Waddinxveens bedrijfsleven Succesvol weekeinde De Gouwe Bibliotheek over reisverhaal Deventerse Bergkerk Jeanne Lendfers in in jaarverslag Midden-Holland Uitbreiding personeel, optimisme over 1991, Paasversieringen overtroeven Kerstversieringen ’’Willy” nu dagelijks geopend SchiesserS Feel it. Schiesser Volvo BV Westnederland Heren Tento onstellingen Schinkel Schouten Vermeer Grond Treffers en Polgar De Jong BV Van Noort BV Edelman BV PTT Post Tweede teams Rehorst Bouw BV Schuttelaar I Pagina 15 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 6 februari 1991 Dl MANNENMODE PASSAGE 57 WAD0T4XVEEN Tr' .12127 fers. De Derde Grafiekbeurs wordt vrijdag middag 8 februari om vier uur geopend door mevrouw Hanny Kouwelaar-Pop- ma, voorzitter van de Stichting Gra fiekbeurs Deventer. Het werk van Jeanne Lendfers is er te zien temidden van de werkstukken van 25 andere kunstenaars. Op de verkoop tentoonstelling zijn alle grafische tech nieken vertegenwoordigd. Men treft er etsen, litho’s en zeefdrukken aan en na tuurlijk linoleumsneden van de Wad- dinxveense Jeanne Lendfers. Elke dag zijn er demonstraties van de verschillende druktechnieken door de deelnemende kunstenaars. Op vrijdag 15 februari en zaterdag 16 februari de in het bericht over de bezorgdienst, een nieuwe dienstverlening van de Open bare Bibliotheek, is een hinderlijke fout geslopen in het tarief voor volwassenen tot 65 jaar. Het abonnement kost per jaar geen f 72, - maar f 22.-1 WADDINXVEEN - De Waddinxveense kunstenares Jeanne Lendfers exposeert van zaterdag 9 tot en met zondag 17 februari - dus de gehele cro- cusvakantie - op de Grafiekbeurs in de Bergkerk van Deventer. De expo sitie is op werkdagen open van 10.00-17.00 uur en op zondag van 13.00- 17.00 uur. De linoleumsnede ”De Wachters” van de Waddinxveense Jeanne Lend- Blue Bird slip, elastische katoen in diverse kleuren Volvo Bedrijfswagens BV (leverancier bedrijfsauto’s) is sinds de zomer 1990 gevestigd in Waddinxveen. Vanuit dit nieuwe hoofdkantoor is men in staat sneller en beter in te spelen op de hoge eisen die zowel de bedrijven in het vrachtvervoer, als het peronen- en openbaar vervoer stellen. Van een importeur van trucks en auto bussen wordt een hoge mate van effi ciency en ondersteuning verwacht. De functie van de importeurs is in het Eu ropa van 1992 vooral gericht op dienst verlening aan dealers en klanten. Vandaar dat Volvo Bedrijfswagens BV als dochteronderneming van Volvo Truck Corporation over alle faciliteiten beschikt die nodig zijn om haar afne mers een maximaal rendement te ga randeren tegen minimale kosten. Daarvoor zijn onder meer uitgebreide trainingsfaciliteiten beschikbaar, als mede een eigen werkplaats met onder- Op de gehele Europese markt van be drijfswagens behoort Volvo tot de toonaangevende merken. Tengevolge van overcapaciteit en een verwachte stagnatie van de markt, wordt voor de komende jaren een nog sterkere (prijs)-concurrentie verwacht, waarin sterke organisaties de beste kansen hebben, omdat alleen zij in staat zijn de hoge ontwikkelingskosten van produk- ten en diensten op te kunnen brengen. Voor Volvo Bedrijfswagens BV ligt het accent op de zware trucks, waarin men een marktaandeel heeft van 17 pro cent. In de groeiende markt van het openbaar vervoer, speelt Volvo een baanbrekende rol als het op technische vernieuwing aankomt en mede daar door is het marktaandeel van Volvo in enkele jaren toegenomen van 10% tot 25%. De NV Verenigde Streekvervoer Westnederland (personenvervoer) is een modem geleide en georganiseerde onderneming, die permanent streeft naar een optimale dienstverlening. Vanuit tien vestigingen verzorgt West nederland met 1650 medewerkers, 650 bussen en 27 sneltrams het openbaar stads- en streekvervoer in Zuid-Hol- land en het westen van de provincie Utrecht. In Midden-Holland heeft Westnederland vestigingen in Wad dinxveen en twee stallingen in Gouda en Schoonhoven. Het hoofdkantoor is gevestigd in Waddinxveen. In 1990 vervoerde Westnederland circa 63,5 miljoen reizigers. Dit is een stij ging van het aantal vervoerde reizigers ten opzichte van 1989 van ongeveer 3%Het aantal vervoerde reizigers met de speciale sneldiensten voor het woon-werk verkeer is, evenals voor gaande jaren veel sterker gegroeid; in 1990 een kleine 20% In het licht van de huidige mobiliteits problemen in de Randstad, met name in de spitsuren, is dit een gunstige ont wikkeling. De bereikbaarheid van vele plaatsen wordt bedreigd door de ex pansieve groei van het autoverkeer. De streekvervoerbedrijven in de Rand stad hebben eind 1990 het actieplan ’’Vrij baan 21” gepresenteerd. Het plan bevat de invoering van een nieuw netwerk van snelle busverbiningen, dat de groei van het autoverkeer de ko- WADDINXVEEN - De Gouwe-waterpolo heeft een uiterst succesvol weekeinde achter de rug. heren 1 won met 14-9 van directe opponent HZ Zian en blijft daarmee in de top vijf bivakkeren van de eerste klasse. Te vens slaan zij daarmee een gat van tenminste drie punten met de achter volgers. Dames 1 won verdiend met 11-6 van middenmoter De Skelp en behoudt daarmee de leiding in de eerste klasse. Heren 2 versloeg UZSC 3 met 7-4 en behoudt daarmee de leiding in de reserve eerste klasse, Dames 2 versloeg in Oegstgeest directe concurrent Vivax 1 met 4-5 en staat daar mee relatief tenminste vier punten los van de rest. WADDINXVEEN - Tijdens de Boekenweek (6-16 maart) staat dit jaar het literaire reisverhaal centraal. In de Waddinxveense bibliotheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan is dan ook een tentoonstelling voor de jeugd en volwassenen ingericht rond dit thema. Een wedstrijd met alles erop en eraan was die van de De Gouwe-heren tegen HZ Zian. Kortweg sfeer, spanning en sensatie. De Gouwe en HZ Zian zijn goede vertegenwoordigers van de mid denmoot van de eerste klasse. Beide ploegen zijn geheel aan elkaar ge waagd. Dit bleek ook weer tijdens deze wed strijd. Neem daarbij enkele nerveus fluitende scheidsrechters en een laai end enthousiast publiek en de entou rage is compleet voor een zinderende wedstrijd. Op de volgepakte tribunes zagen de toeschouwers in het eerste partje De Gouwe het initiatief nemen. Door snelle uitvallen werd HZ Zian over rompeld en scoorden Marco Kraak 1-0 en Marc Faber 2-0. Vervolgens kwa men de Hagenaars terug en scoorden Paul Knoester 2-1 en Mark Visser 2-2. Ed den Boon bracht met een strak schot de stand op 3-2 en Chris Grun wald bracht met 3-3 de stand weer in evenwicht. monstreert Jeanne Lendfers van 10.00- 17.00 uur wat er zoals komt kijken voor het maken van een linoleumdruk. Die dagen is er tegelijkertijd een etser aan het werk. Niet alleen de werken van de 36 grafici zijn de moeite waard van een bezoek, maar ook de Bergkerk zelf. Deze laat middeleeuwse kerk ligt in een prachtig deel van Deventer vlakbij de Markt, waar op zaterdag markt is. Door de lig ging op een heuvel èn alleen toeganke lijk via smalle straatjes langs midde leeuwse panden, is dit Bergkwartier in Deventer losgemaakt van de stadse drukte. Men vindt hier schilderachtige sporen van het rijke verleden van de Hanzestad Deventer. het Oude Rijk (ca. 2650 v. Chr.) tot de Romeinse Tijd (30 na Chr.) belicht. Dat er vele modellen eierdoppen zijn zal wel bekend zijn, maar de collectie van Hermien van Veen is wel heel bij zonder. Van porselein, glas, hout, me taal. Boerenbont beschilderd, met al lerlei dieren, teveel om op te noemen. Het zijn er plm. 260!!! Nieuwe aquarellen van Anneke van den Dool geven de uitleenruimte kleur en fleur. De tentoonstellingen zijn altijd gedu rende 1 kalendermaand te bezichtigen. Vanaf de maand juli is er weer moge lijkheid voor exposities. Februari is de maand waarin Valen tijnsdag gevierd wordt. De veertiende om precies te zijn. Overal zijn al leuke of gekke kadootjes te koop. Voor deze gelegenheid is er in de bi bliotheek een tentoonstelling over ’’verliefd zijn”. Verliefd zijn we alle maal op z’n tijd. Men zegt wel eens, dat dit gevoel niet of nauwelijks onder woorden te brengen is, maar toch is er veel over geschreven. In deze tentoonstelling komt tot uit drukking, dat je op verschillende ma nieren verliefd kunt worden. In 1981 hebben studenten van de TU- Delft, afdeling bouwkunde, een studie reis naar Egypte gemaakt. Van de foto reportage is een tentoonstelling ge maakt, die m.m. de bouwkunde van Klaverjassen WADDINXVEEN - De supporters vereniging van be Fair-voetbal organi seert op vrijdagavond 1 maart weer een klaverj asavond/nacht Om 20.00 uur zal worden begonnen met de eerste van vijf ronden. Voor de bepaling van de eindstand zullen de drie beste ronden worden meegeteld. Diverse sponsors hebben al een groot aantal prachtige prijzen ter beschik king gesteld. Ook zal op deze avond de inwendige mens niet worden vergeten. Gezien de beperkte capaciteit is het aan te bevelen vroegtijdig in te schrij ven. Het maximale aantal deelnemers bedraagt 60 personen. Het inschrijf geld bedraagt 10.- per persoon. Aanmeldingen kunnen geschieden in de kantine van Be Fair of op telefoon nummer 17717. De eventuele baten van deze avond worden ter beschikking gesteld van de jeugdafdeling van 3e Fair. a Het jaarverslag meldt hoe deze bedrij ven vorig jaar hebben gereild en ge zeild. Zo streeft Schuttelaar BV naar verdere uitbreiding van het assorti ment, worden Paasversieringen voor De Jong Waddinxveen BV belangrij- ker dan Kerstversieringen, ziet Re- horst Bouw BV uit naar nieuwe op drachten in Waddinxveen, breidt het personeelsbestand van Schinkel Schou ten BV uit en is Van Noort Transporten en Verhuizingen BV met veelzijdig en vakkundig vervoer al klaar voor 1992. Omzet en winst van handelsondeme- ming Schinkel Schouten BV aan de He- negouwerweg (sanitaire artikelen, bouwmaterialenkunststofprodukten) uit Waddinxveen lagen in 1990 8% ho ger dan in het daaraan voorafgaande jaar. Voor 1991 verwacht het bedrijf een verhoging van de druk op omzet en marge. Eind 1990 had Schinkel Schouten 48 personen in dienst. In 1991 zullen daar ongeveer 5 personen bij komen. mende jaren met 20% kan beperken. Om de vlotte doorstroming van dit snelnet te kunnen garanderen is er 800 kilometer vrije busbaan nodig langs rijks-, provinciale en gemeentelijke wegen. Vrij Baan 21 leidt tot verdubbe ling van het openbaar vervoergebruik in de Randstad in het jaar 2000. WADDINXVEEN/GOUDA - Suikerwerkenfabriek Schuttelaar, De Jong Waddinxveen BV, Rehorst Bouw BV, Vermeer Grond en Wegen BV, Volvo Bedrijfswagens BV, K. Edelman BV, Van Noort BV, NV Verenigd Streekvervoer Westnederland, PTT Post en Treffers en Polgar zijn een tiental bedrijven en bedrijfstakken die met naam en toenaam aan bod komen in het pasverschenen jaarverslag 1990 van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. In de tweede periode werd weer over en weer gescoord. Eerst bracht Arjan Kneppers de stand op 3-4, waarna Cees Boonstoppel 4-4 scoorde, vervolgens scoorde Arjan Kneppers 4-5, waarna Jaco de Jong en Kjeld Boonstoppel de stand op respectievelijk 5-5 en 6-5 brachten. Inmiddels had Remko Over dam al zijn derde persoonlijke fout te pakken. Dit nam niet weg, dat Arjan Kneppers van HZ Zian zijn periode af sloot met 6-6. Hierna kwam het team van trainer/ coach Huug Boonstoppel pas goed los. Eerst scoorde Jaco de Jong 7-6, waarna de periode van Ronald Schens aan brak. Met een prachtige afstandschot en boogje scoorde hij 8-6 en 9-6. Cees Boonstoppel maakte de tien vol en scoorde 10-6. De meest opmerkelijke scheidsrechterlijke dwalingen volgen den elkaar in snel tempo op. Eerst werd HZ Zian gered, doordat alsnog een speler mocht terugkomen, die het wa ter had verlaten en even later kende het arbitrale duo zelfs een ’’doelpunt” toe, dat Chris Grunwald tegen de paal van Arie Stalenburg schoot (10-7). Echter Ronald Schens bracht de marge weer op vier (11-7). In het laatste partje moest ook Cees Boonstoppel de bank opzoeken. Arjan Kneppers scoorde 11-8 en vervolgens bracht de goed op dreef zijnde Ronald Schens de score op 12-8. Jaco de Jong scoorde 13-8 en het laatste doelpunt van HZ Zian kwam op naam van Paul Knoester (13-9). In het slotoffensief van De Gouwe bracht Ed den Boon de eindstand op een verdiende 14-9. Zaterdag speelt heren 1 een bekerwed strijd tegen De Meeuwen in Amster dam. De Zuidhollandse grond, weg en wa terbouw markt is in 1990 enigszins ach tergebleven bij 1989, dit in afwijking van de prognoses vooraf, die duidelijk een beeld gaven van een zich stabilise rende markt. Met name de investeringen door het Rijk, in de geplande grotere Rijkswe- gen-projecten zijn duidelijk achterge bleven door uitstel of zelfs afstel van bepaalde werken. Een en ander heeft ongetwijfeld te ma ken met het overheidsbeleid om bij de uitvoering van (nieuwe) infrastructu rele werken prioriteit te geven aan mi lieubelangen en (dus) aan openbaar vervoer. Voor 1991 verwacht Vermeer Grond en Wegen BV een lichte groei van de Zuidhollandse markt. Vanuit haar in 1990 betrokken vesti ging, Coenecoop 75 te Waddinxveen, zal het Vermeer ongetwijfeld lukken haar aandeel in deze markt vast te hou den. Het plan geeft aan dat in combinatie met flankerend beleid en andere verbe teringen in het openbaar vervoer de doelstellingen van de minister, zoals verwoord in het Structuurschema Ver keer Vervoer, haalbaar zijn. Juist de verbetering van het regionale openbaar vervoer levert een hoog rendement op in het oplossen van de bereikbaarheids- en milieuproblemen. 60% van de auto mobilisten in de grote steden komt uit de regio. Lokaties voor wonen, werken, winkelen en recreatie liggen steeds meer gespreid over de hele Randstand. Het voorgestelde snelnet sluit aan op de verplaatsingspartronen van de automobilist en komt tegemoet aan zijn belangrijkste wens: een snelle, directe verbinding van deur tot deur. Voor een belangrijk aantal van de aan te leggen vrije busbanen zijn geen of beperkte planologische procedures no dig. Deze projecten kunnen, indien de wegbeheerders mee werken, voor 1995 gerealiseerd zijn. Het complete snelnet kan in het jaar 2000 gereed zijn. In Midden-Holland is er ook een aantal essentiële knelpunten, zoals: - de doorstroming in de bebouwde kom te Gouda; - filevorming op de A12 en de A20; - filevorming op de Stolwijkerweg, de busbaan zou daar verlengd moeten worden. Architektenburo Treffers en Polgar is bijzonder tevreden met Waddinxveen als plaats van vestiging. Bij nadere be schouwing is Waddinxveen centraal ge legen in de Randstad. In de komende 25 jaar (de looptijd van de Vierde Nota Ruimtelijke Ordening Extra) tot 2015 zal er ook op het gebied van bouwen, slopen, beheren en veran deren van de gebouwde omgeving veel gaan gebeuren en wel voornamelijk in de Randstad. Treffers en Polgar is een architekten buro dat landelijk werkt. Dichter bij huis is 1990 een interessant jaar ge weest voor het bureau met in de regio Midden-Holland onder andere: ople vering VOLVO-garage Hooftman op Coenecoop te Waddinxveen, opleve ring restaurant Bibelot in Waddinx veen, groot-onderhoud in Waddinx veen, Zevenhuizen en Gouda en ople vering van gebouwen voor verzorging en verpleging van ouderen in Bergam bacht en Schoonhoven (het satelliet- model). Onder het motto ”wie bijzondere rei zen maakt, kan veel verhalen” wil de bibliotheek op 12 maart van 20.00 tot 22.00 uur Waddinxveners de gelegen heid bieden te vertellen over en te luis teren en kijken naar reisverhalen. Het is de bedoeling een ’’reizigers- voor-reizigers-markt” te organiseren. Wie het leuk vindt om anderen te ver tellen over een bijzondere reis, kan daar nu uiting aan geven. Met een pre sentatie van foto’s dia’s, videofilms, folders en souvenirs kan men een plaats reserveren voor deze markt. Ook be staat de mogelijkheid een korte lezing met diapresentatie te houden. Het gaat niet alleen om verre reizen, maar zeker ook om reizen dichter bij huis. Voor meer informatie en aanmel ding kan men bellen naar de Openbare Bibliotheek, tel. 13141. In de metaalindustrie heeft De Jong Waddinxveen BV in de jaren een breed assortiment opgebouwd waarmee zij zich voornamelijk richt op de bloemis- terijbranche. Naast het importeren van veel artikelen, zoals kunststof-, Paas- en Kerstartikelen, produceert De Jong Van Noort transporten BV uit Wad dinxveen heeft in 1990 een omzetver- hoging van plm. 15% gerealiseerd. Deze verhoging was voor het grootste gedeelte het resultaat van uitbreiding. De uitbreiding, speciaal in het trans port en leggen van rijplaten en het ma chine transport, zorgde voor een betere efficiency. Van Noort verhuizingen BV behaalde in 1990 een gelijke omzet als in 1989. Er is een nieuwe verhuiswagen gekocht, die in maart 1991 op de weg zal komen. Beide werkmaatschappijen sloten het boekjaar 1990 positief af, en zien 1991 met vertrouwen tegemoet. De houdstermaatschappij Van Noort bedrijfsmiddelen BV is in 1990 gestart met de nieuwbouw van 3.300 m2 op slagruimte met een vrije hoogte van 10 meter. 1100 m2 hiervan zal worden in genomen door een kraanbaan van 16 ton voor het laden en lossen van zware apparaten en machines. Van Noort, veelzijdig in vakkundig vervoer, is klaar voor 1992. Het ook aan de Tweede Bloksweg ge vestigde bedrijf van K. Edelman BV (cactussen, kamerplanten, keramiek) uit Reeuwijk maakte in 1990 weer een sterke groei door. De omzet steeg met 15% tot een bedrag van 130 miljoen. De grootste groei deed zich voor bij de Afdeling Aardewerk- en Decoratiear- tikelen. De Afdelingen Kamerplanten en Cactussen lieten stabiele groeiper centages zien. Om de constante groei te kunnen op vangen moesten er enkele uitbreidin gen en veranderingen plaatsvinden. Ten eerste is het Aardewerk-magazijn in Woerden vergroot naar 9.000 m2. In dit magazijn kunnen thans 10.000 pal lets worden opgeslagen. Met twee com putergestuurde hoogwerk-heftrucks worden de pallets in- en uitgeslagen. De afdeling Export Kamerplanten naar de Supermarkt-kanalen is overge plaatst naar de Veiling in Bleiswijk. Er is een ruimte van ruim 3.000 m2 in ge bruik genomen. Door dichter bij het productiegebied en in de veiling te ope reren worden veel kosten bespaard t.a.v. transport en overslag. Voorts is in Reeuwijk een nieuwe showroom van ruim 1.000 m2 in ge bruik genomen voor de Afdeling Aar- dewerkprodukten en Decoratie- arti kelen. Deze afdeling gaf een dusdanige groei te zien, dat dit een noodzakelijke investering was. Op zeer overzichtelijke en aantrekke lijke wijze is het nu mogelijk het zeer uitgebreide assortiment aan de klanten te tonen. Deze showroom was eind 1990 nog maar enkele maanden in gebruik. Het stond toen echter al vast dat hij volledig aan de verwachtingen voldoet. Het aantal medewerkers/sters bij het be drijf bedroeg eind 1990 165 personen. WADDINXVEEN - In deze pe riode natuurijs is de schaatsbeurs van ’’Willy” (ruilen en kopen van gebruikte schaatsen) aan het Nico- laaserf 15 (tel. 01828-17764) dage lijks geopend. En wel van 9.30 tot 11.30,13.15 tot 15.15 en van 19.00 tot 20.00 uur (of na telefonische afspraak). Bij ’’Wil ly” kan men te kleine of te grote schaatsen inieveren. Zij heeft reeds diverse soorten in voorraad zoals hockeyschaatsen, noren, kunstschaatsen en houten schaatsen. In het sfeervolle Gouwebad ”de Sniep” deden de Gouwe-dames goede zaken. In een zeer aantrekkelijke wedstrijd lieten de pupillen van trainer/coach Wim Groen zien, wie de baas in huis was. Toch waren de Friese dames uit Sint Annaparochie geenszins van plan zich zomaar bij de feiten neer te leggen In de eerste periode scoorde Mirjam Overdam al snel 1-0 voor De Gouwe. Halverwege benutte Angela Faber een door Mirjam Overdam uitgelokte vier- meterworp (2-0). In een een-tweetje met Gillian van den Berg scoorde An gela tevens 3-0. De Skelp scoorde via Joke Jensma 3-1. Astrid van Galen zette de goede trend van De Gouwe in het tweede part voort. Eerst scoorde zij met een fraaie intikbal 4-1 en even later uit een man meer 5-1. Hierna liet De Skelp blijken niet voor niets zo::n lange reis te heb ben gemaakt. De score verliep vanaf dat moment wisselend. Eerst bracht Ynke Homstra uit een man-meer situatie de stand op 5-2, An gela Faber scoorde 6-2, Lineke Elings 6-3 en wederom Angela Faber 7-3. Tenslotte caramboleerde een schot van Aleid Konig vanuit een man-meer si tuatie via het achterhoofd van Angela Faber in het Waddinxveense doel (7- In de derde periode werd door beide ploegen wat gas teruggenomen. Even goed scoorde Wendy de Frankrijker uit een man-meer 8-4, kon Marian de Jong de score op een marge van drie doel punten houden. De vierde periode was weer geheel voor De Gouwe. De ploeg drong sterk aan hetgeen resulteerde in fraaie doel punten van Mirjam Overdam (9-5) en Gillian van den Berg (10-5). Joke Jensma scoorde nog een keer tegen (10-6). Tenslotte scoorde Angela Fa ber haar vijfde doelpunt en bracht ver diend de eindstand op 11-6. Zaterdag speelt dames 1 een beker wedstrijd tegen Martini in Groningen. PTT Post is een dochteronderneming van de Koninklijke PTT Nederland NV. De reorganisaties binnen PTT Post hebben ook voor veel commotie gezorgd. Vooral van de medewerkers werd veel flexibiliteit verwacht en zal de komende tijd nog worden verwacht. Het jaar 1990 stond met name in het te ken van het nieuwe vestigingsbeleid voor het lokettenbedrijf. Binnen het lokettenbedrijf is duidelijk sprake van een neerwaartse tendens in het aantal te verrichten lokethandelingen. Een van de grootste opdrachtgevers van PTT Post, de Postbank, heeft de af gelopen maanden een aanzienlijk aan tal gelduitbetaalautomaten geplaatst. In de regio Gouda op de postkantoren Gouda-Ronsseweg, Gouda-Lekken- burg, Waddinxveen, Boskoop en Schoonhoven en binnen afzienbare tijd te Reeuwijk. Het maximum op te ne men bedrag van een girobetaalkaart werd verhoogd van 200,- naar 300,-. Met ingang van 1 november 1990 werd het mogelijk om op meerdere kantoren ineens een bedrag van 25.000,- op te nemen van de postrekening. Uiteraard als er sprake is van voldoende saldo. Voor de regio Gouda kan dit voorlopig op de kantoren Gouda-Ronsseweg en Schoonhoven. In de loop van 1991 zal dit aantal kantoren nog worden uitge breid. De teruggang in lokelhandelingen die deze veranderingen met zich meebren gen zorgen er dan ook voor dat huidige organisatie van de vestigingen en het aantal vestigingen een kritische toets moet ondergaan. Dames 2 van De Gouwe speelden in Oegstgeest tegen naaste concurrente Vivax 1. Na een slechte start van de Gouwedames (0-3 achterstand) kwa men de dames van trainer/coach Arie van Hoorn goed terug. Eerst scoorde Corinne van der Meer 1- 3 en vervolgens bracht Gabrielle de Groot in het tweede partje de stand op 2-3. In de derde periode maakte Co rinne gelijk (3-3) en Elly Middendorp bracht de stand vervolgens op 3-4 en 3- 5. Vivax kwam nog terug tot 4-5, doch moest het onderspit delven. Heren 2 van De GOuwe speelden thuis tegen UZSC 3 en blijven vriend en vij and verbazen. Met de afwezigheid van enkele basisspelers werd toch snel een voorsprong opgebouwd van 5-0. Toen aan het einde van het tweede par tje Jaco de Jong met een oogblessure het water moest verlaten leek het snel bergafwaarts te gaan. UZSC kwam in het derde partje nog te rug tot 6-4, echter Eric-Jan-Jaap van Leeuwen maakte in het vierde partje een eind aan de illusies van UZSC en bracht de eindstand op 7-4. Voor heren 2 scoorden Remco de Frankrijker 3x, Eric-Jan-Jaap van Leeuwen 2xRob van der Meer en Jaco de Jong lx. Het aan de Dorpstraat gevestigde Re horst Bouw BV houdt zich als dochter onderneming van Beheermaatschappij Adriaan van Erk BV zowel bezig met woningbouw als met utiliteitsbouw, maar is vooral gespecialiseerd in het zo genaamde "gietbouwsysteem”. In het jaar 1990 werd onder meer ge start met verschillende projecten in de regio. Genoemd kunnen worden de 78 woningen verdeeld over 6 woontoren- tjes in de wijk ’’Zuidplas” te Waddinx veen. Het betreft hier luxe 3-kamer huurap- partementen, die in opdracht worden gebouwd van de Stichting Bedrijfspen sioenfonds voor de Metaalindustrie. Elk gebouw is verdeeld in 5 bouwlagen, waarbij de bovenste bouwlaag als pen thouse wordt uitgevoerd. Dbze woonvorm is een ontwerp van Architektenbureau Roggeveen BV uit Waddinxveen. Verder heeft eind november 1990 in Waddinxveen de officiële opening plaatsgevonden van de in een bouwtijd van slechts 7 maanden gerealiseerde multifunctionele accommodatie, die de naam De Duikelaar meekreeg.. Het betreft hier een sport- en vrijetijds centrum waarvan gebruik gemaakt gaat worden door een peuterspeelzaal, het sociaal en cultureel wijkwerk, het gymnastiekonderwijs van de basisscho len in deze wijk en door de verschil lende actieve sportclubs en -verenigin gen. In uitvoering zijn tevens 2 appartemen tengebouwen met appartementen in de koopsfeer in de gemeente Zoetermeer. In voorbereiding zijn 60 luxe herenhui zen (koop) in het project ’’Vlaardingse Vaart” te Vlaardingen. Tevens zal in 1991 worden gestart met de bouw van 10 woningen welke dienen voor de pre sentatie tijdens de NWR Bouw RAI ’92, welke tentoonstelling als doelstel ling heeft de totale hedendaagse archi- tektuur in Nederland ten toon te sprei den. danks een niet geringe druk op de mar ges, o.a. door een nog steeds voort gaande concentratie, is de markt groeiende. De consumptie van de totale zoetwa- renmarkt in Nederland lag eind 1990 op ruim 30 kg per hoofd van de bevolking. Strengere voorschriften en hogere kwaliteitseisen vragen om een continue bijsturing van de produktnormen. Voor 1991 wordt door Schuttelaar ge streefd naar een verdere uitbreiding van het assortiment om aan de steeds wisselende vraag van de consument te kunnen blijven voldoen. ook zelf artikelen. Dit is een tak van de draadverwer- kende industrie waar produkten uit voortkomen zoals bijvoorbeeld groen gelakt bloemendraad, gourmetsets en draadbeugels t.b.v. tuinderijen. De laatste twee jaar is het Paasfeest wat meer gaan leven in Nederland, waarbij oude tradities weer nieuw leven wordt ingeblazen. Het lijkt er op dat de Kerstversieringen ingehaald zullen worden door het Paas- gebeuren. Steeds meer mensen gaan paasversieringen combineren met bloemen en planten. De Jong heeft op deze groei ingespeeld met het samen stellen van een Paascollectie, die in twee jaar gegroeid is tot een assorti ment van ongeveer 150 artikelen. Suikerwerkenfabriek Schuttelaar aan le Wilhelminakade/Kanaaldijk in Waddinxveen heeft halverwege 1990 de activiteiten van een collega te Rot terdam overgenomen en in Waddinx veen ingepast. Naast een omzetverhoging is tevens een grotere grip verkregen op het be treffende suikerwerk-segment. On- 3 delenvoorziening, in de vorm van dochteronderneming NEBIM Wad dinxveen BV.

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 15