Bibliotheek GESLOTEN verhoogt tarieven De Sterrenborgh Nieuwe start voor VAN DER LINDE Nieuwe vice- voorzitter HAVO-Atheneum Selectie van ZVH uitgedund Cor Barelds leidt bij Excelsior De Zuidplas start met 2 cursussen Sjoelen Kerst-Inn Echtgenote burgemeester onthult grote wereldkaart District ’s-Gravenhagepresenteert onderzoek ’’Kwaliteit is mensenwerk” VAN DER LINDE INTERIEURVERZORGING I Richtlijnen Ml Kerstmis Conclusies Dames Verschillen Kanttekeningen Nieuw bestuur Pagina 11 het plan opgevat een themadag over ’’slachtofferzorg” te gaan houden. INTERIEURVERZORGING WADDINXVEEN DORPSTRAAT38 VANAF 1 JANUAR11991 IS ONZE ZAAK VOORTAAN MAANDAG DE GEHELE DAG WADDINXVEEN - De Stichting Openbare Bibliotheek Waddinxveen aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan verhoogt met ingang van Nieuw jaarsdag haar tarieven. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Het district ’s Gravenhage van de Rijkspolitie, waartoe ook de groep Waddinxveen/Boskoop behoort, heeft dinsdagmiddag in Leiderdorp het rapport ’’Kwaliteit is mensen werk” gepresenteerd. Dit is een schriftelijke weerslag van het onderzoek naar de kwaliteit van de politiële hulpverlening aan slachtoffer van veel voorkomende criminaliteit in dit district. De rijkspolitie heeft inmiddels Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 19 december 1990 Rijkspolitie houdt zichzelf spiegel voor éi Mevrouw S.IJ. van ter nog contact heeft opgenomen en het geslacht van de respondent. Een lichte samenhang werd gevonden tussen leeftijd van het slachtoffer en hun tevredenheid. Jongere mensen zijn iets vaker ontevreden, met name over de informatie die ze (niet) krijgen. In het achterhoofd gehouden moet worden dat ruim 80% van de respon denten zowel over de opvang als over de informatievoorziening door de poli tie, tevreden was. De 20% die ontevreden was, was dat met name over de informatievoorzie ning (17%). Slechts 3.2% vond de op vang door de politie niet prettig. van Commissarissen”. Zo is de poli tieke invloed van de deelnemende ge meenten op het beleid van De Sterren- borgh verzekerd. In verband met Kerstmis is de open bare bibliotheek aan de Van Mecklen burg Schwerinlaan op maandag 24 de cember en maandag 31 december ge sloten. Na de Kerstdagen zijn de openingstij den van donderdag 27 t/m 29 december normaal. TDK/Brevok in Breda op het program ma. WADDINXVEEN/GOUDA - Vorige week woensdag 19 november heeft de gemeenteraad van Gouda besloten dat er met ingang van 1 ja nuari 1991 voor De Sterrenborgh, het bedrijf dat voor 150 mensen de So ciale Werkvoorziening voor Gouda en gemeenten in de regio verzorgt, een nieuwe start wordt gemaakt. Het gaat dan om twee belangrijke za ken. In de tweede set wist ZVH weer een voorsprong te nemen (5-1) echter Shot zorgde ervoor dat ze weer langszij kwa men* en namen zelfs een 6-9 voor sprong. Coach Van Yperen bracht op deze stand Astrid Poot in het veld. Toch kon Shot nog uitlopen naar een 6- 13 voorsprong, eer ZVH erwat tegen in kon brengen. De belangrijkste conclusies van dit rijkspolitie onderzoek luiden: 1. De implementatie van de richtlijnen ten aanzien van de bejegening van slachtoffers van veel voorkomende cri minaliteit, is slechts zeer gedeeltelijk geweest. 2. Het wel of niet implementeren van de richtlijnen heeft in dit onderzoek nauwelijks invloed op de kwaliteit zo als die wordt ervaren door de gebrui kers. 3. Externe klanten zijn over het alge meen tevreden over het optreden van de politie. Waar men problemen on dervindt, zijn deze meestal terug te voeren op de informatieverschaffing door de politie. 4. Interne gebruikers spreken van een soms gebrekkige samenwerking met de politie. In het groeiproces van de sa- Hiermee hoopt het stichtingbestuur de door de gemeente opgelegde bezuini gingen voor 1991 op te kunnen vangen zonder op de kwaliteit van de dienst verlening te hoeven inboeten. Jeugdlezers tot 18 jaar houden een gra tis abonnement. De CJP-korting ver valt. Daarvoor in de plaats komt een nieuw tarief voor 18- en 19-jarigen van ƒ13,-. Abonnementen voor volwassenen en scholen/instellingen gaan omhoog naar 22,- en 65-plussers betalen in 1991 6,50. Voor wat betreft de overige tarieven: videobanden 2,50 per 3 weken, aan vragen 1,-, boete 0,30 per band per week of gedeelte daarvan, maximale boete 10,-. Het aantal te lenen Nederlandse ro mans en jeugdleesboeken wordt per le- nerskaart op maximaal 6 gesteld. De eerste wijziging is dat De Sterren borgh op eigen benen komt te staan. Op dit moment is De Sterrenborgh een gewone gemeentelijke dienst, die valt onder de sektor Edukatie, Rekreatie en Zorg (ERZ). Binnen de Goudse gemeentelijke orga nisatie krijgt De Sterrenborgh een aparte plek: ze gaat uit de sektor ERZ. De direktie doet voortaan rechtstreeks zaken met het Goudse college. Op basis van het Beleids- en Bedrijfs plan maakt het college afspraken met de direktie over de prestaties die gele verd moeten worden. Die afspraken leggen beide partijen vast in een mana gementcontract. De direktie kan door dit systeem voor taan op slagvaardiger wijze een goed bedrijfsbeleid voeren en sneller inspe len op aktuele ontwikkelingen dan tot nu toe. Dat komt dan uiteindelijk de mensen die binnen De Sterrenborgh werken ten goede. slachtofferhulpverlening, blijkt dat niet aan alle richtlijnen in dezelfde mate wordt voldaan. Over de sociale vaardigheden van poli tiemensen zijn de slachtoffers tevre den. De informatieverschaffing door de politie zou met name op de punten van informatie over de procedure en over het verhalen van schade en voor koming misdrijven, beter kunnen. Ook zijn de geënqueteerde slachtoffers slechts zeer incidenteel doorverwezen naar andere instanties. Verschillende resultaten van de ana lyse van de enquete bieden echter aan knopingspunten voor de gedachte dat niet alle richtlijnen relevant zijn voor de problematiek. De interne klanten constateren een De behoefte van de gebruikers zijn aantal gebreken in het politie-functio- vastgelegd in richtlijnen. De richtlijnen concentreren zich rond drie uitgangs punten, te weten: de correcte bejege ning van het slachtoffer, het geven van informatie aan het slachtoffer en het re gelen van de schade, indien mogelijk. Deze uitgangspunten zijn gespecifi ceerd in een groot aantal richtlijnen. Deze zijn gegroepeerd onder de vol gende acht thema’s: 1Sociale vaardigheden van de politie man. 2. Juistheid, volledigheid en tijdigheid van het proces-verbaal. 3. Service, klantvriendelijkheid. 4. Informatie geven over de procedure. 5. Verhalen van schade. 6. Doorverwijzen naar een hulpverle ner. 7. Informatie geven over voorkoming van misdrijven. 8. Praktische hulpverlening. Uit de ervaringen van gebruikers van politiediensten op het gebied van ZVH-dames speelden zaterdag tegen Shot uit Culemborg en lopen een punt in. De Zevenhuizense dames kekerial snel tegen een 0-2 achterstand aan, mar door een servicebeurt van Joyce Ruy- rok werd de stand omgebogen naar 6-2. Toch bleef Shot, door hun goede en stugge verdediging het ZVH lastig ma ken. Pas bij 11-9 kon ZVH afstand ne men, door een sterke aanval. Het blok van Ingeborg Kleijer en Joyce Ruygrok zorgde voor 15-9. neren. Nog niet altijd worden de juiste bescheiden ten behoeve van het parket bij gevoegd, vaak worden processen verbaal te laat ingestuurd naar de afde ling politie-informatie en de samenwer king met de slachtofferhulpbureau’s verloopt nog niet altijd optimaal. Wanneer het voldoen aan de eisen als groeiproces wordt benaderd, lijkt het optreden van de politie een positieve ontwikkeling door te maken. De redenen voor het niet altijd voldoen aan de richtlijnen kunnen in zes groe pen worden ingedeeld, te weten onbe kendheid met de richtlijnen (geen im- plementie), onbekendheid met het nut van de richtlijnen, gebrek aan draag vlak voor de richtlijnen binnen de orga nisatie, weerstand tegen de inhoud van de richtlijnen, praktische problemen bij de uitvoering van de richtlijnen en tijdgebrek om invulling te geven aan de richtlijnen. Een sterk punt bij het invulling geven aan de richtlijnen, is het gebleken ver mogen van politiemensen om tijdens het proces van de interactie met het slachtoffer, een vaak juiste inschatting te maken van (een gedeelte van) diens behoefte. WADDINXVEEN - De Commissie van bestuur van de Samenwerkings school voor Havo-Atheneum in Wad dinxveen kent sinds de laatste bestuurs vergadering een groot aantal nieuwe le den. De mutaties waren het gevolg van zowel het rooster van aftreden als van tussentijdse vervangingen wegens per soonlijke omstandigheden. Van de negen zittende leden traden er vijf af, waaronder een aantal dat kan bogen op een langdurige bestuursfunc tie. Onder hen was ook de heer G.J. Menken, de vice-voorzitter. In deze functie leidde hij tal van vergaderingen van de Commissie van bestuur en het dagelijks bestuur als vervanger van de heer K.W.Th. van Soest, die als wet houder voor onderwijszaken qualitate qua de voorzittersfunctie van de school bekleedt. Ook de secretaris van het bestuur, de heer P.M. van Drimmelen was aftre dend. In deze vacatures werd voorzien door de heer A.J.M. van den Hondel (vice-voorzitter) en de heer G.K. Nos- sing (secretaris). Samen met de heer van Soest en de heer H. Schouten (pen ningmeester) vormen zij het dagelijks bestuur van de Samenwerkingsschool. Tijdens de vergadering van de Com missie van bestuur, die voor een be langrijk deel aan de wisseling van be stuursleden was gewijd, werd onder meer door de wethouder stilgestaan bij het belang van de bestuursfuncties van een grote scholengemeenschap. De heer Van Soest benadrukte dit be lang in relatie met de huidige ontwikke lingen binnnen het voortgezet onder wijs op het gebied van basisvorming en schaalvergroting. De vijf nieuwe leden van de Commissie van Bestuur werd een aantal belangrijke beleidsbeslissin gen op dit terrein in het vooruitzicht ge- Uit de slachtoffer-enquete bleken som mige verschillen meer van invloed te zijn op de tevredenheid en andere min der. Belangrijk bleken (aflopende schaal): - gekregen informatie over het her krijgen van vermiste bescheiden; - of men op z’n gemak gesteld door de politie; - gekregen informatie over de proce dure na aangifte; - informatie over het voorkomen van verder nadeel; - het oordeel over de terzakekundig- heid van de politie; - het ervaren begrip voor emoties; - het oordeel van het slachtoffer over de praktische hulpverlening door de politie; - informatie over het voorkomen van misdrijven; - informatie over het verhalen van schade. Weinig van invloed bleken zaken als type delikt, bureau van aangifte, tijd stip van aangifte, ruimte waar de aan gifte werd opgenomen, of de politie la- menwerking zien zij echter ook posi tieve veranderingen. De conclusies van dit onderzoek zijn getrokken op grond van een aantal ver schillende manieren van onderzoek. Ten eerste is er een grootschalige en quete gehouden onder 850 mensen die in de periode van half april tot half mei, aangifte hebben gedaan van inbraak, vernieling of diefstal. Deze delikten worden ook wel ’’veel voorkomende criminaliteit” genoemd. Daarnaast heeft een documentenanalyse plaatsge vonden van relevant schriftelijk mate riaal. Ten derde is op alle RP-groepen met een kaderlid gesproken over het onder werp in lokaal verband. Ook is gespro ken met de coördinatoren van de lokale bureau's slachtofferhulp en met de slachtoffercoördinatoren op de arron dissementsparketten van het Openbaar Ministerie. Tot slot kwamen de wachtmeesters en wachtmeesters eerste klas aan het woord in een schriftelijke enquete on der het eigen personeel. In de slachtofferenquete waren met name vragen opgenomen die betrek king hadden op de uitvoering van de richtlijnen. Interne gebruikers plaatsen ook kant tekeningen bij de informatievoorzie ning door de politie. De arrondisse mentsparketten vinden vaak de ver plichte slachtofferbrief niet bij het pro ces-verbaal. Deze brief dient ertoe dat het slachtoffer informatie in kan win nen over zijn zaak bij het parket en eventueel schade kan verhalen. Het is duidelijk dat het achterwege la ten van de brief door de politie, het slachtoffer in zijn belangen kan scha den. Om deze reden dringen de parket- functionarissen erop aan dat de politie meer en correct gebruik gaat maken van de brief. WADDINXVEEN - Burgemeesters vrouw S.IJ. van der Linden-Taekema heropende zaterdagmorgen aan het be gin van een druk bezocht open huis, ge paard gaande met een spannende puz zelactie, de vestiging van Van Ginkel Vakanties in het winkelcentrum ”de Passage”. Ze deed dat door in het ver bouwde en sfeervol ingerichte pand een grote wereldkaart te onthullen. Feestelijke toespraken (”In Waddinx veen moet altijd gesproken worden”) De tweede wijziging is dat het bestuur van De Sterrenborgh gaat veranderen. Voor De Sterrenborgh gelden nu nog de regels zoals voor elke andere ge meentelijke afdeling of dienst binnen de gemeente Gouda. Over hetbwel en wee van De Sterren borgh adviseert de ambtelijke top het college van burgemeester en wethou ders. Het college doet vervolgens voor stellen aan de gemeenteraad, en die be slist. In de nieuwe situatie draagt de ge meenteraad van Gouda een deel van haar bevoegdheden over De Sterren borgh over aan het college van B. en W. Het college wordt het Bestuur van de Sociale Werkvoorziening. Burgemeester en wethouders zijn dan een soort ’’Raad van Bestuur” van het ’’bedrijf De Sterrenborgh”. Tegelijkertijd komt er een kommissie ex artikel 62 gemeentewet, die het be stuur adviseert over alles wat belang rijk is voor De Sterrenborgh. In die commissie krijgen alle gemeenten uit de regio, die een overeenkomst met het Bestuur van de Sociale Werkvoorzie ning, een vertegenwoordiger. Die commissie is dus een soort ’’Raad WADDINXVEEN - Vooruitlopend op het nieuwe programma van de Stich ting Wijkwerk De Zuidplas wordt in De Duikelaar gestart met twee cursus sen. Op donderdag 10 januari wordt begonnen met een danscursus van 12 lessenVoor deze danslessen moet men zich inschrijven als koppel (dus man vrouw of twee vriendinnen). Kosten 10,- per koppel. De lessen zijn iedere donderdagavond van half negen tot tien uur. Op maandag 14 januari start De Zuid plas met een cursus creatief. Twaalf weken lang kan men op de maandag avonden van 20.15 tot 22.15 uur crea tief bezig zijn. Men leert sieraden ma ken, werken met filigraan, origami en wenskaarten maken. Kosten 10,- per avond per persoon. Wie belangstelling heeft kan zich laten inschrijven op het adres Gruttodreef 29 (tel. 17889). WADDINXVEEN - De eerste sjoel- avond in het nieuwe jaar van de sjoel vereniging Waddinxveen in het clubge bouw van de schuttersvereniging Wad dinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan is woensdagavond 9 januari. De uitslagen van de laatstgehouden sjoelavond zijn: klasse A: 1. Wim Va- lenkamp (1356 pnt), klasse B: 1. Dick Dros (1304 pnt), klasse C: 1. Floor van Abshoven (1166 pnt), klasse D: 1. Mike van Beek (1154 pnt) en klasse E: 1. Ton Berg (1016 pnt). Rectificatie uitslag sjoelen op 14-11-90. Klasse B moest zijn: 1. Teus Visser (1297 pnt). ZEVENHUIZEN - Afgelopen week werd de volleybal selectie van Rento- kil-ZVH getroffen door ziekte en bles sures. Woensdag werd Edger Tinkhof met spoed naar het Haagse ziekenhuis Leyenburg vervoerd, waar hij inmid dels is geopereerd aan een blindedarm ontsteking. De verwachting is dat ZVH zeker een paar weken niet over zijn aanvaller kan beschikken. Op donderdagavond-training, scheurde aanvoerder Mark Dronkers, aan twee zijden zijn enkelbanden. Na onderzoek op vrijdag werd gelijk ope ratief ingegrepen. De prognose is dat Mark Dronkers zeker tot eind februari uitgeschakeld zal zijn. Voor trainer/coach Toon van der Burgt met zijn team wordt het hard werken om stopper Mark Dronkers te vervan gen. Zeker nu een zwaar programma voor de deur staat. Aanstaande zaterdag wordt in Geldrop gespeeld tegen koploper Nashua/VCG (aanvang 16.30 uur) en op 22 december staat de uitgestelde wedstrijd tegen Met de uitleentermijn van boeken en videobanden is reeds rekening gehou den en is voor deze dagen een extra uit leentermijn van 6 weken van kracht. De biliotheek staat vol met spannende en geheimzinnige verhalen. In de jeugdafdeling gaat in de kerstvakantie het leesprogramma ’’geheimen” van start. Alle kinderen van 7 tot 13 jaar kunnen er aan mee doen door vijf boe ken te lezen die over geheimen gaan. Lezers van vijf ’’geheim” boeken zijn lid van het geheim-Lezers-Genoot- schap en krijgen als bewijs een kleur plaat en een handboek. Ter afsluiting is er in april een geheim zinnig marionettentheater, maar daar kom je tegen die tijd wel meer over te weten. ZEVENHUIZEN - In koffiebar ’t Praathuis in het Hervormd Centrum aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen is vrijdagavond 21 december om acht uur een Kerst-Praatcafé, waar Kerststukjes gemaakt kunnen worden. De Kerst-Inn van de koffiebar en de zanggroep Zevenhuizen is op maan dagavond 24 december om negen uur onder het motto ”Een goede Kerstge dachte”. WADDINXVEEN - Na de 14e ronde van Excelsiors onderlinge damcompe- titie kan men spreken van ’’stuivertje wisselen” waar het gaat om het aanvoe ren van de ranglijst. Cor Barelds nam dankzij winst op Dirk Heeren II de eer ste plaats over van Jaap van der Eist, die gelijk speelde tegen Piet Swart. Vrij kort na een wat onregelmatige opening kwam men in de strijd tussen Cor Barelds en Dirk Heeren II een halfopen klassiekachtige stelling op het bord. Een minder goed ontwikkelde linker vleugel speelde Dirk parten. In het middenspel overzag hij één van de diverse dreigingen, waarna Cor mid dels een slagzet 2 schijven winst boek te. Dirk gaf meteen op. Ruud van Dijk en Fred van Beek maakten het elkaar door sterk positie spel erg moeilijk. In de eindfase moest Fred met nog een paar minuten liefst 17 zetten doen. Nog voor het verstrijken van de tijd kwamen de spelers, on danks goede perspectieven voor Ruud van Dijk, remise overeen. Kees Blonk is in de ’’winning mood” en boekte zijn derde zege op rij. Slachtof fer van de door Kees goed opgezette partij was nu Jan Kramer. Adriaan Blom leek tegen Bertus van Eijk goed spel te krijgen, toen Bertus als het ware een soort Ghestem-door- stoot (maar nu vanaf de vleugel) plaat ste. Dat schijn bedriegt, bleek weer eens. Immers naarmate het spel vor derde, kwam uit deze niet gebruike lijke stellingen diverse dreigingen voort. Op een gegeven moment werd remise overeengekomen en dat bleek we derom terecht. Analyse leerde hier echter, dat in deze stand voor Bertus betere winstkansen resteerden. In het middenspel combineerde Jan de Heer tegen Cor Stolker naar dam en dat had hij beter achterwege kunnen la ten. Cor kon de dam afnemen en hield een schijf winst over. Toch werden en kele zetten later de punten gedeeld. Adrianus Crone opende sterk tegen Gerrit Heeren. Gerrit kreeg het even moeilijk, doch kon zich herstellen. In het eindspel trok Crone door een slag zet toch de volle winst naar zich toe. Na een leuke opening sloot Dirk Heeren I de rechter vleugel van Adrianus Zwa nenburg op, waardoor deze een aantal schijven niet kon ontwikkelen. Op deze wijze kon Dirk zijn beter spel te recht naar winst afwikkelen. In hun gehele partij gaven Piet Swart en Jaap van der Eist elkaar geen duim breed toe. Vanuit een klassiek opge bouwde stelling kreeg geen van de spe lers echt beslissend voordeel. Remise dus. Sjaak de Wit voerde tegen Tijmen den Ouden een dubbele ruil en kreeg daar door eigenlijk een te ver opgerukte schijf, welke hij niet afdoende kon ver dedigen. Tijmen behaalde eerste schijfwinst en tekende daarna volle C.M. van der Linden, die inging op de een dag eerder aan de gemeenteraad gestuurde plannen voor de realisering van een echt winkelhart, en van direc teur A.G.M. van Ginkel, die terug blikte op de 22-jarige geschiedenis van zijn bedrijf, de verbouwing van het Waddinxveense boekingskantoor en de nieuwe reistrends (vaker en korter Europa en de wereld ’’doen”). De Waddinxveense reisdeskundige en touroperator, die betoogde het plezie rig te hebben gevonden dat nu eens de echtgenote van de burgemeester een officiële handeling verrichtte (’’Boven dien vind ik u gewoon aardig”), zei de toekomst met optimisme en vertrou wen tegemoet te zien. Natuurlijk hoopte hij daarbij op vreedzame ont wikkelingen in het Midden Oosten. Voor hem staat overigens vast dat de kritischer wordende klanten steeds ho gere eisen zullen stellen aan het reisaanbod en dat reisbureaus vol doende kennis in huis moeten hebben om alle gewenste informatie te kunnen geven en zo klantvriendelijk mogelijk te kunnen zijn. In de winkel aan de Pas sage ligt die taak in handen van cheffin Barbara v.d. Ven, Irene de Groot, Brenda Brem en Patrick Verburg. In de Passage beschikt Van Ginkel Vakanties over een eigentijdse en in mooie zachte tinten uitgevoerde reis- winkel met veel meer aandacht en ruimte voor op privacy gestelde klan ten, voor wie bovendien de modernste computer-reserveririgssystemen be schikbaar staan. De verhuizing van de afdeling zakenreizen naar het hoofd kantoor aan de Tweede Bloksweg zorgde voor de benodigde extra ruim te. Van Ginkel BV beschikt over vier reis bureaus in Waddinxveen, Gouda (2) en Zoetermeer. Het hoofdkantoor staat aan de Tweede Bloksweg. Ton van Ginkel startte het bedrijf op een zol derkamer in de Oranjewijk. Op 1 sep tember 1968 werd een ruimte aan de Kerkweg-Oost, onderaan de oprit naar de hefbrug, betrokken. Op 17 november 1975 werd door de toenmalige burgemeestersvrouw J. van der Hooft-Lourens de vestiging aan de Passage officieel ingebruik genomen. Het pand werd eerder grondig gemo derniseerd in 1984. Bij Van Ginkel BV, dat sinds jaar en dag ook eigen succesvolle reisprogram ma’s voor Frankrijk, België, Duits land, Spanje, Griekenland en het Verre Oosten (Indonesië, Thailand, India, Hong Kong, China) op de markt brengt, werken 40 mensen. Zij boekten dit jaar voor bijna 25.000 mensen (een record) een reis. De nieuwe zomerpro- gramma’s verschenen eind vorige week. Maar door een sterke aanval van Astrid Poot en Tanja Bresijn kwam ZVH weer in de race (12-13). Shot kon nog tot 12-14 komen, maar daarna met de opslag van Lisette Mulder kon ZVH het karwei met 16-14 afmaken. Shot spartelde in de derde set nog even tegen maar ZVH had de wedstrijd on der controle en won met 15-6 deze set. Doordat VoCaSa een punt verspeelde bij Riva is ZVH weer een punt dichter bij de tweede plaats gekomen. Voor aanstaande zaterdag staat de thuis-wedstrijd tegen Utrecht op het programma. Aanvang 17.00 uur in sporthal Swanla. Zaterdagmorgen werd de reiswinkel van Van Ginkel Vakanties aan de Passage officieel heropend en was er verder de gehele dag een druk bezocht open huis. Op de foto luisteren mevrouw S. IJ. van der Linden-Taekema, haar echtgenoot C. M. van der Linden en directeur A.G.M. van Ginkel naarde West Coast Jazzband (Foto: Sjaak Noteboom). De probleemstelling van het onder zoek luidde: ”Wat is de kwaliteit van de hulpverlening door de Rijkspolitie van het district ’s-Gravenhage aan slachtof fers van veel voorkomende criminali teit en hoe verhoudt deze zich met de kwaliteit die wordt beoogd?” Kwaliteit is gedefinieerd als ”de mate waarin de eigenschappen en kenmer ken van een dienst voldoen aan de be hoefte van de gebruiker”. Als externe gebruikers zijn de slachtof fers bij dit onderzoek betrokken. Slachtofferhulpbureau’s, parketfunc- tionarissen en de afdeling politie-infor matie, zijn als interne klant benoemd. Ook slachtofferhulpbureau’s zijn in enige mate afhankelijk van informatie die ze van de politie krijgen. Daarom is waren er van haar man, burgemeester het voor hun van het grootste belang dat de politie ook inderdaad slachtof fers doorverwijst. Dat kan ze doen middels mondelinge doorverwijzing maar ook door naam en telefoonnummer van een slachtoffer schriftelijk door te geven aan een me dewerker van een slachtofferhulpbu- reau. Van beide wordt tot nu toe te wei nig gebruik gemaakt. Zowel de politie als de slachtofferhulp bureau’s als de arrondissementsparket ten zien de slachtofferzorg als een groeiproces. Om dit proces te versnel len heeft de staf van het district beslo ten een themadag te organiseren waar zowel politie als slachtofferhulpbu reau’s als de parketten vertegenwoor digd zullen zijn. De verwachting is dat men gezamenlijk de lijn uit kan zetten volgens welke verder gewerkt kan gaan worden. 'er Linden-Taekema heropende het reis- en passagebureau van Van Ginkel BV in het winkelcentrum "de Passage” door het onthullen van een grote wereldkaart, waarna zij gelukwensen aanbood aan directeur A.G.M. van Ginkel (Foto: Sjaak Noteboom). 'V'

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 11