GEMEENTE WADDINXVEEN bej aardenhelpsters reparatie. IRTW-RADIOI Jubileum en vertrek Schade aan uw auto vereist deskundige Be Fair- voetbal wil referendum Door Duitse ’’dumping” keldert prijs Geld toe op oud papier Verhuizing Bart v.d. Sluis Michel Flotman jeugdtrainer VERGADERINGEN HINDERWET KAMERMUZIEK CONCERT BOUWVERGUNNINGEN SPREEKUREN CHEMO-CAR IN WADDINXVEEN Moeilijkheden Prijsval TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN 1 arrmi 01820-15767 01727-14044 01828-17613 01820-28011 -programma- 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 GLASBEEK Autoschade reparatiebedrijf Noordkade 24 2741EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 OCWA, kenmerk voor vakwerk Fl i Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 6 februari 1991 Pagina 3 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 Ter inzagelegging beschikkingen Zuidkade 155 Weidezoom51 De chemocar komt dit jaar verder nog op de volgenda data: Ter inzagelegging ontwerp-beschikkingen Milieudienst Midden-Holland, nrs. 8054/90 (D) en 8484/90 (E). Verleende bouwvergunningen BOUWPERCEEL: AARD VAN HET BOUWPLAN: VRIJDAG 8 FEBRUARI 1991 ZATERDAG 9 FEBRUARI 1991 Elk heel uur nieuwsberichten. 00.00-01.00 uur - Dag week, hallo del ruim twintig cent voor een kilo oud papier. ZONDAG 10FEBRUARI1991 >F0CWA Op vrijdag 8 februari 1991 zal de Chemo-Car voor de eerste keer dit jaar in de gemeente het klein chemisch afval ophalen. A. de heer D. Sterkenburg ten behoeve van een tuinbouwbedrijf op het perceel Abr. Kroesweg 27; B. de heer P. Rietveld ten behoeve van een tuinbouwbedrijf op het perceel Abr. Kroesweg 17; C. kwekerij M. van Vuuren B.V. ten behoeve van een tuinbouw bedrijf op het perceel Abr. Kroesweg 4. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf 7 februari 1991 tot 22 februari 1991 ter inzage bij de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, afd. Ruimte en Bouw in het gemeentehuis, alhier, elke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en op verzoek op de maandagavonden gedu rende drie uren. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Buiten kan tooruren in overleg met de gemeentesecretaris. WADDINXVEEN/ROTTERDAM - Oud papier is geen cent meer waard. Handelaren willen het alleen nog aannemen als ze het voor niets krijgen en mogelijk moeten inzamelaars binnenkort zelfs betalen om het papier aan een handelaar te slijten. Zes jaar geleden nog betaalde de han- De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat burgemees ter en wethouders voornemens zijn om met toepassing van artikel 50, lid 8, van de Woningwet en gebruikmaking van de zogeheten al gemene verklaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bouwvergunningen te verlenen ten behoeve van de percelen: De beschikkingen en alle daarop betrekking hebbende stukken lig gen vanaf 7 februari 1991 tot 7 maart 1991 ter inzage bij de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren. Bedrijventerrein Coenecoop het oprichten van een bedrijfshal en kantoor Het bouwplannen liggen met ingang van 7 februari 1991 gedurende 14 dagen, tijdens werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling Ruimte en Bouw van de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Dus. Houd het chemisch afval apart, en lever dit in bij de Chemo- Car. het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woonhuis het plaatsen van een dakopbouw op het achtergeveldakvlak Op donderdag 7 februari 1991, aanvang 20.30 uur geeft het klein ensemble Bouzignac het vierde concert in de reeks kamermuziek concerten. Het concert vindt plaats in de raadzaal van het gemeen tehuis. Toegangskaarten kan men telefonisch reserveren op werkdagen tussen 09.00 - 12.00 uur onder nummer 01828-14433, toestel 274. De gereserveerde kaarten dienen dan aan de zaal te worden be taald. Indien men geen kaarten heeft gereserveerd, kan men aan de zaal kaarten kopen vanaf een half uur voor de aan vang van het con cert. In het belang van een schoon milieu wordt ook dit keer weer op u gerekend. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak met de secre taresse. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Lokale omroep via de FM-band 101,1 Mhz. (in stereo). Staringlaan 2, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen, tel. 01828-10379. WADDINXVEEN - De sinds bijna een jaar in Waddinxveen wonende Mi chel Flotman (29) wordt voor de rest van dit seizoen trainer van de F-pupil- len van Be Fair-voetbal. 11.15 uur - Kerkuitzending. Een uit zending verzorgd door de Rooms-Ka- tholieke Kerk. 12.00-13.00 uur - RTW-Klassiek. Pre sentatie: Henk Laan. 20.00-21.00 uur - Khabar oua Nagham. Presentatie: Hamid Meskine. 14433 14433 Nadere informatie wordt desgevraagd graag verstrekt door de dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433, toestel 297. Oorzaak van de prijsval is de enorme toestroom van oud papier die recente lijk vanuit Duitsland op gang is geko men. De Duitsers zamelen tegenwoor dig meer oud papier in dan in eigen land kan worden verwerkt. Daarom wordt een deel geëxporteerd. Of, zoals secretaris J.P. Aalbers van de Nederlandse vereniging van groothan delaren in papierafvallen het noemt: ”Op de Nederlandse markt gedumpt”. 14.00-18.00 uur - RTW-Totaal. Presen tatie: André de Knoop en Joke Hoge- weg. 18.00-24.00 uur - Hitfront. Presentatie: Gert Voogd, Diederick Huizinga en Peter Teunisse. Commissie voor de Financiën op donderdag 7 februari - 1991, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b-gg- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) De Chemo-Car is een speciaal ingerichte wagen voor ontvangst en vervoer van schadelijke stoffen uit huishoudens zoals batterijen, oude medicijnen, afgewerkte olie, verfresten, bestrijdingsmidde len. fotochemicaliën e.d. Bedrijven die wettelijk verplicht zijn hun chemisch afval op een verantwoorde wijze af te voeren kunnen niet bij de Chemo-Car te recht. 12 april 14 juni 9 augustus 11 oktober 13 december Afval ontstaat overal waar geleefd en gewerkt wordt. Dus ook in het huishouden. Ieder huishouden produceert gemiddeld ruim 900 kilo huishoudelijk afval per jaar. Dat is een flinke berg. Bij deze hoeveelheid is steeds een paar kilo afval die niet in die zak of die minicontainer thuishoort. Dat zijn bijvoorbeeld de batterij tjes, het halflege blikje verf, of dat kleine beetje fixeer dat al jaren in de kast stond. "Wat maken die paar batterijtjes of dat ene blikje nu uit??”. Dat lijkt maar zo’n klein beetje. Mis. Bij elkaar verdwijnt op die manier in de Nederlandse huishou dens ieder jaar bijna 20 miljoen kilo chemisch afval in de vuilniszak, de minicontainer of in het riool. Omgerekend is dat meer dan 35 kilo per minuut! De Chemo-Car stopt op negen plaatsen in de gemeente. De standplaatsen van de Chemo-Car zijn: - 08.30 - 09.15 uur Wijk Zuidplas, Zuidplashof, kringloophalte; - 09.15 -10.00 uur Wijk Zuidplas, cirkelflats; Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikkingen, dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening en een dergelijk verzoek wordt ingewilligd Dienstverlening Zuidplas. Tevers werd afscheid genomen van de helpsters me vrouw Bezemer-Hoek en mevrouw Van Zeeland-v.d. Wagt, die na een dienstverband van ongeveer 20 jaar van de mogelijkheid tot vervroegd uit treden gebruik hebben gemaakt. Het was daar op de derde verdieping van het AF-centrum een gezellige bij eenkomst temidden van collega’s, lei dinggevenden en bestuursleden van de in Nieuwerkerk aan den IJssel geves tigde Maatschappelijke Dienstverle ning Zuidplas. Milieudienst Midden-Holland, nrs. 8774/90 (A), 9139/90 (B) en 9140/90 (C). Een beroepschrift moet worden gericht aan de afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ’s-Gravenhage. Een verzoek om schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op een verzoek om schorsing of tot het treffen van een voorlopige voorziening is be slist. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikkingen kunnen tot 22 februari 1991 schriftelijk hij hun college worden ingediend door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijs niet (tijdig) in staat zijn geweest. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur De sociaal raadsvrouw: elke werkdag van 9.00-12.30 uur en donderdagavond van 19100-20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. gaande werkneemsters Bezemer-Hoek en Van Zeeland-v.d. Wagt van de Maatschappelijke Dienstverlening Zuidplas. (Foto: Sjaak Noteboom). Tot 7 maart 1991 is het mogelijk beroep in te stellen bij de Afdeling voor dë geschillen van bestuur van de Raad van State voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen het verlenen van de vergunning bezwaren hebben ingediend; d. andere belanghebbenden die kunnen aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest bezwaren in te dienen. Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn om op de onderstaande aanvragen om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten of in werking hebben positief te be schikken onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van ge vaar, schade of hinder voor de omgeving. Een aantal van de 250 oud-papierhan- delaren is door het grote aanbod en de lage prijs in moeilijkheden geraakt, weet Aalbers. ’’Handelaren die afhan kelijk zijn van de zogeheten lagere soorten oud papier, het zogenoemde ’’bont” waartoe kranten en karton be horen, verdienen vrijwel niets”. De handelaren blijven zitten met grote voorraden en nemen het door de kla verjassers en parochieleden ingeza melde papier alleen nog aan ”als klan tenbinding in de hoop op betere tij den”, zegt Aalbers. ’’Handelaren kun nen het papier niet verkopen, maar ze stellen wel containers beschikbaar. Ze moeten het papier sorteren en persen. Dat kost ze geld”. De vereniging van groothandelaren in papierafvallen wil binnenkort een ge sprek met het ministerie van VROM en de gemeenten over de problemen. Se cretaris Aalbers wil nog geen uitleg ge ven over wat een mogelijke oplossing van het probleem kan zijn. Maar direc teur Wuijster van de vereniging van Nederlandse papier- en kartonfabrie- Gedurende deze termijn kunnen door een ieder schriftelijk bezwa ren worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Wad dinxveen, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen (postadres: Postbus 400,2740 AK Waddinxveen). Wanneer voor een perceel een voorbereidingsbesluit geldt of een bestemmingsplan in procedure is gebracht, bepaalt de Woningwet (artikel 50, lid 2) dat burgemeester en wethouders hun beslissing over bouwaanvragen moeten aanhouden tot de dag dat voorberei dingsbesluit vervalt, of waarop het nieuwe plan van kracht wordt. Het is mogelijk deze aanhoudingsplicht te doorbreken. Artikel 50, lid 8, van de Woningwet stelt als voorwaarde dat een bouwplan in overeenstemming moet zijn met zowel het geldende bestemmingsplan als met het toekomstige plan. Aan die voorwaarde voldoen de bovenstaande bouwplannen. WADDINXVEEN - De Maatschappe lijke Dienstverlening Zuidplas heeft vorige week vrijdagmiddag in een bij eenkomst in het Anne Frank-centrum aandacht geschonken aan het jubileum van één medewerkster en het vertrek van twee andere. Bejaardenhelpster Sarah Latuheru stond er bij stil twaalf en een half j aar in touw te zijn voor de Maatschappelijke - 10.00 -10.45 uur Bomenwijk, Winkelcentrum leplaan; - 10.45 - 11.30 uur St. Victorwijk, wijkgebouw Zonnig Zuid; - 11.30 -12.15 uur Oostpolderwijk, Overtoom; - 12.45 -13.30 uur Centrum, Passage ingang Stationszijde; - 13.30 -14.15 uur Vondelwijk, Winkelcentrum Luifelbaan; - 14.15 -15.00 uur Groenswaard, Winkelcentrum Groensvoorde; - 15.00 -16.00 uur Willem de Zwijgerlaan, bij de markt. De prijsval dupeert vooral veel scholen en verenigingen, van oudsher fanatieke inzamelaars die een leuke bijverdienste halen uit de verkoop uit oud papier. Jaarlijks halen zij ongeveer 1,8 miljoen ton op. Nu de handelaren er niet meer voor willen betalen, zijn voetbalclubs, wandelverenigingen, scholen en ker ken geheel afhankelijk geworden van de gulheid van gemeenten. Veel gemeenten - zoals Waddinxveen - vullen de prijs per kilo ingezameld pa pier aan, als subsidie voor verenigin gen. Deze ’’milieupremie” - het papier komt niet op de stortplaats terecht maar wordt hergebruikt - verschilt per gemeente. Zo keert Leeuwarden, ongeacht de marktprijs, acht cent per kilo uit. En schede doet er drie cent per kilo bij en Breda vult aan tot vijf. Waddinxveen subsidieert oud papier 6 cent per kilo. In de huidige marktsituatie kunnen de Nederlandse handelaren oud papier waarvoor ze moeten betalen, niet meer voor een kostendekkende prijs kwijt aan de fabrieken. Duitse handelaren Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde ling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge vraagd. Doorbreken aanhoudingsplicht D. de heer H. Hoogendoorn ten behoeve van een tuinbouwbedrijf op het perceel Abr. Kroesweg 50; E. de heer C. Oosterom ten behoeve van een tuinbouwbedrijf op het perceel Bloemendaalseweg 17a. Burgemeester en wethouders maken bekend dat door hen onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving op 29 januari 1991 vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten of in werking hebben is verleend aan: kunnen het papier goedkoper aan de papierverwerkende industrie aanbie den, omdat zij het vrijwel gratis krijgen van de stadsreiniging die het inzamelt. Een kilo oud papier in Nederland kost de fabrikant gemiddeld acht cent. Voor oud papier in Duitsland betaalt de pa pierverwerkende industrie gemiddeld twee cent. Nederland kan, volgens Aalbers, daarom het oud papier ook niet op de internationale markt kwijt. ken (VNP) denkt dat de milieupremie die verenigingen van de gemeenten ontvangen, omhoog moet. Als dat gebeurt, redeneert Wuijster, kunnen de verenigingen en clubs een deel van de kosten van handelaren ver goeden en er toch nog genoeg aan over houden. Nu kunnen scholen en clubs gratis gebruik maken van bijvoorbeeld containers, maar de handelaar bere kent de kosten wel door in de prijs die hij aan een papier- of kartonfabriek vraagt. Daardoor is hij weer duurder uit dan zijn Duitse collega en blijft hij met de papiervoorraad zitten. Vergoeding van de kosten betekent ook goedkoper oud papier voor de fa brikanten. Dat is ook de wens van de papier- en kartonfabrikanten. Zij zou den de aanleveringsprijs van oud pa pier graag op het Duitse niveau zien. Een verhoging van de milieupremie be tekent weliswaar hogere kosten voor gemeenten, maar dat is volgens VNP- directeur Wuijster, nog altijd goedko per dan het papier met een vuilniswa gen ophalen en naar een stortplaats brengen. ”Dat kost wel veertien cent per kilo”, weet hij. Dat is bovendien minder goed voor het milieu. Niet elke gemeente voelt voor die sug gestie. Haarlem bijvoorbeeld geeft geen milieupremie en is ook niet van plan daar aan te beginnen. ”Er is geen garantie dat handelaren het oud papier aan willen nemen. Straks geven we sub sidie en moeten we het toch nog naar de stortplaats brengen. Dan betalen we twee keer. Dat doen we niet”, aldus de woordvoerster. De vereniging van Nederlandse ge meenten (VNG) zegt niet te willen on derhandelen met de handelaren. ”De milieupremie is een zaak van de ge meenten, niet van de handelaren”, al dus een medewerkster. Bovendien zegt de VNG ’’niet de bedrijfsvoering van handelaren te willen financieren”. Op de agenda o.a.: - Aanpassing subsidieverordening 1990. - Overzicht van door het college gedane toezeggingen bij de be handeling van de gemeentebegroting 1991. - Evaluatie exploitatie zwembad. - Verkoop perceel grond 900 m2) op de hoek Sniepweg en de Dreef. - Beschikbaar stellen krediet t.b.v. vervangen brander C.V.-in stallatie sporthal ”de Sniep”. - le en 2e begrotingswijziging 1991 Samenwerkingsschool Havo/ Atheneum. - Beschikbaar stellen krediet t.b.v. reconstructie riolering Staring laan. - Beschikbaar stellen krediet t.b.v. studiedag inzake spreiding an derstalige leerlingen. - Beschikbaar stellen kredieten in kader V.C.P. - Beschikbaar stellen krediet t.b.v. aanstellen arbeidsbemidde laar. - Beschikbaar stellen krediet t.b.v. nadere studie centrumplan- nen. Naar aanleiding van klachten nog het volgende: - u dient het klein chemisch afval persoonlijk aan de chauffeur van de Chemo-Car te geven. Indien dit niet mogelijk is, mag u het chemisch afval absoluut niet vooraf bij de halteplaats zetten, om dat dan eventueel kinderen ermee kunnen gaan spelen. - u kunt wèl: het chemisch afval bewaren tot de volgende inzameling; uw buren of kennissen vragen om het klein chemisch afval te ge ven; u kunt het ook op werkdagen brengen naar de gemeentewert, Noordkade 48 (openingstijden 08.00 - 12.00 uur en 13.00 -16.00 uur). De jubilerende bejaardenhelpster Sarah Latuheru en de twee met de VUT- weekend. Presentatie: Peter Teunisse. Van Zeeland-v.d. Wagt van de WADDINXVEEN - Met ingang van zaterdag 2 februari is garage Bart v.d. Sluis verhuisd van de Staringlaan naar de Dorpstraat 59 in Waddinxveen. Bart v.d. Sluis is al enkele jaren dealer van de automerken Alfa Romeo en Subaru. Daar deze merken flink wat aftrek heb ben in deze regio was het noodzakelijk dat de werkplaats en de showroom moesten worden uitgebreid. Dat is dan ook aardig gelukt. De show room is drie keer zo groot geworden en de werkplaats twee keer zo groot. Er is voldoende parkeerruimte. De officiële opening zal medio maart gebeuren. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. WADDINXVEEN - Op de dinsdag avond in het gemeentehuis gehouden inspraakavond over de gemeentelijke plannen voor een nieuw winkelhart (Passage-Noord of be Fair-complex) heeft het bestuur van de christelijke voetbalvereniging Be Fair gepleit voor het houden van een referendum onder de inwoners van Waddinxveen over het al dan niet verplaatsen van het winkel centrum ”de Passage”. ”Op deze wijze wordt”, aldus het be stuur, ”in ieder geval gegarandeerd dat er een besluitvormingsprocedure wordt gevolgd, die voor alle betrokke nen publiekelijk en inzichtelijk is. Be sluitvorming achter de plantenbakken wordt aldus voorkomen”. Naast het uiten van kritiek op de han delwijze van de eerstverantwoorde lijke voor de mogelijke realisering van het project, burgemeester C.M. van der Linden - deze zou vertrouwelijk ge maakte afspraken niet zijn nagekomen ■- toonde bestuur zich een tegenstander van het vestigen van een winkelcen trum op het Be Fair-complex. Zonder zich daardoor voorstander te tonen van Passage-Noord, inhoudende de ontruiming van diverse bejaarden woningen was het bestuur van mening, dat een keuze puur gebaseerd op een vergelijking van de m2 - grondprijzen oneigenlijk is. Zo dienen maatschappelijke en sociale factoren bij die keuze een rol te spelen. Dergelijke factoren laten zich evenwel niet in geld uitdrukken, het be Fair complex is namelijk nog een van de weinige groene longen, die Waddinx veen rijk is. Voorts is het complex gemakkelijk en veilig te bereiken voor de jongere leden en vindt er een prima samenwerking plaats met de nabijgelegen scholen, zo als de samenwerkingsschool Havo/ Atheneum en De Wadde. Tenslotte verwacht het bestuur, ver keerstechnisch gezien, dat er een be hoorlijke fuik ontstaat bij een even tuele vestiging van het winkelcentrum op het complex. Aan het slot van haar pleidooi vroeg het bestuur om een eigen visie van de gemeente, los van belangen ingegeven door projectontwikkelaars, bedrijfs pensioenfondsen e.d.

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 3