in discussie WORDT VEiWACHT reparatie. VVD: Raadsdebat Randstad heeft volop werk Schade aan uw auto vereist deskundige EEN REIS NAARDE STERREN verliep nogal tam o Humanisten il Vergadering liberalen Kerst in de Wereldwinkel Ijsbeer Oeps vermaakte jongeren Zwarte band voor Corina Fietsen- kijkdag Koffiebar De Schaapskooi WADDINXVEEN - In de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse wordt vrijdagavond 21 december vanaf kwart voor acht een eigen programma opgevoerd. Spanning is bij WSV terug Willy open Opgave voor avonden over filosofen In buurtcentrum De Boog Kerstkienavond Oliebollen van W’veen-voetbal Hulp bij leerproblemen NIEUWJAARSRECEPTIE S*'~ D. NOMEN ’’TWEEWIELERS” Wenst u prettige feestdagen en een voorspoedig 1991. Richard Dreyfuss en Bette Midler in lown and Out in Beverly Hills’. Hoe film werkelijkheid wdt leest U in de Gouwe Koerier/Weekblad voor Wddinxveen van januari 1991. REISBUREAU LANTEX ZORGT VOOR DE REIS VAI UW LEVEN IN 1991! DE ROOY BROMFIETSEN VOOR ALLE DENKBARE ONDERDELEN EN ACCESSOIRES VOOR HONDA ENPUCH MAX! B.V. BANDEN WORDEN GRATIS GEMONTEERD OM LOS WIEL. MAXI BUITENBAND 25,- OFF. HONDA DEALER Zijde 116 - Boskoop - Telefoon 01727-12007 Goudse Rijweg 81 - Boskoop Telefoon 01727-15689 Aan alle inwoners verenigigen en relaties van de gemeente Boskoop. Het gemeentebestuur ndigt u uit op de nieuwjaarsreceptie van dfgemeente. Deze receptie zal wordergehouden op woensdag 2 jamari 1991 van 19.30 tot 21.30 uur in c raadszaal van het gemeentehuis. Tijdens deze receptie zalm 20.00 uur door burgemeester Spros en nieuwjaarstoe spraak worden gehouden Hef gemeentebestuur west de inwoners en zakelijke relaties van Botoop goede feestdagen en een voorsoedig 1991. I’ GLASBEEK Autoschade reparatiebedrijf Noordkade24 2741EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk J Heftruckchauffeur m/v Standbouwers m/v part-time Leerling-kok m/v ir randstad uitzendbureau REISBUREAU PLANTEX hert in samenwerking met DE GOUWE KOERIER/WEEKBLD VOOR WADDINXVEEN in 1991 iets bijzonders in petto voo iedereen met een fascinatie voor de film- en sowwereld. maakt deel uit van een spectacula reisprogramma dat U mee neemt naar enkele bijzondere lokafes in de Amerikaanse staten California, Nevada en Arizona. Daaoevinden zich het Mekka van de filmindustrie, de hoofdstad van ht grote entertainment en één van de grootste natuurwnderen op Aarde. Deze reis is éénmalig en op maatjesneden, exclusief voor de lezers van deze courant. Meer wem? Let dan op de komende publicaties met alle bijzonderhede over deze reis gedurende de maand janua 1991 in DE GOUWE KOERIER/WEEKBLD VOOR WADDINXVEEN. - GROEIBRILJANT Woensdag 19 december 1990 meester van het Humanistisch Ver- WADDINXVEEN - In het buurtcentrum De Boog aan de C. Huijgens- laan hebben voor een geïnteresseerd publiek prof.mr. Jan Glastra van Loon en dr. André de Bruin, respectievelijk landelijk en regionaal voor zitter van het Humanistisch Verbond, anderhalf uur lang gediscussieerd over allerlei zaken. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 21 december wordt in de kantine van Be Fair-voetbal de jaarlijkse Kerstkien avond gehouden. Hiervoor is weer een groot aantal prijzen beschikbaar ge steld. Naast deze prijzen zijn er ook prijzen te winnen in de Be Fair-loterij, waarvoor 12 duizend loten zijn verkocht. Door de notaris zullen de prijswinnaars van deze loterij worden bekendgemaakt. Verlate inschrijving aan de zaal is ook mogelijk op de avonden zelf van 19.00 tot 19.45 uur. Dit geldt ook voor dege nen die per cursusavond willen deelne men en betalen. Pagina 23 De overige uitslagen zijn: Ellers-Stam 0,5-0,5; Kardol-Van Woudenberg 0,5- 0,5; V.d. Starre-Stouten 0-1; Brabbel de Bock 0,5-0,5; Torenbeek-van Oos ten 0-1; Ponsioen-van Kleef 1-0; Wiersma-Bos 1-0. De top tien bestaat nu uit: Hennink, Claassen, de Niet, Philipse, Jansen Muit, van Oort, v.d. Bom, Ellers, Ritter. Allereerst werd teruggeblikt op de be grotingsbehandelingen, die nogal tam waren verlopen. Maar dat lag volgens Koos de Vogel ook voor de hand. Als de inkt van het beleidsprogramma am per droog is, mag men immers geen grote tegenstelingen binnen de college partijen verwachten. Daarbij komt dat uitgerekend die on derwerpen die wellicht wel tot enige partijen zouden kunnen leiden, nog aan de orde moeten komen. Men kan dan bijvoorbeeld denken aan onder werpen als ’’zondagsrust” en ’’interna tionale zaken”. Maar ook dan zal het college - volgens de fractievoorzitter - er naar verwach- BOSKOOP - De Boskoopse J. Hutten Mansfeld-Disveld (tel. 01727-13560) biedt leerlingen van het voortgezet on derwijs, die problemen hebben met Nederlands en/of de moderne vreemde talen, hulp. Het gaat daarbij vooral om normaal in telligente jongens en meisjes, die des ondanks op school ernstig tekort schie ten. Vaak ligt daaraan dyslexie ten grondslag of een defect in het korte-ter- mijngeheugen. Per leerling wordt (o.a. door middel van tests) bekeken wat de precieze ach tergrond van het falen is. Vervolgens wordt aan de hand daarvan een behan delingsplan opgesteld. Al ruim 20 jaar zit mevrouw Hutten in het onderwijs. Zij kreeg in de loop der jaren steeds meer belangstelling voor leerlingen die volgens haar over goede capaciteiten beschikten, maar het om onverklaarbare redenen toch niet red den op school. Het blijkt nu dat deze kinderen met individuele begeleiding vaak wèl in staat zijn om onderwijs op hun werkelijke niveau te volgen, vooral als men de behandeling in een vroeg stadium (eind lagere school of brugklas) begint. Mevrouw Hutten bezit een eerste graads bevoegdheid voor het vak Ne derlands. Daarnaast studeerde zij Frans en Spaans. De afgelopen jaren legde zij zich vooral toe op Engels en Duits. nen op naar de zwart koning. Van Oort verdedigde zich vindingrijk en won zelfs een pion, daarna nam hij van be leden zijn gebundeld in het boekje ’’Tony van Verre ontmoet Jan Glastra van Loon”. In Waddinxveen liet de HV-voorzitter zich, zoals dat ook in de radiogesprekken het geval was, kennen als een beminnelijk mens. Als kind in Nederlands Indië, student tijdens de oorlog, filosoof, jurist en hoogleraar’wist hij boeiend te vertellen over zijn kijk op het leven en de bete kenis van het humanisme in zijn leven. Hij neemt rustig waar, overdenkt, con cludeert en is niet opdringerig. Jan Gla stra van Loon kan trouwens ook bulde rend lachen. In het tweegesprek in De Boog met dr. André de Bruin werd soms uitvoerig in gegaan op het werk van het Humanis tisch Verbond in land, stad en streek. Daarbij kwamen ook de ’’politieke” acties in het belang van aandacht voor de humanistische levensbeschouwing ter sprake. Bovendien vertelden prof.mr. Jan Glastra van Loon en de 59-jarige dr. André de Bruin breeduit over hun persoonlijke interesses, visies en ervaringen. WADDINXVEEN - Ook Waddinx veen-voetbal houdt Weer de traditio nele oliebollenactie. De besteladressen zijn dit keer Mary de Leeuw (tel. 01828-18511), Dikkie van Bruggen (tel. 01828-14395) en Ger de Leeuw (tel. 01828-18989. Tevens is men voor bestellingen ook te lefonisch bereikbaar in de kantine on der het bekende nummer 14941 vanaf 29 december. Bestellingen worden tot ui terlijk 30 de cember aangenomen en reeds gedane bestellingen zijn op 30 of 31 december af te halen in de kantine van onze ver eniging in het sportpark ”de Sniep”. De prijzen zijn: 10 oliebollen voor ƒ5,- en 10 appelflappen voor fl,-. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daama weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. Wij zijn op zoek naar kandidaten met ervaring en bij voorkeur in bezit van het EVO-diploma. Mogelijkheden in Waddinxveen en Moerkapelle voor een lange periode. Voor een bedrijf in Waddinxveen. Heeft u enig technisch inzicht, dan hebben wij regelmatig opdrachten voor u, voor enkele dagen in een gezellige werksfeer. Bij een bedrijf in Waddinxveen. U gaat eenvoudige maaltijden bereiden. Deze opdracht is voor onbepaalde tijd. Informatie bij: Ina Kooien, tel. 01828-30 233, Nesse 34a in Waddinxveen. WADDINXVEEN - De Wereldwinkel bij het Koningin Wilhelminaplein is er ook voor kerstinkopen. Er zijn handgemaakte kerstversierin gen, houten kerstfiguren en kaarsen uit Soweto. Verder is er koffie en diverse soorten thee in houten kistjes (verpakt in palm bladeren), mooie geschenken en siera den. De Wereldwinkel biedt ook een ruime keus uit wijnen uit Algerije, Zimbabwe en Portugal. Wijnkopers krijgen zes re cepten voor warme wijn mee. Bij het KW-plein is verder de NOVIB- kalender te koop, verfijnde miniatuur- kunstkaarten uit India, handgeschil derde miniatuurtjes op gedroogde pe- pal-bladeren en kaarten van Amnesty International en Unicef. verlee het initiatief over en,in de late uurtjes moest Smitskamp moegestre den alsnog het hoofd buigen. Bij Kloet was het FC Knudde geblazen: met zwart kwam hij tegen V.d. Knaap in een aangenomen Dame-gambiet te recht, en bakte er werkelijk niets van, het was snel 1-0. Besemer-v.d. Hoek speelde een zwaar positionele partijBesemer kwam eerst een pion voor, maar moest deze terug geven om niet in moeilijkheden te ko men. In een interessante stelling is af gebroken, waarbij de afgegeven zet van zwart van belang zal zijn. WADDINXVEEN - Na de 13e ronde van de interne competitie van de Wad- dinxveense Vereniging is de spanning in de top terug. De koploper Hennink liep tegen zijn eerste nederlaag aan. De Niet, met wit spelend, kwam met een gambiet in de Schotse opening, speelde het scherp en stond na veertien zetten weer gelijk in materiaal, maar hield een prachtige aanvals-stelling over. Hij investeerde veel tijd in het midden spel. Dat werd beloond met 2 winst- pionnen en toen Hennink zag, dat de tijdscontrole werd gehaald gaf deze de ongelijke strijd op. Van der Geer-van der Neut was een wilde partij; V.d. Neut offerde een lo per tegen twee pionnen en sloopte de koningsstelling van wit. Toen hij zag dat zijn aanval niet door zou slaan greep hij naar de noodrem door remise te forceren met eeuwig schaak. Ritter speelde tegen Claassen niet zijn geliefde oerang-oetang-opening, maar BOSKOOP - De 18-jarige Boskoopse judoka Corina Harkes heeft tijdens in Gouda gehouden dan-examens haar zwarte band (eerste dan) gehaald. Zij deed examen bij drie door de Judo Bond Nederland aangewezen hoogge- gradueerde judoleraren. Ook haar Boskoopse leraar L. Marchant (vijfde dan) nam haar examens af. Corina was reeds geslaagd voor het competitiegedeelte van het examen door het maximum van 100 wedstrijden te scoren. De tweedejaars MEAO-studente beoefent al vanaf haar vijfde jaar judo en is een bekende verschijning op de Boskoopse tatami’s. Als wedstrijdju- doka komt ze vaak in actie tijdens re gionale toernooien. Dit programma zal in het teken staan van het Kerstfeest. Het muzikale pro ject ’’The Virgin” van Adrian Snell wordt door het team omlijst met beeld, mime en sketches. Het Kerstverhaal wordt op deze ma nier vanuit de ogen van Maria gezien. Op Tweede Kerstdag (woensdag 26 de cember) is er open huis van 15.30-17.30 uur in De Schaapskooi. Er is gelegenheid om elkaar te ontmoe ten onder het genot van een kopje kof fie. Op 1 januari staan de deuren op nieuw open. Er is dan een nieuwjaars- ontmoeting. probeerde het met een gedegen ope ning. Al ras maakt hij een foutje, waar door Claassen de kwaliteit won; Claas sen liet dit voordeeltje niet meer glip pen en speelde in prima stijl naar winst. H.E. van Offeren speelde met wit te gen zijn naamgenoot D.G. H.E. kwam al snel een pion voor en zette de zwarte koning zwaar onder druk. D.G. wist alle gevaren te pareren, maar uiteinde lijk bracht dat ene pionnetje in het eindspel de winst bij H.E. Smitskamp ging met wit tegen Van Oort doldriest in de aanval, rocheerde lang en rukte met een batterij aan pion- s WADDINXVEEN - Op het adres Ni- colaaserf 15 (tel. 01828-17764) houdt Willy Geerling weer haar schaatsbeurs. Er zijn nu nog vele soorten en maten in voorraad. Op de schaatsbeurs kunnen ook schaat sen geruild worden. De schaatsbeurs is open op woensdag van 9.30-11.30 uur en op donderdag van 9.30-11.30 uur en van 13.15-15.15 uur. Als er ijs ligt is de schaatsbeurs elke morgen geopend en na telefonische af spraak. WADDINXVEEN - In het nieuwe Bibelot hield de WD-Waddinxveen vorige week woensdagavond de najaarsledenvergadering. Na het (beslo ten) huishoudelijke deel volgde het openbare gedeelte. Hierin werd door de fractievoorzitter Koos de Vogel, in het kort nader ingegaan op een aan tal actuele problemen. ting in slagen, om ook bij deze gevoeli ger onderwerpen met een voorstel te komen waarin de WD zich kan her kennen. Vervolgens werd nader ingegaan op de problematiek van het gescheiden inza melen van afvalstoffen. Waddinxveen vervult hierin in de regio een voortrek kersrol, waarvoor wethouder Karei van Soest lof werd toegezwaaid. onderlinge discussie tussen de college- Ook werden de leden geïnformeerd over de ontwikkelingen op het gebied van de sociale vernieuwing en werd het grote belang hiervan - niet alleen voor de grote steden maar ook voor Wad- 1 dinxveen - onder de aandacht gebracht. Uiteraard kwam ook het Verkeerscir culatieplan Waddinxveen aan de orde en konden de leden zich (zoals overi gens te verwachten was, gelet op het verkiezingsprogramma) van harte vin den in de door de fractievoorzitter voorgesteld prioriteit voor het ”fiets- verkeer”. Over de ontwikkelingen in het cen trumplan kon jammer genoeg nog niet inhoudelijk worden gesproken, omdat de betreffende informatieve brief van het college van B. en W. toen nog niet publiek was. Daarom werd door Koos de Vogel deze gelegenheid aangegrepen om de pro blematiek in een wat wijder kader te plaatsen en werd nader ingegaan op de ’’Vierde Nota Ruimtelijke Ordening Extra” en de vizie van de VVD-staten- fractie hierop. 'ADDINXVEEN - De politie 'addinxveen houdt zaterdag 22 ecember weer haar traditionele ttsenkijkdag. Belangstellenden innen terecht op het bureau aan e Mozartlaan 46 tussen 10.00 en .00 uur. ieciaal worden die mensen uitge- >dig die de laatste tijd aangifte Ibben gedaan van diefstal van hun teewieler. Ook mensen die al dge tijd geleden aangifte hebben :daan of in naburige gemeenten ingifte hebben gedaan zijn van irte welkom. lensen die komen worden ver- >cht om het hun verstrekte af- hrift van het aangifte proces-ver- tal mee naar het bureau te nemen, og dagelijks ondervindt de politie >t gemak van een aangebrachte jstcode in een fietsframe. Regel- atig worden fietsen aan het bu- au gebracht, die aan de hand van ■n ingegraveerde postcode hun eg terugvinden naar de rechtma- ge eigenaar. en kleine moeite kan op termijn is het behouden van ieders fiets lieve ren. Voor het ingraveren m de postcodes kan men terecht ij de plaatselijke fietshandelaren. Iet het oog op de automatisering ie de politie steeds meer ten dienst jmt is het belangrijk dat de politie aarbij kan beschikken over de liste gegevens van een gestolen ets. en ’’fietsen-registratiekaart” kan ierbij van pas komen. Deze regi- ratiekaart is gratis af te halen op et politiebureau. ssentieel is natuurlijk het frame- ummer. Indien men geen gebruik enst te maken van de registratie- aart kan men zelf het framenum- ter noteren op bijv, de aanschaf- ota van de fiets. Zij deden dat op het voor een keer in Waddinxveen gehouden humanistisch café aan de hand van uiteenlopende vragen van de Waddinxveense journa list Bert Woudenberg. Ook het pu bliek, onder wie D’66-raadslid Sylvia Barth-van den Hondel en diverse streekgenoten, maakten van de gele genheid gebruik de beide voormannen aan de tand te voelen over de humanis tische beginselen en hun visie op het humanisme in de praktijk van alledag. De 70-jarige Jan Glastra van Loon is naast voorzitter van het landelijke Hu manistisch Verbond (sinds 1987) ook Eerste Kamerlid voor D’66 (sinds 1980) en was staatssecetaris van Justitie (1973-1975) in het kabinet-Van Agt. Een vertrouwensbreuk met de minis ter-president deed hem 15 jaar geleden voortijdig opstappen. Voor de VARA-radio hield Tony van Verre onlangs een reeks van twaalf zondagmorgengesprekken, die kortge- Schaatsbeurs WADDINXVEEN - Na in de twee af gelopen seizoenen Franse filosofen uit de huidige tijd en Duitse denkers uit de 18e en 19e eeuw te hebben behandeld, organiseert de afdeling Midden-Hol- land van het Humanistisch Verbond in januari en februari, op vier dinsdag avonden, een filosofiecursus over en kele Griekse wijsgeren uit de oudheid en een vroeg christelijke denker. De cursusavonden, die duren van 20.00-22.15 uur, worden gehouden in buurtcentrum De Boog aan de Chris tiaan Huygenslaan. Het programma is als volgt: - 15 januari: dr. A. A. de Bruin (histo ricus) - In welke tij d leefden zij - 22 januari: Drs. Ch. Hupperts (filo soof) - Plato en zijn invloed op de filo sofie. - 19 februari: mw. drs. M. Jager (filo soof) - Aristoteles en zijn invloed op de filosofie. - 26 februari: prof.dr. H. Braakhuis (filosoof) - Augustinus, humanist en anti-humanist. Inschrijving, voor leden en niet-leden van het HV, per briefkaart bij cursus leider André A. de Bruin, Bilderdijk- laan 24,2741 AP Waddinxveen - die te lefonisch onder nr. 01828-13431 graag ook nadere informatie geeft - onder ge lijktijdige overmaking van 20,- voor vier cursusavonden 20,- voor een syllabus, totaal derhalve 40,-, naar WADDINXVEEN - Zondag 13 ja nuari is er in de sportzaal Groenswaard aan de Wingerd weer een kinderthea tervoorstelling. De werkgroep jeugd theater van het centrum voor kunstzin nige vorming Kreater kijkt inmiddels terug op een geslaagde uitvoering van Oeps. Bij de tweede jeugdtheatervoorstelling nam de rode ijsberg Oeps het publiek - eerst mee naar de Noordpool om ver volgens samen op zoek te gaan naar de heks, die de om zijn opvallende kleur zo gepeste ijsbeer tot een normale ijs beer moest omtoveren. Gelukkig was de ijsbeer niet helemaal alleen bij de avonturen die hij mee maakte, want de jeugdige bezoekers werden nauw betrokken bij alle beleve nissen van Oeps. Dat ontlokte veel reacties bij de kinde ren en dit werd moeiteloos door de rode ijsbeer in zijn spel opgepikt. De verkleedpartijen van ijsbeer tot de kortbenige koffieshophouder en de punkerige heks, die zonodig een grote boodschap moest doen, werden heel geraffineerd in het spel opgenomen. Echt lachen werd het toen twee kinde ren met een olifantenslurf een reusach tige ballon moesten oppompen. De pret was kompleet toen acrobatische toèren werden uitgehaald met een kind dat op de schouders van de ijsbeer zat. De theaterproduktie was gericht op een publiek van 4 t/m 9 jaar. Het bleek een gouden greep te zijn om deze kin deren zo actief de gebeurtenissen mee te laten beleven. Zeker gezien de spon tane reacties van de kinderen. In het buurtcentrum De Boog hield het Humanistisch Verbond (HV) een gezellig postbanknr. 265966, van de penning en informatief humanistisch café, waar de Waddinxveense journalist Bert Wouden berg discussieerde met landelijk HV-voorzitter, Eerste Kamerlid voor D’66 en oud- bond, Reeuwijk. staatssecretaris van Justitie, prof.mr. Jan Glastra van Loon (rechts) en HV-Midden- Holland-voorzitter en onderwijshistoricus dr. André de Bruin (Foto: Sjaak Note boom). 0CWA

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 23