Wintertitel voor Sterke bezetting WSE- zaalvoetbaltournooi Opmars van de Waddinxveners De Gouwe-dames Winst voor drie voetbalclubs Landelijke titel voor kringteam A Korbis op schot: 16-5 VoIIex wint voor dames CVB Bank/ Be Fair Kerstavond DANSSCHOOL KMflw WADDINXVEEN Titel voor Florida in zicht Flyers mede- koploper Klaverjassen Jeugd ZWEM- POLOCLUB ”DE GOUWE” Dames Be Fair Waddinxveen-zo C-jeugd Heren WSE Heren heren dames Dit zijn wedstrijden om de KNZB beker. Sponsors: Rucanor Sport Baas Bedrijven Garage Boonstoppel Reisburo Van Ginkel Vink Verzekeringen Parfumerie Mieke Kruiderij de Peperboom Q and S V.d. Panne bv WINGING WoRLD~l ROOSTER VOOR DE ZATERDAG 23 DECEMBER A.S. TE SPELEN WATERPOLOWEDSTRIJDEN VOOR DE HOGERE TEAMS: 18.00 uur de Gouwe 1-Rheden 1 heren (uitRheden) 10.00 uur de Gouwe 1-Weustag1 dames (uit Almelo) Wij starten op 7 januari 1991 een cursus OUDE DANSEN En op 9 januari 1991 'l btgin°neers cursus STIJLDANSEN VAN 28 LESUREN. Inlichtingen of inschrijven per telefoon of aan de zaal van: ma. Vm vr. van 20.00 tot 22.00 uur. GEBOUW DE STARING - STARINGLAAN 19 WADDINXVEEN - TELEFOON 01828-16000 Pagina 35 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 19 december 1990 SPORT .RECREATIE i maakt. Marco Kraak zorgde echter voor de ommekeer. In een man-meer situatie wist hij de stand op 3-7 te bren gen. Marc Faber gaf een demonstratie zuiver schieten en scoorde 4-7. Daarna WADDINXVEEN - Tegen ’t Water schip behaalde Korbis-korfbal in deze competitie tot dusver de grootste over winning. Met liefst 16-5 werden de be zoekers in feite gedeklasseerd. Als de Waddinxveners in de tweede speelhelft iets meer accuratesse hadden getoond, dan was de score tot boven de 20 doel punten kunnen worden. Hoewel zeer tegen de gewoonte in de tegenstander de score opende, nam WADDINXVEEN - Halverwege deze wintercompetitie gaan de Wad- dinxveense voetbalclubs lekker. Be Fair won met 2-1 van koploper Ter Leede en is met 18 punten uit 14 wedstrijden kandidaat voor de tweede periodetitel. De Waddinxveners staan op de vierde plaats van boven. WSE won met 3-0 van Nieuwkoop (100e en 101e doelpunt van Erwin Pleus) en is met 14 punten uit 13 wedstrijden een goede middenmoter. Waddinxveen-zondag won met 1-0 van Cabauw en bezetten met 17 pun ten uit 13 wedstrijden de derde plaats van boven. den mee zijn want een doelpunt van Ter Leede werd door de scheidsrechter afgekeurd. Ook in de tweede helft was er geen sprake van krachtsverschil tussen de beide elftallen. In de 55e minuut was het Michel Glasbeek die de score open brak. Met een laag schot in de beneden hoek wist hij een breed opgezette aan val af te ronden. Hierna zetten de bezoekers een tegen offensief in, maar slaagden er niet in i1 van Be Fair in gevaar te bren- Vrijdag 28 december, de laatste vrijdag van de maand, vindt de vierde WSE- klaverjasavond plaats van dit seizoen. Aan deze klaverj asavond kan worden deelgenomen door zowel leden als niet leden. Bij de vorige klaverjasavond waren er maar liefst 66 kaart(st)ers. De aanvang is rond 20.00 uur en ge kaart wordt er in de WSE-kantine aan de Willem de Rijkelaan. De volgende klaverjasavond is op vrij dag 11 januari 1991 en de opbrengst is bestemd voor de Stichting Vrienden van de Blinden, afdeling Gouda. Niet alleen Korbis I won, maar ook de junioren I en de adspiranten Al kwa men in hun wedstrijden tot de volle winst. Dat betekende voor beide acht tallen zeer belangrijke winstpunten. De junioren zullen naar alle waar schijnlijkheid in de landelijke junio renklasse blijven spelen. De Al komt door deze zege op de mede koploper ongeslagen aan de kop in de adspiran- tenklasse. Korbis I speelt komende zaterdag de zeer belangrijke uitwedstrijd tegen Spi rit in Vlaardingen; aanvang 16.10 uur. Bij winst is de koppositie voorlopig vei lig gesteld. WADDINXVEEN - De afdeling Wad dinxveen van de Katholieke Vrouwen Organisatie KVO ’80 houdt voor haar leden donderdagavond 20 december om acht uur in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde een sfeervolle Kerstavond. WADDINXVEEN - Op het in het Overijselse Raalte gehouden kringens- lottoumooi is het waterpoloteam van de kring Gouda-Rijnstreek kampioen van Nederland geworden bij de meisjes onder de 16 jaar. Van het winnende team, dat onder lei ding stond van de coaches Wim Groen en Peter v.d. Loo, maakten van De Gouwe deel uit Sandra Berckenkamp, Nancy v.d. Hoek, Manonv.d. Roesten Marion van Hooft. Tijdens de finaleronde werd allereerst het team van de kring Utrecht met 16-7 verslagen. De tweede wedstrijd werd met 10-8 ge wonnen van de kring Overijssel. De laatste wedstrijd tegen het eveneens ongeslagen Noord-Holland moest de beslissing brengen. Na een uiterst spannende strijd wist Gouwe-Rijnstreek met 8-2 het kam pioenschap te behalen. Het zaalvoetbaltournooi wordt al weer voor de vierde maal georganiseerd door de voetbalvereniging WSE. Ech ter dit jaar is voor het eerst dat een be drijf, te weten Daelman Systems, zijn naam verbindt aan het WSE-zaalvoet- baltournooi. Aan het Daelman Systems WSE-zaal- voetbaltournooi wordt deelgenomen door teams, welke uitkomen in de lan delijke A-jeugdcompetitie met uitzon dering van de organiserende vereniging 'danseN‘LEVEN<Ac7TÉh I Het nieuwe Flyers-team heren 15 blijft vriend en vijand verbazen. Ook de tweede wedstrijd in de competitie werd gewonnen. Nu was de tegenstander HPSV uit Den Haag het slachtoffer, al hoewel de einduitslag 61-58 wel ver raadt, dat het niet gemakkelijk is ge gaan. Topscoorders: Alfred Gerrits 19 en Robbert v.d. Kroef 16 punten. Meisjes-kadetten hadden geen moeite met Exact/Das uit Delft. Reeds in de eerste helft werd orde op zaken gesteld en met een comfortabele voorsprong van 48-10 konden de meisjes aan de tweede helft beginnen. Hierin werden de teugels een beetje gevierd en dit gaf in de tweede helft iets meer strijd te zien. Einduitslag 75-30. Topscoorders: Chantal Mahieu 18 en Marianne v.d. Hoeven 12 punten. Jongens-adspiranten deden het afgelo pen vrijdagavond rustig aan en voor het eerst in deze competitie scoorden zij geen 100 punten. Wel werd de tegen stander Zoebas uit Zoetermeer het sco ren erg moeilijk gemaakt, doordat er goed werd verdedigd. De einduitslag was 89-17. Topcoorders: Erik Ver boom 29 en Marro ten Zweege 24 pun ten. Het resultaat van heren 1 viel enigszins tegen. Na het goede resultaat van vo rige week was de verwachting dat de heren weer helemaal terug waren. Het fysiek sterke Neptunus Arnhem toonde echter net wat meer overtuiging in hun spel en wonnen met 10-7. WSE en haar buurtgenoot Be Fair. Beide teams zullen uitkomen met spe lers tot en met 21 jaar. De andere deel nemende verenigingen zijn: Feyenoord (Rotterdam), Roodenburg (Leiden), BW Den Bosch (’s Hertogenbosch), Telstar (Umuiden), UVS (Leiden) en de winnaar van vorig jaar Elinkwijk (Utrecht). De teams zijn ingedeeld in twee poules en iedere wedstrijd duurt 20 minuten. De wedstrijden zullen worden geleid door officiële KNVB zaalvoetbal- scheidsrechters. De eerste wedstrijd zal om 10.00 uur aanvangen en de fina les zullen vanaf 15.00 uur worden ge speeld. Daelman Systems is opgericht in 1987, heeft inmiddels 9 werknemers in dienst en is gehuisvest op het bedrijvenpark Coenecoop. Eigenaar van Daelman Systems is R. Daelman, die al meer dan 20 jaar nauw samenwerkt met fabrieken uit Enge land en Duitsland op het gebied van de ’’zware” elektrotechniek. Dit heeft er toe geleid dat Daelman Systems één jaar na oprichting de ex clusieve verkooprechten kreeg voor systemen, welke zorgen voor een be trouwbare elektriciteitsvoorziening. Een andere tak van Daelman Systems houdt zich bezig met met program meerbare besturingssystemen^ speci fiek voor de automatisering in de indus trie. Een derde activiteit van Daelman Sys tems is de levering van brandpreventie- systemen aan bedrijven, kantoren en ziekenhuizen. Bij deze systemen wor den er speciale technieken toegepast om kabelbundels onbrandbaar te ma ken en om gaten in de wanden brand werend af te dichten. Sinds kort vertegenwoordigt Daelman Systems het Engelse toonaangevende bedrijf Brush Electrical Machines, welke specialist is in generatoren en elektrische motoren. WADDINXVEEN - Zaterdag speelden van De Gouwe-waterpolo dames 1, heren 1 en heren 2 weer hun thuiswedstrijden. Dames 1 en heren 2 wis ten wederom hun ongeslagen toppositie handhaven. Dames 1 won ver diend met 10-3 van Donk/Diana 2 uit Gouda en heren 2 won eenvoudig metl2-5 van BZ&PC 3 uit Bodegraven. WADDINXVEEN - Het damesvolley- balteam van CVB Bank/Be Fair heeft afgelopen weekeinde de volle winst ge pakt, terwijl de volleybalheren slechts met één punt genoegen moesten ne men. De speelsters van dames 1 hebben te gen Zovoc (Zoetermeer) het resultaat gezien van het feit dat ze weer compleet konden trainen en schotelden het pu bliek een aantrekkelijke wedstrijd voor, waarbij de winst in Waddinxveen bleef (3-1). Door het sterke blok van de lange be zoeksters werd Be Fair gedwongen snel te spelen. Daartoe kreeg dames 1 al leen de kans wanneer zij een goede pass afleverden. En hoewel het hieraan nog wel eens schortte had Be Fair na de stand 12-12 het meeste zelfvertrouwen: 15-12. In de 2e set kreeg Zovoc echter aanval lend de overhand en bracht het de Waddinxveense dames met de passing dusdanig in de problemen dat ze geen tempo meer konden maken. Be Fair vocht zich na een 1-6 achter stand nog wel terug, maar moest daarna een 10-8 voorsprong prijsge ven: 10-15. Een zuivere pass van Marcella Bos en Liesbeth van Wijngaarden gaf de thuis ploeg in de laatste 2 sets de nodige ze- kerheid. Zovoc had roofbouw gepleegd op haar hoofdaanvalster en zo ondervond Be Fair (dat in de persoon van spelverdeel- ster Wilma de Jong een uitblinkster kende) weinig weerstand meer: 15-11 en 15-5. Zaterdag moeten de dames van Gerard Lupgens hun uitwedstrijd spelen tegen Utrecht 2. Gezien het feit, dat Donk/Diana 2 in de regel, vanuit een zwaar verdedigende tactiek het spel probeert te vertragen, had De Gouwe trainer/coach Wim Groen de ”Van Ginkel”-girls de op dracht gegeven deze tactiek met snel heid te bestrijden. Dit lukte volledig. Door dit resultaat staat Dames 1, met 18 punten uit 9 wedstrijden, ongesla gen aan kop van de eerste klasse KNZB. Beide ploegen misten enkele basis speelsters. Bij de ploeg van De Gouwe ontbraken keepster Marloes Boeren boom en Riet Boere-Verweij. Deze werden respectievelijk vervangen door de uitstekend keepende Astrid de Jonge en de goed op dreef zijnde jeugd- speelster Marion van Hooft. Diana van der Zijden maakte na een maand afwe zigheid haar rentree. Bij Donk ontbrak onder andere Marijke Eskes. In het eerste partje nam De Gouwe ge lijk het initiatief. Karen Beukema scoorde met een uitgekiende boogbal 1-0. Even later kon Andrea Melkert Donk nog op gelijke hoogte brengenl- 1Met twee doelpunten op rij van Gil lian van den Berg, eenmaal achter waarts (2-1) en een uit een man-meer (3-1), werd de basis gelegd voor de overwinning. Diana van der Zijden zette de trend in het tweede partje voort en scoorde uit een man-meer 4-1. Donk scoorde was het weer de beurt aan Marco, die na goed doorzetten de bal achter de keeper van Neptunus kon tikken. In het begin van de vierde part was het weer Marc, die vanuit een moeilijke hoek plotseling 6-8 liet aan tekenen. Toen Jaco van Tol 2 minuten voor tijd 7-8 scoorde leek alles nog mogelijk. Neptunus faalde echter niet bij een man-meer situatie en bracht de stand in de laatste seconde zelfs op 7-10. Nu de winterstop voor de deur staat heeft trainer Huug Boonstoppel alle tijd om zijn pupillen meer overtuiging en kracht in hun aanvallende activitei ten te laten leggen. hierna nog via Andrea Melkert uit een viermeterbal 4-2. Astrid van Galen scoorde met een streep in de lange hoek 5-2 en Diana van der Zijden uit een man-meer 6-2. Met het wederom benutten van een viermeterstrafworp bracht Andrea Melkert de stand in het begin van het derde partje op 6-3. Daarna kwam Donk er eigenlijk niet meer aan te pas. Overdam 7-3, Karen Beukema 8-3 en Marion van Hooft 9-3. Deze doelpun ten werden gescoord in man-meer si tuaties. Het vierde partje was een formaliteit. De Gouwedames gingen free-whee- lend naar het einde. Tenslotte maakte Marion van Hooft, wederom uit een man-meer, de tien vol. Eindstand 10-3. WADDINXVEEN - Het eerste heren team van Flyers-basketbal is medekop- loper geworden. Zaterdagavond vond het basketbaltref- fen plaats tussen de nummer 1, New Stars uit Nieuwegein en de nummer 2, Waddinxveen Flyers. De wedstrijd stond in het teken van niet verhezen. Beide teams begonnen voorzichtig, waarbij de aanvangspe- riode duidelijk voor Flyers was. Steeds bleef Flyers New Stars enkele punten voor en met de rust bedroeg de stand 31-23. De tweede helft was een evenbeeld van de eerste alleen was het nu New Stars dat de wedstrijd min of meer contro leerde, alleen de opgelopen achter stand van acht punten werd echter niet meer goed gemaakt en Flyers kon een zwaar bevochten overwinning vieren. Einduitslag 59-57. Topscoorder: Wim Stuyfzand met 16 punten. Dames 1 speelde een belangrijke wed strijd tegen BVO uit Alphen aan den Rijn. Inzet was aansluiting houden bij de middenmoot. Lange tijd zag het er naar uit dat Flyers (ondanks veel bles sureleed) de winst kon pakken, maar ondanks 5 driepunters van Wendy Pos door het oog van de naald. Maar het bleef in de eerste helft bij dat ene doel punt. Ook na rust etaleerden de Waddinxve ners het beste spel van de wedstrijd. De ene aanval volgde op de andere, maar met veel kunst en vliegwerk hielden de Nieuwkopers het doel nog gesloten. Aan alle onzekerheid werd een einde gemaakt toen de energieke Willy Bee- len op de middenlijn de bal veroverde op aanvoerder Ferry v.d. Zon. Hij stoomde op naar het Nieuwkoop-doel waarna hij onzelfzuchtig de meege sprinte Erwin Pleus een niet te missen kans op 2-0 bood. Zijn 101-ste derhal ve. Vijf minuten later (vijf minuten voor tijd) wederom een weergaloze aktie van Willy Beelen. Hij speelde fraai di verse verdedigers uit, trok de bal strak voor waarna Robert Kerkhof alleen maar tegen de bal aan hoefde te lopen (3-0). Na de wedstrijd werd Erwin Pleus in de bloemen gezet door voorzitter Jan Janssens. Een moment waar deze reeds 8 weken op wachtte met iedere week weer een verse bos. Na de wedstrijd ging ook Ad v.d. Herik op de schouders. Hij had immers met de 3-0 overwinning een passend ver- jaardags-cadeautje gekregen. Volgende week de inhaalpartij thuis te gen Lugdunum. Bij winst bezet WSE dan een derde plek kort achter dat zelfde Lugdunum en doet het goede za ken ten aanzien van de tweede periode titel. In een gelijkopgaande eerste helft van Be Fair-Ter Leede werd niet gescoord, ondanks de mogelijkheden die beide ploegen wel gekregen hebben. De thuisspelende ploeg kon hier erg tevre- In de laatste wedstrijd voor de winter stop heeft Waddinxveen-zondag goede zaken gedaan door de lastige uitwed strijd tegen Cabauw in winst om te zet ten. De zwaar bevochten 1-0 overwin ning gaf een juist beeld van de ge speelde wedstrijd. De eerste helft pakte Waddinxveen het initiatief. De teruggekeerde Marcel van Leeuwen gaf de linkerkant van het elftal meer power, terwijl Jan van Es zich op rechts ook goed manifesteerde. Cabauw wist zich tegen de goed combi nerende Waddinxveners moeilijk op te stellen en de eerste kansen waren dan ook voor de geelzwarten. De vaak zwaar op de huid gezeten Ro bin Leunissen wist zich enige malen verdienstelijk vrij te spelen en Wim Hoogendoorn kwam na een snelle actie oog in oog te staan met de Cabauwgoa- lie. Zijn inzet ging echter rakelings naast. De beste kans voor rust was voor Robin Leunissen. Hij werd goed aangespeeld door uitblinker Razi Licoumine. In de loop passeerde Robin de doelman, maar aarzelde. Hierdoor kon de kee per alsnog de bal veroveren. Na rust kwam Cabauw beter in het rit me. Bijgestaan door sportieve suppor ters wisten zij druk op het doel van Wilco Vermeij uit te oefenen, maar de Waddinxveense-verdediging was goed op dreef en gaven geen doelrijpe kan sen weg. Het net werd wel gevonden door Robin Leunissen. Op rechts was Razi Licoumine doorge broken. Zijn trekbal werd afgerond door Robin, maar afgekeurd voor bui tenspel, al of niet terecht. Na een half uur spelen de verdiende treffer van Waddinxveen. Na sterk aandringen op de goal werd Wim Hoogendoorn aangespeeld. Deze gaf een strak schot op het doel en ieder een was geslagen, 0-1. In de resterende tijd kwam Gerard Mo- liej nog in het veld voor middenvelder Raymond Beij, die wederom bergen werk had verzet. De stand wijzigde niet meer, zodat Waddinxveen de winter- pauze ingaat op een verdienstelijke derde stek. WADDINXVEEN - Vrijdag 28 december vindt WSE’s eerste Daelman Systems-zaalvoetbaltournooi voor A-jeugdteams plaats in de sporthal de Sniep te Waddinxveen. voor Pieter van Herk de bal langs de verslagen keeper in het doel te werken. Voor Ter Leede was dit het sein om nog feller ten aanval te trekken en zette de Be Fair-verdediging onder nog grotere druk, maar deze wist zich onder leiding van Imam Smallegange redelijk te handhaven. In de 80e minuut kwamen de bezoekers toch dichter bij. Marco Noordhoek legde zijn directe tegenstander neer binnen de zestien meter en de scheids rechter legde de bal op de stip. Vanaf elf meter was Henk Vermulm kans loos. Verder heeft Be Fair het, on danks grote druk, niet laten komen. Zaterdag speeld Be Fair een vriend schappelijke wedstrijd bij Rohda. Voor het eerst in haar bestaan houdt WSE-voetbal een zaalvoetbaltournooi voor de C-jeugd, warvan het eerste se niorenteam uitkomt in de landelijke competities. Het toumooi vindt plaats op donder dag 27 december in sporthal de Sniep in Waddinxveen. Na de succesvolle zaal- voetbaltournooien bij de A-jeugd, is de technische commissie met deze nieuwe primeur gekomen. De opzet van het tournooi zal praktisch identiek zijn aan het A-jeugdzaalvoet- baltournooi, dat een dag later wordt verspeeld. Aan het tournooi zal worden deelgeno men door: Feyenoord Cl, NEC Cl, Elinkwijk Cl, BW Den Bosch Cl, SW Cl, de jeugdselecties tot 14 jaar van de afdelingen Gouda en Den Haag en WSE tot 15 jaar. De teams zijn onderverdeeld in twee poules en iedere wedstrijd duurt 20 mi nuten. Bekers en individuele prijzen voor de beste speler, beste keeper en topscoorder van het tournooi zullen be schikbaar worden gesteld door de vele sponsors van WSE. Het tournooi zal om 10.00 uur worden geopend met de wedstrijd Elinkwijk te gen de jeugdselectie van de afd. Gou da, dat begeleid wordt door Arno Pij pers. De finales zullen plaatsvinden vanaf 15.00 uur. Heren 1 speelde afgelopen zaterdag thuis tegen het iets lager geklasseerde Neptunus Arnhem. Na een spannende strijd moest De Gouwe uiteindelijk toch nog met een 7-10 het onderspit delven. De heren van De Gouwe toonden ze ker wel hun goede wil maar misten vol doende overtuiging in het afmaken van kansen. Neptunus Arnhem was een fy siek sterke ploeg, die diverse keren vanuit een verdedigende positie snel een aanval wisten op te zetten en daar uit ook wisten te scoren. Daartegenover stond dat De Gouwe voldoende veerkracht toonde om van een 2-7 achterstand toch nog terug te komen tot 7-8. In de eerste twee perio den ging de strijd gelijk op. Toch ston den er tegenover de 5 doelpunten van Neptunus slechts twee doelpunten van Cees en Kjeld Boonstoppel. Het begin van de derde periode was ronduit slecht. Zowel in aanvallend als in ver- dedigend opzicht werden er fouten ge- Korbis snel het korfbal-heft'stevig in handen. Binnen zeer korte tijd werden de tegenstanders getracteerd op een schier onoverbrugbare achterstand. De toeschouwers zagen een bij vlagen uitstekend combinerend achttal. Geen moment verslapte het spel. Integen deel de ene na de andere goede aan- valscombinatie werd tevoorschijn ge toverd. Tegen zoveel korfbalkunst had ’t Wa terschip zeker geen kaas gegeten en zo kon het dan ook gebeuren dat met rust een score van 11-2 in Waddinxveens voordeel op het scorebord stond. Hoewel de tweede speelhelft qua spel iets minder bood was het geenszins zo dat de toeschouwers zich verveelden. Daarvoor was in deze wedstrijd geen plaats, mede omdat ook 't Waterschip toch aardig partij bleef geven. Topscoorder in deze wedstrijd bleek Jaco Wineke te zijn met 6 doelpunten. Toch zegt in de korfbalsport een hoge score niet alles. Vaak - zo niet altijd - ligt aan een score goed samenspel ten grondslag. Aan dat aspect ontbrak het Korbis afgelopen zaterdagavond in de Sniep bepaald niet! WADDINXVEEN - Het eerste team van Florida-basketbal reisde af naar Amstelveen om het op te nemen tegen de badmintonners van Van Zijderveld 9. Evenals in de heenwedstrijd bleek Florida 1 een maatje te groot voor deze tegenstander. De enige drie games-partij was de ge- mengd-dubbel van Ilona Groeneveld en Ronald Struys. De overige partijen werden in twee games gewonnen. Eindstand: 0-8. Aan een gelijkspel, in de thuiswed strijd tegen naaste concurrent B.C. Delft 3 op 6 januari in sporthal De Sniep, heeft Florida 1 voldoende om zich kampioen te mogen noemen. Het tweede team speelde een thuis wedstrijd tegen team 1 van de Spotvo gels uit Leiderdorp. Eerste heer Dick van Teylingen, weer hersteld van zjn winterdepressie, won gemakkelijk in twee games van Mart Glitter. Rob Sikking had het veel moeilijker te gen Gerard Boisserain. In een wissel vallige partij won Rob in de verlenging van de derde game met 18-15. De dames Karin van Pel en Lucy Kla ren wonnen hun enkelspelen weer ge makkelijk. Duidelijk is dat zij een aan tal klassen te laag spelen. Tussenstand: 4-0. De herendubbel van Dick en Jean Lamaison kende een matige start. De eerste game ging met 12-15 verloren. Hierna herstelde het Florida duo zich en wonnen alsnog met 15-3 en 15-6. Karin en Henna Schwiebbe veegden, in de damesdubbel, de vloer aan met hun opponenten: 15-2 en 15-1. Ook de gemengd dubbelspelen leverden geen problemen op. Eindstand: 8-0. Ook Florida 2 staat ruim bovenaan in hun poule. Met drie punten voorsprong op Flair 2 en nog maar drie wedstrijden te spelen kan team 2 het kampioen schap nauwelijk nog ontgaan. In de districtscompetitie blijft Florida het ook goed doen. De teams 5,6,7 en 8 staan ook bovenaan. Alleen team 7 zal het nog echt moeilijk krijgen in de uitwedstrijd tegen het op de tweede plaas staande Vederlicht 2 uit Bodegra ven. WSE, dat in de uitwedstrijd met 5-1 van Nieuwkoop verloor, stond al na 25 seconden met 1-0 achter. Nieuwkoop was na de aftrap de bal direct kwijt. Uit een ingooi omspeelde Marcel van Dijk drie verdedigers, zette strak voor, zo dat Erwin Pleus - na een tevergeefs schot van Robert Kerkhof - kon scoren Het was Erwin’s 100e doelpunt in het eerste WSE-team. Tot aan de rust liet WSE het beste spel zien. Nieuwkoop kroop menigmaal -*-°nelJslel Hot r\c\cr van rlo noold \4oor Hot 1161 GOvl gen. Bij een van de vele uitbraken van Be Fair werd Peter Verkerk door de laat ste man van Ter Leede in een houd greep genomen. Dit leverde de bezoe kers de eerste van drie boekingen op en Be Fair een vrije schop. Rob Assche- man schoot de bal hieruit op de lat en het was vervolgens een klein kunstje thumus trok BVO aan het langste eind. Einduitslag 57-62. Topscoorders: Anita van Unen en Wendy Posthumus 15 punten. Heren 2 speelde weer een van die wed strijden waarin het kan vriezen en dooi en. Technische hoogstandjes worden dan afgewisseld met foutieve passes etc. Wel was het een spannende wed strijd, die met nog vijf seconden op de klok beslist werden in het voordeel van Flyers door het benutten van twee vrije worpen. Einduitslag 76-74. Topscoor ders: Marlon Elkerbout 24 en Hugo Sijlaar21 punten. Jongens-junioren boden goed partij te gen de nummer twee van de competitie Cady uit Capelle a/d IJssel. Het werd een mooie strijd, waarbij Cady het iets betere spel toonde en daardoor ook steeds op een voorsprong kon bogen. Via een ruststand van 36-47 werd de einduitslag 67-87. Topscoorders: Mar cel Pentier met 25 en Coen van Wilgen met 16 punten. De heren van Be Fair reisden zaterdag naar Rijnsburg af, waar ze de volley ballers van RVV slechts 1 punt afhan dig konden maken (3-2 verlies). Toen aanvoerder Paul van Yperen hal verwege de set door zijn enkel ging en het veld moest verlaten, raakte Be Fair dusdanig in paniek dat RW deze set eenvoudig uitspeelde: 15-12. De bezoekers uit Waddinxveen pakten de draad wel weer goed op (6-15) maar werden in de 3e set afgestraft voor hun overmaat aan individuele fouten: 15-9. In de 4e set stonden de neuzen weer één kant op en konden de heren van Be Fair de tussenstand weer gelijk trekken (5-15). Spelverdeler Marc van Yperen leverde een belangrijk aandeel aan de winst. In de 5e set zou het ralley-point sys teem de winnaar van deze aantrekke lijke wedstrijd aanwijzen. Een achter stand van 4 punten was echter te veel voor de Waddinxveense formatie van de uitstekende coachende Dick van Diermen: 15-10. derde partje op Achtereenvolgens scoorden Mirjam Heren 2 Heren 2 ontmoet in haar klasse eigen lijk te weinig gelijkwaardige tegenstan ders. Het is dan ook moeilijk geconcen treerd te spelen tegen tegenstanders die zich bij voorbaat al bij een neder laag neerleggen. Het jeugdige team van de Gouwe zou er meer baat bij heb ben als men elke week tot de bodem moet gaan. Ook dit keer was de onge slagen positie tegen BZ&PC 3 eenvou dig te handhaven en werd er met 12-5 gewonnen. Marcel Ribbens en Rob van der Meer scoorden ieder 3 keer. Zaterdag 22 december worden in het Gouwebad ”De Sniep” bekerwedstrij den gespeeld. Heren 1 speelt om 18.00 uur tegen Rheden en dames 1 om 19.00 uur tegen HZC Weusthag uit Hengelo.

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 35