Politie haalt vuurwerk uit huis Wingerd Vertrek W. van Ee Geen zekerheid over rijksbijdrage fietspad I a I a I s I s BOUMA Levende kerststal TOOS gymt in Zuidplas Winkeliers Dorpstraat delen oude foto’s uit Boutvit Podium- middag op HAVO-Atheneum Kerstbingo I Kerst in De Paddestoel Rolschaats- show in Moerkapelle Cursus geheugen training Adjunct-directeur van Veldwijk BV ’’Route E beter dan Route d’Annemarie” Nieuwjaar Verlichting Gewond Tijd Vernielingen (Brom)fietsen Diefstallen Aanrijdingen Bijeenkomsten Opvolger Uw persoonlijkheid onderstrepen wist u allang! de geuren (van) Lancaster Jil Sander Davidoff Cacharel (Anais, Loulou) Lancóme (Trésor) Gabriella Sabatini Vanderbilt Caractère Van Gils GROENSVOORDE 10 WADDINXVEEN Waddinxveen Wij wensen u prettige kerstdagen en een gelukkig 1991! i dat. Pagina 19 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 19 december 1990 Indien u deze zekerheid bezit bent u dan bereid aan deïaad een voorstel te doen deze Fietspaden te realiseren in het voorjaar van 1991? GERARD TORENBEEK (PvdA) Vermoedelijk met een bestrijdings middel was een tekst in het gras ’’ge schreven”. WADDINXVEEN - In de sportzaal De Duikelaar zal er op initiatief van TOOS-gymnastiek vanaf maandag 7 januari ook in de wijk Zuidplas gymnastiek beoefend kunnen worden. Elke maandag van 16.00 uur kunnen de allerkleinsten vanaf 3,5 jaar komen gymmen. Op dat zelfde uur maar dan aan de andere kant van de zaal is het een uur voor meisjes van 6 t/m 8 jaar. De jongens van 6 tot 10 jaar kunnen ook bij TOOS terecht maar dan van 17.00 uur tot 18.00 uur. Meisjes van 8 tot 10 jaar komen dan ook aan de beurt. Voor verdert informatie tel. 30045. (Jolande Stofberg). Op woensdagavond 2 januari van 19.00 tot 20.30 uur houdt TOOS haar jaar- ijkse nieuwjaarsreceptie in de TOOS- OOS aan de Jan Willem Frisoweg. De in 1991 70-jarige jubilerende ver eniging nodigt haar leden uit om geza- melijk het nieuwe jaar te beginnen met een borrel en een hapje. ”De raad heeft, vooruitlopend op de behandeling van het verkeerscircula tieplan en de daaraan verbonden prio riteiten, aan die fietsroute ”E” reeds een hoge prioriteit gegeven. Overigens zijn in de meerjarenbegroting beho rende bij het Beleidsprogramma 1990- 1994, zoals bekend is, forse bedragen opgenomen ten behoeve van verkeers maatregelen en zijn bestedingssugge- ten lacte van reserves ten behoeve Hoeveel zekerheid bezit u dat er in 1991 een Rijksbijdrage komt voor de aanleg van veilige fietspaden in Wad dinxveen met name de "Route d’Anne marie?'’ drogisterij parfumerie -,oens«oorde 10 waddmineen ■POLITIENIEUWSB van verkeer opgenomen. Voorts is de raad inmiddels akkoord gegaan met het beschikbaarstellen van middelen voor het jaar 1991 en is een fonds verkeersveiligheid ingesteld”. WADDINXVEEN - Winkeliers van het winkelcentrum Dorpstraat geven al hun klanten bij een besteding van mini maal tien gulden gratis een schitte rende oude prent (23 x 30 centimeter) van Waddinxveens oudste winkelcen trum. Deze actie duurt tot en met Kerstmie 1990. De door de winkeliersvereniging ver grote prentbriefkaart schetst de Dorp straat in vroeger tijd. De Dorpstraat ii. i:j_i men, die halverwege de jaren dertig werd gerooid. De historische foto met de broodbak kerij anno 1887 van Willem Broer, de manufacturenwinkel van C. van der Linden uit 1914 en de in 1979 afge brande melkzaak van G. Kool maakt ook deel uit van het nieuwe fotoboekje ”Dat dorp van toen, het is voorbij”. Indien u geen zekerheid bezit bent u dan bereid fietspaden en met name on der andere de "Route d’Annemarie” uit middelen van de gemeente te reali seren? En zo ja uit welke middelen denkt u dit dan te kunnen doen? De politie heeft deze week een verlich- tingscontrole uitgevoerd op de Brug weg. De controle vond plaats in de don kere ochtenduren. Over het resultaat is de politie te spreken. Slechts tien fiet sers kregen een bon voor ondeugde lijke verlichting. NIEUWERKERK AAN DEN IJS- SEL - Auto- en motorclub The Sky- masters houdt op vrijdag 21 december de Boutrit, een oriënteringsrit op basis van routebeschrijving. Deze laatste rit van 1990 leent zich uitstekend om eens kennis te maken met een puzzelrit. Men kan inschrijven in café ”De kope ren ketel”, Klein Hitland 8 te Nieuwer- kerk a.d. IJssel (bij de oude steeno- vpnd tionof on nn tr»t 01 nn nnv en in de auto van deze man trof de politie in totaal 14 kilo vuurwerk aan waaronder elf dozen strijkers en enkele pakketten siervuurwerk. Op woensdag 12 december raakte een vrouw gewond op het terrein van de manege aan de Piasweg. Het ongeval gebeurde doordat een deur bij het ope nen uit de rails liep en op de vrouw viel. Het slachtoffer is voor onderzoek over gebracht naar het ziekenhuis. WADDINXVEEN - Rotterdammer W. van Ee (60), adjunct-directeur van Drukkerij Veldwijk BV en directeur van NDC Adviesbureau voor In dustriële Reclame BV, heeft bij zijn afscheid de zilveren legpenning en oorkonde van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- Holland uitgereikt gekregen. Op verzoek van een der betrokken par tijen is de politie op zoek naar de be stuurster van een personenauto die op vrijdag 14 december omstreeks 7.55 uur betrokken was bij een aanrijdinkje met een fietster op de kruising van de Kerkweg West/Chopinlaan/Esdoorn- laan. De bestuurster wordt verzocht rnntart nn fp» npmen mpf hpt hiirp.Aii WADDINXVEEN - Vrijdag 14 de cember is op de Samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum het eerste blok van workshops op de vrijdagmid dag afgesloten met een podiummiddag. In de aula van de school gaven de pop- workshop samen met de saxofoon- workshop een demonstratie van het ge leerde. Ook de deelnemers van de gri meworkshop gaven acte de présence. De workshops worden in het kader van culturele en buitenschoolse activiteiten georganiseerd. Om de begeleidende docenten niet te zwaar te belasten is ge kozen voor kortlopende, vijfweekse, aktiviteiten, die tegelijkertijd starten en stoppen. Voor de leerlingen is er een gevarieerd aanbod van kennismakings- cursussen, waarvan in het eerste blok 178 leerlingen gebruik maakten. Op dit moment wordt druk gewerkt aan de organisatie van het tweede blok aktiviteiten, dat op 18 januari van start gaat. Opzienbarende workshops zijn hierbij: theatersport, close harmony, drumworkshop en het behalen van het theoriegedeelte voor het rijbewijs. WADDINXVEEN - Er is op dit moment nog geen zekerheid over het krijgen van een rijksbijdrage voor de aanleg van een fietspad dwars door Waddinxveen en voor een belangrijk gedeelte lopend aan de oostkant van de spoorlijn Alphen aan den Rijn-Gouda. Dat schrijven B. en W. in ant woord op schriftelijke vragen van het PvdA-raadslid Gerard Torenbeek. bleven? Wat is tijd eigenlijk? In het werk van Wim van Ee waren tijd en kwaliteit grote factoren van belang. Tijd is volgens mij wat we er zélf van weten temaken”. Directeur F. van Kempen van Veld wijk BV noemde de uitgereikte legpen ning een erkenning en waardering voor het ondernemerschap van Wim van Ee. ’’Jouw handelsgeest, zakelijk inzicht, creativiteit, promotie voor de zaak en alles wat daarbij hoort was altijd in goede handen”, vatte hij 16 jaar werk zaamheden bij het Waddinxveense be drijf samen. Rotterdammer Wim van Ee had in 1974 al gauw zijn draai gevonden in het grafisch bedrijf aan de Oranjelaan. Hij leidde dat samen met oud-directeur en commissaris J. Veldwijk. In die pe riode ontstond er ook een goede en ple zierige samenwerking met de huidige directeur Van Kempen. ”Wim van Ee is een heel gezellige en vakbekwame collega van wie een grote rust uitstraalt”, stelde de heer Van Kempen in een korte toespraak. Zijn woorden had hij in het teken gesteld van het begrip tijd. ’’Waar is de tijd ge- In de flat aan de Zuidplaslaan en in een lift van de Wingerdflat zijn vernielin gen aangericht. In beide gevallen wer den kunststof naamplaten/mededelin- genplaten met aanstekers/vuurwerk vernield. Diverse auto’s zijn deze week vernield. Op een parkeerplaats aan de Roosje Voshoeve werden van een geparkeerde auto twee banden lekgestoken en een spiegel vernield. Op een parkeerplaats aan de Jan Dorrekenskade-Oost zijn deze week twee auto’s vernield. Er werden buitenspiegels, antennes en ruitewissers beschadigd. Van een school aan de Peter Zuidlaan is tussen maandag 10 en dinsdag 11 de cember een ruit vernield. Mogelijk dat de ruit met een luchtdrukwapen inge schoten is. Langs het spoor bij de scholen aan de Sniepweg zijn diverse vernielingen ge pleegd. Er werden zowel ruiten van volkstuinen als van de scholen ver nield. Onbekenden hebben op het voetbal- vaIH vqn Plnrpant hpt cttqc vprnipld WADDINXVEEN - In het buurtcen trum De Boog aan de C. Huijgenslaan wordt vrijdagavond 21 december een Kerstbingo gehouden. De avond begint om 20.30 uur (zaal open 19.45 uur). Gespeeld worden er 11 ronden, waarvan er één een koffie- ronde is. Er zijn enkele en dubbele boekjes enkiennummerprijzen. Voor een enkel boekje zijn de kosten 12,50 en voor een dubbel boekje 17,50. Er zijn geweldige prijzen te winnen, waaronder fraaie kerstpakketten. Na de bingo is er nog gelegenheid voor een dansje. ”Op dit moment is er geen zekerheid te geven over het toekennen van een rijksbijdrage voor 1991 voor dit pro ject. Alvorens een officieel verzoek daartoe te kunnen indienen, dient een volledig plan voor de gehele route be- steksgereed te zijn en dienen tevens de uitvoeringskosten bekend te zijn. Naar aanleiding van de gevoerde dis cussie in de commissie Openbare Werken en Verkeer over het circulatie- plan, moge het bekend zijn dat de voor bereidingen inmiddels in volle gang zijn. Overigens kunnen wij mededelen, dat wij ten aanzien van dit project binnen kort een vóór-aanmelding bij Rijkswa terstaat zullen indienen, een en ander gebaseerd op de bedragen welke in het verkeerscirculatieplan zijn genoemd. Overigens geven wij er de voorkeur aan de onderhavige fietsrouten: ’’route E” te noemen”. WADDINXVEEN - In het buurtcen trum van de wijk- en speeltuinvereni ging De Paddestoel aan de Lijsterbes straat zijn de komende dagen diverse activiteiten. Vrijdag 21 december is er een Kerst- middag voor de kinderen van de leden. De leeftijd is vanaf 3 jaar. Het duurt van 16.00-18.00 uur. ’s Avonds is er kerstkaarten om acht uur. Zaterdag 22 december is er een Kerst- ruilbeurs om 11.00 uur. ’s Avonds is er Kerstbingo met de mooiste prijzen om 20.00 uur. Wegens enorme belangstelling begint De Paddestoel in januari met een nieuwe cursus naailes. Deze avonden worden op donderdagavond in het wijkgebouw gehouden. De lessen beginnen om 19.30 uur en staan onder leiding van een gediplo meerd lerares. De kosten zijn 50,- voor leden en 60,- voor niet-leden .In lichtingen: mevrouw S. den Ouden Oei tsnost MOERKAPELLE - Zaterdagmiddag 22 december wordt in dorpshuis ”Op Moer” in Moerkapelle een wervelende wintershow gegeven door de leden van de rolschaatsvereniging Rolling ’90. Niet alleen de jeugd is van harte wel kom, maar ook voor ouderen is dit een show die ze niet mogen missen. De aanvang is om 14.00 uur en de toe gang is gratis. Na de 45 minuten du rende show is er voor de jeugd, maar ook voor ouderen die de rolschaatsen willen aantrekken, de mogelijkheid om tot 16.00 uur vrij te rolschaatsen. Het college meldt in dit antwoord lie ver te willen blijven spreken over ’’route E” en niet over ’’route d’Anne marie”. Scholieren van de samenwer kingsschool voor HAVO-Atheneum noemden de route naar Annemarie Glasbergen, omdat haar fietsongeval op de Juliana van Stolberglaan aanlei ding vormde tot diverse acties voor dit fietspad. De vragen van PvdA-raadslid Gerard Torenbeek werden door B. en W. als volgt beantwoord: ”Er is geen zekerheid ten aanzien van het beschikbaarkomen van rij ksbij dra gen in 1991. Mocht er echter voor 1991 een bijdrage (80% van de uitvoerings kosten) beschikbaar worden gesteld dan zij wij - zoals bekend mag worden verondersteld - bereid de raad voor te stellen voor de resterende 20% van de uitvoeringskosten een krediet beschik baar te stellen. Of daarmee de fiets route ook daadwerkelijk in 1991 kan worden gerealiseerd, hangt mede af van de tijd die benodigd is met betrek king tot grondverwervingsprocedure, RO-procedures e.d.” ’’Zoals uit het voorgaande blijkt, heb ben wij die bereidheid wel”. Gestolen zijn vanaf het NS-station een bruine herenfiets (postcode 2743 EV 19), van de Fred. Hendriklaan een groene Union Prima herenfiets (fra- menr. WKM 7756912), van de Passage een zwarte Gazelle damesfiets (deze fiets werd later door een onbekende jongen achtergelaten op de Noordkade en is inmiddels weer terug bij de eige naresse), van de Sniepweg een groene Opoe-fiets (postcode 2741 ND 65), vanuit een tuin aan het Hoefblad een donkerblauwe Sparta damesfiets (post code 2741 CW 15), van de Sniepweg een blauwe herenfiets, van de Maurits- laan een goudkleurige Puch herenfiets (postcode 2841 TW), van het Kon. Wil- helminaplein een blauwe Batavus he renfiets (framenr. WHE 9211655 E) en van het NS-station een groene Batavus Champion herenfiets (postcode 2406 BJ 3). In de periode tussen dinsdag 11 en woensdag 12 december werd een op de Zuidplaslaan geparkeerde Nissan aan gereden door een tot nu toe onbekend gebleven tegenpartij. De Nissan liep aan de rechterzijde over de gehele lengte schade op. Op donderdag 13 december werd op het parkeerterrein van Albert Heijn een Lelijke Eend aangereden waar door het spatbord gedeukt werd. Ook hier bleef de tegenpartij onbekend. Een op het parkeerterrein van Albert Heijn geparkeerde witte Fiat Uno werd op zaterdag 15 december aangereden. Gezien de sporen is deze auto aangere den door een Opel Ascona. De be stuurder hiervan is echter doorgere den. WADDINXVEEN - In de rooms-ka- tholieke St. Victorkerk aan de Zuid- kade is op Tweede Kerstdag (woensdag 26 december) weer een levende kerst stal te bewonderen van 14.00-15.00 uur. De St. Victorparochie kent verder nog een kerstviering in het Anne Frank- centrum op vrijdagmorgen om tien uur voor de bewoners van het centrum een de leden van de Katholieke Ouderen Bond. Op Kerstavond en op de beide Kerst dagen zijn er in totaal vijf eucharistie vieringen voor gezinnen en jongeren. Aan een tweetal vieringen neemt het dames- en herenkoor deel. Dat gebeurde maandagmiddag tijdens een drukbezochte receptie in Bibelot aan de Limaweg. Waddinxvener G.Th.B. Mulleman, bestuurslid van de Goudse Kamer, benadrukte dat de waardevolle werkzaamheden van de per 1 januari met de VUT gaande heer Van Ee van betekenis zijn geweest voor de regionale economie. Wim van Ee begon zijn 40-jarige loop baan als leerling-drukker bij Drukkerij Reclame in Rotterdam en bekwaamde zich in diverse avondstudies. In 1960 richtte hij als 29-jarige het bedrijf NDC Adviesbureau voor Industriële Re clame op. Sinds 1 oktober 1974 ging hij met zijn bedrijf deeluitmaken van Drukkerij Veldwijk BV aan de Oranje laan. Van deze Veldwijk-dochter bleef hij directeur, terwijl hij ook werd be noemd tot adjunct-directeur van Veld wijk BV, waar hij werd belast met de verkoop in de buitendienst. Kamer van Koophandel-bestuurslid Mulleman sprak van een bedrijf en een werkne mer om trots op te zijn. Het vuurwerk werd in beslaggenomen en zal worden vernietigd. Tegen de ei genaar is proces-verbaal opgemaakt. De man verklaarde het vuurwerk ver kregen te hebben via een inwoner uit Zevenhuizen. Toevallig had de politie Zevenhuizen in diezelfde avond al een inval gedaan op dat adres en een grote hoeveelheid soortgelijk vuurwerk in- beslaggenomen. Een inwoner van Waddinxveen bracht vorige week een doosje ’’Widowma kers” naar het politiebureau. De man was onder de indruk geraakt van waar schuwingen omtrent dit vuurwerk. Het betreft hier strijkvuurwerk met een vernietigende kracht dat overigens ver boden is in Nederland. Deze strijkers zijn aanzienlijk sterker dan de reguliere strijkers die op zich al gevaarlijk zijn. De Hilversumse politie toonde al de uitwerking van de Widow maker. De Waddinxveense politie wil de jeugd uitdrukkelijk waarschuwen voor dit zeer gevaarlijke vuurwerk. Het is ook niet voor niets dat op de ver- pakkingsdoos een doodskop staat afge- beeld. Vanaf een in aanbouw zijnd pand op Coenecoop is in de periode tussen don derdag 6 en maandag 10 december een hoeveelheid apparatuur ontvreemd, die gebruikt wordt voor het dakbedek- ken. Ontvreemd zijn een rollenbran- der, een parkermachine en een wals. De goederen werden van het dak ge haald. Op maandag 10 december is aangifte gedaan van diefstal van een 45-tal hou ten platen (1.22 mx 2.44 m). De platen werden weggenomen vanaf het veiling- terrein aan de Bredeweg. Vanuit twee tuinen aan het Klaverveld werd op maandag 10 december de kerstverlichting uit de bomen gestolen Op maandag 10 december werd uit de kleedkamer van de sportzaal ”De Dui kelaar” een portemonnee ontvreemd uit een jack. In de portemonnee zaten geld en cheques. In de nacht van woensdag 12 op don derdag 13 december werd ingebroken in een op de Mercuriusweg gepar keerde bedrijfswagen. Men wist een ruit uit de auto te drukken, waarna di verse gereedschappen uit de auto wer den weggenomen. Op donderdag 13 december is een por temonnee uit een tas gestolen in een zelfbedieningszaak aan het Kon. Wil- helminaplein. Nadat een vrouw even haar winkelwagentje onbeheerd had laten staan bleek bij terugkomst de portemonnee uit de tas verdwenen. In de portemonnee zaten geld en andere bescheiden. Vanuit de garderobe van een school aan de Sniepweg is op vrijdag 14 de cember een walk-man ontvreemd. Op zaterdag 15 december werd een portemonnee aan het bureau gebracht waarvan bleek dat deze in november gestolen was uit een kleedkamer van het zwembad. De eigenaar had nog geen aangifte gedaan. De politie ver zoekt een ieder bij dit soort feiten even aangifte te komen doen. In de nacht van woensdag 15 op zondag 16 december is ingebroken in het club gebouw van de voetbalvereniging Be Fair. Door met een steen een ruit te vernielen wist men binnen te komen. In het gebouw werden diverse kamers als mede twee koelkasten doorzocht. Er moet nog worden vastgesteld of er iets ontvreemd is. Een bewoner van de Willem de Rijke- laan heeft op zondag 16 december aan gifte gedaan van een inbraak in zijn wo ning. Onbekenden vernielden een ruit van de voordeur en gingen er vandoor met geluids- en video-apparatuur. Diezelfde avond kwam een trimmer op de Tweede Bloksweg met de schrik vrij toen hij van achteren werd aangereden door een verder onbekend gebleven personenauto. De sporter liep aan de rechterzijde van de weg richting Ze venhuizen toen hij geraakt werd door de buitenspiegel van de langsrazende auto. Hij kwam hierdoor ten val en liep lichte verwondingen op. De buiten spiegel van de doorgereden auto bleef op straat achter. De politie is nog op zoek naar de bestuurder van de be wuste auto. I Als u niet bereid bent de veilige fietspa den aan te leggen uit middelen van de gemeente. Welke maatregelen denkt u dan te treffen ten einde de fietspaden in Waddinxveen veiliger te maken voor de schooljeugd en voor de fietsers in het algemeen, in het voorjaar van 1991? In de nacht van maandag 10 december vond een eenzijdig ongeval plaats op de kruising van de IJsermanweg met de Beijerincklaan. Een bestuurder van een personenauto reed tegen een boom. Hoewel de bestuurder in eerste instantie huiswaarts was gegaan, heeft hij zich later bij een ziekenhuis gemeld waarna hij alsnog is opgenomen in ver band met opgelopen inwendig letsel. Op het fietspad langs de Bredeweg ter hoogte van het viaduct met de A12 kwamen die dag een fietser en een bromfietser met elkaar in aanrijding. De aanrijding gebeurde doordat de bromfietser de ’’binnenbocht” nam en de fietser aanreed. De fietser bekwam schaafwonden en letsel aan het hoofd. Op dinsdag 11 december vond een aan rijding plaats op de kruising van de He- negouwerweg en de verbindingsweg naar de Goudse Poort. Een vanaf de verbindingsweg komende auto wilde linksaf de Henegouwerweg oprijden en ^dVoen nógïen prachtïge rijïindëbö- kwam in aanrijding met een op de He- j - j-_ negouwerweg rijdende personenauto, die uit de richting Gouda kwam. De cursus ’’Geheugentraining” - welke in de tweede helft van februari van start zal gaan - is ontwikkeld door de Uni- versiteit van Nijmegen en bestaat uit 10 bijeenkomsten van telkens een uur en een kwartier. Aan groepjes van tien tot twaalf perso nen wordt dan geleerd zich te concen treren op zaken die ze moeten onthou den. De aandacht zal worden gevestigd op dat deel van het geheugen, dat infor matie moet opslaan, welke via horen of zien binnenkomt. Tevens worden technieken aangeleerd, waardoor opname in het geheugen en het terugroepen van informatie uit het geheugen beter verlopen. De bedoe ling is dat bij voldoende deelname de cursus in de eigen wijk wordt gegeven. De kosten van de cursus bedragen 50,- per persoon, inclusief het cursus boek. Aanmeldingsformulieren kunnen op werkdagen tussen 9.00 en 10.00 uur worden aangevraagd bij het kantoor van de Stichting Welzijn Ouderen, Prins Bernhardlaan 9 in de hal van de seniorenflat) bij de directeur de heer R.A.C. Vunderink. Na aanmelding ontvangt men bericht omtrent de datum en de plaats, waar de voorlichtingsbijeenkomst gehouden zal worden. Het kantoor van de stichting is gesloten van 24 december 1990 tot en met 1 ja nuari 1991 Directeur Van Kempen, die de heer Van Ee namens het bedrijf geschenken en bloemen voor zijn echtgenote over handigde, maakte van de gelegenheid gebruik op de afscheidsreceptie ook de opvolger van de vertrekkende adjunct- directeur voor te stellen. En dat is Fred Veldwijk (30), die sinds 1985 bij het Waddinxveense grafisch bedrijf werkzaam is. De nieuwe ad junct-directeur leerde het klappen van de zweep onder knie te krijgen bij de Ordervoorbereiding en Verkoop van Veldwijk BV. Door de directie, zijn collega’s, vrien den, kennissen en talrijke relaties wer den Wim van Ee en zijn echtgenote een goede tijd en een goede gezondheid toegewenst voor de tijd die komen gaat. ”Een nieuwe levensfase, want er is tenslotte een tijd om te werken en om niet te werken”, vond directeur Van Kempen. WADDINXVEEN - De Waddinxveense rijkspolitie heeft op zaterdag 15 Koophandel met in het midden vertrekkend adjunct-directeur W. van Ee en zijn december een inval gedaan in een woning aan de Wingerd. Er waren aan- Drukkerij Veldwijk BV (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - De Stichting Wel zijn Ouderen Waddinxveen gaat star ten met een cursus geheugentraining. Bij het ouder worden krijgen de meeste mensen het gevoel dat ze vergeetachti ger worden. Vaak hoort men opmer kingen hierover. Deze klachten komen echter niet al leen bij ouderen voor; ook jongeren hebben hier last van. De ouderen daar entegen maken zich dan vaak zorgen als het geheugen minder wordt, want ze zijn dan bang dat die vergeetachtigheid een voorbode is van dementie. Deze angst is echter geheel onterecht. Het geheugen moet - en dat geldt voor ie dereen - in vorm worden gehouden. Voor dat doel organiseert de Stichting Welzijn Ouderen Waddinxveen eind wijzingen dat debewoner in het bezit zou zijn van vuurwerk. Indewoning januari een voorlichtingsbijeenkomst over de cursus ’’Geheugentraining voor ouderen” vanaf 55 jaar en ouder. Tijdens deze bijeenkomst zal mevrouw E. Nederhof van het Riagg ingaan op de sociale aspecten van het geheugen. Vervolgens geeft docente mevrouw R. Akkerhuis informatie over de inhoud van de cursus en kunnen vragen wor den gesteld. Samen met de deskundigen wordt dan bekeken of de cursus aansluit bij de klachten van de ouderen. Overigens is de cursus bedoeld voor personen die bij zichzelf merken, dat hun geheugen wat minder funktioneert dan dat ze eigen lijk zouden willen of voor mensen die ervoor willen zorgen, dat hun geheu gen op peil blijft. ■L Rechts G. Th.B. Mulleman van de Kamer van echtgenote. Links directeur F. van Kempen van

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 19