St. Paulusschool wint le damdag Titels bij Aeolus COMPETITIE WEER VERDER KVO ’80 Spanning bij Excelsior Voorsprong voor WS V 2 Turnster van TOOS wint titel Zeskamp De Gouwe Prijzen schutters Be Fair bedwingt Skania 2 Flyers succesvol I n '1 Rogier Bogaard wint bij jeugd Excelsior Op kop Dames Be Fair-jeugd HDC te sterk WSE Poulewinnaars 1 I r -étui In de Waddinxveense bruidsvilla prachtige collectie NIEUWE bruidsjaponnen. TEVENS ALLE TOEBEHOREN. Bel vrijblijvend voor een afspraak. Mevr. J. de Vries - Brugweg 90 - Waddinxveen - Tel. 01828-15953 J 1 Mpi* u» •O Pagina 19 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 16 januari 1991 SPORT RECREATIE Aan het werk WSE-voetballer Timo van Leeuwen tijdens de oefenwed- De drie kampioensteams van Aeolus-badminton: team 7, team 2 en team Naast spelregelkennis en theoretische lessen, waarbij gebruik wordt gemaakt van een groot magnetisch dambord en waarbij veel problemen zelf mogen worden opgelost, worden dus ook on derling de krachten gemeten in de vorm van een competitie. De jeugdige dammers kunnen ook worden opgeleid voor de diverse te be halen damdiploma’s. Stand eerste ronde: 1. Rogier Boog aard (20-36 pnt), 2. Daniel Westmaas (20-32 pnt), 2. Vincent Esveldt (20-32 pnt)4. Wim den Hertog (20-30 pnt)5 Jeroen van Dijken (20-28 pnt). strijd WSE-UVS. (Foto: Ton Bennemeer). WADDINXVEEN - De jaarvergade ring van de Katholieke Vrouwen Orga nisatie ’80 wordt gehouden op woens dag 16 januari in het Anne Frank-cen- trum en begint om 20.00 uur. Na afloop wordt er gezellig nog een spelletje bingo gespeeld. 1 5 met op de achterste rij tweede van links trainer Karei Mulder. (Foto: Aeo lus). «NMM Spanning heerst alom bij de aspiranten van Excelsior. Vijf aspiranten spelen gedeeltelijk gelijk met de senioren. Na 14 ronden, waarbij het speeltempo iets is aangepast aan de leeftijd, gaan drie van hen aan kop met 16 punten aan 14 wedstrijden, te weten Raymond van Es, Lucien Claassen en Teun van der Krol. Om alle aspiranten te laten spelen, neemt in elke ronde een seniorspeler van Excelsior achter de borden plaats. Excelsior hoopt dat deze investering mede bijdraagt aan verhoging van het spelpeil. Tussenstand: 1. Raymond van Es (14- 16), 1. Lucien Claassen (14-16), 1. Teun van der Krol (14-16), 4. Vincent van Es (14-13), 5. Sietse Siersema (14- 6), 6. Div. senioren (14-17) (buiten me dedinging). Op een zeer goede gedeelde tweede plaats eindigden Daniel Westmaas en Vincent Esveldt. Hun scores mochten er ook zijn, te weten 32 punten uit 20 wedstrijden. WADDINXVEEN - Vijf jeugdige dammers van de groepen 3 en 4 van de roomskatholieke Sint Paulusschool hebben op de eerste dag van het drie zaterdagen omvattend Waddinxveense schooldamtoumooi de eerste prijs voor hun school in de wacht weten te slepen. Het team bestond uit Maarten Hij- koop, Dennis Hijkoop, Marco Keeh- nen, Alex de Jong en Ron Berkouwer. Zaterdag 12 januari mocht voorzitter P. Swart van Excelsior, welke damclub samen met de Vereniging voor Open baar Onderwijs dit tournooi voor de 19e keer organiseert, 126 dammertjes in Het Trefpunt begroeten. In 21 poules van 6 werden de onder linge krachten gemeten. Vanaf de aan vang van het tournooi om 9.30 uur tot De dames van CVB Bank/Be Fair kon den het zaterdag niet bolwerken tegen VS Haag. In de eerste set werden ze verrast door het goede spel van dit team en konden ook niet geheel vat hierop krijgen (15-6). In de tweede set ging de strijd gelijk op en kon Be Fair deze set naar zich toe trekken (13-15). In de derde set was het de scheidsrechter die het lot bepaalde van Be Fair. Bij de stand 12-12 gaf hij een techni sche fout aan Be Fair wat geen fout was volgens Be Fair maar ook niet volgens VS Haag. Na veel heen en weer gepraat en de nodige kaarten kon VS Haag deze set pakken (15-12). Ook in de vierde set deed de scheids rechter van zich spreken. Twee rode kaarten aan de kant van VS Haag en de nodige gele kaarten deden geen goed aan het spel van Be Fair die door deze gang van zaken sterk beinvloed werd. Coach Lupgens kon dan ook niet ver hinderen dat de vierde set ook verloren ging (15-13). Al met al een wedstrijd om gauw te vergeten. Deze week spelen de dames een thuis wedstrijd tegen Nivoc 1, aanvang 15.30 in sportzaal Groenswaard. 12.00 uur was er volop belangstelling van ouders en leerkrachten. Alle poulewinnaars ontvingen een vaantje en kregen van de beheerder van Het Trefpunt en versnapering aan geboden. In enkele poules waren 2 of 3 kinderen gelijk geëindigd. Bij het opmaken van de stand bleken de teams van de Sint Paulusschool en de Eben Haëzerschool evenveel pun ten (39) te hebben behaald. De beste score aan het hoogste bord was hierbij bepalend voor plaatsing. Erg verrassend was het, dat het team van de Eben Haëzerschool louter uit meisjes bestond. Voor wat betreft de score bleek het erg spannend, getuige de goede derde plaats van de Jan Lig- thartschool met slechts één punt ach terstand. Stand: 1. Sint Paulusschool (39 pnt), 2. Eben Haëzerschool (39 pnt), 3. Jan Ligthartschool (38 pnt), 4. De Savornin Lohmanschool (31 pnt). zien. Jumpers heerste onder de borden en Flyers kon alleen via snelle uitvallen proberen de schade te beperken. Dit werd goed gedaan en de dames konden terugzien op een goede wedstrijd, wel iswaar verloren, maar met ere. Eind stand 40-62. Topscoorders: Anita van Unen 14 en Babette Heerkens 7 pun ten. Meisjes-junioren traden aan tegen BZ ’72 uit Zeist. Tegen de nummer drie van de competitie konden de meisjes het niet bolwerken. Toch werd er goed tegenspel gegeven, vooral op de mo menten, dat de tegenpartij enkele bankspeelsters liet meespelen. Het spel van Flyers dwong dan de tegenpartij om weer op volle sterkte aan te treden. Via een ruststand van 10-16, werd de eindstand bereikt (29-57). Topscoor ders: Chantal Niels en Marion Houwe- ling elk met 6 punten. Meisjes-kadetten startten hun eerste wedstrijd in de kampioenspoule uitste kend. Prima verdedigend werk waarbij de bal steeds werd veroverd en hierna snel overschakelend op een break le verden zoveel punten op, dat de tegen- WADDINXVEEN - Komend week einde start de voetbalcompetitie weer met onder andere de wedstrijd WSE- Lugdunum. Tijdens de winterstop wer den er de gebruikelijke oefenwedstrij den gespeeld. WADDINXVEEN - Tijdens het afge lopen weekeinde hebben de zwemmers en zwemsters van De Gouwe deelgeno men aan de vierde ronde van de zwem- zeskamp, waarin gestreden werd tegen het Vlaardingse VZC, TZC Vahalis uit Tiel, de Kempvis uit Spijkenisse, B O Torpedo en de thuisclub Nautilus. De Gouwe leverde een prima strijd waardoor zij uiteindelijk met dertien medailleplaatsen gingen strijken. De eerste plak kwam op naam van de esta- fette-ploeg bij de jongens onder de 14 jaar op de 4x50 m wisselslag. Mark v.d. Schrier, Bob de Bruijn, Stefan van En gelen en Koen Groenleer werden derde op dit nummer in 2.20.3. Op de individuele nummers werd de score voor De Gouwe geopend door Inge v.d. Schrier. Zij won brons op de 50 m rugslag bij de meisjes in de klasse onder de 12 jaar in 0.38.1. Bij de jon gens onder de 10 jaar was het goud voor Viktor Terlaky op de 50 m rugslag. La ter zou hij op de 100 m schoolslag nog eens een eerste plaats veroveren in 1.47.2. Vervolgens was er twee maal brons en wel voor Wendy Zirkzee op de 50 m schoolslag (meisjes onder 10) in 0.49.7 en voor Bob de Bruijn op de 100 m rug slag in 1.18.9. Wendy kon, later, op de 100 m rugslag beslag leggen op een zil veren medaille in 1.42.3. Het estafette- nummer 4x100 m wisselslag bij de jon gens onder de 12 jaar werd door An dres v.d. Sluys, Arno v.d. Dussen, Koen Groenleer en Harry de Bruijn met een zilveren medaille-plaats in 5.47.8 afgesloten. Bij de heren ging het er op de 100 m vrije slag ook weer hard aan toe. Jan Willem v.d. Hoek won dit nummer in 0.54.1. Ook op de wat langere num mers konden de De Gouwe-zwemmers goed uit de voeten komen. Op de 200 m rugslag was er zilver en brons voor Ma rion van Hooft en Ilse v.d. Dussen die voor dit nummer respectievelijk 2.34.2 en 2.35.9 nodig hadden. Tenslotte werd er op de individuele nummers nog een zilveren medaille in de wacht gesleept door Marije v.d. Boon op de 200 m schoolslag bij de meisjes onder de 12 jaar in 3.13.8. De wedstrijden werden besloten met een estafette voor de meisjes onder de 16 jaar. De ploeg met Sandra Bercken- kamp, Yvette de Beer, Ilse v.d. Dussen en Marion van Hooft werd na een goed gezwommen race uiteindelijk derde in 4.23.3. aanzien van de tweede periodetitel. Overigens dient zeker niet onvermeld te blijven dat trainer Ad van den Herik deze oefenreeks tevens gebruikte om enige jeugdspelers aan het senioren voetbal te laten ruiken. (Zo speelden de B-junioren Vincent van Staveren en Guido Hack mee tegen Nieuwenhoorn en draafde A-junior Lars Smit op in de twee overige wedstrijden. Gezegd moet worden, dat alle 21 dam- pupillen van Excelsior met veel en thousiasme en zeer goede inzet hun partijen hebben gespeeld. Onderling is nog wel wat verschil in speelsterkte. Eén en ander is vrij lo gisch, immers sommige dammertjes hebben al meerdere damlessen van de jeugdleiders kunnen volgen. WADDINXVEEN - In de competitie voor de Rotterdamse Schaakbond heeft WSE 2 een 3,5-2,5 voorsprong genomen in de wedstrijd tegen het Rot terdamse Onesimus. De Bock overrompelde in korte tijd zijn tegenstander en daarna wist Dirk van Offeren na een pionoffer een schit terende positie op te bouwen en met zijn torens de tegenstanders naar een hopeloze situatie te manoeuvreren. Invaller Besemer hield de stand in evenwicht en kwam remise overeen, toen de stand ”zo dood als een pier” was. Smit voegde er nog een punt voor WSV bij door na vroegtijdige pion- winst in de dooschuifvariant van het Frans degelijk af te wikkelen naar winst. Van Oort had minder geluk. Hij sloeg een remiseaanbod af, maar kreeg bij zijn poging het onderste uit de kan te halen het lid op de neus. Ook Stam, die de laatste tijd uit vorm lijkt, kon het niet bolwerken, zodat de avond met een voorlopige stand van 3,5-2,5 voor WSV en twee afgebroken partijen moest worden afgesloten. Daarbij heeft Ritter met een paard voorsprong in het eindspel kans op winst, maar dat zal nog een hele toer zin. Invaller Muit verdedigde zich met zwart uitstekend aan het eerste bord. De partij zal worden gearbitreerd en kan remise worden. In de onderlinge competitie is in de kop niet veel veranderd. De partij Jansen- Claassen werd afgebroken en de par tijen V.d. Born-Van Woudenberg en V.d. Hoek-Kardol werden remise. Th. Goor stond enige tijd heel goed in zijn partij tegen Smitskamp, maar deze wist het tij te keren en won overtuigend. Littooy trok te onstuimig van leer tegen Brobbel en moest dit met verlies beko pen. Winst was er verder voor H. van Offeren tegen Prins en voor H.E. van Offeren tegen Bos. De afgebroken par tij uit de vorige ronde van VdBom te gen Muit is tenslotte door laatstge noemde zonder verder spelen opgege ven. De top-tien is thans als volgt: 1. Hen- nink, 2. Philipse, 3. Claassen, 4. De Niet, 5. Jansen, 6. V.d. Bom, 7. Ritter, 8. Van Woudenberg, 9. Muit, 10. El lers. WADDINXVEEN - TOOS-tumster Isabelle van den Nieuwendijk is zater dag in Lekkerkerk regio-kampioene in de D-lijn geworden. 1 In de categorie Turnsters draaide zij een goede wedstrijd met eerste plaat sen op vrije oefening (7.00) en balk i (8.15). Met 30.60 punten kon ze de gouden medaille in ontvangst nemen. i Claudia Sleeuwenhoek, uitkomend in de categorie Tumsters-j unioren turnde ook een uitstekende wedstrijd, met als i beste resultaat een tweede plaats bij sprong met 810In het eindklassement i eindigde zij op de derde plaats. i In dezelfde categorie draaide Mariel Peeters een constante wedstrijd. Mede dankzij een vierde plaats bij balk (7.75) werd zij uiteindelijk zesde. Bij de jeugdtumsters viel Judith van der Linde net buiten de prijzen, on danks een tweede plaats bij sprong (8.50) en balk (7.05). Deze wedstrijden waren tevens de kwalificatie voor de Provinciale Kam pioenschappen; De eerste zes turnsters per leeftijdscategorie konden zich voor deze wedstrijden plaatsen. Alle 4 TOOS-tumsters zullen dus op 23 fe bruari de verenigingskleuren vertegen woordigen. Bij de meisjes tot en met 12 jaar be haalde Dominique Straver met 7.75 een eerste plaats bij de brug, voor Ivonne van der Vaart die met 7.50 tweede werd. In het eindklassement werd Dominique achtste, Ivonne 11e en Maaike Braat 12e. stander Dunkinn uit Roelofarendsveen helemaal geen vat kon krijgen op de wedstrijd. De rust ging dan ook in met 36-8. In de tweede helft wisselde de coach van Flyers veelvuldig, maar dat had geen invloed op de wedstrijd. Een makkelijke overwinning was het resul taat. Eindstand 70-28. Topscoorders: Chantal Mahieu 18 en Antoinette van Dam 16 punten. Heren 1 ging zaterdagavond met ge mengde gevoelens op bezoek bij Thomson in Schiedam. Met de weten schap, dat de thuiswedstrijd maar met drie punten verschil was gewonnen, be gon Flyers voortvarend aan deze wed strijd. Er werd meteen een gat geslagen van 10 punten. Maar hierna stokte het bij Flyers. Thomson kreeg meer grip op de wedstrijd en alhoewel de rust inging met 38-52 waren de meegereisde sup porters er niet gerust op. En zij kregen gelijk, want Thompson kroop langzaam dichterbij in de tweede helft en in de veertiende minuut was de stand 79-82. Toen bleek, dat Flyers niet voor niets koploper is en binnen twee minuten was er weer een gat geslagen van veertien punten en speelde Flyers de wedstrijd uit. Eindstand 97-103. Topscoorders: Phil Filipan 25 en Wim Stuyfzand 20 punten. WADDINXVEEN - De eerste ronde van de onderlinge damcompetitie bij de pupillen van Excelsior is duidelijk winnend afgesloten door Rogier Bo gaard, die een fantastische score van 36 punten uit 20 wedstrijden liet aanteke nen. WADDINXVEEN - De schuttersver eniging Waddinxveen heeft weer de traditionele nieuwjaarsreceptie met daarin opgenomen de prijsuitreiking van de club-competitie 1990 gehouden. Een groot aantal leden was naar deze bijeenkomst gekomen. De uitslag van de, club-competitie was als volgt: luchtgeweer: senioren: 1. W. van Loenen met een gemiddelde van 254.30 per serie. Juniorenl: B. v.d. Sluis met een gemiddelde van 104,52 per serie. Daarbij moet opgemerkt worden dat de junior-schutters minder schoten schieten per serie. Luchtpi stool senioren: 1. J.K. Dekker-Bekker met een gemiddelde van 258,48 per se rie en tevens clubkampioen met deze score. Junioren: D. Hipke met een ge middelde van 238,24 per serie. Wie interesse heeft in de schietsport kan iedere donderdagavond vanaf 19.30 uur geheel vrijblijvend een kijkje komen nemen in de schietaccommoda- tie aan de Alberdingk Thijmlaan 2a te Waddinxveen. r Hoewel de competitie voor de junioren officieel weer begon afgelopen zater dag kon geen wedstrijd doorgang vin den. C-4 speelde tegen RVC Reeuwijk C-2 op het gebakoveld en won met 4-2. B-2 speelde tegen Moerkapelle B-l ge lijk (3-3) en C-l speelde als enige op het veld in en tegen Voorburg. Een per fecte wedstrijd, die op het scherp van de snede werd gespeeld en zeer aan trekkelijk was voor het publiek, on danks het feit dat geen doelpunten kon den worden gescoord (0-0). Een flink deel van de Be Fair-pupillen speelden hun onderlinge competitie in de zaal. B-l werd uitgelaten in het Gouwebos en vermaakte zich daar uit stekend. De A-groep trainde flink op het gebakoveld, zodat ook nu weer gold: ’’geen zaterdag zo kwaad, of de Be Fair-jeugd is bezig, vroeg of laat”. WADDINXVEEN - De heren volley ballers van CVB Bank/Be Fair hebben met 0-3 van Skania 2 gewonnen. De volleybaldames verloren met 3-1 van VS Haag. Waren de heren van CVB bank/Be Fair in staat om ook de nummer twee van de ranglijst te weerstaan Dit was devraag die gesteld werd voor de wedstrijd te gen Skania 2. Al gauw bleek in de eerste set dat de teams aan elkaar gewaagd waren. Tot 5-5 liep alles nog goed voor Be Fair, maar Skania deed er een schepje bo venop en liep zomaar uit naar 5-11 De flankaanvallen van Be Fair werden goed gepareerd door het blok van Ska nia en er was geen doorkomen aan. Skania won de eerste set dan ook met 15-6. De tweede set begon Be Fair goed. Be Fair liep uit naar 6-0 en 8-4. Skania be gon echter de zaak te reorganiseren en bracht Be Fair opnieuw tot wanhoop want via 9-9 werd het ineens 9-11. Be Fair deed er alles aan om die tweede set binnen te halen maar was niet bij machte te verhinderen dat ook de tweede set verloren ging (13-15). Ook in de derde set was de start van Be Fair goed en men liep uit naar 4-1. Op nieuw was het Skania dat het initiatief nam en Be Fair liet dat toe. De vleugel- aanvallen kwamen er nog maar spora disch door en Skania kon ook deze set meenemen (13-15). Deze week alweer een cruciale wedstrijd tegen VCS uit Sassenheim welke 2 punten onder Be Fair staat. Dennis v.d. Berg (16 jaar) en Joen Kraaijestein (16 jaar), speelde in de vierde klasse district. De coach van dit team, Fred Kruit (ook voorzitter van de vereniging) ziet de toekomst van dit team heel positief te gemoet en verwacht dat de leden van dit team en goed concurrentie vormen van eerste team. Het derde kampioensteam bestaat voornamelijk uit jeugdleden, zoals Laurien Kraaijestein (17 jaar), Mi randa Lichtenberg (16 jaar), Jaap Brui- ning (16 jaar) en Jasper Knuist (16 jaar). Dit team wist zich gesteund door een ervaren speler. Als speler/coach fun geerde Robert Slot die zijn ervaring wist over te brengen op de andere leden van dit team. Het volgend jaar zal Robert geen dis- tricts-competitie meer gaan spelen en de hoop is dat dit team zich in de vierde klasse van het district goed weet te handhaven. De vereniging heeft nog de hoop dat team 6 kampioen wordt in de zevende klasse. Daarnaast hebben nog enkele teams zicht op promotie via een tweede plaats in hun afdeling. WADDINXVEEN - De meest opval lende uitslagen van Excelsiors laatste 2 rondes van de onderlinge damcompeti tie zijn de gelijke spelen, die Jaap van der Eist en Adriaan Blom moesten toe staan aan Adrianus Crone en Adriaan Zwanenburg. Daardoor duikelde Jaap enkele plaat sen op de rangschikking. Tijmen den Ouden boekte 100% (4 punten uit 2) door Bertus van Eijk en Kees Blonk aan de zegekar te binden. Door dit re sultaat staat hij stevig op de tweede plaats en is hij Cor Barelds daarmee zeer dicht genaderd. Teun Twigt viel licht in moyenne terug, daar Ruud van Dijk en hij elkaar in hun partij niets toegaven. Hier werd remise overeengekomen In de laatste ronde behaalde Ruud van Dijk in het middenspel schijfwinst te gen Cor Barelds. Hoewel Cor evenals Ruud op dam kwam, boekte Ruud dankzij overmacht toch volle winst. Jan de Heer bleek Jan Kramer de baas en liet winst aantekenen en Fred van Beek liet zien wat in zijn mars te heb ben. Gerrit Heeren werd de dupe van het goede spel van Fred. Adrianus Crone wist ten koste van een schijf doortocht te bewerkstelligen te gen Piet van Es en een donkere wolk hing als het ware boven de stelling van Piet. Dat volhouden meer dan eens wordt beloond, bleek ook nu. In het eindspel werd de puntendeling bevoch ten. Op donderdag 10 januari leed het eer ste team van Excelsior een nederlaag (6-10) tegen HDC-Alphen aan den Rijn. Tegenover drie nederlagen stond slechts één overwinning van kopman Dick Dibbets. Piet Swart had vanaf de opening het be tere aanvallende spel. Na enkele ver eenvoudigingen kon de Alphense te genstander, die positioneel iets minder stond, een combinatie uitvoeren, waar bij beide spelers dam haalde. Het was meteen remise. Teun Twigt ontmoette een gedegen spelende tegenstander. Over en weer werd geen duimbreed toegelaten. Het gelijkspel was hier geheel op zijn plaats. Jaap van der Eist leed in het midden spel materiaalverlies en die handicap bracht hem ook slecht spel. Hij moest de eindspelwinst aan zijn tegenstander laten. Adriaan Blom speelde tegen Erik-Jan van Reenen. Lange tijd hield hij goed stand. Na diverse dreigingen buitte Van Reenen een foutzet uit en zette HDC daarbij op een 2-6 voorsprong. Erg lang zat Henri Berghout in de hek- stelling en kreeg daarbij veel gedwon gen spel. Hij kon in het middenspel de hekstelling ongedaan maken en enkele zetten later werden de punten gedeeld. Dirk Heeren 1 leek in het middenspel iets beter te staan. Enigszins verras send was enige tijd daarna te horen, dat hij verloor. De foutzet werd meteen af gestraft door HDC. In de gehele partij had Cor Barelds iets beter spel. Na het uitdunnen van de stand bleek zijn te genstander meer en meer onder de druk uit te komen, waarna de strijd naar remise liep. Een schitterende positionele opbouw betekende veel geforceerd spel voor Dick’s tegenstander. Dick had het mid den- en eindspel goed berekend en boekte een zeer fraaie winst. #1 9 l E WADDINXVEEN - Heren 2 van Flyers-basketbal toonden vrijdag avond opnieuw dat zij tot de kansheb bers behoren voor het kampioenschap in de eerste klas kern. Het begin van de wedstrijd beloofde veel goeds, maar daarna werd er te wis selvallig gespeeld, waardoor Jumpers uit Den Haag een gelijkwaardige te genstander kon zijn. Ruststand 32-25. Na de hervatting liet Flyers zien waar toe men in staat is. De eerste minuten waren nog voor Jumpers en tot 35-34 hadden zij nog hoop. Maar toen ging de Flyers-machine op volle toeren draaien en in een mum van tijd werd er een gat geslagen van 15 punten. Hierna bleef Flyers doorgaan en behaalde een ruime overwinning. Eindstand 87-56. Top scoorders: Marlon Elkerbout 16 en René Hazelaar 12 punten. Dames 1 had als tegenstander ook Jum pers uit Den Haag. Alleen is hier de situatie zo, dat Jum pers hoog meedraait in de competitie en Flyers nog steeds sukkelt met bles sures, waardoor de resultaten niet de afspiegeling zijn van het werkelijke ni veau van de dames. Tot de negentiende minuut in de eerste helft kon Flyers bij blijven, maar toen begon de lengte van de tegenstander de doorslag te geven. Ruststand 18-28. De tweede helft gaf hetzelfde beeld te WADDINXVEEN - Op de eigen nieuwjaarsreceptie kon de voorzitter van de badmintonvereniging Have en Goed/Aeolus gelijk drie teams felicite ren met hun kampioenschap. Het eerste team van de vereniging, spe lend in de overgangsklasse van het dis trict Zuid-Holland, werd ongeslagen kampioen. Met nog twee wedstrijden te spelen heeft dit team 4 punten voor sprong op nummer 2 (Voorburg), waartegen ze de laatste wedstrijd moe ten spelen. Het puntensaldo ligt zo hoog dat het kampioenschap niet meer aan hun neus voorbij kan gaan. Het is de hoop dat dit jonge team, bestaande uit Natasja van Es (18 jaar), Anita v.d. Starren (begin 20), Marco Overes (19 jaar) en Tjeerd Hillerts (18 jaar) het in de hoofdklasse even goed gaat doen en dat ze snel lan delijk kunnen gaan spelen. Ook het tweede team van de door Have en Goed Verzekeringen gesponsorde vereniging wist drie wedstrijden voor het einde van de competitie het kam pioenschap binnen te halen. Het team, bestaande uit Ilse van Steijn (15 jaar), Nienke Hillerts (16 jaar), WSE oefende tegen eersteklasser Nieuwenhoorn. De Waddinxveners speelden vorige week ondanks de harde wind een goede wedstrijd, maar moesten toch door enige individuele fouten een 4-0 achterstand toelaten. Goed doorzetten leverde een dragelij kere eindstand op (4-2) door doelpun ten van Patrick Rijnbeek en Erwin Pleus. Een gelijk spel was gezien het vertoonde spel beter op zijn plaats ge weest. Afgelopen donderdag moest WSE aan treden tegen Heerjansdam-2, een za terdag reserve eerste klasse. Ongeïn spireerd speelde WSE plichtmatig de 90 minuten vol. Na een 1-0 voorsprong door Willy Beelen verloren de oranje- zwarten met 1-2. Jongstleden zondag de derde wedstrijd binnen 8 dagen en weer tegen een veel hoger spelende vereniging en wel UVS, de Leidse hoofdklasser. UVS startte overdonderend en leidde dan ook binnen een paar minuten met 1-0. Dit beloofde weinig goeds, maar toch vocht WSE terug en werd de rust bereikt met een 2:2 stand dankzij een doelpunt van Patrick Rijnbeek en een benutte penalty van Erwin Pleus. Na rust startte UVS weer fel edoch ver der dan 3-2 kwam men niet waarna WSE het initiatief overnam. Patrick Rijnbeek scoorde kort voor tijd nog wel 3-3 maar had even later evenals Timo van Leeuwen (in deze oefenreeks debuterend) de winnende treffer kun nen scoren. Een goede wedstrijd van WSE derhal ve, kort voor de hervatting van de com petitie tegen Lugdunum thuis komende zondag. Een belangrijke wedstrijd. Bij winst klimt WSE naar een gedeelde derde plek en doet het goede zaken ten De poulewinnaars zijn: Jan Ligthartschool: Jeroen Kolet, Je roen Toonen, Fabian Hoogendijk, Ferdi Karskens. Eben Haëzerschool: Mariska Roos, Willemieke Maasland, Leon Neven, Rosanna v.d. Laarse, Margaretha de Koning, Janneke de Bas. Sint Paulusschool: Alexander Roos, Marco Keehnen, Dennis Hijkoop, Maarten Hijkoop. Koningin Beatrixschool: René Schota nus, Charles Boekholt, Paul Verwey, Stephan Preeker. Willem van Oranjeschool: Ronald Swets. Bethelschool: Sabrina Noorlander, Bart Jan de Bas. De Savornin Lohmanschool: Karsten van der Vlist, Barry Loef, Richard van der Velde. Rehobothschool: Johan Walhout. v

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 19