halfuurtje lopen! Kom op NIEUW SYSTEEM VAN HUISVUILINZAMELEN Hervormde scholen naar finale Waddinxveen gemeente in raadzaal Bijzondere kamermuziek Starten en werken op Tuinb o u wl e e rb e dr ij f f info Wekelijkse rubriek VERTRAAGD AFVAL-INFO Vandalisme in W’veen Café van HV weer naar Gouda Reli-blues- band in ’t Praathuis Cursussen reanimeren iwu! Q KONT I PRET a winkëe rJ j éj 51 )l .JJ 1 moo/ meegenomen De Schaapskooi BUURT WINKELS Areis Ensemble Aanbiedplaatsen Rode en gele kaarten Huisvuilregeling Dick Berghout Afvalscheiding Grofvuilregeling Programma - huurjeyser 4 jj van den broek totaalinstallateurs bv Wekelijks milieumagazine van de gemeente Waddinxveen in het Weekblad voor Waddinxveen KLEDING EN TEXTIEL APART GEBRUIKT GLAS APART GROEN AFVAL APART OUD PAPIER APART n c - SCHADEUJKE STOFFEN APART L heeft u een storing, bel tussen 9.00-10.00 u. 01727-17116 (elke werkdag) geeft tijdig bericht, indien U verhuist! de automatische - giro afschrijving - van het eerste kwartaal ’91 zal begin Maart worden af geschreven. WADDINXVEEN - In de raadzaal van het Waddinxveense gemeente huis treedt donderdagavond 7 maart om half negen het Arcis Ensemble op. In een bijzonder kamermuziekprogramma brengt het muzikale gezel schap muziek van Bruckner, Mahler en Webern ten gehore. WADDINXVEEN - De schooldamteams van de hervormde Bethel school (Heggewinde) en de hervormde Eben Haëzerschool (Jan Dorre- kenskade-Oost) gaan door naar de regionale damfinale. O Pagina 13 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 27 februari 1991 i> AFVAL een plaats in de komende finale. 2771 BC Boskoop Reijerskoop 2 Telefoon 01727-17116 Jeannelotte Herzberger en Jan Hulst (viool), Richard Wolfe en Jouke van der Leest (altviool) en Monique Bar tels (cello) vormen samen het Arcis En semble. Het ensemble wordt dit keer bijgestaan door de pianist Frans van Ruth. Jeannelotte Herzberger studeerde o.a. bij Oskar Back en is als docente ver bonden aan de conservatoria van Am sterdam en Groningen. Jan Hulst stu- Mocht er na het lezen van de informatie uit de infomap nog vragen zijn dan kan men tot 31 december 1991 gratis bellen naar de Infolijn onder nummer 06-0223999. Zaterdag werd in Het Trefpunt de halve finale van het schooldammen voor het basisonderwijs gehouden. De organisatie van het tournooi was in handen van de damvereniging Excel sior. Totaal 28 scholen, welke binnen het ge bied van de Dambond Midden-Hol- land zijn gelegen, streden in vier poules van elk 7 schoolteams om totaal 8 fina leplaatsen. De finale wordt gehouden op 9 maart te Zoetermeer. Na de lokaal gehouden schooldamtour- nooien werden de basisscholieren voor het eerst geconfronteerd met het spe len met echte wedstrijdklokken. Per wedstrijd had elke speler maximaal 20 minuten bedenktijd. De Waddinxveense schoolteams kwa men goed voor de dag. Het team van de Bethelschool en het eerste team van de Eben Haëzerschool werden in hun poules ongeslagen winnaar. Het tweede team van de Eben Haëzer school eindigde als tweede in haar ooule en bewerkstelligde op deze wijze WADDINXVEEN - "Afval apart - mooi meegenomen" is een tijdelijke wekelijkse rubriek in het Weekblad voor Wad dinxveen met informatie over de gescheiden inzameling van huishoudelijk afval in Waddinxveen. In de rubriek allerhande informatie over de in Waddinxveen begin maart 1991 van start gaande huisvuilinzameling via mini-containers. Het betreft hier een bijzonder concert omdat de kamermuziek van de compo nisten Bruckner en Mahler zelden wordt uitgevoerd. In de muziekge schiedenis vloeien de werken van Buckner, Mahler en Webern logisch uit elkaar voort. Met Wagner als voor beeld, componeerden Bruckner en Mahler op de uiterste grens van de to naliteit. Een kenmerk van tonaliteit is de cen trumfunctie van een toon. Dat wil zeg gen dat alles met die ene toon te maken heeft. Bruckner en Mahler gingen ver der op de weg die onder andere door Wagner was ingeslagen. Zij lieten steeds meer de centrumfunctie van de toon vervagen. Uiteindelijk vermeed Webern zoveel mogelijk de centrumfunctie van die ene toon. Dit wordt atonaliteit genoemd. Hierdoor is de muziek van Webern zeer compact. Ook in hun persoonlijke leven hadden deze componisten met el kaar te maken. Zo beschouwde Mahler Bruckner als zijn grote leermeester. In eikaars gezelschap spraken ze hun bewondering uit voor Wagner. Webern zong onder de dirigent Mahler in de Akademischer Wagner Verein. Bruck ner en Mahler zijn vooral beroemd om hun grootste symfonieën. Ten onrechte wordt aan hun kamermuziek nauwe lijks aandacht besteed. Het mag een verdienste genoemd worden dat het Arcis Ensemble deze muziek op de Ne derlandse podia brengt. APART ZEVENHUIZEN - In de hervormde koffiebar ’t Praathuis in het Hervormd Centrum aan de Dorpsstraat in Zeven huizen treedt vrijdagavond 1 maart ’’Echt” op. Deze reli-bluesbanduit Bo degraven bestaat uit zeven personen. Ze begeleiden zich op elektrische gi taar, basgitaar, piano, schuiftrompet en trompet. Er wordt hoofdzakelijk Nederlandstalig gezongen en de tek sten en de muziek wordt zelf geschre- 2742 B0 WsMinxveea Kerkweg-west 10 Telfloan 01828-19888 het gewone huisvuil uitsluitend ingezameld met behulp van de containers. Huisvuil dat op een andere manier wordt aangeboden, wordt niet meegenomen. Dit is ook niet meer mogelijk door de speciale beladingsunits op de vuilniswagens. Iedere wijk heeft een vaste ophaaldag in de week. De vuilniswagen komt éénmaal per week langs. Maar er wordt om beurten ingezameld. De ene week wordt het restafval uit de grijze container ingezameld. De andere week het GFT-afval uit de groene container. Restafval zal in de even weken worden opgehaald. GFT-af- val zal in de oneven weken worden opgehaald. In week 10, de week van maandag 4 maart, wordt de grijze container met het restafval als eerste geleegd. In week 11de week van maandag 11 maart, wordt de groene container met het GFT-afval geleegd. In de informatiemap is o.a. een kalender van 1991 opgeno men. Op deze kalender zijn alle even weken, de weken voor de grijze container, in grijze kolommen weergegeven. Per wijk is een aantal aanbiedplaatsen aangegeven. Op grond van de afvalstoffenverordening is men verplicht van deze aanbiedplaatsen gebruik te maken. Het kan voorkomen dat in de buitengebieden geen aanbied plaatsen zijn aangegeven. In dat geval dienen de bewoners de containers voor hun woning aan de openbare weg te plaatsen. Het slagen van de gescheiden inzameling valt of staat met de medewerking van de bevolking en een juist gebruik van de containers. Daarbij is het van belang dat de regels goed wor den nageleefd. Om te voorkomen dat fout gebruik, dat vooral in het begin heel goed mogelijk is, zal voortduren, reikt de dienst Open bare Werken gele en/of rode kaarten uit. Op deze kaarten wordt aangegeven wat in het speciale geval de juiste manier van aanbieden is. I2 deerde viool bij Jo Juda en directie bij Felix Hupka. Hij is als conservatorium- docent werkzaam in Zwolle en Rotter dam. Richard Wolfe studeerde o.a. bij Do rothy Delay en is soloaltist van het Ne derlands Philharmonisch Orkest. Jouke van der Leest voltooide zijn stu die bij Edwin Sandor en is nu werk zaam als solo-altist bij het Radio Ka merorkest. Monique Bartels studeerde bij Jean Decroos en is celliste in diverse kamer- muziekensembles. Frans van Ruth stu deerde piano aan het Utrechts conser vatorium en behaalde het einddiploma ’’Uitvoerend Musicus” met onder scheiding. Allereerst verwierf hij be kendheid als liedgebeleider. Nederlandse componisten uit heden en verleden hebben zijn speciale aan dacht. In de nieuwe huisvuilregeling is een onderscheid gemaakt tussen woningen die wel mini-containers uitgereikt hebben gekregen en woningen waarbij dat nog niet het geval is. Huishoudens die nog géén mini-containers hebben, kunnen het huisvuil in de gebruikelijke plastic huisvuilzak en op de gebruikelijke plaats aanbieden. Huisvuil dat niet in een plas tic huisvuilzak wordt aangeboden, wordt niet als huisvuil be schouwd, maar als grofvuil. Zodra de nieuwe huisvuilregeling in werking is getreden, zal uitsluitend huisvuil dat als zodanig is aangeboden, meegeno men worden op de daarvoor bestemde ophaaldag. Het ge wone huisvuil wordt bij deze woningen voortaan op woens dag opgehaald. Dat betekent dat deze groep woningen hun gewone huisvuil op woensdag 6 maart 1991 voor de eerste keer kunnen aan bieden. Bij woningen die wèl mini-containers hebben, wordt GOUDA - Het maandelijkse Huma nistische café van de afdeling Midden- Holland van het Humanistisch Ver bond keert, na in de drie wintermaan den noodgedwongen maar met succes in Waddinxveen te hebben gefunctio neerd, terug in Gouda. Een geschikte lok^tie is gevonden in het COC-Trefcentrum, Spieringstraat 113A, Gouda, waar in beginsel elke eerste maandag van de maand HV-le- den en andere belangstellenden ’s avonds welkom zijn. In de eerste plaats is het Humanistisch Café een plek, waar zij elkaar in een ge zellige en ongedwongen sfeer kunnen ontmoeten. Een gedeelte van de avond van maan dag 4 maart zal worden gewijd aan een ’’Open Podium” over de Golfoorlog. Hoe denken humanisten en humanis tisch denkenden in Midden-Holland hierover? Het Humanistisch Vredesberaad heeft zich duidelijk tegen deze oorlog uitge sproken en neemt ook deel aan demon straties ertegen. Het hoofdbestuur van het Humanistisch Verbond roept welis waar alle verantwoordelijken op zich te richten op het vestigen van een duur zame vrede in het Midden-Oosten, maar verlangt tevens strikte naleving van resolutie 678 van de Verenigde Na ties. Dit is de resolutie, waarmee de Veilig heidsraad het gebruik wettigt van ge weld dat nodig is om de Iraakse troepen te verdrijven uit Koeweit. Onder leiding van Marry Menschaart krijgen bezoekers van het Humanis tisch Café maximaal vijf minuten tijd en gelegenheid hun mening te geven en/of vragen te stellen. Een aanzet hiertoe zal worden gegeven door Annelies Groothuis uit Schoon hoven, André de Bruin uit Waddinx veen en de Gouwenaren Gusta Lager waard en Wijnand van Westering. Het café is open vanaf 21.00 uur. WADDINXVEEN - Volgens de Waddinxveense rijkspolitie zijn er in het Gouwedorp weer diverse vernielingen gepleegd. Over een op een erf aan de Piasweg geparkeerd staande rode Citroen Visa is tussen zondag 17 en maan dag 18 februari een hoeveelheid witte verf gegooid. Een Toyota personenauto, die ge parkeerd stond op dq Graanakker is in de periode tussen dinsdag 19 en donderdag 21 februari aan beide zijde met een scherp voorwerp be krast. Van het Groene Kruis-gebouw aan de Stationsstraat werd op woens dag 20 februari een ruit van de voordeur vernield. Aan de Elzenhorst werd een fiets vernield door deze vermoedelijk met een onbekend chemische sub stantie te overgieten. Van diverse volkstuintjes langs de spoordijk zijn in de periode tussen zaterdag 23 en zondag 24 februari diverse ruiten vernield. De daders hebben met stenen het glas inge gooid. In nauwelijks één jaar tijd hebben de gemeente Waddinxveen en bureau Nieuwland met ondersteuning vanuit het Regionaal Economisch Overleg (REO) de start van een tuinbouwleer- bedrijf in de regio mogelijk gemaakt. Bij de Midden-Holland gemeenten was de stemming afwachtend. De speci fieke tuinbouwgemeenten lieten het (financieel) afweten. Maar ondanks dat sommige subsidie-aanvragen nog in behandeling zijn, wordt in maart/april toch gestart met de school. Financieel is dit mogelijk geworden doordat kan worden beschikt over een fors subsidiebedrag voor de scholing uit het Europees Sociaal Fonds. ”De regio kan blij zijn dat Waddinx veen en bureau Nieuwland hun plan nen doorzetten”, aldus REO-project- coördinator Woutersen. ’’Wethouder Van Schie heeft zich ingezet voor een belangrijk regionaal economisch pro ject”. Door de aankoop van een tuinderij aan de Tweede Bloksweg in Waddinxveen werd de trein op de rails gezet. Mede door de Waddinxveense financiële en personele inspanningen kan de trein nu gaan rijden. Iedere werkzoekende die zin heeft in een baan in de ’’groene” sector kan instappen. Men kan starten in het tuinbouwleer- bedrijf en gebruik maken van cursus sen die precies zijn afgestemd op de be hoeften van werkzoekenden. De cur sisten kunnen voortdurend ter plekke praktijkervaring opdoen. Via een tussenstation op bedrijven, in de vorm van stages, komt men aan op het eindstation. Dit is een boeiende we reld met volop werk, waar veel te wei nig mensen kennis mee hebben ge maakt. WADDINXVEEN - In de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse is er vrijdagavond 1 maart vanaf kwart voor acht een inloopavond. Er is dan geen echt programma, maar er zal wel een video te zien zijn. Er kan ook ge zongen worden. Iedereen is welkom. Vier jeugdspelers van Excelsior heb ben bijzonder goede prestaties gele verd bij de finales van de Dambond Midden-Holland. Deze finales werden tijdens de crocus- vakantie in Alphen aan den Rijn ge houden. De jeugdige vertegenwoordi gers hebben danig van zich doen spre ken. Bij de pupillen werd Dick Berghout na spannende strijd kampioen. In deze ca tegorie werd het Waddinxveens succes compleet gemaakt door de derde plaats van Daniel Westmaas en een zesde plaats van Maurits van den Bosch. Teun van der Krol, die ook sterk in Ex celsiors onderlinge jeugdcompetitie optreedt en van wie, evenals van de pu pillen, nog het nodige verwacht mag worden, wist bij de aspiranten beslag te leggen op een schitterende tweede plaats. fa WADDINXVEEN - Begin maart, om precies te zijn met in gang van maandag 4 maart 1991start de gemeente met een nieuw systeem van huisvuilinzamelen. Waddinxveen kent inmiddels al verschillende inzamelsystemen; met name voor afval dat opnieuw gebruikt kan worden. De twee kringloophaltes, één bij het winkelcentrum Zuid- plas en één bij het Koningin Wilhelminaplein, worden goed bezocht. Ook de chemo-car, die sinds 28 april zes keer per jaar door de woonwijken van Waddinxveen rijdt, is inmiddels aardig ingeburgerd. Tegelijk met de invoering van het nieuwe systeem van huis vuilinzamelen wordt een volgende stap gezet in het scheiden van het Klein Chemisch Afval (KCA). Alle huishoudens in Waddinxveen krijgen een bewaarbox voor het Klein Che misch Afval (KCA-box). Bij chemisch afval gaat het meestal om kleine beetjes en restjes. De KCA-box maakt het mogelijk om deze, buiten het bereik van kinderen, veilig op te sparen en in één keer weg te brengen. Een geheel nieuwe vorm van afvalscheiding is het apart inza melen van het Groente-, Fruit- en Tuinafval (GFT-afval). Om deze afvalscheiding alle kans van slagen te geven ont vangt ieder huishouden in de laagbouw twee mini-contai- ners: - een groene van 140 Itr. voor het GFT-afval en - een grijze van 240 Itr. voor het restafval. De komst van de containers brengt heel wat veranderingen met zich mee. Alle veranderingen gaan in op maandag 4 maart 1991 Zodra de containers zijn uitgereikt, kunnen ze in gebruik worden genomen. Met het in gebruik nemen van de contai ners begint eigenlijk het scheiden van het afval in de huis houdens. Omdat de allereerste feitelijke afvalscheiding in de keuken plaatsvindt heeft de gemeente een Afvalwijzer gemaakt die men in de keuken kan ophangen. Hij is bestand tegen vocht en vette aanslag. Op de voorkant van de Afvalwijzer staat in een groen vlak aangegeven wat wèl, en wat juist niet in de groene container mag. In het grijze vlak wordt dat gedaan voor de grijze con tainer. Op de achterkant van de Afvalwijzer staan de meest voorko mende produkten die tot Klein Chemisch Afval worden ge rekend. Deze produkten moeten apart worden gehouden van het overige afval, en worden ingeleverd bij chemo-car of gemeentewerf. Voortaan wordt het grofvuil opgehaald op de donderdag. Dat betekent dat het grofvuil op donderdag 7 maart 1991 voor het eerst wordt opgehaald volgens de nieuwe regeling. Per maand wordt er op vier donderdagen opgehaald. Op een eventuele vijfde donderdag in de maand wordt geen grofvuil opgehaald. De gemeente Waddinxveen is verdeeld in vier wijken. De wijkindeling en de grofvuilregeling zijn voor alle woningen in Waddinxveen gelijk, of het nu hoogbouw- of laagbouwwoningen betreft. Aan alle huishoudens is een informatiepakket uitgereikt. Zowel wijkindeling als grofvuilregeling worden hierin uitge breid behandeld. WADD1NXVEEN/BOSKOOP - De vereniging ’’Vrienden van de Hart stichting” afdeling Boskoop en Wad dinxveen, gaat bij voldoende aanmel dingen weer nieuwe cursussen reani meren verzorgen. De reanimatie-cursus neemt drie ach tereenvolgende dinsdagavonden in be slag van 20.00 uur tot 22.00 uur. De eerste avond bestaat uit het theoreti sche gedeelte en de volgende twee avonden praktijk. Aan het eind van de cursus wordt, na gebleken geschikt heid, een diploma uitgereikt. Het is de bedoeling dat de cursisten na het behalen van het diploma, drie keer na een half jaar en daarna één keer pep-' jaar een herhalingsles volgen. Deze', herhalingslessen zijn van groot belang, om de vaardigheid te behouden. De kosten van de cursus bedragen 35,- totaal en voor de herhalingslessen 10,- per keer. De cursus wordt gege ven in de sporthal ”de Sniep” aan de Sniepweg in Waddinxveen en staat on der leiding van de heer Ligthart, ver bonden aan het Academisch Zieken huis te Leiden. De eindverantwoording ligt bij huisarts P.C.W. Hertogh uit Waddinxveen. Voor verdere inlichtingen en aanmel ding kan men terecht bij Carla Hoog werf (tel. 01828-15308) en Lydia van Tol (tel. 01828-19561). WADDINXVEEN - ”Wie denkt dat werken in de tuinbouw géén uitda ging is, heeft het mis. Denkt u dat uw mogelijkheden voor werk in de tuin bouw gering zijn, dan heeft u het alweer mis. Op maat gesneden opleiding en praktijkervaring niet voorhanden? Fout!” Dat stelt de gemeente Wad dinxveen. Het Pianokwartet in a kl.t. (1876) van Gustav Mahler (1860-1911) staat als eerste op het programma. Met dit vroege werk won Mahler een composi- tiewedstrijd. Hierna wordt het Piano kwartet (1907) van Anton Webern ten gehore gebracht. Na de pauze speelt het Arcis Ensemble Strijkkwintet in F gr.t. (1879) van An ton Bruckner (1824-1896). De soort muziek van dit kwintet geeft aan dat we hier te maken hebben met een groot symfonisch componist. Weersomstandigheden hebben gedurende de eerste dagen van het uitreiken van de mini-containers enige vertraging opgeleverd. Op het ogenblik wordt er hard gewerkt om deze achterstand in te halen. Ook op zaterdag wordt er gewerkt. Het is mogelijk dat de uitzetploeg ook in week 10, de week van maandag 4 maart 1991nog containers zal uitreiken. Als dat het geval is, dan zal dat zijn in wijk 4. Wijk 4 bestaat uit Oranjewijk en Vondelwijk. De ophaaldag van wijk 4 is volgens de nieuwe huisvuilrege ling op de vrijdag. Naar verwachting is men ruimschoots voor vrijdag 8 maart 1991, de eerste ophaaldag in betref fende wijk, gereed met het uitzetten van de containers. Het gescheiden inzamelen gaat zoals gepland in op maandag 4 maart 1991.

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 13