Kerst-CI) van Convenant Sociale Vernieuwing Opnieuw kampioen bij Kwiek Weer piraat uit de ether Leerling- bouwplaats tzang L v ”Vox” Bij Apollolaan Casablanca weer de klos Chemo-car komt vrijdag weer langs Kerstconcert Moordrecht Gouds Kerst- declamatorium Scouting St. Victor 45 jaar Politie: Jeugd lapt verkeersregels aan de laars door ”Een glansrijk lichtpunt” Voorbereidings- besluit voor Waddinxveen-Oost Ranglijst WSV aardig gewijzigd Joodse avond in koffiebar Overeenkomst Sociale Werkvoorziening Negeren stopteken Aanrijdingen Diefstal Onder invloed Projecten Verhoging 4 5 I Waddinxveen Kr Jeugdkoor o.lv Jan Mulder Riet den Hertog, sopraan Han Kapaan, hobo Wim van der Vliet Cees Doets, trompet clavecimbel Klaas Jan Mulder, orgel Herv. Gem. Zangver WOX JUBILANS” Waddinxveen o.lv Pieter Stolk. Cm ST J Pagina 11 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 12 december 1990 I Kr WADDINXVEEN/DEN HAAG - Bij de Apollolaan in Waddinxveen- «s Capelie Musicae Antique Orientalis. WADDINXVEEN - Bij tafeltennis vereniging is opnieuw een team kam pioen geworden. Bij de junioren werd in de 2e klasse Kwiek-3 kampioen door de laatste wedstrijd te winnen. v.d. Molen verloor z’n eerste partij, maar daarna liep Kwiek uit naar 1-8. De helft van de gewonnen partijen werd in drie games beslist. Omdat Kwiek aan een gelijkspel ge noeg had, viel bij de stand 1-5 de span ning weg. Het was Theo v.d. Molen (2x winst), Remco Hofstee (2x winst) Barry Verboom (3x winst) gelukt. Bij tafeltennisvereniging Kwiek zijn in WADDINXVEEN - Volgend jaar be staat Scouting St. Victor 45 jaar. Het negende lustrum betekent voor deze scoutingleden een reeks van activitei ten. Zo zal er tijdens de voor het publiek openbare nieuwjaarsbijeenkomst op 3 januari 1991, aan het gemeentebestuur een taart worden overhandigd tussen 17.45 en 18.00 uur. De overhandiging vindt plaats door een delegatie van 15 leden en 5 kaderleden uit de 7 speltak- ken. deze najaarscompetite in totaal vier teams kampioen geworden: Senioren 6 (3e klasse) en 18 (6e klasse) en Junio ren 3 (2e klasse) en 4 (3e klasse). Bij de senioren is een vijftal teams, na de promotie vorig jaar, weer gedegra deerd. Team 1 (4e divisie), 2 (le klas se), 3 (2e klasse), 4 (3e klasse) en 8 (3e klasse). gaat hier om het neerzetten van 17 huizen, zo heeft de provincie Zuid- Holland laten weten. De provincie Zuid-Holland wil in 1991 zeventien woningbouwprojecten als leerlingbouwplaats laten uitvoeren. Via die projecten krijgen ongeveer 150 meisjes en jongens die een opleiding volgen in de bouw, de mogelijkheid praktijkervaring op te doen. Samen met, en onder leiding van vak lieden zullen de jongeren-in-opleiding op die manier in totaal 229 woningen realiseren. Gedeputeerde staten heb ben hiervoor ruimte gereserveerd in het contingent gesubsidieerde woning bouw. het ministerie van Binnenlandse Zaken niet in staat is, tijdig alle verklaringen in het bezit van de gemeente te stellen. Teneinde geen verdere vertraging in de procesgang te krijgen, heeft het minis terie voorgesteld via een besluit tot machtiging van de raad aan het college van Burgemeester en Wethouders de formele afhandeling te doen plaatsvin den. zitten houdt zal er ook volksdansen zijn. Natuurlijk zijn er aan de bar Joodse waren te krijgen. Op vrijdag 7 december negeerde een 19-jarige uit Moerkapelle afkomstige bromfietser bij een verkeerscontrole een stopteken van de politie. Even la ter werd hij toch staande gehouden. Hij bleek dit opzettelijk te hebben ge daan, daar het verzekeringsplaatje van de bromfiets bleek te zijn afgeplakt. De bromfiets is voor technisch onderzoek uit het verkeer genomen. Op vrijdag 7 december ontstond op de Bloemendaalseweg een aanrijding, waarbij een auto en een bromfiets wa ren betrokken. Tijdens het voorbijrij den erd de bromfiets als het ware mee genomen door de automobilist. Een bestuurder van een vrachtauto, welke auto was beladen met nieuwe personenauto’s moest op de kruising op de Henegouwerweg-Brugweg af remmen voor twee door rood rijdende fietsers en een het rode verkeerslicht negerende automobilist. Door het sterk afremmen schoven twee perso nenauto’s over de cabine van de vracht auto heen op straat. Bij het afslaan naar rechts op de Hene- gouwerweg bij de hefbrug raakten een personenauto en een motor elkaar. Persoonlijke ongelukken hebben zich hierbij niet voorgedaan. Op zondag 9 december veroorzaakte een van een parkeervak wegrijdende automobilist een andere auto, die ove rigens wel op de parkeerplaats nabij de Passage, echter buiten het vak, stond geparkeerd. Lichte materiële schade was het gevolg. POLITIENIEUWS» In augustus hebben B. en W. besloten tot het instellen van een projectgroep Sociale Vernieuwing. De project groep, die op 5 oktober een eerste bij eenkomst kon beleggen, had tot taak te onderzoeken of het voor Waddinxveen wenselijk geacht werd deel te nemen aan het project Sociale Vernieuwing. Door de minister van Binnenlandse Zaken is door middel van een brief aan de gemeenten in Nederland de moge lijkheid geboden tot het afsluiten van een convenant Sociale Vernieuwing. Teneinde reeds in 1991 over een brede doeluitkering te kunnen beschikken, was het noodzakelijk de gemeente voor 15 november 1990 aan te melden aan de voorzitter van de Interbestuurlijke Projectgroep Sociale Vernieuwing In november hebben B. en W. op grond van daartoe uitgebracht ambte lijk advies, beloten de gemeente Wad dinxveen, onder voorbehoud van goed keuring door de raad, aan te melden voor het project Sociale Vernieuwing. Dit voorstel is besproken in de vol gende diverse raadscommissies. De commissies hebben met het voorstel terzake ingestemd. In de brief van de minister wordt ge steld dat in de procedure voor het slui ten van een convenant, na aanmelding door de gemeente, van de zijde van het ministerie een door het college te on dertekenen verklaring wordt toegezon den. In deze verklaring wordt aangegeven, welke onderdelen van het voorgestelde modelconvenant in verband met de voeding van de brede uitkering, niet van toepassing zijn ten aanzien van de gemeente Waddinxveen. De formele besluitvorming diende te worden afge rond door bekrachtiging door uw raad van het aanmeldingsbesluit tot onder tekening van bovengenoemde verkla ring. Uit telefonisch overleg met het ministe rie is evenwel inmiddels gebleken, dat gezien het grote aantal aanmeldingen van potentiële convenantgemeenten, Ongewenst bezoek werd gebracht aan de Beatrixlaan. Aan de achterzijde van een woning was een raam geforceerd. Vermoedelijk is er niets weggenomen. In een woning aan de Anna Paulowna- straat werd uit een slaapkamer 400,— ontvreemd. Aan de Berkengaarde werd evneneens ingebroken in een woning. Woonka mer en slaapkamers bleken te zijn doorzocht. Een geldkistje bleek te zijn ontvreemd. Met het inslaan van een zijruit werd in gebroken in een auto, welke aan de Fa- zantdreef stond geparkeerd. Een rijbe wijs en cassetteband werden ont vreemd. Getracht werd de radio-cas- setterecorder uit te breken. Slechts 1 pakje sigaretten was de buit bij een inbraak in een auto aan de Wil- helminakade. Deze auto werd op zon dag 2 of 3 december opengebroken. Op maandag 3 december werd ’s avonds van de gevel van een woning aan Zuringveld een vlag weggehaald en meegenomen. Bij een bedrijf op het bedrijfsterrein Coenecoop werd getracht in te breken. De achterdeur werd gedeeltelijk weg gezaagd. Niet bekend is wat er exact is ontvreemd. De afgelopen week werd aangifte van diefstal van een aanhangwagen ge daan. De eenassige aanhangwagen, merk Solide, werd omstreeks donder dag 22 november nabij de Elzenhorst weggenomen. De afgelopen week waren ook enkele woningen het doelwit van ongenode gasten Aan de Jacob Catslaan werd getracht in te breken in een hoekwoning. Geluids apparatuur was klaargezet om te wor den meegenomen. Vermoedelijk is men gestoord. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 14 december vanaf kwart voor acht wordt er in de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse een Joodse avond gehouden. Er is niet één pro gramma, maar de jongeren kunnen uit verschillende programma’s kiezen. Zo is er de boekentafel waar gekocht kan worden. Men kan ook zijn favourite Als kerstversiering werkten ook nog mee de Waddinxveense sopraan Riet den Hertog, de hoboïst Han Kapaan, de trompetisten Wim v.d. Vliet en Cees Doets, terwijl Jan Mulder de piano en het clavecimbel bespeelde en de be kende Klaas Jan Mulder het orgel. Deze CD werd al in februari 1990 opge nomen in de Lutherse Kerk te Den Haag en laat verrassend meer horen dan het overbekende recept van Stille Nacht en O hoe heerlijk, hoe begeer lijk. Vox Jublilans heeft op deze CD ook een splinternieuwe registratie van kerstliederen en ander repertoire dat bij het einde van het jaar past. In muzikaal opzicht is de CD geen WADDINXVEEN - Per traditie komen er tegen het einde van het jaar veel muziek (compact-disc’s en grammofoonplaten) op de markt van reli gieuze koren. Zo ook van het in Waddinxveen en wijde omgeving be kende Hervormd Gemengde Vox Jubilans een CD onder de titel ’’Kerst zang”. Niet alleen het gemengde koor heeft hieraan gewerkt, maar ook het jeugdkoor o.l.v. Jan Mulder. WADDINXVEEN - B. en W. van Waddinxveen hebben de gemeente raad gevraagd een voorstel aan te nemen voor het sluiten van een conve nant Sociale Vernieuwing met de rijksoverheid. De Sociale Vernieuwing zit in de fortefeuille van wethouder J. Neele (PCW). V Kr de vergadering van 30januari 1985 - te gen deze beslissing geen beroep in te stellen bij de Kroon. Een bestemmingsplanherziening zou worden voorbereid. Het is van belang die bestemmingsplanherziening daad werkelijk ter hand te nemen, aange zien, gelet op bedoelde onthouding van goedkeuring, het aldaar geldende be stemmingsplan ’’Plan in Hoofdzaak West, le herziening” onvoldoende ba sis biedt voor een glastuinbouwontwik- keling, en verantwoorde aansluiting krijgt op het inmiddels gerealiseerde glastuinbouwproject op grondgebied van de gemeente Moerkapelle. B. en W. achten het in dit verband ge wenst dat de raad een voorbereidings- besluit neemt met daaraan gekoppeld een aanlegvergunningenstelsel voor het betreffende gebied. WADDINXVEEN - Bij slechts enkele kleine in Waddinxveen en Boskoop ge houden politie-verkeerscontroles ble ken veel fietsers en bromfietsers (onder hen veel scholieren) het niet zo nauw te nemen met het naleven van de ver keersregels. Zeker daar waar het gaat om het voe ren van verlichting en het stoppen voor rood verkeerslicht. De afgelopen week zijn hierbij in beide gemeenten dental len fietsers en bromfietsers bekeurd. In veel gevallen waren de fietsen of voorzien van ondeugdelijke verlich ting, dan wel in het geheel geen verlich- tingsinstallatie. Ook zijn er processen verbaal uitgedeeld, omdat bewust de verlichting niet werd ingeschakeld. Hoewel elke verkeersdeelnemer zijn eigen verantwoordelijkheid heeft, doet de politie hierbij ook een dringend be roep op de ouders om de verlichting van de fietsen van hun kinderen goed na te zien en waar nodig te repareren. De komende weken zullen meer ge richte repressieve verkeerscontroles plaatsvinden. zwaargewicht. Integendeel, hij zal ve len verrassen omdat men uitsluitend de bekende kerstliederen verwacht. Dan weer devoot wegens de zondeval, dan weer uitbundig wordt de schepping, en de herschepping in de geboorte van Je zus bezongen. De instrumentale begeleiding van de diverse werken is eenvoudig, zonder veel pathos, hoogst melodieus, zoals dit ook hoort in dit genre. Riet den Hertog zingt fraai met een vo cale techniek en klankkleur. Pieter Stolk heeft met de keuze een bijzonder aantrekkelijke CD gemaakt. Hooguit kan men ”’t Was Nacht in Bethlehems dreven” wat langdradig vinden, maar in zijn geheel aanbevolen. De CD van Vox Jubilans is een glansrijk lichtpunt in de donkere decembermaand. M.MOS SR. WADDINXVEEN - Voor de derde keer is de illegale radiozender Casa blanca, die vanuit de Bomenwijk haar uitzendingen verzorgde, uit de lucht gehaald. De Waddinxveense politie assisteerde de Radio Controle Dienst, die optrad naar aanleiding van enkele klachten. Wederom is pro ces-verbaal opgemaakt en is de gehele apparatuur inbeslaggenomen. De afgelopen week zijn twee bestuur ders, die onder invloed van alcohol ver keerden, van de weg gehaald. Beide bestuurders onder wie één Waddinxve- ner, ondergingen de ademanalysetest. De uitwedstrijd had een extra span nend tintje, omdat tegenstander Vrien- denschaar-2 zich bij een overwinning kampioen zou mogen noemen. Theo De kampioensteams van tafeltennisvereniging Kwiek: team 6 (Herman Simons, Leo Buurman, Henny van der Meuten), team 18 (Arie Clazing, André Eggermont, Daan Bruins), junioren-3 (Barry Verboom, Stefan de Kogel, Theo van der Molen, Remco Hofstee), ;unioren-4 (Martin Loef, Arnold Harskamp, Sebastiaan van Ommeren). (Foto: Sjaak Noteboom). Het gaat om projecten in Lisse (Berk hout, 15 woningen), Alkemade (de Gogh Noord III, 10 woningen), Leiden (Oude Rijn 33a/35,14 woningen), Zoe- termeer (Rokkeveen, 15 woningen), Delft (Buitenhof, 15 woningen), Wad dinxveen (A3-gebied, 17 woningen), Giessenlanden (Neerpolder II, 5 wo ningen), Dordrecht (Kasperspad, 15 woningen), Hendrik-Ido-Ambacht (Krommeweg, fase V, 12 woningen), Strijen (Land van Essche, 14 wonin gen), Middelharnis (Centrum, 15 wo- WADDINXVEEN - B. en W. hebben de gemeenteraad gevraagd de overeen komst betreffende de uitvoering van de Wet Sociale Werkvoorziening goed te keuren. Zoals bekend is de uitvoering van de Wet Sociale Werkvoorziening door de gemeente Waddinxveen, evenals door een groot aantal overige omliggende gemeenten overgedragen aan de ge meente Gouda. Daartoe is tussen tussen deze gemeen ten en de gemeente Gouda destijds een taakoverdrachtsovereenkomst geslo ten ingaande 1 januari 1971. Deze taak wordt uitgevoerd door de Goudse ge meentelijke dienst voor Sociale Werk voorziening ”De Sterrenborgh”. In verband met wijzigingen in de be stuursstructuur van de Sterrenborgh alsmede een wijziging van de financie- ringsopzet (invoering budgetfinancie ring) is deze overeenkomst aangepast en onder voorbehoud van goedkeuring door uw raad op 29 november 1990 on dertekend. De leden van de commissie vaoor de Fianciën en de commissie voor Sociale Zorg zijn hierover, spoedshalve schrif telijk op de hoogte gesteld. GOUDA - Op Tweede Kerstdag (woensdag 26 december) zullen de ’’Verenigde Koren” onder leiding van Poula de Gier in de Grote- of St. Jans- kerk te Gouda voor de elfde keer een Kerstdeclamatorium uitvoeren. De aanvangstijd is 10.30 uur. De toe gangsprijs bedraagt 6,00 per persoon. Kinderen t/m 15 jaar hebben gratis toe gang. Kaarten zijn in de voorverkoop en op de dag van de uitvoering verkrijg baar aan de kerk. Er is ook deze keer een declamatorium samengesteld, waarbij koorzang, sa menzang en solozang te horen zal zijn. Als soliste zal dit j aar de alt Joke de Vin haar medewerking verlenen. Vooraf gaand zal Jaap van der Ende, stads beiaardier, kerstliederen ten gehore brengen op het Hemonig carillon uit 1675. Naast koor en solist werken mee: Jan Bonefaas (orgel), ds. G.G.S. van Hoogstraten (schriftlezing) en drs. Joh. Vuijk (declamatie). De Verenigde Koren bestaan uit koren uit de Alblasser- en de Hoeksewaard. Het jaarlijkse declamatorium is een hoogtepunt in hun gezamenlijke optre den. Dit jaar waren er meer van die hoogtepunten, namelijk de concertreis in september naar Polen, met bijv, een concert in de Dom van Poznan. De contacten die tijdens deze reis zijn gelegd zullen volgend jaar april resulte ren in een tegenbezoek van het Poolse kamerkoor: Capelle Musicae Antique Orientalis. ningen), Barendrecht (Nieuweland, 12 woningen), Brielle (Dijkstraat, 17 wo ningen), Ridderkerk (Het Zand, 16 woningen), Rotterdam (Prinsenland, 15 woningen en Th. Jacobalaan, 12 wo ningen) en Schiedam (Dwarsstraat, 10 woningen). Voor 1991 waren 25 projecten aange meld, die samen goed waren voor ruim 330 woningen. Bij de selectie is vooral gelet op een goede spreiding over de provincie, op de aard van de projecten in verband met de technische uitvoer baarheid en op de voorlopige toewij zingen, die de provincie vorig jaar heeft gedaan. WADDINXVEEN - Vrijdag 14 de cember zal de chemo-car tussen 8.30 en 16.00 uur op een negental vaste plaat sen en voor de zesde keer dit jaar in Waddinxveen het klein chemisch afval ophalen. Afval ontstaat overal waar geleeft en gewerkt wordt. Dus ook in het huis houden. Ieder huishouden produceert gemiddeld ruim 900 kilo huishoudelijk afval per jaar. Dat is een flinke berg. Bij deze hoeveelheden zijn steeds een paar kilo afval die niet in die zak of die vuilnisbak thuishoren. Dat zijn bij voorbeeld de batterijtjes, het halflege blikje verf, of dat kleine beetje fixeer dat al jaren in de kast stond. ”Wat ma ken die paar batterijtjes of dat ene blikje nu uit??”. Dat lijkt maar zo’n klein beetje. Mis. Bij elkaar verdwijnt op die manier in de Nederlandse huishoudens ieder jaar bijna 20 miljoen kilo chemisch af val in de vuilniszak, de container of in het riool. Omgerekend is dat meer dan 35 kilo per minuut! De chemo-car is een speciaal ingerichte auto voor ontvangst en vervoer van schadelijke stoffen zoals batterijen, oude medicijnen, afgewerkte olie, verfresten, bestrijdingsmiddelen, foto- chemicaliën e.d. WADDINXVEEN - Na de twaalfde rond van de interne competitie van de Waddinxveense Schaakvereniging is de ranglijst aardig gewijzigd. Ritter en Smitskamp keren terug in de top tien, terwijl Claassen oprukte naar de tweede plaats. Ritter moest een afgebroken partij te gen V.d. Starre uitspelen, waarin V.d. Starre beter stond; Ritter had zijn thuisanalyses echter beter gedaan, een veropgerukte pion kon al snel pro moveren en V.d. Starre verloor kans loos. Smitskamp speelde met zwart een voortreffelijke partij tegen Smit en kon in het eindspel de volle winst binnen halen. Claassen speelde met wit een moeizame partij tegen De Niet en kwam slecht uit de opening met een pion achterstand. In het middenspel echter wilde De Niet het te mooi doen, overzag een kleinig heidje en verloor pardoes; De Niet kijkt de laatste tijd waarschijnlijk te veel naar Kasparov-Karpov. Van Oort moest zijn in gelijke stand af gebroken partij tegen Kardol uitspe len; Kardol kon al snel remise door eeuwig schaak forceren, maar bleef aan winstkansen denken, nam te veel risico en verloor. Het nieuwe lid V.d. Neut blijft het goed doen; met wit tegen H. van Offe ren had hij het betere spel maar accep teerde uiteindelijk remise gezien de klok. Inmiddels rukte hij op van de 47e naar de 39e plaats. Van Kleef speelde met zwart een rus tige partij tegen D.J. van Offeren tot dat Van Offeren bij de 14e zet blunder de, hij hield nog wel een tijdje dapper stand maar Van Kleef gaf de winst niet meer uit handen. De partijen Hennink-Philipse en Kloet-Prins werden afgebroken. De overige uitslagen waren: Stam-Jansen 0-1, Muit-Van Woudenberg 1-0, V.d. Hoek-Ellers 0,5-0,5, Van Oosten-Be- semer 0-1, Stouten-Littooy 1-0, Toren- beek-T. Goor 0,5-0,5, Alblas-Brobbel 0-1, Reus- D. van Offeren 1-0, Po- sioen-Van Sandijk 1-0, H.E. van Offe- ren-Wiersma 1-0. De top tien ziet er momenteel als volgt uit: Hennink, Claassen, Philipse, Jan sen, De Niet, Muit, V.d. Bom, Ritter, Smitskamp, Ellers. WADDINXVEEN - De gemeenteraad gaat een voorbereidingsbesluit nemen voor het bestemmingsplan Plan in Hoofdzaak West, le herziening. Zoals bekend hebben Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland goedkeuring onthouden aan de bestemming ”uit te werken agrarisch gebied U A” van het ---- bestemmingsplan ’’Verlengde Abra- Zuid is ruimte voor een leerlingenbouwplaats in de woningbouw. Het ham Kroesweg”. De raad besloot - in Het aantal toegekende woningen voor komend jaar betekent een verhoging ten opzichte van de afgelopen twee jaar, toen nog maar 190 woningen wer den gereserveerd. Deze verhoging is het gevolg van het meerjarenpro gramma leerlingbouwplaatsen 1991- 1994 dat gedeputeerde staten hebben vastgesteld. ”De noodzaak tot het stimuleren van leerlingenbouwplaatsen is groter dan ooit,” stelt gedeputeerde Peter van Heemst (volkshuisvesting). ’’Daarom hoop ik dat er ook buiten de gesubsi dieerde woningbouw meer leerling- gospel laten draaien en wie niet van stil- bouwplaatsen komen. Ik denk daarbij -=~- J- 1 ’- 1- bijvoorbeeld aan de woningverbete ring. De toegenomen produktie in die sector geeft daar alle aanleiding toe.” WADDINXVEEN - Op Tweede Kerstdag woensdag 26 december geeft de bekende organist van de Moor drechtse ’’Grote kerk”, Jaap Niewen- huyse uit Waddinxveen, een Kerstcon cert op orgel waarbij de kerk alleen door de kaarsen verlicht zal worden. Dit orgelconcert wordt georganiseerd in de Ned. Herv. Kerk van Moordrecht door de Stichting Orgelconcerten. Er is aan het begin en aan het eind van het concert samenzang. Het programma vermeldt bewerkingen van enkele kerstliederen van Willem Mudde en Feike Asma en verder nog enkele grote werken van J.S. Bach en Alex Guilmant. Het concert begint om 20.00 uur. de kerk is omstreeks half acht open en goed verwarmd met de extra vloerver warming. De toegang is vier gulden, voor kinderen en CJP-houders 2,50. Vf. -T- ff -i’ f ff De cd met kerstliederen van Vox Jubilans uit Waddinxveen. Kr 4 Centrefold Rolryway

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 11