ZVH wint Tegenslag Tij sterman eenvoudig Passage-Noord is betere lokatie Echtpaar vecht moedig door Sjoelen Kwiek hield tournooi voor scholieren Kleuren-tv WSE-loterij Spelregel- team bij Be Fair Korbis onderuit CURSUS HONDEN Be Fair verslaat ZVH 3 Goede start van Flyers Vuurwerk bij WSV Open Cirkel vrede-lievendj S Oefenwedstrijden Dames Prestaties Zware averij Uitslagen Diploma -r Ik Pagina 19 Weekblad voor Waddinxveèn - Woensdag 9 januari 1991 SPORT .RECREATIE Een kleurentelevisie van Heemskerk BV voor de familie Griffioen. Foto: WADDINXVEEN - De eerste wedstrijdweek van de dertiende Parijs- Dakar Rally 1991 heeft een enorme aanslag gepleegd op het incasserings- en doorzettingsvermogen van Kees en Mieke Tijsterman uit Waddinx- veen. WADDINXVEEN - De basketballers van Flyers-heren 1, 2 en 15 begonnen het nieuwe jaar uitstekend en behaal den allemaal een overwinning en be hielden zo hun toppositie in de compe titie. Zeker de overwinning van heren 2 op Popeye was een goede prestatie. Heren 1 trad aan tegen Gunco uit Rot terdam. De eerste helft was volledig voor Flyers en met een voorsprong van 21 punten begon men met volle moed aan de tweede helft. Toen liep het in eens niet meer en vooral met vechten tegen zichzelf werd toch nog een be nauwde overwinning behaald. Eind stand 91-90. Topsgoorders: Walter Dijkhuizen en Marlon Dorsiel met 19 punten. Heren 2 had nog een appeltje te schil len met Popeye uit Bodegraven. Het vorig seizoen werd tweemaal met mi niem, verschil verloren. Nu pakte het anders uit. Met goed basketbal werd Popeye steeds onder druk gezet, daar bij werd er goed verdedigd, zodat de schutters van Popeye geen kans kre gen. De rust werd bereikt met een kleine voorsprong (39-32). De tweede helft was helemaal voor Flyers. Eindstand 72-57. Topscoor ders: Marlon Elkerbout met 13 en Rob- boeg is de WSE-loterijcommissie in middels gestart met de voorbereidin gen voor de grote feestavond die ge houden gaat worden rond de finale trekking op 15 juni 1991. om 19.00 uur tegen hekkesluiter Re flex. Om bij de Kanaaldijk-Sniepweg te kunnen blijven spelen zullen door Be Fair-voetbal gesprekken worden ge voerd met alle in de gemeenteraad ver tegenwoordigde partijen. Voorzitter Van den Brink zegt te weten dat uit spraken van burgemeester C.M. van der Linden in het Weekblad voor Wad- dinxveen over het bouwen van een WADDINXVEEN - Woensdag 9 ja nuari is er in het gebouw van de schut tersvereniging Waddinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan weer een sjoel- avond. De uitslagen van de sjoelavond van 19 december zijn: Klasse A: 1. Wim Slingerland jr (1386 pnt), klasse B: 1. Teus Visser (1280 pnt), klasse C: 1. Asha den Drijver (1210 pnt), klasse D: 1. Mike van Beek (1061 pnt) en klasse E: 1. Olaf Vink (1045 pnt). Zanten met 37 punten en Michiel v.d. Ark en Derk Deenik met 14 punten. Dames 3 speelde een goede eerste helft, maar kon dit niet doorzetten in de tweede helft en verspeelde zo de verkregen voorsprong en verloor met klein verschil van Jumpers uit Den Haag. Eindstand 30-33. Topscoorder: Nancy van Dam met 10 en Monique Noordhoek en Lia van Zandbergen met 6 punten. De toekomst van Waddinxveen Flyers, jongens en meisjes adspiranten, deden het uitstekend afgelopen weekend. Beide teams speelden hun laatste wed strijd van de eerste helft van de compe titie. De meisjes traden aan tegen Zoe- bas uit Zoetermeer en behaalden een ruim verdiende overwinning. Alle pe riodes werd in winst omgezet. Eind stand 89-18. Topscoorders: Joyce Hulst met 30 punten en Jolanda Bink met 16 punten. De jongens speelden hun wedstrijd te gen Westland Stars uit ’s Gravenzande en scoorden nog meer punten dan de meisjes. Eindstand 111-17. Ook hier was er sprake van een groot overwicht. Topscoorders: Martin Groot met 24 en Erik Verboom met 23 punten. Een paar oefenwedstrijden konden za terdag bij Be Fair doorgang vindenOp het gebakoveld won B-l met 6-1 van DSO B-regionaal en verloor C-3 met 0- 6 van DSO C-l. De velden werden thuis opnieuw afgekeurd. Uit speelde C-l in Leidschendam tegen SÈV en won met 2-6. Tonegido wist in de beginfase van elke set het initiatief te nemen en telkens een voorsprong te pakken. Maar de nummer twee van de divisie wist op het juiste moment zichzelf weer op te pep pen en kon via de setstanden 13-15, 8- 15 en 13-15 de volle winst naar Zeven huizen nemen. Zaterdag spelen de dames om 17.00 uur tegen Ekspalvo in eigen huis. De dames van ZVH spelen zaterdag 9 februari om 17.00 uur in Zevenhuizen tegen streekgenoot DOS voor de derde rond NSW-beker. Het Rucanor/Toyato-duo werd voort durend geplaagd door tegenslagen en het echtpaar uit Waddinxveen snakt dan ook naar vandaag (woensdag) als de reeds sterk uitgedunde karavaan een dagje mag uitrusten in Agadez. Op die rustdag hopen Kees en Mieke Tij sterman hun Rucanor/Toyota 4Runner te voorzien van nieuw materiaal. De verbindingsetappe op 2 januari van Tripoli naar Ghadames verliep voor beiden nog zonder grote problemen, maar tijdens de eerste marathonetappe die uit twee gedeelten bestond en van Ghadames via Indri naar Ghat voerde, verloren Kees en Mieke veel tijd, om dat de rubberen motorsteunen onder de extreme hitte bezweken. Kees Tijsterman kwam geteisterd aan in Ghat, nadat hij 1095 kilometer lang had moeten zwoegen in de onmetelijke Libische zandvlakten. ”De wagen rijdt uitstekend. Die is zo sterk als een beest, maar doordat de rubber-motor- steunen als het ware smolten, ging de motor ontzettend trillen. Daardoor konden we onmogelijk hard gaan. Onze assistentie-wagen met Jan van Tuyl en mijn broer Willem ondervond dezelfde problemen. We willen het eu vel met standaard-steunen verhelpen en daarom hebben wij via andere Toyota-rijders steunen gekregen”, zei Kees die door het stof nauwlijks her kenbaar was. bert Kaufman met 11 punten. Heren 15 behaalde de voerde overwin ning op rij en is nog steeds ongeslagen. Nu was het de beurt aan Punch uit Delft. De eerste helft zag het nog net zo best uit en met de rust keek men tegen een achterstand aan van 5 punten. De tweede helft werd meteen orde op zaken gesteld en kreeg men de wed strijd in eigen hand. Al bleef het span nend tot het einde. Eindstand 60-55. Topscoorders: Alfred Gerrits met 16 en Gert-Jan Oskam met 10 punten. Heren 3 kon het niet bolwerken tegen Blitz uit Voorschoten. Steeds moest er geknokt worden tegen een achterstand van een paar punten. Via een ruststand van 24-30 werd het uiteindelijk 57-70. Topscoorders: Gert-Jan Oskam met 16 en Johan Arendse met 12 punten. Heren 4 scoorde er lustig op los tegen Jumpers uit Den Haag. In de eerste helft werd de wedstrijd reeds beslist. Via 37-18 werd de eindstand bereikt en wel 85-36. Topscoorders: Arjan van Toon van der Burgt kan nog steeds niet beschikken over drie spelers, Jan Clar- deij, Mark Dronkers en Edger Tink-' hof. Cees van Opijnen verving Jan Clardeij in de basis. Nadat iedereen een keer geserveerd had, werd het eerste punt door EAVV gescoord, die verder een 0-2 voor sprong nam. Dit was echter van korte duur. Na een sterke opslagbeurt van Laurens Clardeij wist ZVH met 3-23 voor te komen. Deze voorsprong werd door een sterke blokkering steeds ver der uitgebouwd, wat resulteerde in een 15-5 setwinst. In de tweede set waren de spelers van ZVH even niet bij de les, door de ge makkelijke winst in de eerste set, was er nu concentratieverlies te bespeuren. EAW wist dit te gebruiken en kwam met 0-6 voor, voordat ZVH er iets te gen over kon stellen. ZVH ging moei- lijker serveren en de pass bij EAVV werd daardoor minder, zodat de Ze- venhuizense blokkering geen moeite meer had met de EAW-smashes. Met 15-11 ging deze set naar Rentokil toe. Ook de derde set werd met 15-5 door de gastheren gewonnen, die zodoende aan de kop van de eredivisie blijven staan. Zaterdag spelen de heren in Kampen uur 51 minuten en 52 seconden op de toen leidende Citroen ZX van Jackie Ickx. Die positie kon het tweetal dat op een bewonderenswaardige wijze de moed erin houdt en zich als echte Pa- rijs-Dakar-routiniers niet van de wijs laat brengen, niet verbeteren in de be trekkelijk makkelijke etappe van zon dag, want in de etappe door Niger van Tumu naar Dirkou (601 kilometer) re den zij driemaal lek. Uitslag eerste deel eerste etappe, Ga- dames-Idri, 594 km: Auto;s: 1. Ickx (Bel.) Citroen 2.06.51, 2. Lartique (Fra.) Mitsubishi op 0.59, 33. Tijsterman (Ned.) Toyota op 2.14.22. Uitslag tweede etape Ghat-Tumu (681 km): Auto’s: 1. Auriol (Fra.) Lada 3.17.11, 2. Ickx (Bel.) Citroen op 16.16. Uitslag derde etappe Tumu-Dirkou (601 kilometer): Auto’s: 1. Shinozuka (Jap.) Mitsubishi 1 uur 5 minuten en 48 seconden, 2. Eriksson (Zwe.) Mitsubishi op 2.39. Algemeen klassement: 1. Vatanen (Fin.) Citroen 9 uur 1 mi nuut en 4 seconden, 2. Lartique (Fra.) Mitsubishi op 2.50, 3. Ickx (Bel.) Ci troen op 34.11, 4. Waldegaard (Zwe) Citroen op 48.42,5. Auriol (Fra.) Lada op 1.15.45, 28. Tijsterman. De dames van ZVH gingen zaterdag naar Voorburg toe, om het op te nemen tegen Tonegido, de nummer tien van de tweede divisie. Trainer Willem Jan van Yperen moest het team laten spe len met een niet honderd procent fitte Carin Nagtegaal. Deze kon de gehele week niet trainen vanwege ziekte. In een ongeïnspi reerde wedstrijd wisten de Zevenhui- zense dames toch de nodige punten binnen te halen. Prestatief gaat het Be Fair niet slecht, stelde Van den Brink. De hoogste ju- nioren-elftallen spelen een belangrijke rol aan de kop van hun klasse. Be Fair’s eerste elftal speelt na een moeizame start bovenin weer mee. Een groep zeer enthousiaste mensen haalt bij Be Fair elke week oud papier op. De opgehaalde hoeveelheid is bijna een kwart van de totale oud-papier pro- duktie van de gemeente Waddinxveen. Van de opbrengsten worden leuke din gen georganiseerd. Op donderdag 3 ja nuari is het nieuwe sub-tropische Gou- webad ”de Sniep” voor een aantal uren gehuurd ten behoeve van alle leden. De sponsorcommissie is erin geslaagd het hele hoofdveld te omzomen met re clameborden van de sponsors. De sponsoring is al met al een belangrijke WADDINXVEEN - De hondensport vereniging Waddinxveen (HSVW) start zaterdag 9 februari met een ge drag- en gehoorzaamheidcursus voor honden van ongeveer 15 lessen. Deze cursus wordt gegeven op zaterdagmid dag van 16.15 uur tot 17.30 uur en op maandagavond van 19.30 uur tot 20.45 uur. De cursus is toegankelijk voor honden vanaf 7 maanden. Voor honden jonger dan 7 maanden worden er puppycur sussen gegeven. Deze zijn voor honden vanaf 3 maanden. Voor de gedrag- en gehoorzaamheid cursus op zaterdagmiddag kan men zich nog aanmelden op nummer 01727- 16467. In december deden er 26 deelnemers examen. Het hoogste aantal punten be haalde A. Verbeek met hond Tjarco, een leonberger (98 punten), hetgeen een evenaring is van het clubrecord dat op 99 punten staat. Bij de gevorderden legden 3 mensen het examen met goed gevolg af. ZEVENHUIZEN - De volleybalheren van Rentokil-ZVH uit Zevenhui zen wonnen eenvoudig in drie sets (15-5, 15-11, 15-5) van de Arnhemse staartclub EAW. De landskampioen kon met een door blessures geha vend team zich zelfs een aantal slordigheidjes veroorloven. Alleen bij een 0-6 achterstand in de tweede set moest coach Toon van der Burgt zijn mannen even stevig toespreken. WADDINXVEEN - Het bestuur van de christelijke voetbalvereniging Be Fair zal alles in het werk stellen om op het complex in het Warnaar- plantsoen te kunnen blijven voetballen. Dat heeft voorzitter R.W. van den Brink in de Nieuwjaarsrede voor de leden van zijn vereniging gezegd. woon- en winkelcomplex op het Be Fair-terrein verkeer zijn gevallen. Van den Brink: ’’Bovendien is door het CDA zelfs aangedrongen op een gron dige studie van het plan Passage- Noord. Vanzelfsprekend gaat ook onze voorkeur uit naar deze mogelijkheid. Uit onderzoekingen is tevens geble ken, dat Waddinxveen met 30.000 in woners nog behoefte heeft aan 5.000 m2 winkeloppervlak. De oppervlakte van één voetbalveld bedraagt 7.000 m2. Wij zouden dus 4 velden moeten ontruimen voor de oppervlakte van maximaal één veld”. De Be Fair-voetbalvoorzitter had het in zijn Nieuwjaarsrede niet alleen over de geplande bouw van een winkelcen tra op het terrein aan het Warnaar- plantsoen, maar besprak ook de degra datie van het eerste elftal naar de vierde klas KNVB, de gestage groei van het ledenaantal (nu de 550 gepas seerd) en het besluit van de jeugdcom missie om aan het eind van dit seizoen voltallig af te treden. Ook in de laatste etappe op Libische bodem van Ghat naar Tumu (681 kilo meter) liepen de ”Tijstermannen” zware averij op, toen de Rucanor/ .Toyota een grote steen tegenkwam die het hele onderstel ontwrichtte. De tussenas en dwarsbalken waarop de versnellingsbak steunt, moesten wor den vervangen, maar dat kon alleen met assistentie van het tweede Ruca nor/Toyota team. Dat wachten kostte Kees en Mieke Tij sterman anderhalf ur. Op hun beurt moesten daarna Jan van Tuyl en Wil lem Tijsterman de komst van Anne Kies met de vrachtwagen afwachten. Door die tegenslag zakten Kees en Mieke Tijsterman zaterdagnacht naar een 28ste plaats in het algemeen klasse ment terug met een achterstand van 7 Tevens heeft men alweer initiatieven genomen voor een vervolg op deze zo succesvol verlopende loterij. In een speciale kerstgroet aan alle honderd lo tenverkopers maakte WSE bekend dat op 15 maart de plannen gepresenteerd gaan worden. van Triet (Eben WADDINXVEEN - Het is weer een aantal jaren geleden dat Be Fair-voet bal mee kon doen aan de jaarlijkse spelregelwedstrij dengeorganiseerd door de KNVB. De reden was dat er niemand was met zoveel kennis en de interesse om een groep jongens te trainen in de zo be langrijke materie van spelregels. Inge Rehorst, ooit bij Be Fair begon nen en op allerlei manieren actief, had reeds in 1978 succes in de spelregel- competitie toen hij met een Be Fair team kampioen werd. Later vertrok Inge naar WSE waar hij maar liefst in 5 jaar viermaal kampioen werd. Een on gekend succes. Vorig jaar werd Wad dinxveen kampioen onder zijn leiding. Terecht is de jeugdcommissie van Be Fair heel content met de terugkeer van ”hun” Inge, die coach is van het B-2 elftal en het kon niet uitblijven dat in middels volop wordt geoefend bij Be Fair met moeilijke en gemakkelijke spelregels. Vrijdag 22 januari vindt in de kantine van Waddinxveen de voorronde plaats waar twee teams van Be Fair, twee teams van Waddinxveen en een team van Gouda elkaar zullen ontmoeten. Alle winnaars van de voorronde, plus daarnaast de drie hoogst scorende teams, zullen in de finale uitkomen op vrijdag 1 februari. WADDINXVEEN - Tafeltennisver eniging Kwiek organiseerde weer het tafeltennistoumooi voor basisscholie ren van groep 7 en 8. Maar liefst 130 leerlingen van de di verse Waddinxveense basisscholen wa ren naar het Kwiek-clubgebouw aan de J.W. Frisoweg gekomen. Er werd gespeeld in één meisjespoule en vier jongespoules. Op vijf tafels werden er over de hele dag zo’n 320 partijen gespeeld. Door het grote aantal inschrijvingen zag de organiserende vereniging zich genoodzaakt een limiet in te stellen, wat voor een aantal kinderen een te leurstelling betekende, omdat zij niet konden deelnemen. Hoewel tafeltennisvereniging Kwiek zich dit jaar zal beraden hoe dit pro bleem kan worden opgelost, wordt vooralsnog niet uitgeweken naar een sporthal. ”Het scholierentoumooi is vooral een recreatief tournooi, waarbij gezellig heid een belangrijke plaats inneemt. We zijn van mening dat dit specifieke sfeertje alleen in ons eigen clubgebouw het best tot zijn recht komt”, aldus se cretaris Dick Sol. Nadat rond 13.00 uur de eerste prijzen waren uitgereikt, volgde rond half zes de rest. Organisatoren Henk Bloks en Ronald Verboon konden, met de vele Kwiek-vrijwilligers, tevreden terug blikken. WADDINXVEEN - Met een 3-0 winst is het nieuwe jaar voor wat betreft de volleybalheren van CVB Bank/Be Fair zeer goed begonnen. In een voortreffe lijke partij werd lijstaanvoerder Rento- kil/ZVH gedesillisioneerd naar huis ge stuurd. In de eerste set was hier nog niets van te merken. De strijd ging gelijk op en ZVH nam zelfs tot tweemaal toe een voorsprong (5-8 en 8-11Be Fair kreeg echter steeds meer grip op de aanval van ZVH mede dank zij goed blok- keerwerk. Be Fair kwam terug tot 12- 12 en ging zelfs erover heen (15-12). In de tweede set werd al snel duidelijk dat Be Fair een enorme opsteker had van de eerste set. Al zeer snel werd er uitgelopen naar een 6-2 voorsprong. Coach Poot van ZVH probeerde het nog via een time-out maar kon niet ver hinderen dat Be Fair verder uitliep naar 12-5. Be Fair speelde echt de sterren van de hemel en er was geen zwakke plek te ontdekken. ZVH kon niet verhinderen dat ook de tweede set verloren ging (15-9). In de derde set was het gedaan met ZVH. Al heel snel stond er een score op het bord van 12-4 en het verbaasde ook niemand dat ook deze set naar Be Fair ging (15-5). Coach Van Diermen was uiteraard zeer tevreden met het resultaat maar nog meer met het getoonde spel. Coach Poot van ZVH complimenteerde Be Fair met de mededeling dat dit de sterkste tegenstander was die ze ont moet hadden. Deze week zal in sportzaal Groens- waard moeten blijken of deze wedstrijd een bevlieging was want dan komt Ska- nia 2 op bezoek die tweede op de rang lijst staat. WSE). WADDINXVEEN - Voor de familie Griffioen 1990 op de valreep nog een leuke verrassing in petto. Zij werden verblijd met een kleurentelevisie. Het was de heer J. Heemskerk, de audio- en videospecialist van de Dorpstraat, die de hoofdprijs van de decembertrek- king van de WSE-seizoenloterij kon overhandigen. Trekkingslijsten die een volledig over zicht geven van winnaars en prijzen zijn weer in de diverse winkelcentra en in de kantine van de voetbalvereniging in de Oranjewijk, aangebracht. Op zondag 20 januari volgt de zesde trekking van het grote kansspel van de oranje-zwarten. Een reischeque ter waarde van 1000,- (Van GInkel) is dan de hoofdprijs. Met de helft van de trekkingen voor de WADDINXVEEN - Wanneer Korbis- korfbal de uitwedstrijd tegen RWR uit Rhoon zal gaan spelen zal dat een re vanche moeten worden voor de eigen lijk onnodig geleden verliespartij in Waddinxveen. Voor de koppositie bepaald geen goede zaak deze krappe nederlaag; want met de cijfers 9 voor en 10 tegen bleven de Waddinxveners met lege handen achter. Uitermate jammer want een groot deel van de wedstrijd stond Korbis aan de goede kant van de score; op een gegeven moment zelfs met drie punten verschil. Een schotloze periode aan het einde van de wedstrijd luidde in feite de ne derlaag in; want een toch goed spe lende RWR wist van een 9-6 achter stand terug te komen tot een nipte overwinning. Het wedstrijdverloop overziende had een gelijke stand de spelverhouding wel het beste weergegeven maar de werkelijkheid was helaas anders. Wel licht dat de oliebollen nog wat al te zwaar op de maag lagen; want de ploeg kan beslist meer dan zaterdag de toe schouwers werd voorgechoteld. Zelfs een wissel vermocht het matige spel niet ten goede te keren. Qua score gelukte het Pieter Slootweg met drie treffers van zich te laten spreken. Henk Naves was met twee goals goede twee de. Opvallend detail was dat RWR liefst 4 strafworpen nodig had om tot scoren te kunnen komen, terwijl Korbis daaren tegen geen enkele strafworp kreeg toe gewezen. Misschien een aanwijzing dat er in het aanvalssspel wat felheid ont beerde. Zoals geschreven had Pieter Slootweg het leeuwenaandeel in de score. Toch lukte het voor rust ook Pauline van Brero en Miriam de Boer tot score te komen. Tesamen met treffers van Henk Naves en Jaco Wineke (later gewisseld voor Wim Lebbing), betekende dat met rust een 6-5 voorsprong kon worden geno teerd. De in de tweede speelhelft aanvanke lijk via doorloopballen en een afstand schot uitgebouwde score (9-6) kon zo als geschreven een nederlaag niet voor komen. Wellicht dat deze nederlaag de ploeg zaterdag thuis tegen Thor de nodige scherpte zal geven om deze tegenstan der af te troeven. Aanvang van de wed strijd is 20.15 uur. WADDINXVEEN - Het vuurwerk van de jaarwisseling werd op de eerste competitieavond van het nieuwe jaar op de Waddinxveense Schaakvereni ging nog even voortgezet. Het miniatuur-record (op naam van Prins, die op 8-3-90 Stouten in 14zetten versloeg) is nu in handen van Th. Goor, die (opnieuw) Stouten in 9 zetten uit de droom hielp. Goor zet hiermee zijn op mars voort en klimt nu naar de 16e plaats. Claassen-Hennink zochten het in het Spaans, met een snelle aanval van zwart met de dame ten koste van een pion. Door een onnauwkeurigheid van Hennink moest hij al snel een tweede pion inleveren; Claassen liet dit grote voordeel niet meer glippen en schoof rustig maar zeker naar een gewonnen eindspel. De nieuwelingen V.d. Neut en Wiersma blijven het goed doen. In een partij met wederzijdse valstrikken won V.d. Neut van Ponsioen en Wiersma zette zijn afgebroken partij tegen Van Kleef in winst om. V.d. Neut staat nu op de 32e en Wiersma op de 41e plaats. Philipse-de Niet was een straffe partij, waarbij wit constant het betere spel had. Zwart verdedigde zich vindingrijk en stelde vlak voor de tijdscontrole re mise voor, hetgeen door Philise werd geaccepteerd. Met een Slavische opening speelde Brobbel en Brinkhorst een evenwich tige en spannende partij. In het eind spel hield wit meer speelruimte over, buitte dat subliem uit en Brinkhorst moest uiteindelijk opgegeven. H.E. van Offeren-Sandijk ging tot het middenspel gelijk op, totdat Van Offe ren nogal monchalant omging met zijp dame; Sandijk bedacht zich niet lang, veroverde de dame en schoof de partij netjes naar winst. Van Woudenberg was tegen Ritter konstant in de aanval. Aan het einde van de avond had Ritter de stand nog steeds in evenwicht kunnen houden, waarna tot remise werd besloten. Stam-Smit was een spannende partij met wederzijdse kansen, totdat Stam een verstrooid moment had. Dat kostte hem een paard, waarvoor hij weinig compensatie kreeg; na nog wat scher mutselingen moest hij de hopeloap strijd opgeven. De overige uitslagen waren: Jansen-El- lers 1-0; V.d. Born-Muit afgebroken, V.d. Hoek-van Oort remise; V.d. Starre-Smitskamp 1-0; De Bock-Besè- mer, van Oosten-Reus, Alblas-v.q. Knaap, D. van Offeren-H. van Offeren en Kloet-Prins allen remise. V.d. Geer- Torenbeek 0-1, D.J. van Offeren-Bos 1-0. De top-tien ziet er nu als volgt uit: Heh- nink 1058, Claassen 987, de Niet 93|, Philipse 921, Jansen 885, v.d. Born 765, Muit 764, Ritter 754, Ellers 733 en Van Woudenberg 732. Meisjes: 1. Jeanet Haëzerschool), 2. Dini Buitenhuis (Eben Haëzerschool). Jongens A: 1. Justin Sterk (Sint Paulus- school), 2. Eric Schaaf (Annie M.G. Schmidtschool). Jongens B: 1. Timo ter Meer (Sint Pau- lusschool), 2. Rene van der Sluis (Mgr. Bekkersschool). Jongens C: 1. Justin Schouten (Jan Lig- thartschool), 2. Geert Verhoef (Kon. Julianaschool). Jongens D: Jeroen Jaakke (Jan Lig- thartschool), 2. Jeroen Postma (Jan Ligthartschool). A Be Fair tegenj verplaatsing financiële pijler voor de vereniging, j Naast het bekende Pinkstertoumooi zal in augustus een zwaar bezet tour^ nooi worden georganiseerd. De eersté klassers Quick Boys, Vitesse Delft en Valleivogels hebben toegezegd me( hun selectie met Be Fair om waarde volle prijzen te wilen strijden. ”A1 met al zijn we een gezonde verenig ging en kunnen we het jaar 1991 optis mistisch tegemoet zien”, aldus R.W; van den Brink. De heer C. Verbree van Be Fair heeft het jaar 1990 succesvol afgesloten. Op zaterdag 29 december is hij geslaagd voor het diploma oefenmeester 3 vaq de KNVB. De heer Verbree is als trail ner verbonden aan Be Fair voor de AL selectie. WADDINXVEEN - Op de avond van de hervormde ontmoetingskring Dd Open Cirkel in de Schaapskooi aan de Nesse zal woensdagavond 23 januari om half negen onder leiding van Piet Hardendood een Bijbelstudie wordeq gehouden. Thema op deze avond zal zijn: Vrede lievend. De bedoeling van deze avoncj is om na te denken en te spreken over vragen als wat is vrede?, hoe ervaar je vrede in je eigen omgeving, gemeente of groep? en hoe vredelievend zijn wij eigenlijk? Iedere belangstellende wordt zoals ge woonlijk weer van harte uitgenodigd.

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 19