Gemeente verhoogt prijs oud papier Anke Mensink in Goudse Stadsgalerie Nieuwe cursussen Kreater 4.50 o pijn. 4.15 1.45 sl Reuma. De stille bO bO I I NJ Gedeputeerde drs. I. Günther in De Vlieger Open dag Acoustair BV Moerkapelle Feest in De Paddestoel Collecte van EHBO Publiek mag toch meepraten over nieuw winkelhart Randstad heeft volop werk Extra subsidie om inzameling te laten doorgaan ECHTE BAKKER P. VAN ROOTZELAAR Personeel gevraagd Grimeren Verhalen vertellen Carnaval “ir randstad uitzendbureau Nieuwe prijs Oude prijs Theatersport en ons ROGGEBROOD van 1.80 voor REIMABESTR1JDING e. IL~ Vrijdag en zaterdag 10 GEMENGDE BROODJES van 5.20 voor Bij echte Bakker v. Rootzelaar WEEKENDREKLAMES ROOMBOTERKOEKJES 0 m c o m 3D m CD m 30 m Typist m/v I1 WADDINXVEEN - Zoals bekend is het Centrum voor Kunstzinnige Vorming ’’Kreater” vorig seizoen van start gegaan. In de nieuwe lokatie van Kreater aan de Kerkstraat worden momenteel tal van cursussen gege ven op het gebied van de kunstzinnige vorming. MÓÉT DOORGAAN WADDINXVEEN - Waddinxveen gaat de subsidieverordening inzame ling oud papier veranderen. Er zal meer gemeentelijke subsidie worden gegeven om de inzameling van oud papier te laten doorgaan. WADDINXVEEN - De Waddinxveense kunstenares Anke Mensink ex poseert van zaterdag 2 tot en met zondag 24 februari in de Stadsgalerie, Achter de Kerk 10, Gouda. Schoonmaakmedewerkers m/v Magazijnmedewerker m/v Kasmedewerkers m/v Burg. Colijnstraat 16 Boskoop Zuidhollands gedeputeerde drs. I. Günther (VVD). Past. Daalmansplantsoen 43, tel. 12300 Pagina 11 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 23 januari 1991 docent: Monique Burg. Colijnstraat 12, Linnaeusweg 100. Tel.: 01727-17159, Boskoop 250 gram, van 5.90 voor I I I I 1 Om dit op een goede manier te kunnen doen worden de EHBO-ers jaarlijks bijgeschoold door artsen en kaderin structeurs. Haar allernieuwste werken zijn van ja nuari 1991Het zijn de uitlopers van de ’’Roots Rythm”-serie. De grote, vierkante doeken met hun barokke ge krulde en beschilderde lijsten doen denken aan draaiorgels of kermisat tracties, zodat de ruimte waarin ze han gen iets uitgesproken feestelijks krijgt. Voor de technische bijstand bij het ver vaardigen van de ruimtelijke lijsten te kende Theo Lam uit Waddinxveen. zij zich sinds 1974 als autodidact heeft ontwikkeld tot keramiste. De kunstenares is bestuurslid en mede oprichtster van de Stichting Keramiek Amsterdam en kreeg van de stichting uur, kosten: 143 Riphagen. Vrouw en Verzet in de hoofdstad voor haar werk een eervolle vermelding Zij tracht aan al haar objecten een dra matische geladenheid te geven en zegt daar zelf over: ”In de nacht of bij an dere gelegenheden dat het bewuste, waakzame denken verslapt, komen er varingen terug en schijnen we die op nieuw te beleven”. Donderdag, vrijdag en zaterdag: Voor een bedrijf in Waddinxveen zoeken wij een geroutineerde typist. Bekendheid met WordPerfect is belangrijk. Het betreft een full-time baan voor een aantal maanden. Grimeren is een belangrijke theater techniek, waarbij je met behulp van schmink je gezicht kan veranderen. Het grimeren gebeurt tegenwoordig met huidvriendelijke, professionele grime-artikelen. Heel lang geleden, toen er nog geen tv, radio, boeken, kranten en tijdschriften waren om de mens te informeren over wat er allemaal in de wereld aan de hand was, vertelde men elkaar verha len. ”Ik begin met een paar vlekken, laat me hierdoor inspireren en dan komt de rest vanzelf naar boven borrelen. ’’Soms is aan zijn werk te zien dat hij wordt geïnspireerd door verre landen en culturen (Japan, Peru, Nieuw-Gui- nea, Vietnam). Gerda Roodenburg-Slagter (1940) uit Amsterdam neemt als gastexposant aan de tentoonstelling deel. Aan de Gerrit Rietveld Academie volgde zij de opleiding voor beeldhouwen, waarna Op zaterdagmiddag 9 februari houdt De Paddestoel weer de jaarlijkse car- navalsmiddag voor de kinderen. Net als alle andere jaren kunnen de kinde ren die zich het meest hebben verkleed weer leuke prijzen winnen. Gestart wordt om 15.00 uur en het is om ongeveer 17.00 uur afgelopen. Voor de kinderen van de leden is deze middag gratis kinderen. Niet-leden moeten 5,- per kind betalen. Binnenkort - in de week van 18 tot 22 februari - starten weer tal van cursussen op het gebied van de Dramatische Vor ming. Een aantal daarvan is nieuw voor Waddinxveen. De betreffende Kreater-cursussen be treffen theatersport, verhalen vertellen en grimeren. Voor al diegenen die in hun vrije uur tjes eens iets heel nieuws willen aan pakken heeft Kreater een nieuw en zeer veelzijdige drama-aanbod samen gesteld. WADDINXVEEN - Deze week ko men de collectanten van de EHBO- vereniging van Waddinxveen weer bij iedereen langs om een gift te vragen. Jaarlijks verleent de EHBO-vereniging gemiddeld éénmaal per week haar be langenloze medewerking bij allerlei evenementen. Informatie bij Ina Kooien of Bert Parlevliet, tel. 01828-30 233, Waddinxveen, Nesse 34a. Sutenlaan 128,2582 GW Den Haag. Bankrek.nr.: 70.70.70.848. Giro: 324. Bij besluit van 21 december 1988 heeft de gemeenteraad vastgesteld de ’’Sub sidieverordening inzameling oud pa- Z z m z 01 c Derhalve stellen B.en W. de raad voor om de subsidie per kilo te verhogen. Bij 0 t/m 3 cent per kilo wordt 6 cent per kilo subsidie gegeven, bij 4 cent per cent per kuo, uij 6 cent per kilo 3 cent per kilo, bij 7 cent per kilo 2 cent per ki lo, bij 8 cent per kilo 1 cent per kilo en vanaf 9 cent per kilo geen subsidie. Bij een handelsprijs van 1 t/m 5 cent per kilo, 3 cent per kilo subsidie, bij 6 t/m 7 kilo 5 cent per kilo, bij 5 cent per kilo 4 cent per kilo, 2 cent per kilo subsidie, bij 8 cent per kilo, 1 cent per kilo subsi die en vanaf 9 cent per kilo geen subsi die. Momenteel worden B. en W. gecon fronteerd met een zeer lage oud-pa- pierprijs van de handel ten gevolge van een groot aanbod vanuit het buitenland (met name de Verenigde Staten en Duitsland). Dit heeft als consequentie dat de toege laten instellingen minder gemotiveerd raken om oud papier op te halen. Bij deze lage marktprijzen (momenteel tot 1 cent per kilo) werkt de bestaande ge meentelijke milieupremie te weinig sti mulerend, waardoor alsnog veel oud papier via de gemeentelijke reinigings dienst wordt afgevoerd. Haar schilderijen hangen daar temid den van olieverfschilderijen en ge mengde technieken van Willem van den Broek en keramiek van Gerda Roodenburg-Slagter. De opening van deze expositie wordt vrijdagavond 1 februari om acht uur verricht door Hans Bruggeman, oud- directeur van de Volksuniversiteit in Amsterdam. De openingstijden zijn dinsdag tot en met zondag van 14.00-17.00 uur en donderdag tot en met zaterdag van 11.00-17.00 uur. H7Ï®J Theatersport is een nieuwe - razend po pulaire - manier van spelen. Wie het tv- programma ’’Glad ijs” onder begelei ding van Berend Boudewijn heeft ge zien, weet waarom. De basis van thea tersport is improviseren. Je hoeft geen teksten uit je hoofd te leren. Toch, stap je niet geheel onvoorbereid in het spel, want bij theatersport is er natuurlijk ook een aantal spelregels. Deze manier van spelen leert je meer vertrouwen op je eigen spelimpulsen. Je krijgt zelfver trouwen en meer lef om je zomaar op ’’glad ijs” te wagen. De cursus wordt afgesloten met een theatersport-wed- strijd tussen twee improvisatie-teams. Tijd: maandagavond van 19.30 tot 21.00 uur, duur: 10 lessen van elk twee Voor diverse kantoren in Waddinxveen en Boskoop. Diverse werktijden mogelijk. Alle opdrachten zijn part-time. Voor een bedrijf in Waddinxveen. Ervaring is noodzakelijk en bekendheid met computers is een pre. Dit is een opdracht voor zeer lange tijd. Bij diverse kwekerijen in Waddinxveen en omgeving. Er zijn ”iowel full-time als part-time mogelijkheden voor enthousiaste medewerkers. Willem van den Broek (1967), een jonge kunstenaar uit Alphen aan den Rijn, toont nieuwe olieverfschilderij en. Op grote doeken van een meter in het vierkant zet hij met krachtige maar soms ook gevoelige toets abstracties neer. Zijn stijl sluit aan bij die van de abstract-expressionisten. Het accent ligt op handschrift en gebaar, op het schilderen als lichamelijke bezigheid met uitsluiting van het regelend en be rekenend verstand. In 1989 is 321.231 kg oud papier opge haald en 7.214,- aan subsidie uitge keerd. In 199 zal naar verwachting 400.000 kg worden ingezameld en on geveer 12.000,- aan subsidies worden uitgekeerd. De wijziging van de subsidiemaatregel zal waarschijnlijk een verdubbeling ge ven van het uit te keren subsidie. In de begroting 1991 is een bedrag geraamd van 10.000,-, zodat derhalve een aan vullend krediet van ongeveer 14.000,- gevoteerd dient te worden. Een verhaal aan elkaar vertellen, doen we tegenwoordig niet zo vaak meer; we lijken de kunst van het boeiend vertel len verloren te zijn en dat is eigenlijk heel erg jammer. Want, in iedereen schuilt een verteller. Tijdens deze cur sus kan je leren deze kunst weer hele maal op te pakken. Tijd: maandagavond van 19.30 tot 21.00 uur; duur: 10 lessen van elk twee uur; kosten: 143,-; docent: Doret Cornelissen. WADDINXVEEN - Zuidhollands VVD-gedeputeerde drs. I. Günther komt op verzoek van de Stichting Vrouwenraad Waddinxveen voor een spreekbeurt naar dit Gouwedorp. Óp woensdag 6 maart zijn de verkiezin gen voor het Provinciale Staten. De ge kozen leden van dit bestuur kiezen daarna op hun beurt weer de leden van de Eerste Kamer. Veel mensen gaan waarschijnlijk op 6 maart niet stemmen uit onbekendheid met het werk van de Provinciale Sta ten. Ze weten niet goed wat het provin ciebestuur doet en wat je als burger daarmee te maken hebt. En ook hier geldt: onbekend maakt onbemind. Daarom organiseert de Vrouwenraad op woensdagavond 6 februari een avond waarop een en ander op eenvou dige wijze wordt uitgelegd. De spreek ster op die avond is Irma Günther. Zij is gedeputeerde van het provinciebe stuur Zuid-Holland. Deze informatie avond wordt gehouden in Vrouwen raadhuis De Vlieger aan de Staring- laan. Er is koffie vanaf 19.45 uur, ter wijl de avond begint om 20.00 uur. De toegang is vrij. MOERKAPELLE - Vijftigduizend scholieren bereiken. Dat is het streef cijfer dat de Actie Kies Techniek voor ogen heeft als het gaat om de nationale open dag van 1 en 2 februari 1991. Leerlingen van ruim 1600 scholen zijn door 450 bedrijven in de metaalindus trie, de metaalbewerking en de elektro techniek uitgenodigd om vrijdagmid dag 1 februari te komen kijken hoe het er achter de ’’doorgaans gesloten” deu ren aan toe gaat. In Nederland werken ruim 400.000 mensen in de metaal- elektrotechni sche bedrijven. Jaarlijks maken die sa men voor 90 miljard gulden aan pro- dukten. De grootste bedrijfstak van ons land. Die kan dan ook absoluut niet zonder voldoende instroom van jongen mensen. Om jongeren te interesseren voor een toekomst in de techniek hebben de werkgevers- en werknemersorganisa ties gezamenlijk het initiatief genomen voor deze nationale open dag. Ook Acoustair BV en Interko BV in Moerkapelle doen hieraan mee. Acoustair fabriceert geluiddempers en complete projecten op het gebied van lawaaibestrijding. Bij Interko worden koel- en luchttechnische apparatenzo als koelblokken, verwarmingsblokken en fruitrijpunits gefabriceerd. Zij openen hun deuren voor scholieren op vrijdag 1 februari van 13.30 tot 16.30 uur. Zaterdag 2 februari zijn zij van 10.00 tot 14.00 uur geopend voor ou ders, dorpsgenoten en andere belang stellenden. Hun adres: Nijverheids traat 8, Moerkapelle. Uitvoerige informatie over scholings- en beroepsmogelijkheden zijn in de vorm van brochures en magazines gra tis verkrijgbaar bij deze bedrijven. Gevr.: Werkster voor 2 x p.w die de huishouding op zich kan nemen. Tel. 01828-11323. Foto’s: 0,59 (9x13). Snel terug. Drog. „Zuidplas”, Zuidplaslaan 192, Wad dinxveen. WADDINXVEEN - Wijk- en speel tuinvereniging De Paddestoel (Lijster besstraat) houdt vrijdagavond 25 ja nuari een nieuwjaarsbal met dansen op de muziek van ’’Mamma’s Rocelli Boys”. De avond begint om 21.30 uur en de kosten zijn per persoon ƒ5,-. WADDINXVEEN - Zoals vorige week al door het Weekblad voor Wad dinxveen aangekondigd laten nu ook B. en W. weten dat ze alsnog besloten hebben gelegenheid tot inspraak te ge ven rond de standpuntbepaling over het te voeren Centrumbeleid. Bij het gemeentebestuur binnengeko men of bekende reacties en verzoeken vanuit de gemeenteraad vormden voor deze inspraakmogelijkheid de aanlei ding. De mogelijkheid tot inspraak is er tij dens de, op dinsdag 5 februari 1991 te houden, openbare vergadering van de raadscommissie voor Ruimtelijke Or dening, die om 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis zal worden ge houden. Nadere mededelingen over de organi satie en werkwijze van deze vergade ring zullen nog worden gedaan. In ver band hiermee is ook besloten de voor genomen behandeling van het voordeel inzake het standpunt van Burgemees ter en Wethouders over het te voeren centrumbeleid in de raadsvergadering van woensdag 30 januari geen door gang te laten vinden. Samenhangend hiermee is tevens be sloten de reguliere vergadering van de commissie voor de Ruimtelijke Orde ning, die volgens schema op 5 februari 1991 zou plaatsvinden, te vervroegen naar 31 januari 1991, om 20.00 uur. De agenda voor deze vergadering zal nog afzonderlijk worden gepubliceerd. sl Man ruimt radicaal op Anke Mensink lid van de Regionale Kunststichting Gouda, concentreert zich al geruime tijd op het thema ’’Roots Rythm”. In haar werk zou je kunnen spreken van een ’’cross over” - een muziekterm - van de muziek naar de beeldende kunst, vooral van uit Afrika stammende muzikale vormen. pier”. Krachtens deze verordening kan subsidie worden verstrekt aan tot de re geling toegelaten instellingen zoals bij voorbeeld plaatselijke verenigingen, scholen, kerkgenootschappen en in stellingen, die werkzaam zijn met een sociale, culturele of sportieve doelstel ling. In de verordening is bepaald dat subsi die wordt verleend als aanvulling op de oud-papierprijs.

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 11