GEMEENTE WADDINXVEEN Rabobank O Sociale vernieuwing ook in Waddinxveen Hond gered van het ijs op de Gouwe IRTW-RADI01 Gemeentebestuur verstuurt brief voor suggesties Verkoopexpo schilderijen Vergadering van het CDA PvdA vergadert EN HYPOTHEEK COLLECTEVERGUNNING SPREEKUREN HINDERWET SIERVISHANDEL VERLOOP WET OP DE STADS EN DORPSVERNIEUWING NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES AFSCHEID VAN DE HEER S.H. KAPTEIN VERGADERINGEN Criteria TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN erloop Speciaalzaak voor ZEE EN ZOET WATERAQUARIA VEEL KEUS IN: VISSEN (OOK CICLIDEN) PLANTEN EN TOEBEHOREN. AQUARIUM WATER WORDT GRATIS GETEST. Noordeinde 351 - Boskoop - Tel. 01 727 -1 5569 MAANDAGMORGEN EN WOENSDAGMORGEN GESLOTEN. VRIJDAGAVOND KOOPAVOND. 01820-15767 01727-14044 01828-17613 01820-28011 Rabobank verlaagt rente van tophypotheken GEMEENTEGARANTIE 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 W ■O* Pagina 3 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 20 februari 1991 r 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 VRIJDAG 22 FEBRUARI 1991 ZATERDAG 23 FEBRUARI 1991 ZONDAG 24 FEBRUARI 1991 20.00-21.00 uur - Khabar oua Nagham. Presentatie: Hamid Meskine. grond ten behoeve van bouw multifunctionele horeca-accommo- datie. - Voorstel tot vaststelling van een aantal begrotingswijzigingen. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Buiten kan tooruren in overleg met de gemeentesecretaris. Burgemeester en wethouders kunnen steun toekennen voor zover genoemde financiële middelen toereikend zijn. Aanvragen die worden ingediend nadat het fonds is uitgeput, zullen overeenkomstig het bepaalde in de subsidieverordening worden af gewezen. De indiener van de om vermelde reden afgewezen aan vraag kan in een volgend jaar opnieuw een dergelijke aanvraag in dienen. Aanvragen om steun worden in volgorde van binnenkomst afgehandeld. Aan aanvragen die voor een tweede keer zijn inge diend, kan echter een extra prioriteit worden toegekend. WADDINXVEEN- Ook in Waddinxveen zal aan de sociale vernieuwing volop aandacht worden besteed. Het gemeentebestuur, dat daarvoor een visie en plannen aan het ontwikkelen is, heeft daarover een uitgebreide brief gestuurd aan allerlei plaatselijke organisaties en instellingen met het verzoek om veel suggesties en ideeën. zijn om op de onderstaande aanvragen om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten of in werking hebben positief te be schikken onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van ge vaar, schade of hinder voor de omgeving: De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf 21 februari tot 8 maart 1991 ter in- zage bij de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, afd. Ruimte en Bouw in het gemeentehuis, alhier, elke werkdag vanaf 8.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren. Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) ideeën die leven ten aanzien van de so ciale vernieuwing bij instellingen te Waddinxveen is daartoe een eerste ver eiste. "Daarom verzoeken wij u uw visie, suggesties en wensen ten aanzien van de sociale vernieuwing aan ons kenbaar te maken. Wij vragen u bovenal om concrete voorstellen die projectmatig kunnen worden uitgevoerd, omdat op die manier de effectiviteit van de inzet beïnvloedbaar en controleerbaar is. Het accent willen wij sterk leggen op de kracht van het lokale initiatief: de be handeling van de zaken door de "ken ners” dicht bij huis in plaats van door ’’deskundigen” op grotere afstand”, al dus B. en W. in hun brief aan de organi saties en instellingen. In de periode van 25 februari t/m 9 maart 1991 zal er gecollecteerd worden door het Leger des Heils. Het collecteren dient te geschieden in verzegelde collectebussen waarop duidelijk de naam en/of het doel van de collecterende in stelling staat vermeld. De collectanten dienen te zijn voorzien van een legitimatiebewijs. De opbrengst van de collecte zal ter kennis van het gemeentebe stuur worden gebracht. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak met de secre taresse. 14433 14433 Milieudienst Midden-Holland, nrs. 9141/90 (A), 9891/90 (B) en 10024/90 (C). Besluit als bedoeld in artikel 1.2 van de subsidieverordening stads en dorpsvernieuwing. In het gemeentehuis is een brochurewand in gebruik bij de balie van de sectie Burgerzaken van de afdeling Algemene Zaken. In de wand is een groot assortiment folders en brochures over uit eenlopende onderwerpen aanwezig. Een publikatie van de Rabobanken Waddinxveen en Boskoop Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat de raad in zijn vergadering van 25 april 1990 heeft besloten: a. uit de voor 1991 te verkrijgen bijdrage uit het provinciaal stads vernieuwingsfonds 7.000,- voor steunverlening in het belang van de stadsvernieuwing beschikbaar te stellen voor verbetering van door de eigenaar bewoonde woningen. Daarnaast is nog 43.000,- beschikbaar in het betreffende fonds, zodat in totaal 50.000,- hiervoor beschikbaar is; b. voor de bewoners van huurwoningen, het bedrijfsleven en de sociale en culturele instellingen geen bedragen in het belang van de stadsvernieuwing beschikbaar te stellen. Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer bgg- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Nieuwe folders zijn: - ’’Zelf uw aangiftebiljet invullen"; een brochure van de belasting dienst; - "Samen werken, samen voor de kinderen zorgen”; een brochure van het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid over de Wet Ouderschapsverlof; - "Laat de toekomst niet vervliegen”; een brochure van het Minis terie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordeningen Milieube heer over vluchtige organische stoffen. hebben gered. En dat lukte. De hond is eigendom van de familie G.S. Alarcón Larios, die kortgeleden van de Vondelwijk naar de Alpherwetering is verhuisd. Hun "Rakker” moest nog aan de nieuwe woonomgeving wennen, liep alleen op de Zuidkade, schrok van een passe rende auto en dook pardoes de Gouwe in. Ter inzagelegging ontwerp-beschikkingen Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens Met ingang van I maart 1991 zal de heerS.H. Kaptein, medewerker bij de sectie Onderhoud Algemeen van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, de gemeentedienst verlaten vanwege het ge bruikmaken van de regeling vrijwillig vervroegd uittreden. Vanwege dit feit zal in besloten kring op donderdag 28 februari 1991 van de heer en mevrouw Kaptein afscheid worden genomen. WADDINXVEEN - Donderdagavond 21 februari om kwart voor acht houdt het CDA-Waddinxveen in Het Tref punt een algemene ledenvergadering. Op deze avond kunnen de leden een nieuwe voorzitter kiezen in de persoon van W.F. de Boer (Papaverveld) - als opvolger van mevrouw T, van Houtcn- Wijma - en zullen spreken ÖDA- Tweede-Kamerlid drs. Mechtild O.Th.M. de Jong en Zuidhollands CDA-statenlid Willem Waterreus. Rakker” van de familie G.S. Alarcón Larios bij de heer A. Koren met zijn echtgenote. Hij en A. Boonstoppel wisten het dier veilig uit de ijsrijke Gouwe op de Zuidkade te krijgen. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Een hond op het L Elk heel uur nieuwsberichten. Daardoor krijgt de gemeente de be schikking over een wat vrijer te beste den maar helaas toch beperktbudget Een eigen invulling wordt beter moge lijk, de zogenoemde "zorg op maat”. De oplossing van problemen moet im mers zo dicht mogelijk bij de proble men zelf worden gevonden. Door de gemeente Waddinxveen is een ambtelijke projectgroep sociale ver nieuwing in het leven geroepen, die zich onder meer richt op de activiteiten ten behoeve van banenpools en jeugd- werkgarantieplaatsen. Hierdoor kan tevens een bijdrage worden geleverd aaneen veilige en goede woon- en leef omgeving. Ook is bijvoorbeeld in samenwerking met het Arbeidsbureau een voorstel geproduceerd om te komen tot ge meentelijke arbeidsbemiddeling. De essentie hiervan is het leggen van een relatie tussen de langdurig werklozen in Waddinxveen en de vervulling van arbeidsplaatsen in de regio. De projectgroep coördineert en selec teert de voorstellen die in het kader van de sociale vernieuwing worden gedaan, waarna deze zo mogelijk door het col lege en de gemeenteraad worden ge fiatteerd. Een inventarisatie van de Wanneer gemeentegarantie? Om voor gemeentegarantie in aanmerking te komen, moet men aan een aan tal voorwaarden voldoen. Zo mag het huis niet meer dan 250.000,- kosten. Sinds kort geldt dit maximum zowel voor de aankoop van bestaande als nieuwbouwwoningen én in geheel Nederland. De hoogte van het bedrag waarvoor gemeentegarantie wordt gegeven is tevens afhankelijk van de hoogte van het inkomen. De gemeente en de bank kunnen precies vertellen aan welke regels men moet voldoen om aanspraak op gemeentegarantie te kunnen maken. WADDINXVEEN - De PvdA-Wad- dinxveen houdt dinsdagavond 26 fe bruari om acht uur in De Bonkelaar aan de Beukenhof een openbare leden bijeenkomst. Op deze bijeenkomst staat de Sociale Vernieuwing in Waddinxveen centraal. Door het afsluiten van een convenant met het rijk heeft het gemeentebestuur de inspanningsverplichting op zich ge nomen om op dit terrein een bijdrage te leveren. Allerlei organisaties is om een visie, suggesties en wensen gevraagd. Ook komen op de PvdA-bijeenkomst fractiezaken en een rondegesprek met als thema de Golfoorlog ter sprake. De agendastukken liggen in de beide gemeentehuizen voor een ieder ter inzage. Voor aanvang van de vergadering bestaat de mo gelijkheid gebruik te maken van het spreekrecht. Diegenen die daarvan gebruik willen maken, kunnen dit uiterlijk op de dag van de vergadering vóór 12.00 uur, doorgeven aan de secretaris van het schap (telefoon 01828-14433). 14.00-18.00 uur - RTW-Totaal. Presen tatie: André de Knoop en Joke Hoge- weg. 18.00-24.00 uur - Hitfront. Presentatie: Gert Voogd, Diederick Huizinga en Peter Teunisse. gevaarlijke ijs van de Gouwe. Dat za gen vorige week donderdagmiddag een paar Waddinxveners, onder wie de heer A. Koren van de Zuidkade. Hij en A. Boonstoppel aarzelden geen moment om het 25 kilogram zware 11- jarige dier uit zijn benarde positie te bevrijden. Het beest was daartoe aller minst zelf in staat en zou het tussen de ijsschotsen en in het koude water niet De gecombineerde vergadering van de commissie voor Openbare Werken en Verkeer en de commissie voor de Financiën die is aangekondigd voor woensdag 20 februari 1991, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis, gaat niet door. Commissie Sociaal Cultureel Werk en Kunstzinnige Vorming op donderdag 21 februari 1991, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Gemeenteraad op woensdag 27 februari 1991, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Voorste] tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de ge deeltelijke reconstructie van het riool aan de Staringlaan. - Voorstel tot eerste wijziging van de Algemene Subsidieverorde ning Waddinxveen 1990. - Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet ten behoeve van de voorbereiding van projecten op basis van het verkeerscir culatieplan. - Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet ten behoeve van de inrichting van een deel van de Dorpstraat tot winkelerf. - Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet ten behoeve van het voeren van door de Werkgroep Verkeersveiligheid voor gestelde projecten. - Voorstel met betrekking tot realisering centrumbeleid. - Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet ten behoeve van de aanstelling van een gemeentelijke arbeidsbemiddelaar. - Voorstel tot benoeming van een plaatsvervangend lid van de Commissie van Bestuur voor de Samenwerkingsschool voor Havo/Atheneum te Waddinxveen. - Voorstel tot aankoop van grond ten behoeve van Coenecoop II. - Voorstel tot verkoop van en verlening van optie op een perceel MOERKAPELLE - In het sport-, party- en kegelcentrum Op Moer in Moerkapelle wordt komende zaterdag 23 februari van 10.00-17.00 uur een verkooptentoonstelling van schilde rijen gehouden. Daar zijn meer dan 250 olieverfschilderijen van een groep Nederlandse en buitenlandse kunste naars te zien. Deze schilders hebben zich aaneenge sloten bij een internationaal collectief om zo meer aandacht voor en aftrek van hun werk te verkrijgen en daardoor beter in hun levensonderhoud te kun nen voorzien. De stijl van de tentoon gestelde werken is zowel klassiek als modern. Zo zijn er veel landschappen, stillevens en zeegezichten in aanspre kende kleuren. Enkele werken in mo derne stijl ontbreken evenmin. De verkooptentoonstelling in Moerka pelle is een initiatief van kunstgalerie Antartica uit Haarlem. A. de heer C. Verkade ten behoeve van een meubelfabriek op het perceel Noordkade 74A; B. de firma B.C. en R.L.M. Blonk ten behoeve van een tuinbouw bedrijf (boomkwekerij) op het perceel Bloemendaalseweg7A; C. de Stichting Samenwerkingsverband Praktijkopleiding Bouw ten behoeve van een praktijkgebouw opleiding bouw inclusief machinale houtbewerking op het perceel Maarten Schouten straat 6. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikkingen kunnen tot 8 maart 1991 schriftelijk hij hun college worden ingediend door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling be zwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijs niet (tijdig) in staat zijn geweest. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. De criteria waaraan de sociale vernieu wingsprojecten moeten voldoen heb ben zij vooralsnog bewust globaal ge houden om initiatieven niet in een al te stringente regelgeving te verstikken: De projecten moeten zich richten op het wegnemen van achterstanden op het gebied van werk, scholing, wonen en maatschappelijke participatie. Prioriteit wordt gelegd bij die projec ten die een bijdrage leveren aan het op lossen van de problemen die in de ge meente Waddinxveen aan de orde zijn. Dit kunnen projecten zijn op het ge bied van: - het toegankelijk maken van de ar beidsmarkt voor langdurig werklozen; - het scholen van werkzoekenden, zo dat aansluiting wordt gevonden op de arbeidsmarkt; - het voorkomen dat kinderen voortij dig de schoolbanken verlaten en het verbeteren van de kwaliteit van het on derwijs; - het stimuleren van voorschoolse op vang, gericht op taalontwikkeling; - een veilige en schone woonomge ving; - het verbeteren of aanvullen van de zorg voor ouderen en hulpbehoeven den; - projecten die zich richten op een spe cifieke doelgroep, zoals allochtonen, vrouwen, gehandicapten en jongeren. Maatwerk-projecten die mensen persoonlijk aanspreken en motiveren zelf aan de oplossing mee te werken, hebben de voorkeur. De projecten moeten een duidelijke meerwaarde hebben ten opzichte van bestaande projecten. Indien mogelijk zal daarbij ook gebruik moeten worden gemaakt van de bestaande infrastruc tuur. De projecten moeten zo mogelijk worden beschreven in termen van te le veren effect (outputnormen) en daarop na afloop zijn te beoordelen. Er zijn echter ook mensen die niet voor gemeentegarantie in aanmerking ko men. Bijvoorbeeld omdat de aankoopprijs van de woning te hoog is. In verge lijking met mensen die wel gemeentegarantie krijgen, moeten zij vaak een wat hogere rente betalen. Dat is logisch omdat de bank bij deze hypotheken meer risico loopt. De Rabobank heeft nu besloten het verschil tussen de rente voor leningen mét gemeentegarantie en hypotheken zonder gemeentegarantie iets te verkleinen. Mevrouw De Jong spreekt over het thema ’’Vrouw en inkomen”, waarbij zij de tussenbalans niet onbesproken zal laten, de heer Waterreus gaat in op de komende verkiezingen voor de pro vinciale staten. 9.45 uur - Kerkuitzending. Een uitzen ding verzorgd door de Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt. Voor de kerkdienst een kinderprogramma met bijbelver- telling. Om 10.00 uur de kerkdienst, om ongeveer 11.00 uur een muzikaal programma en van 11.40 tot 12.00 uur Poëzie en muziek. 12.00-13.00 uur - RTW-Klassiek. Pre- sentatie: Ben Evertse. En wanneer niet? Uit het voorgaande kan men afleiden dat de gemeente géén garantie verstrekt aan mensen die een huis kopen dat duurder is dan 250.000,-. Gemeente garantie is mogelijk tot maximaal het bedrag van de aankoopprijs van de wo ning. Met gemeentegarantie is dan ook geen of nauwelijks eigen geld nodig. Heeft men die garantie niet, dan zou het dus moeilijk worden een huis te ko pen, als men geen of weinig geld heeft. Want de hypotheek die een bank ver strekt is meestal niet hoger dan 75% van de waarde van het huis. Dat wil niet zeggen dat mensen die niet over voldoende eigen geld beschik ken, dat huis niet zouden kunnen kopen. De bank is namelijk in die gevallen bereid maximaal het aankoopbedrag van het huis inclusief kosten als hypo theek te verstrekken. Zo’n hypotheek heet een top- of combihypotheek, en wordt gegeven als het inkomen van de aanvrager hoog genoeg is en de woning voldoende waarde heeft. Omdat de bank bij deze hypotheken meer risico loopt vraagt zij een iets ho gere rente, de zogenaamde rente-opslag. Soms is die opslag over de gehele hy potheek, soms alleen over een bepaald gedeelte. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur De sociaal raadsvrouw: elke werkdag van 9.00-12.30 uur en donderdagavond van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. Het kopen van een huis vraagt een forse investering. Vrijwel iedereen zal voor het geld dat daarvoor nodig is naar een bank gaan en een hypotheek afsluiten. Als tegenprestatie vraagt de bank bepaalde waarborgen. Het op tijd betalen van rente en aflossing is er daar één van. Een andere is dat de waarde van het huis een soort onderpand is voor de lening die de bank verstrekt. Voor men sen die een inkomen beneden een bepaalde grens hebben, is het niet altijd eenvoudig om aan die voorwaarden te voldoen. In die gevallen kan de over heid bijspringen door het verstrekken van gemeentegarantie. De gemeente garandeert dan de bank dat de hypotheek wordt afgclost als er iets mis mocht gaan met het betalen van rente en aflossing. Voor de bank én de klant is dat een uitkomst. De bank is er zeker van dat het bedrag van de hypotheek veilig is gesteld. Zij wil dat graag belonen. Voor een hypotheek met gemeente garantie vraagt de bank dan ook minder rente dan voor een lening zonder ge meentegarantie. De Rabobank heeft recent die rente-opslag verlaagd. Voor mensen die niet voor gemeentegarantie in aanmerking komen en ook niet over voldoende ei gen geld beschikken is het aantrekkelijker geworden een huis te kopen. Uw Rabobank zal u graag alle details over de nieuwe regeling vertellen. Zij kan ook uw mogelijkheden uitgebreid berekenen en u adviseren welke looptijd en aflossingsvorm het best bij u past. Een hypotheek is per slot van rekening maatwerk. De afgelopen maanden is veel publici teit besteed aan de beleidsvoornemens die zijn gericht op "sociale vernieu- wing”. Het gemeentebestuur van Wad dinxveen wil conform het beleids-pro- gramma 1990-1994 op de sociale ver nieuwing actief inspelen. Door het afsluiten van een convenant met het rijk heeft de gemeente de in spanningsverplichting op zich genomen om op dit terrein een bijdrage te leve ren. Óp haar beurt vraagt de gemeente nu aan de betrokken organisaties om hieraan deel te nemen door middel van het aanleveren van ideeën en vooral ook projectvoorstellen. Deze medewerking is een essentieële voorwaarde voor het welslagen van de sociale vernieuwing in de gemeente Waddinxveen. Sociale vernieuwing kan worden om schreven als een samenhangend over heidsbeleid dat is gericht op het voor komen of bestrijden van maatschappe lijke achterstandssituaties voor mensen of groepen van mensen, door extra maatregelen te nemen op de terreinen arbeid, scholing, inkomen, kwaliteit van de dagelijkse leefomgeving en ver nieuwing op sociaal en cultureel ter rein. Een gezamenlijke inspanning dient daartoe te worden geleverd door het rijk, de gemeenten, de maatschappe lijke instellingen en de betrokkenen zelf. Doordat de gemeente Waddinxveen deelneemt aan het proces van sociale vernieuwing zijn verschillende speci fieke uitkeringen van het rijk aan de ge meente gebundeld tot één zogenoemde ’’brede uitkering”. 00.00-01.00 uur - Dag week, hallo weekend. Presentatie: Peter Teunisse. -programma- K --- K - Lokale omroep via de FM-band 101,1 Mhz. (in stereo). Staringlaan 2, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen, tel. 01828-10379. Recreatieraad van het recreatieschap Gouwebos op donderdag 21 februari 1991, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Voorlopige vaststelling jaarrekening 1990, alsmede jaarverslag technici en secretaris. - Voorstel inzake aanlijngebod voor honden. - Voorstel inzake grondverkoop (onder voorbehoud).

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 3