Excelsior ZVH maakte in Geldrop geen fout Gouwe-loop 23e keer Wedstrijden op Petteplas Vierde keepers- kamp Waddinxveen 2 op kop Zaterdag 2 maart Klaverjassen Flyers-heren terug op niveau De Gouwe bekert verder Ijsclub bedankt Verlies WSV 2, WSV 4 mensen op voorsprong Dames voetbal in Sportweek Zaalvoetbal Be Fair met ’’grote namen” WADDINXVEEN - De door de pupil lencommissie van Be Fair-voetbal op gezette zaalcompetitie kan een succes genoemd worden. De Schaapskooi Koppels Derde heren-team WSV 4 ZWEM- POLOCLUB ”DE GOUWE” Dames Kortebaan Jeugd Programma Onderling Misslag A Sponsors: Rucanor Sport Baas Bedrijven Garage Boonstoppel Reisburo Van Ginkel Vink Verzekeringen Parfumerie Mieke Kruiderij de Peperboom Q and S V.d. Panne bv ROOSTER VOOR DE ZATERDAG 16 FEBRUAR11991 TE SPELEN WATERPOLOWEDSTRIJDEN VOOR DE HOGERE TEAMS: 17.00 uur deGouwe2-ZPB-Profus3 dames (uit Barendrecht) Pagina 15 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 13 februari 1991 SPORT.. RECREATIE F maand maart. veertien dagen geleden, in het thuisduel, met 3-1 van Nashua VCG. voorzitter Huub Kraan is druk bezig met de laatste voorbereidingen. 1 i Na winst in de eerste set (15-8) besliste ZVH de strijd in de tweede, zij het niet zonder moeite (17-15). Daarna kon de ploeg zich setverlies (12-15) permitte ren om het duel met winst (15-8) te be sluiten. Door deze overwinning staat ZVH op zaterdag 16 maart in de Merwestein- sporthal te Nieuwegein inde finale. Te genstander is TDK/Brevok uit Breda geworden, die door een 3-0 overwin ning op Normis/Orion de finale wist te behalen. WADDINXVEEN - Voor de competi tie van de Rotterdamse Schaak Bond (RSB) speelde het tweede team van de Waddinxveense Schaak Vereniging (WSV) een uitwedstrijd tegen Messe- maker3 uit Gouda. De wedstrijd leek na de eerste vijf par tijen een catastrofe te worden.Achter eenvolgens verloren Muit, Van der Starre, Alblas, Smit en Stam van de Gouwenaren. Stand dus 5-0, voordat het eerste tegenpunt werd gescoord door het oudste WSV-lid De Bock. Twee partijen moesten worden afge broken. Ritter aan het eerste bord sloeg een remiseaanbod af en hoopte nog op winst en Van Oort aan het tweede bord staat gewonnen. De eind stand kan er dus nog dragelijk uitzien, dankzij de drie oudste teamleden. verreden voor leden en inwoners Twee aan de Stok. Hiervoor gaven zich 20 deelnemers op. Na loting werden de koppels gevormd. De uitslag werd hier tenslotte: 1. het koppel Peter en Henk van Ingen, 2. het koppel Kees Tol John Speelman, 3. het koppel Wim van der Wal R. Bun- nik; 4. het koppel Joan van der Wal John van Tol en 5. het koppel Jan Ver hoef Ary Hoogendoorn. Ijsclub ’’Nooit Gedacht”, Willem de Zwijgerlaan 38, Waddinxveen Maandagavond werd een wedstrijd WADDINXVEEN - Vanaf de tweede helft van de zestiger jaren wordt in Waddinxveen jaarlijks de Langs de Gouwe-loop georganiseerd op de eer ste zaterdag in maart. Zaterdag 2 maart zal dit evenement voor de drieën twintigste keer plaatsvinden. Een commissie onder leiding van Antilope’s Het derde herenteam speelde afgelo pen vrijdag tegen Netwerk in de derde ronde om de Zuid-Hollandse Districts- beker. Netwerk staat in de andere pro motieklasse aan de leiding, zodat een ware krachtmeting verwacht werd. Dat is uit gekomen, na een moeizame strijd wisten de spelers van trainer/ coach Jan Poot met 3-2 de wedstrijd te winnen en zo een ronde verder komen in de strijd om de districtsbeker. Ook WSV 4 moest voor een RSB-wed- strijd aantreden, in een thuiswedstrijd tegen Spijkenisse 5. V.d. Knaap over rompelde zijn tegenstander met een ge lijktijdige aanval van dame, 2 torens en WADDINXVEEN - De Gouwe-da- mes hebben de verre reis naar het hoge Noorden goed doorstaan. De beker wedstrijden waterpolo tegen het Gro ningse Martini werd door de Waddinx- veensen verdiend met 8-3 gewonnen. Door dit resultaat zijn de De Gouwe- dames geplaatst voor de finale, die over enige tijd zal worden gespeeld. De Gouwe begononder leiding van in- valler-coach Riet Boere-Verweij, in de eerste periode sterk. Wendy de Frank rijker opende de score via een omhaal met 0-1 en Diana van der Zijden kon uit een man-meer voor 0-2 zorgen. In de tweede periode verraste Brenda Kranenburg de Martini-goalie met een afstandschot(0-3). Inmiddels leek het of Martini zich van de eerste schrik her stelde. Uit tweemaal een man-meer werd het respectievelijk 1-3 en 2-3. De Gouwe nam in het derde partje weer geheel het heft in handen. Eerst scoorde Karen Beukema 2-4 uit een een-nul situatie en Gillian van den Berg maakte 2-5 uit een man-meer. Martini kwam nog een keer tot scoren en sloot de periode af met 3-5. In het vierde partje kwam Martini er niet meer aan te pas. Eerst scoorde Gil lian van den Berg uit een viermeter- worp 3-6 en bracht gedurende de pe riode de stand verder op 3-7 en 3-8. Zaterdag speelt dames 1 tegen De Zij 1/ LGB in zwembad De Zijl te Leiden. Aanvang 19.00 uur. WADDINXVEEN - ”Het bestuur van de in 1933 opgerichte ijsclub Nooit Gedacht wil langs deze weg in het Weekblad voor Waddinx veen alle vrijwilligers bedanken voor hun enorme inzet om de baan op de Petteplas in orde te maken en niet te vergeten het sneeuwvrijma- ken van deze baan zowel vrijdag- middag/avond, zaterdagmorgen en niet in de laatste plaats het oprui men van de sneeuw die afgelopen maandag was gevallen. Mensen nogmaals bedankt. Ook bedanken wij de vandalen die het zo nodig vonden om zowel vrij dagavond als zaterdagnacht alle lampen van de baanverlichting ka pot te slaan alsmede voor de dief stal van de vlaggen. Op de baan kon geen entreegeld worden geheven omdat dit ondoen lijk is. Het bestuur hoopt dat vele inwoners hebben kunnen genieten van de ijspret en dat zij beseffen dat de ijsclub alle moeite doet om de in woners het naar de zin te maken. Misschien is dit aanleiding om lid te worden van de ijsclub. De kosten bedragen 10,- per jaar per gezin met kinderen tot 15 jaar. U kunt zich opgeven bij D. Minnes, Willem de Zwijgerlaan 38, tel. 15109. Met uw bijdrage hopen wij in het vervolg nog meer te kunnen doen.” WADDINXVEEN - De ijspret in Waddinxveen is vorige week ook ge paard gegaan met de eerste schaatswedstrijden op natuurijs sinds zo’n 4 jaar. Activiteiten in die richting ontplooiden de schaatsvereniging De Gouwe Streek (Coenecoop) en de ijsclub Nooit Gedacht (Petteplas). Rondom Pim Doesburg de deelnemers aan het derde mini-keeperskamp van de voetbalvereniging Waddinxveen. (Foto: Inge Rehorst). WADDINXVEEN - Donderdag 4 en vrijdag 5 april, in de Paasvakantie, zal op de velden van de voetbalvereniging Waddinxveen voor de vierde maal het mini-keeperskamp worden gehouden. WADDINXVEEN - In de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse is vrijdagavond 15 februari een eigen programma te zien. Rond het onderwerp Jericho, zal dan gezongen, verteld, mime- en toneel ge speeld worden. Het één en ander is op een originele manier naar deze tijd ge trokken. Het programma begint om kwart voor negen, maar de deuren staan vanaf kwart voor acht al open. f 2 lopers op zijn koning. Ook D.J. van Offeren kwam spoedig gewonnen te staan met een sterke vrij pion in een vooruitgeschoven positie en een kwaliteit voor. Na lang tegenspar telen gaf zijn tegenstander op. Tegenover deze twee winstpunten stond verlies van Van Sandijk, die in hevige tijdnood een toren weggaf en Stouten, die kwaliteitsverlies niet te bovenkwam. De klok was echter bondgenoot van Van Kleef. Zijn tegenstander ging vlak voor diens 35e zet door zijn vlag, het geen Van Kleef niet onopgemerkt liet. Kloet verspeelde een in de opening op gebouwde voorsprong en nam met re.mise genoegen. De voorsprong was dus 3,5-2,5 voor WSV bij het afbreken. W. Goor en Van Oosten zullen de be- In de derde ronde om de NSW-beker speelden de Zevenhuizense ZVH-da- mes tegen het team van DOS uit Schoonhoven, welke in de competitie in de hogere eerste divisie acteert. ZVH verloor. De ZVH-dames konden niet compleet aantreden, Monique Vermeulen en Sandra Droog waren op vakantie, zo dat trainer Willem Jan van Yperen een smalle basis en bank had. Vanaf het begin lieten de ZVH-speel- sters zich door een sterke service van DOS overdonderen. Vooral Jolanda de Jong wist keer op keer uit haar opslag te scoren. Pas bij een 0-10 achterstand liet Carin Nagte- gaal zien dat door een sterke service ook DOS in de problemen kon komen en wist tot 5-10 de stand te brengen. Maar daarna was het op en kon DOS met 6-15 de eerste set winnend afslui ten. Ook in de tweede set kon ZVH geen vuist maken en bleef de pass, die nor- WADDINXVEEN - Vorige week don derdag 7 februari eindigde in Excel siors onderlinge damcompetitie van de negen ontmoetingen en slechts één in een gelijkspel. Dank zij hun overwin ningen gaan Dick Dibbets en Cor Ba- relds gelijk aan kop met een moyenne van 1.750 pnt. (Dick met 14 pnt uit 8 en Cor met 21 pnt uit 12 wedstrijden). Dick klopte de hoog geplaatste Teun Twigt, die ondanks de geleden neder laag nog op een uitstekende vijfde plaats in de tussenstand blijft staan. Dick kreeg een betere aanvallende stand, doch Teun weerde zich sterk. Een geheel uitgekiend eindspel, waarin Dick een schijf winst had weten te boe ken werd fraai in winst omgezet. Adriaan Zwanenburg bood Cor Ba- relds veel verzet. Cor nam op links een hekstelling in, doch hij kon niet voor komen, dat deze door Adriaan kon worden geëlimineerd. Daarbij ont stond een iets betere centrumstelling voor Cor. Na een foutzet van Adriaan kon of schijfwinst of een betere positie worden geforceerd. Het werd schijf winst en dat werd enkele zetten later uitgebouwd naar winst. Jaap van der Eist won van Dirk Heeren II en bezet daardoor de derde plaats met het fraaie gemiddelde van 1.600 (24 pnt uit 15). Lang ging deze partij dankzij een goede opbouw van Dirk aardig gelijk op. In de eindfase be haalde Jaap winst van een schijf en dat bleek voldoende voor partijwinst. Adriaan Blom kon al vrij kort na de opening middels een eenvoudige slag- zet materiaalwinst boeken. Ondanks diverse pogingen van Adrianus Crone om Blom in een combinatie te laten lo- maal goed is, nu hangen en kon spel- verdeelster Carin Nagtegaal, Joyce Ruygrok niet in stelling brengenDaar door kon de blokkering van DOS de Zevenhuizense aanvallen gémakkelijk keren. Met 9-15 ging ook deze set naar DOS. In de derde set wist Rentokil op een voorsprong te komen, door alles of niets te spelen. Maar nadat de voor sprong van 3-1 er was, verkrampte Rentokil en kon DOS gemakkelijk naar een 7-15 setwinst spelen. En zo een ronde verder komen in het NSW- bekertournooi. WADDINXVEEN - In deze winterpe riode zijn de voorbereidingen voor de 36e Sportweek Waddinxveen druk aan de gang. In de periode van 21 mei tot 1 juni zal op de velden van WSE dit jaar de Sportweek worden gehouden. Een aparte plaats hierin zal het dames voetbal hebben. De laatste jaren is ge bleken dat de animo hiervoor helaas dalende is door het teruglopend aantal leden bij de plaatselijke clubs. Be Fair heeft geen dames en meisjes, bij WSE zijn geen dames maar wel meisjes en Waddinxveen heeft één da mes- en twee meisjesteams. Daarom wil de Sportweek deze tak gaan stimuleren en nodigt dames en meisjes uit om een team op de been te brengen. Het aantal van drie inschrij vingen van verleden jaar moet toch ver kunnen worden overtroffen. Wie inlichtingen wil kan contact opne men met de heer J. Verhagen, die be reid is om deze te verstrekken (tel. 16210). De commissie, die zowel het dames voetbal als het straatvoetbal organi seert, bestaat uit J. Verhagen, M. Mon ster, A. Beumer en I. Rehorst. gelegd voor Pim Doesburg, keepertrai ner bij Feyenoord. Keepers, zowel jongens als meisjes, die interesse hebben om aan dit kamp deel te nemen kunnen contact opnemen met Inge Rehorst, tel. 01828-15207 (b.g.g. 01828-14941, clubgebouw Waddinx- veen-voetbal) of schriftelijk aan Wad- dinxveen-voetbal, per adres Eikenlaan 62,2742 ZT Waddinxveen. WADDINXVEEN - In de kantine van de voetbalvereniging Waddinxveen is er zondagmiddag 17 februari om twee uur een koppelklaverjasmiddag. De deelnameprijs bedraagt 8,- per koppel. Wie voor de koppelklaverjas- wedstrijd niet kan wachten: in de kan tine van Waddinxveen-voetbal is ko mende vrijdagavond om acht uur weer een klaverjasavond. Na al die jaren van non-activiteit was het vorige week woensdag eindelijk weer raak. De ijsclub Nooit Gedacht organiseerde voor de jeugd van 6 t/m 14 jaar schaatswedstrijden op de toen nog niet officieel geopende ijsbaan op de Petteplas. Howel de weersomstandigheden niet ideaal waren, een snijdende koude wind stond schuin over de baan, trot seerden ruim zeventig deelnemers deze kou, gadegeslagen door vele vaders, moeders, ooms en tantes. Er werd in drie leeftijdcategorieën ge reden 6/8 jaar, 9/11 jaar en 12/14 jaar. De prijzen werden gewonnen bij de 6/8 jarigen door: 1. Jan den Engelsman, 2. Johan van Elswijk, 3. Michel Gering, 4. Rolf van der Eyk, 5. Anton Koren, 6. Anneko Koren. Bij de 9/11 jarigen waren dit: 1. Patricia Moons, 2. Thera van Leenen, 3. Patri cia Essenveld, 4. Nelleke van der Eyk, 6. Jeroen Bakker. Bij de 12/14 jarigen wonnen: 1. Maaike Gering, 2. Menno Korf, 3. Monique de Koning. Donderdagavond werd een kortebaan- wedstrijd gehouden voor leden en in woners. Bij de senioren waren er 13 deelnemers, terwijl ook nog een jeugd wedstrijd werd ingelast. De uitslag bij de senioren was: 1. Cees Tol, 2. Wout Huizer, 3. Arjo Smith, 4. Richel Koster, 5. P. van Gelooven Sr. en 6. Paulien van der Eyk. Bij de jeugd was de uitslag als volgt: 1 Joran Koster, 2. A. Scheurwater, 3. Marc van Zomeren, 4. Martin Valk, 5. Theo Velthuis, 6. Monique de Koning. Zaterdagmiddag werd een Nationale Kortebaanwedstrijd gehouden. Aan de start kwamen 19 deelnemers waaron der enkele cracks, zoals Menno Boelsma (ex-kernploeg lid), Ron den Braber en Dirk Jan van Hameren. Na de felle strijd werden de prijzen ais volgt verdeeld: 1. Menno Boelsma, 2. Ron den Braber, 3. Dirk Jan van Ha meren, 4. Don Vermeulen, 5. Pieter Pieterse, 6. Mario den Braber, 7. Erik Koudstaal en 8. Ton van Helden. De publieke belangstelling was erg groot en de aanwezigen hebben kun nen genieten van prachtige ritten. De start zal als vanouds bij de atletiek baan aan de Alberdingk Thijmlaan zijn. Het parcours loopt langs het Wil genlaantje naar Boskoop, van waar de lopers Langs de Gouwe terugkeren naar Waddinxveen en via de Staring- laan en de Bosboom Toussaintsingel weer bij het vertrekpunt aankomen voor de volgende ronde. Atletiekclub Antilope bouwt bij het uitzetten van het parcours op de onder steuning van de gemeentelijke instan ties en op de hulp van een grote groep supporters en leden. Om 13.00 uur wordt gestart met de wedstrijdloop voor dames en heren KNAU leden. Bij deze wedstrijdloop zal voor het eerst in de categorie heren veteranen een onderverdeling gemaakt worden tussen de verschillende leef tijdsklassen. Dit levert meteen een Waddinxveense favoriet. Zestigplusser Bram Lindhout van de organiserende vereniging zal in de klasse zestig jaar en ouder waar schijnlijk de te kloppen man zijn. Vorig jaar was Rien van der Wilt van Clytoneus uit Woerden de snelste man en Regina van Duyn van AV Holland uit Leiden de snelste vrouw. Van der Wilt zou de eerste kunnen worden die in drie achtereenvolgende Langs de Gouwe-lopen de overwinning grijpt. Om 14.00 uur valt het startschot voor de jeugd-prestatieloop over 1,8 km. Om 14.15 uur start de prestatieloop. De afstanden die gelopen kunnen wor den zijn 3,6 km - 6,8 km -10 km -13,2 km -16,4 km. Deze loop is bedoeld voor trimlopers en voor beoefenaren van andere spor ten die eens hun basisconditie willen testen. Bij de prestatielopen zal door middel van een verloting 1 op de 10 deelnemers in het bezit komen van een paar fraaie ASICS sportsokken. WADDINXVEEN - Het eerste heren team van Flyers-basketbal heeft na een aantal minder goede wedstrijden, met als dieptepunt de nederlaag tegen Wij nand Shooters (100-63) zaterdagavond de draad weer goed opgepakt. Slacht offer werd Deca Eagles uit Maasland. De start van Flyers was uitstekend en men nam meteen een voorsprong van een tiental punten. Hierna werd met goed basketbal de wedstrijd in de hand gehouden. De terugval, waarbij men de voorsprong bijna steeds verspeelde, bleef deze keer uit. Ook kregen de supporters een mooi kijkspel voorgeschoteld van fraaie aan vallen, dunks en driepunters. De rust stand was 58-44. De tweede helft bleef op hetzelfde ni veau, als de eerste helft, waarbij aange tekend, dat Deca Eagles nu wat meer in de wedstrijd kwamen. Dit kwam alleen maar ten goede aan het spelpeil. Eind stand: 102-81. Topscoorders: Marijan Vujanic met 23 en Wim Stuyfzand met 21 punten. Heren 2 moest met een danig verzwakt team aantreden tegen Luba uit Zoeter- woude, een van de medekoplopers. De eerste helft wisten de Flyers nog stand te houden doordat het afstandschot be hoorlijk doel trof. De rust ging dan ook in met 36-36. De tweede helft kwam men nog goed uit de startblokken maar in de zevende minuut nam Luba een beslissende voorsprong, die niet meer uit handen werd gegeven. Eindstand 75-87. Top scoorders: Marco Mak en Robbert Kaufman ieder met 16 punten. Dames 2 deed wat verwacht werd en won de thuiswedstrijd tegen Blitz uit Voorschoten met ruim verschil. Hier door gaan de dames in hun klasse fier en ongeslagen aan kop. De wedstrijd zelf was een spelletje van kat en muis. Blitz kon helemaal geen tegenstand bieden. De rust werd bereikt met 45- 14. De tweede helft was een kopie van de eerste. De einduitslag 87-20. Topscoor ders: Nicole van Leeuwen met 16 en Astrid Scholtes met 14 punten. Jongens-kadetten kregen zaterdag avond hun vuurdoop. Het had er lang naar uitgezien, dat Flyers geen jon gens-kadetten team op de been kon brengen, maar toch is dit nu gelukt. De eerste wedstrijd in het seizoen 90/91 werd niet gewonnen, maar men kon toch aardig partij geven tegen Zoebas uit Zoetermeer. De ruststand was 13- 26. In de tweede helft kon men zien, dat Flyers nog geen wedstrijdritme had, waardoor het peil van de eerste helft niet vastgehouden kon worden. Eind stand 30-70. Topscoorder: Juri-Jan Klaric met 12 punten. Het tweede nieuwe team van Flyers in de competitie is adspiranten 2. Zij moesten aantreden tegen Zoebas uit Zoetermeer. Ook hier hebben de Flyers-jongens nog geen ervaring in het spelen van competitiewedstrijden. Maar al doende leert men. De eerste helft was het zeker wennen tegen een fel verdedigend Zoebas. De ruststand was 4-30. De tweede helft stelden de jongens zich wat beter op tegen deze felle verdedi ging en zo ontstond er een mooie strijd. De eindstand werd 14-56. Topscoor der: Eelco Hoogendoorn met 8 punten. ZEVENHUIZEN - De Zevenhuizense volleybalvereniging Rentokil- ZVH heeft zich volgens verwachting geplaatst voor de finale om de natio nale volleybalbeker. De ploeg uit Zevenhuizen won in Geldrop, evenals De heren-junioren van ZVH wisten in Zieuwent (Oost Gelderland) zich te plaatsen voor de finalewedstrijden om het Nationale Open Clubkampioen- schap. Het team van trainer Ben van Yperen moest het zonder vier basisspelers kla ren. Het team met Camiel Hack, Arie den Hollander, Pedro van Leeuwen, Sander Poot, Jan Martin Visser, Roy Beere en Bareld van der Meer wisten gelijk te spelen tegen Facit Gemini/S en te winnen van Wevoc. pen, werkte Blom gedegen naar de ver diende winst. Tijmen den Ouden en Jan Kramer speelden een leuke open partij. Voor deze leuke strijd was het jammer dat een slagzetje het einde deed bespoedi gen. Terecht voerde Tijmen deze com binatie uit na een foutieve voortzetting van Jan. In de tussenstand neemt Tij men de vierde plaats in met een moyenne van 1.571 (22 pnt uit 14). Via sterk centrumspel dwong Jan Both schijfwinst af op Bertus van Eijk, die een te ver opgerukte schijf kreeg. Dit voordeel bleek winnend te zijn. In het eindspel tussen Ruud van Dijk en Piet van Es leek laatstgenoemde op winst af te stevenen. Het was echter nooit te verhinderen, dat Ruud ten koste van twee schijven evenals Piet ook naar dam doorbrak. Ruud wist echter een schijf terug te veroveren, en daarmee werd de enige remise van deze ronde aangetekend. De strijd tussen Cor Stolker en Gerrit Heeren ging lang gelijk op. Vanaf het middenspel kreeg Cor langzaamaan grip op het centrum en hij liet dat niet meer los. Gerrit kreeg verdedigend werk. Cor had in de eindfase veel tem powinst en hij reageerde goed op de di verse combinatieve dreigingen, die Gerrit in de stand vlocht. Een fraaie af gedwongen winst was het resultaat. Jan de Heer bracht zijn tegenstander Dirk Heeren I door goed spel stevig in problemen. In de eindfase braken beide spelers door naar dam, doch het was verrassend, dat Dirk daarbij winst van twee schijven had geboekt. In een dammeneindspel maakte Dirk de partij op verrassende wijze fraai uit. Op donderdag zal tweemaal getraind worden, tussendoor wordt de lunch verzorgdEr is nog een praatje en er zal een bezoek aan het nieuwe zwembad worden gebracht. Na het diner zal de rest van de avond verzorgd worden door een Waddinxveense jeugddisco; ook dit was vorige keer een groot suc ces. Op vrijdag wordt eveneens tweemaal getraind, 's middags zal deze voorna melijk bestaan uit keeperspelvormen. Aan het eind van de middag zal de dag worden besloten (en het kamp) met de prijsuitreiking. Op dit moment is de organisatie nog druk bezig een bekend persoon naar Waddinxveen te halen om een praatje te houden en de prijsuitreiking te ver zorgen; vorige keer was deze taak weg slissende partijen moeten spelen. In de onderlinge competitie vergrootte Hennink zijn voorsprong door Muit met Koningsambiet in een matnet te verstrikken, terwijl Philipse afbrak te gen V.d. Born in een moeilijke positie met kwaliteit tegen pion achter. Van Woudenberg wist een gecompliceerd eindspel met een stuk tegen enkele vrij pionnen van Ellers te winnen en Kardol wonna het rangeren van dame en twee torens op de C-lijn, van Th. Goor. Dat er fel om de punten werd gestreden blij kt wel uit het feitdat er geen enkele remise werd genoteerd. Winst behaal den Van den Hoek, Smitskamp, Bese- mer, Littooy, Wiersma, Prins en Bos en wel ten koste van V.d. Starre, Brab bel, Brinkhorst, H. van Offeren, Reus, H.E. van Offeren en Ponsioen. In de top-10 heeft Kardol zich nu ge plaatst ten koste van Ellers: 1. Hen nink, 2. Philipse, 3. Jansen, 4. Claas sen, 5. De Niet, 6. V.d. Born, 7. Ritter, 8. Van Woudenberg, 9. Kardol en 10. Muit. ZVH-heren speelde zaterdag in Doe- tinchem een verloren wedstrijd tegen het team van Normis/Orion. Deze ploeg, die het zonder de oudgedienden Pim Raterink en Fred Wellink moest stellen, kwam met een jonge gretige ploeg het veld in. In de eerste set namen de Zevenhuize naren het te licht op en kwamen met 10- 5 achter. Hierna zorgde de aanvals- kracht van ZVH ervoor dat deze ach terstand weggewerkt en in een 10-12 voorsprong omgezet werd. Toch kon Normis deze set nog winnend afsluiten (15-12). In de tweede en derde set lieten de ZVH spelers zien dat ze niet voor niets bovenaan stonden. Met resp. 7-15 en 1- 15 werden deze set winnend afgesloten. Toch verviel ZVH in de volgende set weer in een minder geconcentreerd zijn. Normis/Orion speelde alles of niets en dat liep uit in een 16-14 set winst. In de beslissende vijfde set kon ZVH het juiste ritme niet meer oppak ken en met 15-13 werd ook deze set ver loren. Hierdoor staat ZVH weer op ge lijke hoogte met Piet Zoomers/DA. Zaterdag om 19.30 uur spelen de heren in eigen huis tegen Deltalloyd/AMVJ en dan zal er weer voluit gegaan moe ten worden. In de afgelopen winterstop had Be Fair weer een groot aantal weken de gymnastiekzaal van De Wadde ge huurd en kon er genoten worden van en met het voetbal. De E-teams waren omgedoopt in eredi- visienamen en de F-teams in internatio nale topclubs. Wedstrijden als Gronin gen-Ajax en AC Milan-Juventus waren daar dan ook gewoon. Ook nu gold weer dat de jongens en hun ouders vaak vergaten dat de ’’sterren” van Benfica, AC Napoli en Feyenoord alle maal Be Fair-leden waren. De span ning was dan ook weer om te snijden. Het hele zaalvoetbalgebeuren werd ex tra luister bijgezet door Van Wijk Dis tributie BV Waddinxveen, die middels B. de Jong alle deelnemers op een Wauw/geel vaantje trakteerde, en DeKa Sportprijzen aan de leplaan die echte bekers beschikbaar stelde. P. Coevert floot alle ’’toppers”. De Waddinxveense club organiseert dit evenement in samenwerking met Inge Rehorst, keepertrainer bij deze club. Tot dit besluit is gekomen nadat de vo rige drie kampen een groot succes zijn geworden en de belangstelling hiervoor steeds groter wordt. Aan het laatste kamp namen meer dan 40 keepers deel. Deelname is mogelijk voor jeugdkee pers van 8 tot 18 jaar. De kosten bedragen ƒ40,-per persoon. De inschrijving sluit halverwege de Hierin is begrepen een tweetal lunches; een diner; bezoek aan het zwembad in Waddinxveen en de verzekering.

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 15