GEMEENTE WADDINXVEEN Actie voor voedselhulp aan Russen ’t Principe van een Rabo Lijfrente Koopsompolis is eigenlijk vrij simpel. IRTW-RADlOl n Rabobank CS Werkcomité in W’veen is al opgericht Wie helpt Roosje Vos? Marokko in bibliotheek Op weg naar Moerhuizen Senneker op derde plaats RPF Platform wil P-plaats bij bibliotheek Meer bank voor je geld BOUWVERGUNNINGEN SPREEKUREN Overstag in Schaapskooi AANPASSING WET WERKLOOSHEIDS VOORZIENING (W. W. V.) HINDERWET TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN VERGADERINGEN Pagina 3 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 5 december 1990 14433 (toestel 159) VRIJDAGAVOND 7 DECEMBER ZATERDAG 8 DECEMBER 1990 Ik wil graag weten hoeveel de Rabo Einddatum: Stuur mij een vrijblijvende offerte. f 17.116,- (maximaal aftrekbare storting) f-(ander bedrag, minimaal f3.000,-) Adres: Postcode/Woonplaats: Het spaardeel van de koopsompolis begint dus met meer, waardoor u ook met meer eindigt. Wilt u weten hoeveel meer, vul dan de coupon in. U kunt natuurlijk ook even langskomen. Afgeven bij of opsturen naar de Rabobank bij u in de buurt. 01820-15767 01727-14044 01828-17613 01820-28011 WADDINXVEEN - Ook in Waddinxveen worden voorbereidingen ge troffen om succesvol in te kunnen haken op de landelijke actie voor voed selhulp aan de Russen. Er is inmiddels een aanzet tot de oprichting van een werkcomité-, waarvan de leden op initiatief van het CDA-Vrouwen- beraad al in vergadering bij elkaar gekomen zijn. Hun woordvoerder is de Waddinxvener dr. A. A. de Bruin. Kees Senneker (RPF) I i Burg. Colijnstraat 22 tel. (01727) 14141 tel. (01727)15540 01828 14566- I Wie met meer begint, eindigt ook met meer. Een Rabo Lijfrente Koopsom polis koopt u namelijk rechtstreeks bij de Rabobank. Waardoor belangrijke kosten worden uitgespaard. Ik wil graag weten hoeveel de Rabo I Lijfrente Koopsompolis mij uiteindelijk oplevert. Naam:m/v I I Telefoonnummer: Geboortedatum verzekerde: I Ingangsdatum: I f I Df DNeem contact met mij op voor een afspraak. ^Plaats:Datum: 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 r 01820-16066 010-362244 De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, Zuidplaslaan 50 De Genestetlaan 34 Beethovenlaan 38 De Visserhoeve 39 Besloten is geen openbare zitting te houden. Indien u uw bezwaren Elk heel uur nieuwsberichten. ZONDAG 9 DECEMBER 1990 Boskoop, tel. Overslag 12 Waddinxveen Kerkweg Oost 161 de directie van Rodi B.V. ten behoeve van een snijbioemenkweke- rij op het perceel Abr. Kroesweg 25. -prog ramma- Stichting Samenwerkingsverband Praktijkopleiding Bouw ten be hoeve van een praktijkgebouw incl. machinale houtbewerking op het perceel Maarten Schoutenstraat 6; de directie van De MikB.V. ten behoeve van een glastuinbouwbe drijf op het perceel Abr. Kroesweg 46-48; De aanvragen en alle andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf 6 december 1990 tot 6 januari 1991 ter inzage bij de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, afd. Ruimte en Bouw in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Buiten kan tooruren in overleg met de gemeentesecretaris. Ter inzagelegging beschikkingen Burgemeester en wethouders maken bekend dat door hen onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving op 27 november 1990 vergunning inge volgde de Hinderwet tot het oprichten of in werking hebben is ver leend aan: Tot 6 januari 1991 is het mogelijk beroep in te stellen bij de Afde ling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor: a. de aanvrager; Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Firma Ron de Groot ten behoeve van een decorbouwbedrijf c.q. le verantie van theatertextiel op het perceel Henegouwerweg 26c. De heer C. Oosterom ten behoeve van een tuinbouwbedrijf op het perceel Bloemendaalseweg 17a. Jan Dorrekenskade- Oost 68 BOUWPERCEEL: Esdoornlaan 11 Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) Voor meer informatie kunt u op werkdagen tussen 09.30 en 12.00 uur contact opnemen met de heer Van de Meeberg van de afdeling Sociale Zaken, telefoon 14433, toestel 230. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak met de secre taresse. ling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge vraagd. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein I, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. 14433 14433 Lokale omroep via de FM-band 101,1 Mhz. (in stereo). Staringlaan 2, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen, tel. 01828-10379. Milieudienst Midden-Holland, nrs. 10024/90, 10021/90, 10232/90, 8484/90 en 5337/90. De Staatssecretaris van Sociale Zaken en Werkgelegenheid heeft medegedeeld, dat in beginsel alle gehuwde vrouwen niet-kostwin- sters, die vóór 23 december 1984 werkloos zijn geworden, alsnog een W.W.V.-uitkering kunnen aanvragen. De gehuwde vrouw dient dan wel te voldoen aan o.a. de zoge naamde referte-eis (om dit te kunnen beoordelen, moet u uw ar beidsverleden kunnen aantonen), terwijl u ook als werkloze werk nemer moet kunnen worden aangemerkt. Bij de indiening van de aanvraag moet bijv, ook worden bezien of u op dat moment (nog) werkloos bent, een ziektewetuitkering ontvangt, of iets dergelijks. De ingangsdatum van de eerdergenoemde uitkering is in principe de datum van de aanvraag. Alleen wanneer er een bijzondere re den is, kan de ingangsdatum op een eerder tijdstip dan de datum van de aanvraag worden gesteld, doch niet eerder dan 23 december 1984. 09.00 uur - Kerkuitzending. Een uit zending verzorgd door de Centraal Hervormde Gemeente. Programma-onderdelen: 9.00 uur Kin derprogramma ’’Misdeelde kinderen in onze wereld”, 9.30 uur Kerkdienst uit de Brugkerk met ds. G.C. Kunz, 11.00 uur Verslag van bezoek aan christelijk hulpverleningscentrum Swanenburgs- hofje in Gouda. 12.00-13.00 uur - RTW-Klassiek. Klas sieke muziek om de zondag rustig in te gaan. De beschikking en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf 6 december 1990 tot 6 januari 1991 ter inzage bij de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw in het gemeentehuis alhier, elke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren. Verleende bouwvergunningen AARD VAN HET BOUWPLAN: het vergroten van een woonhuis met een hobbyruimte en een berging het gedeeltelijk veranderen van een woonhuis (het plaatsen van een raamkozijn in de zijgevel) en het oprichten van een berging het gedeeltelijk veranderen van een woonhuis; plaatsen van een dakkapel op het voor- en achtergeveldakvlak het gedeeltelijk veranderen van een woonhuis; plaatsen van een dakkapel op het voor- en achtergeveldakvlak het gedeeltelijk veranderen van een woonhuis het gedeeltelijk veranderen en vergroten van een woonhuis (dakopbouw op de woning) Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde- Een beroepschrift moet worden gericht aan de afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ’s-Gravenhage. Een verzoek om schorsing óf een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op een verzoek om schorsing of tot het treffen van een voorlopige voorziening is beslist. b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen het verlenen hebben ingediend; d. andere belanghebbenden die kunnen aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest bezwaren in te dienen. WADDINXVEEN - In de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse is vrijdagavond 7 december vanaf half negen te gast de groep Overstag. De groep zal een afwisselend pro gramma brengen. Nederlands-talige nummers worden afgewisseld door sketches. Door middel van deze werk vorm wil de groep laten zien wat de Bij bel in iemands leven kan betekenen. en huisvesting. Het bestuur maakt een ontwikkeling door van een vertegenwoordiging vatï de achterban naar een toeziend bestuur; van deskundigen. Gevraagd wordem mensen die kennis en ervaring hebben op één of meer van de genoemde terrei-, nen; over bestuurservaring beschikken' en het een uitdaging vinden om zich in een groeiend en ontwikkelend werkveld te verdiepen. Voor inlichtingen: Truus Boerma (tel] thuis 01820-26833, werk 0KM36216ó| of Tjabel Nieuwenhuizen (tel. thuiJ 01727-17811). Schriftelijke reactief graag voor 17 december naar het adreJ Patersteeg 12801 ZC Gouda. van de vergunning bezwaren Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur De sociaal raadsvrouw: elke werkdag van 9.00-12.30 uur en donderdagavond van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. hulp toegezegd. Bekeken wordt nog of Waddinxveen geld of goederen gaat in zamelen of wellicht allebei. In het kader van de landelijke actie, op gezet door de Heemsteedse zakenman E. van Eeghen en geleid door oud-mi- nister ir. G. Braks, werden de burge meesters van alle Nederlandse ge meenten opgeroepen in hun gemeente een sleutelpositie bij de actie in te ne men. Om de voedselhulp goed te laten slagen wordt door de landelijke stichting in tensief samengewerkt met de Russi sche overheid. Omdat het Waddinxveense comité nog volop met elkaar in overleg is en nagaat welke effectieve wegen in dit Gouwe- dorp bewandeld kunnen worden om de voedselhulp aan de Russen op plaatse lijk niveau goed uit de verf te laten ko men zal volgende week in het Week blad voor Waddinxveen meer preciese informatie worden gegeven. Voor inlichtingen en opgave van activi teiten kan men bellen met mevrouw Van Berkel, tel. 01828-13106. De afdeling Sociale Zaken van de gemeente Waddinxveen zal voor de gehuwde vrouwen/niet-kostwinsters, die al eerder een W. W. V.- aanvraag hebben ingediend, bezien of de destijds daarop genomen beslissing moet worden herzien. Degenen die nog geen aanvraag hebben ingediend, krijgen alsnog de gelegenheid dat te doen. 14.00-18.00 uur - RTW-Totaal. Onrt spannend en informatief programma waarin onder andere actualiteiten» sport, reportages en muziek santen^ gaan. Direkt na het nieuws een uur- overzicht en op de halve uren lokaal nieuws en weerbericht. Presentatie) Ton van Bemmel en Door Oremus. 18.00-24.00 uur - Hitfront. Een avond vullend hitgevoelig programma met muziek en informatie gericht op jongeA ren. Presentatie: Ferry van Loon, Ed Schuurman Gerben van Kruistumj Ron Menke. WADDINXVEEN - In de Stichting Openbare Bibliotheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan is een ten toonstelling over Marokko. Marokko, een land aan de Middel landse Zee waar sommige mensen wel eens met vakantie naar toe gaan. In Waddinxveen wonen mensen, die uit Marokko afkomstig zijn. Veel over de cultuur of leefgewoonten van hen weet men niet. Hollanders vin den dat mensen uit andere landen zich zoveel mogelijk moeten aanpassen. Dat dit erg moeilijk is laat een foto-ten- toonstelling in de openbare bibliotheek zien. Tesamen met boeken en vele ge bruiksvoorwerpen is een ’’hemels breed” verschil tussen de Nederlandse en Marokkaanse cultuur zichtbaar ee- De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zaken zijnde stukken liggen vanaf 6 december tot 20 december 1990 ter in zage bij de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, afd. Ruimte en Bouw in het gemeentehuis alhier, elke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren. Ter inzagelegging ontwerp-beschikkingen Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn om op de onderstaande aanvraag ingevolge de Hinderwet tot het oprichten of in werking hebben positief te beschikken onder op legging van voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving. mondeling naar voren wilt brengen, kunt u.hiervoor tot 27 decem ber 1990 telefonisch een afspraalcmaken (tel. 01828-14433, toestel 116, de heer W. Kaandorp). Zij vestigen er tenslotte de aandacht op dat degenen die bezwaren hebben ingediend op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ont werp-beschikkingen in te dienen. In deze tentoonstelling wordt vooral het leven op het platteland belicht, niet het grote-stads-leven waar men op de rand van meerdere culturen leeft. De maker van de foto-reportage heeft vooral belangstelling gehad voor de mensen, die in het Rif- en Atlasge bergte en delen van de Sahara in het zuiden van Marokko leven. Ambachte lijk werk als een zilveren schaal en theepot, riemen, sieraden en kleding zijn ook te bezichtigen. Gestreefd wordt naar een werkcomité dat zo breed mogelijk zal zijn samenge steld en waarin de gehele Waddinx veense bevolking zich zal kunnen her kennen. Gekozen is al voor een werk wijze, die aansluit bij de landelijk ont wikkelde snelheid om in actie te ko men. Doel hiervan is om de Russen zo goed als maar mogelijk is de winter door te helpen. Dezer dagen worden door het werkco mité plannen bedacht, bekeken en uit gewerkt om de landelijke voedsel- hulpactie op lokaal niveau zo goed mo gelijk te laten slagen. Zoals bekend wordt deze actie gehouden op zaterdag 15 december en door de VARA-televi- sie in samenwerking met alle andere Nederlandse omroepen op het scherm gebracht. Vanuit het Waddinxveense werkco mité zijn al contacten gelegd met het gemeentebestuur, het bedrijfsleven en allerlei instellingen. B. en W. hebben inmiddels het werkcomité financiële GOUDA/REGIO - Roosje Vos zoekt nieuwe bestuursleden: mannen of vrou wen die onbezoldigd wat taken op zich willen nemen. De Stichting Volwasse- nen-educatie Midden-Holland ’Roosje Vos’ is een groeiende instelling die on derwijs voor volwassenen verzorgt in de regio Midden-Holland (Gouda en 14 regio-gemeenten). De cursussen richten zich op zowel alfabetisering van neder- landstaligen en anderstaligen, als op doorstroming naar vervolgonderwijs en arbeidsmarkt. De instelling bestaat uit 35 beroepskrachten en 750 cursisten. Er bestaat behoefte aan mensen die zich willen inzetten op het gebied van perso neelsbeleid, financieel beleid, public re lations en voorlichting, automatisering 20.00-21.00 uur - Khabar oua Nagham Een informatief programma voor eth- nische minderheden in Waddinxveen. Presentatie: Hamid Meskine. Ter inzagelegging aanvragen en stukken Burgemeester en wethouders maken bekend, dat de volgende aan vragen om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten of in werking hebben, zijn ontvangen van: Tijdens genoemde periode kunnen gemotiveerde bezwaren schrif telijk bij hun collegé worden ingediend. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet be kend te maken. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikkingen kunnen tot 20 december 1990 schriftelijk hij hun college worden ingediend door de aanvragers en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijs niet (tijdig) in staat zijn geweest. WADDINXVEEN - De Stichting Plat form Gehandicapten Waddinxveen heeft in een brief aan het college van B en W. gepleit voor een gehandicapten parkeerplaats bij de openbare biblio theek aan de Van Mecklenburg Schwe rinlaan. Volgens het Platform is zij al diverse keren benaderd of er een moge- lijkheid bestaat voor een invalidenpar keerplaats bij de bibliotheek. De huidige parkeerplaatsen bij de bi- bliohteek en de parkeerplaatsen aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan zijn vaak bezet. De parkeerplaatsen aan de Juliana van Stolberglaan zijn volgens het Platform te gevaarlijk voor rolstoelgebruikers. Voor mensen die slecht ter been zijn is de afstand te groot vooral wanneer er nog een tas met boeken te dragen is. Het Platform hoopt op een gunstig be richt van B. en W. tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt ge daan tot schorsing van de beschikkingen, dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening en een dergelijk verzoek wordt ingewil ligd Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b-g-g- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood MOERKAPELLE - Moerkapelle en Zevenhuizen hebben in verband met de aanstaande vorming van de ge meente Moerhuizen bezien welke stap pen ondernomen dienen te worden met betrekking tot de automatisering van de gemeentelijkse administraties. Aangezien de bestaande apparatuur onvoldoende mogelijkheden biedt voor de nieuwe gemeente, dient nieuwe apparatuur aangeschaft te wor den. WADD1NXVEEN/GOUDA - De Waddinxveense RPF-er en oud-ge- meenteraadslid Kees Senneker van de Onderweg staat derde op de RPF-lijst voor de in maart te houden verkiezin gen voor de provinciale staten van Zuid-Holland. Drs. Ton de Jongh (45) uit Leerdam is vorige week met unanieme stemmen gekozen tot lijsttrekker van de RPF voor de provinciale statenverkiezingen op woensdag 6 maart 1991. De Provinciale Kontaktraad van, de RPF in Zuid-Holland - de afgevaardig den van de kiesverenigingen in deze provincie - stelde in Gouda al Statenlid voor de RPF, in de gecombineerde fractie van RPF en GPV, in Zuid-Hol land. Sinds dit jaar is hij ook wethouder in zijn woonplaats Leerdam. Binnen de RPF is De Jongh verder aktief als coor dinator en docent van de Stichting Ka der en Vorming. De tweede kandidaat op de RPF-lijst is mr. Dick Karssen (39) uit Zoetermeer. Karssen was tot voor kort hoofd be leidsmedewerker van de Tweede Ka merfractie van de RPF. Derde RPF-er is dus Kees Senneker (36) uit Waddinx veen. Commissie voor Economische Zaken, Recreatie en Emancipatiezaken op donderdag 6 december 1990, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Convenant met het rijk in het kader van de Sociale Vernieuwing. - Beschikbaarstelling van een krediet ten behoeve van voorberei- dingskosten voor het leerbedrijf voor de tuinbouw. - Zwembad: kort verslag exploitatie eerste 4 weken na opening. - Kinderopvang: definitieve versie rapport BOA advies afd. Welzijn en Onderwijs. - Najaarsnota.

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 3