i I K/ - j Weekblad voor Waddinxveen - Donderdag 3 januari 1991 Pagina 13 woningen in de Bomenwijk. de wacht mee. Pater T. Buitendijk nam het herderschap over van de lag-;.. i Bij de ABN Bank aan de Kerkweg-Oost volgde A.A. Bostelaar (links op de foto) in maart W. Oosterom als directeur van het kantoor Waddinxveen op. Het heren-waterpoloteam van De Gouwe promoveerde op Tweede Pink- sterdag in juni officieus naar de eerste klasse van de KNZB. Later moest de wedstrijd onder protest worden overgespeeld, maar de Waddinxveners ble ven eerste klasser. Sportwethouder P.F.J. van Schie (CDA) kwam de wa- terpoloërs in het Goudse zwembad De Tobbe feliciteren. In mei nam de drumband Cormula’s een vernieuwde oefenruimte in ge bruik in de wijkschool St. Jozef (Kanaalweg). Rechts een trotse directeur B.F. Langendam. zoals Groensvoorde, Luifelbaan en grote braderie en die werd weer in mei in de Dorpstaat gehouden. Op de braderie liet een klompenmaker temidden van demonstraties, attracties, aanbiedingen en voordelacties zien wat hij kon. De landelijke politiereorganisatie deden in maart de regionale politiekorpsen in Gouda en omgeving actie voeren voor indeling in het district Midden-Holland (Leiden en Gouda). Een spreekbeurt van minister mr. Ernst Hirsch Ballin (Justitie) inde Ontmoe- tingskerk werd aangegrepen om de bewindsman de regionale politievisie mee te delen. Hier overlegt hij met "woordvoerder” bur gemeester C.M. van der Linden. Winkelverbouwingen en winkelopeningen maakte Waddinxveen in 1990 evenzeer mee. In mei keken Carla van Mullem en haar man hoe hun kinde ren ’’Carla’s Kindermode” (Koningin Wilhelminaplein) officieel openden. In september ging het winkeltje in tricotstoffen ’’Iets” van Ineke de Bruin en Elma Roseboom aan de Oranjelaan open. De heropening van poelier Cock Smit in de Passage was in april, terwijl ”::t Pijke” van Piet en Wil van der een De later in het jaar met de VUTgegane gemeente-ambtenaar W.A.J. de Winkel van Openbare Werken en -Bedrijven (rechts op de foto) leverde in juli met een sleuteluitreiking voor herbewoning zijn bijdrage aan de feeste lijke oplevering van 24 gerenoveerde flatwoningen van de woningbouwver eniging Waddinxveen aan de Willem de Zwijgerlaan. In juni was er de feestelijke oplevering van het groot onderhouds- en isolatieplan van 441 Waddinxveense winkelcentra hielden weer enkele openlucht-activiteiten, de Passage, maar er was maar één Tijdens een brutale inbraak in de hervormde Brugkerk aan de Kerkweg-Oost namen in november inbrekers zilveren avondmaal drinkbekers, een schenkkan en zilveren broodschalen mee. De waarde van deze historische voorWerpen wordt geschat op één ton Van de dieven ontbreekt nog ieder spoor. Wielaard voor de fiets (Dorpstraat) van Jans en Lindert Wielaard hero pende met een receptie in januari een compleet vernieuwde zaak, die sinds 1937 bestaat. de gemeen- Pijl-Kerkhoven in september op de hoek Dorpstraat/Kerkweg-West boetiek voor damesmode in een maatje meer opende. In het Haagse Provinciehuis benoemde de Zuidhollandse commissaris der Koningin mr. S. Patijn in april burgemeester C.M. van der Linden tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau. Dit als waardering en erkenning voor zijn verdiensten voor de gei schap. De nu 59-jarige Kees van der Linden is nu 22 jaar burgemester en zwaait sinds 1982 de scepter in Waddinxveen. De bedrijvigheid in het bedrijvenpark Coenecoop leidde in 1990 tot eerste palen, eerste stenen en officile openingen. Directeur J. Bosma van compu- terbedrijfASA C Nederland BV had voor de spectaculaire opening van zijn bedrijf in april op de rug van een parachutist de sleutel van zijn nieuwe be- drijf meegenomen De met de VUT gegane Zuidhollandse woningbouwambtenaar L. van Dijken kwam in oktober naar de Waddinxveense woonwijk Zuidplas voor het slaan van een officiële paal voor een nieuwe reeks door Noorlander Bouw BV te bouwen koopwoningen. Links een feliciterende burgemeester C. M. van der Linden en rechts een lachende aannemer S. Noorlander. De rooms-katholieke St. Victorparochie maakte in juni een wisseling van naar Lisse vertrokken pastoor C.J. van der Voort. 7 JggSk. In maart namen Martin van Zanten en Miranda Baan hun geheel ver nieuwde cafetaria-eethuis ”Het Ouwe Dorp” (Dorpstraat) met een receptie in gebruik. ■F P In januari dronk onderwijswethouder K.W.Th. van Soest (WD) met schooldirecteur D. E. van der Weide op de levensvatbaarheid van de 25-ja- rige openbare Klaas de Vriesschool (Herman Heijermanslaan), maar in de loop van het jaar werd die door het dalende leerlingenaantal steeds somber der. - M MM SM» L--- WADDINXVEENSE HOOGTEPUNTEN VAN 1990 -■ ■<5 s? W. 7®?

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 13