Excelsior 2 klopt OGB De Gouwe droogt UZSC af: 2-14 Goede turn- Waterpolosters zijn nog steeds ongeslagen prestaties TOOS-jongens EO-radio in Gouda Klaverjassen Philipse loopt in bij WSV Dames CVB Bank/Be Fair winnen: 3-2 Succes Kwiek in Gouda Leiders van Be Fair in The Point Zwemsucces De Gouwe Flyers-teams handhaven koppositie Senior- zwemmen in Gouwebad ZVH deelt koppositie Sjoelen Leger des Heils vraagt W’veense collectanten Dames Tarieven Junioren Gebakoveld ZWEM- POLOCLUB ”DE GOUWE” Onderling Dames Heren 1 Sponsors: Rucanor Sport Baas Bedrijven Garage Boonstoppel Reisburo Van Ginkel Vink Verzekeringen Parfumerie Mieke Kruiderij de Peperboom Q and S V.d. Panne bv - 10 badenboekje - 25 badenboekje - 50 badenboekje - enkel bad - 10 badenboekje - 25 badenboekje - 50 badenboekje WADDINXVEEN - De eerste teams van De Gouwe-waterpolo zijn het Tweede teams ROOSTER VOOR DE ZATERDAG 26 JANUAR11991 TE SPELEN WATERPOLOWEDSTRIJDEN VOOR DE HOGERE TEAMS: 20.00 uur deGouwe2-HZ-Zian2 dames (uit Den Haag) 4 i Pagina 19 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 23 januari 1991 SPORT ...RECREATIE I 4 I 4 TOOS heeft bij deze wedstrijd veruit het grootste aantal deelnemers en eens te meer wordt duidelijk dat TOOS met zowel de heren als dames keurgroep een toonaangevende rol speelt in Mid- den-Holland. Belangstellenden kunnen de 50 keur- groepsleden evenals de overige 700 le den van de Waddinxveense gymnas tiekvereniging aan het werk zien tij dens een van beide jubileumuitvoerin- gen op zaterdag 2 februari in de sport hal ”de Sniep”. WADDINXVEEN - Zaterdagavond houdt de jeugdcommissie van Be Fair- voetbal een sportieve en gezellige avond in sportzaal Groenswaard en bar-bistro The Point. Iedereen die ac tief is binnen de organisatie van de Be Fair-jeugd is hiervoor uitgenodigd. WADDINXVEEN - Excelsiors tweede damteam heeft de afgelopen week nipt, doch fraaie overwinning behaald op het bezoekende OGB uit Bodegraven. Remise werden de partijen V.d. Hoek- Smit, Besemer-Brobbel, V.d. Geer-W. Goor. Wiersma-Verwaal en D.J. van Offeren-Ponsioen, terwijl H. van Offe ren-Van Sandijk werd afgebroken. De stand aan de top is nu: 1. Hennink, 2. Philipse, 3. Jansen 4. De Niet, 5,.Claassen, 6. V.d. Born, 7. Van Woudenberg, 8 Ritter, 9. Muit en 10. Smit. De druk op de Gouwedames wordt steeds groter. De in principe snelle ploeg van trainer/coach Wim groen krijgt steeds meer te maken met tegen standers, die de snelheid op allerlei ma nieren trachten te breken. Hierdoor moeten de Gouwedames ook steeds harder werken.Toch lukte het met name in het derde part weer even los te komen van de tegenstander, het- 65+ - enkel bad De tarieven zijn: Volwassenen (t/m 64 jaar) ten van Angela Faber. Goed keepers werk van Marloes Boerenboom voor kwam dat PSV meer dan 1 keer scoor de. 3,50 31.50 75,- ƒ140,— 4,95 45,— 106,50 ƒ200,— Daarmee neemt Philipse de tweede plaats over van Claassen. Deze verloor bovendien zijn afgebroken partij tegen Jansen, waardoor hij naar de vijfde plaats zakte en Jansen nu de derde plaats bezet. Muit raakte met wit tegen Ritter al spoedig in de verdediging en worstelde moeizaam naar een afgebroken stand, waarin hij een pion achterstaat. Van Woudenberg steeg een plaatsje door Van Oort te verslaan. Smitskamp strafte een openingsfoutje van Stam genadeloos af en ook Kardol, Th. Goor, Van Oosten, Alblas, Brink horst en H.E. van Offeren haalden de volle buit binnen tegen respectievelijk Van de Starre, De Bock, Stouten, Prins, Littooy en Van leef. Roland en Sander zijn pas sinds eind 'oktober bezig met ’’echt turnen” en voor beiden was dit de eerste wedstrijd Roland kwam uit in nivo 5 E en turnde een hele goede wedstrijd. Vooral zijn brugoefening was erg mooi en mede dankzij zijn fraaie eerste sprong be haalde hij met ruim 42 punten de eerste plaats in nivo E. Sander is pas 7 jaar en daarmee veruit -het jongste lid van de herenkeurploeg van TOOS. Doordat hij nog de kracht mist om ook de moeilijkste onderdelen perfect uit te voeren, moest Sander het vooral hebben van zijn inzet en enthou siasme. Dit was echter net niet vol doende voor de eerste plaats, maar met ruim 40 punten wist Sander wel beslag te leggen op de zilveren medaille. De overige 16 leden van de heren selec- tiegroep van TOOS komen volgende week in actie tijdens de eerste regio- wedstrijden in de B/C lijn in Krimpen aan de Lek. De junioren hebben stevig uitgepakt. De finale in de tweede en derde klasse was zelfs een volledige Kwiek-aangele- genheid. Guido Kappe toonde zijn vooruitgang door de finale in zin eigen klasse te win nen van clubgenoot Sebastiaan van Ommeren en in de tweede klasse een verrassende zege te behalen op clubge noot Barry Verboom. Deze dubbel was nog niet alles omdat hij, samen met Dennis Pronk, in de derde klasse even eens beslag wist te leggen op de eerste plaats. Martijn Gilhuis en Leon Bouwman be haalden in de klasse landelijk C een fraaie tweede plaats in het dubbelspel. In de tweede klasse dubbel was er even eens een tweede plaats voor Remco Hofstee en Theo van der Molen. Geen enkele wedstrijd kon worden ge speeld op het groene veld. Zelfs het ge bakoveld was moeilijk bespeelbaar. Toch kon daar C-5 nog spelen tegen Oudewater C-2, wat een 7-2 overwin ning werd voor Be Fair en B-2 speelde tegen Gouderak B-l en verloor met 1- 3. De wedstrijd tussen Be Fair A-l en Soccer Boys A-l werd ’s middags te recht afgelast. Het gebakoveld gaf het ook op. In de afgebroken wedstrijd van WSV 1 tegen Krimpen a.d. IJssel heeft Phi lipse zijn partij tot winst kunnen voe ren, terwijl Van Woudenberg remise uit het vuur heeft kunnen slepen. Daar door is de voorlopige stand nu 3-4 in het voordeel van WSV. Hennink brak zijn partij voor de tweede keer af in een voor hem weinig rooskleurige stand, zodat 4-4 de ver wachte einduitslag is. Een wel zeer onregelmatige opening kwam voor in de strijd tussen Adriaan Blom en Dirk Heeren I. In het midden spel buitte Dirk een foutzet van Adriaan uit en tekende toch iets verras send de winst aan. werd Red Stars uit Soest met een ne derlaag naar huis gestuurd. Zelden is er een wedstrijd zo spannend geëindigd als deze Met nog 20 seconden te spelen bij een stand van 58-59 werden twee punten voor Flyers afgekeurd. Wel twee vrije worpen. Een werd er benut, stand 59-59. Meteen hierna kreeg Red Stars één voor één. Benut werd er een, stand 59- 60. Met nog vier seconden te spelen weer één voor één voor Red Stars. De eerste bal gaat mis, FLyers kreeg de re bound en in het fluitsignaal een score. Eindstand 61-60. Topscoorders: Stefan Gielliet 20 en Marcel Pentier 16 pun ten. Dames 2 behield de koppositie door een vrij makkelijke overwinning op Leiderdorp. Vooral de eerste helft liep goed bij de dames en hierin werd dan ook de basis gelegd voor de overwin ning. De ruststand was 29-17. De tweede helft ging het wat minder, maar echt gevaarlijk voor Flyers werd het niet. Eindstand 58-44. Topscoorders: Astrid Scholtes 19 en Roulien Ben schop 12 punten. Jongens-adspiranten speelden hun eer ste wedstrijd in de kampioenspoule. Deze poule is twee klassen hoger, dan die waar ze de eerste helft van de com petitie in hebben gespeeld. Dit was vooral de eerste helft te merken. Maar nadat de jongens gewend waren aan te genstand, begon men aan een achter volging om de opgelopen achterstand van 12 punten in te halen. Dit lukte reeds in de derde periode. Hierna werd de wedstrijd onder controle gehouden. Heren 2 is hun ongeslagen status kwijt. In Eindhoven verloren zij van de num mer twee, PSV 2, met 9-7. Direct na de start werden de heren overbluft door de snelle breaks van PSV en in een mum van tijd stonden ze met 4-1 ach ter. In de laatste part kon men nog wel te rugkomen op 7-7, maar toen was het helaas nog tweemaal de beurt aan PSV. De heren staan nu gelijk met PSV aan kop, maar ontvangen PSV nog thuis en hebben dus alles nog in eigen hand. Dames 2 moest teleurgesteld de terug reis uit Leidschendam aanvaarden, aangezien de scheidsrechter bij AZL verstek had laten gaan. Dirk Heeren II en Kees Blonk legden dank zij hun winstpartijen de basis voor de winst. Dirk Heeren II was in het middenspel op schijfwinst gekomen en bouwde ondanks veel tegenstand de partij goed naar winst af. Kees Blonk had al vanaf de opening een betere strategische stelling. Uitein- delijk overzag zijn Bodegraafse tegen stander één van de vele dreigingen, waardoor Kees op niet al te moeilijke wijze de damlijn kon bereiken. Gerrit Heeren moest de winst aan de gast laten en de andere vijf partijen (Tijmen den Ouden, Ruud van Dijk, Cor Stolker, Jan de Heer en Bertus van Eijk) eindigden allen in gelijkwaardige remises. Eerste bordspeler Ruud van Dijk zag op een gegeven moment zijn opponent richting damlijn gaan. Ruud had wat compensatie. De Excelsior-speler res teerde nog veel en lang precisiespel en - voor deelname aan de MBvO-ac- tiviteiten betaalt men 1,- extra. WADDINXVEEN - Vanaf 25 februari tot en met 9 maart houdt het Leger des Heils in Nederland weer haar Jaarlijkse Inzamelingsactie voor haar werkzaam heden. De aard van deze werkzaamheden waar het geld voor bestemd is, liggen op het maatschappelijke vlak, bijv, hulp aan daklozen, hulp bij calamitei ten enz. Ook de afdeling van het Leger des Heils in Gouda werkt hier aan mee. Dit korps heeft een vrij groot gebied om te collecteren. Daarom vragen zij hulp tij dens de collectetijd, zodat het leger overal kunnen komen. Men kan zich aanmelden bij het Leger des Heils in Gouda, tel. 01820-14060, of bij de fam. van Beek, tel. 01828- 16838. In het begin van de tweede periode drong PSV behoorlijk aan en nam zelfs een 3-2 voorsprong uit man-meer-si- tuaties. Echter Gillian van den Berg en wederom Angela Faber brachten via --1 _r _.i lende ploeg, werd met enige ongerust- deze periode maakte Brenda Kranen heid tegemoet gezien. Dit bleek echter burg haar debuut voor De Gouwe, geheel onterecht. De Gouwe liep al 7 vanaf het begin over zijn tegenstander jn heiderde part geheel los van PSV. Door snel zwemwerk werd de verdedi ging van PSV ontregeld en brachten achtereenvolgens Gillian van den Berg, Karen Beukema en Astrid Coene de stand op 3-7. WADDINXVEEN - Het Gouwe bad de Sniep heeft een speciaal uur gereserveerd voor ouderen. De or ganisatie hiervan is in handen van de Stichting Zwemrevalidatie en Zwemrecreatie Waddinxveen. Het Waddinxveense zwemcomplex biedt volop mogelijkheden voor dit seniorzwemmen, aldus zwem- badmanager Ton Geerdink. Vol gens hem komt dit door de gunstige eigenschappen, die het verwarmde water heeft 30°C). Het feit dat in het water veel bewe gingen makkelijker gaan is vooral voor ouderen van belang. Wie van water houdt moet gewoon gaan kijken in het Gouwebad de Sniep. Dat is vast voldoende om de volgende keer mee te doen. Het meer bewegen voor ouderen wordt gegeven in het Gouwebad de Sniep op elke donderdagmorgen van 11.00 tot 12.00 uur. De activiteit vindt plaats in het wedstrijdbad in borst-diep water (1.20 meter) waar de watertempe ratuur 30 graden is. Na de activiteit is er nog gelegen heid om tot 13.00 uur vrij te zwem men in beide baden en/of om gezel lig samen een kopje koffie te drin ken. Leiders, trainers, grensrechters, scheidsrechters, hulptrainers, mensen van het oud-papier en jeugdcommissie- leden zullen van 20.00 tot 22.00 uur hun kunsten kunnen vertonen tijdens een onderlinge zaalcompetitie voor heren, maar ook voor de dames. Daarna zal om 22.30 uur voor een koud buffet worden gezorgd en zal het met een ’’hapje en drankje”, muziek, wel licht een dansje, snel laat zijn. vervolg van de competitie na de winterstop goed begonnen. Heren 1 won in Utrecht afgetekend met 14-2 van UZSC en dames 1 versloeg in Eindho ven OSV met 8-4. Door dit resultaat blijven de heren in de kopgroep bi vakkeren. De dames voeren nog steeds - ongeslagen - de ranglijst aan. WADDINXVEEN - Bij de regiokam- pioenschappen turnen voor jongens in de D/E-lijn hebben de TOOS-verte- genwoordigers zich van hun beste zijde laten zien. TOOS werd tijdens de wedstrijd van afgelopen zaterdag in Gouda, verte genwoordigd door Roland Scholte en Sander Minnée, de twee laatste aan winsten van de heren selectiegroep van TOOS. De ZVH-dames spelen zaterdag om 17.00 uur in Swanla tegen Varel/CW. 'C stelling gebracht (0-4). In de rest van het part werd er wederom drie keer ge scoord, echter UZSC deed ook iets te rug: 1-6. Het derde en het vierde part was een richtingsverkeer in het voordeel van De Gouwe. UZSC was gekraakt en De Gouwe had de smaak te pakken. Beide parten leverden 4 doelpunten op aan Waddinxveense zijde. UZSC scoorde slechts eenmaal. Eindstand 2-14. Doelpuntenmakers: Marco Kraak 5, Cees Boonstoppel en Remko Overdam 2, Wilfred Bontje, Ronald Schens, Ed den Boon, Kjeld Boonstoppel en Mark Faber allen 1. WADDINXVEEN - Zaterdag hebben de jongste zwemmers en zwemsters van De Gouwe de vijfde ronde van het lan delijk Speedo-tournooi gezwommen. Afhankelijk van de resultaten in de tweede helft van dit tournooi kunnen de zwemmertjes zich plaatsen voor de finales tijdens de Nederlandse kam pioenschappen in juni. Een goed begin werd hiervoor gemaakt door Arno v.d. Dussen die bij de jon gens ’79 eerste werd in de goede tijd van 1.28.5 op de 100 m schoolslag. Bij de meisjes ’81 waren er zelfs twee medaille-plaatsen. Wendy Zirkzee won de 100 m rugslag in 1.35.7 en Mi chelle Nahon pakte het brons in 1.42.2. Bij de jongens in dezelfde leeftijds groep, werd Viktor Terlaky derde in 1.29.9. Inge v.d. Schier, die in de eerste helft van het tournooi al reeds tot uit stekende prestaties was gekozen, kwam ook dit keer weer tot een goed resultaat. Inge won de 100 m vrije slag in 1.13.0 en op de 100 m vlinderslag bleek zij eveneens niet te kloppen, hier eindigde zij in 1 28.2 eveneens als eer ste. Harry de Bruijn kon bij de jongens ’80 op de 100 m vrije slag als tweede eindi gen in 1150 en op de 100 m vlinderslag tikte hij als derde aan in 1.33.3. WADDINXVEEN - Woensdagavond 30 januari wordt er vanaf zeven uur weer gesjoeld in het clubgebouw van de schuttersvereniging Waddinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan. De uitslagen van de sjoelavond van 9 januari zijn: klasse A: 1. Wim Valen- kamp (1413 pnt), klasse B: 1. Dick Dros (1331 pnt), klasse C: 1. Asha den Drijver (1178 pnt), klasse D: 1. Rinus Taktor (959 pnt) en klasse E: 1. Peter Bótger (9^4 pnt). De heren van De Gouwe zijn het geen ook gelijk drie doelpunten op rij nieuwe j aar met goede voornemens be- opleverde gonnen. UZSC werd afgedroogd met In het eerste part nam De Gouwe direct 2-14. De laatste wedstrijden van het af- het initiatief, hetgeen werd uitgedrukt gelopen jaar verliepen moeizaam, uit 4 in een voorsprong van 1-2 via doelpun- wedstrijden werden slechts 2 punten behaald. Een gedegen voorbereiding moet de basis zijn voor een goede tweede helft van de competitie. Het eigen Quality en Service-tournooi, alsmede een tour nooi in Hilversum en een oefenwed strijd tegen de Zijl/LGB werden naar tevredenheid afgewerkt. De wedstrijd tegen de heren van UZSC, die bekend staan als hard spe- mooie boogballen de stand op 3-4. In heid tegemoet gezien. Dit bleek echter burg haar debuut voor De Gouwe, geheel onterecht. De Gouwe liep al Zoals gezegd kwamen de Gouwedames WADDINXVEEN - Zaterdag hebben verschillende leden van tafeltennisver eniging Kwiek met succes deelgeno men aan de Goudse tafeltenniskam- pioenschappen. Bij de senioren was dat le-teamspeler Gerard van Dam die, alle favorieten ten spijt, in de hoogste klasse beslag wist te leggen op de titel. In een spectaculaire finale won hij in drie games van de Nieuwkoopse Johan Snippe. WADDINXVEEN - Heren 1 en 2 en dames 2 van Flyers-basketbal behaal den allemaal een overwinning, de één wat makkelijker dan de andere en be hielden de koppositie in de competitie. De ’’match of the week” was wel de uit wedstrijd van heren 2 tegen Popeye in Bodegraven. Deze twee teams kennen elkaar van haver tot gort. Het begin van de wedstrijd was voor Popeye, dat meteen een 10-0 voorsprong opbouw de. Hierna kromde Flyers de ruggen en be gon men aan een achtervolging onder aanvoering van Hugo Sijlaar, de man van de wedstrijd. Dit gebeurde met erg mooi basketbal en vooral schitterend uitgevoerde aanvallen. Popeye werd volledig overrompeld en bij het rustsignaal stond reeds een be moedigende voorsprong van 32-47 op het scorebord. De tweede helft was he lemaal voor Flyers. Geconcentreerd spelend werd Popeye geen enkele kans meer gegeven. Einduitslag 55-82. Top scoorders: René Hazelaar en Robbert Kaufman 18 punten. Heren 1 trad aan tegen Punch uit Delft. Op papier een makkelijke tegenstan der. Maar Flyers kwam niet echt in de wedstrijd. Men kon geen afstand ne men van de tegenstander en zo werd deze wedstrijd een copie van vorige wedstrijden. Met veel moeite wordt er een voorsprong opgebouwd van een vijftiental punten, om deze in de tweede helft weg te geven. Daarna via een tussensprint weer op voorsprong en de wedstrijd uitspelen. Dit was nu ook het geval. Met de rust Het meest opmerkelijke van Excelsiors onderlinge competitie van de afgelo pen week was, dat alle 7 wedstrijden in beslissingen eindigden. Waar het gaat om bezetting van de bo venste plaatsen neemt de strijd in Ex celsiors onderlinge competitie toe. Cor Barelds boekte winst op Piet van Es en vergrootte daarmee zijn moyenne. Dick Dibbets sluit naderbij, dank zij een fraaie eindspelwinst op Gerrit van der Zijden. Tijmen den Ouden, die niet voor de on derlinge speelde in verband met de clubwedstrijd van het tweede team, staat in de tussenstand op de derde plaats. Jaap van der Eist en Teun Twigt, die overigens beiden na heel veel tegen stand van respectievelijk Jan Kramer en Sjaak de Wit konden winnen, bezet ten met weinig achterstand de vierde en vijfde plaats. Fred van Beek overklaste Adriaan Crone en voorzitter Piet Swart vijzel de, dank zij winst op Adriaan Zwanen burg, zijn gemiddelde wat op. ZEVENHUIZEN - De volleybalheren van Rentokil/ZVH in Zevenhuizen blijven in de competitie voor de eredi visie met Piet Zoomers/Dynamo de eerste plaats delen. De Zevenhuizena ren versloegen zaterdag eenvoudig Do- nitas voor eigen publiek in drie sets. ZVH had het dus gemakkelijk tegen Donitas, het team van de Rijksuniver siteit van Groningen. Deze ploeg, die door de terugtrekkingen van Animo en DOS alsnog in de eredivisie bijgeschre ven werdheeft zichzelf tot doel gesteld om zich te handhaven in deze divisie. ZVH kon daar weinig van zien in hun wedstrijd tegen Donitas. Vanaf het be gin hield ZVH met hun service de Gro ningse studenten onder druk en wist wanneer er een aanval kwam deze via een goed blok tegen te houden. Via de setstanden 15-4,15-2 en 15-4 wist Ren- tokil binnen 49 minuten de wedstrijd te beëindigen. Voor donderdag staat de eerste wed strijd van de halve finale om de natio nale beker tegen Nashua/VCG op het programma. Deze wedstrijd wordt donderdag 24 januari in Swanla ge speeld. De aanvang van deze wedstrijd is om 20.30 uur. Zaterdag daarna spelen de Zevenhui- zense heren tegen het team van Varel/ CW om 17.00 uur in Capelle a/d IJs sel. De Zevenhuizense dames hadden het in hun wedstrijd tegen de ongeslagen koploper Odulphus in Tilburg meer moeite. Door de uitstekende analyse van trainer/coach Willem Jan van Ype- ren, wist ZVH het team van Odulphus te overdonderen. Door een uitgekiende service zorgde ZVH dat Odulphus, hun sterkste wa pen de snelle aanval niet konden ge bruiken. ZVH wist door hun goede pass en aanvalsspel de punten binnen te halen. Met via de setstanden 6-15 en 10-15 kwam ZVH op een 2-0 voor sprong. Maar Odulphus wist toch een weer woord op de ZVH-tactiek te vinden. Bovendien zorgde de smalle basis van ZVH (Ingeborg Kleyer was gebles seerd) ervoor dat de spelers niet tot rust konden komen. Via de setstanden 16-7 en 15-9 kwam Odulphus weer op ge lijke hoogte. In de vijfde set wist ZVH een 9-4 ach terstand tot een 12-12 gelijke stand te brengen, onder andere door een sterke opslagbeurt van Astrid Poot. In de laat ste fase van de wedstrijd zorgde de lijn rechters, dat men wist dat ze aanwezig waren. Odulphus wist een 15-13 setwinst te boeken. Maar de ongeslagen status van 55 wedstrijden waren de dames toch maar kwijt. De uitwedstrijden van de heren van Be Fair tegen VCS zou winst op moeten le veren om niet de aansluiting met de kop te verliezen. Helaas, de mannen kwamen bedrogen uit. Tegen VCS uit Sassenheim kon abso luut geen vuist gemaakt worden. Ster ker nog, het geloof in eigen kunnen was niet aanwezig. Zoals de eerste wed strijd van dit jaar tegen ZVH, waar het geloof wel aanwezig was. In drie sets werd Be Fair onderuit ge haald en kon gedesillusioneerd naar huis weerkeren. Volgende week wacht de wedstrijd tegen Kalinko uit Scheve- ningen. Aanvang 15.30 uur, sportzaal Groenswaard. was de stand 47-34. In de tweede helft kwam Punch zelfs in de tiende minuut op voorsprong (68- 65). Hierna pakte Flyers de draad weer op en in de negentiende minuut was de voorsprong weer tien punten en de wedstrijd binnen. Twee noodschoten van Punch (wel driepunters) brachten de eindstand op 84-80. Topscoorders: Phil Filipan 34 en Wim Stuyfzand 14 punten/ Ook heren 15 bleef ongeslagen, maar doordat er nog inhaalwedstrijden ge speeld moeten worden is men nog niet aan de top van de ranglijst verschenen. Dat zal echter een kwestie van tijd zijn. In de wedstrijd tegen Leiden nam Flyers, tegen de gewoonte in, meteen een voorsprong en door vooral goed te scoren liep Leiden steeds achter de fei ten aan. Via een ruststand van 43-22, werd de eindstand bepaald op 70-41. Topscoorders: Peter Zwambom 20 en Gert Jan Oskam en Robert v.d. Kroef ieder met 18 punten. Jongens-junioren kregen eindelijk waar voor hun geld. Nadat er twee wedstrijden waren verloren, waarvan een met één punt en een na verlenging, kon men nu opgelucht ademhalen en GOUDA - De Evangelische Omroep maakt op woensdag 30 januari in Gouda een radio-opname voor het pro gramma ’’Samen zingen in Gouda”. De avond wordt gehouden in de Grote of St. Janskerk (Achter de Kerk 16) en begint om 20.00 uur. In verband met de radio-opname wordt belangstellenden verzocht om 19.45 uur aanwezig te zijn. Muzikale medewerking wordt verleend door het Mannenkoor Sliedrecht, het Christelijk Mannenkoor Excelsior uit Hendrik Ido Ambacht, het Christelijk Jongerenkoor Reflector uit Nunspeet en het Urkse Jongerenkoor Immanuël onder leiding van Jan Quintus Zwart. Verder werken mee: de bariton Paul Bindels, Marjanne Scheurwater (ho bo), Marjolein de Wit (dwarsfluit), Ka rin Vink (gitaar) en Renske Mostard (fagot). Martin Zonnenberg zal het or gel bespelen. Ds. A. van der Veer, de nieuwe voor zitter van de EO, verzorgt de opening en toesprak tijdens ’’Samen zingen”. De presentatie is in handen van Heleen van Dijk. De toegang is vrij. Iedereen is van harte welkom. die investering bracht dan bok een dik verdiend gelijkspel. WADDINXVEEN - In de interne competitie van de Waddinxveense Schaak vereniging WSV zit Philipse Hennink op de hielen door een over winning op Claassen, terwijl Hennink remise moest toestaan aan Van der Bom. WADDINXVEEN - De volleybalda- mes van CVB Bank/Be Fair hebben met 3-2 gewonnen van Nivo. De volley balheren verloren met 0-3 van VCS. Zeer spannend was zaterdag de wed strijd tussen de dames van Be Fair en Nivoc uit Utrecht. Al in de eerste set werd duidelijk dat Be Fair en Nivoc aan elkaar gewaagd waren. Be Fair kon in deze set het initiatief nemen en de set toch nog vrij gemakkelijk naar zich toe trekken (15-7). Ook de tweede set was er een vol span ning. Het ging gelijk op tot 9-9, daarna liep Nivoc uit naar 9-11. Be Fair kwam weer terug tot 12-12 en liep uit naar 14- 12. Bij de stand 14-14 werd het stuiver tje wisselen, maar ook hier bleek dat het geluk Be Fair niet altijd mee zit. Ni voc won met 16-14. In de derde set leek Be Fair ineens veel sterker. Op alle fronten liep het en het verbaasde niemand dat deze set naar Be Fair ging (15-4). De vierde set was er weer een van precies de omgekeerde wereld. Be Fair kon het bijbenen tot 12-12, maar Nivoc trok hier aan het langste eind (15-12). De vijfde set was een feit. Be Fair liep al zeer snel uit naar een 8-2 voorsprong. Nivoc probeerde nog wel terug te ko men maar had al te veel kruit verscho ten in de vierde set. Be Fair won deze set met 15-9 en doorbrak hiermee de te loorgang van de afgelopen weken. Vol gende week wacht de uitwedstrijd te gen streekgenoot Sille/Jupiter uit Ou dewater. WADDINXVEEN - Ook in het nieuwe jaar gaat WSE-voetbal door met de organisatie van klaverj asa von den. Iedere laatste vrijdag van de maand wordt er vanaf 20.00 uur in de WSE-kantine geklaverjast door zowel leden als niet-leden. De eerstvolgende avond is vrijdag avond 25 januari om 20.00 uur in de WSE-kantine aan de Willem de Rijke- laan. Opvallend is dat de laatste avonden steeds beter worden bezocht, zo’n 70 personen. De avonden kenmer ken zich door de gezelligheid en de on gedwongen sfeer. heen. Door een goede pressing was de stand na het eerste part al 0-3. Met name het eerste midvoordoelpunt van Remko Overdam was er een uit het boekje. Ook in het tweede part ging De Gouwe Het vierde part was in feite een formali- goed door. Na een goede break van teit. Even kwam PSV nog terug tot 4-7, Kjeld Boonstoppehverd Marc Faber in doch Wendy de Frankrijker maakte aan alle illusies van PSV een eind en scoorde 4-8. Komende zaterdag speelt dames 1 in zwembad ”Het Ravijn” te Nijverdal, aanvang 20.00 uur.

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 19