Nieuwe rebels voor de wateriecreant Hans Barth tegen 4-daagse werkweek Stichting Welzijn Ouderen actiever KFRK Nieuwe voorzitter AVBB in toespraak Meer sponsors voor De Gouwe Crossloop in Zevenhuizen Kan in seniorenflat Prins Bernhardlaan Be Fair’s oude glorie op 1 januari Kerstbingo Winterstop Je Fair-jeugd SIERVISHANDEL /ERLOOP root assortiment vissen tok cicliden en zeevis) lanten en aquaria V ’’Anne Frank” Ligplaatsen Breed draagvlak Natuurwaarden Samenvoeging Vrijwilligers Weekenddienst dierenarts: kompetitie Yaterkaart Zorg op maat Noordeinde 351. Boskoop, tel. 01727-15569 Maandagochtend en woensdagochtend gesloten, vrijdagavond koopavond. i\m II l\dien sten AANBIEDING: C02 set van 32.50 voor 29.50 C02 bevordert plantengroei bestrijdt algengroei I Pagina 5 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 19 december 1990 1 ZONDAG 23 DECEMBER 1990 I 1—4 aan de Voor de praktijk van de huisartsen Blom, Glaser, Van der Linde, Hemminga en Vreeken heeft dienst: Arts:J. Hemminga, Dorpstraat 66, tel. 12078. Dienstdoende apotheek: D.C. van Doom, Prins Bernhardlaan 65, tel. 14162. Dienstdoende verloskundige: J. Frinking-Scholten, Gentiaan 6, Boskoop, tel. 01727-13898. Dienstdoende apotheek: D.C. van Doom, Prins Bernhardlaan 65, tel. 14162. Voor de praktijk van de huisartsen Blom, Glaser, Van der Linde, Hemminga en Vreeken heeft dienst: Arts: P.J.E. van der Linde, Souburghlaan 15, tel. 14100. (Tweede Kerstdag) Arts: B. Glaser, Souburghlaan 13/15, tel. 14100. (Eerste Kerstdag) Dienstdoende verloskundige: J. Frinking-Scholten, Gentiaan 6, Boskoop, tel. 01727-13898. Voor de praktijk van de huisartsen Blom, Glaser, Van der Linde, Hemminga en Vreeken heeft dienst: Arts: P.J.E. van der Linde, Souburghlaan 15, tel. 14100. (zondag) Arts: Th.G. Blom, Jacob Catslaan 1, tel. 12112. (zaterdag) Dienstdoende verloskundige: A. Voss-Becks, Peuleyen 60, tel. .16801. Voor de praktijk van de huisartsen Blom, Glaser, Van der Linde, Hemminga en Vreeken heeft dienst: Arts: C.N. Vreeken, Weidezoom 50, tel. 12979. (oudjaar) Arts: Th.G. Blom, Jacob Catslaan 1, tel. 12112. (nieuwjaar) Dienstdoende verloskundige: A. Voss-Becks, Peuleyen 60, tel. 16801. WADDINXVEEN/SCHE VENINGEN - Op een zeer drukke receptie in het Scheveningse Kurhaus heeft F.A.M. de Vilder afscheid genomen als voorzitter van het Algemeen Verbond Bouwbedrijf (AVBB) en werd zijn opvolger, ing. Hans Barth (56) van de Mozartlaan, aan de 500 gasten voorgesteld. KERSTMIS 1990 Voor de praktijk van de huisartsen Van Heel, Siemons, Hertogh en Wilms heeft dienst: Arts: G. Siemons, Mozartlaan 2-4, tel. 12676. (Tweede Kerstdag) Arts: T. S. Wilms, Joke Smithoeve 30, tel. 18613. (Eerste Kerstdag) ZATERDAG 29 DECEMBER 1990 EN ZONDAG 30 DECEMBER 1990 Voor de praktijk van de huisartsen Van Heel, Siemons, Hertogh en Wilms heeft dienst: Arts: P.C.W. Hertogh, Woubrechterf 40-42, tel. 19239. GER. KERK (VRIJGEMAAKT) Kerkgebouw Kruiskerk, Passage 8.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoom 14.45 uurds. L.S.K. Hoogendoom BAPTISTENGEMEENTE ALPHEN AAN DEN RIJN Triotnfatorkapel Molenwerfstraat: 10.00 uur ds. H.G. Koekkoek 18.30 uur ds. H.G. Koekkoek JEHOVAH’S GETUIGEN Koninkrijkzaal Burgemeester Trooststraat 4: 10.00 uur openbare toespraak 11.00 uur wachttorenbespreking CHR.GER.KERK BOSKOOP 9.30 uur ds. B. van Smeden, Rijswijk 17.00 uur ds. B. van Smeden, Rijswijk ZATERDAG 22 DECEMBER 1990 EN ZONDAG 23 DECEMBER 1990 Voor de praktijk van de huisartsen Van Heel, Siemons, Hertogh en Wilms heeft dienst: Arts: G. Siemons, Mozartlaan 2-4, tel. 12676. Dienstdoende apotheek: Boskoopse apotheek, Burgemeester Colijnstraat 71, Boskoop, tel. 01727-17834. Dienstdoende apotheek: Boskoopse apotheek, Burgemeester Colijnstraat 71, Boskoop, tel. 01727-17834. organisatorisch in de bedrijfstak met die vier dagen zouden aankunnen”, al dus het Waddinxveense oud-D’66- raadslid Hans Barth. ZEVENHUIZEN - Zaterdag 29 de cember zal in Zevenhuizen bij camping Zevenhuizen een ’’crossloop” worden gehouden over een lengte van 3200, 6400 en 9600 meter. Het crossloopparcours ligt in het ge bied van het Recreatieschap Rotteme- ren, in de onmiddellijke omgeving van het natuurreservaat ”Het Koommo- lengatT Start 29 december: 14.30 uur nabij de brug over de Hennipsloot. Inschrijven in café ”De Roerdomp” vanaf 13.00 uur. De Waddinxvener hield er tot zijn ge hoor, onder wie ook leden van het derde-kabinet Lubbers, een toespraak waarin hij zich tegen de vierdaagse werkweek verklaarde. Volgens Hans Barth, die 1 januari als AVBB-voorzit- ter (een parttimebaan) in functie treedt, is verlenging van de werkdag onfatsoenlijk voor de werknemers. ”De gedachte zoals die door de vakbe weging naar voren wordt gebracht om hetzelfde aantal uren te gaan werken, maar die te verdelen over vier dagen betekent werkdagen van 9,5 uur. Ik vind dat voor de bouw onfatsoenlijk. Niet zozeer voor de bedrijven, alswel voor de werknemers”. ”We hebben nog een veel te hoog ziek teverzuim en een veel te hoge uit stroom in de richting van de WAO. Je kunt mensen om die reden niet con fronteren met een verlenging van de ar beidsduur per dag, ongeacht of we het WADDINXVEEN - De Stichting Welzijn Ouderen, waarvan directeur R.A.C. Vunderink kantoor houdt in de hal van de seniorenflat Prins Bernhardlaan 9, wordt in dit Gouwedorp steeds actiever. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Mer duidelijkheid voor de waterre creant. Met dat oogmerk hebben provitiale staten van Zuid-Holland vo rige week donderdag 13 december de Vrordening watergebieden en ple ziervaart vastgesteld, een nieuwe, alle>mvattende regeling voor de re creatie op, in en bij het water. In de seniorenflat aan de Prins Bernhardlaan 9 is ook het kantoortje ondergebracht van de Stichting Welzijn Ouderen Waddinxveen, waar directeur R.A.C. Vunderink dagelijks aanwezig is (Foto: Sjaak Noteboom). Eveneens exploiteert de SWOW een dienstencentrum voor ouderen, het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad. In dit dienstencentrum kunnen alle ouderen van Waddinxveen deelnemen aan vele activiteiten. Zo worden er diverse spel- en ontspan- ningsaktiviteiten georganiseerd, waar onder biljarten, kaarten, gymnastiek, handvaardigheid, koersbal, scrabble, rummycub, bingo, volkdansen, zang, soosmiddagen, stijldansen en culturele avonden. Iedereen vanaf 55 jaar is er van harte welkom. Ook organiseert dit dienstencentrum een zogenaamde "open tafel”, waar een warme maaltijd wordt geserveerd aan ouderen, die graag gezamenlijk willen eten en door persoonlijke om standigheden niet zelf kunnen koken. Deze”open tafel” vormt een onderdeel van de seniorenmaaltijden-voorzie ning, welke thans nog - gedurende de werkdagen - in dit centrum wordt uitge voerd. In de weekeinden vindt de ver strekking plaats via Souburgh. In haar breder opgezet ouderenbeleid wil de SWOW meer aandacht gaan ge ven aan: - educatie en vorming (cursussen voor ouderen op allerlei gebied); - sociaal-culturele activiteiten, recrea tie en sport; - thema-middagen, voorlichtingsbij eenkomsten en gespreksgroepen; - het bevorderen van de emancipatie en participatie van ouderen (middels ondersteuning, begeleiding, cursussen e.d.); - voorlichting en preventie (thema middagen); - zorg op maat in de thuissituatie, ten einde de zelfstandigheid zo lang moge lijk te kunnen laten behouden; - wonen, woonomgeving en verkeers veiligheid; - vrijwilligersbeleid. Bovengenoemde aspecten zijn ver werkt in het Beleidsplan 1991-1995, welke binnenkort zal verschijnen. Als één van de eerste aktiviteiten op het ge bied van voorlichting en preventie zal medio februari worden gestart met een Op 21 juli werd de Stichting Welzijn Ouderen Waddinxveen (SWOW) op gericht, welke zich -blijkens de statu ten- ten doel stelt ”het bevorderen van het welzijn van ouderen, de zelfstan digheid, de maatschappelijke integra tie, emancipatie en participatie van alle ouderen in Waddinxveen”. In kranten en tijdschriften is reeds veel geschreven over de toename van het aantal ouderen in het jaar 2000, waar bij zelfs is gesteld dat rekening moet worden gehouden met een verdubbe ling van het huidige aantal 65+-ers (de ’’dubbele” vergrijzing). Hierdoor zal niet alleen de zorgbehoefte toenemen, doch deze zal ook veranderen van ka rakter. De SWOW is een stichting voor ge coördineerd ouderenwerk en is werk zaam op allerlei terreinen van het wel zijn van ouderen. Een van haar taak stellingen is het bevorderen, dat groe pen en personen - betrokken bij de zorg voor ouderen - zo goed mogelijk sa menwerken en de zorg, hulpverlening en dienstverlening zoveel mogelijk op elkaar worden afgestemd en worden aangevuld (coördinatiefunktie). Hier bij is het voornemen om te gaan funge ren als een ’’platform” .waarbinnen overleg tussen de diverse organisaties plaatsvindt. ^MEDISCHE. CHR. AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat 3: 9.30 uur ds. N. v.d. Want 17.00 uur ds. N. v.d. Want Elke Woensdagavond: 19.30 uur ds. N. v.d. Want ROOMS-KATHOLIEKE KERK St. Victorkerk: Zondag: 09.30 uur Woensdag: 19.00 uur Vrijdag: 19.00 uur Ontmoetingskerk: Zaterdag: 19.00 uur Zondag: 11.15 uur Donderdag: 09.00 uur Elke 2e vrijdag van de maand: Anne Frank-centrum om 10.00 uur GEREFORMEERDE GEMEENTE BOSKOOP Kerkgebouw Mendelweg: 9.30 uur ds. C. A. van Dieren 15.30 uur ds. C.A. van Dieren Deze verordening komt in de plaats van drie bestaande regelingen, en voegt daaraan regels toe voor de ple ziervaart en voor de bescherming van rietkragen en andere natuurwaarden. Een nieuw element dat de verordening regelt is het varen met pleziervaartui gen en het innemen van ligplaatsen. De beperkingen voor de pleziervaart variëren van een maximum vaarsnel- heid van zes kilometer per uur tot eèn totaal vaar- of plankzeilverbod. Op deze manier kan de provincie de re creatiedruk in goede banen leiden en kunnen zones worden aangegeven voor verschillende recreatievormen. Gedeputeerde Peter van Heemst (re creatie, natuur en landschap) is blij dat het deze statenperiode uiteindelijk ge lukt is één uniforme regeling voor de pleziervaart vastgesteld te krijgen, die bovendien kan rekenen op een breed draagvlak bij de betrokken instanties en belangenorganisaties. ’’Zeker nu binnen de watersport de toervaart en vooral de kleine water sporten als roeien en kanoën toene men, is het belangrijk een duidelijke regeling te hebben waarmee je de re creatiedruk van de pleziervaart in de hand kunt houden”, aldus Van Heemst. Hij vertrouwt erop, dat ge meenten en rijkspolitie zullen meewer ken aan de controle en handhaving. cursus geheugentraining voor ouderen. Hiertoe zal eind januari een voorlich tingsbijeenkomst worden gehouden, waaraan de nodige publiciteit zal wor den gegeven. Voorts staat een cursus ’’weerbaarheid voor vrouwen 55+” op het programma van 1991Overige edu catieve cursussen en andersoortige ac tiviteiten zullen nog nader worden uit gewerkt. In alle watergebieden is het verboden een ligplaats in te nemen met plezier vaartuigen. Tijdens de zomer mogen ze echter ten hoogste drie dagen blijven liggen. Voor de Nieuwkoopse en Reeuwijkse Plassen maakt de verordening een an dere uitzondering. Daar mogen ple ziervaartuigen ’s zomers hooguit vier uur een ligplaats innemen. Vanwege de bijzondere natuurwaar den en het besloten karakter van deze plassen - ze liggen niet op een rondtre- kroute - is tot deze extra beperking be sloten. Ook de bescherming van riet(kragen) is in de verordening vastgelegd. Riet kragen zijn niet alleen onderdeel van het karakteristieke Zuidhollandse landschap, ze bergen tevens ecologi sche waarden. Het verbaast hem dat er nog steeds geen goede analyse is gemaakt waarom het ziekteverzuim in Nederland twee maal zo hoog ligt als in België en Duits land. Daarbij zou ook goed moeten worden onderzocht hoe de begeleiding door werkgevers kan bijdragen tot een ge ringer verzuim, hoe eigen verantwoor delijkheid van de werknemer kan wor den benadrukt en hoe zit het met het arbeidsethos. Hans Barth zou daarbij ook graag gea nalyseerd willen, zien in hoeverre het ziekteverzuim verband houdt met het werjc. ”Als de vakbeweging meer wil zijn dan puur belangenbehartiger voor primaire arbeidsvoorwaarden, dan moet dit bespreekbaar zijn”, aldus Barth. ”Het moet op basis van analyses moge lijk zijn nieuwe afspraken te maken. Het systeem van eerst een jaar Ziekte wet en dan WAO zou op de helling moeten. Als mensen al een jaar uit het arbeidsproces zijn, wordt het veel moeilijker om terug te komen in het ar beidsproces. Het is een kwestie van be geleiding”. l drie provinciale verordeningen die ide nieuwe regeling zijn samenge- xegd zijn de Piassenverordening, die sigers, beschoeiingen, meerpalen, vnders, bergruimten en dergelijke Ihandelt, de Woonschepenverorde- ng (voor woonschepen en bedrijfs- Mrtuigen) en de Verordening snelle ntorboten, die regels geeft voor het ven met speedboten, jetski’s en wa- tscooters. ADDINXVEEN - Nieuwjaarsdag (nsdag 1 januari) zal er in het War- nrplantsoen een wedstrijd gespeeld vrden tussen het huidige eerste elftal m Be Fair en het team samengesteld c kampioen van de derde klasse is ge- vrden. Ize oude glorie bestaat uit de vol gde spelers, die ook toegezegd heb- ti te zullen spelen: Piet Oskam, Wout Iskam, Koert en Jan van Rijn, Leo B, Klaas Angenent, Piet Koele, Kees Mioef, Cor van Triet, Hans Appel, 'm Bron, Siem Bos en Kees de legt. Trainer was de heer Piet van Mem. Joop Starreveld liep met de \g langs de lijn. Rien Monster was de Galleider en de verzorging was in hden van Joop de Kok. I huidige trainer Aad Jansen zal voor ee wedstrijd een keuze kunnen ma il uit een bijna volledige selectie, I afloop van deze wedstrijd, die om 100 uur zal beginnen, houdt het be- sur van Be Fair een nieuwjaarsrecep- tin de kantine. Deze receptie zal ge- hiden worden van 16.15 tot 17.30 tr. NEDERLANDS HERVORMDE KERK Brugkerk 9.30 uur ds. J. Boer, Benthuizen 17.00 uur ds. J.W. Goossen De Hoeksteen: 9.30 uur ds. J.J. Verhaar, Nieuwerkerk aan den IJssel 18.30 uur ds. G.C. Kunz Bethelkerk: 9.30 uur ds. P. V. Visser, Harderwijk 17.00 uur ds. G.C. de Jong, Sliedrecht Rehobothschool, Sperwerhoek: 9.30 uur ds. H. Russcher, Polsbroek Immanuëlkerk: 10.00 uur ds. H.H. Tulp, Driebergen 17.00 uur Kerstfeest GEREFORMEERDE KERKEN Kruiskerk: 10.15 uurds. P.A.C. Bongers 17.00 uur ds. P.A.C. Bongers Ontmoetingskerk: 9.30 uur ds. W. Baas, Sassenheim 17.00 uur geen dienst REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrijzinnig Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade: 16.00 uur Kerstmaaltijdviering met ds. E.H. Cossee OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg 29: Iedere zondag 10.00 en 18.30 uur leesdienst Ook bij een instelling voor gecoördi neerd ouderenwerk zijn vrijwilligers een onmisbare schakel. In Waddinx veen zijn zij actief bij het bezorgen van de maaltijden, het vervoer van oude ren, de ’’hand- en spandiensten”, de Telefooncirkel en voorts als bestuur ders), initiatiefnemer(s), begelei- der(s) of contactpersonen voor de vele activiteiten voor en door ouderen. Het beleid zal er op zijn gericht de vrij willigers zoveel mogelijk zelfstandig hun taken te laten verrichten, echter onder verantwoordelijkheid en bege leiding van de Stichting Welzijn Oude ren Waddinxveen. Met name geldt dit voor het sociëteits- werk en de overige recreatieve activi teiten, welke ’’onder de paraplu” van de stichting zullen plaatsvinden. De Stichting erkent en aanvaardt hier bij een aantal verantwoordelijkheden ten opzichte van de vrijwilligers, zoals het zorgdragen voor een goede verze kering en het geven van voorlichting en -zonodig - deskundigheidsbevordering. Voor nadere informatie over de werk zaamheden of het vrijwilligerswerk kunt u zich wenden tot het centraal bu reau van de Stichting Welzijn Ouderen Waddinxveen, Prins Bernhardlaan 9, telefoon 10396. WADDINXVEEN - De Zevenhui- zense postduiven vereniging Stormvlie- gers houdt haar jaarlijkse Kerstbingo op zaterdag 22 december in het clubge bouw aan de Zuidplasweg 8. Er zijn heel leuke prijzen. De aanvang van deze bingo is om 20.00 uur. Mededeling: De regeling ’’medische weekeinddienst” is uitsluitend bedoeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan wachten. Spreekuur waarnemend huisarts op zaterdag en zon dag van 10.00-11.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. Voor deze spreekuren behoeven geen afspraken gemaakt te worden. Aanvraag visites gedurende dezelfde uren als waarop er in het weekeinde spreekuur wordt gehouden. Buiten deze tijden is de waarnemend huisarts alleen voor zeer dringende spoedgevallen bereikbaar. J. Slager, Kerkweg-Oost 220, tel. 12737 (bij afwezigheid dierenarts Y.M. Klaare, Turfmarkt 94, Gouda, tel. 01820-18995 of dierenarts F.H.E. Edens, Bunchestraat 60, Reeuwijk, tel. 01829-4028). WADDINXVEEN - Vorig jaar is voor De Gouwe-waterpolo een sponsor- stichting in het leven geroepen om de topsporters bij De Gouwe extra trai- ningsfaciliteiten te kunnen bieden. Rucanor Sport, Van Ginkel Vakanties, aannemingsbedrijf J. Baas, Vink Ver- zekeringen/Centrale Volksbank en Ga rage Boonstoppel zijn de sponsors van het eerste uur. Nu het echter zowel op zwem- als op waterpologebied zo goed gaat en de badhuur ook omhoog is gegaan, is het van belang dat voor het continueren van de kwaliteit, de extra inkomsten op een hoger niveau gebracht worden. Het is daarom een goede zaak dat ook Kruiderij De Peperboom, parfumerie Mieke, Heemkerk installatie- en lood- gietersbedrijf,Noordegraaf’s Automo bielbedrijf (Citroen) en Quality en Ser vice Van der Panne (computersoftwa re) uit Alphen aan den Rijn tot het sponsorgilde van De Gouwe zijn toege treden. leen zeer spannende wedstrijd, die c het scherp van de snede werd ge- seld, maar sportief bleef heeft het Vddinxveense publiek kunnen genie- ti van eén echte derby. De C-l elftal- 1 van WSE en Be Fair ontmoetten el- hr in de Oranjewijk. Na een 0-2 wsprong voor Be Fair kwam WSE 12-2 terug. Opnieuw kon Be Fair uit ben tot 2-4. De uitslag werd uiteinde- 1; 3-4. lor deze overwinning staat Be Fair nog steeds met slechts 3 verliespun- ti aan kop. C-2 won met 1-0 van Nico ls Boys, C-3 met 1-2 van Olympia en G met 5-1 van Rohda. De overige wist rij den werden afgelast of de tms oefenden. ADDINXVEEN - Voor de jeugd vr Be Fair-voetbal is nu de winterstop i;egaan. De komende drie weken zal egeen competitievoetbal zijn, maar ei alternatief programma is er wel. 6 zaterdag 22 december speelt A-l te- gi Capelle A reg A-2 tegen Nicolaas lys A-l, C-l en C-4 tegen DWO en, Q thuis om 11.00 uur tegen Feye-. ord C-3. Isportzaal De Wadde zal dan om 9.00; tr het startsein worden gegeven voor k zaalcompetitie-gebeuren voor de I Fair-pupillen. De E-groep is het est aan de beurt. 6 vrijdag 28 december zullen de C-« tms meedoen aan een groot zaaltour- roi in Bleiswijk op uitnodiging van fixer Boys. Op zaterdag 29 decemberj s:len A-l en C-l waarschijnlijk tegen; IVP en komt B-l uit tegen Olympia' tegionaal, terwijl B-2 tegen Nicolaas1 lys B-l in aktie komt. Fmend jaar brengt de provincie een vterkaart uit, waarop de gevolgen, d de verordening voor de pleziervaart heftin beeld zijn gebracht. I kaart, die in een grote oplage ver- sdjnt, zal onder meer worden ver- seid via watersportverenigingen, jhthavens, bruggen, sluizen, ge nenten, VW-kantoren en bibliothe- ki. I provincie zal met borden aangeven var wat is toegestaan of verboden, ’ponsors zijn welkom om deze bebor- ag te financieren”, aldus Van l.emst. Het uiteindelijke doel is het mede-be- werkstelligen van ’’zorg op maat in de thuissituatie”, hetgeen betekent dat voor veel ouderen thuis of in hun di- rekte woonomgeving in hun zorgbe hoefte moet worden voorzien. De stiching kan hierin een voorwaar denscheppende rol vervullen, te weten het stimuleren van de samenwerking tussen de diverse instellingen en (oude ren) organisaties, het initiëren van be leid, het ondersteunen van overleg structuren, het bewaken van gemaakte afspraken en het voeren van het secre tariaat. Ook behoort tot haar takenpakket het geven van voorlichting en advies aan ouderen of ouderenorganisaties en - in dien nodig - zelf voorzieningen op te zetten. Dit houdt in, dat de SWOW er voor zorgt, dat de voorzieningen bij ouderen bekend zijn en dat men weet waarom of op welke wijze men hiervoor in aan merking kan komen. De activiteiten, die voor en door oude ren georganiseerd worden, zullen dan ook steeds weer moeten beantwoorden aan de verschillende situaties, vragen en behoeften van ouderen. De zes werkterreinen van de SWOW zijn als volgt te onderscheiden: 1. Coördinatie: Het bevorderen dat or ganisaties en personen, die werk doen voor ouderen zo goed mogelijk samen werken en de zorg op elkaar af te stem men en zoveel mogelijk op elkaar te la ten aansluiten. 2. Ontwikkeling: Uitzoeken of er nieu we, dan wel nadere voorzieningen door ouderen gewenst worden en hoe deze kunnen worden gerealiseerd. 3. Adviezen: Het geven van adviezen (gevraagd en ongevraagd) aan zowel de overheid als aan organisaties over za ken, die voor ouderen van belang zijn. 4. Informatie: Het geven van voorlich ting aan ouderen over regelingen, acti viteiten en voorzieningen. Hierbij ligt het in de bedoeling om spreekuren in de wijk te gaan houden. Hierbij wordt het wenselijk geacht om - in samenwerking met de in Waddinx veen werkzame zorginstellingen - een centraal informatie-punt in het leven te roepen, waar de ouderen terecht kun nen met alle vragen op het gebied van de ouderenzorg en het ouderenwerk. 5. Service verlenen: Het ondersteunen van organisaties van ouderen of groe pen ouderen bij zaken of activiteiten, welke zij willen aanpakken. 6. Organiseren: Het organiseren van voorzieningen en activiteiten voor zover anderen dit niet (kunnen) doen. OUDEJAARSAVOND EN NIEUWJAARSDAG Voor de praktijk van de huisartsen Van Heel, Siemons, Hertogh en Wilms heeft dienst: Arts: G. Siemons, Mozartlaan 2-4, tel. 12676. (oudjaar) Arts: T.S. Wilms, Joke Smithoeve 30, tel. 18613. (nieuwjaar) -

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 5