GEMEENTE WADDINXVEEN =I/ENSEN= 1RTW-RADI03 PvdA 22.000 Vrolijke avond voor ouderen Auto van Velde Verkoping woning Linzenakker Baden Powell- dag scouting Wereldwinkel maandag middag open UNIEK IN WADDINXVEEN: ANWB GEKEURD! techno rapport aanwezig, vraag inzage HINDERWET BOUWVERGUNNINGEN ALLE ANWB GEBRUIKTE AUTO’S VERGADERINGEN GROEN LEEFBAAR 6 MAART LIJST 1 SPREEKUREN NU GEKOCHT BINNEN 24 UUR RIJDEN! 7 OPEL fg- AFSCHEID VAN DE HEER S.H. KAPTEIN VERKIEZINGEN NIEUWE AFVALSTOFFEN VERORDENING TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN Vanaf heden 01820-15767 01727-14044 01828-17613 01820-28011 UW ADVERTENTIE BEREIKT GEZINNEN Bovag garantiebewijs snelle financiering ZO VINDT U ONS 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 e u r N- Pagina 3 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 Woubrechterf 37 Sperwerhoek 32 Prinses Irenestraat 14 De Akker 90 Bredeweg 23 Zuidplashof 9 Gerstakker32 Abr. Kroesweg 22 Troelstrahoeve 22 Da Costaweg 10 het Algemeen Milieudienst Midden-Holland, nrs. 7143/89 (E) en 9245/90 (F). VRIJDAG 1 MAART ZATERDAG 2 MAART Elk heel uur nieuwsberichten. ZONDAG 3 MAART ZEVEMM-JV-EN A12 GM -in het nieuws- -prog ramma- Gemeenteraad op dinsdag 5 maart 1991, aanvang 19.00 uur in hét gemeentehuis, onvoorziene omstandigheden voorbehouden. Op de agenda o.a.: - Aanleg omleidingsweg Brugweg. Commissie voor de Ruimtelijke Ordening op dinsdag 5 maart 1991, aanvang aansluitend aan de vergadering van de gemeenteraad, in het gemeentehuis. A. de directie van Koninklijk Natuursteenbedrijf De Steenklip B.V. ten behoeve van een steenhouwerij c.a. op het perceel Coenecoop 43; Bde directie van Glasbeek Finish B .V. ten behoeve van een plaat- verwerkend bedrijf (constructiebedrijf) op het perceel Noord- kade 20; Besloten is geen openbare zitting te houden. Indien u uw bezwaren mondeling naar voren wilt brengen, kunt u hiervoor tot 21 maart 1991 telefonisch een afspraak maken (tel. 01828-14433, tst. 116, dhr. W. Kaandorp). Terinzagelegging ontwerp-beschikkingen Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn om op de onderstaande aanvragen om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten of in werking hebben positief te be schikken onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van ge vaar, schade of hinder voor de omgeving: De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zaken zijnde stukken liggen vanaf 28 februari tot 15 maart 1991 ter inzage bij de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, afd. Ruimte en Bouw in het gemeentehuis alhier, elke werkdag vanaf 8.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren. E. de directie van Samaco B.V. Technisch Handelsbedrijf ten be hoeve van een metaalbewerkingsbedrijf op het perceel Coene coop 47; F. de directie van Drukkerij A-twee ten behoeve van een handels- offset-drukkerij op het perceel Coenecoop 121K. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Dorpstraat 50 Noordeinde7 AARD VAN HET BOUWPLAN: het gedeeltelijk veranderen van een winkelpand in een horecaruimte het oprichten van een woonhuis met garage het gedeeltelijk veranderen van een woonhuis; aanbrengen van een afdak boven de deur het vergroten van een kantoorpand het gedeeltelijk veranderen van een woning; oprichten terraswand het gedeeltelijk veranderen van een woonhuis (gevelindeling) het gedeeltelijk veranderen en vergroten van een woonhuis het oprichten van een energieruimte bij een bedrijfsgebouw het gedeeltelijk veranderen en vergroten van een schoolgebouw het plaatsen van een (standaard) dakkapel op het voorgeveldakvlak het vernieuwen/oprichten van een warenhuis tuinbouwkas het plaatsen van een (standaard) dakkapel op het voorgeveldakvlak het plaatsen van een (standaard) dakkapel op het achtergeveldakvlak U heeft keus uit ruim 50 geselekteerde OK- inruilwagens. Klein, groot, sportief of stijlvol, benzine of LPG, 2, 3, 4 of 5 deurs, handgeschakeld of automaat. Alle merken! Geopend van 9.00 tot 18.00 uur. Donderdag koopavond. - inruil - financiering - verhuur - leasing Nadere informatie kan men verkrijgen ter gemeentesecretarie, af deling Algemene Zaken, sectie Burgerzaken, telefoon 14433, toe stel 158. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken eh Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur De sociaal raadsvrouw': elke werkdag van 9.00-12.30 uur en donderdagavond van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Lokale omroep via de FM-band 101,1 Mhz. (in stereo). Staringlaan 2, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen, tel. 01828-10379. 9.45 uur - Kerkuitzending. Een uitzen ding verzorgd door de hervormde Im- manuëlkerkgemeente. 12.00-13.00 uur - RTW-Klassiek. Pre sentatie: Henk Laan. 13.00-14.00 uur - RTW Vakantie Ma gazine. Presentatie: Kate Goudriaan. 14.00-18.00 uur - RTW-Totaal. Presen tatie: Door Oremus en Ton van Bem- mel. 18.00-24.00 uur - Hitfront. Presentatie: Ferry van Loon, Ed Schuurman Ger- ben van Kruistum, Ron Menke. 20.00-21.00 uur - Khabar oua Nagham. Presentatie: Hamid Meskine. 14433 14433 Commissie voor Economische Zaken, Recreatie en Emancipatiezaken op dinsdag 5 maart 1991, aanvang aansluitend aan de vergadering van de gemeenteraad, in het gemeentehuis. Milieudienst Midden-Holland, nrs. 274/91 (A), 623/91 (B), 624/91 (C) en 628/91 (D). Commissie voor Volkshuisvesting en Milieuzaken op maandag 4 maart 1991, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Stand van zaken met betrekking tot containerisering. - Financiering van gemeentelijke milieutaken. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak met de s^:re- taresse. En natuurlijk altijd bij Auto van Velde.... OFFICIEEL OPEL DEALER Commissie voor Sociale Zorg op donderdag 7 maart 1991, aanvang 19.45 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Rapport inzake evaluatie 7 x 24 uurs bereikbaarheidsdienst van het A.M.W. en een verzoek om continuering van de subsidie. - Advies met betrekking tot de begroting 1991 van de Vereniging Maatschappelijke Dienstverlening Zuidplas. - Advies inzake het verzoek tot uitbreiding van Maatschappelijk Werk. Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer bgg. Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood' Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) Met ingang van 11 maart 1991 zal de heer S.H. Kaptein, medewer ker bij de sectie Onderhoud Algemeen van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, de gemeentedienst verlaten vanwege het ge bruikmaken van de regeling vrijwillig vervroegd uittreden. Vanwege dit feit zal in besloten kring op donderdag 28 februari 1991 van-de heer en mevrouw Kaptein afscheid worden genomen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op dat degenen die bezwaren hebben ingediend op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ont werp-beschikkingen in te dienen. Lijsten van kandidaten De lijsten van kandidaten voor de stemming ter verkiezing van de leden van de Provinciale Staten zijn op pagina 8 in dit blad afge drukt. Tevens worden de lijsten op de dag der stemming in elk stemlokaal duidelijk leesbaar opgehangen. De kandidatenlijsten worden niet huis-aan-huis bezorgd. C. de directie van Meubelfabriek P. Vink ten behoeve van een meubelfabriek op het perceel Noordkade 82. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde ling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge vraagd. Verleende bouwvergunningen BOUWPERCEEL: Nesse 12 J. BOTH te Waddinxveen is benoemd tot medewerker algemeen onderhoud bij de dienst Openbare Werken. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikkingen kunnen tot 15 maart 1991 schriftelijk bij hun college worden ingediend door de aanvragers en degenen die reeds schriftelijk of mondeling be zwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijs niet (tijdig) in staat zijn geweest. BOSKOOP ALPwe* 0 s s .IU C p o Stemmen ter verkiezing van de leden van de Provinciale Staten Op woensdag 6 maart 1991 van des morgens acht uur tot des namid dags zeven uur, zal de stemming ter verkiezing van de leden van de Provinciale Staten plaatshebben. Onderweg 8 Waddinxveen Telefoon 01828-15155 De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Buiten kan tooruren in overleg met de gemeentesecretaris. WADDINXVEEN - Maandagavond werd door de culturele commissie voor alle ouderen en mindervaliden in het AF-centrum een culturele avond georganiseerd het een optreden van de Waddinxveense volksdans groep ’’Dans u fit”. Daaraan gekoppeld was een lezing door de leidster van de volksdansgroep, mevrouw Connie Timmermans, over oude mu ziekinstrumenten die voor het volksdansen werden gebruikt. Op een leuke en uitvoerige manier toonde mevrouw Timmermans tal van muziekinstrumenten. Het geluid daar van gaf zij weer via de bandrecorder. Bijzonder interessant was ook het ont staan van de huidige muziekinstrumen ten. Zo toonde zij bijvoorbeeld het ontstaan van de trekharmonica en de viool. Visueel gaf zij weer wat daaraan voor- Als de vergadering van de gemeenteraad op dinsdag 5 maart niet doorgaat, dan vangt de vergadering aan om 19.30 uur. Inlichtingen over het al dan niet doorgaan van de vergade ring van de gemeenteraad kunt u krijgen door het gemeente huis te bellen na 18.00 uur. De boodschap zal dan op het ant woordapparaat staan. Stemmen in een stembureau naar keuze van de kiezer Vrijdag 1 maart 1991 is de laatste dag, dat een kiezer voor de op 6 maart 1991 te houden stemming ter verkiezing van de leden van de Provinciale Staten mondeling een verzoek in kan dienen om zijn stem uit te brengen in een stembureau van zijn keuze in de ge meente Waddinxveen. De kiezer dient zich dan onder overlegging van de ontvangen op- roepingskaart in persoon te vervoegen ter gemeentesecretarie. Op dit verzoek wordt terstond een beslissing genomen door omzetting van de oproepingskaart in een kiezerspas. De kiezer aan wie een kiezerspas is verstrekt kan uitsluitend met deze pas aan de stemming deelnemen (in de provincie Zuid-Hol- land). Indien de kiezerspas in het ongerede raakt, kan geen nieuwe wor den verstrekt. WADDINXVEEN - Notariskantoor J. in ’t Hol en mr. P.L. van der Meulen houden woensdag 6 en 13 maart een openbare verkoping van het woonhuis met schuur, erf, tuin en verder bijbeho ren aan de Linzenakker 41 in Waddinx veen. De inzet is volgende week woensdag avond om half negen in hotel-café-res- taurant De Unie aan de Kerkweg-Oost en een week later is de afslag. De open bare verkoping van de hoekwoning ge beurt krachtens artikel 1223 lid 2 van het Burgerlijk Wetboek. WADDINXVEEN/GOUDA -Wad dinxveense scoutinggroepen hebben samen met Goudse scoutinggroepen de jaarlijkse Baden Powelldag gehouden. Dat gebeurde in het afgelopen week einde door zo’n 320 padvinders in de Goudse woonwijken Goverwelle en Oosterwei. Robert Baden Powell was in 1907 de oprichter van de scoutingbeweging in Engeland. In Nederland zijn de pad vinders, die hun beweging omdoopten in scouting, sinds 1910 actief. Op de Baden Powelldag, ook wel Denkdag genoemd, stonden alle activi teiten in het teken van het spel van ver kennen. Tijdens genoemde periode kunnen gemotiveerde bezwaren schrif telijk bij hun college worden ingediend. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet be kend te maken. WADDINXVEEN - Vanaf afgelopen maandag is de Wereldwinkel bij het KW-plein ook op maandagmiddag open van 13.30 tot 16.00 uur. Er is weer een aantal mensen bereid gevonden om winkeldienst te doen, want de Wereld winkel kan alleen geregeld en zo vaak mogelijk open zijn als er genoeg vrij willigers zijn. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen brengen ter open bare kennis, dat met ingang van heden gedurende drie maanden bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1alhier van 08.30 tot 12.30 uur voor een ieder ter inzage is nedergelegd en tegen betaling der kosten alge meen verkrijgbaar is gesteld, de door de raad dezer gemeente in zijn vergadering van 30 januari 1991 vastgestelde nieuwe Afvalstof fenverordening gemeente Waddinxveen. Onderhavige verordening bevat ten opzichte van de oude Afval- stoffen-verordening een aantal wijzigingen in verband met geschei den inzameling van afvalstoffen met behulp van mini-containers. De raadsbesluiten zijn zoveel nodig goedgekeurd door Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland bij besluit van 20 februari 1991De afvalstoffenverordening treedt in werking op de derde dag na deze afkondiging. Gecombineerde vergadering van de commissie voor Openbare Werken en Verkeer en de commissie voor de Financiën op donderdag 28 februari 1991, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis, onvoorziene omstandigheden voorbehouden. Op de agenda o.a.: - Aanleg omleidingsweg Brugweg. Terinzagelegging aanvragen en stukken Burgemeester en wethouders maken bekend, dat de volgende aan vragen om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten of in werking hebben, zijn ontvangen van: De aanvragen en alle andere ter zaken zijnde stukken liggen vanaf 28 februari 1991 tot 28 maart 1991 ter inzage bij de Dienst Open bare Werken en Bedrijven, afd. Ruimte en Bouw in het gemeente huis alhier, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren. afgegaan is. Welke instrumenten dan steeds weer werden gemaakt om te ko men tot het uiteindelijke resultaat. Tussen de lezing door gaf ’’Dans u fit” een aantal volksdansen ten beste. Op vallend was hoe goed de dansgroep de volksdansen uit verschillende landen weet te vertolken, waarbij natuurlijk wel eens wat mis ging, maar dat was niet storend en geen enkel probleem. De bezoekers waren dan ook erg en thousiast over hetgeen zij deze avond hebben geleerd en gehoord. Aan de volksdansen werd ook deelgenomen door mensen uit het publiek. Die moes ten dan ook ervaren dat het beheersen van de volksdans een niet gemakkelijk onderwerp is. In zijn slotwoord dankte voorzitter A. Both mevrouw Timmermans voor haar uitvoerig en duidelijke lezing. Nie mand heeft ooit geweten welke ge schiedenis verbonden is aan de huidige muziekinstrumenten die momenteel worden bespeeld. Dat we wel eens wat mis ging tijdens de demonstratie volksdansen vond de voorzitter geen probleem. Hieraan kunnen de bezoekers zien dat het beoe fenen van de volksdans niet eenvoudig is. Opvallend was de vrolijke en soepele manier van lesgeven door mevrouw Timmermans. Zij houdt ervan de leden van de volksdansgroep vrolijke dansen Uitoefening kiesrecht door personen die in dienstbetrek king zijn Iedere werkgever wordt eraan herinnerd: - dat hijvolgens artikel J10 van de Kieswet, verplicht is te zorgen, dat iedere kiezer, die bij hem in dienstbetrekking is, de gelegen heid krijgt zijn stem uit te brengen, voor zover dit niet kan ge schieden buiten de vastgestelde arbeidstijd en mits de kiezer daardoor niet meer dan twee uur verhihderd is zijn arbeid te ver richten; Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Als de vergadering van de gemeenteraad op dinsdag 5 maart niet doorgaat, dan vangt de vergadering aan om 19.30 uur. Inlichtingen over het al dan niet doorgaan van de vergade ring van de gemeenteraad kunt u krijgen door het gemeente huis te bellen na 18.00 uur. De boodschap zal dan op het ant woordapparaat staan. 00.00-01.00 uur - Dag week, hallo weekend. Presentatie: Ineke van Meurs. Op de agenda o.a.: - Goedkeuring Gedeputeerde Staten bouwplan Groenswaard III ’89. - Bouwplan(nen) ten behoeve van vestiging van een psychiatrische praktijk met gastenverblijf aan Bloemendaalseweg 8. - Verlenen vrijstelling ten behoeve van aanleg omleidingsweg Brugweg (2e fase). - Ontwerp-bestemmingsplan Wijk Zuidplas ’90. - Voorbereidingsbesluit(en) ten behoeve van: uitbreiding garagebedrijf Technoservice Vrijenhoek/Beet- hovenlaan 74; ten behoeve van algehele herziening bestemmingsplan Noord kade 67. - Reactie(s) op concept-nota Groene Hart. Nadere uitwerking vierde Nota over de Ruimtelijke Ordening Extra (Vinex). - Ruimtelijke Ontwikkelingen in de fonds Regio; studierapport - deel I. - Bestemmingsplan omleidingsweg Brugweg/standpuntbepaling ten aanzien van ingediende bezwaren. - Voortgang invulling A 3-lokatie/(concept)-overeenkomst met aannemingsbedrijf Van de Heijden/Woerden. D. Party-Service Gert Jan van der Loo Partner ten behoeve van een party-service/cateringbedrijf op het perceel Staringlaan 4. - dat, volgens artikel Y9 van de Kieswet, overtreding van boven staand voorschrift wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van de tweede categorie. Stemmen bij volmacht Het stemmen bij volmacht kan nu alleen nog door middel van over dracht van de ontvangen oproepingskaart. Daartoe dient de op de voorzijde van die kaart voorkomende verklaring te worden inge vuld en door de volmachtgever en gemachtigde te worden onderte kend. Deze volmachtgeving geschiedt buiten de gemeentesecreta ris om. Er behoeft dus geen verzoek bij de gemeentesecretarie te worden ingediend. Wel is het bij volmacht stemmen door middel van overdracht van de oproepingskaart aan twee voorwaarden ver bonden, te weten: 1. volmachtgever en gemachtigde moeten beiden in hetzelfde stemdistrict als kiezer ingeschreven zijn; 2. gemachtigde mag de stem van de volmachtgever uitsluitend te gelijk met zijn eigen stem uitbrengen. Er wordt op gewezen dat een volmachtgever niet bevoegd is de vol macht naderhand in te trekken of zelf aan de stemming deel te ne men. Een gemachtigde mag niet meer dan twee aanwijzingen als zodanig aannemen; bovendien moet hij/zij als kiezer zijn geregi streerd. Indien het volmachtbewijs in het ongerede raakt, kan geen nieuwe worden verstrekt. bij te brengen en zij probeert de leden zover te krijgen dat zij wervelend over de vloer gaan. Het was een leerzame en vrolijke avond, die door de aanwezigen erg werd gewaardeerd. De volgende avond is op maandag 25 maart. Deze avond wordt dan verzorgd door de toneelgroep Grimas uit Gou- derak met de vrolijke klucht: ’’Hotel de Meerpaal”. <Z> CO X”

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 3