k WADDINXVEENSE HOOGTEPUNTEN VAN 1990 1 i I a a wii l a Pagina 9 Weekblad voor Waddinxveen - Donderdag 3 januari 1991 De eerstgeborene van 1990 in het ruim 25.000 inwoners tellende Waddinx- 1 veen was in januari Yfke Ossentjuk, de dochter van het tandartsenechtpaar Mark en Leontine Óssentjuk-Lempers (Roosje Voshoeve). Het drietal kreeg felicitaties van burgemeester C.M. van der Linden en Brugcentrum- voorzitter J.A.M. Linderhof. onveilige Brugweg. Het tracé van de alleen met grote provinciale steun in 1991 aan te leggen rondweg is hier gedacht. Pianist Louis van Dijk zette in novem ber het 50-jarig bestaan van de her vormde Immanulkerkgemeente muzi kaal luister bij met het Orkest Musica di Gloria. van voedselpakketten voor Roe- In juni toastten op het bedrijvenpark Coenecoop Waddinxveens burge meester C. M. van der Linden en Boskoops burgemeester drs. J.J. Spros op het succes van het uit Boskoop afkomstige Volvo-autodealerbedrijf van de gebroeders Hooftman. WVC-topambtenaar H.A. de Boer, secretaris-generaal van het ministerie van WVC, kwam in november naar Waddinxveen voor de officiële ingebruikname van het Gouwebad ’’de Sniep" aan de Sniepweg. In aanwezigheid van een lachende loco-burge- De Export Award 1990 werd in november toegekend aan machinefabriek Van den Berg Waddinxveen BV (Henegouwerweg). Directeur Harry van Eek (rechts op de foto) kreeg de prijs voor aandachttrekkende exportresul- taten van zijn bedrijf uitgereikt tijdens de tweedaagse ondernemersbeurs in Bleiswijk door topambtenaar dr. W. Maarse Nzn. Aan de Pater Jornaweg - een zijstraat van de Tweede Bloksweg - verrees een nieuw woonwagencentrum, dat door de bewoners van het tijdelijke cen trum aan de Dreef (nu een parkeerterrein in wording) in mei eindelijk in ge bruik genomen kon worden. De daar direct door de bewoners ontwikkelde bouwactiviteiten bleken legaal te zijn. Het jaar 1990 begon met de inzameling (op de foto door de Centraal Hervormde Gemeente, die Het Anker Op de Piasweg heeft de gemeente Waddinxveen in september wegvers mallingen gemaakt om het doorgaande verkeer te dwingen langzamer te rij den en te bewegen een andere route te nemen. Er kwam ook een snelheids beperking tot 60 km per uur en er werden nog andere voorzieningen getrof fen. Toch viel er in december een verkeersdode. Heel 1990 werd in Waddinxveen-Oost beheerst door de op hoorzittingen, in raadscommissies en in de gemeenteraad volop bediscussieerde gemeente lijke plannen voor de aanleg van een noordelijke omleidingsweg voor de Jac. Hogendoorn stond er in maart bij stil dat zijn bedrijf in behang, glas en schilderwerken bestond. Waddinxveners houden ook van reünies. Oud-leerlingen van de her vormde Rehobothschool (Sperwerhoek) lieten zich in april 50 jaar later fo tograferen bij De Hoeksteen. In september opende G. van der Veen (links), voorzitter van Horecaf Nederland, het nieuwe restaurant Bibelot aan de Limaweg van Ton en Caroline Ververs, die tot de zomervakantie aan de Passage actief waren. In het verlaten horecabedrijf werd in novem ber eetcafé-biljartcenter De Diamond gevestigd. Ter gelegenheid van de opening van Bibelot kreeg T. Ververs sr. (rechts met zijn echtgenote), die in februari de eerste paal had geslagen, de gouden eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje-Naussau opge speld. Een vuurzee verwoestte in september de schuur en hooiberg van A. L. Oudijk aan het Noordeinde, maar de brandweerlieden uit Waddinxveen en Gouda wisten de boerderij van de Waddinxvener te sparen. Burgemeester C.M. van der Linden opende in juni de verbouwde rayon- vestiging van de Verenigde Spaarbank (Koningin Wilhelminaplein), bij welke gelegenheid docent G. Andeweg (links) van de samenwerkings school voor HAVO-Atheneum een cheque van f 1.500,- kreeg voor een scholierenuitwisselingsproject. Rechts directeur A.JVerschoof-Jenner van De in oktober officieel geopende rioolwaterzuiveringsinstallatie voor Waddinxveen, Boskoop en Reeuwijk-Dorp gaf in de loop van 1990 in Wad- dinxveen-Noord veel gegraaf in verband met de aanleg van een rioolperslei- ding van de Willem de Zwijgerlaan via de Gouwe naar de Henegouwerweg. Middelbare scholieren uit Pelhrimov in Tsechoslowakije zijn in septem ber met hun begeleiders een week lang te gast geweest van de samenwer- kingswerkingsschool voor HAVO-Atheneum (Sniepweg). De in het kader van een uitwiselingsproject naar Waddinxveen gekomen scholieren viel ook een ontvangst on het gemeentehuis ten deel, t menie r als inzamelplaats had ingericht) en eindigde met een geldinzamelingsactie om de Russen de winter door te helpen. Voor de Russen had zich een plaat selijk werkcomité geformeerd. Tijdens een open huis in oktober kon de bevolking kennis nemen van de Turkse moskee van de Turks Islamitische Kulturele Vereniging aan de Staringlaan. Daar staat Waddinxveens tweede moskee. Er was een rondleiding en er waren Turkse hapjes en drankjes. i 7'- zrc de kantorengroep Waddinxveen, Boskoop, Bodegraven. V 1 M i XSÏAtlKANT OM tul' Qiif 4 A

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 9