B. en W. KIEZEN VOOR ZUID-HOLLAND Reizigersmarkt in de bibliotheek G. Veenstra tevergeefs op discotoer Schaatstitel ■W» I CARNAVALESK BABYBEZOEK Geen snelbus Westnederland Maarten van Traa bij PvdA-W’veen RPF/GPV- kandidaten FNV helpt met aangifte belasting CNV helpt bij opgave belasting Twintig mille voor nieuwe werkgroep veilig verkeer Augustinus in De Boog Verkiezingen provinciale staten op 6 maart H Geld Uitslagen Informatie Wie besturen Grote lijnen Welke partijen? Actueel Open huis "St.W imÜI lo ffl] 16 Pagina 17 Woensdag 20 februari 1991 De schaatstitel van De Gouwe Streek ging op de Haagse Uithof naar G. Veenstra. (Foto: de Gouwe Streek). nior B, Eelco Hoedemaker, moest met een achterstand van ruim 6 punten ge noegen nemen. houdens. - Zuid-Holland bekijkt waar de ko mende jaren windmolens kunnen ko men om meer van windenergie gebruik te maken. grid Wildeboer, en in Rijpwetering kreeg Justin, zoon van Eric en Jacque line van Vliet, alle aandacht. De twee babies kregen van prins Peter de Eerste namens De Gouweslobbers - die elk seizoen babies van eigen leden bezoeken - een spaarpot, een spaarre kening van 11,11 en het kinderboek ’’Ikke”. Voor het uitvoeren van het werk van de provincie is geld nodig. Jaarlijks heeft Zuid-Holland een bedrag van één mil jard gulden aan inkomsten en uitgaven op de begroting staan. Het grootste deel van de inkomsten ontvangt Zuid- Holland van het rijk. Onder meer uit het Provinciefonds. Vijf procent van de inkomsten komt uit de opcenten op de motorrijtuigenbelasting. Pupillen meisjes 100 m: 1Jos Hendrik- sen, 2. Niki Vermeulen, 3. Rianne van Dijk. Pupillen jongens 100 m: 1Terry Uit- tenbroek, 2. Arjan van Cruyningen. Pupillen meisjes 500 m: 1. Patricia v.d. Velde. Pupillen jongens 500 m: 1Albert Hoe demaker, 2. Eric Steenbergen. Junioren B dames: 1. Sandra Visser. Junioren B heren: 1. Eelco Hoedema ker, 2. Ronald Bunnik, 3. Adriaan Rij kaard jr, 4. Eric Nugteren, 5. Dinant van Klaveren, 6. Phillip Kroes. Junioren A heren: 1. Marco de Knik ker. Senioren dames: 1. Petra Kerver-Ver- wey, 2. Cisca Uittenbroek, 3. Lenie Oosterlaan, 4. Arianne Houtman. Senioren heren: 1. Geert Veenstra, 2. Willem Broer, 3. Gerard van Dijk, 4. Adriaan Rijkaard sr, 5. (met val) Klaas de Knikker WADDINXVEEN - De Openbare Bi bliotheek houdt de manifestatie ’’Schrijvers op reis - lezers op reis’1 in het kader van de Boekenweek (6-16 maart). Tegen de tijd dat de koffer/rugzak ge pakt wordt voor een reis komt ook de vraag welke boek gaat of welke boeken gaan er mee? WADDINXVEEN - Het PvdA- Tweede-Kamerlid Maarten van Traa zal dinsdagavond 26 maart in Waddinx- veen spreken voor de PvdA-afdeling Waddinxveen. Elk seizoen brengt de carnavalsvereniging De Gouweslobbers een bezoek aan babies, die bij de eigen leden zijn geboren. (Foto: De Gouweslobbers). WADDINXVEEN - Op woensdag 6 maart kunnen alle kiesgerechtigden van 18 jaar en ouder naar de stembus voor de verkiezing van provinciale staten. Op die dag wordt het provinciebestuur gekozen dat vier jaar lang gaat uitmaken wat er voor Zuid-Holland moet gebeuren. WADDINXVEEN - De prins, prinses, Raad van Elf en de dansgarde ”De Gouwelies” van de Waddinxveense carnavalsvereniging De Gouweslob bers hebben in Waddinxveen en in Rijpwetering een bezoek gebracht twee pasgeboren babies. Aan de Linzenakker in Waddinxveen kwamen ze langs bij Deborah, dochter van het camavalsechtpaar Wim en In- Met het oog op de verkiezingen ver- Informatie over de reisbestemming zal dan ook zelden ontbreken. Er zijn vele boeken over landen, streken en steden geschreven: avontuurlijke boeken, cul- tuur-historische boeken, klassieke ro mans. Van pocket-reisgids voor de trekker tot groot platenboek en dik reisverslag voor de ’’leunstoel-reizi- ger”. De Openbare Bibliotheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan besteedt in een tentoonstelling uit de eigen collec tie aandacht aan deze genres, die meer en meer hun weg vinden onder het Waddinxveense lezerspubliek. Uit deze collectie doet men een schat aan ideeën op voor eigen reisbestem- mingen. De Openbare Bibliotheek wil dan ook op dinsdag 12 maart om 20.00 uur een ’’reizigers voor reizigers markt” organiseren. Wie nog niet zo lang geleden een boeiende, bijzondere of avontuurlijke reis heeft gemaakt, kan bezoekers daarover vertellen aan de hand van fo to’s, dia:s en videofilms. De Alphenaar Piet de Pater houdt een lezing over een van zijn reizen. Hij is een veelzijdig reiziger: Trok te voet door het plassengebied van Midden- Holland, beklom de Alpen, reisde naar de Verenigde Staten, Indonesië, China en Kenya en heeft nog lang niet genoeg van de wereld gezien! Wie wil meewerken aan deze avond moet contact opnemen met de Open bare Bibliotheek, tel. 13141. Tijdens openingsuren kan men voor informatie ook bij de inlichtingenbalie terecht. Aanmelding graag voor 5 maart! Het provinciebestuur zet zich in voor zaken waarvoor de gemeente ”te klein” en de rijksoverheid ”te groot” is. De provincie is, anders gezegd, de overheid tussen rijk en gemeente. Met eigen taken, bevoegdheden, regels en verordeningen. WADDINXVEEN - Tijdens de natuurijsperiode van de afgelopen weken heeft de schaatsvereniging De Gouwe Streek de lang van tevoren ge plande clubkampioenschap op de kunstijsbaan de Uithof in Den Haag verreden. WADDINXVEEN - Het tijdperk dat de gemeente Waddinxveen een disco theek wil is definitief voorbij. Terwijl B. en W. jarenlang beweerden dat de plaatselijke jongeren behoefte hadden aan een disco in de eigen plaats - mede om gevaarlijke nachtelijke uitstapjes naar deze vermaakcentra in Zevenhui zen en Reeuwijk-Dorp te kunnen be perken - bleek het disco-concept in deze horeca-branche volledig is achter haald. Vandaar dat er in het sportpark ”de Sniep”, bij de hoek Sniepweg-Dreef, helemaal geen discotheek komt. Toe komstig exploitant Droog Beheer BV uit Naaldwijk was daar ook al een poosje achtergekomen, zodat dit be drijf nu streeft naar een vermaakcen- trum waar door de weeks ouderen kun nen vergaderen en kunnen eten en drinken en waar alleen in het week einde een danszaal voor jongeren in ge bruik is. Het is zeer de vraag of de jongeren in het algemeen en de Waddinxveense jongeren hierop zitten te wachten. Wie de smaak en de belangstelling van de betreffende meisjes en jongens kent begrijpt waarom de aandeelhouders Er is voor de provincie dus veel werk aan de winkel, op allerlei terreinen. Dat werk wordt gedaan door het pro vinciebestuur en zijn 2100 medewer kers. Provinciale staten, gedeputeerde staten en de commissaris van de Konin gin vormen samen het provinciaal be stuur. Zetel van dit bestuur is het pro vinciehuis aan de Koningskade 1 in Den Haag. Provinciale Staten tellen in Zuid-Hol land 83 leden. Zij zijn degenen die op 6 maart bij de verkiezingen worden ge kozen. Bij de statenverkiezingen van 1987 zijn de 83 zetels van provinciale staten als volgt verdeeld: PvdA 29 ze tels, CDA 25, VVD 15, D’66 6, Groen Links 3, SGP 3 en RPF/GPV 2 zetels. Provinciale staten vergaderen een dag per maand in het provinciehuis in Den Haag. Die vergaderingen zijn open baar. Daarnaast houden de statenleden regelmatig vergaderingen in vakcom- missies, voor onder meer milieu, ver keer en ruimtelijke ordening. Ook die vergaderingen kunt u bij wonen. De statenleden kiezen uit hun midden acht ’’gedeputeerden”. Samen met de commissaris van de Koningin als voor zitter vormen die het college van gede puteerde staten. Dat is het dagelijks bestuur van de provincie. Van de acht Zuidhollandse gedeputeerden zijn er vier van de PvdA, twee van het CDA en twee van de WD. Commissaris van de Koningin in Zuid- Holland is mr. S. Patijn. Hij zit de ver gaderingen van provinciale staten en gedeputeerde staten voor. Daarnaast vertegenwoordigt bij de provincie in vele zaken. Ook adviseert hij de minis ter van Binnenlandse Zaken over de benoeming van burgemeesters als ner gens in een van de 95 Zuidhollandse ge meenten een vacature is. theek bezoekt dalen van ruim 1 miljoen naar 917.000. In de jaren tot 2000 zou de daling zelfs tot twintig procent kun nen oplopen. Dat superdisco’s in tegenstelling tot an dere landen in Nederland niet langer haalbaar zijnis iets wat Horeca Neder land eigenlijk al vermoedde. Er waren al ’’alarmerende” berichten bij Olde Dubbelink binnengekomen, dat een groot aantal bedrijven zich al geruime tijd op de rand van een verantwoorde exploitatie bevond. Er zijn inmiddels ruim zestig superdisco’s (met een op pervlakte van minstens 500 vierkante meter). Maar niemand lijkt er van te voeren bij te hebben stilgestaan of er wel behoefte aan was. Nu blijkt dat slechts tien procent van de bezoekers de benen van de vloer wil doen in een superdisco. De overgrote meerderheid kiest voor een wat intiemere dansom- geving (minder dan 200 vierkante me ter). Olde Dubbelink hoopt dat de conclusie van het onderzoek daadwerkelijk leidt tot het afremmen van de bouw van grote discotheken. ”Het doet de sector geen goed wanneer bedrijven in de pro blemen komen. We zijn een publici- van de horecaondernemer uit Naald- teitsgevoelige sector. En je ziet nogal eens dat wel de negatieve, maar niet de positieve zaken breed worden uitgeme ten. Terwijl we toch al heel wat maatre gelen hebben genomen op het terrein van veiligheid, lawaai en verantwoord alcoholgebruik”. Horeca Nederland geeft dan ook prio riteit aan het verbeteren van het imago van de discotheken. Daarnaast zullen de eigenaren beter moeten gaan inspe len op wat de consument zelf wil, meer disco-vervoer moeten gaan aanbieden en stoppen met hun ’’struisvogelpoli tiek”. De kansen voor de disco-ondernemers zijn vooral gelegen in het behouden van de groep bezoekers tussen de 20 en 25 jaar. ”Nu heeft deze groep nog kri tiek op de discotheken omdat hetgeen daar wordt aangeboden niet langer bij hun veranderde smaak en uitgaanspa- troon aansluit”, aldus Olde Dubbelink. WADDINXVEEN - Het Waddinx veense oud-gemeenteraadslid K. Sen- neker (RPF) en de Waddinxveense me vrouw A. Molenaar-van Rooijen (GPV) bezetten op de kandidatenlijst van de RPF en GPV voor de provin ciale statenverkiezing op woensdag 6 maart a.s. respectievelijk de 3e en de 10e plaats. De RPF en het GPV hebben hun lijst 7 ineengeschoven, terwijl er een lijstver- binding is met de SGP. Zuid-Holland is een drukke provincie. Waar 3,2 miljoen mensen wonnen op een gebied van 3300 vierkante kilome ter kan dat ook haast niet anders. Het is de belangrijkste industriële, agrarische en dienstverlenende provincie van ons land. Het is hier druk. Maar niet vol. Want Zuid-Holland heeft ook uitgestrekte rustige, groene gebieden, zoals de wei degebieden in het Groene Hart, de plassen, natuur- en recreatiegebieden, de duinen en de stranden. Volop varia tie dus. Voor elk stukje grond in Zuid-Holland zijn gemakkelijk tien bestemmingen te vinden: woningbouw, wegen, fabrie ken, natuurterreinen, recreatiegebied, tuinbouw, ziekenhuizen, pretparken en noem maar op. Het provinciebe stuur brengt daar in grote lijnen orde ning in aan. Vooral bij zaken die voor een groter gebied, voor een regio, belangrijk zijn. Het provinciebestuur houdt zich bezig met allerlei milieu-kwesties (bodem, water, lucht, geluid, veiligheid), ruim telijke ordening, natuur en landschap, molens, recreatie, economische zaken, werkgelegenheid, welzijn, onderwijs, cultuur, bejaardenoorden, ziekenhui zen, wegen en fietspaden, vaarwegen, bruggen en sluizen, verkeer, openbaar vervoer, woningbouw, bedrijfsterrei nen, bestuurlijke organisatie, water- schapszaken, toezicht op de gemeente- financiën en nog heel wat meer. Milieu, ruimtelijke ordening, recrea tie, natuur en landschap, economische zaken, welzijn, verkeer en vervoer. Al lemaal werkterreinen van de provincie. U heeft vaker met de provincie te ma ken dan u denkt. Al staat u daar niet al tijd bij stil. Daarom is er alle reden om op woens dag 6 maart tussen 8 uur en 19 uur naar de stembus te gaan voor de provinciale- statenverkiezingen Aan de verkiezingen doen 13 partijen mee, waarvan de eerste acht u ook in provinciale staten zijn vertegenwoor digd. Het zijn: PvdA (lijst 1), CDA (lijst 2), VVD (lijst 3), D’66 (lijst 4), SGP (lijst 5), Groen Links (lijst 6), RPF/GPV (lijst 7), Centrumdemocra ten (lijst 8), Socialistiese Partij (lijst 9), De Groenen (lijst 10), Centrumpartij ’86 (lijst 11), Socialistiese Arbeiders partij (lijst 12) en Vooruitstrevende Volkspartij (lijst 13). GOUDA - In de regio Gouda kunnen ook dit jaar weer de FNV-leden profi teren van de FNV-belastinghulp. Zij worden gratis geholpen bij het invullen van het aan hen toegezonden aangifte biljet voor de inkomstenbelasting (A- of E-biljet), of vermogensbelasting (B- biljet). Ook voor T-biljetten kan men terecht. Dat invullen is voor vele mensen een groeiend probleem, want de belasting- bepalingen veranderen voortdurend. De biljetten worden als maar ingewik kelder en onoverzichtelijker. De FNV geeft haar leden al jaren de mogelijkheid de kosten van betaalde hulp voor het invullen van het biljet uit te sparen. Verspreid over het hele land staat ieder jaar een corps van circa 5000 speciaal opgeleide kaderleden klaar om andere FNV-leden met het invullen van het A-, E-, B- of T-biljet te helpen. Met de hulp van dit corps deden vorig jaar maar liefst 100.000 FNV-leden hun voordeel. De toeloop voor dit uniek stuk dienst verlening neemt van jaar tot jaar toe. Dat komt omdat de FNV-belastinghulp in de loop der jaren een uitstekende naam heeft opgebouwd. Ook bij de be lastingdiensten zelf, waar men graag gebruik maakt van de inzichten en er varingen van het FNV-corps. De FNV-leden in Gouda en omstre ken, die van deze service gebruik willen maken, kunnen zich voor het maken van een afspraak aanmelden bij: FNV, Hoge Gouwe 101, Gouda, tel. 01820- 18566, op maandagavond van 19.00 t/m 21.00 uur. GOUDA - Ook dit jaar zal het CNV weer behulpzaam zijn bij het invullen van belastingbiljetten. Dit jaarlijks te rugkerend biljet geeft voor vele moei lijkheden om dit op de juiste manier in te vullen, dan wel geld terug te krijgen waarop men recht heeft, of niet meer te betalen dan noodzakelijk is. De formulieren voor inkomstenbelas ting of het zogenaamde T-formulier wórden in verschillende plaatsen door deskundige CNV-kaderleden inge vuld. Deze groep is in de afgelopen we ken via cursussen geheel bijgeschoold, zodat het CNV er zeker van is dat het invullen op deskundige wijze wordt uit gevoerd. Om het biljet op de juiste wijze in te vullen dient men een aantal gegevens naar de zittingen mee te brengen. Dat zijn de jaaropgaven van de inkomsten, zowel van een eventuele partner als van zichzelf, de totaalbedragen van ontvan gen en betaalde renten, de ziektekos ten (waaronder dieetvoorschriften). Ook alle aanslagen/teruggaven die men in 1990 heeft ontvangen. Eventueel een afschrift aangiftebiljet 1989 en het berekeningsformulier. Als tegemoetkoming voor de gemaakte kosten wordt aan de CNV-leden een bijdrage gevraagd van ƒ6,- per biljet. De CNV-belastingzitting wordt gehou den op dinsdag 5 maart 1991 te Gouda in het verenigingsgebouw ”Het An ker”, Emmastraat 49, ’s middags van 13.00-16.00 uur en ’s avonds van 19.15- 21.00 uur. Voor meer informatie kan men telefo nisch contact opnemen tijdens de kan tooruren fflet het CNV-Üfenstencen- trum Zuid-Holland, tel. 015-621631. WADDINXVEEN - Waddinxveen be schikt over een verkeerscirculatieplan én over een verkeersveiligheidsplan. Niet alleen worden er maatregelen ge troffen om na te gaan hoe het verkeers circulatieplan kan worden uitgevoerd, ook is er geld 20.000,-) nodig om een nieuwe werkgroep verkeersveiligheid in Waddinxveen aan de slag te laten gaan, zo hebben B. en W. de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad laten weten. In 1989 hebben B. en W. de gemeente raad het ’’Plan Verkeersveiligheid” van de gemeente Waddinxveen aange boden. In het door het verkeerskundig bureau Goudappel Coffeng opgestelde plan is de bestaande verkeersonveiligheid in Waddinxveen nader belicht en zijn er vervolgens per aandachtsgebied maat regelen voorgesteld ter verbetering van de verkeersveiligheid. Daarnaast wordt in het rapport voorge steld over te gaan tot installering van een permanente stuurgroep verkeers veiligheid (beleidsvoorbereiding) en de coördinatie en integratie van de diverse aktiviteiten. De gemeente is inmiddels, enigzins in afwijking van het bovengenoemde, overgegaan tot de installatie van een werkgroep verkeersveiligheid. Om deze werkgroep de gelegenheid te bieden diverse activiteiten te kunnen ontplooien, alsmede diverse noodzake lijk geachte (les)materialen te kunnen aanschaffen, achten B. en W. het ge wenst dat er ten behoeve van de werk groep een krediet beschikbaar gesteld wordt van 20.000,-. Het krediet kan beschikbaar worden gesteld uit het fonds ’’meerjarenplan ning verkeersveiligheid”. In dit fonds was per 1 januari 1991 146.000,- be schikbaar. wijk zich al dagenlang zorgen maken over de rentabiliteit van het gedachte Waddinxveense complex, dat B. en W. maar door lijken te drukken, terwijl de betreffende ondernemer alleen maar aarzelt. En terecht. Algemeen wordt de vraag gesteld of de discotheek en allerlei vormen daarvan het jaar 2000 nog wel haalt. Martin Olde Dubbelink, landelijk voorzitter van de sectie Discotheek- en Zaalbe- drijven van Horeca Nederland, vreest met grote vreze. Er zal heel wat moeten veranderen, concludeert hij op grond van het verschenen rapport ’’Discothe ken in Nederland”. Met name de markt voor de ”super-dis- cotheken” blijkt verzadigd. De consu ment heeft meer interesse in een kleine of middelgrote danstent. ”Het is vijf voor twaalf. Wanneer er niets wordt ondernomen raken de dis cotheken de komende jaren twintig procent van hun bezoekers kwijt. En wat dat voor een toch al onder druk staande branche betekent laat zich ge makkelijk raden”, zegt Olde Dubbe link. De grote etablissement hebben te kam pen met hoge personeellasten, kosten van levende muziek en flinke afschrij vingen. De rentabiliteit is daardoor on voldoende. De grootste bedreiging vormt echter de bevolkingsontwikkeling. Wanneer het percentage anders en het gemiddelde bezoek gelijk blijven, dan zal als gevolg van de ’’ontgroening” in 1995 het aan tal personen dat per week een disco- zorgt de provincie extra informatie. Zo is er een TV-sport over de verkiezingen en bij alle postkantoren en bibliothe ken ligt een gratis brochure. Bij Bureau voorlichting van de provin cie, Koningskade 1, 2596 A A Den Haag, telefoon 070-3117555, kunt u gratis het volgende materiaal aanvra gen: een diskette op 5 1/4 inch of 3 1/2 inch met een soort encyclopedie over het werk van de provincie (beperkte oplage), een diskette Stemwijzer waarmee u aan de hand van uitspraken uit de verkiezingsprogramma’s uw ei gen politieke voorkeur kunt testen (51/ 4 inch en 3 1/2 inch, beperkte oplage), deze Stemwijzer in brochurevorm, en enkele algemene uitgaven zoals ”De provincie tussen rijk en gemeente”, Zuid-Holland groot in groen” en "De begroting in één oogopslag”. Ook kunt u er een exemplaar lenen van de videobanden ”De provincie doet meer dan je denkt” en ’’Besturen in beeld”. WADDINXVEEN - NV Verenigd Streekvervoer Westnederland ziet voorlopig af van de vorig jaar aange- kondigde invoering van een snelbu- sproject via Boskoop en Waddinxveen naar Rotterdam-Alexanderpolder. Zo’n traject is vooralsnog niet levens vatbaar, mede gezien het feit dat de bussen langer dan drie kwartier onder weg zijn door files op de A 20. WADDINXVEEN - De vierde en laat ste bijeenkomst van de door de afde ling Midden-Holland van het Humanis tisch Verbond georganiseerde filoso- fie-cursus wordt gehouden op dinsdag 26 februari en is gewijd aan Augusti nus. De filosoof prof. dr. H. Braakhuis houdt dan een inleiding onder de titel ’’Augustinus, humanist en anti-huma- nist”, in buurtcentrum De Boog aan de C. Huygenslaan. Aanvang 20.00 uur. Mensen, die niet voor de gehele cursus hebben ingeschreven, kunnen, in be perkte mate, deze avond bij wonen. Zij dienen dan uiterlijk 19.30 uur aanwezig te zijn en worden geadviseerd vooraf te bellen met cursusleider André de Bruin (tel. 01828-13431). Misschien duizelt het u wel als u zo’n opsomming ziet, maar kunt u zich er nog maar weinig bij voorstellen. Daarom hier een paar voorbeelden van actuele zaken waar de provincie mee bezig is. Zaken waar u ook regelmatig via kranten, radio en soms televisie kunt vernemen. - In Zuid-Holland zijn de komende 15 jaar 190.000 nieuwe huizen nodig. De provincie bekijkt waar de grote wo ningbouwgebieden moeten komen. Dat zal vooral zijn in en bij de steden, mogelijk in het ’’Tussengebied” tussen Den Haag en Rotterdam en misschien ”in zee”, voor de kust tussen Scheve- ningen en Hoek van Holland. - Rond de steden is een ring van groene gebieden in aanleg. Zo komt er een bos van 400 hectare tussen Delft en Zoetermeer. De eerste boom voor deze boswachterij ”De Balijmoet dit jaar de grond in. - De provincie heeft de behoefte aan ruimte voor de glastuinbouw geïnves teerd. Tot 2005 is er voldoende ruimte in Zuid-Holland. - Eén van de mogelijkheden om het drukke woon-werkverkeer per auto te verminderen is het bevorderen van car poolen. Langs provinciale wegen in Zuid-Holland legt de provincie car- poolpunten aan. - De afgelopen jaren heeft de provin cie in landelijke gebieden acht wandel routes van elk zo’n 25 km uitgezet en zes kanoroutes. Elk jaar voegt de pro vincie ook een flink stuk toe aan het net van recreatieve fietspaden. - Grote milieuprojecten waar de pro vincie volop mee bezig is zijn de sane ring van de Hollandsche Ussel, de nieuwe vuilverbrandingsinstallatie na bij Den Haag en de gescheiden inzame ling van diverse soorten afval bij huis- Het Provinciehuis van Zuid-Holland in Den Haag. Daar vergaderen de provinciale staten, die woensdag 6 maart weer worden gekozen. (Foto: Provincie Zuid-Holland). Op 6 maart bent u ’s avonds vanaf ze ven uur welkom in het provinciehuis aan de Koningskade 1 in Den Haag. De provincie houdt die avond open huis. U kunt daar de verkiezingsuitslagen op de voet volgen. De provinciebestuurders en politieke partijen zijn daar aanwezig om com mentaar te leveren op de uitslagen. De NOS televisie en Radio West zenden gedeelten van deze Zuidhollandse ver kiezingsavond rechtstreeks uit. Het natuurijs waarop getraind kon worden als voorbereiding voor dit jaar lijks terugkerend evenement, had de schaatsers van De Gouwe Streek in een prima vorm gestoken, waardoor er goede tijden werden genoteerd. De Gouwe Streek heeft de wedstrijden in negen verschillende categorien afge werkt van junioren tot senioren dames en heren, en iedereen leverde een ver beten strijd om in zijn categorie de titel te veroveren wat resulteerde in een spannende strijd. Geert Veenstra, die met de schaatsen in de wieg is groot gebracht, wist op nieuw de zeer geslaagde wedstrijden als snelste in zijn voordeel te beslissen, en zette op alle afstanden de snelste tij den op de klokken. De moeilijk te kloppen Fries van ge boorte, die de titel voor de derde keer veroverde, zal ondanks zijn huidige overmacht, in de komende jaren heel wat concurrentie krijgen van de opstor mende j unioren van De Gouwe Streek Zo wist junior A, Marco de Knikker, hem tot op iets meer dan 4 punten te benaderen, en de snel opkomende ju-

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 17