GEMEENTE WADDINXVEEN boonstoppel b.v. Kolpron Consultants BV bekeek 8 W’veense winkelcentra DE PLUIM VOOR UW AUTO VINDT U BIJ ONS. KAMERMUZIEKCONCER TEN SPREEKUREN Zuidplas BOUWVERGUNNINGEN Concentratie Luifelbaan Bomenwijk De Passage Conclusie HINDERWET Oranjegalerij TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN Dorpstraat VERGADERINGEN 01820-15767 01727-14044 01828-17613 01820-28011 Als officieel Carvox dealer geven wij uw auto graag de pluim van één van de nieuwe Carvox autotelefoons van PTT Telecom. Standaard zijn ze voorzien van tal van facilitei- j ten, waaronder handsfree. U kunt dus spreken |L^ zonder de hoorn te hoeven vasthouden. Voor aanschaf kunt u bij ons terecht. Voor inbouw en service l geven wij u graag een betrouw- baar advies. Wilt u een vfik demonstratie van de beste telefoon op vier wielen? uW Kom even langs. 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 Pagina 3 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 9 januari 1991 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 werp-beschikkingen in te dienen. 1. Stationsstraat, Vrees voor verdere inkrimping Brugcentrum Sterke punten van de huidige Passage. Orvox 4000 CARVOX VAN PTT TELECOM. DE BESTE TELEFOON OP VIER WIELEN. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Buiten kan tooruren in overleg met de gemeentesecretaris. - Bezwaarschrift tegen de weigering tot verlening van een vergun ning voor het inzamelen van kleding. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Commissie voor Algemeen Bestuurlijke Zaken op dinsdag 15 januari 1991, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Het winkelcentrum is met de fiets, de auto en de bus (rechtstreekse verbin ding met het centraal station en het centrum van Waddinxveen) bereik baar. Dit verzoek kan slechts worden ingewilligd na het verlenen van vrij stelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening, aangezien het bouwplan in strijd is met de bepalingen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan: De agendastukken liggen bij het secretariaat van de commissie op werkdagen tijdens kantooruren ter inzage. Tijdens genoemde periode kunnen gemotiveerde bezwaren schrif telijk bij hun college worden ingediend. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet be kend te maken. de heer K. de Redelijkheid t.b.v. een potplantenkwekerij op het perceel Tweede Bloksweg 38; de directie van aannemersbedrijf Breedijk t.b.v. een houtbewer- kingsinrichting op het perceel Bloemendaalseweg 2; UW PEUGEOT DEALER ORANJELAAN 21 WADDINXVEEN 01828-12344 Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur De sociaal raadsvrouw: elke werkdag van 9.00-12.30 uur en donderdagavond van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. - de kompaktheid van het centrum - parkeerplaatsen nabij de winkels; - de aanwezigheid van een voetgan- gersdomein. 14433 14433 de ar de directie van Meubelindustrie Waddinxveen B.V. t.b.v. een meubelfabriek met technische installatie op het perceel Staringlaan 21-01. Milieudienst Midden-Holland, nrs. 10860/90, 10861/90, 10862/90 en 10863/90. de directie van Van der Laan Koeltechniek B.V. t.b.v. een koel- technisch installatie- en produktiebedrijf op het perceel Noordkade 92E; Op donderdag 10 januari a.s. om 20.30 uur zal in de raadzaal van het gemeentehuis het Duruflé Trio optreden. Het Duruflé Trio be staat uit drie enthousiaste musici, te weten Eleonore Pameijer (fluit), Prunella Pacev (altviool) en Frank Mol (piano). Bij de samenstelling van het programma hebben zij naar een grote afwisseling gestreefd. Zij zullen werken ten gehore brengen van Mozart. Haydn, Duruflé, Schubert, Fumèt en Bulenc. Men kan toegangskaarten telefonisch reserveren op werkdagen tussen 09.00-12.00 uur onder nummer 01828-14433, toestel 274. De gereserveerde kaarten dienen dan aan de zaal te worden betaald. Indien men geen kaarten heeft gereserveerd, kan men aan de zaal kaarten kopen vanaf een half uur voor de aanvang van het concert. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak met de secre taresse. Daarnaast zijn er aanvullende voorzie ningen in de vorm van een PTT-agent- schap, een kapper en een Chinees-res- taurant. Doordat de Zuidplas recente lijk gerealiseerd is, heeft men rekening kunnen houden met de sterk toegeno men automobiliteit. Het aantal par keerplaatsen (ongeveer 140) is dan ook groot voor een buurtwinkelcentrum van deze omvang waarbij er wel mede gebruik is door bewoners (64 wonin gen) en de scholen in de direkte omge ving. Dit winkelcentrum is gelegen aan de Zuidplaslaan in het Zuidwesten van Waddinxveen. Zeker wanneer het zuidelijk deel van de wijk Zuidplas, waaraan men nu nog bouwt, gereali seerd is, zal dit winkelcentrum goed in zijn omgeving geïntegreerd zijn. Het zal dan ook niet meer, zoals nu nog wel het geval is, aan de rand van de woonbebouwing liggen. Het winkel centrum heeft een puur buurtverzor- gende functie. De invulling van de win kelpanden sluit hier duidelijk bij aan. Naast een redelijk grote buurtsuper- markt (’’Plusmarkt”) worden als spe ciaalzaken in de dagelijkse sektor een brood- en banketbakker, een drogiste rij en een bloemist aangetroffen. Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b-gg. Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) Verzoeken om vrijstelling De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat een verzoek om afgifte van een bouwvergunning is ingediend ten behoeve van: 1. Kerkweg-Oost 216: Het oprichten van een bankgebouw (ter vervanging van het bestaande gebouw). van de Kerkweg-Oost staan, maar heeft ook nieuwbouwplannen, evenals de PTT. Het winkelaanbod van Waddinxveen wordt getypeerd door een sterke con centratie in kleine eenheden. De win kelgebieden functioneren op basis van omvang en branchesamenstelling op verschillende hiërarchische niveaus. Het hoofdcentrum is onvolledig. De winkelgebieden Passage en Brug-cen- trum hebben een bovenbuurtse funk- tie, waarbij Passage het sterkst een cen- trumfunktie benadert. Door de ruimtelijke scheiding tussen deze twee winkelgebieden is er nog In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling met de daarbij behorende stukken, waaronder bouw- en situatietekenin gen, ter inzage met ingang van 10 januari 1991 gedurende 14 dagen, tijdens werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur, voor een ieder in het gemeentehuis bij de afdeling Ruimte en Bouw van de Dienst Open bare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstel ling te verlenen door een ieder schriftelijk bezwaren worden inge diend bij burgemeester en wethouders van Waddinxveen, Raad huisplein 1 te Waddinxveen (postadres: Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen). Zij vestigen er tenslotte de aandacht op dat degenen die bezwaren hebben ingediend op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ont- De Luifelbaan is een klein winkelcen trum met hoofdzakelijk een buurtver- zorgende funktie. Dit komt onder meer tot uitdrukking in de branches die in het winkelcentrum vertegenwoordigd zijn. De winkels met de hierboven gesi tueerde portiekflats zijn karakteristiek voor de in de jaren ’70 gerealiseerde buurtcentra. Naast de buurtsupermarkt (’’Garant- markt”), banketbakker, groente- en fruitspeciaalzaak, slijterij, kaas/noten- bar, kapper en bloemist, kan een toko, een dierenspeciaalzaak en een spe ciaalzaak in verf/ijzerwaren/gereed- schap en speelgoed worden aangetrof fen. Voor het winkelcentrum zijn 34 parkeerplaatsen voor haaksparkeren gerealiseerd. WADDINXVEEN - Winkelcentrum Zuidplas is perfect gelegen, de Dorpstraat heeft een grote concentratie van winkels met een boven- buurtverzorgend karakter, de winkels op het KW-plein profiteren mede van de aanwezigheid van Albert Heijn, een verdere inkrimping van het Brugcentrum is niet onwaarschijnlijk en de Passage heeft een onduide lijke entree met een verloren winkelstrook ten oosten van de Kruiskerk. geen sprake van een duidelijke afgete kend centrum-winkelapparaat in Wad dinxveen. De gebieden Passage en Brug-centrum zijn elk afzonderlijk te klein om een duidelijke centrum-rol te kunnen ver vullen. Bovendien is de afstand tussen deze centra dusdanig groot, dat er wei nig sprake is van een wederzijdse, ver sterkende wisselwerking. Een dergelijke situatie doet afbreuk aan de kwaliteit van Waddinxveen als aankoopplaats en vormt daardoor een bedreiging voor het toekomstig funk- tioneren van de bestaande winkelvoor zieningen in de Passage en in Brug-cen trum. Waddinxveen beschikt, naast de twee relatief grotere centra Passage en Brug centrum, over 6 andere winkelcentra. Deze winkelcentra, in omvang varië rend van 4 tot 19 winkels, liggen ver spreid over heel Waddinxveen. Het winkelcentrum Brug. (Foto: Archief). in huishoudelijke artikelen (”Fami- lux”), een schoenmaker, een wolspe- ciaalzaak, een stomerij, een wereld winkel, een drogisterij en een bloemis terij Daarnaast is er een spaarbank ge situeerd. Naast Albert Heijn is de markt een trekker op lokaal niveau. Behalve de langsparkeervakken voor de beide win- kelstrips, zijn er voor en naast de Al bert Heijn nog ruim 80 parkeerplaatsen gesitueerd. Op marktdagen en in koop- spitsen is het aantal parkeerplaatsen echter beperkt. De winkels, die onderdeel uitmaken van het Brugcentrum, zijn voor het grootste deel gevestigd aan de Kerk weg-Oost. Naast een aantal non-food speciaalza ken kan hier onder meer een Aldi-su- permarkt worden aangetroffen. Be halve de aan de Kerkweg-Oost gesi tueerde winkels, heeft het Brugcen trum nog een uitwaaiering van winkels aan de Nesse, de Zuidkade, de Noord kade, de Jan Dorrekenskade-Oost en de Oranjelaan. Het Burgcentrunm speelt vooral in de non-food-sector een belangrijke rol binnen het Waddinxveense winkelap- paraat. Ongeveer 40 van het ver- Dat is een aantal kwalifikaties die voor komen in het rapport dat Kolpron Con- sultans BV uit Rotterdztm voor de ge meente Waddinxveen heeft gemaakt om te komen tot een nieuw winkelhart in Passage-Noord of op het Be Fair complex aan de Kanaaldijk-Sniepweg. en voorts na ontvangst van verklaringen van geen bezwaar van Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Wo ningwet. Winkelcentrum Bomenwijk bestaat uit niet meer dan zes winkels, te weten: een kleine buurtsupermarkt (’’Servi ce”), een kiloslager, brood- en kaas- speciaalzaak, een groente- en fruitspe ciaalzaak, een kapper en een video theek. Deze winkels hebben hoofdzakelijk een buurtverzorgende funktie, met uit zondering van slager en videotheek. De wijze waarop het parkeren is gere geld (alleen mogelijkheid tot langspar- keren voor de winkels) én de onopval lende inplementering van de winkel- strip in de omliggende woonbebou wing, onderschrijven de buurtverzor gende funktie van ”de Bomenwijk”. immers in dit winkelcentrum geconcen treerd. Deze rol neemt echter wel af. In de afgelopen paar jaar is in het win kelgebied circa 500 m2 verdwenen met name in de kledingbranche, terwijl een verdere inkrimping niet onwaarschijn lijk is. Het centrum komt op deze manier in een negatieve spiraal terecht die symp tomatisch is voor de spiraal waarin met name de kledingsector in Waddinxveen zich lijkt te bevinden: kleine om vang leidt tot geringe consumentenbinding, hetgeen leidt tot minder rendabel vloeroppervlak. Verkleining van het vloeroppervlak leidt opnieuw tot min der aantrekkingskracht op consumen ten enz. Niet alleen een gering volume winkels is op dit proces van invloed, maar in het geval van het Brugcentrum ook een aantal negatieve kenmerken, zoals een slechte bereikbaarheid, het ontbreken van een compact winkelgebied, de ver- keersbarrière en de onduidelijke func tie van het winkelgebied. Aan de Kerkweg-Oost heeft een aantal grote banken (NMB, Rabo, Postbank, Amro) de laatste jaren een ’’nieuwe” vestiging betrokken. De NMB heeft hierbij gebruik gemaakt van één van de koopvloeroppervlak in deze branche is grote landhuizen die aan de noordzijde Er bestaat een ruimtelijke scheiding tussen de twee winkelgebieden die op centraal gemeentelijk niveau functio neren. Hoewel er door middel van de realisatie van een aantal banken min of meer een ”brug” geslagen is tussen de winkelgebieden Passage en Brugcen trum, is van één winkelgebied zeker geen sprake. Hieraan zijn met name de drukke Kanaalstraat en de grote af stand tussen de beide centra debet. De Passage is een planmatig opgezet winkelgebied dat compact en vrij klein schalig van opbouw is. Dit winkelcen trum is uitgevoerd als voetgangersdo- mein met parkeerfaciliteiten en be- voorradingsgelegenheid aan de achter zijde van de winkels. De vormgeving van het nieuwste deel van de Passage doet door de puntdak- constructie, die zowel in de luifel als in de binnenruimte tot uitdrukking komt, door de kleinschaligheid en door het materiaalgebruik enigszins goedkoop aan. Door de puntdakstructuur in de luifel ontstaat aan de buitenzijde een onrus tig beeld, vooral wanneer men onder deze luifels loopt. De entree van de Passage is nogal on duidelijk, met name omdat ter plaatse van de ingang slechts éénzijdig winke len mogelijk is. De winkelstrook aan de zijde van de Kruiskerk ligt er enigszins verloren bij omdat ze buiten de normale looproutes binnen het centrum valt. Aan de westzijde van de Passage is sprake van een overgangsgebied. Hier is de bakkerij grondstoffenfabriek van Broer gevestigd. Het bedrijf dissoneert nogal binnen het winkelmilieu, terwijl er ook klachten over hinder zijn. De sterke en zwakke punten worden voor de duidelijkheid nog even kort samen gevat. Burgemeester en wethouders zijn voornemens de gevraagde vrij stelling te verlenen, genoemde verklaringen van geen bezwaar aan te vragen en na ontvangst van die verklaringen de gevraagde bouw vergunningen te verlenen. De aanvragen en alle andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf 10 januari 1991 tot 10 februari 1991 ter inzage bij de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, afd. Ruimte en Bouw in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren. Zwakke punten van de Passage. - een onvolledig pakket van food-spe- ciaalzaken (een kaas/notenbar, een visspeciaalzaak en een reformzaak ontbreken); - het ontbreken van een grote service- supermarkt; - de minder fraaie bouwkundige struk- tuur; - het ontbreken van filiaalbedrijven van grote landelijke ketens in de non-food sfeer die als trekker zou den kunnen fungeren; - geen extra trekker in de vorm van een warenmarkt (de ruimte hiervoor ontbreekt ook); - nauwelijks clustering van winkels in de modische sfeer; - geen beleving van het centrum als het dynamische hart van Waddinx veen; de enige beleving in deze zin is een negatieve, namelijk de verkeers drukte in de omgeving; - de aanwezige parkeermogelijkheden speciaal voor bezoek aan de Passage (119 plaatsen) zijn beperkt van om vang. Het toenemende autogebruik heeft geleid tot een parkeemorm van 1 plaats per 25 m2, hetgeen voor de Passage circa 150-175 plaatsen bete kent. Voor Kolpron komt uit de diverse win- kelvergelijkingen duidelijk naar voren dat het winkelapparaat van Waddinx veen niet beantwoordt aan de verwach tingen die men op grond van de om vang van Waddinxveen zou kunnen formuleren. Het totaal aantal vierkante meters ver- koopvloeroppervlak blijft duidelijk achter bij het landelijk gemiddelde voor kernen van deze omvang (25.000 inwoners). Bovendien kan niet gespro ken worden van een kernwinkelappa- raat in Waddinxveen. Het is waarschijnlijk dat dit van invloed is op de, voor een kern met dit aantal inwoners, geringe koopkrachtbinding. Een uitbreiding van het verkoopvloer- oppervlak in het centrum van Wad dinxveen zou dan ook kunnen leiden tot een toename van de koopkrachtbin ding van de plaatselijke bevolking. Een om vang van circa 5.000 m2 is daar voor noodzakelijk. Daarmee wordt recht gedaan aan de bevolkingsgroei die Waddinxveen heeft gekend en wor den de konsumenten beter bediend dan nu het geval is. Versterking van de in de woonbuurten aanwezige winkelgebieden is pas nood zakelijk wanneer de wijken sterk uit breiden. Eén van de nog groeiende wij ken is Zuidplas. Wanneer deze wijk, of de ten zuiden ervan gelegen gebieden, nog sterk zul len groeien, lijkt versterking van het winkelapparaat, gelet op de buurtver- zorgdende funktie, noodzakelijk. Terinzagelegging aanvragen en stukken Burgemeester en wethouders maken bekend, dat de volgende aan vragen om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten of in werking hebben, zijn ontvangen van: - Het winkelcentrum Oranjegalerij (KW-plein) is opgebouwd uit twee win- kelstrips, die aan weerszijden van het Koningin Wilhelminaplein zijn gele gen. In het (recente) Verleden is dit winkel centrum uitgebreid met een (grote) Al bert Heijn die de aantrekkingskracht van het winkelcentrum positief beïn vloed heeft. Mede doordat Albert Heijn verder geen filialen heeft in Waddinxveen, kan het KW-plein een verzorgende functie hebben die het buurtniveau overstijgt: van de lokale aantrekkingskracht van Albert Heijn kunnen ook de andere op het plein ge situeerde winkels profiteren. Naast de Albert Heijn is er nog een aantal speciaalzaken, dat zich binnen de voedings- en genotmiddelenbranche bevindt, te weten: een slijterij, een groente- en fruitspeciaalzaak, een warme bakker, een slager en tabaks winkel. Vertegenwoordigers van de hoofd branche duurzame en overige goede ren zijn: een juwelier, een speciaalzaak gebruik door bewoners. Naast de food-speciaalzaken (een bak ker en een slager) én een kleine super markt ("Super”), kunnen in de Groensvoorde de volgende speciaalza ken worden aangetroffen: slijterij, een opticiën, een drogisterij en een wo- ninginrichtingsspeciaalzaak. Als aan vullende voorzieningen zijn er een kap per, een snackbar en een bankfiliaal aanwezig. Dit winkelcentrum zal, ondanks de non-food speciaalzaken, hoofdzakelijk een buurtverzorgende functie hebben. De woninginrichtingszaak en de opti ciën zullen daarentegen waarschijnlijk een boven-buurtverzorgende funktie hebben. De winkels in het winkelcentrum Dorpstraat zijn geconcenteerd aan de Dorpstraat. Naast een gering aantal foodspeciaalzaken en horecagelegen heden met een buurtverzorgend karak ter (groente- en fruitspeciaalzaak, sla ger, brood- en banketbakker én een snackbar en een chinees-restaurant), is het aandeel non-food speciaalzaken opvallend hoog. Uit de historische positie van de Dorp straat is tevens de grote concentratie van winkels met een boven buurtver zorgend karakter te verklarenDoor de vele uitbreidingen van Waddinxveen heeft de Dorpstraat haar centrale lig ging en daarmee haar centrumfunctie in de loop der jaren verloren. Een deel van de speciaalzaken heeft nog steeds een marktbereik dat verder reikt dan alleen de buurt. Deze detail- handelsvestigingen betrekken hun con sumenten niet alleen uit Waddinxveen maar ook uit de omringende dorpen. De non-foodvestigingen die in de Dorpstraat en aan de kop van de Kerk straat kunnen worden aangetroffen zijn: een tweewielerspecialist, een spe ciaalzaak in interieurverzorging, een kantoorboekhandel, een bloemist, een speciaalzaak voor dierenbenodigdhe den, een verf/behang-specialist, een speciaalzaak in lederwaren, een boe tiek, een kapper, een stomerij, een kunst-galerie, een speciaalzaak in beeld- en geluidsapparatuur en huis houdelijke artikelen, een kledingstof fen én een meubelstoffenspeciaalzaak. Het is opvallend dat er, ondanks de grote concentratie van winkels, geen noemenswaardige voorzieningen voor auto’s zijn getroffen. De parkeergele genheid blijft beperkt tot langsparke- ren in de Dorpstraat en de omliggende straten. Een aantal winkels aan de Groens voorde is geconcentreerd rond een plein waarop ongeveer 100 parkeer plaatsen zijn gesitueerd, deels ook in k Besloten is geen openbare zitting te houden. Indien u uw bezwaren mondeling naar voren wilt brengen, kunt u hiervoor tot 31 januari 1991 telefonisch een afspraak maken (tel. 01828-14433, toestel 116, de heer W. Kaandorp). Commissie voor de Financiën op donderdag 10 januari 1991, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Verdeling provinciale bijdrage 1991 voor stadsvemieuwingsacti- viteiten. - Vergoeding salariskosten coördinator Stichting Vluchtelingen Werk Waddinxveen e.o. en eenmalige blijk van waardering vrij willigers. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van voorschotsubsidie Stichting Welzijn Ouderen 1991 - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van continuering Schuld- hulpverlening/budgetbegeleiding. - Beschikbaarstellen krediet ingevolge artikel 74 WBO alsmede uitbreiding onderwijs leerpakket en meubilair Kardinaal Al- frinkschool. - Aanpassing Peter Zuidlaan. Commissie voor de Bezwaar- en beroepschriften op woensdag 16 januari 1991, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Bezwaarschriften tegen de verlening aan de directeur van Dienst Openbare Werken en Bedrijven van een vrijstelling ex tikel 19 en 19a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening van de be palingen van de bestemmingsplannen ’’Landelijk Gebied Oost” en ’’Brugweg ’80”, ten behoeve van de aanleg van het eerste ge deelte van de omleidingsweg Brugweg.

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 3