”ICW was te lang een besloten club” 01 Voorzitter AW. Brand over jubilerende ondernemerskring: Gouweloop Antilope Bridge- nacht in W’veen B-titel Kwiek voor D. Lekx Judoers van Bert den Edel in de prijzen Brief aan het KNOV Consument koopt daar waar het juiste aanbod is Achtergebleven Investeringen 1975 1979 1981 Continuïteit 1970 1967 1983 Secretaris 1977 1985 1966 1965 1972 1987 Jaren negentig Aanbod 1 |h Pagina 9 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 16 januari 1991 Mijlpalen zilveren ICW ondernemers Emoties rond een winkelhart WADDINXVEEN - Over het bestaansrecht van de ondernemerskring Industrieel Contact Waddinxveen (ICW), die in Waddinxveen ’’tamelijk goed, maar het kan natuurlijk beter” werkt, hoeft niemand te twijfelen. ”De gretigheid waarmee nieuwe bedrijven zich als lid aanmelden is een bevestiging dat het in 1965 opgerichte ICW in deze veranderde tijden nut tig en noodzakelijk is, ondanks alle veranderingen die al hebben plaatsge vonden”. ”Het contact tussen ondernemers is uitstekend, vooral door de contactu ren”, meent Adri Brand. ’’Naarmate het aantal leden-bedrijven toeneemt zal er echter harder aan gewerkt moet en worden om de betrokkenheid van alle leden op en hoog peil te houden. De relatie met de gemeente, is lokaal voegden de daad bij het woord. De in dustriële Club Waddinxveen wordt op gericht en het profiel vastgesteld. De Kamer van Koophandel zag het toen blijkbaar ook al zitten en ’’arresteerde” meteen een ICW-lid om het beleid in de regio te helpen bepalen. dustrieel Contact Waddinxveen kent voortaan alleen bedrijven als Er komt een echt secretariaat en een uitvoerend secretaris in de persoon van oud-marineman en later CDA-raadslid C. Dijkshoorn. Winkeliersvereniging winkelcentrum Brug In de meeste gevallen worden de me ningen gevormd en onderbouwd door het persoonlijk beleven van het func tioneren van winkels en winkelcentra, waarbij vaak voorbij wordt gegaan aan de wijze, waarop de anonieme consu ment zich gedraagt. Juist deze laatste categorie is bepalend voor de richting van de noodzakelijke ontwikkeling. In zijn algemeenheid formuleert deze consument geen me ning in een voorbereidingsstadium, maar laat deze zijn of haar oordeel blij ken door al dan niet de benodigde arti kelen bij bepaalde winkels of winkel centra te kopen. WADDINXVEEN - Bij de ont wikkeling van winkelvoorzienin gen spelen vaak vele emoties een rol, waarbij in een groot aantal ge vallen voorbij wordt gegaan aan de wezenlijke elementen, die het functioneren van winkels op lange termijn bepalen. Winkeliers, con sumenten, politici, ambtenaren, bejaarden en de diverse vertegen woordigers van deze groeperingen hebben veelal een mening, die ge baseerd is op gevoelens en meestal niet op een nuchtere analyse van de werkelijke en wenselijke situa tie. Door de spreiding van de winkelvoor zieningen is Waddinxveen duidelijk achtergebleven bij de eisen, die de mo derne consument stelt aan het kemwin- kelapparaat. Niet alleen is door het ge brek aan concentratie het aanbod over de gehele gemeente verspreid, hetgeen onnodige mobiliteit van de consument verlangt, maar bovendien is hierdoor Het verminderde draagvlak leidt er uit eindelijk toe, dat steeds minder onder nemers een vestiging in Waddinxveen willen aanhouden en zal het verzor- gingsniveau verder doen afnemen. De toegenomen mobiliteit en de steeds ho gere eisen van de consument zullen tot een verdere afvloeiing van koopkracht leiden. De ICW wordt langzaam maar zeker groter en moet op de helling voor om bouw. De naam wordt veranderd in In- WADDINXVEEN - Over Wad- dinxveens winkelhart heeft het be stuur van de winkeliersvereniging winkelcentrum Brug vorige maand een brief gestuurd aan de afdeling Waddinxveen van het KNOV. In die brief staat het volgende: Ondanks de vernieuwing en echte sta tuten blijven er perikelen over wie er wel en wie er niet bij het ICW mogen horen. De knoop over het ICW-lidmaatschap wordt doorgehakt. Er wordt op papier een huishoudelijk reglement opge steld, maar de groei van het ICW wordt nog steeds zorgvuldig van binnenuit be stuurd. J.A.M. Linderhof is directeur van Verbakel BV aan de Zuidkade en voor zitter van de winkeliersvereniging win kelcentrum Brug. Deze tekst heeft hij uitgesproken tijdens de nieuwjaarsbij eenkomst van het winkelcentrum Brug op woensdagavond 9 januari in De Unie. Volgens ICW-voorzitter Brand, die tij dens de receptie sprak tot een groot aantal ondernemers, oud-ondememers en genodigden, is echter een grotere deelname van professionele mensen vereist om de continuïteit van het goede samenspel tussen het bedrijfsle ven en de lokale overheid en andere in stanties te waarborgen. De ’’echte” ondernemers van Wad dinxveen vragen zich af of jonge onder nemers wellicht ook hun mening zou den mogen of moeten inbrengen. Vol gens de ICW-geschiedschrijver blijkt echter dat zij dat, om niet nader be kende redenen, toen echter nog niet aandurfden. De ICW houdt de eerste ladies night. ”Een hele spirituele bijeenkomst, maar wee degene die daar kwaad van denkt”, aldus Adri Brand. ’’Geacht bestuur, Wij verzoeken u, mede naar aanlei ding van publikaties in het Week blad voor Waddinxveen, contact op te nemen met het college van Bur gemeester en Wethouders en de ge meenteraad, teneinde het plan ’’Winkelcentrum Be Fair” te on dersteunen. Hierbij gaan wij uit van zowel de versie van Apron BV als die van de MAB BV. Tevens zijn wij van oordeel, mede om de aansluiting met nieuwe win kelcentra in de omgeving te behou den en het wegvloeien van de beste dingen bij de plaatselijke midden stand naar omliggende gemeenten tegen te gaan, dat bovengenoemde plannen met de meeste spoed ver der dienen te worden ontwikkeld. Waddinxveen kan naar onze me ning zijn regio-functie, zoals die ook in het verleden bestond, slechts herwinnen bij een ambitieus plan als ”Be Fair”, waarbij recreatief winkelen aansluit bij de huidige be hoefte van de consument. Wij willen er voor pleiten om als winkeliersvereniging winkelcen trum ’’Brug” actief betrokken te worden bij de keuze van de juiste ontwikkelaar. Vertrouwende op een actief beleid van het KNOV en in afwachting van uw schriftelijke reactie, teke nen wij, Het Overlegorgaan Werkgelegenheid Waddinxveen komt tot stand en daar mee het eerste gestructureerde overleg met de gemeente, het KNOV en de werknemersvertegenwoordigers. De bedoeling ervan is om gezamelijk de werkgelegenheid te stimuleren. Zijn feestrede beëindigde hij door uit voerend secretaris C. Dijkshoorn in het zonnetje te zetten. Hij sprak van een professioneel secretariaat en een toe gewijde secretaris bij wie de ICW- werkzaamheden in goede handen zijn. ”De continuïteit van het ICW is voor een groot deel te danken aan zijn inzet en loyaliteit aan de opeenvolgende be sturen. Applaus voor Kees en zijn vrouw Matty, die met deze zeer actieve man het leven deelt”. Het Industrieel Contact Waddinxveen gaat langs notaris J. in ’t Hol om de nieuwe naam en de huidige organisatie notarieel te laten bevestigen. Het ICW bezint zich opnieuw over haar functioneren. Het landelijk VNO helpt daarbij door een enquete te houden. De Waddinxveense ondernemerskring scoort - samen met die van Katwijk - hoog. De bedrijvencontacturen, infor mele ontmoetingsmomenten in de ICW-bedrijven, krijgen meer en meer gestalte. De Waddinxveense In 1965 nemen de vijf Waddinxveense ondernemers J. van Berkesteijn, wijlen C. Boonstoppel, G.J.C. Okkerse, M.J.C. v.d. Schoor en wijlen H. Glas beek het initiatief tot het oprichten van de Industriële Club Waddinxveen. Burgemeester in die tijd is C.A. van der Hooft. ”Een illustere man, de eer ste van de serie van drie burgemeesters die van Waddinxveen zo’n bedrijvige gemeente hebben gemaakt”, aldus Adri Brand, die ervan melding maakte dat oud-burgemeester Van der Hooft een welgemeende felicitatie had ge stuurd. De reden voor het initaitief van het be drijfsleven in Waddinxveen was, zoals die door de ICW-voorzitter werd door gegeven, ondernemers in de gaten kre gen dat zij a) beter met elkaar konden praten dan onder eikaars duiven te schieten en b) dat zij zich gezamenlijk beter konden weren tegen de be roemde bedelpartijen van de eerder ge noemde burgemeester. WADDINXVEEN - Bij tafeltennis vereniging Kwiek is vrijdag gespeeld om het clubkampioenschap in de B- poule (competitieklasse 4, 5 en 6). Er werd gespeeld in twee meerkam pen, waarvan de nummers 1 en 2 zich plaatsten voor de halve finale. In deze halve finale wist John van Luik te winnen van Nico v.d. Sterre (21-18/ 21-19) en won Dick Lekx van Herman Bronwasser (21-14/21-17). In de strijd om de derde plaats moest Nico v.d. Sterre zijn meerdere erkennen in Her man Bronwasser (23-25/18-21). De finale leverde een herhaling van een wedstrijd in de meerkamp. Teamgeno ten John van Luik en Dick Lekx had den eerder op de avond tegenover el kaar gestaan. In een spannende wedstrijd wist Dick Lekx tenslotte in drie games te winnen (13-21/21-18/21-19). WADDINXVEEN - De Langs de Gouwe Loop, die dit jaar door de atle tiekvereniging Antilope voor de drieëntwintigste keer zal worden geor ganiseerd, is traditioneel zowel het be gin- als hoogte punt van het Waddinx veense atletiekseizoen. Wedstrijdleider Huub Kraan en zijn medewerkers zijn druk bezig met de laatste voorbereidingen. Op zaterdag 2 maar zullen eerst de wedstrijdatleten om de prijzen strijden. Daarna komt het grote legioen van trimlopers aan de beurt. De succesformule van de afgelopen ja- ren zal in grote lijnen gehandhaafd blij ven. Dat betekent onder meer dat dat het parcours langs het Gouwebos en langs de rivier de Gouwe voert, waarbij de lopers niet alleen door Waddinx veen gaan, maar ook de gemeente Bos koop aandoen. Andere loopfestijnen zullen zijn de Gouwebos-trimloop op donderdag 6 juni en een veldloop in het kader van de crosscompetitie van de afdeling Gouda van de KNAU in november. De exacte datum van deze wedstrijd is nog niet bekend. De baanatletiek krijgt ook de nodige aandacht, middels een serie van drie meerkamp wedstrijden. De beste twee resultaten zullen meetellen voor het eindklassement. De clubkampioenschappen zijn ge pland op 15 juni. Door middel van een meerkamp met loop-, spring- en werp- nummers zullen de beste all round atle ten naar voren komen. WADDINXVEEN - Sportschool Den Edel hield zaterdag 12 januari het tweede judotoumooi, ditmaal in Gouda waar Bert den Edel terecht kon bij broer Mario den Edel. Om 9.00 uur werd er begonnen en om 18.00 uur was het afgelopen. In die tus senliggende tijd moesten de scheids rechters, tijdwaarnemers en de jury maar liefst 400 judoka’s naar hun kun nen beoordelen. Alle judoka’s werden ingedeeld in 89 poules en daar werden de nummers 12 of 3 uitgehaald, dit naar gelang hun kunnen. Er werd driftig gestreden om een plaatsje op het erepodium. Van sportschool Bert den Edel vielen de volgende judoka’s in de prijzen: Op een eerste plaats kwamen: Jan Wal- ta, Jos van leeuwen, René Koekoek, Bas Onstenk, Peter v.d. Heul, Jan Wil lem Weebers. Erik Hagen, Richard van Wijnen, Maaike van Oeveren, Laurend van Arnhem, Tjeerd Laméris, Arnold van Campen, Hendrik Engels, David Wientjens, Johan van Berkel, Stephan Kruit, Rudy Los, Theo van Berkel, Ferdi Munts, Jasper van Meurs, Guido van Geenen, Maarten van Capen, Mark Douma, Steven Ramdutt, Johan Verhoeff, Nardi Velt- man, Jan Peter v.d. Velde, Gerbrand Wientjens, Matthijs van Campen, Fre- derik de Bas. Op een tweede plaats kwamen: Dennis Booster, Niels Benders, Vera Bors- boom, Martin de Kruyff, Marius v.d. Boogaard, Michiel Weiman, Stefan Kleinhoonte, Wouter van Kleunen, Jan Willem Hordijk, Pieter Harings- ma, Giliam Breems, Michiel v.d. Geest, Joris van Dorp, Walter Stam, Peter v.d. Leede, Henk Kramer, Freddy Hofman, Wiebe de Haan, Gert Visser, Gerben Boot, Ronald Pauw, Taco Grootendorst, Wilbert v.d. Bas, Luc Goossens, Kees Kroon, Joan van Mullem, Sander van Hoenselaar, Den nis Leeuwangh, Danny Aerts, Kim v.d. Wee, Roald Barbé, Bert Munts, André Verwey, Stefan Lenselink, Michiel Verkaik, Christiaan Both, Babs Woest, Ralph Wientjens, Esther Kleinhoonte. Op een derde plaats kwamen: Ryan Derks, Barend Emmerzaal, Kevin Aerts, Tom Griekspoor, Christiaan Gevers-Deynoot, Matthijs Tetteroo, Martin Jongbloed, Alexander Ver- brugge, Erna Losa, Teus Jan Ooste- rom, Marcel Noteboom, Roelien v.d. Berg, Mirjam Eitjes, Rob Verwey, Eelco Oskam, Michiel v.d. Leede, Gert Aantjes, Freddy Hofman, Arnold van Bavel, Sjoerd Göddeke, Marije Onrust, Erwin v.d. Heul, Janneke Maas, Marcel Speelman, Lennard v.d. Mey, Carla Vrolijk, André van Vliet, Jon Balen, Johan de With, Josien Ruts, Henk Jan Verhoef, Boudewijn Stou thart, Gerrit Goossens, Willem Maas. Dat zei A. W. Brand, voorzitter van het 25 jaar bestaande ICW tijdens de vrij dagavond in restaurant Bibelot aan de Limaweg gehouden zilveren jubileum bijeenkomst, waar zijn woorden wer den onderstreept door de feestrede naars drs. R.A. Schreuder, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden- Holland en C.M. van der Linden, burgemeester van Waddinxveen. Adri Brand: ”Het nut van het ICW was en is onder andere het scheppen van een platform, waarop ondernemers el kaar kunnen ontmoeten, samen met gemeentebestuurders, politici, onder- wijsverantwoordelijken en anderen, om zo elkaar beter te leren kennen en om gedachten en meningen uit te wisse len. Om als klankbord te fungeren voor de lokale overheid. Om samen stelling in te nemen en geen genoegen te ne men met gedane zaken. Om gezamen lijk te gaan staan voor een goed beleid en een goed ondernemersklimaat”. De ICW begint zich enigzins naar bui ten te profileren. Er wordt overlegd mqt het KNOV, over werkgelegenheid en er worden banden met het onderwijs aangeknoopt. De ballotagecommissie komt eveneens in het geweer. gezien de belangrijkste partij voor het bedrijfsleven”. ”De gemeente is verantwoordelijk voor het scheppen en onderhouden van een goed ondernemersklimaat. Een bedrijfsvriendelijk klimaat, zoals dat heet. Niet alleen om nieuwe onderne mingen binnen haar grenzen te lokken, maar ook voor de bestaande, want dat is evenzeer nodig voor de continuïteit van die bedrijven en voor het welzijn van Waddinxveen. Vooral voor de be staande bedrijven is het zeker goed, dat het ICW er is, zodat waar nodig een vinger op een zere plek te kunnen leg gen om voor wat inspiratie te zorgen. Denk daarbij aan het pas omgetumde Overlegorgaan Werkgelegenheid Waddinxveen, nieuwe bouwlokaties en de ondernemersprijs”. De ICW-voorzitter schroomde niet om naar zichzelf te kijken. Volgens hem is de ondernemerskring Industrieel Con tact Waddinxveen te lang een besloten club en stelden het ICW zich niet uitno digend op. ’’Maar het ICW is goed in staat om veranderingen het hoofd te bieden en heeft ook nu weer de koers op tijd uitgezet voor de negentiger ja- ren”, hield Adri Brand zijn gehoor voor. Een versnelde groei van het Waddinx veense bedrijfsleven dient zich aan. Coenecoop gaat ’’leven”. De eerste ge luiden over Europa ”1992” worden ge hoord. Het milieu krijgt meer aan dacht, evenals nieuwe mangementstij- len, klantgerichtheid en produktkwali- teit. Het ICW probeert te anticiperen op al deze veranderingen. ICW-voorzitter A.W. Brand: ”Als het ICW zich wil blijven profileren als de belangenbehartiger van het Waddinx veense bedrijfsleven, dan moet er bij gestuurd worden. Het criterium voor ledentoename kon dus niet langer zijn: Hoe blijft het overzichtelijk, maar hoe vertegenwoordigt het ICW het Wad dinxveense bedrijfsleven. Volgens het nu zittende bestuur en de vele leden, kan dat alleen als de vertegenwoordi ging breed is. Zo breed als het bedrijfs leven zelf. Want niet een specifiek on- dememersprofiel is maatgevend voor succes, maar hoe alle ondernemers zich samen kunnen profileren is van be lang”. Hoezeer deskundigen ook een ander gedrag wenselijk kunnen achten, de consument gaat daar kopen, waar men het juiste aanbod vindt. Dit aanbod wordt niet alleen gevormd door de branches, artikelen, winkeltypen en prijsstelling, maar evenzeer door par- keermogelijkheden, gezelligheid, effi ciencye.d. Hierbij komt dan bovendien nog, dat de consument op verschillende mo menten een ander aanbod wenselijk acht. Afhankelijk van de benodigde ar tikelen en beschikbare tijd en budget zal de consument de inkopen doen. Om voorgaande redenen kunnen er dan ook voor het handelen van de con sument allerlei theorieën worden opge steld, die voor een deel van de consu menten kunnen opgaan. Plaatselijke omstandigheden en wensen van be paalde groeperingen kunnen hierbij leiden tot een verstoring van het consu mentengedrag. Enerzijds de bescherming van be staande belangen van ondernemers, ei genaren en gebruikers van woningen, parken, sportvelden e.d. en anderzijds het niet op de consument afgestemd ontwikkelen en realiseren van winkel voorziening kan dit beïnvloeden. Met name dit laatste heeft in Waddinx veen plaatsgevonden, waarbij door de verspreide realisatie van woningbouw en de daarop gebaseerde uitbreiding van de winkelvoorzieningen niet een ’’echt” centrum is ontstaan. door J.A.M. LINDERHOF geen sprake van het versterkende ef fect van de concentratie. Een centrum, waar alle branches - be horend bij een gemeente van de om vang van Waddinxveen - in vertegen woordigd zijn, geeft voor de indivi- duele ondernemer een groter draag- vlak en maakt derhalve eerder een ren dabele exploitatie mogelijk. Impul saankopen van de passant zijn bijvoor beeld in deze situatie mogelijk in tegen stelling tot verspreide vestigingen. Bij een goede concentratie kan de con sument derhalve een groter assorti ment worden geboden, hetgeen tot een grotere aantrekkingskracht zal leiden. Naast het aspect van concentratie moet tevens aangegeven worden, dat een moderne opzet van winkelvoorzienin gen met een goede bereikbaarheid, voldoende en gratis parkeren en een goed verblijfklimaat essentieel zijn in de huidige tijd. Juist voor een centrum van Waddinx veen zal een combinatie van aanbod van dagelijkse verbruiksgoederen en duurzame consumptiegoederen gerea liseerd moeten worden. Deze positionering maakt het bijzon der noodzakelijk om een goede combi natie van comfort (bereikbaarheid, eenvoudig en snel parkeren, dicht bij de winkels) en kwalitatief hoogwaardig verblijfsklimaat passend bij het niveau Waddinxveen te bereiken. Alle voorgaande argumenten zijn rele vant voor de ontwikkeling van een nieuw centrum in Waddinxveen. Door de ontwikkelingen van de laatste jaren in de directe omgeving van Waddinx veen wordt de noodzaak nog extra on derstreept. Hierbij valt niet alleen te denken aan de ontwikkelingen in Zoetermeer Stadshart en Gouda Nieuwe Marktge bied, maar eveneens aan het centrum van Boskoop. Een gemeente, die qua omvang en potentie niet te vergelijken is met Waddinxveen, maar toch een nieuw winkelgebied heeft gekregen, dat Waddinxveense ondernemers aan trekt en consumenten uit de regio bindt. Het draagvlak van de winkelvoorzie ningen in Waddinxveen is door voor noemde ontwikkelingen zeker voor de regio, maar ook voor wat betreft consu menten uit Waddinxveen sterk aange tast. In tegenstelling tot de algemene detailhandelsontwikkeling hebben een aantal winkeliers in Waddinxveen hun omzet zien dalen. trekklijk worden. Een politiek van nietsdoen zal derhalve resulteren in een verdere vermindering van het draagvlak en een verlaging van het ver- zorgingsniveau, hetgeen juist bij een toenemende vergrijzing onwenselijk moet worden geacht. De ontwikkelingen met betrekking tot vergrijzing, mobiliteit, vrije tijd e.d. werken niet alle in dezelfde richting, maar het is een illusie om te denken, dat de geschetste ontwikkelingen hier door niet zullen plaatsvinden. Naast alle voorgaande aspecten, die een duidelijke motivatie vormen voor het realiseren van een nieuw winkel hart voor Waddinxveen op het Be-Fair terrein, kan bovendien nog gesteld worden, dat iedere ondernemer de noodzakelijkheid van modernisering van winkels onderkent. Afhankelijk van de branche vernieuwt iedere ondernemer zijn winkelinrich ting eenmaal in de vijf a tien jaar en meestal vindt er dan ook nog een uit breiding plaats. Dit geldt echter niet al leen voor individuele winkels, maar te vens voor een winkelconcentratie. Eenmaal per tien jaar is een grondige renovatie noodzakelijk. Een goede be schouwing van de winkels in Waddinx veen maakt duidelijk, dat een grondige vernieuwing van het gehele winkelaan bod essentieel is. Om voorgaande redenen kan dan ook gesteld worden, dat realisatie van een nieuw centrum op korte termijn zal moeten worden gerealiseerd. De voor uitstrevende Waddinxveense onderne mer, die bekend is met zijn omzetcij fers en de eisen van de moderne consu ment zal een nieuw centrum eerder zien als een mogelijkheid om in Wad dinxveen op lange termijn een bloeiend bedrijf te exploiteren, dan als een be dreiging voor zijn huidige bedrijf. WADDINXVEEN - Met een receptie in Bibelot heeft de ondernemerskring Industrieel Contact Waddinxveen (ICW) - de lokale belangenbehartiger van het bedrijfsleven - het 25-jarig be staan gevierd. In zevenmijlslaarzen ging voorzitter A.W. Brand door de zil veren geschiedenis van de voormalige Industriële Club Waddinxveen heen. De ICW in een aantal jaartallen: Directeur J. Linderhof van Verbakel BV is voorzitter van het winkelcen trum Brug. (Foto: Sjaak Noteboom). Burgemeester C.M. van der Linden en zijn echtgenote feliciteren bestuursleden van het jubilerende ICW. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Bridgeclub Waddinxveen houdt in de nacht van vrijdag 1 op zaterdag 2 februari de vierde bridgenacht van Wad dinxveen. Inzet is daarbij de Trefpunt-wissel- beker, nu nog in het bezit van het Goudse paar Langerak-Ver- waayen. Deze bridgemarathon vangt op 1 februari aan om 20.00 uur en ein digt de volgende morgen om 08.00 uur, waarna de prijsuitreiking tij dens een gezamenlijk ontbijt plaatsvindt. Plaats van handeling is Het Tref punt aan de Stationsstraat. Opgave als paar (kosten per paar 35,-) bij mevrouw Ebens (tel. 01828-13718) of de heer van As (tel. 01828- 16648). Ondernemers worden zich bovendien steeds nadrukkelijker bewust van de noodzaak om hun inspanningen zo effi cient mogelijk te doen. Investeringen in de huidige situatie in Waddinxveen kunnen niet als investeringen in A-l lo caties worden gezien, hetgeen door de inkoopcombinaties e.d. duidelijk wordt gepropageerd. Hierdoor wordt het mogelijk dat de winkelvestingen in Waddinxveen steeds meer verpauperen en onaan- «K V'l 1-^ - 1 'V. - V --. I a a alp;:

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 9