis geïntroduceerd ont stond de benaming snooker, afge leid van ”to snook” dat onder an dere ”een lange neus maken” of ’’iemand foppen” betekent. Daar mee is onmiddellijk een belangrijk WADDINXVEEN - Wegens bedrijfs beëindiging zijn de laatste restanten van een aannemingsbedrijf tegen elk aannemelijk bod zaterdagmiddag ver kocht aan de Maarten Schoutenstraat 13. Hierbij ging het om hard- en zachthout, hang- en sluitwerk, isolatiematerialen, schroefstempels, een complete afzuig installatie en wat dies meer zij goed bereikbaar te houden vanaf het hoofdwegenstelsel wordt te zijner tijd voorzien in een verbinding tussen Pias weg en Beijerincklaan langs de zuid rand van de toekomstige uitbreiding ’’Zuidplas 90”. Om de reeds aanwezige en in de toe komst nog veel ernstiger wordende overbelasting van het centrumwegen- net aan te pakken is een aantal varian ten ontwikkeld. In twee varianten is voorzien in een tot aan de Kerkweg-Oost doorgetrokken Rijnlandstraat. Ter verbetering van de ontsluiting van het bedrijventerrein Coenecoop en ter ontlasting van het wegennet in de om geving Sniepweg en Kanaaldijk-noord, is een Zuidelijke Rondweg opgenomen die de Beijerincklaan verbindt met de Zuidelijke Dwarsweg. Op basis van de ontwikkelingen ten aanzien van de centrumlokatie dient de gemeente een beslissing te nemen in zake keuze uit de centrummodellen of aangepaste varianten daarvan Dit zal moeten leiden tot maatregelen ter opheffing van onder andere de vol gende knelpunten: - De Kanaalstraat die een te smal pro fiel heeft voor het verwerken van het verkeersaanbod (auto’s, fietsen). - De gebrekkige relatie van het gebied rond de Stationsstraat-Oost met de hoofdwegenstructuur. - De verkeersonveilige en soms over belaste en T-aansluitingen zoals de afrit hefbrug-Oranjelaan-Kerkweg-Oost, Kerkweg-Oost-Kanaalstraat-Juliana van Stolberglaan, Kanaalstraat-Sta- tionsstraat en aansluiting Schielandweg op Kanaaldijk. - Mogelijke herindeling van de in dit vak gelegen wegvakken, bijvoorbeeld ten behoeve van fietsstroken. - Maatregelen ten behoeve van bruik baarheid van het huidige (winkelcen trum, waarvoor uitbreidingsplannen in voorbereiding zijn, dan wel ten be hoeve van een nieuw winkelcentrum op het Be Fair-terrein. ”De onzekerheid inzake de wijze waarop en de omvang waarmee het winkelcentrum zal worden uitgebreid, alsmede studies welke worden verricht naar een alternatieve lokatie voor een toekomstig centrum, gelegen op de huidige Be Fair-velden, belemmeren op dit moment het doen van definitieve keuzes”, aldus het verkeerscirculatie plan. "Het moge duidelijk zijn dat de plaats van een fors winkelcentrum te allen tijde een belangrijk element vormt in een verkeerscirculatieplan, zelfs als dit centrum zoals dit rapport adviseert een fietsvriendelijke lay-out zal krijgen”. Tenslotte vereist een keuze tussen de centrummodellen een meewegen van de milieueffecten in de betrokken stra ten. Deze studie is nog niet verricht. Vooruitlopend op die studie kan de verwachting uitgesproken worden dat de in het deelplan autoverkeer voorge stelde centrumvarianten, die alle uit gaan van een doorgetrokken Rijnland straat, daarmee geen verbetering ge ven van het milieu in het centrum. Burgemeester C.M. van der Linden aan stoot in eetcafé/biljartcenter De Diamond aan de Passage. Op de achter grond van links naar rechts zijn echtgenote S.H. van der Linden-Taekema, horecaondernemer T. Ververs en het beheerdersechtpaar Ruud en Jacolien v.d. Pol. (Foto: Sjaak Noteboom). In het eerste deelplan van het verkeers circulatieplan is het autoverkeer hele maal behandeld. Ter wering van het doorgaand verkeer op de route Noordeinde-Dorpstraat- Plasweg wordt voorgesteld de Dorp straat her in te richten en het Noord- einde af te buigen naar de Beethoven laan. Om dezelfde redenen is een circulatie- voorstel gedaan voor de Piasweg. Ten einde de bestemmingen aan de Piasweg ^Rijnlandstraat een boeiend verenigingsleven, zijn er volop scholen voor basis- en voortgezet onderwijs, zijn er diverse kerken, kun nen in de gemeente nagenoeg alle spor ten beoefend worden en is er recent 9 miljoen gulden gestoken in een ver bouwd en uitgebreid Gouwebad en de bouw van de sportzaal De Duikelaar”. ”Op groengebied hebben we ’t Weegje en het Gouwebos, waarvan het mij ver driet dat de discussie daarover alleen over honden gaat”, ging Waddinx- veens eerste burger verder. ”Ook op horecagebied beschikt Waddinxveen over uitstekende eetvoorzieningen. Beperkingen zijn er voornamelijk op het gebied van het uitgaan”. ”Op het gebied van de jeugdvoorzie ningen is er namelijk een gebrekkig aanbod, al zal een nieuwe ontmoetings ruimte voor jongeren er zeker komen. En we lopen op het gebied van de win kelvoorzieningen achter. Wat dat be treft sta ik hier in de Passage op ’’heet” gebied, hoewel ik meen dat De Dia mond hier uitstekend op zijn plaats is, hoe de centrumontwikkeling ook ver loopt”. Na de openingswoorden van burge meester Van der Linden verzorgde de voormalig Schots jeugdkampioen snooker Stephan Tol een middag- en avondlang demonstraties. Ook de be zoekers probeerden de snooker- en bil jarttafels uit. Rond de ivoren balen hadden de eerste burger en de even eens aanwezige wethouder Karei van Soest elkaar gauw gevonden. Na de officiële opening was er een paar uur lang een voorproeverijwaarvoor alle leden van de ondernemerskring In dustrieel Contact Waddinxveen waren uitgenodigd. WADDINXVEEN - Burgemeester C.M. van der Linden meent dat het maandagmiddag door hem geopende eetcafé/biljartcenter De Diamond aan de Passage aan uitstekende rol zal kun nen vervullen in het Waddinxveense uitgaansleven. Volgens hem is het in het voormalige restaurant Bibelot gevestigde horeca bedrijf een goede bijdrage aan de leef baarheid van Waddinxveen. De Diamond is een initiatief van Wad- dinxveens ’’oudste horecaonderne mer” T. Ververs sr de zakenlieden J. Baas en J. Werkman en oud-politie- man Ruud v.d. Pol. De ex-agent en zijn vrouw Jacolien van de Gerstakker gaan het eetcafé/biljartcenter runnen. Het horecabedrijf is dagelijks open van 12.00-01.00 uur en is op maandag ge sloten. In het voormalige Partyhome staan vijf biljarttafels. Twee voor het snookeren en drie voor alle andere bil- jartspelletjes. Aan de voorzijde is een bar en zijn er zitjes en tafels en stoelen voor zo’n 40 mensen. Voor de eters is een kleine kaart beschikbaar. De Diamond is er voor iedereen die er eens tussenuit wil, zonder uitgebreid aan te schuiven, omdat een gewoon café niet altijd past bij je stemming, je collega’s of je gezelschap of omdat je sfeer belangrijk vindt. De Diamond biedt prompte service, zonder overdre ven franje en poespas. Waddinxveens eerste burger, die na de officiële opening een biljartkeu met in scriptie kreeg, verontschuldigde zich voor zijn verlate aankomst. ”Je hebt te genwoordig bijna geen tijd meer om een hapje te eten of om te werken”, zo klaagde hij. In De Diamond kwam hij terug op de tijdens de algemene beschouwingen in oktober gedane uitspraak van PvdA- raadslid Charles Wijnen, die Waddinx veen in een volgens de burgemeester gloedvol en emotioneel, maar niet zo;;n evenwichtig betoog een saaie ge meente noemde. ”Het gemeenteraadslid heeft niet hele maal gelijk”, vond Van der Linden. ’’Waddinxveen heeft immers op veler lei gebied van alles te bieden. Zo is er In het plan worden vijf voorstellen ge daan. Daarvan zijn er inmiddels twee gerealiseerd: afbuigen Noordeinde naar Beethovenlaan en veiliger Pias weg, inclusief snelheidsremmende maatregelen. Twee plannen worden momenteel uit gewerkt: aanleg Zuidelijke Rondweg en herinrichting Dorpstraat tot erf. Eén voorstel vraagt nog om een ver dere behandeling en dat is de aanpas sing van het centrum wegennet. Voor de kruising Kanaalstraat-Stationsstraat is vooruitlopend een (tijdelijke) voor ziening getroffen door middel van een verkeersregelinstallatie Er waren ook gasten van buiten, zoals het in Gouda wonende echtpaar Daam en Barbara Scharloo van restaurant ’t Baarje en bouwondernemer Steve Noorlander uit Zand voort, die zijn grote misnoegen en naar zijn oordeel Z onhaalbaarheid uitsprak over het door het derde kabinet-Lubbers gepresen- teerde Vierde Nota over de ruimtelijke ordening-Extra. Tot de genodigden be- hoorden verder VVD-raadslid Jaap van den Berg en zijn vrouw, architect Teus Verweij, zwembadmanager Ton I Geerdink en zijn vrouw, Openbare Werken-directeur ing. S. van Houten, Ton en Caroline Ververs van restau- - rant Bibelot aan de Limaweg en verte- genwoordigers van de Nederlandsche J Middenstands Bank en de Rabobank Waddinxveen. WADDINXVEEN - In Waddinxveen worden al veel helpende handen bij het oversteken van scholieren door volwas senen en meisjes en jongens uitgesto ken. Maar niet op elk gevaarlijk kruispunt staan verkeersbrigadiers. Zo steken leerlingen van de hervormde Reho- bothschool en de openbare Jan Lig- tliartschool op eigen initiatief vier keer per dag het kruispunt Dreef-Zuidplas- laan over. Bij het winkelcentrum Zuidplas aan de ztuidplaslaan steken leerlingen van de dpenbare Annie M.G. Schmidtschool, de rooms-katholieke Kardinaal Al- frinkschool en de protestants-christe- lijke Koningin Beatrixschool onbe schermd over. Hier zijn nu de jeugdige bezoekers van het multifunctionele gebouw De Dui kelaar bij gekomen. Een gevaarlijke oversteekplaats is ver der de kruising Beijerincklaan-Dreef. Vporal de oversteek van het Sportpad naar de Zuidplas is niet zonder gevaar want snelheden van 70 a 80 km per uur van het voorbijrazende verkeer zijn geen uitzondering. De Zuidplasscholen zijn met elkaar in overleg om te bezien waar en wanneer verkeersbrigadiers ingezet kunnen worden. Afgeven bij of opsturen naar de Rabobank^ bij u in de buurt. I De kruising Beijerincklaan-Dreef. (Foto. J. Hak). Immers: concentratie van het verkeer, zoals in de huidige situatieis vanuit mi- lieuoogpunt doorgaans te verkiezen boven spreiding van het verkeer over meerdere routes. Om deze reden èn omdat een eventuele nieuwe centrum lokatie de voorgestelde oplossingen minder logisch maakt, is in het vervolg de huidige hoofdwegenstructuur als mogelijke eindoplossing meebe schouwd. Ik wil graag weten hoeveel de Rabo I Lijfrente Koopsompolis mij uiteindelijk oplevert. Naam:.m/v I Telefoonnummer: Geboortedatum verzekerde: Ingangsdatum:Einddatum: I Stuur mij een vrijblijvende offerte. f 17.116,- (maximaal aftrekbare storting) I f-(ander bedrag, minimaal f3.000,-) DNeem contact met mij op voor een afspraak. ^Plaats:--Datum: m'. wst 'ss SS 1 un F tw Eénrichting verkeerssysteem WW»' lis»»» «f tT* «o Ij?' winkelerf a ij--”-™— -7» j ^alternatief g I I via pJ I Souburqhlaan# k s f/ wZ.’ I fn u» jF' ’ss. a-s ^^i*d°orgetr°kken Rijnlandstraat

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 7