Myanmar-actie van Amnesty 15 maart in Boskoop Normaal Hagenaar het snelst Trouwe brandweerlieden Zwartrijden kan drastisch verminderd worden Westnederland In 23e editie Langs de Gouwe-loop enqueteert over spitsbus Plusmarkt sponsort Be Fair ’t Praathuis Scouts vierden Denkdag Videorecorder WSE uitgereikt .a Jw J M Vertrouwd Vandalisme Schrijven Route Kwaliteit St# w - Pagina 11 Woensdag 6 maart 1991 Westnederland wil meer buscontroleurs Een sfeervol plaatje in het Gouwebos van de deelnemers aan de 23e Langs de Gouwe-loop van Antilope. (Foto: De winnaar van de23'e Langs de Gouwe-loop, Jan Dirk Hazeleger, in ac- afgetekende WADDINXVEEN - Jan Dirk Hazele ger van Hague Road Runners was za terdag de snelste loper in de Langs de Gouwe-loop van de Waddinxveense sportclub Antilope. Na afloop van de wedstrijd wilde de glorieuze overwinnaar wel onthullen hoe zijn tactiek geweest was. ’’Vorig jaar startte Erik Punt enorm snel en kwam ik uiteindelijk te kort voor de overwinning. Ik heb daarom dit jaar speciaal getraind op een zeer snelle eer ste kilometer”, aldus Jan Dirk Hazele ger. Normaal in bonte uitmonstering. De groep speelt op 15 maart in Bos koop. Regiomanager P.J. van Kleeff: ”Wij willen het aantal VIC’s op de sneltram met 42 mensen uitbreiden. Op dit mo ment werken 17 VIC’s op het traject van de sneltram Utrecht-Nieuwegein/ IJsselstein en 9 in de vestiging Krimpen aan den IJssel en Westnederland. Dat is veel te weinig. Westnederland wil de pakkans van zwartrijders en vandalen sterk vergroten. Voor de passagiers moet de VIC een vertrouwd gezicht worden. Het uitgangspunt is dat elke reiziger de kans heeft om één keer per twee weken te worden gecontroleerd. Voor die klus zijn ruim 60 VIC’s nodig. Hun frequente aanwezigheid versterkt bovendien het gevoel van veiligheid bij de reiziger. Aangezien wordt voorge steld om VIC’s in groepjes van 5 te la ten werken, is ook de eigen veiligheid van de Westnederland-medewerkers beter gewaarborgd”. Halvu In de afgelopen zestien jaar heeft Nor maal bijna overal inspiratie opgedaan. De Amerikaanse rhythm blues heeft geen geheimen meer, Afrika is na een succesvolle toemee ontgonnen en sinds de Chinees in Hummelo zit, weet Nor maal alles uit het verre oosten. Nu de vier muzikanten en ’partij-filosoof Bennie Migchelbrink afgelopen winter ook een bezoek brachten aan Oost-Eu- ropa, lijkt de internationale oriëntatie compleet. ”Wi-j bunt tegen alle vormen van ge weld; hken veur de vrede is ’t enige dat telt” luidt het refrein van het titelnum- Westnederland is van plan om in het najaar te starten met een spits- sneldienst tussen Waddinxveen en Den Haag, speciaal voor mensen die in Waddinxveen wonen en in Den Haag werken. ”De nieuwe sneldienst is dé manier om snel, goedkoop, veilig, comfortabel en ontspannen naar Den Haag te rei zen. Bovendien behoren parkeer problemen dan ook tot het verle den”, aldus Westnederland. ”Wij weten dat veel mensen uit Wad dinxveen hiervan gebruik zouden kunnen maken”. afgelopen jaren van 193.000,- in 1987 tot 237.000,- in 1989. Het is bekend dat materiaal dat sporen draagt van vandalisme uitnodigt tot méér vernie lingen. Westnederland wil deze vi cieuze cirkel doorbreken. Het uitwis sen van alle sporen van vernielingen zal echter 20.000,- per tram kosten; een totale kostenpost van 540.000,-. ZEVENHUIZEN - In de hervormde koffiebar ’t Praathuis in het Hervormd Centrum aan de Dorpsstraat in Zeven huizen kunnen 15-jarigen en ouder vrijdagavond 8 maart biljarten, darten en andere spelletjes doen. In het praatcafé kan er dan ook weer gepraat worden en gezongen. ”Wij hebben alvast een voorlopige route met halteplaatsen voor de nieuwe sneldienst uitgestippeld, evenals een concept-dienstrege- ling. Bij de enquete vindt men de concept-dienstregeling met daar boven een haltebalk waarin de voorlopige haltes van de sneldienst worden weergegeven”, aldus West nederland. "Op basis van de en quêteresultaten kunnen wij de meest gewenste route en dienstre geling samenstellen. Daarom is het belangrijk dat iedereen het enquê teformulier geheel invult”. Westnederland zal de nieuwe snel dienst gaan rijden met comforta bele spitsbussen. Men kan dan ont spannen, zonder file-stres, van Waddinxveen naar Den Haag rei zen. ’’Wanneer wij starten met de nieuwe sneldienst, zal naar alle waarschijnlijkheid een aantal knel punten in de route nog niet opge lost zijn, maar wij werken er hard aan om u zo snel mogelijk een file vrije busroute te kunnen bieden (met vrije busbanen)”, aldus het busbedrijf. mer ’’Halvu”. Van 1 maart tot 1 no vember zal deze kreet in alle hoeken van Nederland te horen zijn. Plattelanders en stadsmensen, iedereen kan meedei nen. Op het podium is de Oost-Europese in vloed merkbaar. Het felkleurige decor, als altijd ontworpen door Bennie Jo- link, staat geheel in het teken van de internationale broederschap. De twee Normaal-mascottes Hendrik Haver kamp en Kleine Hendrik spelen een rol in het decor. Beiden zullen ook inciden- VIC’s. Na vier jaar bestond de be hoefte de inzet van VIC’s te evalueren. Met name op de sneltram worden VIC’s in toenemende mate geconfron teerd met agressie, vandalisme en zwartrijden. Het onderzoek richtte zich daarom uitsluitend op de sneltram Utrecht-Nieuwegein/IJsselstein. In de daluren is het percentage zwar trijders het hoogst: 10,4%In de spitsu ren betaalt 4,1% van de reizigers niet. In het weekend is dat 7,3%. Per jaar betalen ruim 500.000 passagiers, 5,9% van het totaal aantal sneltramreizigers, hun rit niet. De kosten van vandalisme stegen in de WADDINXVEEN - De Plusmarkt aan de Zuidplaslaan wordt sponsor voor de pupillentournooien van Be Fair-voet- bal. Op maandag 1 april (Tweede Paasdag) organiseert Be Fair een super-pupillen- tournooi, waar 400 jongens van 6 t/m 10 jaar aan zullen meedoen en waar het roemruchte Feyenoord met een groot aantal teams zal komen. Op Hemelvaartsdag (donderdag 9 mei) organiseert Be Fair een D-pupillen- tournooi met deelname van eredivisie club Vitesse uit Arnhem. Alle deelnemers zullen een prachtig rood/wit vaantje van de Plusmarkt ont vangen, het mooiste geschenk voor een voetballende pupil. uur bij Anja Dijkhuizen (Klaverveld 23), - dinsdag 12 maart vanaf 13.45 uur bij Astrid v.d. Berg (Roosje Voshoeve 31), - woensdag 13 maart van 20.00-21.00 uur bij Hannie Okkes (Chopinlaan 26), - maandag 18 maart van 19.00-20.00 uur bij Marijke de Groot (Kievitdreef 19). Bovendien kunnen voorbeeldbrieven meegenomen worden op zondag 17 maart na de morgendiensten in de Im- manuelkerk, de Kruiskerk, de Ont- moetingskerk en de St. Victorkerk. Geschreven kan er worden voor Inno cent Ndayambaje, student in Roeanda, die al drie jaar zonder eerlijk proces wordt vastgehouden, Hij mag geen contact met zijn familie hebben. BOSKOOP - NV Verenigd Streekvervoer Westnederland heeft verkeers minister J.R.H. Maij-Weggen gevraagd om uitbreiding van het aantal VIC’s, medewerkers voor Veiligheid, Informatie en Controle. Westne derland wil met ruim 60 VIC’s vandalisme en zwartrijden op de sneltram U trecht-N ieuwegein/I J sselstein bestrij den Ton Bennemeer). WADDINXVEEN - Vrijdagmiddag 2 maart staat de Waddinxveense werkgroep van Amnesty International op de weekmarkt met een stand waar petitielijsten in het kader van de Myanmar-actie getekend kunnen worden. Afgelopen donderdag ondertekende milieuwethouder K.W.Th. van Soest (VVD) als eerste een petitielijst. BOSKOOP - ’’Hkers aller landen ver enigt u” is de lijfspreuk waarmee de Achterhoekse popgroep Normaal in het kader van de ’veldtocht 91’ tientallen concerten afwerkt. Op vrijdag 15 maart is er een optreden in de Boskoopse Beurshal, plaatsbewijzen zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij sigaren magazijn Verkleij (Burg. Colijnstraat). De Achterhoekse boerenrockers heb ben Boskoop redelijk bovenaan de agenda gezet, gezien de eerdere succes sen die hier werden geboekt. ’’Boskoop is ieder jaar één van onze beste op tredens”, zegt Bennie Jolink. ”We we ten dat het er vaak weken van tevoren al uitverkocht is. Het aardige is bovendien dat er tal van fans uit de grote plaatsen rondom komen. Eigenlijk is Boskoop voor Normaal de Randstad, maar de sfeer is er plattelands.” teel en onverwacht bij een optreden aanwezig zijn. Maar zij vormen niet de enige steunpilaren. Op de nieuwe Ip/cd ’’Halvu” is pianist Geraint Watkins uit Wales te horen en wat bevriende bla zers. Oude nummers uit het repertoire zijn in een nieuw jasje gestoken en wor den, samen met nieuw materiaal, ge speeld tijdens de Veldtocht 1991. Westnederland werkt sinds 1986 met Ook wanneer Waddinxveners in bedrijvenpark Brinkhage (o.a. Sie mens, Brinkers) in Zoetenneer werken is de sneldienst interessant. Westnederland is namelijk van plan een halte te maken op de Bleiswijkseweg ter hoogte van Sie mens. tie. (Foto: Ton Bennemeer). Briede met een vierentwintigste plaats. Voor het eerst waren de heren vetera nen verdeeld over drie leeftijdsklassen: boven de veertig, boven de vijftig en boven de zestig. Bij de veertigplussers ging de overwinning naar Bert Kop pendraaier van de A.V. Gouda. Vijftigplusser Aart Vos greep na een spannende strijd de overwinning in zijn leeftijdsklasse. Bij de heren veteranen van zestig jaar en ouder kon Waddinxveen weer eens het fenomeen Wim Ravensbergen van de Bataven uit Leiden aanschouwen. Met een tijd van 35 minuten, 5 secon den maakte deze drieënzestigjarige klasse-atleet de plaatselijke favoriet Bram Lindhout kansloos. Bij de dames was er een Die training bleek niet zonder succes. In de drieëntwintigste editie van de door Antilope georganiseerde Langs de Gouwe-loop liet de atleet van Ha gue Road Runners uit Den Haag er geen gras over groeien. Direct vanaf de start legde hij zijn concurrenten een moordend tempo op. Aanvankelijk konden de broertjes Erik en Robin Punt nog in zijn spoor blijven, maar reeds bij de eerste pas sage van de Noordkade toen nog pas twee kilometers gelopen waren moes ten ook deze twee concurrenten het hoofd buigen. Hazeleger versaagde niet, bouwde zijn voorsprong zelfs nog iets uit, en finishte uiteindelijk na 10 ki lometer met een voorsprong van 46 se conden op de tweede aankomende, Robin Punt. De winnende tijd was 29 minuten, 56 seconden. Van de streeklopers was Jan Korevaar van Avantri uit Schoonhoven de snel ste met een keurige vijfde plaats in 30 minuten, 55 seconden. Hij werd op korte afstand gevolgd door Ruud On land van Ilion Zoetermeer die zesde werd. Snelste Waddinxvener was Joop In maart biedt Amnesty weer volop ge legenheid te protesteren tegen poli tieke onderdrukking. Door het (over)schrijven van een brief kan men een beroep doen op de autoriteiten van Roeanda, Cuba en Iran om negen ge vangenen vrij te laten. Geschreven kan er worden op: - maandag 11 maart vanaf 13.30 uur bij Ineke de Wolff (Peuleyen 174), - maandag 11 maart van 20.00-22.00 WADDINXVEEN - De hoofdprijs van de februaritrekking van de WSE- seizoenloterij is vorige week uitgereikt. De Haagse familie Van Vollevelde nam bij Expert-Hagoort in Boskoop een videorecorder ter waarde van 999,- in ontvangst. Zondag 17 maart om 16.30 uur zal het WSE prijzenspektakel voortgezet wor den. Dan vindt de achtste trekking plaats. De hoofdprijs van de maand maart komt uit de showroom van Frans Ver sluis: een super-de-luxe fiets ter waarde van 999,-. Kleinere prijzen worden geleverd door o.a. Van den Berg Partyservice (een champagne-ontbijt voor twee) en res taurant Bibelot (een diner voor twee). Vijf bloemenbonnen van Verkleij zijn wederom als troostprijzen beschik baar. overwinning van Marja van de Werf van Olympia ’48 uit Den Haag voor Leontine Loom van de Bataven uit Lei den Bij de dames veteranen was Annie van de Sande uit Gouda de snelste. Letteke Broekman van Antilope is zich aan het prepareren op haar eerste wed strijd over zestig kilometer. Zij bewees met een vierde plaats in 41 minuten, 4 seconden in ieder geval voldoende snelheid in huis te hebben. Organisator Huub Kraan kan op een succesvolle loop terugzien. Hij roemde na afloop de medewerking van de ge meentelijke instanties in Waddinxveen en Boskoop en zei ook dank aan de vrachtwagenchauffeurs die voor deze loop hun vrachtwagens tijdelijk elders in Waddinxveen hadden geparkeerd. WADDINXVEEN/BOSKOOP - NV Verenigd Streekvervoer West nederland enqueteert Waddinxve ners naar hun belangstelling voor een snelle spitsbus naar Den Haag. Over de sneldienst, die via Station- Noord, Elzenhorst, Kerkweg- West, cirkelflat, Zuidplas-centrum en IJsermanweg, Moerkapelle (centrum), Kruisweg en Zoeter meer naar de residentie (Regulus- weg, Wegastraat, Centraal Station, Zuid-Hollandlaan, Wassenaarse- weg, Bronovo-Ziekenhuis) gaat, worden op het enquêteformulier acht vragen gesteld. Uit een onderzoek dat het streekver- voersbedrijf heeft uitgevöerd, blijkt dat 5,9% van de reizigers op de snel tram niet betaalt. Dat zijn ruim 500.000 zwartrijders per jaar. Westnederland wil dit percentage drastisch terugbren gen tot 1,5%. Hiermee speelt Westnederland in op het overheidsbeleid dat gericht is op het zwaarder bestraffen van zwartrij ders. Tevens kan meer aandacht wor den besteed aan het voorkomen van vandalisme. behorende oorkonde voor 30 jaar brandweerdienst. Tijdens de bijeenkomst zijn ook diplo ma’s en bevorderingsbesluiten uitge reikt. Diploma’s werden overhandigd aan de heren C.J. de Bil (diploma brandwacht), R.M. Alblas (diploma hoofdbrandwacht), M. Boeren (di ploma hoofdbrandwacht), M.F. Hil gers (diploma hoofdbrandwacht). De heren A.M. Smit, M.F. Hilgers en W.M. van VLiet werden bevorderd tot brandwacht eerste klas, terwijl de heer G.J. Huizer zal worden bevorderd tot adj unct-hoofdbrandmeester Ter afsluiting van het officiële gedeelte Het busbedrijf wil graag weten of de Waddinxveners ook interesse in deze sneldienst hebben en aan welke route en vertrektijden men de voorkeur geeft. Daarom is huis aan huis een enquêteformulier ver spreid. Voor de nieuwe sneldienst kan men gebruik maken van een strippen kaart of een abonnement. Natuur lijk is de OV-jaarkaart ook geldig. Wie weinig of onregelmatig van Waddinxveen naar Den Haag reist wordt geadviseerd toch gebruik te maken van strippenkaarten. Een (enkele) reis met een 15-strippen- kaart kost bijvoorbeeld f 5,67. Wie regelmatig of veelvuldig reist is voordeliger uit met een abonne ment. Zo kost een maandabonne ment 165,50. In Myanmar (voorheen Birma) vinden al jaren mensenrechtenschendingen plaats. Deze houden verband met het milieu, want de regering van Myanmar heeft de houtindustrie van Thailand toestemming gegeven op grote schaal in de Birmaanse teakhoutwouden te kappen. Over vijf jaar zullen er vrijwel geen teakwouden meer over zijn. Tevens maken de milieuorganisaties zich ernstig zorgen over het uitputten van de visgronden door visserschepen uit Thailand. De mensen, behorend tot een etnische minderheid die zich voor heen op zeer bescheiden en ecologisch verantwoorde wijze in hun bestaan on derhielden door het kappen van deze wouden, werden met geweld verdre ven. Nog steeds vinden er op grote schaal mishandelingen en buitengerechtelijke executies plaats. Mensenrechten en mi lieubelangen raken hier elkaar. Ook in de Waddinxveense kerken zal er op de derde zondag van maart aan dacht aan de actie besteed worden. De uitkomsten van het onderzoek ge ven regiomanager Van Kleeff reden tot bezorgdheid. ’’Maar met deze cijfers kunnen we duidelijk laten zien waarom we het aantal VIC’s willen uitbreiden. Met de inzet van ruim 40 extra VIC’s verwachten we het zwartrijderspercen- tage in de komende jaren terug te drin gen tot 1,5% en de kosten van vanda lisme te halveren. We hebben daarbij wel de hulp van politie en justitie no dig. Regelmatig worden VIC’s gecon fronteerd met reizigers die agressief reageren als naar hun plaatsbewijs wordt gevraagd. Dat is onaanvaard baar. Agressieve reizigers moeten snel en doelmatig worden gestraft”. ”De kwaliteit van het openbaar ver voer wordt sterk verbeterd als meer aandacht kan worden besteed aan vei ligheid in en om de tram en aan infor matieverstrekking ten behoeve van de reiziger. Met meer VIC’s kunnen we deze kwaliteitssprong maken”, aldus Westnederland’s regiomanager Van Kleeff. Voor Esteban Gonzalez Gonzalez en zes andere leden van de verboden Be weging voor Democratische Integratie op Cuba, die in september 1989 werden gearresteerd. Zij werden veroordeeld tot gevangenisstraffen van drie tot ze ven jaar wegens ’’rebellie”, terwijl de beweging nadrukkelijk elke geweldda dige actie verwerpt. Voor Malakeh Mohammadi, een jour naliste (al over de zeventig) in Iran, die in april 1983 gearresteerd werd en in 1986 ter dood veroordeeld wegens sa menzwering tegen de Islamitische Re publiek Iran. Het vonnis werd later omgezet in 20 jaar gevangenisstraf. Haar man werd in het geheim geëxecu teerd. Malakeh is herhaaldelijk gemar teld. WADDINXVEEN - In Bibelot is za terdagavond tijdens een feestelijke bij eenkomst van de brandweervereniging ’’Jan van der Heijden” van de vrijwil lige brandweer van de gemeente Wad dinxveen heeft burgemeester C.M. van der Linden aan twee brandweerlieden onderscheidingen uitgereikt van de Koninklijk Nederlandse Brandweer vereniging en de Nederlandse Vereni ging van Brandweercommandanten. De heer G.J. Huizer is onderscheiden met het zilveren brandweerkruis met bijbehorende oorkonde voor 25 jaar brandweerdienst. De heer W.C. Boe ren ontving de verzilverde gesp met bij- WADDINXVEEN - Scouting Klimop heeft zaterdag voor een week gezamen lijk met Scouting Sint Victor en de Pie ter Maritz-groep de Baden Powelldag in het teken van internationale verbon denheid gezet. Vanuit die gedachte werd in Waddinxveen met 100 scouts een groot wereldspel gehouden. Op vier verschillende lokaties, de drie clubhuizen en een gymzaal, moesten groepjes scouts opdrachten uitvoeren. Elke lokatie stelde een werelddeel voor met een voor dat werelddeel karakte ristieke opdracht. To werd in het grootse Amerika ge speeld met een reuzenbal en parachute en in het dicht bevolkte Europa werd een levend mens-erger-je-niet spel ge speeld. Vanaf ’s morgens 10 uur tot ’s middags 4 uur zijn de jongens en meisjes bezig gewest met dit spel. Scouting Klimop sloot de dag af met de traditionele be- loftehernieuwing, waarbij iedereen weer eens stil stond bij het belang van samenwerking, verdraagzaamheid en broederschap, ’’ouderwetse” waarden, die ook in het moderne eigentijdse scoutingspel nooit verwaarloosd mo gen worden. De dag werd door de oudste leden en leiding afgesloten met een maaltijd en een feest in het clubhuis van scouting Klimop, waarbij ”Zij van boven”, de band van de Pieter Maritz-groep voor de muziek zorgde. Scouting Waddinx veen kan terug kijken op een geslaagde B.P.-dag. Lord Baden-Powell was in 1908 de grondlegger van scouting. Bescheiden als hij was, is B.P. nooit een voorstan der geweest van het op grote schaal herdenken van zijn geboortedag. Toch is 22 februari voor scouting over de hele wereld tot een bijzondere dag uitgegroeid. Op deze dag, ook wel Denkdag ge noemd, ligt de nadruk van de viering op het internationale karakter van de ver eniging, de internationale verbonden heid en broederschap. Diverse brandweerlieden en hun echtgenotes werden zaterdagavond in het zonnetje vanwege hun trouwe dienst en behaalde diploma’s. (Foto: Sjaak Noteboom). van de bijeenkomst reikte de comman dant van de vrijwillige brandweer, de heer P. Baan, aan de burgemeester het officiële eerste exemplaar van het jaar verslag van de brandweer over de jaren 1989-1990 uit. Na deze officiële hande ling ontvingen ook de leden en oud-le- den van het brandweerkorps een exem plaar van het jaarverslag. Als nieuwe leden van het korps werden de heren B.F. Boonstoppel jr R.J.J. Huisman, J.J. Sahetapy, H. Dijkstra, W. Brandhorst en R.S. Olsder verwel komd, die in de rang van adspirant- brandwacht in tijdelijke dienst zijn aangesteld. «WIT •M Ml! 1 TC iA W

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 11