MM Winterwerk plantsoenen Arend van Bommel strijdt verbeten Kerstzang in Brugkerk Traditioneel concert Oud-oefenmeester Be Fair ernstig ziek ,'IT I01NXVHN Informatie- hoek over containers Expositie Zuidhollands Verzetsmuseum Kerstzang- avond met De Gouwestem ”Vox” verkoopt oliebollen Óerkbce J en-* Q Wij wensen u Prettige Feestdagen toe en een Gelukkig Nieuwjaar! Samenwerking II Samensmelting Kleine kopers tuinbouwvei ing GOUDA DE KRING Schrik Cantate Objecten VERHUIZERS mmmm i Hoboïst Han Kapaan WADDINXVEEN - De bij Be Fair-voetbal nog altijd op handen gedra gen oud-trainer Arend van Bommel, die de Waddinxveense club in het Warnaarplantsoen tien jaar trainde, is een verbeten strijder tegen wil en dank geworden. WADDINXVEEN/BLEISWIJK - Vorige week donderdag 13 december stemden de leden van Bleiswijkse veiling De Kring met 295 van de 298 uit gebrachte stemmen voor de fusie met veiling Gouda. Drie dagen eerdere gingen de leden van veiling Gouda akkoord met de sa- WADDINXVEEN - De sectie plantsoenen van de gemeentelijke dienst Openbare Werken is gestart met de winterwerkzaamheden. Op diverse plaatsen in Waddinxveen worden heesters en bomen gesnoeid. Voor het behoud van een gezonde beplanting is het noodzakelijk om regelmatig te snoeien. ■1 menwerking met een meerderheid van maar liefst 161 van de 171 uitge brachte stemmen. f - -WMMHF I WADDINXVEEN - Traditiegetrouw vindt op Kerstavond in de her vormde Brugkerk aan de Kerkweg-Oost een Kerstzangavond plaats van de hervormde koren. Zo ook dit jaar, maandagavond 24 december om 20.00 uur. De koren, Vox Jubilans, het Jeugdkoor en het kinder- en tie nerkoor De Zangvogels, brengen deze avond in de eigen gemeente een keur van kerstliederen ten gehore. Door ó‘fe verhuizingen hebben we zelf de smaak te pakken gekregen. Vanaf 17 december 1990 is ons nieuwe adres: Asscheman Vervoer/Vertwizingen Oostpolderweg 9 2741 MD Waddinxveen -TeL 01828-187Ö8 pipi Pagina 29 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 19 december 1990 Gouda en De Kring Lippe O &SEES ASSWEMftN v®ort der andere grootwinkelbedrijven, leid den er toe dat de laatste jaren diverse WADDINXVEEN - Om financiële re denen is door de gemeente afgezien van het organiseren van informatiebij eenkomsten over de invoering van te gescheiden afval inzameling. Wel zal in het gemeentehuis een ’’infor- matiehoek” worden ingericht om de nog levende vragen te beantwoorden over de mini-container. Uiteraard zal de bevolking via de pers en huis-aan-huis-folders zo goed moge lijk worden geïnformeerd. De Kring ligt de gekozen oplossing het meest voor de hand: Eén veilingorgani- satie met twee veilpunten. Concentratie en schaalvergroting bij de afnemers van Hollandse groenten, on- WADDINXVEEN - Zaterdag 29 de cember van half tien tot vier uur houdt de Waddinxveense Vox Jubilans-com- missie Accu ’92 (Activiteiten Commis sie voor de Canada-USA-tournee ’92) een oliebollenaktie. Door eigen leden en medewerkers ho pen zij een groot aantal oliebollen aan de man te brengen om bijkomende kos ten voor bovengenoemde reis te finan cieren. De verkoop vindt plaats vanuit het ker- kelijk-centrum De Hoeksteen aan de Esdoornlaan (tel. 12770) en gebouw De Stuurhut achter de hervormde Brugkerk (tel. 18698). De prijs is 6,50 per 10 stuks. veilingen met elkaar gingen samenwer ken. Veelal resulteerde de samenwerking in het opheffen van één of meer veilpun ten, waardoor vaak koopkracht verlo ren ging en tuinbouw rondom het veil- punt verdween. Op grond van deze ervaring en de hui dige situatie en behoeften in het gebied De veilingfusie in beeld. Links het complex van de tuinbouwveiliging aan naam wordt: Coöperatieve groenten- en tuinbouwveiling De Kring BV. (Foto: De Kring!Bleiswijk). Veilingfusie van Door handhaving van beide bedrijven in Bleiswijk en Waddinxveen is het mo gelijk de huidige dienstverlening aan telers en kopers te handhaven. Ook wordt de binding met de leden in stand gehouden en kan toch één afzetbeleid worden gevoerd. Alleen bij één vereni ging wordt een optimale prijsvorming bereikt. In die situatie is tevens sprake van een doelmatig beheer en een efficiënte ex ploitatie van de bedrijfsmiddelen. Via televeilën kan toch het aanbod worden geconcentreerd, wat de prijs vorming ten goede komt. Het aanbod van beide veilingen zal dan als één blok worden aangeboden aan de handel. Voor de blokprodukten geldt dan één uitbetaalprijs. Per 1 januari 1991 behoren de veiling- punten in Waddinxveen/Bleiswijk tot dezelfde veilingvereniging onder de naam Coöperatieve groenten- en fruit- veiling”De Kring" B.A. Door deze samenwerking ontstaat in het moderne en dynamische tuinbouw gebied De Kring, waaraan de veiling haar naam ontleent, een groenteveiling met een omzet van ruim een half mil jard gulden. Het gebied telt zo’n 1.400 ha glastuin bouw, waarvan de helft is beteeld met groenten. Na de fusie wordt vrijwel het hele areaal groenten afgezet via veiling De Kring. De nieuwe veiling krijgt twee sterke peilers; enerzijds een grote aanvoer van komkommers, tomaten, paprika’s en spruiten en anderzijds een enorm breed pakket van wel honderd soorten glas- en vollegrondsgroente. Juist door het open houden van beide veilpunten wordt voorkomen dat de kleine kopers, veelal detaillisten, de veiling de rug toekeren en dat daardoor koopkracht verloren gaat. Deze kopers zijn met name onmisbaar voor de kleine produkten die weer een essentieel onderdeel vormen van het totale assortiment groenten dat wordt aangeboden op de veiling De veiling heeft straks in totaal circa 160 werknemers in vaste dienst. Het sa mengaan heeft geen consequenties voor de werkgelegenheid. Na aanvullende toezeggingen over de sociale gevolgen van de fusie steunt de ondernemingsraad van De Kring de sa menwerking. I In heel de gemeente worden jonge bo men gesnoeid, zodat deze een goede kroonvorm krijgen. Ook grote bomen worden gesnoeid. Hierbij wordt ge bruik gemaakt van een hoogwerker. In enkele gevallen zullen wilgen en popu lieren gekandelaberd worden. Dit is een zware snoei van de kroon, die wordt toegepast om te voorkomen dat te fors uitgegroeide takken kapot waaien of overlast veroorzaken. De Zangvogels zingen deze avond voor de eerste maal in het openbaar o.l.v. hun nieuwe dirigent Yvonne Keizer. Naast de Waddinxveense kinderkoren heeft zij nog de leiding over een drietal andere koren, waaronder het Aals- meers Jeugdkoor, met welk koor zij di verse buitenlandse trips heeft gemaakt en waarvan onlangs ook een CD op de markt kwam. Het Jeugdkoor staat als vanouds onder de enthousiaste leiding van Jan Mul- Bij Rotterdammer Arend van Bommel openbaarden zich de eerste sympto men van de slopende ziekte die long kanker heet vier maanden geleden. Om precies te zijn op de hete zaterdag van 4 augustus tijdens de eerste trai ningsbijeenkomst vari Berkel. Oefen meester Arend van Bommel (64) wilde net beginnen aan zijn veertiende sei zoen bij de zaterdag-vierdeklasser, toen hij bloed in zijn spuwsel waarnam. Hoewel de sympathieke Rotterdam mer niet lang meer bij dat voorval stil wil staan, is hij het natuurlijk geenszins vergeten. ”Ik heb de training direct verplaatst naar de maandagavond. Dat werd voorlopig de laatste maal dat ik in actie kwam, want kort daarop vernam ik in het ziekenhuis dat mijn rechter- long aanzienlijk kleiner was dan de lin ker. De vrouwelijke dokter zag geen heil meer in een operatieve ingreep en gaf mij slechts het advies om keihard tegen de kwaal te vechten en niet te ro ken. Ja, ze zei ook nog dat ik maar met vakantie moest gaan. Daar had ik ech ter geen oren naar, want waar zou ik beter kunnen vertoeven dan thuis, bij mijn vrouw Catharine?” De buitenwereld, voor zover op de hoogte, schrok geweldig van de on heilstijding en het is Van Bommel zélf ook niet in de koude kleren gaan zitten. “Je krijgt er een flinke tik van”, bekent hij nu hij van de grootste schrik is beko men. “Ik klamp mij vast aan de opmer king "het kan nog erg lang duren”, die Op het afwisselende programma staat de prachtige Kerstcantate van Geert Gringhuis voor gemengd koor, so praan, orgel en hobo, ’’Christus gebo ren” van W.A. Mozart en ”God and God alone” gezongen door het Jeugd koor met sopraan, een koorwerk wat vorig jaar in De Doelen voor het eerst werd uitgevoerd en toen veel indruk maakte. Ds. J.W. Goossen zal de Kerstzang avond openen en sluiten. De avond is voor iedereen gratis toegankelijk en de bezoekers ontvangen bij de ingang een volledig programmaboekje, waarin alle teksten - ook van de koorwerken - staat afgedrukt. Vanaf 19.30 uur is de Brugkerk geopend. Na afloop is tevens de nieuw uitgeko men Kerst-CD van Vox Jubilans te koop. Twee dagen later staan Vox Ju bilans en het Jeugdkoor weer opgesteld in de Rotterdamse Doelen. Kaarten voor dit concert zijn te bestellen aan de kassa van De Doelen tel. 010-4132490, of zover voorradig in Waddinxveen te verkrijgen bij: Boekhandel Burger (Dorpstraat 39) of woninginrichting Kooyman (Passage 23). Wie het enthousiasme ondergaat waar mee hij over de ’’materie” praat, kan begrijpen, waarom Van Bommel in het verleden nooit als eendagsvlieg bij een vereniging is neergestreken. Een terug blik leert, dat zijn trainerscarrière in het amateurvoetbal, die begon op 29- jarige leeftijd (’’Eigenlijk mocht je in die tijd pas op je dertigste starten maar na een test had ik van Jaap van der Leek dispensatie gekregen”), imposant kan worden genoemd: negen jaar Ko zakken Boys, gelijktijdig zeven seizoe nen VDL, tien jaar Be Fair en dertien seizoenen Berkel. der, die tevens in de Brugkerk de koor- en samenzang begeleidt op het orgel of de piano. Ook zal hij op het orgel een improvisatie over bekende kerstliede ren ten gehore brengen. Vox Jubilans wordt gedirigeerd door Pieter Stolk, die volgend jaar al weer tien jaar de vaste dirigent van het koor is. Onder zijn inspirerende leiding maakt het koor een bloeiperiode door en is het ledental gestegen tot ruim 165 personen, die niet alleen uit Waddinx veen, maar ook uit de wijde omgeving wekelijks naar Waddinxveen komen voor de koorrepetitie. ”Vox” is een veel gevraagd koor in den lande. Zo staan er voor volgend jaar al weer concerten gepland in Gouda, Maassluis en Middelburg, en wordt voor 1992 een concerttoumee voorbe reid naar de Verenigde Staten en Cana da. Aan de Kerstzangavond in de Brug kerk wordt ook meegewerkt door twee bekende musici, de sopraan Lisette Emmink en de hoboïst Han Kapaan. Lisette Emmink treedt in het hele land op bij oratorium en kooruitvoeringen, maar het is voor het eerst dat zij met ”Vox Jubilans” samenwerkt. Dit kan niet gezegd worden van Han Kapaan, want hij behoort tot één van de vaste medewerkers aan het jaar lijkse Doelenconcert van ”Vox”, en ook op diverse platen en CD’s van het koor is hij te beluisteren. Elk jaar wordt er een snoeiprogramma samengesteld. De meest in het oog springende objecten worden hieronder genoemd: - Staringlaan achter flats van de Tol lenslaan: heesters - Busken Huëtlaan bij bejaarden-wo- ningen: heesters - Werumeus Buninglaan achter flats: heesters - Pad evenwijdig aan Mercuriusweg langs Ringvaart: heesters - Sniepweg zuidzijde Be Fair: heesters en bomen - Speelterrein achter Burg. Troost- straat: heesters - Zuidkade Remonstrantse Kerk: lei- lindes - Rondom tennishal: heesters - Puttelaan aan de kant van de spoor lijn: populieren - Onderweg: wilgen knotten - Spireaweide langs sloot: heesters - Justus van Effenlaan: heesters en bo men een dokter eind augustus tijdens een controlebezoek maakte. Ik had graag geweten, wat hij daarmee bedoelde. Maar bang als ik was voor een rot ant woord, heb ik het hem niet durven vra gen. Op dit moment voel ik me weer honderd procent. Ik mag alles doen, zelfs sporten. Als ik maar blijf vechten tegen die ziekte”. Drie weken geleden heeft Van Bom mel de coaching van de Berkelse hoofdmacht weer op zich genomenHij lijkt weer de oude: bezeten van voet bal, vol passie pratend over zijn Berkel (”Op de lange duur begin je vanzelf tot het ras van de Berkelaars te behoren. Een hardwerkend en eerlijk volk”) en zijn ideeën over het vak dat hij nu al 35 jaar uitoefent. Het is echter gezichtsbe drog, want Van Bemmel beseft zelf als geen ander dat de zwarte bladzijde uit zijn medische geschiedenis niet achte loos kan worden omgeslagen. ”Ik heb met het bestuur afgesproken, dat Rein Buitenhuis, een oud-eerste elftalspeler, voorlopig de veldtraining verzorgt. Ik doe alleen de coaching, omdat ik niet het risico wil lopen fouten te makenIn gedachten ben ik namelijk nog steeds met mijn ziekte bezig. Ik be moei me niet met de oefeningen, hoe wel ik de training elke woensdagavond aandachtig volg. Dat is ook niet nodig, want Buitenhuis heeft twaalf jaar on der mij getraind en zijn oefenstof wijkt nauwelijks van de mijne af. Techniek, tactiek en conditie zijn de pijlers, waarop de oefenstof was gebaseerd. Bij mijn spelers is dat altijd in de smaak gevallen”. Geestdriftig zegt hij: ”Je raakt nooit uitgekeken op een vereniging. Mede door de ontwikkeling van de jeugd heeft elke club steeds iets nieuws te bie denIk ben altij d van het standpunt uit gegaan, dat ik nergens anders heen hoefde, als het maar leuk en gezellig bleef. Met uitzondering van VDL, waar ik het voor gezien hield omdat een aantal zaken mij niet zinde, wilden de clubs zelf niet dat ik wegging. Het ge heim? Hoewel ik discipline een naar woord vind, heb ik altijd enige afstand bewaard tot de spelers. Ze hebben me nooit bij mijn voornaam genoemd, het was altijd meneer Van Bommel. Toch kon ik verschrikkelijk goed met hen overweg”. Dat Berkel zijn oefenmeester op han den draagt, blijkt eens te meer in deze moeilijke periode: Van Bommels wo ning aan het Herman Heyermanshof wordt als het ware plat gelopen door in nig meelevende Berkelaars. ’’Vergeet vooral niet te vermelden, dat die be langstelling mij héél erg goed doet”, zegt de verbeten strijder tegen wil en dank aan het slot van zijn betoog tegen verslaggever Ed Voortmeijer van Het Vrije Volk. WADDINXVEEN - Zaterdagavond 22 december om half negen is de jaar lijkse en vrij toegankelijke kerstzang avond van het Christelijk Waddinx- veens Mannenkoor De Gouwestem on der leiding van Adriaan Verhoef in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoor- de. De Gouwestem zingt de aloude, be kende kerstliederen in oude en nieuwe bewerkingen. Naast de sonore mannenstemmen is ook te horen het Interkerkelijk gospel koor ’’Eljakim” uit Zevenhuizen. Dit gospelkoor zingt enige op het Kerste vangelie geënte liederen op de jazz achtige muziek van negers. Ook is er in het programma veel plaats ingeruimd voor het samen zingen van kerstliederen. De Waddinxveense Annemarie den Hertog zal de koorzang en samenzang afwisselen door het declameren van verbindende gedichten en teksten. De dirigent van het mannenkoor, Adriaan Verhoef, zal samen met de dirigent van het gospelkoor, Ben Kramer, een or gel- en piano-optreden verzorgen,. Van de componist G.F. Handel zal ’’The arrival of the Queen of Sheba” ten gehore worden gebracht. Ben Kra mer begeleidt de koorzang en de sa menzang op orgel en piano. Deze kerstzangavond is vrij toeganke lijk, maar er zal wel een collecte wor den gehouden voor de bestrijding van de kosten. - Sint Paulusschool: heesters snoeien en populieren rooien - J. Catslaan (overzijde van Biesterveldlaan): heesters - Kerk weg hoek Juliana van Stolberg- laan: heesters - Passage achterzijde langs sloot: wil gen knotten - Passage voor flats: heesters snoeien en wilgen kandelaberen - Mevr. Kuipers Rietbergplantsoen: heesters - Kon. Julianaschool: heesters - Mozartlaan bij politiebureau: hees ters - Kerkweg-West hoek Chopinlaan: heesters - Peter Zuidlaan bij bejaardenflat: wilgen kandelaberen - Peter Zuidlaan bij voormalige kleu terschool: heesters - Sportcomplex WSE: wilgen rooien in verband met watermerkziekte - Dijkje achter Kerkweg: wilgen kan delaberen - J.W. Frisoweg: wilgen kandelaberen - Prins Bemhardlaan: bomen snoeien -Jan van Bijnenpad: leiplatanen snoeien - Alpherwetering/Oostpolderweg: bo men snoeien In een aantal gevallen zal er nieuw plantmateriaal worden aangebracht om de beplantingsvakken weer com pleet te maken of te reconstrueren. Deze plantwerkzaamheden vinden pas aan het einde van de winter plaats, om de risico’s van vorstschade te beper ken. GOUDA - Het Zuidhollands Verzets museum in Gouda houdt van donder dag 20 december tot 17 maart de ten toonstelling ’’Militarisme in kinderboe ken”, ’’Moed, trouw en dapperheid in prenten verbeeld”. Deze tentoonstelling geeft een beeld van een genre illustraties in kinderboe ken van de 19e en begin 20e eeuw. Nor men en waarden als heldhaftigheid, moed, eer en vaderslandsliefde - voor die periode belangrijke opvoedende waarden - komen in prenten tot uit drukking. De tentoonstelling is in verschillende thema’s onderverdeeld. Kinderboeken zijn mede-opvoeders. Mens- en maat schappijbeelden worden via verhaal en prent op het kind overgedragen. Een kind wil zich met ”de held” of hoofdpersoon uit het boek identifice ren. Verhalen uit de vaderlandse ge schiedenis vol van patriotisme bedoel den de vaderlandsliefde op te wekken. Het kolonialisme werd beschreven als een zegen voor de overheerste volke ren. Als reactie op gebeurtenissen in de samenleving met haar vele oorlogen werden kinderen in boeken geconfron teerd met de realiteit: geweld, angst en verdriet. Prof. dr. Lennart Vriens, als hoogle raar Vredespedagogiek verbonden aan de Universiteit van Utrecht, heeft tij dens de opening van de tentoonstelling een inleiding gehouden. Het Zuidhollands Verzetsmuseum is gevestigd aan de Turfmarkt 30 en van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur. Zaterdag en zondag van 12.00 tot 17.00 uur geopend. Dirigent Pieter Stolk Sopraan Lisette Emmink in •rede weg in Waddinxveen en rechts de ..W tl i «M»

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 29