Nieuwe cursussen Kreater Verbreding van Noordringdijk? vrouwen NCVB bijeen Detailhandel bij pomp stations Campagne zwemfan Avond van Marokkaanse Bingo in De Boog f .Ar W si Instructie Grimeren Tarieven Kwaliteit Resultaat Horeca Voorzieningen Speciale uren Verhalen vertellen Doorstroming Kinderpartijen Vroege vogels” Andere goederen Tekort Verhuur Theatersport Vrijwilligers WADDINXVEEN - Het nieuwe Gouwebad De Sniep trekt dagelijks zo’n 1.000 bezoekers. Dat heeft zwembadmanager Ton Geerdink in een uitgebreid persbericht, waarin hij terugkijkt op de succesvolle startfase van het door secretaris-generaal H.A. de Boer van het ministerie van WVC op 2 november geopende sub-tropisch miljoenenbad. WADDINXVEEN - Zoals bekend is het Centrum voor Kunstzinnige Vorming ’’Kreater” vorig seizoen van start gegaan. In de nieuwe lokatie van Kreater aan de Kerkstraat worden momenteel tal van cursussen gege ven op het gebied van de kunstzinnige vorming. WADDINXVEEN/GOUDA - Verbreding van de Noordringdijk langs ;t Weegje en de aanleg van het NS-station Coenecoop. Dat waren twee pun ten van een elftal infrastructurele zaken die voorzitter drs. R.A. Schreu der van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland dinsdagmiddag in zijn Nieuwjaarsrede heeft genoemd. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Vorig jaar vervoerde NV Streekver voer Westnederland in Boskoop in totaal 64 miljoen reizigers. Ten op zichte van 1989 is er sprake van een stijging van 4%Een recordaantal van 46 miljoen reizigers maakte gebruik van interlokale, regionale buslijnen. Pagina 15 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 16 januari 1991 Manager Ton Geerdink in het Gouwebad "de Sniep". (Foto: Sjaak Noteboom). Gouwebad trekt 1000 man per dag creatie-voorziening. Ook het inschakelen van een eigen ca- tering-bedrijf is mogelijk. Vervoersgroei betekent ook een groei van het aantal chauffeurs. In 1990 nam Westnederland 264 nieuwe werkne mers aan. Westnederland heeft in 1990 een eigen rijschool opgericht. In korte tijd worden nieuwe werknemers opge leid tot buschauffeur. Westnederland verwacht de komende jaren een blij vende vraag naar nieuwe chauffeurs. Een verhaal aan elkaar vertellen, doen we tegenwoordig niet zo vaak meer; we lijken de kunst van het boeiend vertel len verloren te zijn en dat is eigenlijk heel erg jammer. Want, in iedereen schuilt een verteller. Tijdens deze cur sus kan je leren deze kunst weer hele maal op te pakken. Tijd: maandagavond uur; kosten: 143,-; docent: Doret Cornelissen. Binnenkort - in de week van 18 tot 22 februari - starten weer tal van cursussen op het gebied van de Dramatische Vor ming. Een aantal daarvan is nieuw voor Waddinxveen. De betreffende Kreater-cursussen be treffen theatersport, verhalen vertellen en grimeren. Voor al diegenen die in hun vrije uur tjes eens iets heel nieuws willen aan pakken heeft Kreater een nieuw en zeer veelzijdige drama-aanbod samen gesteld. Welgeteld 37 klassen van Waddinx- veense en Boskoopse basisscholen krij sen wekelijks hun half uur zwemin- structie. Het nieuwe bad met het warme water maakt het voor de allerkleinste kinde ren veel plezieriger aan het water te wennen. Daarnaast volgen steeds ruim 250 kin deren drie keer per week hun particu liere zwemles. Per maand behalen 60 tot 80 kinderen hun A- of B- diploma. Een heel succesvolle activiteit is het moeder-baby-zwemmen op donder dagmorgen. De baby mag voor ƒ1,-per keer met zijn moeder (of vader) mee. Wekelijks komen er tot nu toe zo’n 60 baby’s naar het dan extra verwarmde water. Grimeren is een belangrijke theater techniek, waarbij je met behulp van schmink je gezicht kan veranderen. Het grimeren gebeurt tegenwoordig met huidvriendelijke, professionele grime-artikelen. Uit vele reacties van bezoekers is ge bleken dat het publiek de tarieven 4,95 voor volwassenen en 3,50 voor kinderen en 65+) ten opzichte van het gebodene zeer acceptabel vindt. Bovendien werden al 15.000 baden ver kocht middels de bonboekjes (10,25 of 50 bonnen), waarbij het tarief nog meer gereduceerd is. De bonnen zijn niet persoonsgebonden en dus ook aantrekkelijk voor het zwemmen met meerdere personen te gelijk. Ten behoeve van de verbetering van het openbaar vervoer heeft West-ne- derland één vijfde deel van haar wa genpark (132 bussen) in 1990 ver nieuwd met moderne, comfortabele bussen. Westnederland behaalde in 1990 een fi nancieel resultaat van 2,3 miljoen. Voor een groot deel is deze winst be haald door commerciële activiteiten, zoals opbrengsten uit reclame en activi teiten van dochterondernemingen. Eén dochteronderneming richt zich op onderhoud van voertuigen van derden en de verkoop van banden, een andere dochter verzorgt groeps- en toerver- voer. De mogelijkheid om in het recreatie- bad en in het petit-restaurant een con sumptie te gebruiken wordt bijzonder op prijs gesteld. Het aanbrengen van koffie- en frisauto maten voor de bezoekers op stille uren zal zeker als extra service worden erva ren. Het gebruik van de dubbelzijdige zon nebank 7,50) en de solaria 1,-) be gint ook in te burgeren. Om het geluidsoverlast tussen het re- creatiebad en het wedstrijdbad zoveel mogelijk te beperken is besloten tot het aanbrengen van geluiddempende scheidingswanden die dicht gaan wan neer sprake is van gelijktijdig gebruik voor bijvoorbeeld polowedstrijden of trainingen in het wedstrijdbad en een Vóór de verbouw en uitbreiding werd het zwembad vooral door jeugdige be zoekers bezocht. Het nieuwe bad trekt nu echter veel meer volwassenen. Thans behoort 48% van de recreatieve bezoekers tot de categorie 18 t/m 64 jaar. Dit is wellicht ook te danken aan Heel lang geleden, toen er nog geen tv, radio, boeken, kranten en tijdschriften waren om de mens te informeren over wat er allemaal in de wereld aan de hand was, vertelde men elkaar verha len. feestavond in het recreatiebad. Het aantal bergkastjes voor kleding wordt gezien het drukker gebruik uit gebreid en voor het opbergen van waardevolle voorwerpen worden bin nenkort kleine kluisjes aangebracht. Omdat op drukke dagen sprake is van filevorming voor de kassa, wordt uit breiding van de overdekte wachtruimte voorbereid. Voor goed functionerende snelle bus lijnen zijn vrije busbanen, gunstige ver- keerslichten-regelingen en andere doorstromingsmaatregelen voor de bus noodzakeliik. Immers als de bus aan- In de afgelopen weken hebben reeds een 50-tal jarigen hun verjaardags feestje in het zwembad gevierd. De 10- badenboekjes lenen zich bij uitstek voor het geven van zo’n feestje. Tijdens of na het zwemmen/spelen kunnen de kinderen tevens kijken naar een doorlopend tekenfilmfestival op het supergrote t.v.-scherm in de video theek van het bad. Na afloop staat het personeel van het zwembad-restaurant klaar om het Extra goedkope tarieven gelden voor zwemmers die regelmatig ’s morgens, tussen kwart voor zeven en half negen, hun baantjes willen trekken. Met bonnenboekjes van 50 stuks kan voor 2,20 per keer (volwassenen) of 1,60 per keer (jeugd en 65+) gezwom men worden. Tot nu toe komen er 75 vroege vogels gemiddeld per dag. Sinds 1 januari kunnen de bonnen ook op andere ope ningsuren worden gebruikt echter te gen 2 bonnen per bezoek. Als er meer artikelen dan alleen de weggebonden artikelen worden ver kocht zin meer regels uit de Winkelslui tingswet van toepassing. Nodig is dan een aankondigingskaart (verkrijgbaar bij de gemeente) waarop het aantal uren dat de artikelen worden verkocht staat vermeld. Verkoop van deze arti kelen mag maximaal gedurende 52 uur per week plaatsvinden. Van maandag tot en met vrijdag mag de verkoop plaatsvinden tussen 5.00 en 18.00 uur, op koopavond tot 21.00 uur en op za terdag tot 17.00 uur. Op zondag mogen deze artikelen niet worden verkocht. Is het benzinestation buiten deze uren ge opend, dan moeten de niet-weggebon- den artikelen in speciale afsluitbare kasten worden opgeborgen. het instellen van zogenaamde ’’volwas senenuren” op woensdag van 10-12 uur en van 19.00-22.30 uur, en op vrijdag van 19.00-22.30 uur, met geopende zwemmersbar. Zaterdag en zondagochtend van 10.00- 13.00 uur zijn speciaal bestemd voor gezinszwemmen, waarbij ouders en kinderen samen zwemmen en/of spe len. WADDINXVEEN - De afdeling Wad dinxveen van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond (NCVB) vergadert woensdagavond 23 januari om 19.45 uur in De Hoeksteen aan de Esdoom- laan. Op deze avond zal W. Schinkel uit Ou- dewater de gast zijn met als onderwerp ’Hoe is het om Christen te zijn in de Soviet Unie?” Wanneer de belangstelling voor het Gouwebad ”De Sniep” in 1991 op het niveau blijft van de afgelopen acht we ken, zal het tekort op de exploitatie, dat thans op 600.000,- per jaar wordt geraamd, kunnen afnemen. Dat betekent overigens dat de ge meente thans op elk recreatief bezoek nog zo’n 3,50 ’’subsidie” geeft. Wellicht inspireert dit gegeven de be volking van Waddinxveen, en omlig gende gemeenten, tot een extra bezoek aan deze prachtige gesubsidieerde re- feestje te completeren. De kinderen kunnen dan aan een gereserveerde ta fel smullen van een speciaal kinder menu met friet, limonade en ijs. De ja rige ontvangt dan tevens een leuke at tentie. De donderdagochtend van 9.00-12.00 uur is vooral bedoeld voor ’’doelgroe pen”. Daaronder worden verstaan moeder en kind, zwangerschapszwem- men, seniorenzwemmen en drie-gene- ratie-zwemmen. Er rijden speciale luxe bussen voor een aantal snelle woon-werk verbindingen. Tn 1991 zet Westnederland de vernieu wing van haar wagenpark voort. Spe ciale aandacht wordt besteed aan de vergroting van het comfort voor de rei ziger, zoals meer beenruimte. De regelmaat en stiptheid van de dien stuitvoering op de weg krijgen bij Westnederland extra aandacht, dit komt ten goede aan een betrouwbare dienstregeling. Ook aan verbeterde wachtgelegenhe- den voor de bus is het afgelopen jaar de nodige ondersteuning gegeven. In het totale vervoergebied zijn ruim 500 nieuwe abri’s geplaatst, in 1991 zullen nog vele oude abri’s worden vervan gen. ”Hoe meer bedrijvigheid er in de regio Midden- Holland is, hoe meer het mo gelijk is voor de mensen die in de regio wonen daar hun werk te vinden. Dat vermindert de mobiliteit”, aldus drs. Schreuder. ”Dat het ook heel noodzakelijk is de regionale infrastructuur te verbeteren is buiten kijf. Met nadruk wil ik dan ook pleiten voor grotere aandacht hier voor, niet alleen door het rijk en pro vincie, maar ook van betrokken ge meentebesturen. Het is onze indruk dat onvoldoende begrepen wordt dat mobiliteit en economische groei bij el kaar horen. Men wil dit kennelijk niet begrijpen. Dat is jammer, want deze wil brengt de oplossing. ’’Waar een wil is, is immers een weg” en om dat laatste gaat het”. We moeten volgens de voorzitter van de Goudse Kamer oppassen dat de slechte mobiliteit niet het knelpunt wordt van de regionale economie. Naar het oordeel van de KvK kan de kwali teit van de bestaande infrastructuur ook worden verbeterd door hiervan een beter gebruik te maken. Verkeers- deskundigen dienen creatiever te zijn in het bevorderen van een snellere doorstroming van verkeer. Tot de reeks infrastructurele zaken be hoort volgens drs. Schreuder ook het transferium bij Moordrecht. Een trans ferium wil zeggen een aantrekkelijk overstappunt waar de automobilist zijn auto kan laten staan en zijn reis kan vervolgen met het openbaar vervoer. Door de KvK wordt een lokatie in de gemeente Moordrecht bepleit in com binatie met te realiseren bedrijventer rein en nabij te ontwikkelen woonge bied. ”Het verheugt ons zeer dat het ministerie van Verkeer en Waterstaat deze lokatie heeft meegenomen in de prijsvraag die zij onlangs heeft uitge- den en voeten kan versieren met hen- schreven voor het ontwerpen van trans feria. Wij hopen dat een ontwerp uit de regio het bekroonde ontwerp wordt, dat daadwerkelijk uitgevoerd zal wor den”, aldus drs. Schreuder. na. Er is gratis mint-thee en er zijn Marok kaanse hapjes. Bovendien is er Marok kaanse achtergrondmuziek, die ook een ieder uitnodigt tot dansen. Met de jaarwisseling was het gereno veerde en met een apart recreatiebad uitgebreide Gouwebad aan de Sniep- weg acht weken in gebruik. In deze periode is gebleken dat het bad bij velen in de smaak valt. Bijna 27.500 recreatieve bezoekers passeerden de kassa, hetgeen 25% boven de prognose ligt. In dezelfde periode werd het bad daar enboven bezocht door ruim 8.500 schoolzwemmers, 5.500 particuliere leszwemmers, 70 diplomazwemmers en 12.000 gebruikers als lid van de zwemclub De Gouwe, de Waddinx- veense Reddingsbrigade en Stichting Zwemrecreatie en Zwemre validatie. Alles bij elkaar een gemiddeld bezoek van bijna 1.000 gebruikers per dag. De afgelopen weken hebben ook al 6 organisaties gebruik gemaakt van de mogelijkheid om het bad voor zelf te organiseren feestelijkheden enkele uren af te huren. Gebleken is dat het gecombineerd ge bruik van het recreatiebad en de hore- caruimte voor besloten groepen tot 300 personen tot een succesvolle feest avond kan leiden. Sterke groei buspassagiers Theatersport is een nieuwe - razend po pulaire - manier van spelen. Wie het tv- programma ’’Glad ijs” onder begelei ding van Berend Boudewijn heeft ge zien, weet waarom. De basis van thea tersport is improviseren. Je hoeft geen teksten uit je hoofd te leren. Toch, stap je niet geheel onvoorbereid in het spel, want bij theatersport is er natuurlijk ook een aantal spelregels. Deze manier van spelen leert je meer vertrouwen op je eigen spelimpulsen. Je krijgt zelfver trouwen en meer lef om je zomaar op ’’glad ijs” te wagen. De cursus wordt afgesloten met een theatersport-wed- strijd tussen twee improvisatie-teams. Tijd: maandagavond van 19.30 tot 21.00 uur, duur: 10 lessen van elk twee uur, kosten: 143,-, docent: Monique Riphagen. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Vanaf 1 januari 1991 is een nieuwe re geling van kracht voor de verkoop van goederen bij benzinestations. Dit blijkt uit een circulaire van het ministerie van Economische Zaken, die aan alle ex ploitanten van benzinestations is ge stuurd. Kern van de regeling is dat een ’wegge bonden’ assortiment goederen gedu rende 24 uur per etmaal te koop mag worden aangeboden en dat andere goe deren buiten de normale winkelope- ningsuren in een afsluitbare speciale kast moeten worden opgeborgen. De Economische Controledienst zal vol gens de circulaire scherp toezien op na leving van deze verplichting. In de circulaire wordt een onderscheid gemaakt naar de plek waar een benzi nestation is gelegen. Voor stations ge legen aan een autoweg of autosnelweg buiten de bebouwde kom mag het weg gebonden assortiment bestaan uit brandstof en smeermiddelen voor voer- en vaartuigen, benodigdheden voor gebruik, reiniging of reparatie van voer- en vaartuigen, alsmede accessoi res daarvoor (dingen als routekaarten, accu’s, banden, bougies, kinderzitjes en dergelijke) en artikelen voor li chaamsverzorging, kleine eetwaren, consumptieijs, alcoholvrije dranken en tabak en tabaksprodukten. Bij benzinestations die binnen de be bouwde kom of buiten de bebouwde kom niet aan een autoweg of autosnel weg zijn gelegen mogen tabak en ta baksprodukten alleen via een automaat worden verkocht. WADDINXVEEN - In De Boog (C. Huijgenslaan) is er vrijdagavond 18 ja nuari weer een bingo-avond. De avond begint om 20.30 uur (zaal open 19.45 uur). Gespeeld worden er 11 ronden, warvan er één een koffie- ronde is. Voor een enkel boekje zijn de kosten 12,50 en 17,50. Er wordt gespeeld in twee zalen, één voor niet rokers. Er zijn fraaie prijzen te winnen. Na af loop van de bingo is er nog gelegenheid voor een dansje. Maar de belangrijkste functie van gri meren in het theater is wel dat het glim men van de huid door belichting en transpiratie wordt tegengegaan en de expressie vergroot wordt. Tijdens tien bijeenkomsten van elk drie uur worden aldoende de belang rijkste grimetechnieken behandeld, zo als materiaalkennis, anatomie, kleur en kleurwerking, vormentaal, naturel en gestilleerd grimeren. Voorop bij deze cursus staat het prak tisch bezig zijn met schmink; aan bod komen onderwerpen als oud maken, dieren, clowns, gemeen maken, kinde ren grimeren. Tijdens iedere bijeen komsten ben je zowel grimeur als mo del, dus breng tissues, zeep, washand en handdoek mee. Tijd: woensdagavond van 19.30 tot 22.30 uur, duur: 10 lessen van elk drie uur, kosten: 176,-, docent: Doret Cornelissen. De Werkgroep Jeugdtheater Kreater zoekt dringend theaterliefhebbers om de ontstane ruimte in de werkgroep op te vullen. De werkgroep bestaat uit een groep theaterliefhebbers, die zorg draagt voor een zo goed, en zo veelzijdig mo- gelij ke j eugdtheater-programmering. Het jeugdtheater Kreater stelt zich tot doel regelmatig theater-voorstellingen voor de jeugd, naar Waddinxveen te halen. Concreet betekent dit dat de werkgroep zo nu en dan theatervoor stellingen voor de jeugd gaat bekijken en de mogelijkheid onderzoekt om die voorstelling naar Waddinxveen te ha len. Is een theatergroep eenmaal aange trokken, dan Verwacht men van de le den van de werkgroep, dat ze - op de dag van de voorstelling - mee kunnen helpen met werkzaamheden als het ontvangen van de theatergroep, de kaartverkoop en -controle en, na af loop het keurig achterlaten van de theaterzaal. Over het algemeen vraagt deelname in de werkgroep niet zo heel erg veel tijd en wordt bij toerbeurt gewerkt, zodat 21.00 uur; duur: 10 lessen van elk twee je niet bij iedere theatervoorstelling j beschikbaar hoeft te zijn. De eerstvolgende theatervoorstelling die de werkgroep naar Waddinxveen heeft weten te halen, is een prachtige mimevoorstelling van de theatergroep ’’K’dijk”, met de tot de verbeelding sprekende titel ”Lot, de binnendrin ger”. De voorstelling is gepland op zondag middag 10 maart in sportzaal Groens- waard. Het aantal vervoerde reizigers met de speciale sneldiensten voor het woon- werk verkeer groeide, evenals voor gaande jaren, sterk: in 1990 met 22%. In totaal vervoerde Westnederland 4,3 miljoen sneldienstreizigers. Gelet op de toenemende ^mobiliteits problemen in de Randstad, met name in de spitsuren, is dit een gunstige ont wikkeling. De bereikbaarheid van veel gemeenten wordt bedreigd door de voortgaande groei van het autover keer. Om een goede alternatieve wijze van verplaatsing te bieden hebben de streekvervoerbedrijven in de Randstad in 1990 het plan ’’Vrij Baan 21” opge steld. Hierin geven zij aan dat de invoe ring op korte termijn van snelle recht streekse busverbindingen de groei van het autoverkeer met 20% kan beper ken. Het voorgestelde snelnet sluit aan op de verplaatsingspatronen van de auto mobilist en komt tegemoet aan zijn be langrijkste wens: een snelle, directe verbinding van deur tot deur. van 19.30 tot WADDINXVEEN/DEN HAAG - Zo’n 300 Nederlandse zwemba den gaan gezamenlijk een cam pagne voeren om meer mensen naar het zwembad te krijgen. De campagne, die geïnitieerd wordt door de Stichting Nationale Raad Zwemdiploma's, heeft de naam Zwemfan gekregen. Het startsein voor deze campagne is gegeven door H.A. de Boer, se cretaris-generaal van het ministerie van Welzijn, Onderwijs en Cul tuur, op donderdag 10 januari in het Kurhaus te Scheveningen. De campagne Zwemfan manifes teert zich op veel manieren. Op de eerste plaats zal er via de televisie, radio en kranten informatie wor den gegeven over het zwemmen en de zwembaden. RTL-4 zal in haar 5-uur show weke lijks aandacht besteden aan het zwemmen. Ook verschijnt er een speciaal huis-aan-huis blad met al gemene informatie over het zwem men en informatie over het plaatse lijke zwembad. Daarnaast staat er een aantal nieuwe activiteiten op het program ma, zoals een Landelijke Zwem- fandag, in alle deelnemende zwem baden op 1 juni 1991. Er wordt naar gestreefd hiervan de grootste bewe- gingsactiviteit op één dag te maken. Speciale aandacht zal er worden be steed aan een steeds groter wor dende groep in onze samenleving, de 50-pIussers. Zo zal er jaarlijks in oktober een speciale 50-plus maand worden gehouden in de zwemba den. In het kader van Zwemfan worden er ook Zwemfan-cadeaubonnen uitgegeven. Met deze bonnen is in het zwembad te betalen voor toe gangskaartjes, meerbadenkaarten, abonnementen, zwemlessen, etc. Kortom een leuk en gezond cadeau voor opa’s en oma’s, vaders en moeders, vrienden en vriendinnen. De zwembaden hielden ter gele genheid van de start van de cam pagne op zaterdag 12 januari een Nieuwjaars Zwemfanparty. Op deze dag was er in de zwembaden van alles te doen en kon men uitge breide informatie krijgen over alle zwembad-activiteiten. De aan de campagne deelnemende zwembaden zijn te herkennen aan de kleurrijke Zwemfan-housestyle. sluit in de dagelijkse files kan het open baar vervoer de concurrentie met de auto niet aan. In 1990 is een aantal grote doorstromingsprojecten voor Westnederland gerealiseerd. Busbaan Brienenoord-corridor (sep tember 1990). Aan de zuidkant van de Van Brienenoordbrug zijn aan weers kanten van de rijksweg busbanen aan gelegd. Hierdoor wordt vrijwel dage lijks voorkomen dat de bus in de file komt. Vertragingen van zo’n 20 minu ten zijn van de baan. Het aantal reizi gers nam door deze maatregelen al met een kleine 20% toe. Busbaan S30 (december 1990). Bij Krimpen aan den Ussel is een busbaan van ruim 1,5 kilometer aangelegd. De bus is in de ochtendspits veel sneller uit de Krimpenerwaard in Rotterdam. Vertragingen van 7 tot 20 minuten ko men niet meer voor. WADDINXVEEN - De Marokkaanse vrouwen in Waddinxveen houden za terdag 19 januari vanaf 19.00 uur een culturele avond in De Bonkelaar. De Negafat (kleedster) zal laten zien hoe een traditioneel Marokkaanse bruid in vier verschillende kleden er uit ziet. Ze laat verder zien hoe ze de han- -si ll

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 15