gemeente Waddinxveen Budgetconsulente blijft hier actief S I Ruim 13.000 mini containers staan klaar 140 Wekelijkse rubriek TIPS AFVAL-INFO Besluiten B. en W. VEEL GESTELDE VRAGEN Open dag HAVO- Atheneum Verorderingen afvalstoffen Stabilisatie prijzen van woningen WSE-voetbal bij TROS Carnaval met de Gouwe- slobbers OPEN HUIS BIJ PODOTHERAPE CT B. en W. met drie ’’diensten” 240 meegenomen I Voorstel Overlegstructuur ding in Waddinxveen wordt voortgezet. 725 -550 WADDINXVEEN - De gemeenteraad is door B. en W. gevraagd het fi nancieel mogelijk te maken dat de schuldhulpverlening/budgetbegelei- Wekeli jks milieumagazine van de gemeente Waddinxveen in het Weekblad voor Waddinxveen KLEDING EN TEXTIEL APART GEBRUIKT GLAS APART GROEN AFVAL APART OUD PAPIER APART APART o Ni WADDINXVEEN - Per 1 februari heeft de gemeente Waddinxveen weer een andere organisatiestructuur. Aan het hoofd staat het college van B. en W. met de diensten Openbare Werken, Secretarie en Welzijn, Onder wijs en Sociale Zaken. B. en W. hebben de gemeenteraad gevraagd de nieuwe organisatiestructuur goed te vinden. Podotherapeut J. K. C. de Groot-Kleijer. Pagina 13 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 23 januari 1991 IBKMHBHHN3 APART 1 l 4 o Op grond hiervan besloot de raad in april 1990 een budgetconsulente van de Stichting Consument en Huishouding aan te trekken op basis van twee dagde len van vier uur per week in totaal dus neerkomend op acht uur per week. De hieraan verbonden kosten werden voor 1990 (eenmalig) begroot op 14.220,-, inclusief BTW en kwamen ten laste van het fonds schuldhulpverlening. LD O) Als u vragen en/of suggesties heeft rond de invoering van het nieuwe systeem van huisvuilinzamelen dan kunt u gratis bel len naar onze speciaal voor dit doel ingestelde informatiete lefoon onder nummer 06-0223999. WADDINXVEEN - "Afval apart - mooi meegenomen" is een tijdelijke wekelijkse rubriek in het Weekblad voor Wad dinxveen met informatie over de gescheiden inzameling van huishoudelijk afval in Waddinxveen. In de rubriek allerhande informatie over de in Waddinxveen begin maart 1991 van start gaande huisvuilinzameling via mini-containers. SCHADELIJKE STOFFEN AFVAL mooi WADDINXVEEN - In de laatste vergaderingen van het college van Burgemeester en Wethouders zijn de navolgende zaken onderwerp van bespreking geweest. - Blijkens informatie van de afde ling Algemene Zaken bedroeg het aantal Waddinxveners op 1 novem ber 1990 exact 25.175. Ten aanzien van 12 januari 1990 betekent dit een toename van 87 personen. - Om te bezien of er bij het publiek wensen of suggesties leven om de wijze waarop in het raadhuis de hu welijksvoltrekkingen worden ver zorgd, te wijzigen of te vervolma ken, zal een enquête worden ge houden onder een aantal (plm. 40) van de in 1990 in Waddinxveen ge huwde paren. - Aan de oneven zijde van de Ei kenlaan zal een aantal bomen wor- den gesnoeid om de lichttoetreding in de bij deze bomen gelegen wo ningen te verbeteren. - Per 1 april 1991 is tot chef van de sectie Administratie van de afde ling Sociale Zaken benoemd, de heer L.C.M. de Koning te Zoeter- itieer. Als gekwalificeerd podotherapeut kan mevrouw de Groot-Kleijer veel voor deze mensen doen. Dagelijks verhelpt zij met behulp van specialistische behandelmethoden en op maat gemaakte hulpmiddelen veel voetklachten. Zo kunnen orthopedi sche ingrepen soms worden voorko men. Voorts verstrekt de podotherapeut preventieve adviezen en geeft zij voor lichting over schoeisel, correctieve zo len en deskundige voetbehandeling. Podotherapeuten zijn als paramedici ingeschreven bij de Inspectie voor de Volksgezondheid en dus volledig er kend. Gemeente wijzigt eigen organisatie - Maak de container niet te zwaar. Er mag niet meer dan 80 kilo afval in. - Zorg ervoor dat het deksel van de container nog dicht kan Er mag niets uitsteken. - Zet de container op de ophaaldag op de aanbiedplaats. Liefst niet voor 7 uur ’s morgens. Haal hem ook op tijd weer binnen. - Stamp het afval niet te veel aan. Het legen wordt er door bemoeilijkt. - Etensresten en ander GFT-afval dat snel gaat ruiken in een (dunne) krant wikkelen. - Waar mogelijk groente- en fruitafval goed mengen met tuinafval. - Heet afval of asresten, bijvoorbeeld van de barbecue, niet in de container. - Het schoonhouden: de containers zijn glad aan de binnen kant. Hierdoor blijft er bijna geen vuil aan vast plakken. Met een dun, in vieren gevouwen krantje op de bodem koekt het ook niet aan. Eventueel schoonspuiten met de tuinslang of omspoelen met een lauw sopje. Uitsluitend water en zachte zeep gebruiken. O O) Cö WADDINXVEEN - B.en W. hebben de gemeenteraad gevraagd een nieuwe afvalstoffenverordening vast te stellen. Onlangs is in het algemeen bestuur van het Gemeenschappelijk Vuilverwer- kingsbedrijf Midden-Holland (GVB) op basis van een verricht onderzoek tot de conclusie gekomen, dat de tijd rijp is voor gescheiden inzamelen van GFT en compostering van dit afval, waarmee de GFT-inzameling in een stroomver snelling is gekomen. Door de gemeenteraad is op 19 septem ber besloten over te gaan tot invoering van gescheiden inzameling van GFT- afval. In de afvalstoffen verordening van Waddinxveen ontbreken enkele bepalingen die gescheiden inzamelen van GFT mogelijk maken. Voorschriften met betrekking tot het afzonderlijk aanbieden van aangewe zen categorieën huishoudelijke afval stoffen zijn wel aanwezig, doch bepa lingen inzake mini-containers ontbre ken. Aanpassing van de verordening met het oog op de GFT-inzameling is derhalve noodzakelijk. NIEUWEGEIN - Voor kopers en ver kopers van een huis was 1990 een goed jaar. De gemiddelde prijs van be staande woningen in Nederland steeg van 171.600,- met 1,5% tot 174.500.-. Met deze geringe prijsstijging is de door de Nederlandse Vereniging van Makelaars in Onroerende Goederen (NVM) al in juli vorig jaar verwachte stabilisatie op de woningmarkt uitge komen. Dit heeft NVM-voorzitter Schüssel vandaag gezegd in zijn nieuw jaarstoespraak in Den Haag. Het aantal dagen dat een huis te koop staat nam in 1990 met slechts een dag toe tot 102 dagen. Deze lichte toename en het gegeven dat in 1990 het verschil tussen vraagprijs en transactieprijs licht toenam, wijzen op een mogelijke verschuiving van een verkopers- naar een kopersmarkt. Naar verwachting wordt deze tendens in 1991 verder zichtbaar. Het aantal verkochte huizen daalde met 3% ten opzichte van 1989 en kwam hiermee op hetzelfde niveau als in 1988. De hoogte van de hypotheek rente heeft, zoals wel vaker door de NVM geuit, nauwelijks invloed gehad op het aantal verkochte huizen. In 1989 werden relatief meer woningen ver kocht door het extra grote vertrouwen dat de consument in de ontwikkelingen van de economie had. De stijging van de hypotheekrente aan het eind van 1989 en het begin van het vorige jaar, was de reden dat de consu ment in de eerste helft van het vorige jaar een afwachtende houding aannam. Nadat duidelijk werd dat de hypo theekrente op middellange termijn niet zou dalen, besloot de consument zijn aankoopbeslissing niet langer uit te ste len, en tot aankoop van een huis over te gaan. Dit is dan ook de belangrijkste verkla ring voor de positieve ontwikkeling in de tweede helft van 1990. De NVM ver wacht dat dit een goede basis vormt voor een gezonde ontwikkeling in 1991. Een koper heeft voldoende keus en een verkoper kan zijn huis nog bin nen een redelijke termijn tegen een goede prijs verkopen, aldus de make laars. Ook in 1991 is een stabiel fiscaal over heidsbeleid met betrekking tot de eigen woning van groot belang voor een ge zonde ontwikkeling van de woning markt. De noodzaak hiervan werd eens te meer duidelijk toen na heftige poli tieke discussies over de verhoging van het huurwaardeforfait eind 1989, het aantal transacties drastisch daalde. De budgetconsulente houdt sinds april 1990 zitting in het gemeentehuis. Na evaluatie over het tijdvak 1 september 1989 tot 1 september 1990 is het college van mening, dat de consulente bij de uitvoering van de nota Schuldhulpver lening een belangrijke plaats inneemt. Om die reden dient de inschakeling van de consulente te worden geconti nueerd. WADDINXVEEN - De samenwer kingsschool voor HAVO-Atheneum aan de Sniepweg houdt weer een open dag op zaterdag 2 februari van 10.30 uur tot 14.00 uur. Op deze dag worden in het schoolge bouw diverse activiteiten georgani seerd, opdat ouders en toekomstige leerlingen kennis kunnen nemen van de vele facetten van de Samenwer kingsschool. De school zal aandacht besteden aan: presentatie van alle vakken, lesmate riaal, leerlingenbegeleiding, tweeja rige brugperiode, doorstroming HAVO-Atheneum, decanaat, leerlin genactiviteiten, bibliotheek, boeken fonds, computeronderwijs en kennis van het geestelijk leven. Verder vindt de school het belangrijk, dat de bezoekers ook van gedachten kunnen wisselen met de verschillende geledingen binnen de school: Commis sie van Bestuur, Vereniging, Ouder raad, Medezeggenschapsraad, docen ten, onderwijsondersteunend perso neel, schoolleiding en natuurlijk leer lingen. bereikt. Waar geen overeenstemming over is vereist, zijn besluiten om operaties als decentralisatie, reorganisaties, afslan kingen en privatisering in gang te zet ten. Aan deze operaties gekoppeld be leid, waaraan ambtenaren rechten kun nen ontlenen (bijvoorbeeld herplaat- singsregelingen, garanties etc.), valt echter wel onder het overeenstem- mingsvereiste. Met het sluiten van een dergelijke overeenkomst sluit Waddinxveen aan bij een landelijke trend; reeds zo’n driehonderd gemeenten hebben het overeenstemmingsvereiste in de over legstructuur gebracht. Daarnaast is het ook in Waddinxveen al in de praktijk gegroeid, dat heel veel zaken eerst worden verwezenlijkt na dat er met de vakorganisaties overeen stemming is bereikt. Op grond van het vorenstaande verzoe ken B. en W. de raad hen toestemming verlenen tot het sluiten van een over eenkomst met de vakorganisaties om het overleg op basis van gelijkwaardig heid te voeren. De overeenkomst zal worden aange- In afwachting van verdere ontwikkelin gen inzake aanvragen om schuldhulp verlening zijn B. en W. van mening dat het aantal uren ten behoeve van de budgetconsulente gehandhaafd kan worden op acht uur per week. De hier aan verbonden kosten worden voor 1991 begroot op 42,- per uur, exclu sief 18,5% BTW in totaal neerko mende op 20.704,32, inclusief BTW. WADDINXVEEN - Een delegatie van de voetbalvereniging WSE zal vol gende week woensdagmiddag 30 ja nuari om 16.50 uur op Nederland 2 te zien zijn in het TROS-tv-programma ”De Bal is rond”. WSE is in deze uitzending namelijk ’’Club van de week”, hetgeen betekent dat er een reportage te zien zal zij n over de vereniging, waarvoor opnames in oktober 1990 werden gemaakt. Daarnaast zijn er verscheidene WSE- ers actief bij de verschillende onderde len. Voor deze onderdelen zijn opnamen gemaakt in het Vendorado-park in Zandvoort, waar de WSE-delegatie een lang weekend verbleef op kosten van de TROS. ”De twaalf deelnemers van WSE en de twee begeleiders kunnen terugkijken op een onvergetelijk weekend”, aldus begeleider Jan Sterk. gaan voor de periode van 1 februari 1991 tot 1 februari 1992; aan de hand van een evaluatie zal worden bezien of de overeenkomst voor onbepaalde tijd kan worden verlengd. Als één van de gemeentelijke vertegen woordigers in de commissie voor Geor ganiseerd Overleg is door de raad be noemd mevrouw T.M.B. Gerts (CDA). J.A. Hielema (CDA) is aange wezen als plaatsvervangend lid. Aangezien het overleg met het perso neel in genoemde commissie plaats vindt tijdens de kantooruren komt het herhaaldelijk voor, dat Dorenda Gerts in verband met haar eigen werkzaam heden verhinderd is. Op verzoek van beide raadsleden is de raad voorgesteld J.A. Hielema te be noemen als lid en mevrouw T.M.B. Gerts als plaatsvervangend lid in ge noemde commissie. WADDINXVEEN - Binnenkort is het zover. In de weken 8 en 9, te beginnen op maandag 18 februari, zet de gemeente Waddinxveen de mini-containers uit onder de bevolking. Bij de gemeentewerf op de Noordkade is men er klaar voor. Ruim 13.000 containers staan hier opgeslagen. Om het gescheiden inzamelen alle kans van slagen te geven, krijgen alle huishoudens in de laagbouw twee mini-contai ners: een groene en een grijze. De grijze container heeft een inhoud van 240 liter. Dit is on geveer evenveel als de inhoud van zes plastic huisvuilzak ken. De groene heeft een inhoud van 140 liter. Onderzoek in andere steden heeft uitgewezen dat, om al het huisvuil kwijt te kunnen, voor het restafval een grijze mini container nodig is van 240 liter. Voor het GFT-afval is een groene container nodig van 140 liter. Deze twee containers worden dan ook als standaardpakket uitgereikt. In beperkte oplage zijn er kleine grijze containers van 140 li ter en grote groene containers van 240 liter beschikbaar. De kleine grijze container van 140 liter is uitsluitend verkrijg baar voor: alleenstaanden bejaarde echtparen uitzonderingsgevallen als ziekte/handicap Bovengenoemde groeperingen kunnen in aanmerking ko men voor een kleine grijze 140 Itr. container. Hiertoe kun nen zij een verzoek indienen bij de Dienst Openbare Werken, Sectie Onderhoud, t.a.v. de heer J. Goedegebure, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Op het verzoek wordt besloten na onderling overleg. Het kan zijn dat het advies wordt gegeven om eerst eens drie maanden te proberen of de door de gemeente aangeboden standaardcontainers bevallen. De mini-container is al in meer dan 200 gemeenten in Neder land in gebruik. Als bewoners eenmaal gewend zijn aan het gebruik van de mini-containers, blijken zij die doorgaans lie ver te hebben dan de huisvuilzak. Dit geldt voor landelijke gemeenten in nog sterkere mate dan voor stedelijke gemeenten. De voordelen van de mini container zijn duidelijk: - Gescheurde huisvuilzakken horen in het vervolg tot het verleden. - Het zwerfvuil vermindert hierdoor aanzienlijk. - Niet alleen de straten blijven schoner, ook het werk van de mensen van de reinigingsdienst wordt schoner. - Bovendien wordt als groot voordeel gezien dat de contai ner verrijdbaar is. De soms loodzware vuilniszakken hoe ven niet meer te worden getild. - Verwondingen door scherpe voorwerpen die door de plas tic zak heen steken, hoeven niet meer voor te komen. - Het materiaal waarvan de mini-container is gemaakt, is geschikt voor recycling. Kortom, de mini-container heeft veel voordelen, die ’’mooi meegenomen” zijn. WADDINXVEEN - De Waddinx- veense carnavalsvereniging De Gou- weslobbers maakt zich op voor het jaarlijkse festijn. Het programma ziet er zo uit: Zaterdag 26 januari 14.00 uur - Vijftig-plusmiddag in tuin bouwveiling aan de Bredeweg. De mu ziek is onder leiding van Adrie van Vliet (Hammondorgel). Entree 3,-. Kaarten telefonisch te bestellen op 01828-17055. Aanwezig op de 50-plus- middag is burgemeester C.M. van der Linden. 20.00 uur - Groot Carnaval. De muziek is onder leiding van Soul Prince. Aan wezig is de boerenkapel Nietniks uit Dordrecht. Kaarten voorverkoop 7,50. Kaarten aan de zaal ƒ10,-. Telefonisch te bestel len op 01828-17055. Zaterdag 2 februari 20.00 uur - Voetbalvereniging Wad dinxveen geeft in samenwerking met de Gouweslobbers een grandioze grote carnavalsavond in de kantine aan de Sniepweg. De muziek is onder leiding van Soul Prince. Aanwezig is de boe renkapel De Gatenblazers uit Gouda. Kaarten a 5,- aan de zaal. De dienst Openbare Werken, dc afde ling Welzijn, Onderwijs en Sociale Za ken door een functionaris met de titel van directeur, terwijl de secretarie wordt geleid door de gemeentesecreta ris, die tevens voorzitter is van het Ma nagement-Team. In het Management- Team hebben de directeur Openbare Werken en de directeur Welzijn, On derwijs en Sociale Zaken zitting. Al in oktober 1990, hebben B. en W. hun beweegredenen bij de raad bekend gemaakt om de gemeentelijke organi satie aan te passen. Het organisatievoorstel is besproken in de diverse inspraakorganen en is door deze becommentarieerd. De binnenge komen reacties zijn door B. en W. be studeerd en zij hebben bij hun voorlo pige standpuntbepaling daarmee zo veel mogelijk rekening gehouden. Het uiteindelijk standpunt van het col lege met betrekking tot de gewenste or- ganisatie-aanpassing is gebaseerd op het eindadvies van het Management- Team en is besproken in de commissie voor Georganiseerd Overleg en in de commissie O.P.C. In grote lijnen konden beide commis sies zich in het standpunt vinden met dien verstande, dat de commissie voor Georganiseerd Overleg van mening is, dat de afdeling Personeel en Organisa tie als stafafdeling gehandhaafd dient te blijven en dat de chef van die afde ling lid dient te zijn van het Manage ment-Team. In de commissie O.P.C. bleek, dat de fractie van de PvdA ook van mening is, dat de afdeling Personeel en Organisa tie als stafafdeling gehandhaafd dient te blijven, doch deze fractie kan wel in stemmen met het voorstel de chef van genoemde afdeling (als secretaris) slechts een adviserende rol in het Ma nagement-Team toe te bedelen. Uiteraard hebben B. en W. de ge maakte opmerkingen terdege overwo gen. Desalniettemin handhaven zij hun aanvankelijk standpunt in deze. ”Wij zijn namelijk van mening dat alle onder de gemeentesecretaris vallende afde lingen van de secretarie in meerdere of mindere mate staffuncties vervullen, zodat er geen aanleiding is (alleen) de afdeling Personeel en Organisatie als een stafafdeling een afwijkende plaats in de organisatie te geven. Dit komt bo vendien de duidelijkheid niet ten goe de. Voorts - naar aanleiding van de op merkingen van het Georganiseerd Overleg - achten wij de inbreng van de afdeling Personeel en Organisatie in het Management-Team op de voorge stelde wijze in voldoende mate gewaar borgd,” aldus B. en W. In het Georganiseerd Overleg hebben de organisaties van overheidspersoneel B. en W. verzocht om het overeen stemmingsvereiste in het overleg te brengen conform de circulaire van de Vereniging van Nederlandse Gemeen ten. Een en ander houdt in dat tussen de ge meente en de vakorganisaties een over eenkomst kan worden gesloten met als strekking dat regelingen met betrek king tot de algemene rechtstoestand ,van het gemeentepersoneel niet wor den ingevoerd of gewijzigd, voordat daarover met een meerderheid van de vakorganisaties overeenstemming is Wanneer worden de containers geleegd? In de even weken wordt uw grijze mini-container geleegd. In de oneven weken uw groene. In week 10, de week van maan dag 4 maart 1991, wordt gestart met de inzameling van het restafval (de grijze container). In week 11, de week van maandag 11 maart, wordt het GFT-afval (de groene contai ner) opgehaald. In dé informatiemap zijn gegevens opgeno men over de nieuwe wijkindeling en de nieuwe ophaalda gen. De informatiemap wordt tegelijk met de mini-contai ners uitgereikt aan de bewoners van de laagbouwwoningen. Mogen er plastic huisvuilzakken in de mini-containers? In de groene container voor het GFT-afval mag geen plastic afval worden weggegooid. Dat is slecht voor het compost. In de grijze container hoeft u geen plastic huisvuilzakken meer te gebruiken. U kunt de pedaalemmer er zo in legen. Het is echter niet verboden plastic zakken te gebruiken. Let er dan echter wel op dat u in ieder geval milieu-vriendelijke plastic zakken gebruikt. Hoe herken ik mijn eigen container? Iedere container heeft een eigen registratienummer. Dit nummer staat op het deksel van de container. In de informa tiemap die gelijk met de container wordt uitgereikt, zijn op de binnenomslag twee kadertjes aangebracht. Hierin kun nen de registratienummers worden opgeschreven. Ik heb een compostvat. Is mijn compostvat nu overbodig? Het zelf composteren van afval is een goede manier om de afvalberg te helpen verminderen. Bovendien kan men zo zelf al heel snel de vruchten ervan plukken, Echter, niet al het GFT-afval kan en mag in het compostvat. Er zijn onder delen die langzaam of slecht composteren. Deze onderdelen kunnen wel in grote composteerbedrijven worden verwerkt. De groene container blijft dus altijd nodig naast het com postvat. Sinds september 1989 is de afdeling So ciale Zaken gestart met de behandeling van aanvragen van inwoners uit Wad dinxveen, die in een problematische schuldensituatie verkeren of daarin dreigen te geraken. De raad heeft ter uitvoering van de hierop betrekking hebbende nota Schuldhulpverlening een krediet gevo teerd van 25.000,- Omdat bij de beoogde schuldhulpver lening de nadruk dient te liggen op het wegnemen van de oorzaak, die meestal te wijten is aan overbesteding van het inkomen, achtte het college het - gezien de hoeveelheid werk die aan de uitvoe ring van een goede schuldhulpverle ning ten grondslag ligt - van belang dat een budgetconsulente van de Stichting Consument en Huishouding werd inge schakeld. Alleen via een stingente begeleiding door deze consulente kan een noodza kelijke gedragsverandering worden ge realiseerd. De begeleiding richt zich op de organisatie en planning van de van de huishouding, waarbij men op lan gere termijn leert plannen, en op advi sering met betrekking tot het beste- dirigspatroon, welke gericht is op het sluitend maken van inkomsten en uit gaven. WADDINXVEEN - De aan de Vijver- laan wonende Waddinxveense J.K.C. de Groot-Kleijer houdt vrijdag 1 en za terdag 2 februari in Praktijk Podothe- rapie De Groot aan de Heuvellaan 3 in Gouda twee gratis voorlichtingsdagen. Vrijdag van 10.00 tot 18.00 uur en za terdag van 10.00 tot 16.00 uur. Dit om meer mensen in Midden-Holland be kend te maken met de behandelmetho den van een podotherapeut. Ruim 80% van de Nederlandse bevol king kampt met voetklachten. Teveel van deze mensen blijven hiermee on nodig doorlopen. Met allerlei knel lende en kwellende gevolgen vandien.

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 13