Boskoopse beelden op de buis Amnesty-roep om aandacht Sloop watertoren Hazerswoude? Zes van de Steeds meer jongeren thuis door Cursussen van psychische problemen Titel drie teams Kwiek zeven trekkingen actie Sint Nicolaas zijn geweest Politie controleert verlichting Ouderavond Leon van Gelderschool De Zeven Muzen Zelfhulp ouders van overleden kind Junioren 142806 165923 199666 199817 104400 103654 106949 103669 124370 005601 197202 069681 103034 077580 190010 006539 061671 148832 059194 059101 077930 159185 116731 189685 060525 154594 080320 080528 033091 164093 008973 032509 126318 149510 151796 149550 188945 153212 143973 133302 197823 095308 176365 109270 173518 156996 172189 099338 161770 092245 029710 168076 196941 189962 102135 081504 068170 079601 061501 058501 Pagina 9 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 5 december 1990 Joop van der Willik voor de film camera. 1 Woensdag 28 november: Maandag 26 november: Vrijdag 23 november: Woensdag 21 november: al gemaakt, waarbij het team van ’Lek ker weg’ werd begeleid door de samen werkende VWs Midden-Holland. voor woon- of kantoordoeleinden. De Hazerswoudse toren, met een open on derconstructie, maarkt zoiets echter on mogelijk. Hiervan zou alleen de boven ruimte waarin het vat zit geberuikt kun nen worden. BOSKOOP - ’Hoe ver moet het komen voordat u eindelijk lid wordt?’ is de titel van een landelijke actie die Amnesty International voert. De actie wordt ge steund door prominente Nederlanders die zich in realistische poses lieten af beelden op affiches. In Boskoop wordt de actie gestalte gegeven door de plaat selijke werkgroep. Op vrijdag 7 decem ber zijn leden op het Gouweplein waar een fakkelwacht wordt gehouden van 19.15 tot 20.15 uur. Dit in het kader van de ’dag van de mensenrechten’Er wor den ook folders uitgedeeld om leden te werven. mensen die om verschillende redenen en in verschillende landen slachtoffer zijn geworden van schendingen van de men- senrechten. Deze bekende Nederlanders doen mee omdat zij sympathiseren met De cijfers gaan over een generatie die een groot deel van haar ’’arbeidstoe komst” nog voor zich heeft. Dat is ern stige ontwikkeling en de CNV Jonge renorganisatie wil daar iets aan doen. Om aan de bel te trekken bij politiek en werkgevers zijn ervaringsverhalen no- dig. Het onderwerp moet uit de taboe sfeer, want wie niet mee kan komen op zijn of haar werk wordt nog steeds als ’’slap” gezien. Terwijl de ervaring juist leert dat mensen te lang willen volhou den en de klachten daarmee alleen toe nemen. De CNV Jongerenorganisatie roept jongeren op om hun verhaal te ver tellen. De enquête is anoniem. Het is belangrijk dat niemand meer het gevoel heeft ”de enige” te zijn. Tot 1 december kunnen enquêteformulieren worden aangevraagd bij de CNV Jongerenorga nisatie., Haagweg 52 c, 2321 AE Lei den, op telefoonnummer: 071 - 320323. zier vergroot wordt? Dat zijn vragen waar de CNV Jongerenorganisatie ant woord op wil krijgen via de enquêtefor mulieren die verspreid worden. Vrijdag 30 november: Maandag 3 december: Donderdagmiddag was een team in Boskoop om opnamen te maken tijdens onder meer een rondvaart en op het Proefstation. Door het slechte weer moest dit worden uitgesteld. Wel werd uitgebreid gefilmd in het Boomkweke- rijmuseum waar beheerder Joop van der Willik iets vertelde over de geschie denis, oude werktuigen en voorwerpen toonde en veredelingstechnieken liet zien. WADDINXVEEN - Van donder dag 6 december tot en met donder dag 20 december gaat de rijkspoli tie in Waddinxveen extra aandacht besteden aan de verlichting van de fietser en bromfietser. Met name in de vroege ochtendu ren worden meerdere controles ge houden. Het beleid van de rijkspo litie bij deze controles is dat bij con statering van een overtreding direct een bekeuring volgt. Deze verlichtingsactie van de rijks politie Waddinxveen maakt deel uit van een regionale actie. Zo zullen ook de politiekorpsen van Gouda, Bodegraven, Nieuwerkerk a.d. IJs- sel, Schoonhoven en Nederlek ex tra aandacht besteden aan de ver lichting van fiets en bromfiets in ge noemde periode. REGIO - Steeds meer jongeren komen door psyschische problemen in de WAO terecht. De CNV Jongerenorga nisatie werkt aan het samenstellen van het zwartboek ’’Werkstress”. Via het ledenblad Splinter, de leden van de CNV Jongerenorganisatie en de publi citeit worden jongeren opgeroepen een enquêteformulier aan te vragen waarin ze hun ervaringen met dit onderwerp kwijt kunnen. Bij de junioren werd, zoals al enige tijd verwacht, Kwiek 4 kampioen. In de voorlaatste wedstrijd speelde Kwiek thuis tegen opponent ZTTC 1. Vanaf het begin lieten Martin Loef, Sebas- tiaan van Ommeren en Alex Harskamp er geen twijfel over bestaan dat ze kam pioen wenste te worden. Met 8-2 werd van ZTTC gewonnen, waarbij Sebastiaan en Alex ongeslagen bleven en Martin - kennelijk meer last van zenuwen - lx tot winst kwam. Kwiek kwam hierdoor vijf punten voor op ZTTC en werd onbereikbaar. De vereniging heeft geen binding met enige geloofsrichting of levensovertui ging. Alle ouders die kortere of langere tijd geleden een kind verloren hebben zijn welkom. Ook geeft de vereniging brochures en literatuurlijsten uit en or ganiseert ze waar mogelijk gespreks groepen. Contactpersoon in Boskoop is mevrouw A. Sterkenburg-Hogenelst, Paddegat 2, tel. 01727-13192. geacht. Het gemeentebestuur van Hazerswoude is onaangenaam verrast door de mede deling van WZHO en wil vooralsnog geen vergunning geven voor de sloop. De gemeente wil eerst zelf een onder zoek instellen naar de bouwkundige staat van de toren. Wethouder P.A.Th. van der Werf heeft meegedeeld dat men wil proberen de toren te behouden als daartoe mogelijkheden zijn. Gedacht wordt hierbij aan het geven van een andere bestemming, zoals el- BOSKOOP/VOORSCHOTEN - De zelfhulp organisatie ’Ouders van een overleden kind’ houdt voor lotgenoten een inloopavond op woensdag 12 de cember in het bondsgebouw van de Sint Laurentiuskerk, Leidseweg 100 in Voorschoten. De organisatie stelt zich ten doel ouders, die een kind hebben verloren, met elkaar in contact te bren gen. het begrip en medeleven dat lot genoten elkaar kunnen geven blijkt vaak te helpen bij het verwerken van het grote verdriet. HAZERSWOUDE - De Hazerswoudse watertoren aan de Rijndijk moet op korte termijn gesloopt worden. Dit heeft de directie van de NV Watermaat- schappij Zuid-Holland Oost besloten. De bouwvallige staat waarin de toren zich bevindt, levert gevaar op voor de omgeving en herstel in de oude functie wordt uitgesloten geacht. De toren werd in het begin van deze eeuw gebouwd door de Boskoopse Wa terleiding en heeft een vat met een in houd van 175 kubieke meter. Nadat de toren tot de jaren zeventig dienst heeft ders oude watertorens zijn verbouwd gedaan, werd hij in 1986 buiten bedrijf gesteld. De WZHO zegt het te betreuren dat een dergelijk ’markant’ bouwwerk verdwijnt, maar door de aard, con structie en afmetingen van de toren zijn er geen mogelijkheden voor hergebruik voor andere doeleinden. Ook wordt het bouwwerk niet echt monumentaal Gouwe Meubel is heropend WADDINXVEEN - Op feestelijke wijze is vorige week de verbouwde en uitgebreide meubelshowroom van Gouwe Meubel aan de Brugweg ge opend. Omdat de weersomstandigheden daar voor te slecht waren moest het voor za terdag aangekondigde parasailing met de Nederlands kampioen en oud-we- reldkampioen op het dak van het com plex afgelast worden, maar in de plaats daarvan vond er een spectaculaire ge- velafdaling plaats. Gouwe Meubel heeft de meubelshow room met 1.000 vierkante meter uitge breid. De verbouwing en uitbreiding was betrekkelijk snel gerealiseerd, te meer daar de voorbereiding zo’n vijf jaar in beslag hebben genomen. BOSKOOP/REGIO - De regio Midden-Holland staat centraal in de laatste aflevering van het televisie-pro- gramma ’Lekker weg’, dat op 16 de cember wordt uitgezonden om 16.30 uur. In deze aflevering wordt aandacht besteed aan de stad Gouda, het sierteelt- gebied Boskoop, Oudewater en Schoonhoven, waarbij ook het ont staan van de Reeuwijkse plassen niet wordt vergeten. Het 25 minuten duren de programma wordt gepresenteerd door Mamix Kappers en zal in de loop van 1991 nog een keer herhaald worden. In de afgelopen week zijn de opnamen Komende zaterdag is Amnesty op de markt te vinden met een kraam waar kaarsen, kaarten etc. worden verkocht. De actie krijgt steun van een aantal ker ken, die op zondag 9 december aan dacht besteden aan de ’adoptie-gevan- gene’ Adnan Muhammad in Syrië. Bij de uitgang zijn voorbedrukte kaarten verkrijgbaar waarmee bij de Syrische autoriteiten wordt gepleit voor zijn vrij lating. De mensenrechten organisatie wil met deze campagne meer bekendheid geven aan het werk dat zij doet en duidelijk maken dat zij slechts bij de gratie van financiële hulp van haar leden kan strij.- den tegen de schendingen van de men senrechten. Met de titel ’Hoe ver moet het komen...’ spreekt Amnesty vooral diegenen aan, die altijd al lid hadden willen worden, maar dat tot heden nog niet hebben gedaan. De campagne wordt ondersteund door televisie-uitzendingen van de VPRO, die dit jaar de gebruikelijke december- liefdadigheidsactie voor haar rekening neemt. Er is inmiddels gestart met tien korte uitzendingen, waarin bekende Nederlanders aandacht vragen voor WADDINXVEEN - Op de onlangs ge houden algemene ouderavond presen teerde de ouderraad van de openbare Leon van gelderschool aan de Essen- gaarde het inhoudelijk en het finan cieel verslag over het schooljaar 1989/ 1990. Tevens werd afscheid genomen van penningmeester H. Prins, die vele jaren zich heeft ingezet voor achter- eenvlgend de Mr. de Roos- en de Leon van Leon van Gelderschool. Bij gebrek aan kandidaten voor de va- cature van de heer Prins, kreeg de OR mandaat om hierin alsnog zelf te voor- zien. Na afloop van het formele gedeelte, t hield J. van Dam van de Schoolbegelei- dingsdienst Midden-Holland een zeer inspirerende inleiding op het thema ’’Leerproblemen en gedragsstoornis- i sen”. Zijn bijdrage werd aan de hand van een groot aantal praktijkvoorbeelden geïl lustreerd, terwijl de aanwezige ouders en leerkrachten werd gevraagd deel te nemen aan een zgn. concentratietest. De vragen over het thema werden zeer deskundig beantwoord. De aanwezi gen gingen na afloop dan ook voldaan huiswaarts. Op de hierna volgende eerste vergade ring van de OR werden de taken on- ieuw verdeeld. De voorzitter, de secre-1 taris en de vice-voorzitter werden voor het nieuwe schooljaar herbenoemd; de heer Metsemakers werd bereid gevon- den de functie van penningmeester te vervullen. Nadien stelde mevrouw; Weijs-Radstaat zich desgevraagd be-, schikbaar voor de vervulling van de va- cature in de OR. Eind 1989 zaten bijna 50.000 jongeren tussen de 15 en 34 jaar in de WAO of AAW door psychische oorzaken. Onrustbarende cijfers die blijven groeien. De CNV Jongerenorganisatie wil onderzoeken hoe dat komt. Daarom wordt het zwartboek ’’Werkstress” sa mengesteld. Worden jongeren op hun werk teveel in het diepe gegooid? Hoe zit het met de begeleiding? Is er, bij voorbeeld bij keuringsartsen, meer oog voor het feit dat lichamelijke klachten vaak veroorzaakt worden door psychi sche problemen? In hoeverre versterken problemen thuis de problemen op het werk, en omgekeerd? Kunnen jongeren aangeven wat er op hun werk zou moe ten veranderen waardoor hun werkple- WADDINXVEEN - De afgelopen speelweek heeft voor tafeltennisver eniging Kwiek voor drie teams een kampioenschap opgeleverd. Bij de se nioren team 6 en 18, bij de junioren team 4. Kwiek 6 bij de senioren had de aller laatste wedstrijd nodig om genoeg pun ten te verzamelen. Extra spannend, omdat tegenstander Vriendenschaar 14 bij een gelijkspel kampioen zou zijn. Nadat Leo Buurman de eerste confron tatie verloor, kwam Kwiek na winst van Herman Simons en Henny van der Meulen op 2-1 voorsprong. Het dub belspel ging verloren, zo ook het tweede enkelspel van Herman Simons; 2-3 voor Vriendenschaar. Leo Buurman bracht de stand weer in evenwicht, waarna ook Henny van der Meulen een partij uit handen moest ge ven. Herman Simons won z’n laatste partij en het stond 4-4. In een uiterst spannend duel wisten daarna zowel Henny van der Meulen als Leo Buurman in drie games te win nen, zodat de eindstand op 6-4 werd be paald. In de zesde klasse werd Kwiek 18 kam pioen. Na de 6-4 overwinning op het Goudse Ilac 17, was het team van Arie Clazing, Andre Eggermont en Daan Bruins onbereikbaar geworden voor de tegenstanders. Voor het eerste seniorenteam is het doek in de landelijke competitie defini tief gevallen. De laatste wedstrijd werd met 2-8 verloren van het Schiedamse De Korenbeurs 2. Ronald Verboon, Wim van Wageningen, Gerard van Dam en Cees Vos zullen in de voor- j aarscompetitie weer uitkomen in de eerste klasse van de Goudse afdeling. ZEVENHUIZEN - Bij De Zeven Mu zen in Zevenhuizen starten volgend jaar weer nieuwe cursussen voor teke nen en schilderen, voor zowel kinderen als volwassenen, zowel voor beginners als de gevorderden. Men kan ook nog naar pottenbakken of naar een keramiekcursus. Daar zijn nog enkele plaatsen vrij Dit geldt ook voor de cursus knip- en naailessen en textielewerkvormen. Het calligraferen voor volwassenen, maar ook voor kinderen is nog mogelijk. De cursus bloemschikken start hele maal opnieuw. Iedereen die daar be langstelling voor heeft, kan zich nu in laten schrijven. Velen hebben dit reeds gedaan maar er is nog een inschrijving mogelijk. De cursus start 18 april en bevat 6 les sen. Iedereen die nog inlichtingen wil hebben voor een van deze cursussen kan Tiny van Stralen bellen, tel. 01802- 2037. Wie zich eerder aangetrokken voelt tot een cursus op muziekgebied belt naar Madelon Leewis, tel. 01802-3371. Zij kan alles vertellen over cursussen pia no, blokfluit, gitaar, viool en dwars fluit. Maar ook over ballet, aerobic en kinderkoor. WADDINXVEEN - Vandaag (woensdag 5 december) was de laatste koopdag van de morgen af gelopen Sint Nicoiaasactie 1990 van de middenstandsvereniging Wad dinxveen. De KNOV-afdeling Waddinxveen kijkt terug op een geslaagde actie. Bij elke bestede tien gulden werd een lot uitgereikt, waarmee men kans had op in totaal 70 briefjes van honderd gulden, toegekend tijdens zeven trekkingen bij notariskan toor J. in ’t Hol en mr. P.L. van der Meulen aan de Prinses Beatrixlaan. Morgen - donderdag 6 december - is de laatste trekking van de succes volle Sint Nicoiaasactie 1990. De nog niet gepubliceerde trekkin gen betreffen die van afgelopen maandag en vrijdag. De winnende lotnummers worden hierbij gepu bliceerd, evenals die van de andere vier gehouden trekkingen, zodat ie dereen een compleet overzicht blijft houden. Voor de Sint Nicoiaasactie 1990 zijn door de deelnemende winke liers met toestemming van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Middeq-Holland 250.000 lo ten in omloop gebracht. Hier vol gen de uitslagen van de gehouden trekkingen: In het nieuwe gedeelte, dat over drie verdiepingen naadloos aansluit op de bestaande toonzalen, is de collectie le ren zitmeubelen ondergebracht. Voorts werd de slaapkamerafdeling vergroot. Bij Gouwe Meubel is verder de collec tie romantisch honingkleur eiken en modern blank eiken uitgebreid en is er meer aandacht gekomen voor de ge loogd grenen meubelcollectie. De feestelijke opening, die veel pu bliek trok, ging gepaard met diverse aanbiedingen. De bezoekers waren verrast over de sfeervol ingerichte toonzalen, waar ook veel aandacht is besteed aan de inrichting. Daarbij val len de schilderijen en de verlichting zeer op. de doelstellingen van Amnesty Interna tional. Contactpersoon in Boskoop, voor in lichtingen of opgeven, is Cathy Boer- ma, Kievitstraat 6, tel. 17143. De Hazerswoudse watertoren aan de Rijndijk. De bezitters van de prijswinnende loten kunnen contact opnemen met penningmeester D. Sonneveld van de KNOV-afdeling Waddinxveen, Koningin Wilhelminaplein 5, Wad dinxveen, tel. 01828-13061.

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 9