ZVH moeiteloos De Gouwe-dames Ruime zege voor Korbis maken zich los Joop Hiele bij mini-keepers naar 3-0 winst JEU DE BOULES OP HET IJS Drie-ronden tournooi van WSV Goedgekeurd Dubbel verlies Excelsior 2 Sjoelen Onderlinge van WSV WSE-pupillen spelen in zaal Heren Programma ZVH 2 Dames Onderlinge ZWEM- POLOCLUB ”DE GOUWE” Sponsors: Rucanor Sport Baas Bedrijven Garage Boonstoppel Reisburo Van Ginkel Vink Verzekeringen Parfumerie Mieke Kruiderij de Peperboom Q and S*V.d. Panne bv dames heren heren (uit Alkmaar) (uit Barendrecht) (uitOosterhout) Vrijdag 5 april: ROOSTER VOOR DE ZATERDAG 23 FEBRUAR11991 TE SPELEN WATERPOLOWEDSTRIJDEN VOOR DE HOGERE TEAMS: 18.45 uur de Gouwe 1-DAW-Sportline1 19.45 uur de Gouwe 1-ZPB-Profus1 20.45 uur de Gouwe 2-de Warande 2 Pagina 23 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 20 februari 1991 SPORT ...RECREATIE king met keeperstrainer Inge Rehorst wordt georganiseerd. Op de foto van links naar rechts Jan Kooistra, Hans Woudenberg, Hans v. d. Klis, Adriaan Warmenhoven, Elly i Donderdag 4 april: 9.00 uur: Deelnemers aanwezig. 9.15 uur: Opening en voorstellen van de trainers en gastkeepers. 10.00 uur: Veldtraining met als gast Mi chel de Rijk van de A-regionale jeugd van Feyenoord. 12.30 uur: Lunch verzorgd door Wad- dinxveen-voetbal 14.30 uur: Veldtraining. 17.30 uur: Zwemmen in het nieuwe overdekte zwembad van Waddinx veen. 19.00 uur: Diner verzorgd door Wad- dinxveen-voetbal. 20.00 uur: Jeugddisco verzorgd door discotheek Starlight uit Waddinxveen. De disco is ook toegankelijk voor de Waddinxveense jeugd tot 18 jaar. 23.00 uur: Afloop eerste dag. sneeuw trad op als remmende factor. Volgens de spelers ging het prima. Al leen bij het schieten van een carreau (bal op bal) kwamen er sterren in het ijs. Overigens wordt er bij de jeu de bou- lesvereniging Waddinxveen de hele winter door gespeeld. Aan de winter- Het eerste herenteam van De Gouwe speelde in Amsterdam een teleurstel lende wedstrijd tegen Het Y. Zij verlo ren met 19-7, hetgeen voornamelijk veroorzaakt werd, door de afwezigheid van een vijftal basisspelers. Het voorlopig programma luidt als - volgt: WADDINXVEEN - Zaterdag kwa men er 10 pupillen-teams van WSE- voetbal in de zaal in actie. Vijf wedstrij den werden er gewonnen; een gelijk spel en vier wedstrijden werden er ver loren. De pupillenteams spelen een halve competitie en de WSE-teams D-2 en E- 1 werden afgelopen zaterdag kampioen door overtuigende overwinningen. WSE D-2 won met 5-1 van Jodan Boys D-2 en WSE E-l won met 5-0 van Ou- dewater E-l. WSE D-4 won eveneens met grote cijfers, 4-0 van Jodan Boys D-4. De grootste overwinning werd behaald door WSE F-3, dat met maar liefst 8-0 wist te winnen van Haastrecht F-2. De grootste nederlaag moest geincas- seerd worden door WSE F-2, dat met 8- 0 van Floreant F-2 verloor. WSE E-4 verloor van Rijnstreek E-l met 4-1 en WSE E-3 verloor met 3-1 van Jodan Boys E-4. WSE E-2 won met 3-0 van ONA E-2 en het enige gelijkspel, 1-1, werd behaald door WSE F-1 tegen ON A F-1 Zo goed als het bij de dames gaat zo slecht gaat het bij de heren. Door de wintersportvakanties van een aantal basisspelers van zowel heren 12 en 3 zijn de thuisblijvers opgezadeld met enorme bezettingsproblemen. Dit re sulteerde in een enorm verlies met 19-7 van heren 1 bij Het IJ. Heren 2 kon ter nauwernood met 6-4 winnen bij Breda 2. ring werd het 15-9 voor ZVH. In de volgende set wist ZVH onder aanvoering van Brecht Rodenburg, zijn kracht te tonen. Pas bij 9-0 kon Deltalloyd een puntje scoren, maar dat werd dan ook de enige. Met een over duidelijke 15-1 setwinst maakte ZVH na 1 uur de wedstrijd uit. Voor de ZVH heren staat zaterdag de wedstrijd tegen VC Kuipers/Zwolle op het programma (aanvang 19.00 uur). Dit kan weer een lastige wedstrijd wor den. In de hel van Zwolle zitten zo’n 1500 man publiek, die achter hun ploeg staan, zodat het voor ZVH zaak is om het hoofd koel te houden. competitie doen ruim 20 doublettes mee. Ook is begonnen met de voorbereiding van de nationale competitie. Enkele teams nemen nog deel aan de winter competitie in de overdekte boule-ac- commodatie in Leidschendam. Ook wordt deelgenomen aan diverse mane- getoumooien. sen: overdag: Massa Sport, Nesse 40-44 en DeKa Sportprijzen, leplaan 51. ’s Avonds en gedurende het gehele week end in het clubgebouw van Waddinx- veen-voetbal. De finale van de Penalty-Bokaal wordt om ongeveer 17.00 uur gehouden. Scheidsrechter zal zijn uit het betaalde voetbal Rob Overkleeft. Voor het kee- perskamp zijn momenteel ruim 20 aan meldingen gedaan. Voor inlichtingen tel. 01828-15207. weg en met succes, want via Wim Leb- bing werd het uit een ’’opgelegde” kans 6-0. Na 7-0 en 8-0 via Jaco Wineke en op nieuw Yvonne Visser gelukte het Poor- tugaal van afstand een toch wel ver diende tegentreffer te scoren. Toch be tekende deze tegentreffer geenszins dat Korbis het al te gemakkelijk op nam. Integendeel, met vaak goed positiespel - vooral onder de korf - slaagde de ploeg er in de druk op de ketel te hou den, En met resultaat want Wim Leb- bing gelukte het fraai om 9-1 te laten aantekenen. De strijd was toen in feite allang beslist; toch tekende voor een spectaculaire slotfase nog Frits Visser en Dieter Slootweg met schitterende afstandschoten (11-2). Door deze zege staat de ploeg van Gijs v.d. Brink nu op een goede tweede klassering; welke recht geeft op promo tie naar het District. Een voor Korbis duidelijk te halen doel, gelet op de kracht van dit achttal. Zaterdagavond volgt de zeer belang rijke thuiswedstrijd in de Sniep, tegen mede kansheblifer Spirit. Aanvang van deze wedstrijd is bepaald om 20.15 uur. Het tweede herenteam van ZVH had als één van de weinigen een competitie wedstrijd te spelen. De tegenstander was het sterke Nokia/VTC uit Woer den, een team waarin oud-eredivisie- spelers acteren. Bij Nokia spelen Anton Ruiter, Hans Krieger en Andre Moons en deze vor men een hecht trio, die de wedstrijd ge heel naar zich toe konden trekken. ZVH 2 wist telkens in de beginfases van de sets goed partij te geven, maar door een overmacht aan aanvalskracht zorgde Nokia voor afstand. Daar de pass bij ZVH beneden het ni veau lag, konden de Zevenhuizense spelers hun eigen aanval niet goed af maken. Via de setstanden 9-15,5-15 en 9-15 ging Nokia met de volle winst strij ken. veensen een riant uitzicht houden op het kampioenschap en promotie naar de eerste klas district. Periodenstan den: 0-0,3-0, 6-2, 8-2. Doelpuntenmaaksters: Marion van Hooft 4x, Annet Huisman-van der Zij den 3x en Corinne van der Meer-Ou- dijk lx. WADDINXVEEN - Zaterdagavond in de sporthal ”de Sniep” liet Kor- bis-korfbal er geen twijfel over bestaan wie in de korfbalwedstrijd tegen Poortugaal aan het langste eind zou gaan trekken. Met ruime cijfers (11- 2) werd opponent Poortugaal teruggewezen. Een vrij gemakkelijke overwinning, hoewel in de beginfase het wedstrij dritme nog wat op gang moest komen, omdat Korbis haar laatste wedstrijd en kele weken daarvoor had gespeeld. Maar na zo’n ^minuten spelen ging het weer als vanouds. Middels een straf- worp wist Pieter Slootweg als eerste de score te openen. Deze treffer bete kende voor deze speler de eerste uit een serie van vier gescoorde doelpun ten. Toen na 12 minuten het 2-0 werd kwam Korbis qua spel echt goed los, want bin nen enkele minuten was het vlot 4-0 door onder andere een fraaie treffer van Yvonne Visser; een speelster altijd wel goed voor één of meerdere doel punten. Toch bleef Poortugaal het sportief pro beren en uit enkele enthousiast opge zette aanvallen kwamen er toen wel en kele kansen. Echter vooralsnog bleef de korf op slot; wat niet gezegd kon worden voor Korbis dat uit goed aan- valspel nog voor rust de stand op 5-0 wist te brengen. In feite was de wedstrijd gelopen maar ook in de tweede speelhelft ging Korbis onverdroten voort op de ingeslagen Zaterdag ging de top van de eerste klasse waterpolo dames met elkaar in de slag. De Gouwe (nummer 1) speelde uit tegen De Zijl/LGB (nummer 4) en Merwede (nummer 2) moest uit tegen Damixa/Ravijn (3). De Zijl/LGB en Damixa/Ravijn speelden in feite voor de laatste kans op promotie. Het Ra vijn slaagde daar in door Merwede te verslaan met 11-9. De Gouwedames, die zelf in Leiden met 6-3 van De Zijl? LGB wonnen, vergrootten daardoor de marge met beide teams tot 4 punten. Door dit prima resultaat komt de pro motie naar de hoofdklasse wel heel na bij. De Gouwe kon door ziekte en blessu res van Karen Beukema, Riet Boere- Verweij en Diana van der Zijden niet op volle sterkte aantreden. Gezien de wat mindere resultaten in de laatste competitiewedstrijden, was het de da mes van De Zijl/LGB er alles aan gele gen om het De Gouwe flink lastig te maken,. Dit leek in de eerste periode ook aardig te lukken. Via tweemaal een doelpunt van Margareth Duk-van Veen uit een man-meer kwam De Zijl op een 2-0 voorsprong. Astrid van Ge len brak echter de ban en verraste Elise Kortekaas met een strak schot (1-2). In de tweede periode werd de basis ge legd voor de overwinning van het team van trainer/coach Wim groen. De Gouwe vond een antwoord op de sterke zone-verdediging van De Zijl. Via twee lepe boogballetjes scoorde Wendy de Frankrijker 2-2 en 2-3 en even later kon Wendy zelfs 2-4 laten aantekenen via een intikbal uit een prima pass van Mirjam Overdam. Ge durende deze periode lieten de Leidse dames zich ook niet onbetuigd. Echter de vele man-meer situaties voor het team van Crik Parrel werden door uit stekend keeperswerk van Marloes Boereboom teniet gedaan. Tot slot van dit partje bracht Gillian van den Berg uit een midvoor-situatie de stand op 2- 5. Hierdoor was het noodzakelijk, dat in valler speler/coach Eef Overdam een beroep moest doen op een aantal jeugdspelers. Hierdoor was De Gouwe niet opgewassen tegen het fysieke ge weld van Het Y. De periodestanden waren als volgt: Jaco van tol 3x, Ed den Boon 2x, Jaco de Jong en Wilfred Bontje lx. Zater dag speelt heren 1 thuis tegen koploper ZPB/Profus in Gouwebad ”De Sniep”. Aanvang 19.45 uur. Het tweede herenteam speelde ook geen al te beste wedstrijd. Met veel moeite werd het laag geklasseerde Brede 2 in de gelijknamige stad op een 6-4 nederlaag getrakteerd. Ook hier lag de afwezigheid van een aantal basisspe lers ten grondslag aan de nipte winst. WADDINXVEEN - Een prima weekend voor de dames van De Gouwe. Dames 1 maakte in Leiden definitief een einde aan de kansen van De Zijl/ LGB. In zwembad De Zijl werden de Leidse dames met 6-3 verslagen. Dames 2 deed eveneens goede zaken door thuisJZPB/Profus 3 te verslaan met 8-2. WADDINXVEEN - De provincie Zuid-Holland stemde in met de vol gende Waddinxveense besluiten: - Aanvullend krediet investeringskos ten aanleg totale omleidingsweg Brug weg. - Onttrekking aan reserve aanloopef- fecten ouderenwerk voor nadere be- voorschotting subsidie Stichting dienst- verleningscentrum Waddinxveen. WADDINXVEEN - Joop Hiele, doelman van SVV en reserve bij het Ne derlands elftal en ex-Feyenoord, is op vrijdag 5 april te gast op het mini- keeperskamp dat door de voetbalvereniging Waddinxveen in samenwer- Eerst zal hij penalties proberen te stop pen in de finale van de Penalty-Bokaal welke op deze dag tijdens het keepers- kamp wordt gehouden. In totaal zullen 33 finalisten hun capaciteiten kunnen laten zien. Vervolgens zal Joop een kort praatje houden in het clubgebouw en tot slot zal hij de prijzen uitreiken die gewon nen zijn tijdens de Penalty-Bokaal en ook door de deelnemers tijdens de kee pers pelvormen. De Penalty-Bokaal is een nieuw initia tief van Waddinxveen-voetbal. Er is een open inschrijving voor alle jeug dige sporters uit Waddinxveen in de leeftijd van 8 tot 18 jaar. In het begin van de middag, tussen 14.00 en 16.00 uur, zullen eerst de voorronden worden afgewerkt op kee pers die deelnemen aan het keepers- kamp. Van elke leeftijd zullen de beste drie uitkomen in de finale en zij mogen drie penalties op Joop Hiele nemen. De gene die de meeste doelpunten maakt, inclusief de voorronden waarin met vijf strafschoppen neemt, ontvangt de Pe nalty-Bokaal welke geschonken wordt door Massa Sport. De kosten om hieraan deel te mogen nemen bedragen 2,50 per persoon, alle deelnemers ontvangen een kleine herinnering. Voor de Penalty-Bokaal moet men zich inschrijven; een formulier kan men tot 15 maart afhalen op de volgende adres- WADDINXVEEN - De twee laatst ge speelde wedstrijden van Excelsiors tweede damteam in de competitie van de Dambond Midden-Holland zijn beide in nederlagen geëindigd. In en tegen het toch wel sterke Bos koop moest een 12-4 nederlaag worden geaccepteerd. Aan Waddinxveense zijde werden remises bevochten door Tijmen den Ouden, Gerrit Heeren, Bertus van Eijk en Dirk Heeren II. De andere 4 partijen gingen verloren. Op donderdag 14 februari werd in ei gen huis enigszins jammerlijk verloren van KDV uit krimpen aan den IJssel met 7-9. De Waddinxveners startten met een reglementaire 2-0 voorsprong, daar de tegenstanders slechts met 7 man opkwamen. Tegenover deze ’’winst” stonden verliespartijen van Gerrit Heeren en Cor Stolker. De ove rige wedstrijden eindigden onbeslist. Tijmen den Ouden stond wel iets beter dan zijn tegenspeler, doch het bleek niet voldoende om er volle winst uit te slepen. Ruud van Dijk was in het middenspel op schijfwinst gekomen. Dat voor sprong van een schijf niet altijd winst is, bleek weer eens. Zijn tegenstander for ceerde in het eindspel een puntende- ling. De tegenstander van Kees Blonk voerde een combinatie met damdoor- braak uit. Toen resteerde ook voor Kees een gelijkwaardige doorbraak en na enkele zetten werden de punten ge deeld. De remise van Dirk Heeren II was ge heel overeenkomstig het partij verloop. Jan de Heer was de vijfde speler van Excelsior, die remise liet aantekenen. Een toch wel knappe prestatie, immers in het middenspel leed Jan schijfver- lies. Hij wist niet van opgeven en speelde vervolgens goed positioneel spel. Ten koste van een tweede schijf for ceerde Jan de Heer doprbraak en kwam als eerste van beide spelers op dam. Vrij kort hierna kon hij zijn punt laten aantekenen. 9.00 uur: Deelnemers aanwezig. 9.15 uur: Opening tweede dag. 9.45 uur: Veldtraining met onder an dere keeperspel vormen. 12.00 uur: Lunch verzorgd door Wad dinxveen-voetbal 13.00 uur: Aankomst deelnemers Pe nalty-Bokaal. 14.00 uur: Voorronden Penalty-Bokaal op de keepers die deelnemen aan het keeperskamp. 17.00 uur: Finale Penalty-Bokaal met als gastkeeper Joop Hiele van SVV en het Nederlands elftal. 18.00 uur: Praatje met Joop Hiele en gelegenheid tot vragen stellen en uitrei king van de prijzen van zowel de Pe nalty-Bokaal alsmede de Keeperspel- vormen. 19.00 uur: Afloop. WADDINXVEEN - Er wordt woens dagavond 20 februari vanaf 19.00 uur weer gesjoeld in het gebouw van de schuttersvereniging Waddinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan. De uitslagen van de laatst gehouden sjoelavondzijn: Klasse A: 1. Wim Valenkamp (1420 pnt), klasse B: 1. Teus Visser (1355 pnt), klasse C: 1. Dries v.d. Laan (1221 pnt), klasse D: 1. Olaf Vink (1155 pnt) en klasse E:+l. Wilma Sleeuwenhoek (1034 pnt). Gedurende de derde en vierde periode kregen de Gouwedames de opdracht zoveel .mogelijk op balbezit te spelen. Het zone-spel van de De Zijl/LGB speelde De Gouwe daarbij indirect in de kaart. Met de snelheid van de Wad- dinxveensen, waarbij de aspiranten Sandra Berckenkamp en Marion van Hooft er nog een schepje bovenop de den, werken alle dreigende uitvallen teniet gedaan. Halverwege de derde periode werd de goed doorzettende Astrid Coene geblokkeerd, hetgeen een viermeter- worp opleverde, die door Gillian van den Berg werd verzil verd (2-6). In de laatste periode kon Douce van Beukering de eindstand op 3-6 bepalen. Door dit resultaat is de stand in de eerste klasse als volgt: De Gouwe (13-25), Merwede (13-21), Da mixa/Ravijn (12-19), De Zijl (13-16). Zaterdag speelt dames 1 thuis tegen Daw Sportline uit Alkmaar in Gouwe bad ”De Sniep”. Aanvang 18.45 uur. Het tweede damesteam van De Gouwe won thuis in zwembad ”De Sniep”, achteraf vrij gemakkelijk, met 8-2 van het op de derde plaats staande ZPB/ Profus 3. Door dit resultaat blijven de Waddinx- ZEVENHUIZEN - De Zevenhuizense volleybalheren van Rentokil-ZVH hebben zich goed hersteld van de dreun die het tegen Normis/Orion heeft moe ten incasseren. Moeiteloos zette het dit weekeinde Deltalloyd/AMVJ met 3-0 aan de kant (15-7, 15-9, 15-1). Door een volkomen off-day van de Amstel- veners werd dat herstel weliswaar in de hand gewerkt. Doch met het oog op wat de afgelopen week in de gelederen van de landskam pioen zou zijn gepasseerd, was het toch wel wat verbazend. Jan Clardey had in de media gerept over moeilijkheden bij ZVH gesproken en dat zorgde in de voorbije dagen voor de nodige commo tie. ’’Niks moeilijkheden”, aldus ZVH’s coach Toon van de Burgt. ’’Allicht, na een onverwachte nederlaag als vorige week tegen Orion is er natuurlijk wat te praten. Maar dat lijkt mij normaal en ik denk niet dat er aan ons spel van van avond iets van die moeilijkheden was te bespeuren”. Dat kon niemand hem tegenspreken. De anders zo doodkalme manager Harry de Haas had op een voor hem nog aggressieve manier, voorbijgaande aan de competentie van trainer Ad van de Velde, aan de AMVJ-spelers duide lijk gemaakt dat ”ze er niet waren”. Omdat hij dat tijdens de wedstrijd en staande had gedaan, kreeg hij van de scheidsrechter de gele kaart. ”Als ik was blijven zitten was er niks aan de hand geweest. Maar staande mag dat niet. Lullig”, mokte De Haas. Hij had wat betreft de kritiek op zijn spelers wel gelijk. Die bakten er hele maal niets van. Slechts in de tweede set, nadat de eerste met 15-7 was verlo ren, deden de Amstelveners een beetje mee. Nadat een 5-2 voorsprong uit han den was gegeven, kon men tot 8-8 naast ZVH blijven. Het werd 15-9, waarna in de derde set de ineenstorting volgde. ZVHmet in de basis Laurens Clardeij Ronald Kooijman, Don Verdonck, Edger Tinkhof, Arthur Vennik en Brecht Rodenburg, kende een flit sende start. Vanaf het begin hield ZVH door een moeilijke service de Amstel veners onder druk, waardoor het hechte Zevenhuizense blok keer op keer kon scoren. Deze eerste set ging met 15-7 over in handen van ZVH. In de tweede set leek het een echte wedstrijd te worden, Deltalloyd wist via Peter Comproe goed te scoren en liep uit naar een 4-7 voorsprong. Maar ZVH bleef rustig en wist de draad weer op te pakken en nam langzaam maar zeker het heft weer in handen. Via de sterke aanval en de potdichte blokke- De vijf wedstrijden van de onderlinge competitie eindigden alle gelijk. Zon-, der zelf te spelen, is clubkampioen Dick Dibbets alleen aan de leiding ge komen. Daarbij werd hij enigszins geholpen door Cor Barelds, die remiseerde tegen de als derde geplaatste Jaap van der Eist, waardoor Cor op de tweede plaats terecht kwam. In een Woldouby-ach- tige stelling kwamen Gerrit van der Zij den en Piet van Es remise overeen. Adrianus Crone en Jan Both lieten fraai spel zien. De diverse dreigingen van Jan werden door zijn tegenstander goed weerlegd. Adriaan Zwaneburg speelde sterk te gen Teun Twigt en behaalde een fraaie remise. In deze partij kon Twigt dank- zij het goed compact spel van Zwanen burg niet echt in zijn spel komen. De laatste wedstrijd in de onderlinge competitie werd gespeeld door Fred van Beek en Adriaan Blom. In deze partij toonde Fred zijn goede theoreti sche kennis, waarbij Blom alle registers moest opentrekken om bij te blijven. WADDINXVEEN - Het slechte weer kon zaterdag bijna 100 schaakliefheb- bers uit Waddinxveen en verre omge ving niet weerhouden het Anne Frank- centrum in Waddinxveen op te zoeken. De schaakvereniging WSV organi seerde daar voor de 37e maal het jaar lijkse drie-ronden-tournooi. Onder leiding van voorzitter G. Toren beek en met de hulp van vele leden werd om ’s morgens 8.00 uur de tour- nooizaal in gereedheid gebracht. De eerste deelnemers arriveerden om 9.00 uur en na ruim een uur kon de officiële indeling naar speelsterkte vastgesteld worden; 24 groepen van vier spelers. De heer R. Dijk, secretaris van de Rot terdamse Schaakbond, gaf na een wel komstwoord het startsein aan de deel nemers uit de schaakregio’s Rotter dam. Gouda, Leiden, Den Haag, er kwamen zelfs spelers uit Doetinchem, Amsterdam, Ede en Utrecht. Om 17.30 uur kon het schaakplezier worden afgesloten met de prijsuitrei king. Winnaar in groep 1, en daarmee tournooiwinnaar, werd met 2,5 pnt de in de eerste klas KNSB spelende E. Karstan uit Gouda, na een spannende strijd met G. van Ommeren uit Moer- kapelle, die tweede werd met 1,5 pnt. De tweede groep bestond ook uit KNSB-spelers. M. Engelberts uit Rot terdam werd eerste met 2,5 pnt en op de tweede plaats kwam M. Leurs uit Doetinchem met 1,5 pnt. Van de 24 deelnemers van de organise rende vereniging behaalden er 7 een eerste plaats. Oud-voorzitter A. Ver sluis als eerste met de maximale score van 3 punten in groep 20. De anderen waren H. van Woudenberg (gr. 5), J. Muit (gr. 15), Th. Goor (gr. 17), J. van Sandijk (gr. 22), W. Goor (gr. 23) en oud-lid W. van Grieken (gr. 14). Van Woudenberg behaalde met zijn aanval lend spel het mooiste resultaat in de sterke groep 5. De 10 huisschakers lieten zich ook niet onbetuigd. Er werden eerste plaatsen behaald door A. Ruygrok (gr. 24). M. Schrap (gr. 25) en R. Bossard (gr. 26). Tweede plaatsen werden verdiend door J. Winkelman (gr. 20), C. Be- logne (gr. 25) en C. van Opzeeland (gr. 26). Kappert, Betsy Stuut en Nel de Lange (Foto: Jeu de boulesvereniging Waddinxveen). WADDINXVEEN - Wie nog dacht dat jeu de boules een zomersport is, komt met deze foto bedrogen uit. Enkele le den van de jeu de boulesvereniging Waddinxveen gingen er zelfs het ijs voor op. De sloot naast het jeu de boulesterrein aan de Alberdingk Thijmlaan veran derde in een jeu de boulesbaan. De WADDINXVEEN - In de 21e ronde van de interne competitie van de Wad dinxveense Schaakvereniging verste vigde Hennink zijn koppositie door winst op Van Woudenberg. In een Konings-Indische partij met te gengestelde rochade speelde Hennink met wit een directe aanval op de Ko- nings-vleugeldie iets eerder doorsloeg dan de aanval van zwart op de dame- vleugel. Philipse speelde met wit tegen Kardol. Kardol kwam in het middenspel een kwaliteit voor, waarvoor Philipse wei nig compensatie kreeg. Toen de zwarte stukken een enorme aanval ontketen den en wit ook nog pionnen moest inle veren, gaf Phifipse de ongelijke strijd op. Smitskamp had deze avond een mak kie. V.d. Hoek speelde met wit op de derde zet een erg onbezonnen zet, die rechtstreeks naar verlies leidde. Bese- mer-Van Oort was een boeiende partij Zwart ging vanaf het begin in de aan val, maar wit kon iedere keer zijn Ko- ning veilig stellen. Na afruil en vereen voudiging plaatste Besemer plots een loperoffer op h7 wat fataal bleek te zijn voor Van Oort. Van Oosten-V.d. Starre maakte er een rustige Franse partij van, totdat zwart in het middenspel een paard offerde te gen 2 pionnen. Dit leverde zo sterk spel op voor V.d. Starre, dat Van Oosten ver in het eindspel het onderspit moest delven. Stam probeerde met zijn Schotse ope ning met weer heel snel spel Brobbel te overbluffen. Dit lukte niet door su bliem verdedigingsspel van zwart, zo dat er een gelijkspel ontstond. Brobbel verslapte enigszins en dat moet je nu juist niet doen tegen Stam; een familie- schaak zag hij over het hoofd en Stam trok toch aan het langste eind. De Niet had zijn vakantie goed ge bruikt. Met zwart zette hij een gedegen partij op tegen Smit, die na wederzijdse valstrikken uiteindelijk resulteerde in een bevredigende remise. Er waren nog drie remises tussen Muit- Claassen, W. Goor-Wiersma en Prins van Kleef. D. van Offeren en D.J. van Offeren winnen met wit van resp. To renbeek en Verwaal. Met zwart won Reus van H. van Offeren. Na twaalf uur moesten de volgende partijen wor den afgebroken: Ellers-Th. Goor, Al- blas-de Bock, Brinkhorst-Stouten en Van Sandijk-Littooy. De top-tien bestaat nu uit: Hennink (1475), Philipse (1293), Jansen (1216), Claassen (1160), De Niet (1140), Kar dol (1098), Ritter (1097), v.d. Born (1084), Van Woudenberg (1024) en Muit (983). t' I

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 23