Verbouw van gebouw Zuid Rabobank O 1 Drukke tijd Vox Jubilans 22.000 GEZINNEN Ontbreken regels verontrust PvdA Relaties openen pand van Smit Kinderopvang in Waddinxveen Veel werkzaamheid Niets bij Rad van Fortuin Jongeren voetballen tegen rijks politie Muzikale pelgrimstocht Motie van PvdA-leden Engels Kerstfeest in Gouda PPT-Post in december Eenmansbedrijf telt nu 26 medewerkers NEDERLANDERS GAAN VAKER EN VERDER OP VAKANTIE Brugkerk Schade aan uw auto vereist rï deskundige reparatie. Zakelijke post Dynamisch UW ADVERTENTIE BEREIKT GLASBEEK AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF - Pagina 17 De heer en mevrouw Smit van het Waddinxveense ingenieursbureau i FOCWA 1 tfTTTS 3 Het Goudsch Kamerkoor. WADDINXVEEN - Vorige week donderdagmiddag om drie uur vond de officiële opening plaats van het nieuwe bedrijfspand van ingenieursburo Smit aan de Nesse in Waddinxveen. Een publikatie van de Rabobanken Waddinxveen en Boskoop De Wijk- en Speeltuinvereniging Zon nig Zuid heeft zich eind 1987 tot de commissie Sociaal Cultureel Werk ge wend met het verzoek de mogelijkhe den te onderzoeken om tot uitbreiding van het wijkgebouw te komen. In de brief van 2 februari 1988 heeft het bestuur van de vereniging dit verzoek met zijn argumenten onderbouwd. WADDINXVEEN - Vorige week don derdag deed er voor de tweede keer een Waddinxvener mee aan het RTL- 4-programma Rad van Fortuin van Hans v.d. Togt. Alleen had ditmaal de 26-jarige Rien Croes uit de Otto-erf minder geluk dan zijn voorgangster Marjan Sekeris. Hij eindigde met allemaal nullen op zij n score-bordOp zaterdag 22 decem ber is de uitzending. En dit is onacceptabel voor de Party van de Arbeid in Waddinxveen. ’’Wan neer iedere gemeente in Nederland maar wat aanrommelt met de kinde ropvang ontstaan er wantoestanden. 26 mensen werken. heid voor een geanimeerde receptie op De jaarlijkse Kerstzangavond in de Brugkerk is traditiegetrouw op Kerst avond, maandag 24 december. Hier zullen ook het kinder- en tienerkoor ”De Zangvogels” hun kerstliederen ten gehore brengen, nu voor het eerst o.l.v. hun nieuwe dirigente Yvonne Keizer. Ook de bekende hoboïst Han Kapaan en de sopraan Lisette Emmink werken aan deze avond mee, die begint 20.00 uur. In het volgende Weekblad voor Waddinxveen leest u over deze avond meer. Tot slot volgt dan nog het concert in de grote zaal van De Doelen te Rotterdam op de morgen van de 2e Kerstdag, woensdag 26 december. Voor de koor leden van ”Vox Jubilans” en Jeugd- waar WADDINXVEEN - De dienstverle ning van PTT-Post in de Kerst- en Nieuwjaarsperiode is zoals gebruike lijk aangepast. Op maandag 24 december sluiten de kantoren om 15.00 uur en op maandag 31 december sluiten de kantoren om 12.00 uur. Op 31 december zullen de brievenbus sen en postzegelautomaten - ter be scherming tegen vandalisme - vanaf 13.00 uur buitengebruik worden ge steld. Op 1 januari zullen zij weer vanaf 17.00 uur zijn ontsloten. Evenals vorige jaren kan men in de maand december profiteren van een speciale tarief voor Kerst- en Nieuw jaarskaarten. De decemberzegels zijn alleen te koop in velletjes van 20 stuks a 0,50, dus 10,per velletje. Deze zegels van 50 cent gelden als vol doende frankering voor alle Kerst- en Nieuwjaarswensen in Nederland (tot een maximum gewicht van 50 gram en een maximale afmeting van 15 x 21 cm). Dit betekent een korting van 5 cent op wenskaarten zonder envelop pen en 15 cent op kaarten met envelop pe. Verre reizen komen steeds dichterbijHet magazine schenkt aandacht aan de verkenning van de Verenigde Staten per camper of een huurauto. De schat kamers van Mexico - een land dat in vele eeuwen een grote verscheidenheid aan cultuurbezit heeft opgebouwd - worden voor u geopend. Een combinatie van individueel en ver kan ook leiden tot een reis naar het Verre Oosten, die geheel naar eigen wens kan worden samengesteld. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk Nederlanders gaan steeds vaker op vakantie. Bovendien geven ze steeds va ker de voorkeur aan een reis die tegemoet komt aan hun persoonlijke wen sen. Dit komt duidelijk naar voren in een forse groei van het aantal autorei- zen. Ook de verkoop van losse vliegtickets illustreert deze ontwikkeling. Va riabeler, verder en vaker, dat is de trend die daaruit voor volgend jaar op te maken is. In de inhoud van het magazine is deze trend duidelijk herkenbaar. moeten kleintjes het doen met leeg staande schoolgebouwen; - De norm dat er per groep twee lei dinggevenden moeten zijn wordt met voeten getreden. De gaten worden ge dicht met vrijwilligers, stagiaires, één leidster per groep en onbetaalde overu ren. WADDINXVEEN - De afdelings- vergadering van PvdA heeft op dinsdagavond 27 november een motie aangenomen over de kinde ropvang in Waddinxveen. De tekst van deze motie luidt: ”De afdeling Waddinxveen van de Partij van de Arbeid in vergadering bijeen op 27 november 1990; neemt kennis van de in de gemeen teraadsvergadering van 21 novem ber jl. aangenomen verordening voor de kinderopvang in Waddinx veen; spreekt haar ongerustheid uit over deze verordening, omdat: - de verordening alleen geldt voor gesubsidieerde kinderopvang; - hierdoor ruimte ontstaat dat er een wildgroei aan kinderopvang ontstaat; - dit in de hand zou kunnen werken dat er kinderopvang voor rijke en arme kinderen komt; - de verordening zeer vrijblijvend is, waarin geen randvoorwaarden met betrekking tot de opvang (zo als bijvoorbeeld groepsgrootte, verblijfsduur) zijn opgenomen en geen c.a.o. wordt voorgeschreven, wat de mogelijkheid opent voor zwartwerken en stelt dat minimaal de V.N.G.- verordening gevolgd moet worden en draagt het bestuur van de afde ling op deze motie ter kennis te brengen van het gemeentebestuur van Waddinxveen, Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, de Tweede Kamer, landelijke- en re gionale pers, de Emancipatieraad en alle andere relevante instanties; en gaat over tot de orde van de dag.” WADDINXVEEN - De afdeling Waddinxveen van de Partij van de Ar beid heeft over de kinderopvang een brief geschreven aan de leden van de Waddinxveense gemeenteraad. Het schrijven is ondertekend door secre taris H. ten Zijthoff en komt terug op de besluitvorming van een raads- meerderheid vorige maand. deur, en symbolisch door een rode lo per met het bedrijfspand verbonden. Zowel burgemeester van Waddinxveen C.M. van der Linde als oudere ge meentebestuurders met hun dames toonden hun belangstelling voor de gunstige ontwikkeling van dit puur Waddinxveense bedrijf. Ter afsluiting van de dag genoten alle medewerkers en een aantal speciaal ge nodigden met hun partners van een feestelijk buffet aan boord van het schip. Een gezamenlijk cadeau van vrijwel alle bezoekers werd gevonden in een plantengroep met vijvertje in het nieuwe pand, een blijvende herinne- WADDINXVEEN - Zaterdagmiddag 15 december staat het Waddinxveense jongerenwerk in de sportzaal De Dui kelaar vanasf één uur in het teken van voetbal. Op deze dag is er een zaalvoetbaltour- nooi in samenwerking met de Wad dinxveense rijkspolitie. De deelnemers aan dit toumooi zijn de jongeren en politie uit Waddinxveen. Na het spelen van het toumooi zullen er uit ek team de twee beste spelers ge kozen wroden. Dit team speelt de on vergetelijke wedstrijd tegen de politie. De wedstrijden worden gefloten door J. Leunissen. ring aan een gedenkwaardige en suc- cesvolte dag. “"NieuWé, op maat gesneden behuizin gen. worden weinig gebouwd. Vaak Wie op zijn gemak een keuze wil maken uit het enorme vakantie-aanbod kan dit gratis magazine op de kantoren van de Rabobank afhalen. U kunt dan te vens de eveneens gratis Rabobank Vakantiewijzer 1991 meenemen. Die be vat een aantal belangrijke vakantiekarakteristieken van ruim-250 bestem mingen. Naast georganiseerde reizen komen variabale vakanties steeds meer voor. Dat zijn reizen waarbij de vakantieganger variaties aanbrengt in het be staande patroon. Als hij bijvoorbeeld op een ’standaard’reis naar Australië een paar dagen in Singapore wil doorbrengen, dan kan de reizenadviseur dat voor hem regelen. Sinds vele jaren gebruiken Rabobanken in hun advisering aan cliënten de uitvoerige informatiemogelijkheden van Toeristiek. Boven dien is een computersysteem ontwikkeld dat combinaties kan maken van ver schillende gegevens. Aan de specifieke wensen van de cliënt kan nu nog beter tegemoet worden gekomen. Veel Rabobanken beschikken inmiddels over dit computersysteem. De zakelijke post (zonder decemberze gels) die aan de loketten afzonderlijk wordt afgegeven krijgt een 24-uurs- verwerking. Geef tijdgevoelige post, zoals rouwkaarten, geboortekaarten en huwelijksaankondigingen altijd af zonderlijk onder toelichting af loket. Alle niet aan de loketten afgegeven post (dus ook uit de brievenbussen) zullen in de periode van 10 t/m 31 de cember een langere overeenkomstduur krijgen wegens de grote hoeveelheden extra post, die moeten worden ver werkt. Vanaf 8 december heeft de PTT-Post extra maatregelen getroffen om ieders wensen zo snel mogelijk te bezorgen. Op een aantal kantoren zijn afzonder lijke kartonnen brievenbussen ge plaatst, alwaar men zijn Kerst- en Nieuwjaarscorrespondentie kan depo neren. Afgifte aan het loket mogelijk. De streekpost zal als regel binnen 48 uur zijn besteld. WADDINXVEEN - Voor de ruim 150 koorleden van ”Vox Jubilans” uit Waddinxveen en de 40 Jeugdkoorleden breken weer drukke weken aan. Afge lopen zaterdagavond stond ”Vox” nog opgesteld in de Rotterdamse Laurens- kerk, waar het koor mee werkte aan een Zang- en Orgelavond die in het te ken stond van Advent. Volgende week dinsdagavond wacht weer het eerste optreden in het kader van de Kerstzang. Beide koren verle nen dan hun medewerking aan een Kerstzangavond in de Petruskerk te Woerden, georganiseerd door de plaat selijke Evangelisatiecommissie. Drs. M. van Campen - predikant in Woer den - zal hier het woord voeren terwijl Jeugdkoor-dirigent Jan Mulder het grote Batz-orgel van de kerk zal bespe len. Pieter Stolk heeft de muzikale lei ding. Deze avond, die voor iedereen vrij toegankelijk is, begint om 20.00 uur,. Een kleinkoor van ”Vox” is gevraagd om op zaterdagavond 22 december een Kerstzangavond te verzorgen in ver pleegtehuis Bloemendaal in Gouda. Aan dit verzoek wordt door het koor graag voldaan. Pieter Stolk begeleidt zijn koorleden zelf op het orgel. GOUDA - In de Oud-Katholieke Kerk aan de Hoge Gouwe in Gouda verzorgt het Goudsch Kamerkoor zaterdag avond 22 december van 19.30-21.00 uur voor de zesde achtereenvolgende keer een gratis toegankelijk Engels kerstprogramma. Elk jaar weer is dit een sfeervol gebeu ren, waarvoor veel vaste bezoekers de fraaie schuilkerk aan de Hoge Gouwe weten te vinden. A Festival of Lessons and Carols’ is de titel van het programma dat het Goud sch Kamerkoor uitvoert. Het begint al tijd indrukwekkend als de zangers met kaarslicht in de hand de donkere kerk binnenkomen en hun eerste hymne a capella zingen. Daarna volgen samenzang, koorzang (de carols), orgelspel en lezingen (de lessons), dit alles volgens Engelse tra ditie. Om iedereen de gelegenheid te geven dit concert bij te wonen, verzorgt het koor twee uitvoeringen. Zo begint het eerste programma om half acht en het tweede om negen uur. Aan het orgel zit Arjen Velema en het koor wordt gedirigeerd door Ralph van Vliet. De lessons worden verzorgd door Cilia den Boer. Voor het verrichten van de openings handeling waren drie relaties van het eerste uur uitgenodigd: Ben Kraan van Architektenburo Kraan in Bodegra ven, Peter Kraan van Kraan Bouwers Aannemers eveneens in Bodegra ven, en Wim Verwey van Bouwbedrijf J. en W. Verweij te Boskoop. Gedrieën verwijderden zij een doek voor de gevel waardoor de naam van Buro Smit zichtbaar werd en enkele honderden ballonnen het luchtruim ko zen. Voor sommige Nederlanders is drie of vier maal per jaar op vakantie gaan geen uitzondering meer. Bestemmingen in Europa blijven interessant. Vooral het ’tussendoortje’ wordt steeds populairder. Dit is een vakantie van een paar dagen, die meestal op zeer korte termijn geboekt en genoten wordt. Een paar rustige dagen in een vijfsterren hotel in Nederland of met de trein naar Venetië is gauw geregeld. Velen kiezen echter voor een actieve trip, bij voorbeeld wildwatervaren, zeilen of paardrijden. Naast tussendoorvakanties verschaft het Vakantie Magazine onder meer informatie over taalreizen naar Spanje, parachutespringen op Texel of ski-fun op grote hoogte. Gedelegeerde verantwoordehj kheden van de Rijksoverheid naar de lagere overheden is uitstekend, maar wanneer de lagere overheden deze verantwoor delijkheden niet willen nemen, dan moet er ingegrepen worden en ons in ziens is dat op dit moment de hoogste tijd.” ZEVENHUIZEN - De Zeven Muzen in Zevenhuizen houden op vrijdag avond 14 december een presentatie van ’’Muziek en beeld bij de pelgrimstocht naar Santiago de Compostela”. Hier aan wordt meegewerkt door Ruud Co- nens (fotografie), Annet van Wiechen (dia-presentatie) en het Ensemble ’Pe- regrino’ (zang, darbuka en draailier). De uitvoering zal plaatsvinden in de Vrijzinnige Kerk, Dorpsstraat 139, Ze venhuizen. Aanvang 20.00 uur. De toe gangsprijs is 7,50. Vrienden van de Zeven Muzen betalen 5,-. Jongeren tot 16 jaar hebben gratis toegang. De weg naar de bedevaartplaats San tiago de Compostela in noordwest Spanje was lang, gevaarlijk en moei lijk. Vandaar dat pelgrims door de eeu wen heen graag in groepen voort trok ken. Ze voelden zich veiliger en samen was het gemakkelijker de moed erin te houden. Samen zingend vertrokken zij van huis, zingend kwamen zij aan in steden en kerken en in tranen zongen zij bij aankomst in Santiago de Com postela, waar volgens de overlevering de apostel Jacobus begraven ligt. De pelgrim van toen heeft zijn sporen nagelaten in het landschap, in bouw-; werken, in legenden en in de muziek. Het is juist de combinatie van deze ele menten die het programma muziek en beeld bij de pelgrimstocht naar San tiago de Compostela zo uniek maakt. Simpele eenstemmige pelgrimsliede ren maar ook plechtige vierstemmige motetten geven een idee wat de pel grims zongen en hoorden in de kerken en langs de Jakobuswegen vanaf de vroege Middeleeuwen. De draailier, een door arm en rijk toen zeer geliefd muziekinstrument, ontbreekt uiter aard niet. Tegelijkertijd wordt door middel van diaprojecties de weg naar Santiago de Compostela verbeeld, vanuit Neder land dwars door Belgie, Frankrijk en Spanje. Men hoort niet alleen de mu ziek, maar men ziet ook het landschap, de kerken en de manuscripten die be hoorden bij de wereld van de eeuwe noude pelgrim. Uit het 12de eeuwse Boek van Sint Ja cobus (Liber Caluxtinus of Liber Sancti Jacobi), geheel samengesteld ter ere van de apostel, komen het eerste dries temmige stuk uit de geschiedenis en het Jacobus-lied, dat eindigt met de woor den ultreia e suseia, vooruit en verder! Liederen uit de wereldberoemde 13e eeuwse Cantigas de Santa Maria, sa mengesteld door de Spaanse koning Alfonso X ’de Wijze’, worden gezon gen terwijl de toehoorder de miniatuur kan bewonderen die speciaal voor dit lied werd gemaakt. Als in een modem stripboek geeft het in verschillende op eenvolgende plaatjes de gebeurtenis weer welke bezongen wordt. Alle ruim twintig liederen hebben een eigen geschiedenis, maar zijn tevens deel van het groter en fascinerend ge heel van onze Europese cultuur. De bijzondere combinatie van muziek én beeld is meer dan een optelsom, het is boeiend voor oog én oor. U weet al waar u uw voorjaars- of zomervakantie wilt doorbrengen? Dan lig gen de reisgidsen weer voor u klaar. Heeft u nog geen vakantieplannen en wilt u meer informatie over allerlei bestemmingen en mogelijkheden, dan kunt u beter het Rabobank Vakantie Magazine Zomer 1991 gaan halen. Het extra dikke magazine zit boordevol ideeën voor een geslaagde vakantie. In de raadsvergadering van woensdag avond 21 november is in de gemeente raad van Waddinxveen een verorde ning voor de kinderopvang bij meer derheid van stemmen aangenomen. De fraktie van de Partij van de Arbeid stemde tegen. De verordening die door het college van Burgemeester en Wethouders aan de raad ter goedkeuring werd aangebo den is volgens de Partij van de Arbeid nietszeggend omdat er nauwelijks iets geregeld wordt voor de kinderen en voor degenen die de leiding van de kin deren op zich moeten nemen. Boven dien geldt de verordening alléén voor de door de gemeente gesubsidieerde instellingen. ’’Duidelijk blijkt dat de raad niet de verantwoordelijkheid voor de kinde ropvang in Waddinxveen op zich wil nemen,” aldus de PvdA. Argumenten daarvoor zijn: de ouders zijn verant woordelijk en de particuliere kinderop vang kan niet slecht zijn, want dat kan men zich niet veroorloven. Met klem heeft de fraktie van de Partij van de Arbeid aangedrongen op het overnemen van de modelverordening van de V.N.G. (Vereniging Neder- lanse Gemeenten) met als argumenten: - De gemeente is (net als bij onder wijs) verantwoordelijk voor de kinde ropvang en deze kwetsbare groep van onze samenleving heeft recht op goede opvang, en daarop oefent de gemeente dan ook controle uit; - De regelingen in de model-verorde- ning van het V.N.G. gelden voor zowel de gesubsidieerde, de particuliere als de bedrijfsopvang, want wij als verant woordelijke bestuurders willen niet dat er een kinderopvang voor rijke en voor arme kinderen ontstaat; - Wanneer er niet voldoende controle is, ontstaat een wildgroei aan kinderop vang wat niet in het belang is van kinde ren, ouders en werkers in de kinderop vang. Uit vele onderzoeken (o.a. van het F.N.V.: kinderopvang in Nederland door Ans Pelzer en Niek Miedema) blijkt volgens de PvdA dat in bijvoor beeld de niet verstedelijkte gebieden de acherstand in kinderopvang wat wordt ingehaald door de stimulerings maatregel, maar bijvoorbeeld: Door de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken is vervol gens een voorstel voor aanpassing van het gebouw uitgewerkt. Door het college is destijds besloten al vorens tot verbouw over te gaan eerst te onderzoeken of alternatieve oplos singen mogelijk waren (bijv, onder brengen van wijkactiviteiten in de St. Jozefschool). De eventuele alternatie ven bleken echter niet tot het gewenste resultaat te leiden. Op 27 maart 1990 hebben B. en W. be sloten advies van de commissie Sociaal Cultureel Werk te vragen. Dit heeft er toe geleid dat het oorspronkelijke ver- bouwplan opnieuw bezien en op enkele punten aangepast is. Door de Commissie is tevens overleg gevoerd met het bestuur van de vereni ging met het doel na te gaan welke bij drage de vrijwilligers van de vereniging in de vorm van zelfwerkzaamheid kon den leveren. In de brief van 30 mei 1990 spreekt het bestuur van de vereniging uit deze bijdrage te willen en kunnen leveren. De commissie Sociaal Cultureel Werk brengt door middel van de brief van 17 juli 1990 positief advies uit met betrek king tot de voorgestelde verbouwing. Aan de firma Bakker uit Moerkapelle is offerte met betrekking tot de uit te voeren werkzaamheden gevraagd. De oorspronkelijke offerte bedroeg 130.000,-. Na verrekening van de in zelfwerkzaamheid uit te voeren werk zaamheden kan de verbouwing gereali seerd worden voor 110.000,-. Het voorstel is in de vergadering van de commissie voor Onderwijs, Personeel en Sociaal Cultureel Werk van 28 no vember 1990 en in de vergadering van 29 november 1990 van de commissie voor de Financiën besproken. Beide commissies zijn met het voorstel ak koord. koor ieder jaar weer een hoogtepunt. Een groot aantal bekende musici ver leent aan dit concert medewerking, te weten: Riet den Hertog - sopraan; Marjolein de Wit - dwarsfluit; Han Ka paan - hobo; Wim van der Vliet - trom pet; Jan Mulder - vleugel en Klaas Jan Mulder - orgel. Het geheel staat o.l.v. dirigent Pieter Stolk. Ook ds. P. Vermaat uit Maas sluis verleent dit jaar weer zijn mede werking. Er is een afwisslend en boeiend programma samengesteld, wat de bezoekers helemaal kunnen volgen in hun programma, waarin alle teksten van de uit te voeren werken vermeldt steen. Op het programma staat o.a. de prach tige Kerstcantate van Geert Gringhuis; het ’’Kurië” van Franz Schubert; ’’Christus geboren” van Mozart en op veler verzoek ”God and God alone” gezongen door Riet den Hertog teza men met het Jeugdkoor. Ook de samenzang, orgelsoli en instru mentale soli ontbreken niet op het pro gramma. Kaarten voor dit concert - wat om 10.30 uur begint - zijn in Waddinx veen te verkijgen bijBoekhandel Bur ger, Dorpsstraat 39 en Woninginrich ting Kooyman, Passage 23. In zijn welkomstwoord ging de heer Smit in op de dynamische ontwikkeling van het bedrijf. In 1972 als eenmansbe drijf begonen telt het thans 26 mede werkers in een goed ingerichte behui zing en toegerust met moderne appara tuur. De Waddinxveense ondernemer schreef het succes toe aan de inzet van alle employees en het vertrouwen van relaties in de kwaliteit van geleverd werk. In een geestige speech beves tigde de heer Ben Kraan dit standpunt. Aanluitend aan het officiële gedeelte startte een open huis voor 250 genodig den. Zij konden kennis nemen van het fraai en praktisch verbouwde interieur via een rode-draadroute. De unieke lokatie bood de mogelijk- -a WADDINXVEEN - De gemeenteraad is door B. en W. gevraagd 110.000,- uit te trekken voor de verbouw van het wijkgebouw Zonnig Zuid aan de St. Victorstraat. De feestelijke opening van ingenieursbureau Smit aan de Nesse. Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 12 december 1990

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 17