MEDEWERKERS Vishandel Scharloo onder Vermf/jlen Hout/A De dag begint pas goed met een goed advies van CDA-regio in Reeuwijk w Videorecorder op WSE-lotmimmer 0996 king uitgereikt (een reischeque ter waarde van 999,- Van Ginkel Reizen) of er zijn al weer 25 winnende nummers bekend gemaakt. nieuwe vlag weer open met een goed advie jwLattoflex-Sterdeal^ ZTTC blijft ongeslagen De Ridder^Nachtrust-Adviseur. Eerste mini container voor Woubrecht Mr. S. Patijn opent Sterrenborgh L iï i‘V' Kritiek van ouderen ‘Li i il Jongejan’s brunaV Boekhandel r 1 F i ..m,. i rsP ft 17 jaar Vrouwen Ki 1 Eikenlaan 229 kk Alphena.d. Rijn, Tel. 01720-22257. Eikenl i Dorpsstraat 10 - 2771 DH Boskoop tel. 01727 - 12119 Gevraagd voor de zaterdag enthousiaste VERKOOPSTER Laag Boskoop 98 2771 GZ Boskoop Tel. 01727-13200 Fax: 01727-16701 Kom voor een gratis slaapadvies Fit de dag j beginnen dankzij goede slaaphouding! Manueel therapeut Slabbers uit Bussum: ‘Èen goede slaaphouding is van belang voor de optimale ontspanning van ons spierstelsel. Bij een foutieve ligging is de druk op de wervelkolom verkeerd verdeeld. Onze spieren spannen aan om die foutieve druk op de wervels te doen afnemen. Zij komen niet optimaal tot rust. Pas als de slaaphouding goed is, stapt u ’s morgens fris en uitgerust uit bed. Dat kan met de juiste combinatie van bedbodem en matras. Lattoflex zorgt daarvoor, want Lattoflex- slaapsystemen zijn individueel instelbaar en nastelbaar! De Lattoflex-Sterdealer geeft een persoonlijk en deskundig advies. Er wordt rekening gehouden met uw individuele lichaamsbouw, slaap- gewoontes en speciale wensen. Het Meetbed is daarbij een belangrijk hulpmiddel. Bij de Lattoflex-Ster dealer hebben veel mensen een nieuw begin gemaakt. Ze voelen zich nu echt fit als ze opstaan en hebben de hele dag een stralend uitgerust gevoel. ;v/’ i 11 i jj Pagina 11 Woensdag 20 februari 1991 OHM’ M Hieuwethouder Karei van Soest (WD) in verband met de containerisering van Waddinxveen“”op bezoek in >2 ■r l— i Wegens de sterk toegenomen vraag naar ons kwaliteitsprodukt zoeken wij VERMEULEN HOUT is een import groot- en detailhandel van hout, dat wordt gebruikt in de Weg- en Waterbouw en siertuinen. Wij leveren en plaatsen beschoeiingen, vlonders, steigers en erfafscheidingen. Onze opslag is 20.000 m: REEUWIJK - Op donderdagavond 28 februari om acht uur wordt er in Reeu- wijk-dorp weer een bijeenkomst geor ganiseerd door de CDA-regio Gouwe en IJssel, in samenwerking met het re gionale campagneteam. Deze zal ditmaal in het teken staan van de komende verkiezingen op woensdag 6 maart voor het nieuwe provinciale be stuur van Zuid-Holland. Tijdens deze bijeenkomst, die gehou den wordt in gebouw Amicitia (naast de RK-kerk), zullen twee CDA-Sta- tenleden uit onze regio, namelijk Eve lyn Feenstra uit Gouda en Willem Wa terreus uit Waddinxveen, hun visie ge ven over enkele ontwikkelingen waar onze provincie in de toekomst mee te maken krijgt. Evelyn Feenstra zal enige aspecten uit het milieu- en welzijnsbeleid belichten, terwijl Willem Waterreus het woord zal voeren over de CDA-speerpunten wat betreft Financiën en Economische Za ken. Er is ook een stand aanwezig waar men inlichtingen kan krijgen over het werk van de jongeren-organisatie binnen het CDA, het CDJA. De bijeenkomst be gint om 20.00 uur in gebouw Amicitia, Dorpsweg 36c in Reeuwijk-Dorp. Ie dereen is van harte welkom. Nieuw interieur van de tot Vers-vis Centrum verbouwde vishandel aan de Zijde met het voltallige personeel. die zullen worden belast met het klaarmaken van houtbestellingen, of worden ingezet bij het plaatsen van beschoeiingen, vlonders, steigers en erfafscheidingen. Inzet is voor de ze functies belangrijker dan diploma's. Leeftijd 17-22 jaar. J Volop parkeer- UI gelegenheid Rolstoel toegankelijk Kinder speelhuis je Op de kandidatenlijsten van CDA, D’66, Groen Links, PvdA en VVD voor de verkiezingen van de Provin ciale Staten in Zuid-Holland prijken ZEVENHUIZEN - Vrijdag 15 fe bruari speelde het eerste team van de Zevenhuizense tafeltennisvereniging ZTTC in het dorpshuis ’’Swanla” de derde wedstrijd in de eerste klasse van de Goudse tafeltenniscompetitie tegen '■-het tweede team van TTVN uit Nieuw- Akoop. Een belangrijk punt is”, zo vervolgt hij, ”dat de producten vers zijn. De mensen raken steeds meer kwaliteitsbewust. Daarom hebben wij bijvoorbeeld ook een ’haringkaart’ hangen, waarop men alle informatie over haring en hun vang- plaats vindt. Omzetverhoging bereik je ook door vergroting van het assorti- haald. Limburg (21%) en Zeeland (19%) blijven jammerlijk achter. Uit de cijfers, die gepresenteerd zijn aan staatssecretaris De Graaff-Nauta van Binnenlandse Zaken, blijkt dat landelijk gezien D’66 de meeste vrou wen op een verkiesbare plaats gezet: bijna 49%. Vervolgens komen PvdA (35%) en Groen Links (34%). VVD (26%) en CDA (25%) sluiten de rij. Opmerkelijk is dat alle partijen ten op zichte van de kandidaatstelling in 1987 meer vrouwen op een verkiesbare plaats hebben gezet met uitzondering van de WD. De VVD heeft een ach teruitgang geboekt van 2% GOUDA - De Commissaris van de Ko ningin in Zuid-Holland, mr. S. Patijn, opent op vrijdag 12 april de nieuwe huisvesting van de Sterrenborgh aan de Zuider IJsseldijk. Op zaterdag 13 april is er een ’’open dag” voor alle belang stellenden. Zowel op de dag van de officiële ope ning als de open dag voor het publiek, is er ondermeer een expositie over de vele mogelijkheden van de Sterren borgh. Hier wordt niet alleen getoond wat het industrieel bedrijf te bieden heeft, - het industrieel bedrijf neemt aan de Zuider IJsseldijk de meeste ruimte in beslag - ook het groenbedrijf en de externe objecten zullen bij de ex positie uitgebreid aan bod komen. Het groenbedrijf blijft voorlopig geves tigd aan de Fluwelensingel, de mede werkers van externe objecten werken op zo’n 85 verschillende lokaties in Gouda en de regio in een groot aantal verschillende functies. Directie, stafaf delingen en Industrieel Bedrijf verhui zen deze maand naar de Zuider IJssel dijk. WADDINXVEEN - Het prijzenfestijn van WSE-voetbal duurt voort. Nauwe lijks is de hoofdprijs van de ene trek- ook de vraag naar vis langzaam maar gestaag. Daarbij gevoegd de toenemen de wetenschap dat vis een gezond pro duct is. Linolzuur bevattend en derhalve goed voor hart en bloedvaten. De han del probeert ook consumenten te bena deren, die voorheen geen vis aten. Met 'een product als kibbeling lukt dat vrij goed. Scharloo: ’’Voor onze gebakken vis ge bruiken we altijd kabeljauw, geen wij ting. Kabeljauw is toch iets beter en graatloos. Ook voor de kibbeling: stuk jes gebakken en gekruide kabeljauw. Het is een enorm gewild product en ook leuk om aan kinderen te geven, die toch vroeger vaak hun neus ophaalden voor vis. Bij uw Lattoflex-Sterdealer staat het Meetbed. Op eenvoudige wijze kan daarmee worden gemeten welke bedbodem en welk matras voor u het beste zijn. Stap eens binnen bij de Lattoflex-Sterdealer en vraag om zo’n gratis meting. ”De zaak liep al goed maar we wilden meer doen in de delicatessensfeer: an dere producten dan die je in de super markt ziet. Naast de geijkte vissoorten brengen wij bijvoorbeeld nijlbaarsfilet, om maar iets te noemen. We spelen ook in op de wensen van klanten die na een buitenlandse vakantie ineens naar be paalde soorten vragen die ze daar heb ben leren kennen. Omzetvergroting hebben we ook bereikt door te leveren aan bejaardentehuizen en cateringbe drijven”, aldus Scharloo. Hij heeft de tijd mee. Juist door het toenemen van de verscheidenheid groeit d 111 :t>o< w. tUU 4M' Door dit resultaat heeft het eerste team van ZTTC nu 5 punten uit drie wed- \strijden en is tot nu toe nog ongeslagen in deze competitie. De volgende wedstrijd in het competi- tieprogramma is gepland op woensdag i. 20 februari in Lekkerkerk tegen het eerste team van Eldos. BOSKOOP - Sinds afgelopen donder dag gaat de aan de Boskoopse Zijde gevestigde vishal van J. Scharloo onder een nieuw vaandel. Na een verbouwing is het bedrijf heropend onder de naam Vers-vis Centrum. Waddinxvener J. Scharloo wil nieuwe wegen inslaan en weet zich gesteund door een vaste klan tenkring in de regio. Sinds hij in 1984 de vishal overnam is al gewerkt aan omzet verhoging. (V ft. WADDINXVEEN - Milieuwethouder Karei van Soest (VVD) reikte maan dagmiddag officieel de eerste mini-con tainer uit aan het gezinsvervangend te huis ’’Woubrecht” aan het Woubrech- terf in de wijk Zuidplas. De uitreiking vond plaats in het bijzijn van de leden van de raadscommissie Volkshuisves ting en Milieu. De keuze van de gemeente is op het ge zinsvervangend tehuis gevallen omdat het tehuis gevestigd is in de wijk Zuid plas. Bovendien, zo is de overweging, mag het tehuis weleens ”in het zonne tje” gezet worden. De woning van het gezinsvervangend tehuis ’’Woubrecht” bestaat uit vier met elkaar verbonden huurwoningen. Het tehuis biedt op het ogenblik onder dak aan vijftien verstandelijk gehandi capten, mannen en vrouwen tussen de 25 en 52 jaar. Het streven van het tehuis is er op ge richt om de bewoners zoveel mogelijk een zelfstandig bestaan te laten leiden. Zij hebben allemaal een eigen zit- slaapkamer met keukenblokje, die ze naar eigen smaak kunnen inrichten. Overdag zijn de bewoners elders. De meesten werken, bijvoorbeeld in een sociale werkplaats. Wie in het weekend naar huis wil, kan dat. Ouders en fami lieleden zijn daarentegen altijd wel kom in het tehuis. Huize ’’Woubrecht” is een hechte leef gemeenschap. Samen delen zij twee ruime huiskamers waar zij gezamenlijk eten en de avond kunnen doorbrengen. De bewoners krijgen, als dat nodig is, begeleiding bij eventuele problemen. Er is een staf van 7 medewerkers. v’Nieuwkoop, dat door een langdurige (yblessure van een van de basisspelers voorlopig met een invaller moet spe len, had geen kracht genoeg om ZTTC af te stoppen en verloor kansloos met 7- 3. WADDINXVEEN - Het CDA in Waddinxveen wil dat het woningaan bod voor ouderen wordt verruimd, zo wel in de koop- als in de huursector. Ook zal gekeken moeten worden welke bestaande woningen geschikt zijn en/of aangepast kunnen worden voor huis vesting van ouderen, om vervolgens ook daadwerkelijk door ouderen in ge bruik te worden genomen. Op een CDA-bijeenkomst is gebleken dat ouderen kritiek hebben op de trage gemeentelijke besluitvorming, terwijl voorts veel tijd verloren zou gaan door onderzoeken van derden, die soms vele jaren duren. De uiteindelijke conclu sies leveren vaak weinig nieuwe ge zichtspunten op. Matthieu Vermeulen neemt bij Van Ginkel Reizen de hoofdprijs van de maand januari in ontvangst. (Foto: WSE/Barry Rodenburg). Het voetbalprogramma mocht dan op nieuw in haar geheel zijn afgelast, de zevende trekking van de seizoenloterij van WSE vond zondag gewoon door gang. De eerste prijs (een videorecorder van Expert-Hagoort uit Boskoop) viel op lotnummer 0996. De tweede tot en met de vijftiende prijs vielen op de respec- tievelij ke nummers: 0612 - 0075 - 0018 - 0588 - 0012 - 0114 - 0909 - 0772 - 0166 - 0824 - 0276 - 0918 - 0040 - 0117. De troostprijzen vielen op de lotnum mers: 0734 - 0847 - 0306 - 0788 - 0074 - 0888 - 0449 - 0123 - 0189 - 0613. j het gezinsvervangend tehuis Woubrecht in de wijk Zuidplas. (Foto: Sjaak Noteboom). ment. Daarom is de zaak van binnen verbouwd en kwam er onder andere een grotere toonbank in. Zo kun je de klan ten meer laten zien. De voorgevel wordt ook verbouwd. Jammer genoeg heeft de vorst het wat opgehouden, maar de buitenkant krijgt een totaal ander ge zicht.” Scharloo, die samen met zijn vrouw, dochters en enkele part-timers de zaak runt, heeft nog meer pijlen op zijn boog. Binnenkort gaat hij zich richten tot de kleine huishoudens en tweever dieners, door kant en klare maaltijden te leveren. Daarbij kan gedacht worden aan een paëlla-schotel. Op donderdag 14 februari is het ver bouwde Ver-vis Centrum heropend. Zonder officieel vertoon, maar wel met een serie leuke aanbiedingen. Tegelij kertijd zijn ook de openingsuren gewij zigd. Van dinsdag tot en met vrijdag tot 18.00 uur, zaterdag tot 17.00 uur. gemiddeld 31% vrouwen op een ver kiesbare plaats. Zuid-Holland zit hier mee boven het landelijk gemiddelde van 29% en bezet de zesde plaats in de rij van provincies met de meeste vrou wen op een plek die vrijwel zeker een zetel in de Provinciale Staten oplevert. Hierbij wordt uitgegaan van een gelijk blijvende zetelverdeling. Deze cijfers zijn onlangs door de Ne derlandse Vereniging voor Vrouwen- belangen bekend gemaakt als resultaat van een uniek kwantitatief onderzoek dat zij heeft laten uitvoeren. Vrouwenbelangen streeft naar een ge lijke vertegenwoordiging van mannen en vrouwen in politieke functies vanaf het jaar 2000. Als tussenstap naar dit doel was gerekend op gemiddeld 33% vrouwen bij de komende verkiezingen. Hoewel dit niet is gerealiseerd, is de vereniging niet ontevreden met stijging van gemiddeld 24% in 1987 naar 29% in 1991. Koplopers Drenthe (35%) en Gelder land (34%) hebben de doelstelling ge- De officiële opening van de Sterren borgh is op 12 april in de middag. Aan sluitend is er (vanaf 16.00 uur) een re- ceptie/open huis voor relaties. De ’’open dag” voor het algemene publiek is de volgende dag van 10.00 tot 17.00 uur. De verhuizing van de Sterrenborgh komt in de week van 11 tot en met 15 fe bruari goed op gang. Op 18 februari geldt de Zuider IJsseldijk als het nieuwe bezoekadres en op 22 februari zullen alle betrokkenen hun nieuwe stek hebben ingenomen. Aan de Zuider IJsseldijk werken straks ruim 300 mensen, zo’n 200 Sterrenborghers zijn actief op andere lokaties. A

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 11