Aan de inwoners van Waddinxveen Ü.O Waddinxveen gemeente Q8 Herkonie onderscheiden Joop Neele, wethouder van openbare werken en verkeer ontwerpers Wekelijkse rubriek AFVAL-INFO Kijkbewijs bij Bastiaan Optiek Transferia trekt veel Speciale kerkdienst MOS EN SPETTER PIANO’S Bingo-avond Heren van De Gouwe in finalepoule meegenomen mooi De Zonnebloem zoekt voor vakantieweek verpleegkundigen WADDINXVEEN - De Zonnebloem, regio Gouda, houdt jaarlijks een vakantieweek van maandag tot en met zaterdag voor ouderen, langdurig zie ken en mensen die licht gehandicapt zijn. De organisatie gebeurt in coördi natie met de landelijke Zonnebloem te Breda. WIJK 3 Realistisch Op naar goud Goede zonnebril Map Voorbeeldlokaties f Wekelijks milieumagazine van de gemeente Waddinxveen in het Weekblad voor Waddinxveen TEVENS ACCESSOIRES, STEMMEN EN REPAREREN Geopend: Donderdag t/m zaterdag van 09.00-17.00 uur. m m Z O m m m z -< m o o z X PIANOHANDEL St. VICTORPLEIN 2 WADDINXVEEN TEL. 01828-11697 NIEUWE EN GEBRUIKTE a Pagina 9 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 13 februari 1991 Raadzaal raapzaal Zijn naam is Joop Neele, 45 jaar en afkomstig uit Nieuw- en St. Joosland Woont aan het Kamilleveld. Was eerder Waddinxveens raadslid (1986- N APART i Geachte mevrouw, mijnheer, WADDINXVEEN de burgemeester, Van der Linden C.A.P.M. Loose j De klant was koning bij Q8 Tankstation Herkonie in 1990. De Nielen ontving daarvoor uit handen van ing. O.R. Brandt Ze moeten daarbij van goeden huize komen, want de beoordelingscriteria worden per periode bijgesteld en ver zwaard. Per periode wordt tevens be keken welke punten verbeterd kunnen worden. Hij is sinds 1 mei 1990 wethouder in Waddinxveen. Maakt als SGP-lid inge gemeenteraad deel uit van de Protestantse Combinatie Waddinxveen. Hoogachtend, Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen, de secretaris, AtHlfROFStHf POlDfR Al is het Q8 Tankstation in de prijzen gevallen: zowel Kuwait Petroleum als dealer Van Nielen zijn reëel genoeg om te onderkennen dat er toch altijd de tails voor verbetering vatbaar zijn. Met het behalen van het Bronzen In signe is de competitie ”Q8, een 10 voor ALPHEN AAN DEN RIJN - Ko mende zondagavond 17 februari om half zeven is er vanwege de baptisten gemeente in de Triomfaterkapel aan de Molenwerfstraat in Alphen aan den Rijn weer de maandelijkse bijzondere dienst in het kader van de evangelisa- tie-actie ”De beste weg”. Voorganger is. ds. H.G. Koekoek die in de. verkondiging van het evangelie ook aandacht besteedt aan de tijd en de omstandigheden waarin wij nu leven. Deze felbegeerde onderscheiding is weggelegd voor de beste deelnemers aan der actie ”Q8, een 10 voor klantge richtheid”. Zowel klanten als incognito verkenners van Kuwait Petroleum hebben Q8 Tankstation Herkonie gedurende heel 1990 beoordeeld op tal van criteria. Zo werd er naast het belangrijke crite rium klantgerichtheid onder andere ge keken naar het uiterlijk van het station het personeelsmanagement, veiligheid milieu en alle aanwezige faciliteiten voor de bezoekende automobilist. En met succes, gezien het behaalde resul taat. AFVAL Alle huishoudens in de laagbouw krij gen in de komende twee weken, vanaf maandag 18 februari, de twee mini containers, de bewaarbox voor het Klein Chemisch Afval (KCA-box) en een informatiemap. WADDINXVEEN - “Afval apart - mooi meegenomen" is een tijdelijke wekelijkse rubriek in het Weekblad voor Wad dinxveen met informatie over de gescheiden inzameling van huishoudelijk afval in Waddinxveen. In de rubriek ailerhande informatie over de in Waddinxveen begin maart 1991 van start gaande huisvuilinzameling via mini-containers. Met het in gebruik nemén van de mini containers begint de afvalscheiding in de huishoudens. Omdat het allereerste scheiden van het afval plaats vindt in de keuken is er extra aandacht besteed aan de Afvalwijzer. Hij is zo gemaakt dat hij kan worden opgehangen in de keuken en hij is bestand tegen vocht en tegen vette aanslag. Mochten de bewoners nog vragen heb ben nadat ze de map hebben geraad pleegd, dan kunnen zij tot 31 december 1991 terecht bij de gratis te bellen Info lijn, tel. 06-0223999. Mensen die vaker op wintersport zijn geweest weten het, wie geen zonnebril draagt moet met bijna dichtgeknepen ogen door de sneeuw. Het spreekt voor zich dat men zo niet optimaal kan ge nieten. Een vrije blik kan alleen met een goede zonnebril, weet Bastiaan Optiek. Een goede zonnebril voor de winter sport filtert zo’n 80 tot 90% van het licht. De glazen zijn dan behoorlijk donker. Verder heeft een goede zonnebril op tisch zuiver glas (zonder vertekening van het beeld) en biedt hij volledige be scherming tegen UV-straling. Uiter aard moet de zonnebril goed afgepast zijn, zodat hij ’’lekker zit” en niet irri teert achter de oren of op de neus. Een stevig montuur blijft langer goed zitten dan een zwak montuur. Het nieuwe systeem van huisvuil inza melen, dat ingaat op maandag 4 maart 1991, is vooral voor de bevolking een grote verandering. Om deze verandering te begeleiden heeft de gemeente een infomap samen gesteld. In de map vindt men: - een brochure over het Klein Che misch Afval; - een kaartje met de nieuwe wijkinde- ling; - een kaartje met de aanbiedplaatsen in de buurt; - de nieuwe huisvuilregeling; - de nieuwe grofvuilregeling; - een brochure over het gebruik van de mini-containers; - een begeleidend schrijven van wet houder K.W.Th. van Soest, en van de voorzitter van het Gemeenschappelijk Vuilverwerkingsbedrijf Midden-Hol- land en Rijnstreek, W. de Jong; - en tot slot een Afvalwijzer. WADDINXVEEN - In de raadzaal van het Waddinxveense gemeente huis wordt er deze week hard gewerkt aan het samenstellen van 10.000 in- fomappen over ’’containerisering.” Veertien jongeren, veelal kinderen van ambtenaren, rapen in hun vakantieweek de diverse brochures bij el kaar en voegen die in de mappen. WADDINXVEEN - In het buurtcen trum aan de C. Huijgenslaan is er vrij dagavond 15 februari om half negen weer een bingo-avond. Gespeeld worden er 11 ronden, waar van er één een koffieronde is. Er zijn een enkel en een dubbel boekje en een kiennummerprijs. Voor een enkel boekje zijn de kosten 12,50 en voor een dubbel boekje zijn de kosten 17,50. Gespeeld wordt er twee zalen, één voor niet-rokers. Er zijn fraaie prijzen te winnen. Na af loop van de bingo is er nog gelegenheid voor een dansje. WADDINXVEEN - Q8-dealer A. van Nielen van de Tweede Bloksweg in Waddinxveen en zijn medewerkers zijn de koning te rijk. Omdat zij volgens hun klanten in 1990 het principe ”de klant is koning” optimaal in de praktijk brachten, kregen ze onlangs het ”Q8 Insigne in Brons” uitge reikt. Als u vragen en/of suggesties heeft rond de invoering van het nieuwe systeem van huisvuilinzamelen dan kunt u gratis bel len naar onze speciaal voor dit doel ingestelde informatiete lefoon onder nummer 06-0223999. WADDINXVEEN/MOORDRECHT - Een transferium bij het weidestation Moordrecht-Noord is één van de loka- ties die is genoemd in het kader van een door de rijksoverheid uitgeschreven prijsvraag voor transferia (overstapsta tion voor automobilisten). De belangstelling van ontwerpers voor de door het ministerie van Verkeer en Waterstaat uitgeschreven prijsvraag Transferia is boven verwachting groot. Bij sluiting van de aanmeldingstermijn, einde januari, zijn liefst 90 aanmeldin gen geteld. Het ontwerp en de bouw van transfe ria, van extra faciliteiten voorziene knooppunten van openbaar vervoer, is een project uit het tweede Structuur schema Verkeer en vervoer. Het doel van de transferia is het aanbie den aan automobilisten van goede overstapmogelijkheden op het open baar vervoer. Aan de prijsvraag over transferia verlenen ook de ANWB, de NS, RAI, BOVAG en het Nederlands openbaar vervoer medewerking. A. van Nielen ontving daarvoor uit handen van ing. O.R. Brandt van Kuwait Petroleum het Q8 Insigne in Brons. Eveneens op de foto: de heer P. van Kooten. (Foto: Q8). WADDINXVEEN - Bastiaan Optiek in het winkelcentrum Groensvoorde introduceert het Kijkbewijs, een ogen- test-document dat in samenwerking met de ANWB en Veilig Verkeer Ne derland door het Informatiecentrum Beter Zien is gemaakt. In deze winterperiode met druk ver keer en de felwitte sneeuw doen menig vermoeid paar ogen al vroeg in de avond sluiten. Om de reis naar en van het wintersport - oord veilig te kunnen volbrengen, is aandacht voor de ogen belangrijk. Wie, bijvoorbeeld, tijdig de verios- sende afslag op de snelweg kan lezen, heeft ruim de tijd om rustig de juiste rij strook te kiezen. Zo kunnen onver wachte manoevres voorkomen wor den. Wie twijfelt aan zijn gezichtsvermogen doet er goed aan voor een ogentest nog even naar Bastiaan Optiek te gaan. Bastiaan Optiek reikt een Kijkbewijs uit aan geteste personen. Behalve vei lig in het verkeer, is scherp zich ook prettig bij het kijken naar de prachtige sneeuwlandschappen Deze weken zijn voor mensen van alle gezindten. Er mag een 20-tal gasten mee. Zij worden die week bijgestaan en verzorgd door een team van 25 vrij willigers. IN dit team zijn zeven verpleegkundi gen vertegenwoordigd. En om deze laatste groep gaat het. Door diverse privé-omstandigheden van vorige ver pleegkundigen, is deze groep helaas nog niet compleet. Voor de week van 15 tot 20 april, welke vakantieweek in Lemele (Overijssel) gehouden gaat worden, worden nog twee verpleegkundigen gezocht en wel één met een diploma A of HBOV. Men kan en mag alleen mee als men momenteel nog werkzaam is of niet langer dan 5 jaar geleden in die functie nog werkte. Tevens zoekt De Zonnebloem nog een verpleegkundige met één van de vol gende diploma’s: MDGO-vp of MBO- v of B of Z of ziekenverzorgende. Ook hier geldt: nog werkzaam of niet langer dan 5 jaar geleden gewerkt. Wie interesse heeft of informatie wil hebben kan contact opnemen met Tonny Moerings (tel. 01828-15926). Zondag moesten dé heren 1 van e Gouwe-waterpolo bekeren tegen Meeuwen/Diemen in Diemen. Gezien het feit dat deze wedstrijd precies in de vakantie viel, moesten de heren aantre den met een enigszins gewijzigd team. De vijf spelers en coach die op winter sport waren werden vervangen door vijf spelers uit het tweede, inclusief hun succesvolle coach Jan Verweij. De Waddinxveners wonnen na een span nende wedstrijd uiteindelijk met 6-8. In de beginfase was het een gelijkop- gaande strijd, de Waddinxveners had den nog nooit in deze formatie ge speeld en daarom bleven de vloeiende combinaties enigszins uit. Jaco de Jong (2x) en Jaco van Tol wis ten de Waddinxveners op een nipte voorsprong te brengen in de eerste part (2-3). De tweede part was een vervolg van de eerste, er werd goed gewerkt door de Waddinxveners, maar echt weglopen liet de tegenstander niet toe. Door een midvoordoelpunt van Remko Over dam en een strafworp van Remco de Frankrijker werd de tussenstand 5-5. In de derde part sloegen de Waddinx veners eindelijk een klein gaatje door doelpunten van Jaco van Tol en Ed den Boon. De stand werd hierdoor 6-8. Zoals u weet, verandert in Waddinxveen het systeem van huisvuilinzamelen met ingang van maandag 4 maart 1991. Nu is het bijna zover. Om het afval te kunnen scheiden krijgen de huishoudens in de laagbouw twee mini-containers en een bewaarbox voor het Klein Chemisch Afval (KCA-box). Het uitzetten van de containers en de KCA-box vraagt enige tijd. De ploeg men sen die dit doet, kan per dag 650 adressen bedienen. Maandag 11 februari a.s begint men met de uitreiking in Wijk 1. Naar verwachting heeft men voor deze wijk drie en een halve dag nodig. Voor Wijk 2 denkt men twee en een' halve dag nodig te hebben. Voor zowel Wijk 3 als Wijk 4 heeft men twee dagen gepland. In schema weergegeven: Wijk 1: maandag 11 t/m donderdag 14 februari. Wijk 2: donderdag 14 t/m maandag 18 februari. Wijk 3: dinsdag 19 en woensdag 20 februari. Wijk 4: donderdag 21 en vrijdag 22 februari. Helaas kunnen wij u door allerlei onzekere factoren, waar onder die van het weer, niet precies aangeven wanneer welke straat aan de beurt is. Wij vragen uw begrip hiervoor. De uitzetploeg zet de containers plus KCA-box huis aan huis voor de deur, nadat zij bij u heeft aangebeld. Er wordt echter niet gewacht tot er wordt open gedaan. Dit zou te veel tijd in beslag nemen. Voor de deur treft u de grijze container van 240 Itr aan. In de grijze container is de groene container van 140 Itr geplaatst. In de groene container zit de KCA-box. Bovenop de KCA- box ligt uw informatiemap. Alle huishoudens krijgen deze standaardset uitgereikt. Zowel de mini-containers als de bewaarbox krijgt u in bruikleen. Zij horen bij het huis. Op de deksels van de con tainers zijn registratienummers aangebracht. Aan deze nummers kunt u uw ’’eigen” containers herken nen. In de informatiemap zijn twee kadertjes aangebracht. In deze kadertjes kunt u de registratienummers van uw con tainers noteren. Wij doen dat ook op aparte registratielijsten, waarbij adres en huisnummer wordt genoteerd in combinatie met de con tainernummers. Mocht u behoefte hebben aan een extra herkenningsteken, dan kunt u een sticker of iets dergelijks op de containers plakken. Zodra u de containers uitgereikt heeft gekregen, kunt u ze in gebruik nemen. U dient er echter rekening mee te houden dat in de eerste week van het gescheiden inzamelen, de week van maandag 4 maart, de grijze container met het restafval wordt geleegd. In de tweede week, de week van maandag 11 maart, wordt het Groente-, Fruit- en Tuinafval (GFT-afval) uit de groene container opgehaald. Met het in gebruik nemen van de containers, begint voor u het scheiden van het afval. Om u daar enigszins bij te helpen hebben wij voor u een Afvalwijzer gemaakt. Deze Afvalwij zer treft u aan in de informatiemap. Omdat de allereerste af valscheiding bij u in de keuken plaatsvindt, raden wij u aan de Afvalwijzer hier een vast plaatsje te geven. Als iedereen meedoet aan het apart aanbieden van het afval, betekent dit dat van de berg huishoudelijk afval ruim 70%. minder afval naar de verbrandingsoven hoeft. Dit is een enorme ontlasting voor het milieu. Met uw medewerking slagen wij hierin. De ontwerpers kunnen hun creativiteit botvieren op een tiental voorbeeldloca- ties door heel Nederland. Van hen wor den werkbare concepten gevraagd die rekening houden met onder andere overstapgemak voor de automobilist, sociale veiligheid en rendement. De prijsvraag heeft betrekking op ver schillende types transferia. Gevraagd wordt om ontwerpen voor transferia voor de overstap vanuit de auto naar snelle spitsbussen, transferia bij weide - stations en stadsrandtransferia die aan sluiting geven op metro of sneltram. 1988). Was leraar natuur- en scheikunde van De Driestar in Gouda en be heert in B. en IV. de portefeuilles openbare werken en verkeer, infrastruc tuur, sociale zaken, ouderenbeleid, asielzoekers, minderheden en gehandi capten, volksgezondheid en maatschappelijke dienstverlening. In zijn vrije tijd fotografeert hij. (Foto: Ton Bennemeer). klantgerichtheid” niet afgelopen voor Van Nielen en zijn personeel. Ook over ’91 en ’92 zullen ze beoor deeld worden om te bezien of er moge lijk een zilveren of zelfs een gouden in signe voor ze is weggelegd. n L

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 9