Gouwe-dames staan bovenaan Waddinxveen-zo verloor van Esto Zaalvoetbaltournooi Waterpoloërs zeggen vertrouwen in coach op voor A-jeugdelftallen Heren-waterpoloërs verliezen Winst voor WSE en Be Fair I Florida blijft lijst aanvoerder Boskopers te sterk voor WSV Gouwe Streek wil extra bestuurslid Onderlinge Excelsior Verlies voor Flyers-dames Korbis boekt zege tegen ZKV DANSSCHOOL WADDINXVEEN 0 /Swinging World i OUDE DANSEN Schaakprobleem is opgelost Be Fair-jeugd Heren Waddinxveen-zondag Het zondagelftal van Waddinxveen heeft de strijd om de macht in de afde ling Gouda voorlopig verloren. In een spannende wedstrijd werd Waddinx veen door ESTO uit Bodegraven afge troefd. Het werd een verdiende 0-2 ne derlaag. WSE ■w ■■■■PI Wij starten op 7 januari 1991 een cursus En op 9 januari 1991 <een volledige ff nftf^rif I beginners cursus STIJLDANSEN 'VAN 28 LESUREN. Inlichtingen of inschrijven per telefoon of aan de zaal van: ma. t/m vr. van 20.00 tot 22.00 uur. GEBOUW DE STARING - STARINGLAAN 19 WADDINXVEEN - TELEFOON 01828-16000 Pagina 19 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 5 december 1990 SPORT RECREATIE van boven. Nog steeds is er een kans op de periodetitel. 1 A DAN SE N*LEVE NALACHEN WADDINXVEEN - Zaterdag speelden zowel de dames 1 als heren 1 en 2 tegen dezelfde zeventallen van Merwede uit Dordrecht. Het eerste da mesteam van De Gouwe heeft de krachtmeting, tegen haar naaste concur rent Merwede, prima doorstaan. In een zeer zware en uiterst spannende wedstrijd werd Merwede met 7-6 teruggewezen. Hiermee behaalde het team van trainer/coach Wim Groen afgelopen zaterdag haar zevende ach tereenvolgende overwinning in de eerste klasse KNZB en voeren zij al leen de ranglijst aan. Hetzelfde geldt voor heren 2, die met 14-7 wonnen. Door het 9-11 verlies verloor heren 1 de aansluiting met de top van het klassement. wel aan, maar werd niet gevaarlijk. De tweede helft drong Waddinxveen sterk aan, zonder echter bijzonder ge vaarlijk te worden. De beste kansen waren wederom voor het goed counte rende ESTO. De wedstrijd bleef bijzonder span nend. Gerard Moliej werd ingezet voor de moegestreden Jan van Es. Dit geeft de voorhoede meer kracht in de lucht. Het doelpunt viel echter in de slotfase aan de andere kant, derhalve een eind stand van 0-2. Komende zondag een programmawij- ziging, Waddinxveen speelt thuis de laatste wedstrijd voor de eerste periode tegen Gouderak. Indien Waddinxveen deze belangrijke wedstrijd wint, volgt een beslissings wedstrijd om üe eerste periodetitel. Aanvang 14.30 uur. In en tegen Nieuwkoop, opnieuw volle winst voor het A-l elftal van Be Fair- voetbal. Met 0-2 won A<1, door doel punten van Erik v.d. Vliert en Martijn Clardij, waarmee A-l op een tweede plaats uitkomt. Alle reden om alles op alles te blijven zetten, met het oog op een schot op het doel van de De Gou we. In de eerste part bleef de schade door 2 doelpunten van Cees Boonstoppel be perkt: 2-3. Daarna liep Merwede uit naar 2-6. Pas aan het einde van het tweede part bracht Ed den Boon met een goed schot de stand op 3-6. In de derde periode kon Remco Óverdam op aangeven van Jaco van Tol 4-7 scoren. Omdat Ed den Boon een bal goed on derschepte en snel op de uitbrekende Kjeld Boonstoppel plaatste, kon deze met een fraaie boog de stand terug brengen op 5-7. Het begin van de laatste periode was in verdedigend opzicht wederom zwak. Pas na 5-10 wist Cees Boonstoppel van uit een man-meer situatie 6-10 te sco ren. Dankzij goed doorzetten van Remco Overdam kon Ronald Schens een strafworp verzilveren. Kjeld Boon stoppel en wederom Ronald Schens brachten de eindstand op 9-11. Heren 1 speelt zondag tegen ZCG te Groningen. Aanvang 15.30 uur. (Dit voor de erg trouwe supporters). Heren 2 won in een rommelige wed strijd overtuigend net 14-7 van Mer wede 2. De jonge ploeg van coach Jan Verwey gaat nu fier aan kop. Remko de Frankrijker had met 6 doelpunten een belangrijk aandeel in de score. WADDINXVEEN - Bij het heren team van waterpolo-eerste klasser De Gouwe zit Huug Boonstoppel weer als trainer aan de kant. Hij volgt in die functie de plotseling vertrokken trai ner/coach Joop de Vreede uit Delft op. Huug Boonstoppel, die De Gouwe za terdag met 9-11 van Merwede zag ver liezen in het Gouwebad, trainde de Waddinxveners al drie j aar. De vervan ger van Joop de Vreede is als het moet In het tweede partje werd door beide ploegen hard gewerkt. Beide ploegen scoorden vlak voor tijd eenmaal. Deze keer was het Wendy de Frankrijker, die 4-2 (assist Angela Faber) wist te scoren. De overigens uitstekend kee pende Marloes Boerenboom kon niet verhinderen, dat Merwede uit haar derde man-meer 4-3 scoorde en de spanning weer geheel terug bracht. Ook in het derde partje ging het gelijk op. Eerst bracht Mirjam Overdam in een fraaie combinatie met Gillian van den Berg, binnen elf seconden de stand op 5-3. Halverwege kwam Merwede weer terug tot 5-4. Ook in het vierde partje was de span ning weer te snijden. Eerst scoorde Wendy de Frankrijker 6-4 uit een man meer en even later kwam Merwede met 6-5 weer dichterbijMet nog twee mi nuten te spelen bracht Gillian van den Berg de stand op een comfortabele 7-5. Dat Merwede nog op 7-6 kwam kon de ploeg niet meer deren. Onder leiding van Riet Boere-Verweij werd de laat ste twintig seconden op balbezit ge speeld en was de buit binnen. Zondag 9 december speelt dames 1 te gen het eveneens gepromoveerde Njord Veldhoven in zwembad De Ton- gelreep te Eindhoven. Aanvang 14.15 uur. Dames 2 liet een puntje liggen bij BZPC te Bodegraven. Bij het derde partje hadden de De Gouwe-dames nog een 6-3 voorsprong, die helaas te niet werd gedaan. Dames 2 staat voor alsnog op een tweede plaats. Ondanks de toch niet tegenvallende re sultaten van het eerste herenteam van De Gouwe, is al na enkele maanden trainer Joop de Vreede opgestapt. De samenwerking tussen hem en de heren van het eerste verliep niet optimaal, waarna besloten werd om uit elkaar te gaan. Voorlopig is oud-trainer/coach Huug Boonstoppel bereid gevonden om zijn taak over te nemen. Helaas kon hij niet voorkomen dat de heren met 9-11 klop kregen. Hoewel ie dereen er hard voor werkte, kwam men duidelijk kracht en conditie te kort. Dit kwam met name tot uiting in verdedi gend opzicht. Door te traag reageren konden diverse spelers van Merwede vrij en veelal succesvol aanleggen voor De eerste helft begon van twee kanten aftastend. Gaandeweg kwam ESTO beter in de wedstrijden en bouwde een licht overwicht op en met lange trappen naar voren werden de snelle spitsen in actie gebracht. Dit leidde na een kwartier spel tot een kopbal op de lat, na een goede vrije trap van links. In de 38e minuut wederom een snelle counter. De bal werd voorgezet van rechts over de hele verdediging heen. Peter van Beek, de meegekomen Es tospits, nam de bal ineens op zijn pan toffel en onhoudbaar van Wilco Ver- meij vloog de bal in de touwen: 0-1. Voor de rust drong Waddinxveen nog WADDINXVEEN - Be Fair won zaterdagmiddag met 1-0 van Oegstgeest en staat nu op de 5e plaats van boven en heeft 14 punten uit 12 wedstrij den. WSE won zondagmiddag met 2-1 van SJC en verzamelde als midden moter 11 punten uit 11 wedstrijden. Waddinxveen-zondag verloor metO-2 van ESTO en staat met 17 punten uit 11 wedstrijden op de derde plaats nings- en wedstrijdinzichten te zeer te verschillen om harmonieus verder te gaan. Handenschuddend heeft Joop de Vreede afscheid genomen van zijn se- lectie-spelers. Huug Boonstoppel zit inmiddels weer op zijn oude stek. Krachtig, autoritair en overheersend. De Gouwe zegt zo’n trainer-coach te moeten hebben om te kunnen preste ren. Een dag eerder, donderdag 27 decem ber, organiseert WSE voor de eerste maal een zaalvoetbaltournooi voor de C-jeugd. Hieraan zal deelgenomen worden door: SC Feyenoord C-l, Elinkwijk C-l, NEC C-l, SVV C-l, BW Den Bosch C-l, de Goudse en Haagse jeugdselektie tot 14 jaar en WSE zal vertegenwoordigd zijn met een team tot 15 jaar. Voor het C-zaalvoetbaltoumooi wordt nog naarstig gezocht naar een hoofd sponsor. Óp beide dagen zullen er vele WSE- medewerk(st)ers druk in de weer zijn om het de spelers zo goed mogelijk naar de zin te maken. Zo zullen er broodmaaltijden verzorgd worden en zijn er versnaperingen na de wedstrij den. Uiteraard zullen er ook prijzen beschikbaar zijn voor de beste speler, beste keeper en de topscoorder van het toumooi. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 7 december om acht uur houdt de Wad- dinxveense schaatsvereniging De Gouwe Streek een ledenvergadering in hotel-café-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost. Door de groei die De Gouwe Streek de afgelopen jaren heeft doorgemaakt is de vereniging van mening om een tweede ledenvergadering dit jaar te be leggen, om contacten met de leden te houden en de acties van het bestuur met elkaar te bespreken. Op deze vergadering zal opnieuw een extra bestuurslid worden benoemt, die zich zal gaan inzetten voor de fiets groep welke binnen de vereniging al enige jaren actief is, maar nu vanuit het bestuur zal gaan opereren. De benoeming van dit bestuurslid ligt dan ook in de lijn die De Gouwe Streek aan het einde van het vorig seizoen heeft uitgezet welke een multifunctio nele sportvereniging zal zijn met als hoofdmoot de schaatssport, met daar omheen het fietsen, het lopen (Coe- necooploop) en eventueel het skeele ren. In een uiterst snelle wedstrijd met twee gelijkwaardige ploegen was De Gouwe in het algemeen voor het doel sterker, terwijl Merwede over een prima man meer beschikte, die naartoe de wed strijd vorderde, steeds beter onder con trole van de De Gouwe-dames kwam. De Gouwe heeft gedurende de wed strijd steeds het initiatief gehad en ook steeds voor gestaan. Al direct in het begin van het eerste partje scoorde Gillian van den Berg 1-0 uit een pass van Mirjam Overdam. Merwede kwam via een man-meer op 1-1. Uit een goede combinatie, opgezet tussen Astrid Coene en Gillian van den Berg, kon Gillian 2-0 laten aanteke nen. Even later zette Angela Faber goed door bij een gevecht om de bal met de keepster van Merwede (3-1). Merwede kon echter, wederom uit een man-meer, op 3-2 komen. tot het einde van dit seizoen als interim coach beschikbaar. Joop de Vreede gaf de pijp aan Maar ten omdat hij het begeleiden van de nieuweling in de eerste klasse niet meer prettig vond. ”Het klikte gewoon niet”, aldus de Delftenaar in een kort commentaar. Hoewel de sportieve prestaties weinig te wensen overlaten bleken de trai- WADDINXVEEN - WSE-voetbal houdt vrijdag 28 december in sporthal ”de Sniep” voor de vierde maal het zaalvoetbaltournooi voor de landelijke A-jeugdelftallen. Het deelnemersveld is nog niet helemaal compleet. In ieder geval zullen aanwezig zijn: S.C. Feye noord (Rotterdam), Elinkwijk (Utrecht), Telstart (IJmuiden), UVS (Leiden) en WSE (Waddinxveen). Evenals bij het PerCom/WSE-intema- tionale jeugdtournooi, is WSE erin ge slaagd ook voor het A-zaalvoetbaltour- nooi een sponsor te vinden, die z’n be- drijsnaam aan het evenement verbindt. Daelman Systems is daartoe bereid ge vonden. Daelman Systems is een zeer sterk groeiend bedrijf en is gespeciali seerd in brandpreventie. Daelman Sys tems is gevestigd in het nieuwe Onder- nemerscentrum Coenecoop in Wad dinxveen. WADDINXVEEN - In de 12e ronde van de onderlinge damcompetitie van Excelsior werkten vier spelers zich dank zij winstpartijen steviger in de kop van de ranglijst (Dick Dibbets, Cor Barelds, Teun Twigt en Tijmen den Ouden). Ondanks een verdienstelijk gelijkspel blijft Gerrit van der Zijden ook nog goed in de race. Ondanks goede tegenstand van Cor Stolker buitte ’’good old” Teun Twigt zijn langzaam maar zeker verkregen voordeel uit naar schijfwinst en uitein delijke partijwinst. Vanuit de opening 32-28 18-22, 37-32 20-24, moest de met zwart spelende Dirk Heeren I op de 12e zet schijfwinst toelaten aan Cor Barelds. Na overigens geducht tegenspel kon Cor Barelds het voordeel toch omzetten in volle winst. Tijmen den Ouden ontwikkelde tegen Jan de Heer goed zijn rechtervleugel. Herhaaldelijk aanvallen door Jan bete kende wel, dat zijn stellig zwakker werd. In de middenspelfase strafte Tij men een foutzet van Jan meteen doel treffend af en tekende eveneens volle winst aan. Ruud van Dijk gaf clubkampioen Dick Dibbets zeer goed partij en in het gevorderd middenspel leek hij een vrij wel gelijkwaardige stand te hebben. De ervaren positiespeler en rekenaar Dick Dibbets wist echter met gebruikmaking van zijn routine het eindspel precies naar winst af te wikkelen. Gerrit van der Zijden hield de nr. 2 van het vorig seizoen, Piet Swart, goed bij. De spelers gaven elkaar, ondanks de diverse ingevlochten dreigingen, niets toe en deelden dan ook terecht de pun ten. Gelijkopgaande partijen waren ook te volgen tussen Bertus van Eijk en Sjaak de Wit en Adriaan Zwanenburg en Dirk Heeren II. De puntendelingen waren hier de juiste afspiegeling van de onderlinge krachten. Een iets van de klassieke lijn afwij kende opzet was te volgen in de strijd tussen Piet van Es en Kees Blonk. In het middenspel voerde Kees op een foutieve zet van Piet een niet al te moei lijke, maar fraaie winnende damcombi- natie uit. WADDINXVEEN - Hei eerste da-‘‘ mesteam van Flyers-basketbal speelde vrijdag haar thuiswedstrijd tegen Gras- shoppers uit Katwijk. Het werd een J spannende strijd, die op redelijk ni- veau werd gespeeld. Het is toch opvallend, dat alle thuis-J wedstrijden van de dames wedstrijden zijn waarbij de uitslagen kantje boord zijn. De hele wedstrijd werd geken- J merkt door het feit dat Flyers steeds een aantal punten uitliep, maar de te- genstander daarna weer knap terug kwam. Hierdoor slopen er wat onzekerheden in het spel van Flyers. Grasshoppers', profiteerde daarvan en kwam in de 27e minuut van de tweede helft langszij en behield de voorsprong tot het einde van de wedstrijd. Uitslag: 64-69. Topscoor- J ders: Anita van Unen 26 en Wendy Posthumus 12 punten. Heren 3 trad aan tegen Rijnvalken uit' Rijnsburg en liep in de eerste helft van de wedstrijd tegen een achterstand op van 17 punten. Ondanks het gemis van bankspelers wisten de heren Rijnval- ken de tweede helft behoorlijk partij te geven, waardoor het een fijne wed- strijd was om naar te kijken. Uitslag 45- 5 67. Topscoorder: Gert-Jan Oskam 18 punten. Jongens-adspiranten haalden weer uit. Popeye uit Bodegraven kon ook in 2 deze tweede ontmoeting geen potten breken. De eerste helft van de wed- strijd was een beetje aan de matige kant. De jongens geloofden het wel en j de concentratie was ook een beetjes zoekNa de rust werd er op het oude ni veau gebasketbald en nu kon de tegen- stander het niet meer bijbenen en werd S er weer een overwinning behaald met J meer dan honderd punten. Einduitslag 108-32. Topscoorders: Juri-Jarï Klaric 33 en Erik Verboom 25 punten. Meisje-kadetten 2 speelden een wed- strijd met twee heel verschillende helf-\ ten. De eerste helft werden zij hele-' maal overspeeld door Lokomotief uit' Rijswijk en konden ze geen moment in^ de wedstrijd komen. Ruststand 16-30. De tweede helft gaf een heel ander beeld. Nu was het Flyers die het spel^ dicteerdeMaar j ammer genoeg was de achterstand, opgelopen in de eerste J helft, te groot om de overwinning nog te pakken. Einduitslag: 51-59. Top-5 scoorders: Tarina Teuling 18 en Na-' rinka v.d. Schans 11 punten. Vrijdag 7 december zijn de eerste wed- strijden in de nieuwe sporthal ”De Dui- kelaar”. Om 19.15 uur meisjes-kadet- ten 1 - Gymnova en meisjes adspiran-^ ten tegen BVO. Om 20.45 uur Heren 2y tegen LUSV. Zaterdag 8 december om 19.15 uur he-' ren 1 tegen Dunckers (nummer 1 tegen\ nummer 3) en het debuut van heren 15^ tegen DIOK uit Boskoop. WADDINXVEEN - Florida-badmin- ton’s eerste team speelde een uitwed strijd tegen Rotterdam 1. Vooraf werd van de op de derde plaats staande te genstander veel weerstand verwacht. Vooral ook omdat de thuiswedstrijd door Florida met slechts 5-3 was ge wonnen. De verwachting kwam niet uit. Het werd een ruime 1-7 zege voor de bezoe kers. De enige verliespartij kwam op naam van Pieter Slits. Pieter: ”Tja, maar ik hem wel helemaal uitgeput”. Inderdaad bleek Bas de Ruit in het vervolg niet meer in staat zijn normale niveau te halen. Op deze wijze kan dus ook een postieve bij drage aan het resultaat worden gele verd. Florida 2 ontving, een van de zwakste tegenstanders uit de poule, Eridos 4 uit Zoetermeer. Eerste heer Dick van Teijlingen ontbrak. De Waddinxveense badmintonners hadden geen moeite met hun opponen ten. De enkelspelen werden alle vier zeer gemakkelijk gewonnen. De herendubbel gaf echter problemen. De eerste game werd met 14-17 verlo ren door Rob Sikking en Jean Lamai- son. In het tweede bedrijf herstelden zij zich: 15-9. Het beslissende spel verliep weer niet naar wens. Toch werd, wederom in de verlenging, met 17-16gewonnen. Com mentaar na afloop: ”We speelden te gen ons zelf. Ook de mix-dubbel van Jean en Herma Schwiebbe werd een drie games partij. Maar ook bij deze partij bleven de Flo- ridianen aan de goede kant van de sco re: 15-6,12-15 en 15-5. De andere par tijen werden in twee games gewonnen. Eindstand 8-0. Ook in de districtscompetitie gaat het Florida voor de wind. De teams 5,6 en 7 staan bovenaan en de verwachting is dat twee van de drie teams zeker kam pioen zullen worden. WADDINXVEEN - Bij de opening van de multifuncionele accommodatie De Duikelaar werd een schaakdemon- stratie gegeven door de Waddinx veense Schaakvereniging WSV op ver zoek van de Stichting Wijkwerk Zuid- plas. Het daar voorgeschotelde schaakpro bleem was moeilijker dan verwacht ge zien het aantal van maar negen goede oplossers. De symmetrische opstelling van de stukken werd niet verbroken door de sleutelzet van de witte dame van el j naar e2, waarna op elk antwoord zwart op de tweede zet werd matgezet. De Stichting Wijkwerk Zuidplas stelt drie boekenbonnen ter beschikking on- der de goede oplossers. Na loting zijn dit geworden T. van Weert (Linzenakker 10), C.L. Krom-/ schee (Graanakker 71) en H. van Wou-J denberg (Tollenslaan 107). I eventueel regionaal voetbal volgend» seizoen. Ook A-2 presteerde door in Boskoop;* van Floreant met 1-3 te winnen. Goals» van Johan Scheuierman, Edwin Neele-* man en Remco Beukema. B-l werd af-* gelast. De topper tegen Sportlust hou-* den zij dus nog te goed. B-2 won met 6-. 1 en krabbelde weer wat omhoog. j C-l moest dan toch zijn meerdere er-* kennen in Soccer Boys. Daar werd met» 1-0 van verloren. Toch houden zij de« minste verliespunten in de hoogste Cj groep. C-2 won met 6-0 van Stolwijk,.' door onder meer 3 doelpunten van El-« win Kortekaas. C-3 verspeelde het eer-? ste punt bij Spirit (2-2). Doelpunten' van Arthur Haverkamp. C-4 won met 0-2 bij NSV en C-5 won ook bij Soccer Boys met 2-5en staat daarmee hoog op* lijst. Een prestatie voor een C-5 elftal. WADDINXVEEN - Tegen ZKV boekte Korbis-korfbal een duidelijke 10-6-zege. De wedstrijd was beslist het kijken waard. Het was een korfbalwed- strijd op goed niveau, zeker wat Korb- nis betreft. Feitelijk was de Waddinxveense ploeg een klasse beter als haar opponent uit ’-i/-'. J11 Zeker het veldspel was veel beter en ruimer van opzet en ook de zuiverheid van het afstandschot was beslist beter. Dit geheel resulteerde in een vlot ver kregen 3-0 voorsprong door goede tref fers van Frits Visser, Jaco Wineke en Henk Naves. Een grote overwinning lag - zo dachten de toeschouwers - zo voor het grijpen. Doch zo makkelijk liet Z.K.V. »zich niet afdrogen en toonde dat middels 2 treffers aan (3-2). Toch lag ook in deze fase met nog zo’n 10 minuten voor het rustsignaal het ini tiatief duidleijk bij Korbis dat via een nbenutte strafworp van Jaco Wineke weer naar een iets ruimere voorspriong kon uitlopen (4-2). Vreemd genoeg lukte het maar niet om Z.K.V. op beslissende achterstand te zetten. Integendeel, via een strafworp en een afstandschot kwam Z.K.V. ge heel tegen de spelverhouding langszij (4-4). Deze stand betekende tevens het einde van de eerste speelhelft. Het vervolg van deze boeiende wed strijd wa abeslist de moeite ward. Hoie- wel Korbis vooralsnog niet tot scoren wist te komen, behalve eeb afstand- streffer van de ook nu weer opvallende goed spelende Yvonne Visser, was het duidelijk dat Korbis aan het langste eind zou trekken. Even stribbelde Z.K.V, nog tegen (5- 5) maar met nog zo’n kwartier te spelen was het hek echt van de dam en kon Korbis de toeschouwers verrassen mnet een vijftal uitstekende scores, welke op één na van afstand werden tot stand gebracht. Van deze doelpunten nam Pieter Slootweg er twee voor zijn rekening. De oberige waren van de hand van henk Naves, Yvonne Visser en Frits Visser. De laatste daad in dexze toch goed ge speelde wedwtrijd kwam van Z.K.V.- zijde (10-6). Komende zaterdag speelt Korbis 1 zijn tweede uitwedstrijd tegen Poortugaal in Rhoon. Aan vang van deze wedstrijd is om 16.00 uur. WADDINXVEEN - Vorige week speelde de Waddinxveense Schaakver eniging WSV geen interne partijen, doch stond de week geheel in het teken van ontmoetingen met andere vereni gingen. Doordat Waddinxveen is ingedeeld bij de Rotterdamse- en Boskoop bij de Leidse Schaakbond kon er tot nu toe geen echte derby op schaakgebied plaatsvinden tussen deze buurgemeen ten. Daar is nu iets aan gedaan en don derdag vond in Waddinxveen de eerste ontmoeting plaats. Beide teams brachten 5 junioren en 20 senioren in de strijd. De jeugd speelde tussen 19.00 en 20.00 uur en na 20.00 uur startten de senioren. De Waddinxveense jeugd zorgde voor een formidabele start door alle partijen met winst af te sluiten, hetgeen resul teerde in een 5-0 voorsprong. Maar Boskoop was beslist niet geimponeerd en ging er eens goed voor zitten. Om 24.00 uur waren alle kruitdampen opgetrokken en bleken de Boskoopse senioren gewonnen te hebben met 11,5-8,5. Door de winst van de jeugd kwam de totaal-overwinning toch bij Waddinxveen terecht; maar de belang rijkste winst was een leuke en span nende ontmoeting, die volgend jaar ze ker zal worden gecontinueerd. De persoonlijke uitslagen waren: Jeugd: De Peter-Persoon 1-0, Wille- men-Repko 1-0, Lovisa-van Zoest 1-0, Van Laan-Brand 1-0 en Brusse-de Bruin 1-0. Senioren: Hennink-Breedijk 0-1, Stam-van Dorp 0-1, Jansen-LinderO-1, De Niet-Drenth 0,5-0,5, V.d. Born- •Duits 1-0, Kardol-Aronson 0,5-0,5, Wiersma-v.d. Bosch 0-1, Smit-Jansen 1-0, V.d. Starre-Stolwijk 1-0, DeBock- de Wit 1-0, Muit-Vuijk 0-1, Ritter- Swarte 0-1Littooy-van Iperen 0-1Be- semer-Stolwijk 0,5-0,5, Torenbeek-de Bruijn 0,5-0,5, Alblas-v.d. Bosch 1-0, Brinkhorst-Stolwijk 1-0, Ponsioen-Ge- meren 0-1, V.d. Neut-v.d. Nieuwsteeg 0-1, H. van Offeren-Ramp 0,5-0,5. De eerstgenoemden zijn spelers uit Wad dinxveen. Het eerste team speelde twee afgebro ken partijen uit tegen Reeuwijk 1; door winst van Philipse en knappe remise van Van Woudenberg werd de einduit slag 4-4. Het vierde team speelde een thuiswed- Zuidland. strijd tegen Schiedam 3, maar kon het deze keer niet bolwerken en verloren met 3-5. Remise speelde Van Sandijk, Kloet, Van Kleef en Brobbel; winst was er voor H.E. van Offeren en verlies voor Van Oosten en Reus. Het tweede team moest vrijdagavond met drie invallers een uitwedstrijd spe len tegen het eerste team van Berg- schenhoek. Dat Bergschenhoek pro- motie-kandidaat is bevestigde zij door de Waddinxveners met 6-2 te verslaan. Alleen T. Goor kwam tot winst; De Niet en Smit maakten remise. Stam, V.d. Starre, Ritter, Brinkhorst en Brobbel verloren. De eerste wedstrijd van de tweede competitiehelft leverde voor WSE-SJC twee verschillende wedstrijdhelften op. In de eerste helft was de Noordwijkse ploeg een stuk feller en blonk WSE uit door slecht voetbal. De hoogtepunten waren op de vingers van één hand te tellen. In de 4e minuut knalde Marco de Rid der de bal tegen de paal, terwijl Dennis Jager even later, ook vanuit een vrije trap, de SJC-keeper dwong tot een knappe redding. In de rust werd door trainer Ad v.d. Herik getracht het nodige vuur in de sloffen te krijgen. Onder het motto ’’eenvoud en bezetenheid” werden de spelerser onder aanvoering van René Moons de wei ingestuurd. Het eerste kwartier was vrijwel een ko pie van de eerste helft. De wending kwam toen Willy Beelen langs de zijlijn een zware overtreding beging na een fout van Dennis Jager. Resoluut werd hij naar de kleedkamer verwezen. Het leek de doodsteek voor WSE daar juist Beelen de laatste weken zo sterk opdreef was. Niets was minder waar. Diverse heren schrokken wakker en kromden de ruggen. In de 23e minuut scoorde Patrick Rijn beek 1-0 na goed voorbereidend werk van René Moons en Robert Kerkhoff. Vijf miuten later kreeg diezelfde Rijn beek de kans om 2-0 aan te tekenen. Zijn penaltie (te slap) werd gestopt. Een penalty overigens wegens het on deruit halen van de eindelijk weer wat op dreef zijnde Erwin Pleus. Diezelfde Pleus speelde 10 minuten voor tijd Jan Willem van Triet vrij bij de 2e paal (2-0). SJC zette alles op al les, maar verder dan 2-1 door Piet Ha- zenoot, nadat de bal ook al eens door Guillaume van Wilgen van de lijn was gehaald, kwam men niet. SJC speelde achter één tegen één, het geen WSE veel ruimte gaf, waar Pa trick Rijnbeek en Marcel van Dijk ge bruik van maakten. Beiden werden echter onregelementair gestopt het geen Pont van SJC geel opleverde (waar het rood had moeten zijn). Zeven minuten na het verstrijken van de officiële speeltijd floot de scheids rechter af. WSE passeerde door dit re sultaat SJC op de ranglijst. De volgende tegenstander wordt VEP uit. De Woerdenaren staan twee pun ten boven WSE, echter met een wed strijd meer gespeeld. WSE kijkt weer omhoog (voorlopig).

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 19