GEMEENTE WADDINXVEEN IRTW-RADI01 ^MENSEN Zaterdag Starfestival De Krooshappers Ruud Teller van reclamebureau aan de Brugweg CNN op kabelnet Open Cirkel vrede-lievend EHBO- CURSUS BOUWVERGUNNINGEN VERKIEZINGEN HINDERWET Uitbreiding VERORDENING KINDEROPVANG SPREEKUREN UITSLAG LOTING INLE VEREN KERSTBOMEN VERGADERINGEN Kranten Kans SPEELTERREIN ZUIDPLASHOF Thema-avonden TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN 01820-15767 01727-14044 01828-17613 01820-28011 Pagina 3 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 16 januari 1991 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 Milieudienst Midden-Holland, no. 7187/90. Stemmen elders Waddinxveen, 16 januari 1991 VRIJDAG 18 JANUARI 1991 Anita Meijer is één van de topattracties van het Starfestival. ZATERDAG 19 JANUARI 1991 Elk heel uur nieuwsberichten. ZONDAG 20 JANUARI 1990 Stemmen bij volmacht De mogelijkheid bestaat ook om bij volmacht te stemmen. -programma- Mevrouw I. Coumou-Simons, thans in tijdelijke dienst werkzaam op de afde ling Sociale Zaken van de gemeentese cretarie, is met ingang van 1 januari 1991 in vaste dienst benoemd. Op de sectie Burgerzaken van de afde ling Algemene Zaken zijn benoemd de heren J.C. Blinksma te Schoonhoven en W.G. Molenbeek te Woerden. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Buiten kan tooruren in overleg met de gemeentesecretaris. Op dit verzoek wordt terstond een beslissing genomen door om zetting van de oproepingskaart in een kiezerspas. WADDINXVEEN - Eigenaar Ruud Teller van de gelijknamige recla mestudio aan de Brugweg is in de goede zin een snelle jongen. Dat vindt althans het magazine ’’Ondernemen in Midden-Holland” van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, waarin de reclameman wordt geportret teerd. Piasweg 28a Piasweg 30 De kiezer aan wie een kiezerspas is verstrekt kan uitsluitend met deze kaart aan de stemming deelnemen. Indien deze kaart in het ongerede raakt, kan geen nieuwe kaart worden verstrekt. ’’Daar zaten de meeste van mijn rela ties”, vertelt Ruud Teller in zijn werk ruimte, gelegen op de begane grond van de glazen reclamekubus aan de Brugweg. ”In de praktijk is gebleken dat dat allemaal koudwatervrees was. We hebben nu zelfs meer aanloop, lo gisch ook, want hier kennen we geen parkeerproblemen” AARD VAN HET BOUWPLAN: het oprichten van een kantoorgebouw het gedeeltelijk veranderen van een bedrijfsgebouw het oprichten van een bedrijfswoning het gedeeltelij k veranderen en vergroten van een (bedrijfs)woning De beschikking wordt niet van kracht voordat op een verzoek om schorsing of tot het treffen van een voorlopige voorziening is be slist. leende vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten of in werking hebben van een varkensmesterij op het perceel Zuidelijke Dwarsweg 13d. Het verzoek om schorsing of tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling van de geschillen van bestuur. Wie leverde de meeste bomen in? Zoals gebruikelijk is ook een 3-tal cadeaubonnen ter waarde van 25,20,en 15,beschikbaar gesteld voor respectievelijk de eerste, tweede en derde plaats in de competitie ”Wie heeft de meeste bomen ingeleverd?”. Het resultaat hiervan is: - le plaats met ±440 bomen, familie Van Steeg, Beethovenlaan 13 - 2e plaats met ±200 bomen, familie Esveldt, Heemraadweg 26 - 3e plaats met ±95 bomen, familie Mooren, Fazantdreef 89 De prijzen in deze competitie zullen worden opgestuurd naar de winnaars. Uiteraard dingen de prijswinnaars in deze competitie ook mee naar de prijzen in de verloting. In totaal werden ongeveer 2.500 bomen aangeboden en versnipperd. De prijzen kunnen tot en met 31 ja nuari 1991 worden afgehaald op het gemeentehuis, afdeling Alge mene Zaken, sectie Bestuurszaken. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. 20.00-21.00 uur - Khabaroua Nagham. Presentatie: Hamid Meskine. 00.00-01.00 uur - Dag week, hallo weekend. Presentatie: Ineke van Wijn gaarden. 14.00-18.00 uur - RTW-Totaal. Presen tatie: Door Oremus en Ton van Bem- mel. 18.00-24.00 uur - Hitfront. Presentatie: Ferry van Loon, Ed Schuurman en Gerben van Kruistum en Ron Menke. Lokale omroep via de FM-band 101,1 Mhz. (in stereo). Staringlaan 2, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen, tel. 01828-10379. 14433 14433 Nadere informatie kan men verkrijgen ter gemeentesecretarie, af deling Algemene Zaken, sectie Burgerzaken, telefoon 14433, toe stel 158. De studio heeft inmiddels 160 vaste re- Een beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ’s-GRAVENHAGE. -- in het nieuws Burgemeester en wethouders van Waddinxveen brengen ter open bare kennis dat met ingang van 16 januari 1991 gedurende drie maanden, op werkdagen van 08.30 - 12.30 uur, ter gemeentesecre tarie, afdeling Welzijn en Onderwijs voor een ieder ter inzage ligt de door de raad der gemeente Waddinxveen in zijn vergadering van 21 november 1990 vastgestelde ’’Verordening Kinderopvang Wad dinxveen 1990”. Deze verordening treedt in werking op zaterdag 19 januari 1991 Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak met de secre taresse. Op donderdag en vrijdag 3 en 4 januari 1991 heeft de versnippering van de kerstbomen plaatsgevonden. Ook dit jaaris hieraan een ver loting verbonden. Voor elke twee ingeleverde bomen is een lot uit gereikt. Hieronder volgt de uitslag van de trekking van deze verloting. De prijzen bestaan evenals vorig jaar uit cadeaubonnen. Commissie voor Volksgezondheid en Milieuzaken op donderdag 17 januari 1991, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis; Op de agenda o.a.: - Afvalstoffenverordening. Deze wijziging houdt in dat aan genoemde vergunning voorschrif ten zullen worden toegevoegd met betrekking tot de opslag van vloeistoffen in bovengrondse tanks. van hofkapel De Baggerbeugels en op tredens door de dansgroepen Donder- kopjes en Spetters. Daarnaast treden voor het voetlicht de zangeres Anita Meijer, De Havenzangers, in de kelder- bar de Funny House Jazzband en de Boskoopse formatie l’Equipe Le Jeune. Rond de klok van 22.15 uur wordt een Cardieler uitgereikt aan een bekende in woner van Boskoop die zich verdien stelijk heeft gemaakt. De zaal gaat om 19.00 uur open en het programma begint om 20.00 uur. ’s Avonds en na afloop staan er taxi’s bij de uitgang voor een veilig vervoer naar huis. Tot secretaresse van het college van burgemeester en wethouders en de ge meentesecretaris is benoemd mevrouw A. v.d. Heuvel te Gouda. AI leven lang in de reclame Tot 17 februari 1991 is het mogelijk beroep in te stellen bij de Afde ling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor: a. degenen tot wie de beschikking is gericht; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die bezwaren hebben ingediend naar aanleiding van de bekendmaking van het voornemen; d. andere belanghebbenden die kunnen aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest eerder bezwaren in te dienen. Verleende bouwvergunningen BOUWPERCEEL: Wilhelminakade Bloemendaalseweg 15 het oprichten van een mestopslag Mercuriusweg 16a De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt ge daan tot schorsing van de beschikking, dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening en een dergelijk verzoek wordt ingewil ligd. WADDINXVEEN - Sinds vrijdag 21 december vindt via de centrale an- tenne-inrichting van de gemeente Waddinxveen de doorgifte plaats van de tv-programma’s van CNN (Cable News Network). De doorgifte vindt plaats op kanaal 22 in de UHF-band. Dat heeft het Gemeenschappelijk An tenne Systeembedrijf Waddinxveen de abonnees in een mededeling laten we ten. Eerder werd besloten de signalen van het Kindemet ook via het Wad- dinxveense kabelnet door te geven. BOSKOOP - Komende zaterdag houdt carnavalsvereniging De Krooshappers haar nieuwe editie van het traditioneel geworden Starfestival. Plaats van han deling is de uitbundig versierde Beurs hal. Plaatsbewijzen zijn al enige tijd uit verkocht en zaterdag aan de zaal niet meer verkrijgbaar. De avond zal worden bijgewoond door de complete ’hofhouding’ van De Krooshappers: prins Plompverloren, hofdame Jacqueline met de raad van elf en te gast zijn zusterverenigingen uit Amsterdam en Eindhoven. Het programma voor de avond belooft nogal wat. Uiteraard een eigen inbreng De activiteiten van Reclame Studio Teller BV zijn heel divers, al zal je bin nen geen proeven aantreffen voor enorme campagne’s voor multinatio nals. Neen, Teller geeft met name actiekran- ten uit voor negen winkelcentra (waar onder Bloemendaal in Gouda), maakt full-colour folders en verzorgt adver tenties voor tientallen bedrijven. Maar hij deinst er ook niet voor terug om een CDA-krant samen te stellen, waarin de Goudse wethouder Jan Po- tharst broederlijk poseert met premier Ruud Lubbers. Kortom, de detaillist als doelgroep. ”Een weekkrant van twintig pagina’s maken we helemaal zelf, alleen het drukwerk wordt uitbesteed. We zijn gewend om vrij snel te werken; van daag gevraagd, morgen de advertentie. Dat kan alleen omdat we van niemand afhankelijk zijn, we kunnen blind va ren op ons eigen apparaat. Een com pacte organisatie kan nu eenmaal snel reageren”. 09.45 uur - Kerkuitzending. Een uit zending verzorgd door de Gerefor meerde Kerk Vrijgemaakt. In het voorprogramma orgelmuziek. Aan vang van de dienst is 10.00 uur. Om circa 11.00 uur een naprogramma met orgelmuziek over de psalmen. 12.00-13.00 uur - RTW-Klassiek. Pre sentatie: Hans van Meurs. Stemmen elders en stemmen bij volmacht Voor de op 6 maart a.s. te houden stemming ter verkiezing van de leden van de Provinciale Staten zullen de kiesgerechtigden een op roep ontvangen om te stemmen in het stembureau van het stemdis trict waar zij op 22 januari 1991 blijkens het bevolkingsregister woonachtig zijn. Er bestaan twee mogelijkheden: A. Uiterlijk 20 februari 1991 een schriftelijk verzoek indienen. Voor dit verzoekschrift moet gebruik worden gemaakt van een formulier dat ter gemeentesecretarie (sectie Burgerzaken) kosteloos verkrijgbaar is. Bij inwilliging van het verzoek ont vangt de kiezer dan een kiezerspas. B. Uiterlijk 1 maart 1991 een mondeling verzoek indienen. De kie zer dient dan de te ontvangen oproepingskaart persoonlijk aan te bieden ter gemeentesecretarie (sectie Burgerzaken). ”Het gaat hier gewoon toe, misschien gaat het daarom wel zo goed. Ik wil ook niet als een snelle jongen overkomen, dat werkt al gauw in je nadeel”. Toch heeft Ruud Teller de schijn te gen. Gezonde teint, goed verzorgde haardos en dito snor, modieus gekleed, prima teksten; kortom, de 46-jarige Nieuwerkerker voldoet precies aan het beeld dat velen van de Nederlandse re clameman hebben. Nu is dat gelukkig ook zijn stiel gebleken. ”A1 mijn hele leven ben ik in de re clame bezig”, stelt de eigenaar van Re clame Studio Teller BV in Waddinx veen, gelegen op een steenworp af stand van de hefbrug. ”Op mijn zeventiende werd ik leerling- etaleur bij het warenhuis Ter Meulen in Rotterdam, pas zes jaar later koos ik voor de grafische kant. Winkels inrich ten, advertenties en folders maken, al les, op free-lance basis”. Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b-gg- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) Pas in 1974, Teller was dertig, greep hij met een collega de kans aan om zelf standig ondernemer te worden. Maar pas negen jaar later maakte Ruud Tel ler de grote sprong voorwaarts, door in Gouda een eigen bureau op te zetten. "Binnen enkele weken moest ik al per soneel aannemen, een telefoniste. In januari volgend jaar treedt de zevende medewerker in dienst. Vijf van hen zijn actief in de studio, één verzorgt de tele foon, receptie en administratie en ik verkoop het buitengebeuren”. Teller klinkt opgewekt. Het gaat hem voor de wind, hier in Waddinxveen. Toch heeft hij lang bedenkingen gehad tegen de verhuizing vanuit Gouda. laties. Dat zullen er nog wel iets meer worden, aangezien Ruud Teller zijn bedrijf wil ontwikkelen. Neem zijn be slissing om per 1 september van dit jaar een vriend binnen te halen, die is ge specialiseerd in de belettering van au to’s en in binnen- en buitenreclame. Met het in zijn team opnemen van deze vakman, van wie Teller direct enkele werken laat zien, biedt hij een nog completer pakket aan. Daarnaast be gint hij binnenkort tevens een desk top-publishing; eveneens om de cliënt beter te kunnen bedienen. Want dat is zijn credo: de klant is ko- ning. Of het nu één van de dertig auto dealers is met wie hij contact heeft of één van de winkeliers uit de Goudse binnenstad, de Nieuwerkerker pro beert het iedereen zonder mankeren naar de zin te maken. Want Ruud Teller is natuurlijk ook een snelle reclamejongen; alleen in de goede zin van het woord. De ’’Verordening Kinderopvang” heeft uitsluitend betrekking op gesubsidieerde kinderopvangvoorzieningen. Op grond van de ver ordening is het verboden, zonder schriftelijke verklaring van bur gemeester en wethouders de zgn. ingebruiknameverklaring, een kindercentrum danwel gastouderbureau op te zetten, open te stél len of in gebruik te houden. Bovenstaande begrippen (ingebruiknameverklaring, kindercen trum, gastouderbureau) en ook andere begrippen worden in de ver ordening nader omschreven. Bovendien zijn in de verordening o.a. een aantal procedurele bepalingen opgenomen en bepalingen met betrekkingen tot eisen die gesteld worden aan verblijfsruimte, op leiding van leidinggevende functionarissen e.d. Naast de multifunctionele accommodatie ”De Duikelaar” in de wijk Zuidplas zal een speelterrein worden aangelegd voor met name de allerjongste kinderen. Het inrichtingsvoorstel zal 14 dagen ter inzage liggen in het gemeentehuis bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken, van donderdag 17 januari tot en met donderdag 31 januari 1991, tijdens kantooruren. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur De sociaal raadsvrouw: elke werkdag van 9.00-12.30 uur en donderdagavond van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. De kiezer, die aan de verkiezingen wil deelnemen in: a. een ander stembureau dan het stembureau waarvoor hij/zij een oproepkaart ontvangt; b. in een andere gemeente in de provincie Zuid-Holland bijv, we gens vakantie, werkkring, verhuizing, kan hiervoor een verzoek indienen. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde ling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge vraagd. Een volmachtgever is niet bevoegd de volmacht naderhand in te trekken of zelf aan de stemming deel te nemen. Een gemachtigde mag niet meer dan twee aanwijzingen als zodanig aannemen. In dien het volmachtbewijs in het ongerede raakt, kan geen nieuw be wijs worden verstrekt. Op dinsdagavond 15 januari zal huis arts T.S. Wilms voor de EHBO een thema-avond verzorgen over het on derwerp epilepsie. In februari zal op een nader te bepalen datum, in samenwerking met de plaat selijke brandweer, een oefening wor den gehouden. Op dinsdag 19 maart zal dokter BGla ser het onderwerp EHBO bij sportbles sures nader toelichten. Terinzagelegging beschikking Ingevolge artikel 40, lid 2 van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne maken Burgemeester en wethouders bekend dat vanaf 17 januari 1991 tot 17 februari 1991 op de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandag avonden gedurende drie uren ter inzage ligt de beschikking tot het wijzigen van de door hen op 9 september 1976 onder nr. 5887 ver- WADDINXVEEN - Op de avond van de hervormde ontmoetingskring De Open Cirkel in de Schaapskooi aan de Nesse zal woensdagavond 23 januari om half negen onder leiding van Piet Hardendood een Bijbelstudie worden gehouden. Thema óp deze avond zal zijn: Vrede lievend. De bedoeling van deze avond is om na te denken en te spreken over vragen als wat is vrede?, hoe ervaar je vrede in je eigen omgeving, gemeente of groep? en hoe vredelievend zijn wij eigenlijk? Iedere belangstellende wordt zoals ge woonlijk weer van harte uitgenodigd. Cadeaubonnen zijn gevallen op de volgende nummers: ƒ20,— ƒ25,— - 234 groen - 528 groen 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 ƒ7,50 ƒ10,— ƒ15,— -274 groen -793 groen - 106 rood - 143 rose - 69 blauw - 9 blauw - 29 rood -198 groen - 152 groen - 146 rose - 283 groen - 543 groen 7 blauw - 905 rose - 675 groen - 158 rood - 29 groen - 407 groen - 902 rose WADDINXVEEN - Met ingang van maandag 28 januari start de Waddin- veense EHBO-vereniging weer met een beginnerscursus EHBO. De cursus wordt telkens op maandagavond van 20.00 tot 22.00 uur gegeven. De totale EHBO-cursus omvat 14 avonden van twee uur elk. Daaraan ge koppeld wordt twee avonden reanima- tieles gegeven. Voor beide cursussen wordt apart exa men afgelegd, met dien verstande, dat alleen reanimatie-examen kan worden gedaan als men is geslaagd voor het EHBO-examen. Voor deze cursus zijn nog enkele plaat sen beschikbaar. Wie interesse heeft of meer inlichtingen wil, kan zich wenden tot W.M. Peek (tel. 01828-16943). A. Met gebruikmaking van een volmachtbewijs. Het volmachtbe wijs dient uiterlijk 20 februari 1991 te worden aangevraagd met behulp van een formulier dat ter gemeentesecretarie (sectie Burgerzaken) kosteloos verkrijgbaar is. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een volmachtbewijs (tevens oproepingskaart). De gemachtigde mag de stem van volmachtgever uitsluitend tegelijk met zijn ei gen stem uitbrengen. B. Door middel van overdracht van de te ontvangen oproepings kaart. Daartoe dient de op de voorzijde van die kaart voorko mende verklaring te worden ingevuld en door volmachtgever en gemachtigde te worden ondertekend. Deze volmachtgeving kan tot op de dag van de stemming (6 maart 1991) buiten de gemeentesecretarie om geschieden. Er behoeft dus geen verzoek bij de secretarie te worden ingediend. Wel is het bij volmacht stemmen door middel van overdracht van de oproepingskaart aan twee voorwaarden verbonden, te weten: 1. volmachtgever en gemachtigde moeten beiden in hetzelfde stemdistrict als kiezer zijn ingeschreven en 2. gemachtigde mag de stem van volmachtgever uitsluitend te gelijk met zijn eigen stem uitbrengen. Commissie voor Kunst en Cultuur op maandag 21 januari 1991, aanvang 20.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Herziening nota Kunst en Cultuur. - Werkgroep kamermuziekconcerten. - Werkgroep exposities. Gemeenschappelijke Medezeggenschapsraad voor het openbaar basisonderwijs op donderdag 17 januari 1991, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Vakantierooster 1991/1992. - Stand van zaken reglement. - Gang van zaken openbare scholen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 3