GEMEENTE WADDINXVEEN Werkcomité actie voor Russen is tevreden Prijzen voor kleurende scholieren Dieven bij Be Fair Matige vangst j- BOUWVERGUNNINGEN HINDERWET WIJZIGINGEN HUISVUILINZAMELING FEESTDAGEN SPREEKUREN NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES I BEDRIJFSCHEMISCH AFVAL OP HET GEMEENTELIJK KCA-DEPOT INZAMELING KERSTBOMEN VERKIEZING LEDEN PROVINCIALE STA TEN UITNODIGING NIEUWJAARSBIJEENKOMST OPENSTELLING GEMEENTEHUIS TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN MRS Informatie De schoonheidsspecialist, je kunt zien dat je huid het lekker vindt! Prettige feestdagen toegewenst. Nieuwe afspraken na 3 januari 1991. 01820-15767 01727-14044 01828-17613 01820-28011 2 i WADDINXVEEN - Zaterdag viste de hengelsportvereniging Waddinxveen HSW haar 6e wedstrijd van de winter competitie. Vanwege de koude noor den wind werd van de Leidsevaart uit geweken naar de Oude Rijn, waar de wind in de rug zat. 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 19 december 1990 Pagina 3 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 Sperwerhoek 40 Het rooster ziet er tijdens de feestdagen als volgt uit: - vrijdag 28 december - vrijdag4januari De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake 4-10 jaar HHHH Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Algemene Zaken, sectie Burgerzaken, telefoon 14433, toestel 158. De heer H. Hoogendoorn ten behoeve van een tuinbouwbedrijf op het perceel Abraham Kroesweg 50. Verder worden de bedrijven nog gewezen op artikel 3 van de Wet Chemische Afvalstoffen, waarin staat vermeld dat het verboden is zich, door afgifte aan een ander, van chemische afvalstoffen te ont doen, tenzij dit geschiedt door afgifte aan een persoon/bedrijf die/ dat op grond van een krachtens artikel 8, van de Wet Chemisch Af valstoffen, verleende vergunning bevoegd is, die stoffen te bewa ren, te bewerken, te verwerken of te vernietigen. Nadere informatie wordt desgewenst verstrekt door de dienst Openbare Werken, telefoon 14433. Milieudienst Midden-Holland, nrs. 8054/90, 11804/89, 238/90, 901/ 90 en 4342/90. De directie van C.P. Broer B.V. ten behoeve van de opslag van bakkerijgrondstoffen en produktie van droge mixen op het perceel Coenecoop 27. Remservice ’’Reeuwijk” ten behoeve van een werkplaats annex verkoop auto-accessoires op het perceel Bloemendaalseweg 4a; Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Doorbreken aanhoudingsplicht De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat burgemees ter en wethouders voornemens zijn om met toepassing van artikel 50, lid 8, van de Woningwet en gebruikmaking van de zogeheten al gemene verklaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bouwvergunningen te verlenen ten behoeve van de percelen: 1. Weidezoom 43; het plaatsen van een dakraam in het voorgevel- dakvlak; 2. Dotterweide 16 t/m 28 en 42 t/m 52 (even nrs.), Weidezoom 20 t/m 32 en 42 t/m 48 (even nrs.): het plaatsen van dakramen in de zijgeveldakvlakken (één per woning; links of rechts, al naar ge lang de situering). - maandag 24 december - dinsdag 25 december - woensdag 26 december - donderdag 27 december - maandag 31 december - dinsdag 1 januari - woensdag2 januari - donderdag3 januari Kuyperhoeve 53 Herbarenerf 2 Nieuwe folders zijn: - ’’Laat een ander niet meeroken”; - ”Het recht van de sterkste” (een brochure van de Fietsersbond ENFB over zelfbewust fietsen). Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur De sociaal raadsvrouw: elke werkdag van 9.00-12.30 uur en donderdagavond van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. 14433 14433 Stichting Miloba Postbus 90154 5000 LG Tilburg telefoon: 013-654525 BOUWPERCEEL: Marga Klompéhoeve 99 Piasweg 17 De directie van Van Wijk Beheer B.V. ten behoeve van een distri butiecentrum c.q. op- en overslagbedrijf op het perceel Bredeweg 23; Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak met de secre taresse. In het gemeentehuis is een brochurewand in gebruik bij de balie van de sectie Burgerzaken van de afdeling Algemene Zaken. In de wand is een groot assortiment folders en brochures over uiteenlo pende onderwerpen aanwezig. zijnde stukken liggen vanaf 20 december 1990 tot 3 januari 1991 ter inzage bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afd. Ruimte en Bouw in het gemeentehuis alhier, elke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en, pp verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren. Industrie en Handelsonderneming H. Vermulm Zn. ten behoeve van een opslag en distributiehandei van (klein)meubelen op het perceel Coenecoop 23; Ter inzagelegging beschikkingen Burgemeester en wethouders maken bekend dat door hen onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving op 11 december 1990 vergunning inge volgde de Hinderwet tot het oprichten of in werking hebben is ver leend aan: het voltallige college van Burgemeester en Wethouders. Burgemeester C.M. van der Linden, die voor het Weekblad voor Waddinx veen een speciale oproep schreef ter aanbeveling van de geldinzameling, heeft van de tv-actie slechts een deel kunnen zien. Hij woonde namelijk met zijn vrouw zaterdagavond een poppen theatervoorstelling bij ten huize van de Stolwijkse kunstenares Ineke van Dijk. De Sociaal Raadsvrouw, mevrouw C. de Bakker is van 24 decem ber 1990 tot 4 januari 1991 afwezig. Vanaf 7 januari 1991 kunt u weer dagelijks bij haar terecht van 09.00 -12.30 uur, donderdagavond van 19.00 - 20.30 uur of na tele fonische afspraak. Burgemeester en wethouders maken, om voornoemde redenen en omdat zij zich op het standpunt stellen dat in bedrijven geprodu ceerde afvalstoffen tot de bedrijfsvoering behoren, bekend dat per 1 januari 1991 het voor bedrijven niet meer is toegestaan bedrijfs- chemisch afval in te leveren bij het gemeentelijk KCA-depot. Deze maatregel hoeft het gescheiden inleveren van bedrijfschemisch af val niet te frustreren, omdat er voldoende alternatieve mogelijkhe den bestaan. In dat kader worden de bedrijven verwezen naar de Stichting Milieuhygiënische overbrenging en beheersing van afval stoffen (Miloba), die belast is met het beheer van een Witte Lijst van afvaltransporteurs. De bouwplannen liggen met ingang van 20 december 1990 gedu rende 14 dagen, tijdens werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur, voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling Ruimte en Bouw van de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuis plein 1 te Waddinxveen. Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b.g.g- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Miiieu-telefoon (voor milieuklachten) Verleende bouwvergunningen AARD VAN HET BOUWPLAN: het oprichten van een antennemast het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woonhuis het gedeeltelijk veranderen van een woonhuis het vergroten van een berging het veranderen en vergroten van een woonhuis; dagopbouw op de garage Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde ling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge vraagd. Een beroepschrift moet worden gericht aan de afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ’s-Gravenhage. Een verzoek om schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op een verzoek om schorsing of tot het treffen van een voorlopige voorziening is beslist. Tot 20 januari 1991 is het mogelijk beroep in te stellen bij de Afde ling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen het verlenen van de vergunning bezwaren hebben ingediend; d. andere belanghebbenden die kunnen aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest bezwaren in te dienen. In de winkel van Heemskerk BV aan de Dorpstraat werden de prijzen uitgereikt van de door de KNOV-afdeling Waddinxveen ter gelegenheid van Sint Nicolaas gehouden kleurwedstrijd. Er waren 12 prijzen beschikbaar gesteld. Negen prijswinnaars kwa men ze zelf ophalen. (Foto: Sjaak Noteboom). Ter inzagelegging ontwerp-beschikkingen Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn om op de onderstaande aanvraag om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten of in werking hebben positief te be schikken onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van ge vaar, schade of hinder voor de omgeving. WADDINXVEEN - In de nacht van zaterdag 15 op zondag 16 december is ingebroken in de kantine van Be Fair- voetbal. De inbrekers, die duidelijk op zoek wa ren naar geld, hebben niets van hun ga ding kunnen vinden en daarom maar schade aangericht in de bestuurska mers en achter de bar. Deze materiële schade kan snel verhol pen worden. Het beleid van Be Fair om geen waardevolle spullen in de kantine achter te laten heeft hierbij zijn vruch ten afgeworpen. doch de afwijkingen zijn van beperkte betekenis - zogenoemde ’’kruimelgevallen” - als bedoeld in artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en in artikel 21 van het Besluit op de Ruim telijke Ordening. In dergelijke gevallen zijn burgemeester en wet houders bevoegd om vrijstelling te verlenen van het bestemmings plan zonder voorafgaande planologische procedure. Burgemeester en wethouders zijn voornemens ten behoeve van ge noemde aanvraag deze vrijstelling te verlenen. In verband hier mede ligt het verzoek om vrijstelling met de daarbij behorende stukken, waaronder bouw- en situatietekeningen, ter inzage met ingang van 20 december 1990 gedurende 14 dagen, tijdens werkda- WADDINXVEEN - In de winkel van Heemskerk BV aan de Dorpstraat ver zamelden zich vorige week donderdag middag de jeugdige prijwinnaars van de door de KNOV-afdeling Waddinx veen ter gelegenheid van Sint Nicolaas gehouden kleurwedstrijd. De meisjes en jongens van i j hadden behoorlijk hun best gedaan, zodat de door de middenstanders ge vormde jury het heel moeilijk had om de prijzen toe te kennen. Maar men kwam er toch uit, zodat 12 deelne mende kinderen gelukkig konden wor den gemaakt. De prijswinnaars waren: Op het terrein aan de Noordkade 48 heeft de gemeente Waddinx veen een depot voor de inzameling van Klein Chemisch Afval, zo als verfresten, gif, batterijen enz. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikkingen, danwel tot het treffen van een voorlopige voorziening en een dergelijk verzoek wordt ingewilligd Linda de Jong, Linzenakker 14 (4 jaar), Lex Berghout, St. Huybertsge- regt 5 (4 jaar), Tessa Uitterhoeve, Graanakker 171 (5 jaar), Ben Schinkel, leplaan 50 (5 jaar), Yoran Verschoor, Herbarenerf 24 (6 jaar), Dave Koole, A. Jacobshoeve 30 (6 jaar), Erik Dol mans, Vondellaan 27 (7 jaar), Sander Blom, Heemraadweg 16 (7 jaar), Henny Zijlstra, Graanakker 135 (8 jaar), Carolien Marchand, Noordkade 56 (8 jaar), David-Saur Verschoor, Herbarenerf 24 (9jaar), Elvia Dijkhui zen, De Akker 1 (10 jaar). Gedurende deze termijn kunnen door een ieder schriftelijk bezwa ren worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Wad dinxveen, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen (postadres: Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen). Op donderdag 3 januari en vrijdagmorgen 4 januari 1991 worden op het braakliggende terrein aan de Limaweg en op de parkeer plaats aan de Alberdingk Thijmlaan kerstbomen ingezameld. Om milieu-technische redenen heeft het college besloten om de kerstbomen niet meer te verbranden maar te versnipperen. De grote rookontwikkeling die met het verbranden gepaard gaat, is een vorm van luchtverontreiniging die het college niet in overeen stemming acht met het milieubeleid dat de gemeente voert. De kerstbomen kunnen 3 januari van 08.00 uur tot 16.00 uur en op 4 januari van 08.00 tot 12.00 uur worden aangeboden op de boven genoemde lokaties. Grote partijen kunnen door de dienst Open bare Werken opgehaald worden. U kunt hiertoe telefonisch con tact opnemen met de dienst op dezelfde, bovengenoemde tijden via telefoonnummer 12926. Voor elke 2 ingeleverde bomen ontvangt u een lootje. Aan deze verloting is een aantal prijzen verbonden in de vorm van waarde bonnen. Er zijn 3 extra prijzen beschikbaar voor degenen die de meeste kerstbomen inlveren. De uitslag van de verloting wordt be kend gemaakt in het Weekblad voor Waddinxveen van woensdag 9 januari 1991. •8» Kandidaatstelling Op dinsdag 22 januari 1991 zal plaatshebben de kandidaatstelling voor de verkiezing van de leden van de provinciale staten. Op die dag kunnen van ’s ochtends negen uur tot ’s middags drie uur bij de voorzitter van het hoofdstembureau, of bij het door deze aan te wijzen lid van dat bureau, op de secretarie van de gemeente Lei den de kandidatenlijsten als bedoeld in artikel H 1 van de Kieswet worden ingeleverd. De formulieren voor de kandidatenlijsten, voor de verklaring met betrekking tot het plaatsen van de aanduiding van de politieke groepering boven de lijst, voor de verklaringen van ondersteuning en voor de verklaringen van instemming zijn ter gemeentesecreta rie kosteloos verkrijgbaar tot en met de dag van de kandidaatstel ling. Voor bedrijven in Waddinxveen was het toegestaan van deze facili teit gebruik te maken. Het in het bedrijf ontstane chemische afval kon, zij het tot een beperkte hoeveelheid, ingeleverd worden bij het KCA-depot. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikkingen kunnen tot 3 januari 1991 schriftelijk hij hun college worden ingediend door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling be zwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijs niet (tijdig) in staat zijn geweest. wijk 1 normale huisvuilinzameling le kerstdag 2e kerstdag wijk 2 huisvuilinzameling in plaats van dinsdag 25 december wijk 3 normale huisvuilinzameling wijk 4 huisvuilinzameling èn grofvuil in plaats van woensdag 26 december bedrij fscontainers wijk 1 normale huisvuilinzameling nieuwjaarsdag wijk 1 normale grofvuilinzameling wij k 2 huisvuilinzameling in plaats van dinsdag 1 januari wijk 3 normale huisvuilinzameling wijk 4 normale huisvuilinzameling flats bedrij fscontainers WADDINXVEEN - In Waddinxveen heeft het werkcomité voor de zaterdag via de VARA-televisie gehouden actie ’’Help de Russen de winter door” van de Stichting Voedselhulp Russen met plezier kennis genomen van de voorlo pig door de Nederlanders ingezamelde 20 miljoen gulden. Dit geld, inclusief het kwartje voor elke gulden van het ministerie van Ontwik kelingssamenwerking, wordt bestemd voor voedselhulp, medicamenten eh medische apparatuur voor voorname lijk kinderen en in minimale omstan digheden levende Russen in een deel van de Sovjet-hoofdstad Moskou. Het Waddinxveense werkcomité be staat uit initiatiefneemster mevrouw J.A. van Berkei van het CDA Vrou- wenberaad, J.F. Droge, J.C.L. van der Klauw en A.A. de Bruin. Zij praatten bij B. en W. een rechtstreekse bijdrage van 2.500,- los (de gemeenteraad be sluit daar vanavond over), zorgden voor een gesponsorde advertentie (te vens raamaffiche) in het Weekblad voor Waddinxveen en stelden een plaatselijk ’’comité van aanbeveling” samen van een kleine 70 prominente Waddinxveners. Onder hen niet alleen dominees, vak bondsmensen, middenstanders, leer krachten, fractievoorzitters, notaris sen, huisartsen en anderen, maar ook Op donderdag 3 januari 1991 vindt in de raadzaal van het gemeen tehuis van Waddinxveen de gebruikelijke Nieuwjaarsbijeenkomst plaats. Inwoners van Waddinxveen, vertegenwoordigers uit het bedrijfsle ven en het verenigingsleven, en leden van het gemeentebestuur hebben dan de gelegenheid om elkaar hun goede wensen voor het nieuwe jaar over te brengen. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen nodigen iedereen die belangstelling heeft van harte uit hierbij aanwezig te zijn. De bijeenkomst begint om 17.00 uur en duurt tot 18.30 uur. Het gemeentehuis zal op maandag 24 december en maandag 31 de cember 1990 op de normale tijd van 08.30 -12.30 uur geopend zijn. Aangezien deze dagen bij velen geliefde vrije dagen zijn, zijn de af delingen slechts beperkt bezet. Er is derhalve sprake van een be perkte dienstverlening. De vangst was niet geweldig, al werd er toch hier en daar nog wel een visje ge vangen. Als eerste vijf eindigden: 1. M. Rei chard (3500 gr), 2. M.A. v. Leeuwen (3120 gr), 3. A. v. Leeuwen (2860 gr), 4. H. de Haan (2380gr) en 5. R. Jenner (2340 gr). Na deze wedstrijd volgt een winterstop tot eind februari, waarna nog 4 wed strijden volgen. Registratie als kiezer In verband met deze verkiezing op 6 maart 1991 kan een ieder bur gemeester en wethouders verzoeken hem mede te delen of hij als kiezer is geregistreerd. De gemeente wordt momenteel echter geconfronteerd met een grote aanvoer van bedrijfschemisch afval. Ten gevolge van de aan voer van het bedrijfschemische afval dient de gemeente een meer omvattende administratie erop na te houden dan alleen voor het huishoudelijke KCA. Tevens voldoet het gemeentelijk KCA-de pot niet aan de inrichtingseisen voor de (tijdelijke) opslag van be drijfschemisch afval. Verzoeken om vrijstelling (zgn. kruimelgevallen) De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat een verzoek om afgifte van een bouwvergunning is ingediend ten behoeve van: 1Jan Dorrekenskade-Oost 68; het vergroten van de showroom bij een garagebedrijf, alsmede het oprichten van een berging aan de achterzijde van het complex. De beschikkingen en alle daarop betrekking hebbende stukken lig gen vanaf 20 december 1990 tot 20 januari 1991 ter inzage bij de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw in het gemeentehuis, alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren. Wanneer voor een perceel een voorbereidingsbesluit geldt of een bestemmingsplan in procedure is gebracht, bepaalt de Woningwet (artikel 50, lid 2) dat burgemeester en wethouders hun beslissing over bouwaanvragen moeten aanhouden tot de dag dat voorberei dingsbesluit vervalt, of waarop het nieuwe plan van kracht wordt. Het is mogelijk deze aanhoudingsplicht te doorbreken. Artikel 50, lid 8, van de Woningwet stelt als voorwaarde dat een bouwplan in overeenstemming moet zijn met zowel het geldende bestemmingsplan als met het toekomstige plan. Aan die voor voorwaarde voldoen de bovenstaande bouwplannen. gen van 08.30 uur tot 12.30 uur, voor een ieder in het gemeentehuis bij de afdeling Ruimte en Bouw van de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstel ling te verlenen door een ieder schriftelijk bezwaren worden inge diend bij burgemeester en wethouders van Waddinxveen, Raad huisplein 1 te Waddinxveen (postadres: Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen). W«rU0D M elzim//^ M. V.D. BROEK-V. OTTERLOO ROZENLAAN 16 TEL. 01727-14620 STIVAS GEDIPL ANBOS KERNLID De bouw zal niet geheel in overeenstemming zijn met het ter plaatse geldende bestemmingplan: 1. ’’Stationsstraat” (uitsluitend voor zoveel het betreft een ge deelte van de vergroting van de showroom),

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 3