MIME VOOR I DE JEUGD Alternatief verkeers plan Be Fair- voetbal ’’Waddinxveense ruif’ f1198.- Geld, bodem en tijd helpen omleidingsweg om zeep to* Grontmij wilde weg als turn keyproject Boekenweek in bibliotheek Tapijtshow van Harwa In sportzaal Groenswaard l Scouting Klimop wint prijs Kunstopdracht Jarige De Usselstaete Financiën Twee versies Vergadering Californië WH - -s jj van den broek totaalinstallateurs bv Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 6 maart 1991 Pagina 20 College schrapt aanleg rondweg 7* 1 subsidie van 3.750.000,-). Bewoners en bedrijven van de Henegouwerweg en de Brugweg hebben opgelicht en deels ook wel teleurgesteld t i Woongebied P Bedr I Woongebied Spoorlijn i l Bedrijven Woongebied I 1Bedr Gouwe- P P MM kennis genomen van het besluit van het college van Burgemeester en Wethouders om af te zien van de aanleg van de noordelijke omleidingsweg voor de Brugweg. Feest vierde in ieder geval de meubeltoonzaal Gouwe Meubel, dat zich met andere bedrijven steeds met hand en tand heeft verzet tegen de afsluiting van de Brugweg bij de hefbrug. (Foto: Sjaak Noteboom). Van provinciezijde wordt er niet mee ingestemd om - bij afzien van de aanleg van de omleidingsweg - de beschikbaar gestelde subsidies in te zetten voor het opknappen van de bestaande Brugweg (gedeelte buiten de bebouwde kom). Geconcludeerd moet worden dat bij daadwerkelijke aanvang van het werk of een deel ervan de gemeente een reëel financieel risico zou lopen. De provincie is niet bereid een toezeg ging te doen ten aanzien van de ver strekking van verdere subsidies ten be hoeve van de omleidingsweg. Dit plan voorziet in een verkeersluw gebied, waarin onder andere het win kelgebied, Huize Souburgh, banken, postkantoor en de weekmarkt zijn gesi tueerd. realiseren met éénrichtingverkeer al leen voor lichte motorvoertuigen. 4. Noord-zuid route voor alle verkeer herstellen via Kanaaldijk-Schieland- weg-Rijnlandstraat en Oranjelaan. 5. Rotonde aanleggen op de plaats waar Oranjelaan en Kerkweg-Oost el kaar ontmoeten. 6. Verkeer op rotonde heeft voorrang. 7. Jan Dorrekenskade-Oost vloeiend laten aansluiten op Kanaaldijk. 8. Stationsstraat vloeiend laten aan sluiten op Jan Dorrekenskade-Oost achter het PTT-gebouw langs. 9. Souburghlaan vloeiend laten aan sluiten op Juliana van Stolberglaan. 10. Juliana van Stolberglaan van beide zijden vloeiend laten aansluiten op Prins Bernhardlaan. De tweede alternatieve versie van Be Fair’s verkeerscirculatieplan bevat de zelfde maatregelen als bij het eerste plan met uitzondering van de punten 7 en 8, echter met dien verstande dat ten aanzien van punt 2 de Kanaalstraat en Juliana van Stolberglaan tussen de Sta tionsstraat en de Souburghlaan wordt afgesloten. I I Na daarover met vertegenwoordigers van de provincie gevoerd bestuurlijk ultiem overleg is Ben W. het volgende gebleken: Het alternatieve verkeerscirculatieplan van Be Fair-voetbal kent twee versies. De eerste versie kent de volgende uit gangspunten: 1. Kerkweg-Oost tussen Kanaalstraat en Oranjelaan afsluiten en transforme ren in parkeerruimte. 2. Kanaalstraat en Juliana van Stol berglaan tussen Jan Dorrekenskade- Oost en Souburghlaan afsluiten. Vrij gekomen ruimte toevoegen aan win kelgebied en tevens gebruiken voor doorgaande fietsroute. 3. Om het hart van het dorp een ring 2771 BC Boskoop Reijerskoop 2 Telefoon 01727-17116 Tijdens de op donderdagavond 28 fe bruari gehouden extra vergadering van Cl 1 de commissies voor Openbare Werken en voor de Financiën is door het college een nadere toelichting op het besluit verstrekt. ”Uit het technisch overleg, dat wij met vertegenwoordigers van Grontmij heb ben gevoerd, is ons andermaal duide lijk geworden dat sprake is van de uit voering van een technisch gecompli ceerd werk in een qua grondslag moei lijk gebied. Een aantal technische vraagpunten (waaronder aansluitin gen) dient dan ook nader te worden uit gediept”. WADDINXVEEN - Bij Harwa in het winkelcentrum Groensvoorde is - evenals vorig jaar - weer een tapijt show, ditmaal in samenwerking met de bekende tapijtfabrikant Bergoss. De gehele maand maart is er bij Harwa extra aandacht voor dit kwaliteitsta- pijt, dat graag door de WS-vakman wordt verwerkt. Tijdens de tapijtshow gaat natuurlijk ook alle aandacht uit naar de consument. Om eens echt ontspannen een keus te kunnen maken wordt men verwend met koffie en gebak. Tevens maakt iedere koper kans op een prijs in het unieke computerspel met als hoofdprijs een weekend Grandora- do. WADDINXVEEN - Het college van Burgemeester en Wethouders heeft vorige week woensdag - aan de vooravond van de februari-raad - de voor bereidingen voor de aanleg van een noordelijke omleidingsweg voor de Brugweg door de Polder Bloemendaal (Henegouwerweg-Middelburgse- weg) afgeblazen. Dit tot vreugde van PvdA en D’66, die zich steeds hard nekkig hebben opgesteld tegen de wegaanleg, en tot verdriet van CDA, VVD en PCW. Financiële problemen, te weinig tijd en de slechte bodem hebben de Brugweg-Noord alsnog om zeep geholpen. WADDINXVEEN - Zondagmiddag 10 maart om twee uur wordt in de sportzaal Groenswaard aan de Wingerd op initiatief van het centrum voor Kunstzinnige Vorming een theatervoorstelling voor kinderen gegeven door het mimetheater ’’Kdijk”. De toegangsprijs is 3,50. WADDINXVEEN - Het bestuur van Be Fair-voetbal heeft aan het col lege van Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen een alternatief verkeerscirculatie-plan voor het centrum van Waddinxveen aangeboden. WADDINXVEEN - Het alternatieve verkeerscirculatieplan van Be Fair- voetbal bevat een heuse ’’Waddinxveense ruit”. De toekomstvisie van Be Fair is op de volgende uitgangspunten gebaseerd: - Anno 1990 is er één hoofdader voor vrachtverkeer Noord-Zuid tussen de Gouwe en de spoorlijn. - Anno 1995-2000 moet het vrachtverkeer zoveel mogelijk uit een groot gedeelte van het centrum van Waddinxveen worden geweerd. - Dit kan worden gerealiseerd door het aanleggen van rondwegen om Waddinx veen heen en de aanleg van een brug of tunnel over of onder de Gouwe bij de Sta- ringlaan. Rijksweg A 12 dfi'l’ Nadelen kunnen zijn: 1Een langere weg voor lichte motor voertuigen door éénrichtingsverkeer. 2. Bevoorrading van de winkels is aan beperkingen gebonden. 3. de hefbrug is vanuit Groenswaard iets moeilijker te bereiken. 4. De Oranjelaan wordt drukker. Nu het definitief voorbij is met de ijs pret is het weer hoog tijd geworden voor een prachtige jeugdtheatervoor- stelling. De werkgroep ’’Jeugdtheater Kreater” is er weer in geslaagd een heel bijzon dere theatervoorstelling naar Wad dinxveen te halen. Op zondag 10 maart speelt namelijk mimetheater ’’Kdijk” de familie-voorstelling ”Lot, de bin nendringer”. ”Lot, de binnendringer” is gemaakt voor iedereen vanaf zes jaar, maar de ervaring is dat ook (jeugd)theaterlief- hebbende ouders en ouderen ”hun vin gers zullen aflikken” bij het zien van deze hele mooie mimevoorstelling. In het leven van meneer Van Dijk ge- Een moment uit de theatervoorstelling ”Lot, de binnendringer” van mi metheater "Kdijk”. In een brief aan de gemeenteraad heb ben B. en W. laten weten dat de aanleg van de Brugweg-Noord onderwerp is geweest van uitvoerig beraad binnen het college. Met name is daarbij aan de orde geweest de verkrijging van een aanvullende subsidie van de provincie Zuid-Holland - danwel een toezegging daartoe - welke uitgaat boven de reeds toegezegde 75% van een investerings bedrag van 5.000.000,- (derhalve een J u. uirecicur vun ue ussetstaete, ontvangt van de Goudse kunstenaar Menno Meyer het eerste exemplaar van het door hem vervaardigde object. Dit bijzondere geschenk markeert het eerste lus- trum van de Usselstaete. i. ’’Naast de subsidie-aspecten hebben wij ons bezig gehouden met de techni sche aspecten en in nauwe relatie daar mee, met de tijdfaktor welke ook in verband met de provinciale subsidie van groot belang is. Wij herinneren er aan dat het werk op 1 januari 1993 moet zijn voltooid in verband met het verval len van de Wet Uitkering Wegen (WUW). Toegezegde subsidies over uitgaven gedaan na 1 januari 1993 ver vallen namelijk”, aldus B. en W. Op dinsdagavond 12 maart houdt Piet de Pater uit Alphen aan den Rijn een lezing over een van de vele reizen die hij gemaakt heeft. Hij maakte een tocht van 7.000 km langs 10 natuurre servaten in Californië, in het westen van Amerika. Door hete woestijnen, een bezoek aan Sequioapark, met de dikste en oudste bomen ter wereld. Langs de schitte rende bergen van Yosemite Park en de kleurige westkust. En naar het over weldigende Canyongebied van Ari zona met de Grand Canyon. In de staat Utah bezocht hij het Natio nal Monument, de Arches, Bryce Ca nyon en Zion National Park. De entree voor dit avondje uit naar Amerika is gratis, in de pauze wordt u een kopje koffie aangebodende lezing begint om 20.00 uur. Op zaterdag 16 maart is er een ’’reizi- gers-voor-reizigers-markt” in de bi bliotheek. Tijdens de uitleenuren tus sen 10 en 12 uur laten Waddinxveense lezers hun reisverslagen in boekvorm, op dia’s of video aan u zien. Wie het ook leuk vindt om anderen van ge maakte reizen mee te laten genieten kan zich melden bij de openbare biblio theek (tel. 13141). Wie ideeën wil opdoen voor een reis ihoet zaterdagmorgen 16 maart naar de bibliotheek! De provincie gaat er mee akkoord dat het reeds toegezegde subsidie in zijn geheel wordt benut voor de aanleg van het eerste gedeelte van de omleidings weg, doch verlangt van de gemeente Waddinxveen een schriftelijke inten tieverklaring dat de aanleg van de com plete omleidingsweg uitgangspunt is en blijft en de 2e fase wordt uitgevoerd on geacht of al dan niet een extra provin ciaal subsidie wordt verleend. Op basis van dit alles hebben B. en W. zich nogmaals beraden. Na ampel over- leg zijn zij tot de bevinding gekomen dat van de aanleg van de omleidings weg Brugweg dient te worden afgezien vanwege de daaraan verbonden risico’s voor de gemeente in financiële en tech nische zin en - nauw met beide samen hangend - het tijdsaspect. Voor de aanleg van het 2e gedeelte van de weg dient zelfs nog vrij uitgebreid technisch onderzoek te worden gedaan (met name in verband met waterkrui- singen), hetgeen ook financiële gevol gen zou kunnen hebben. Bovendien is de vereiste werkplanning in verband met de datum van 1 januari 1993 der mate strak dat er geen ruimte is om eventualiteiten of tegenvallers op te vangen, terwijl uit ervaringsgegevens blijkt dat dergelijke situaties juist bij een werk in zo’n moeilijk gebied niet mogen worden uitgesloten. Als het werk te laat wordt opgeleverd, heeft dit onmiddelijk gevolgen voor het provin ciaal subsidie. Als voordelen noemt Be Fair, dat aan het tekenen is geslagen vanwege de plannen voor de bouw van een winkel en wooncentrum op het complex aan de Sniepweg/Kanaaldijk: 1. Door éénrichtingsverkeer minder kansen op ongevallen. 2. Het winkelhart wordt milieu-vrien- delijker. 3. Minder kans op file-vorming. 4 Parkeerproblemen kunnen makke lijker worden opgelost. 5. :Door het rotonde-verkeer voorrang te verlenen, wordt een rustiger ver keersbeeld verkregen. 6. Veilige fietsroutes kunnen worden gerealiseerd. 7. De markt kan weer in het centrum worden gehouden. 8. Met relatief geringe kosten kan de noord-zuid route worden gerealiseerd. 9. :De Willem de Zwijgerlaan blijft ook op vrijdag open voor alle verkeer. 10. De keuze over de lokatie an het winkelcentrum wordt vereenvoudigd. 11Souburgh ligt in het verkeersluwe gebied en de bewoners hiervan kunnen ’’veilig” naar het winkelgebied e.d. 12. :Er behoeven weinig impopulaire maatregelen aan de burgers worden opgedrongen, zoals bijvoorbeeld ont eigeningen e.d. volgen van ons besluit inclusief de fi nanciële alsmede de vraag waarvoor de gevoteerde gelden in de toekomst die nen te worden aangewend. Deze aspec ten zullen uiteraard in ons voorstel aan u ter beslissing worden voorgelegd”, aldus B. en W. Over de Brugweg-Noord hebben B. en W. zich nog beraden omtrent vertrou welijkheid ten aanzien van de diverse stukken. Deze vertrouwelijkheid is in middels opgeheven, behalve ten aan zien van stukken rond diverse grond aankopen. WADDINXVEEN - In de Boeken week (6-16 maart) vinden in de open bare bibliotheek aan de Van Mecklen burg Schwerinlaan diverse activiteiten plaats. Allereerst een tentoonstelling van boe ken over het thema ’’Schrijvers rei zen”. Romans, reisverslagen, span nende verhalen de openbare biblio theek heeft ze allemaal. Bekende schrijvers van reisverhalen zijn Adriaan van Dis, Paul Theroux, Bertus Aafjes, Boudewijn Buch, Joris Lieve en natuurlijk Cees Noteboom, de schrijver van het Boekenweekge schenk. Ook jeugdboekenschrijvers laten kin deren verre landen ’’zien”: Miep Diek- mann, Guus Kuijer, Gertie Evenhuis, Rindert Kromhout, Thea Beekman, Anke de Vries en An Rutgers van der Loeff. Van al deze auteurs heeft de openbare bibliotheek boeken in haar collectie staan. 11. Snelheid op de ring max. 30 km/ uur. 12. Bij fietspadkruisingen verkeers lichten plaatsen. 13. Bezorgingsverkeer onder be paalde voorwaarden toelaten in cen trum (bijv, tijds-, gewichts- en afmetin genlimieten). 14. Markt op vrijdag laten plaatsvin den op of in de buurt van de afgesloten Kerkweg-Oost (zie punt 1). 15. Willem de Zwijgerlaan blijft ook op vrijdag open voor alle verkeer. Recreatie A treurt nooit eens iets bijzonders. De kranten staan vol letters. De klok tikt en de thee is altijd lauw. Al jaren zit of ligt hij op zijn bank. Hij verveelt zich, maar wil er ook niets aan om om het te veranderen. Op een dag valt een winnend lot in zijn handen. Hij is door het dolle heen. Maar, als de lotenverkoper de prijs wil overhandigen blijkt Van Dijk het lot kwijt te zijn. Van Dijk is radeloos. De lotenverkoper wil wel helpen, maar Van Dijk moet wel eerst iets beloven, voor het geval het lot met zijn hulp ge vonden wordt. Dit doet hij en plotseling beweegt de bank en komt de hulp te voorschijn. Nee maar, een tweede meneer Van Dijk. Het grote zoeken gaat beginnen en na heel wat vreemde gebeurtenissen wordt uiteindelijk het lot gevonden. Maar, nu zal Van Dijk die vreselijke belofte moeten gaan waarmaken. Maar ja, als er iets te winnen valt. De voorstelling heeft geen pauze, duurt ongeveer zestig minuten en be looft wederom een waar spektakel te worden. Kaarten reserveren kan maan dag tot en met donderdag (4 t/m 7 maart) van 9 tot 11 uur bij Kreater, te lefoon 01828-1'4422, of vanaf een uur voor de voorstelling aan de kassa van de zaal. Tijdens de officiële opening van het Centrum voor Kunstzinnige Vorming Kreater op zaterdag 27 april is er ook speciaal gedacht aan de jeugdtheater- liefhebbers. Er vallen op die dag zelfs meerdere jeugdtheatervoorstellingen te bewonderen die allemaal te zien zul len zijn in de nieuw te openen lokatie van Kreater aan de Kerkstraat in Wad dinxveen. WADDINXVEEN - Iedere scouting groep hecht veel waarde aan een groepsblad omdat dit het gezicht van de jeugdvereniging bepaalt. Scouting Ne derland geeft groepen in het land de mogelijkheid hun groepsbladen door een deskundige jury te laten beoorde len. Uit de vele inzendingen wordt een top tien geselecteerd die mogen strijden om de felbegeerde titel: Koning Groepsblad 1990. Ook Scouting Klimop uit Waddinx veen had de creatieve vruchtjes van het afgelopen jaar opgestuurd. Zij bleken met hun jeugdblad tot deze top tien te behoren. Daarom werd de redactie uit genodigd de finale bij te wonen. ”’t Spuigat” is een blad voor en door de jeugdleden van Scouting Klimop, voor hun ouders en andere belangstellen den, kwam inhoudelij k als qua vormge ving goed uit de bus en werd met een eervolle derde prijs beloond. WADDINXVEEN - Over wat de Brugweg-noord zou moeten gaan kosten heeft het ingenieursbureau Grontmij NV aan de Limaweg - dat een rekenfout van één miljoen maakte - ook een brief gestuurd aan de gemeentelijke dienst Openbare Werken en -Bedrijven. Wat de Grontmij NV aan de ge meente schreef was dit: ’’Nadat geconstateerd was, dat, als gevolg van een fout in het compu terprogramma voor de berekening van de zandophoging, de raming van kosten voor het gehele werk met ca. 1 miljoen gulden moest worden bijgesteld, is in samenwer king met bureau Ifco b.v. te Gouda een alternatief voorstel uitgewerkt voor een wegaanleg met toepassing van schuimbeton. De resultaten van deze berekenin gen zijn verwoord in een notitie, welke bij ons schrijven van 7 ja nuari jl. aan het college is toegezon den en aansluitend op 9 januari jl. aan de commissie Openbare Werken is toegelicht. Uit deze stukken valt op te maken, dat de totale projektkosten ge raamd zijn op 6.615.000,- all in, waarbij voor een aantal nog nader te detailleren onderdelen globaal geraamde bedragen zijn opgeno men (oprit Henegouwerweg, diepe slootkruisingen). Teneinde de besluitvorming van het college niet verder te vertragen, alsmede onzekerheid over het to taalbedrag van de aanlegkosten uit - te sluiten, heeft de Grontmij de af gelopen periode getracht het ge noemde eindbedrag te concretise- ren. Wij kunnen derhalve thans toezeg gen, dat, indien de gemeente zou besluiten tot aanleg van de Ver legde Brugweg met toepassing van schuimbeton, wij bereid zijn het werk op zogenaamde turnkey-basis te realiseren voor het totaalbedrag van 6.700.000,- (zegge: zesmil- joenzeven-honderdduizend gul den), waarbij wij ervan uitgaan dat de post grondaankopen ad 1.000.000,- alsmede de post aan sluiting Henegouwerweg ad 435.000,- verrekenbaar zal zijn, aangezien Grontmij hier nauwe lijks of geen invloed op kan uitoefe nen”. De voorziene raadsvergadering van 5 maart gaat niet door. B. en W. zijn voornemens hun voorstel om van de aanleg van de omleidingsweg af te zien regulier te behandelen in de raadscom missies en de raadsvergadering van 27 maart 1991. ’’Alsdan is er voor ons ook meer gele genheid om ons te buigen over alle ge- I 2742 B0 Waddinxveen I Kerkweg-west 10 I Telefoon 01828-19388 1 1 MOORDRECHT - In opdracht van De Usselstaete, bureau voor office ma- ‘nagement van mevrouw B.H.M. Mul- ler-Nierman, ontwierp de Goudse kun- ’’stenaar Menno Meyer een kunstzinnig -geschenk ter ere van het eerste lustrum van dit in Moordrecht gevestigde be drijf, dat gespecialiseerd is in office ma nagement, direct marketing en in het all-in verhuren van kantoorruimten voor zowel lange als korte tijd. In plaats van zelf cadeaus te ontvangen ■’vond de jubilaris het beter haar cliën- ten met een bijzondere geschenk te '/verrassen. Directeur mevrouw B. Mul- 'ler-Nierman hierover: "Zonder onze 'cliënten hebben wij uiteindelijk geen /bestaansrecht, dus het leek ons een leuk idee hen een geschenk aan te bie den. Bovendien hebben we het veel te 1 druk om een tijdrovende receptie of een feestelijke bijeenkomst te organi seren”. - De Usselstaete verleent haar diensten vooral op het gebied van office- mana- c gement, telemarketing activiteiten en biedt ook gemeubileerde kantoorruim- ten te huur aan. ”Dit kan zelfs per uur”, aldus mevrouw Muller. ”Dat kenmerkt ook een beetje onze dienstverlening. Wij zijn 5 dagen per aweek, 52 weken per jaar, voor onze cliënten in touw. Maar men betaalt J. slechts voor de werkelijk gewerkte uren. Zo kunnen we hoogwaardige dienstverlening aanbieden tegen ac- ceptabele prijzen. Maatwerk dus. Iets wat Menno Meyer ook heel goed in zijn creatie heeft uitgedrukt”. De Usselstaete is gevestigd in een fraai j een ruimbemeten monumenten pand i aan de Dorpstraat 54 te Moordrecht (tel. 01827-5155). Het bedrijf maakt de J laatste jaren een gestage groei door. Steeds meer kleinschalige onderne- mers, vrije beroepsbeoefenaars, bran- che- en koepelorganisaties, stichtingen en verenigingen weten inmiddels de weg naar de Usselstaete te vinden. Siemens nieuwe droogautomaat- plus, met grote vulopening van 40 cm 0 heeft zeven volelektronische droogprogramma’s. Inhoud max. 5 kg. Mevrouw B. Muller-Nierman, directeur van de Usselstaete, ontvangt van

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 20