Degradatie damteam 1? Eerste schaatswedstrijden op vaarten in Coenecoop Jeugdactiviteiten i W addinxveen-voetbal Philipse loopt in op Hennink ZVH wint competitie- kraker: 3-2 Winst en verlies volleybal B. Stukart traint Be Fair A Flyers-dames winnen: 68-40 De Gouwe in de aanval WSE-jeugd in actie Spreker bij koffiebar Onderlinge Excelsior ECHTPAAR ANKER WINT BRIDGENACHT Wedstrijden Heren Prijzen Dames Frankrijk Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 6 februari 1991 SPORT .RECREATIE klasse van de Dambond Midden-Holland nog kan keren. den te organiseren. nuwen het langst in bedwang houden (16-14). In de derde set voerde Tonegido weer de boventoon. Tot 7-7 liep alles nog ge lijk op maar een inzinking aan de kant van Be Fair bepaalde de eindstand op 15-11De vierde set was precies de om gekeerde wereld. Be Fair overklaste op dat moment de tegenstander door uit te lopen naar 7-0 en zelfs naar 10-1. Tonegido’s coach Versluis greep toen na een time-out naar een noodoplos sing door drie speelsters te wisselen. Dit bracht het evenwicht terug in de ploeg van Tonegido. Via 12-2 werd het Pagina van deze ronde weer de helft over bleet voor de volgende ronde. Dit werd her haald totdat de vier snelste schaatser- tjes overbleven waaruit de eerste, tweede, derde en vierde plaats kon worden bepaald. Alle deelnemers kregen na hun presta tie chips en drinken. De wedstrijden duurden tot 16.00 uur. Daarnaast was er voldoende gelegenheid om van de ijspret te gemeten. WADDINXVEEN - De 10-6 nederlaag, welke het eerste damteam van Excelsior vrijdag in Hazerswoude tegen Samen Sterk moest incasseren, betekent, dat eigenlijk een wonder de dreigende degradatie uit de eerste WADDINXVEEN - De dames van CVB Bank Be Fair hebben met 1-3 van Tonegido Voorburg 3 verloren. De he ren deden het anders. Zij wonnen met 0-3 van Leython3. De dames van Be Fair hadden er zin in tegen de lijstaanvoerder Tonegido Voorburg 3. Coach Gerard Lupgens werd vooraf wel geplaagd door absen ties. Niet alleen .Antoinette Wijcker, maar ook Petra van Veldhuizen moest verstek laten gaan. Zij werd vervangen door Jeanette van der Loo. In de eerste set werd al heel snel duide lijk dat Tonegido nog steeds kampioen- saspiraties heeft. Al snel liepen zij uit naar een 10-4 voorsprong. Be Fair kon nog iets terugdoen maar verder dan 15- 9 kwamen zij niet. Dan de tweede set. De gehele set ging het gelijk op tussen de ploegen. Vooral het slot van deze set was erg spannend. De serve ging heen en weer bij de stand 14-14. Uiteindelijk kon Be Fair de ze- Als de vorst aanhoudt zullen zaterdag 9 februari voor de leden en donateurs van schaatsvereniging De Gouwe Streek wedstrijden op Coenecoop wor den gehouden. De aanvang is 10.00 uur en er zijn de volgende categoriën: jeugd (jonger dan junior C), dames (alle leeftijden, dat wil zeggen vanaf junior C), heren-ju- nioren (junior A, B en C) en heren-se- nioren (neo-senioren, senior en vete raan). De dames rijden over 140 meter, de he ren over 160 meter en de jeugd rijdt over 80 meter. Voor elke categorie zijn 4 medailles en een poedelprijs beschik baar. De deelname is gratis. Bij Waddinxveen-voetbal leverde de beste persoonlijke Ilona Simonis en bij Be Fair-voetbal Robert van Triet en Peter van Kersbergen. Eind deze maand worden in Rotterdam de dis tricts halve finale gehouden van de spelregelwedstrijden, die in Waddinx veen heel erg populair zijn gemaakt door Inge Rehorst. al snel 12-10 en Be Fair was compleet het overzicht kwijt. Coach Lupgens probeerde het nog wel met een time out, maar ook hij kon niet verhinderen dat Be Fair de vierde set verloor (12- 15). Hoe makkelijk kan een wedstrijd zijn? Deze vraag stelde men zich na afloop van de wedstrijd tussen Leython 3 en Be Fair-heren. Be Fair had de gehele wedstrijd geen echte tegenstander aan Leython 3. De eerste set was Be Fair nog iets te ge makzuchtig en werd er maar ternau wernood gewonnen (16-14). Een kleine versnelling hoger in de tweede set zorgde dat Be Fair deze set gemak kelijk won (15-9). In de derde set kon Be Fair geheel op het gemak de wedstrijd beslissen (15- 7). Dus al met al een wedstrijd om snel te vergeten. worden met de opslag. De blokkering van Brecht Rodenburg, Edger Tinkhof en Don Verdonck kon veelvudig de punten binnen halen. De set ging naar Rentokil toe met een 15-6 stand. Maar Dynamo liet het er niet bij zitten en zorgde dat de spanning erweer volop in kwam. De vierde set gaf het publiek spannend en prachtig volleybal, vele onmogelijke reddingen werden aan beide kanten uitgevoerd. Piet Zoomers kon onder de druk van ZVH uitkomen en wist het initiatief naar zich toe te halen, waarbij Van der Meulen weer een hoofdrol in opeiste. PZ liep uit naar een 8-14 voorsprong. ZVH kon 11 keer een setpoint teniet doen. Vooral gesteund door de aanvallende service van Arthur Vennik wist ZVH tot 12-14 terug te komen. Echter het twaalfde setpoint wisten de Apeldoor- ners wel te verzilveren en met 12-15 de stand weer in evenwicht te brengen. De beslissende vijfde set, met het rally point systeem, liet zien dat ZVH het heft weer overgenomen had. Door een goede pass kon spelverdeler Laurens Clardeij meer variëren en werd Brecht Rodenburg goed instelling gebracht. Dit bracht ZVH uiteindelijk de over winning 15-11 van de set en zo de match. Door deze winst staat ZVH alleen aan de leiding in de ere-divisie met Piet Zoomers op twee punten achter zich. Dinsdagavond speelden, de heren in Geldrop tegen Nashua in de halve fi nale van de beker, de returnwedstrijd. In elke categorie waren 4 medailles te verdienen. Er werd gereden volgens het bekende afvalsysteem. Twee schaatsertjes rijden tegen elkaar en de winnaar gaat door naar de volgende ronde. Nadat iedereen één keer had gereden, bleef de helft over als winnaar. Deze reden weer allemaal tegen elkaar zodat WADDINXVEEN - Na alle RSB- schaakactiviteiten barstte de onder linge krachtmeting van de WSV-leden weer in alle hevigheid los. Het opmerkelijkste in de 18 gespeelde partijen was het micro-partijtje, waar mee Philipse in ongeveer 9 zetten van Van Woudenberg won. Deze plaatste zijn loper op een schijnbaar bescherm de, aanvallende plaats, maar overzag, dat bij slaan en terugslaan van deze lo per, zijn tweede loper onbeschermd voor het inpikken stond. Daarmee zit Philipse met 1249 waarde- ringspunten koploper Hennink, die 1289 punten heeft vergaard, dicht op de hielen. Laatstgenoemde brak zijn par tij tegen Jansen af in een moeilijk ana lyseerbare positie, waarin Hennink een paard voorstaat tegen drie pionnen. Jansen heeft nu 1155 punten en be houdt de derde plaats. In zijn afgebroken partij tegen Muit wist Ritter zijn pluspion niet te verzil veren, zodat hij met remise genoegen moest nemen. Ellers kwam met zwart tegen Smit een belangrijke pion voor te staan en met gedegen positioneel spel wist hij Smit te overspelen. Kardol kwam tegen Smitskamp de kwaliteit voor te staan en wist die in winst om te zetten. Ook Th. Goor (derde team) leverde knap werk door Van der Hoek (le team) te verslaan. Verder verbeterden Van der Starre, Brobbel, H. van Offe ren en Verwaal hun positie op de rang lijst door winst op respectievelijk Van Oort, Stouten, W. Goor en H.E. van Offeren. D. van Offeren, een combinatiespeler bij uitstek, combineerde een matstel- ling tegen Littooy en verder was ook de winstpartij van Ponsioen tegen Prins opmerkelijk. Besemer continueerde zijn remise-reeks, ditmaal tegen Al- blas, en ook De Bock en Van Oosten, zowel als Stam en Van der Knaap, ga ven elkaar geen duimbreed toe. Ook Kloet-D.J. van Offeren eindigde in remise, terwijl de partijen Van San- dijk-Van Kleef en Wiersma-Van de Geer werden afgebroken. De top-tien ziet er nu als volgt uit: 1. Hennink, 2. Philipse, 3. Jansen, 4. Claassen, 5. De Niet, 6. Van de Born, 7. Ritter, 8. Muit, 9. Van Woudenberg, 10. Ellers. Viereneenhalf jaar na haar oprichting was het voor het eerst dat De Gouwe Streek schaatswedstrijden op natuurijs organiseerde. De weersverwachting voor de komende dagen blijft overi gens uitstekend voor de schaatsliefheb bers. Woensdagmiddag werden voor het eerst schaatswedstrijden voor de schooljeugd uit Waddinxveen en Bos koop georganiseerd. Alle jongens en meisjes van groep 3 tot en met 8 werden om 14.00 uur op de ijsbaan op Coene coop verwacht. Iedereen die dacht een leuk baantje te kunnen krabbelen kon gratis meedoen. Er waren drie categoriën: jongens en meisjes van groep 3 en 4, jongens en meisjes van groep 5 en 6, en de hoogste categorie jongens en meisjes van groep 7 en 8. De afstand die moest worden af gelegd was voor alle categoriën 80 me ter. WADDINXVEEN - Sinds het weekeinde wordt in Waddinxveen overal geschaatst. Al gauw op de vijvers in de woonwijken, vrijwel direct op de sloten in het Gouwebos. Ook op de ringvaart en op de Petteplas nam het aantal schaatsers toe. De eerste wedstrijden zijn vanmiddag - woensdag 6 februari - gehouden op de vaart langs de Kanaaldijk op het bedrijvenpark Coenecoop. De organisatie daar was in handen van de Waddinxveense schaatsvereniging De Gouwe Streek. Na enkele ruilen in het middenspel konden beide naar de damlijn doorbre ken, De remise was een feit. Enerverend was de strijd tussen de Waddinxvener Henri Berghout en zijn Hazerwoudse opponent Fraanje. Henri Berghout voerde op ’’vragen” van zijn tegenstander een zeer fraaie combinatie uit, waarbij 11 schijven van het bord werden geslagen en Henri ten koste van een schijf doorbrak naar dam. Henri liet zijn schijf te snel tot dam kro nen. Ten koste van een schijf kon zijn tegenstander de dam afnemen en be reikte op zijn beurt zelf de damlijn. Een door Henri haarfijn gespeeld eind spel, waarbij hij altijd op dam kwam, werd door hem op schitterend bere kende wijze via overmacht naar winst af gewikkeld. WADDINXVEEN - De christelijke voetbalvereniging Be Fair heeft haar trainersstaf voor het nieuwe seizoen rond. De heer B. Stukart zal het vol gend jaar de senioren A-selectie onder zijn hoede nemen. De heer Stukart werkt nu nog bij Stolwijk. Tevens is het bestuur van Be Fair ver heugd, dat de heer Bert Koetsier ook het nieuwe seizoen weer de senioren B- selectie wil trainen en begeleiden. Het bestuur van be fair is ervan over tuigd, dat de beide trainers hun uiterste best zullen doen om met de aan hun zorgen toevertrouwde selecties opti male resultaten te behalen. De finale van de spelregel wedstrijd werd vrijdagavond gehouden in de kantine van Waddinxveen-voetbal aan de Sniepweg. Waddinxveens begelei der Inge Rehorst kon na afloop van de door de Goudse scheidsrechtersvereni- ging COVS opgezette spelregelwed- strijd toch lopend naar huis, want hij had beloofd kruipend te zullen gaan als het Waddinxveense team weer de titel in de wacht zou slepen. Werd 1990 afgesloten met een ge slaagde sportdag voor de B- en C-ju- nioren, met als één van de hoogtepun ten het nemen van strafschoppen op Sammy Pattiwael (jeugddoelman bij Sparta en vorig seizoen nog doelman bij Waddinxveen) en in de avonduren een disco, voor 1991 staan weer diverse leuke activiteiten op het programma: Dinsdag 12 februari: Het Gouwebad ”de Sniep” is door Waddinxveen-voet bal voor een aantal uren gehuurd om de jeugd gratis te laten zwemmen met daartussendoor een aantal spellen. Zondag 17 maart: De B-, C-, D- en meisjes-junioren brengen een bezoek aan de wedstrijd Ajax-FC Utrecht. Dinsdag 2 april: Vier tegen vier-tour- nooi waaraan de gehele jeugd (meisjes en jongens) van de gemeente Waddinx- WADDINXVEEN - Het eerste da mesteam van Flyers-basketbal heeft een belangrijke winst behaald, vrijdag avond in sportzaal De Duikelaar tegen Dunkinn uit Roelofarendsveen. Door alle blessureleed is dames 1 in de gevarenzone terecht gekomen. Na de prima wedstrijd tegen de koploper be gon Flyers vol goede moed aan deze vier-punten-wedstrij d” De eerste helft ging gelijk op. Wel had Flyers het initiatief en bleef men steeds aan de positieve kant van de score. Maar er was geen sprake van duidelijke afstand nemen. De tweede helft begon met een stand van 27-22. In deze helft begon men meteen te scoren en in een mum van tijd was de wedstrijd beslist. De tegen stander werd geen kans gegeven om punten te maken. Dat lukte in de zesde minuut pas voor het eerst. Mede hier door werd er nog een ruime overwin ning behaald. Eindstand 68-40. Top scoorders: Anita van Unen met 16 en Chantal Niels met 12 punten. Dames 2 speelde de uitwedstrijd tegen Springers uit Gouda in De Duikelaar. Hier was sprake van duidelijke klasse- verschil. De dames van Springers wer den volledig overklast. Zo behoudt da mes 2 haar ongeslagen status en staat fier bovenaan in de competitiestand. Dames 4 ging vol goede moed richting Delft om te spelen tegen DAS, want volgens de stand in de competitie kon er een overwinning inzitten. Al in de eerste helft bleek dat ook zo te zijn. Met goed verdedigend spel wist men een voorsprong te nemen van 12 pun ten. De tweede helft werd die voorsprong nog vergroot, waardoor dames 3 een ruime overwinning kon laten aanteke nen. Eindstand 19-46. Topscoorder: Jesca van Loo met 10 punten. Meisjes-kadetten 2 begon de tweede helft van de competitie uitstekend. Te gen het lastige Woody Blues uit Wou- brugge werd een duidelijke overwin ning behaald. Via een ruststand van 34- 12, werd er een eindstand neergezet van 55-31. Topscoorders: Evelien van Bockom Maas 14 en Jessica van Dijk 12 punten. Jongens-junioren traden aan tegen BS Leiden. Op papier kon dit een span nende wedstrijd worden gezien de posi ties in de stand van de competitie. Deze voorspelling kwam uit. Beide teams de den niet voor elkaar onder en zo ont stond een spannende strijd. De eerste helft werd afgesloten met een stand van 29-29, de tweede helft was een copie van de eerste. De score ging gelijk op. In de zestiende minuut slaagde Leiden erin een voorsprong te nemen van 8 punten en dacht de buit al binnen te hebben, maar Flyers vocht terug maar kwam net één punt te kort. Eindstand: 64-65. Topscoorders: Lennart van Aggele 23 en Stefan Gielliet 17 punten. WADDINXVEEN - Nadat de zwem mers van De Gouwe in de landelijke B- zwemcompetitie het klassement op een twaalfde plaats was binnen gekomen, en zij zich in de twee volgende wedstrij den naar een achtste plaats hadden op gewerkt, hebben de De Gouwe-zwem- mers en -zwemsters het afgelopen weekeinde in Hilversum alles in het werk gesteld om hun opmars in de ranglijst voort te zetten. Met een totaal van elf medaille-plaat- sen leverden zij een prima prestatie waarvan volgende week, als alle lande lijke uitslagen door de KNZB verwerkt zijn, zal blijken wat deze hebben bijge dragen aan hun positie in de ranglijst. De Gouwe pakte al direct in het eerste nummer twee ere-plaatsen. De zwem mers Jan-Willem v.d. Hoek en Mark v.d. Zijden, die elkaar vorige week nog bevochten op de 200 m vrije slag, tra den ditmaal aan voor de start op de 400 m vrije slag. Had Mark vorige week de langste adem, dit keer was Jan-Willem niet te kloppen, hij won dit nummer in 4.05.9 terwijl Mark derde werd in 4.07.5. Later legde Jan Willem v.d. Hoek op de 50 m vrije slag beslag op het goud in 0.24.4. En vervolgens zouden de twee Gouwe-zwemmers nogmaals tegen el kaar in het strijdperk treden en wel op de 200 m rugslag. Ook hier wist Jan Willem de eerste plaats voor zich op te eisen (2.17.5). Mark eindigde op de derde plaats in 2.22.7. In het volgende zware nummer, de 400 m wisselslag voor dames, kon Marion van Hooft na een uitstekend gezwom men race als derde aantikken in 5.22.3. Bij de jongens ’76 pakte de De Gouwe- zwemmer Peter de Bruijn op de 100 m vrije slag in 1.01.3 de eerste plaats. Op de 200 m schoolslag meisjes ’74 had De Gouwe twee troeven. Dit resulteerde dan ook in een eerste in een tweede plaats. De zwemster Ilse v.d. Dussen won dit nummer in de goede tijd van 2.51.6 terwijl Sharon Stayen voor het zilver 2.55.6 nodig had. De 100 m rug slag bij de meisjes in de groep ’78 le verde voor Danny Matheeuwsen in 1.19.8 een tweede plaats op. Tenslotte legde de zwemster Sandra Berckenkamp, op het sprintnummer, de 50 m vrije slag bij de meisjes ’74 be slag op het zilver in 0.29.3. In een sfeervol ingerichte kantine be gon de strijd tussen CVC Reeuwijk 1 en 2, Schoonhoven, Be Fair 1 en 2 en Waddinxveen 1. Helaas was ook nu weer de belangstel ling van ouders en teamgenoten erg ge ring. Deze avond was dan ook niet al leen leerzaam voor de deelnemers, maar ook voor het publiek dat de gele genheid kreeg zijn eigen kennis te toet sen. De spanning bij de deelnemers was dui delijk te merken want menig deelne mer ging met een bleek gezicht voor de tafels van de jury zitten. Tevens kwam daar nog eens bij dat zij tijdens de eer ste mondelinge vragen te maken kre gen met een onwillige microfoon, welke na de paiïze werd vervangèn. Tegen de verwachting in wisten de ZVH-heren 2 een snelle, gemakkelijk^ en complete overwinning te behalen ojj de nummer drie van de tweede divisie Eerland/Krimpen (15-8,15-10,15-9). ZEVENHUIZEN - In de eredivisie volleybal hebben de heren van Rento kil- ZVH voor het eerst dit seizoen de leiding genomen. De Zevenhuizenaren wonnen met Piet Zoomers-Dynamo uit Apeldoorn met 3-2 (15-9, 8-15, 15-6, 12-15 en 15-11). De ontmoeting van de beide koplopers in de competitie voor de eredivisie werd gekenmerkt door wisselende spelbeelden. Volgens ZVH werd weer ouderwets gespeeld. De competitie is overigens nog niet be slist, al werd in Swanla de winst gevierd als ging het om de tweede landstitel. ZVH won de vierpuntenwedstrijd op routine, waarvoor aan het einde van de vierde set de basis werd gelegd. De competitiekraker, een revanche op de eerder met 3-1 verloren wedstrijd van ZVH tegen Piet Zoomers-Dyna mo, werd zaterag in Zevenhuizen gade geslagen door een duizendkoppig pu bliek. De Zevenhuizenaren begonnen zeer gespannen aan deze wedstrijd, ter wijl de jonge ploeg van Piet Zoomers juist frank en-vrij kon gaan spelen. Dit resulteerde in de eerste set, waarbij ZVH een achterstand van 2-7 opliep. Nadat de Zevenhuizenaren de moei lijkheidsgraad van hun service hadden opgeschroefd (o.a. met de sprongser- vice van Don Verdonck), kregen ze meer grip op de Apeldoornse aanvallen en wisten langzaam maar zeker de ach terstand weg te werken. Dit werd uit eindelijk een 15-9 setzege. In de tweede set speelde Olaf van der Meulen bij PZ een hoofdrol, vele aan vallen liepen over hem en blokkerend stond hij ook zijn mannetje. Bij ZVH forceerde Brecht Rodenburg teveel, waardoor de echte kracht er niet uit kwam. Piet Zoomers haalde dan ook met 8-15 deze set binnen. ZVH kwam, gesteund door zijn sup porters, in de derde set terug. Ook nu weer kon de druk op PZ opgevoerd WADDINXVEEN - Ondanks de strenge vorst kwam de WSE-voetbal- jeugd volop in actie. De pupillen werken tijdens deze winterperiode een zaalvoetbalcompetitie af, welke wordt georganiseerd door de KNVB Gouda. Daarnaast wordt er door de nevenacti viteitencommissie van WSE volop acti viteiten georganiseerd. Traditioneel gaan alle juniorenteams een avondje bowlen en voor de pupillen worden er trainingsweekenden georganiseerd Bij de D-pupillen speelde alleen WSE D-l tegen Jodan Boys D-l en zij won nen met 2-1. WSE E-l won gemakke lijk met 3-1 van ONA E-l. WSE E-2 won in Gouda van Jodan Boys met 3-0 en WSE E-4 won met dezelfde cijfers van Jodan Boys E-6. WSE E-3 verloor als enige E-team met 3-2 van Jodan Boys E-5. Beide WSE F-pupillenteams moesten nipte nederlagen incasseren; F-l ver loor van Siveo F-l met 3-2 en WSE F-2 verloor met 2-1 van ONA F-2. Alle competitiewedstrijden waren door de KNVB afgekeurd, maar voor diverse juniorenteams waren er vriend schappelijke wedstrijden georgani seerd. WSE C-2 pakte de draad van voor de winterstop op en won gemakkelijk met 5-0. WSE C-l speelde 1-1 tegen ’s Gra- venzande. WSE A-l won met 2-0 van Jodan Boys A-l en B-2 verloor van Jo dan Boys B-2 met 3-1. WADDINXVEEN - In de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse staan vrijdagavond 8 februari vanaf kwart voor acht de deuren weer voor iedereen open. Ronald Begeer zal een praatje komen houden over ’’dienen”. Er zal ook ge zongen worden. Het programma begint om ongeveer half negen. WADDINXVEEN - In de onderlinge damcompetitie van Excelsior herstelde Adriaan Blom zich van zijn nederlaag uit de voorlaatste ronde door nu Jan de Heer te kloppen. Op een gegeven mo ment had er voor laatstgenoemde meer ingezeten, doch Jan reageerde niet op de mogelijkheid, die zich voordeed. Gerrit van der Zijden en Ruud van Dijk bouwde aan hun moyenne dankzij de winstpartijen op Gerrit Heeren, res pectievelijk Jan Kramer. Jaap van der Eist nestelde zich nog ster ker in de kop van de ranglijst. De tot op heden ongeslagen Van der Eist bond nu Bertus van Eijk aan de zegekar. Adriaan Zwanenburg en Jan Both re miseerden en Dik Heeren 2 en Adria- nus Crone deelden ook de punten. Competitieleider Dirk Heeren 1 nam het op tegen de goed op dreef zijnde Kees Blonk. Dirk ondervond ook de nog steeds aanwezige kracht bij de er varen nestor Blonk. In een leuk eind spel vond Kees de juiste weg naar de re mise. Topduel van de avond was de strijd tus sen Tijmen den Ouden en Piet Swart. Tijmen bevindt zich in de kop van de ranglijst en Piet, die dit seizoen in het begin niet optimaal op dreef was in de onderlinge competitie, hangt als het ware tegen de koplopers aan. De dames van ZVH hadden het heaj) wat gemakkelijker dan de heren. Voor hun stond de ontmoeting in Woerdeft tegen hekkesluiter Nokia/VTC 2 op bqt programma. Trainer Willem Jan van Yperen koniïi deze wedstrijd naar hartelust expeq) menteren met opstellingen. Door eeiüj overmacht bij de opslag en blokkering werd binnen 50 minuten de strijd in het voordeel van Rentokil beslist. De se$ standen waren 7-15, 8-15 en 6-15. Zaterdag staat voor de Zevenhuizensèi dames een zwaardere wedstrijd op hej, programma. In het kader van de NSWv' beker komt ZVH in Zevenhuizen ift het veld tegen eerste divisie ploeg Dq£ uit Schoonhoven. Dit duel tegen streekgenoot Dos js voor de dames een graadmeter hoever het niveau van eerste divisie voor hut) nog is. De aanvang van deze wedstrijd is om 17.00 uur in dorpshuis Swanla.* J Landskampioen ZVH neemt op zater- dag 21 en zondag 22 september deel aan een sterk internationaal toernooi i^ Parijs. Topploegen als CSKA Moskou) Philips/Modena en Bordeaux behoren tot de deelnemende verenigingen. Alle teams worden officieel ontvangei} door president Francois Mitterrand en burgemeester Chirac. De opbrengst van het toernooi is ber stemd voor wezen en gehandicapte kin} deren. De televisie-opnamen van dit toernooi worden in 22 landen uitgezon) den. WADDINXVEEN - ’Buiten het voetbalgebeuren om is de jeugdafdeling van voetbalvereniging Waddinxveen bezig veel activiteiten voor haar lë- Er resteert het team nog twee thuis wedstrijden en wel tegen L.D.G. (Lei den) en het tot nu toe ongeslagen en sterk spelend Zoetermeer. Naast de vier overwinningen, welke door de dammers uit Hazerswoude werden geboekt, stelde het Waddinx veens team er slechts twee. Vanuit een leuk opgezette partij plaat ste Piet Swart een fraaie lokzet. Zijn te genstander nam inderdaad een op zich toch wel leuke damcombinatie. Piet kon de dam echter afnemen en boekte daarbij schijfwinst, wat de inlei ding tot partijwinst was. Dirk Heeren 1 deed in het middenspel en foutzet en dat werd meteen winnend door zijn te genstander afgestraft. Adriaan Blom gaf Jan Fase goed tegen spel, doch hij kon niet verhinderen, dat geleidelijk aan beter kwam te staan. Fase dwong schijfwinst af en trok de winst naar zich toe. In een positionele partij had de tegen stander van Cor Barelds aanvankelijk meer het initiatief en oefende druk uit. Naarmate het spel vorderde, kon de Excelsiorspeler zich enigszins herstel len. Uiteindelijk liep de partij naar een gelijkwaardige remise. Dick Dibbets kreeg het in het eindspel moeilijk tegen Louis dr "'ankrijker van Samen Sterk. Laatstt loemde won en wist zich op deze wijze te revan cheren voor de nederlaag tegen Dick in de vorige competitie. Teun Twigt kreeg zijn tegenstander in en voltooide hekstelling en kreeg een goede. Een verkeerde ontwikkeling van zijn rechter vleugel bracht hem schijfverlies, waarbij zijn tegenstander kon doorbreken. Dit leidde het verlies van Excelsiorkant in. Vanuit een klassiek opgezette partij kreeg Jaap van der Eist iets beter spel. veen tot 12 jaar kan deelnemen. Men1 hoeft dus niet lid te zijn van Waddinx-J veen-voetbal. Vanaf 10 februari zijn op de volgende adressen inschrijfformuJ lieren verkrijgbaar en de deelname is) gratis. J. de Jeu, Willem de Rijkelaap 96; M. Schijff, leplaan 115 en B. v.d.l Sluis, Mozartlaan 11. Donderdag 4 en vrijdag 5 april: Het, vierde mini-keeperskamp voor jeugd-i keepers tot 18 jaar. Aan het laatste1 kamp deden meer dan 40 personen) mee. Woensdag 22 mei: Op deze dag wordt* een jeugdinstuif georganiseerd. Verder staat nog op het programmat een sport-speldag voor de E-, F- en* meisjes-pupillen en zullen er nog di-) verse kleine activiteiten worden geor-, ganiseerd. i - i Bij spelregelwedstrijden i Be Fair weet meer i I dan W’veen-voetbal WADDINXVEEN - Het eerste team van Be Fair is met 466 puntei} tweede geworden bij de spelregelwedstrijden van de KNVB-afdeling Gouda. Derde werd titelverdediger Waddinxveen-voetbal met 447 pun ten. Op de laatste plaats kwam het tweede van Be Fair-voetbal met 294 punten. Eerste werd Schoonhoven, vierde Reeuwijk 2 en vijfde Reeuwijk 1. i Tot aan de pauze werden er beeld-, schriftelijke- en mondelinge vragen ge-1 steld. Na deze vragen werd er de vol-' gende tussenstand opgemaakt: 1., Schoonhoven (306 pnt), 2. Be Fair li (269 pnt), 3. Waddinxveen (268 pnt), 4.1 CVC Reeuwijk (255 pnt), 5. CVC) Reeuwijk 2 (217 pnt), 6. Be Fair 2 (179| pnt). Na de pauze werd de spanning nog gro- ter omdat er alleen maar mondelinge i vragen werden gesteld en iedereerr recht voor de jury zat, met achter zich het publiek. Na afloop van de vragen was er dan ook een grote druk met veel lawaai in de kantine als gevolg van dq opluchting om niet meer te hoeven op te treden. De uiteindelijke einduitslag was al^ volgt: 1. Schoonhoven (506 pnt), 2. Ba Fair 1 (466 pnt), 3. Waddinxveen 1 (447 pnt), 4. CVC Reeuwijk 2 (444 pnt), 5) CVC Reeuwijk 1 (410 pnt) en 6. Bq Fair 2 (294 pnt). Tijdens deze wedstrijd viel er per tearr| max. 660 punten te behalen en per indii viduele speler 165 punten. Bij de besta individuele deelnemer ging de prijf naar Ilona Simonis van Waddinxveeq met een totaal van 145 punten. Op zich is dit een opmerkelijk resultaat te noeJ men, want Ilona bevond zich in het ge-) zelschap van 22 jongens en nog 1 meis-» je. Na afloop van deze wedstrijd ging ie) dereen voldaan naar huis met of zondej prijs en wachten zij weer tot het vol-t gend jaar. De winnaar gaat zich nu ex-} tra voorbereiden op de wedstrijden orq het kampioenschap van de provincia Zuid-Holland. I WADDINXVEEN - De door de bridgeclub Waddinxveen voor de vierde maal gehouden Bridgenacht van Waddinxveen - in de nacht van vrijdag 1 op zaterdag 2 februari - telde 64 deelnemers, die in drie zittingen van 24 spellen moesten uitmaken wie de Trefpunt-wisselbeker dit jaar mee naar huis mocht nemen. Na 24 spellen leidden de heren Van de Meerschaut en Smits met een score van 68.75%, doch een goede tweede zitting (score 68.91%) bracht het echt paar Anker aan de leiding en hoewel in de derde zitting enkele paren heel dicht bij kwamen (mevrouw Sijthoff en de heer Van Deelen scoorden zelfs 71.47%) wisten de heer en mevrouw Anker hun koppositie te behouden. Na 12 uur bridgen konden zij uit handen van het Trefpunt-bestuurslid de heer Verhagen de wisselbeker in ontvangst nemen, waarna de voorzitter van de bridgeclub Waddinxveen, de heer C. Kuypers, de verdere prijzen uitreikte. De eindstand: 1. Echtpaar Anker (Waddinxveen)(60.09%), 2. mevr. Sijt- hoff-hr. van Deelen (Waddinxveen-Bodegraven)(59.56%), 3. heren v.d. Meerschaut-Smits (Waddinxveen)(57.85%), 4. mevr. Nijhoff-hr. Vaandra ger (Waddinxveen-Boskoop)(57.32%), 5. dames Slob-Vleesdrager (Wad- dinxveen-Gouda)(56.52%), dames Menger-Kamermans (Gou- da)(56.52%).

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 19