GEMEENTE WADDINXVEEN Brandweerlieden helpen in Polen Van Noort BV 60jaar oud reparatie. SPAREN S ERJW-RADIOS Schade aan uw auto vereist deskundige Actie op touw gezet na spontane brief Nieuw pand op Coenecoop Van Benten heeft terecht vergunning Korbis naar district VAM DER LOO VERZEKERINGEN 5 Onder Ons 20jaar SPREEKUREN NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES BUDGETCONSULENTE GOEDKEURING BESTEMMINGSPLAN ’’GROENSWAARDIII ’89 HINDERWET COLLECTEVERGUNNING AMBTSJUBILEUM VERGADERINGEN KAMERMUZIEKCONCERTEN met een hoog belastingvrij rendement! TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN P. VOGELLAAN 22, BOSKOOP TEL.: 01727 -13715. -programma- 01820-15767 01727-14044 01828-17613 01820-28011 GLASBEEK Autoschade reparatiebedrijf Noordkade 24 2741EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk Door een beetje spaarzin komt U na enige jaren voor de drempel van de rentevri jstel ling te staan. Daarboven claimt de fiscus 35,75 tot 60% van Uw renteontvangsten. Het toch al niet indrukwekkende rendement van Uw spaarstortingen wordt dan teruggebracht tot 3,5 a 5%. Afhankelijk van Uw keuze kunt U dit percentage aanzienlijk verhogen door middel van de volgende fondsen: 7,2% bij vastrentende waarden in Nederland en Duitsland. 9,1% bij vastrentende waarden wereldwijd. 10% door deelname aan een vastgoedfonds. 18,6% bij een wereldwijd aandelenfonds. 23,3% bij een aandelenfonds verre oosten. Deze percentages zijn de gemiddelde rendemen ten per jaar over de afgelopen 12 jaar en zijn belastingvrij Daarnaast is het overlijdensrisico gedekt. Dit be tekent een overlijdensuitkering naar keuze van 1x, 2x of 3x de betaalde spaarpremies. Wilt U meer weten? Neem dan even contact met ons op. 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 Focwn Pagina 3 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 6 maart 1991 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 Milieudienst Midden-Holland, nr. 512/91. ff Milieudienst Midden-Holland, nrs. 11358/89 en 3171/90. Milieudienst Midden-Holland, nrs. 10232/90,10021/90 en 8603/90. ara I VRIJDAG 8 MAART ZATERDAG 9 MAART Elk heel uur nieuwsberichten. Brandweercommandant ZONDAG 10 MAART j 2-771 KC t» De Raad van State bepaalde dat de nieuwe hinderwetvergunning terecht een groot aantal beperkende bepalin gen kent, al vond de protesterende Waddinxvener dit dat er veel meer zou den moeten zijn voor een verdere be perking van de overlast en hinder. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Buiten kan tooruren in overleg met de gemeentesecretaris. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf 7 maart tot 22 maart 1991 ter in zage bij de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw in het gemeentehuis, alhier, elke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden gedu rende drie uren. - de directie van Rodi B.V. ten behoeve van een snijbloemenkwe kerij op het perceel Abraham Kroesweg 25; - de directie van De Mik B.V. ten behoeve van een glastuinbouw bedrijf op het perceel Abraham Kroesweg 46-48. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen die bezwaren hebben ingediend op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aan toont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ont- werp-beschikking in te dienen. Eveneens maken burgemeester en wethouders bekend, dat zij voornemens zijn positief te beschikken onder oplegging van voor schriften onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van ge vaar, schade of hinder voor de omgeving op de aanvraag van: Degene, die een bezwaarschrift indient, kan.verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. - de directie van P. Vermeer ten behoeve van een kantoorgebouw met opslagloods voor het opslaan van wegenbouwmateriaal en het plegen van klein onderhoud op het perceel Coenecoop 75; - de directie van Asac Nederland B.V. ten behoeve van een auto matiseringsbedrijf op het perceel Coenecoop 7. Tot 7 april 1991is het mogelijk beroep in te stellen bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen het verlenen van de vergunning bezwaren hebben ingediend; d. andere belanghebbenden die kunnen aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest bezwaren in te dienen. De beschikkingen en alle daarop betrekking hebbende stukken lig gen vanaf 7 maart tot 7 april 1991ter inzage bij de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw in het gemeente huis, alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren. ren zouden er slecht aan toe zijn. De noodkreet was niet aan dovemansor- gen gericht, zodat de spuitgasten in ac tie kwamen om te gaan helpen. De ac tie had zoveel succes dat er ook andere in nood verkerende Polen geholpen zullen kunnen worden. Nieuwe brochure is: - ’’Meer over Meer en Woude”; een uitgave van het waterschap over de waterschapsverkiezingen op woensdag 22 mei 1991. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Lokale omroep via de FM-band 101,1 Mhz. (in stereo). Staringlaan 2, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen, tel. 01828-10379. 00.00-01.00 uur - Dag week, hallo weekend. Presentatie: Peter Teunisse. 20.00-21.00 uur - Khabar oua Nagham. Presentatie: Hamid Meskine. 14433 14433 Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur De sociaal raadsvrouw: elke werkdag van 9.00-12.30 uur en donderdagavond van 19:00-20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. 9.00 uur - Kerkuitzending. Verzorgd door de Centraal Hervormde Ge meente met om 9.00 uur Kinderpro gramma (Intocht in Jeruzalem), 9.30 uur Kerkdienst uit de Brugkerk met ds. G.C. Kunz en na de kerkdienst frag menten uit de Mattheus Passion van J.S. Bach.. 12.00-13.00 uur - RTW-Klassiek. Pre sentatie: Henk Laan. 13.00-14.00 uur - RTW Vakantie Ma gazine. Presentatie: Kate Goudriaan. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak met de secre taresse. 6 Brandweercommandant Piet Baan en twee andere leden van de Waddinx- veense vrijwillige brandweer zullen de reis gaan ondernemen. Zodra ze in het Poolse Kratkov aankomen wordt con tact opgenomen met de pastoor, de po litie of de brandweer om te horen wie er allemaal hulp nodig hebben. Eveneens kunnen mondelinge bezwaren worden ingebracht tijdens een openbare zitting op dinsdag 26 maart 1991 om 16.00 uur in het gemeentehuis, waarbij tevens gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zo is het zijn mening dat er op het be drijf niet alleen een biofilter moest worden geïnstalleerd, maar ook een kostbare gaswasser, zoals het Regio naal Milieubureau Midden-Holland heeft geadviseerd. De wens had de ge meente Waddinxveen echter niet over genomen. WADDINXVEEN - Van Noort Trans porten BV en Van Noort Verhuizingen BV van de Tuinbouwweg in Waddinx veen gaat het 60-jarig bestaan vieren tegelijk met de ingebruikname van een nieuwe op- en overslagloods op het be drijvenpark Coenecoop. De loods van 3333 vierkante meter be tekent een aanzienlijke uitbreiding van het bekende Waddinxveense bedrijf, waarvan directeur Bert van Noort afge lopen zaterdagavond nog was te zien in het VARA-televisieprogramma Kassa. De uitbreiding van het bedrijf en de 4 i 1 De afdeling geschillen van bestuur van de Raad van State heeft in een spoed procedure niet willen ingaan op een verzoek van overbuurman ir. R. Weer- heijm van de IJsermanweg om de afge- geven hinderwetvergunning te schor sen. In het gemeentehuis is een brochurewand in gebruik bij de balie van de sectie Burgerzaken van de afdeling Algemene Zaken. In de wand is een groot assortiment folders en brochures over uit eenlopende onderwerpen aanwezig. - de directie van B.V. Machine- en Apparatenfabriek ”VAN- DERLOO” om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Hinderwet ten behoeve van een machi nefabriek op het perceel Noordkade 74. Inwoners van de gemeente Waddinxveen die in de schulden zijn ge raakt of dreigen te geraken, kunnen op twee middagen in de week, en wel op dinsdag en donderdag van 13.00-17.00 uur voor schuld hulpverlening terecht bij de sectie Bijstandsmaatschappelijk Werk van de afdeling Welzijn, Onderwijs en Sociale Zaken. De sectie wordt bijgestaan door de budgetconsulente van de Stich ting Consument en Huishouding, mevrouw A. Smets-Wilms. Bij de schuldhulpverlening ligt de nadruk op het wegnemen van de oorzaak, die meestal ligt bij overtreding van het inkomen. De budgetconsulente geeft adviezen over bestedingspatronen, maar ook over organisatie en planning van het huishouden. Voor het maken van een afspraak kunt u kontakt opnemen met me vrouw Smets, telefoon 14433, toestel 122. WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen heeft vooralsnog terecht een nieuwe hinderwetvergunning afge geven voor de vetsmelterij annex var- kensmesterij van H. van Benten aan de Tweede Bloksweg. Terinzagelegging ontwerp-beschikkingen Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn om op de onderstaande aanvragen om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten of in werking hebben positief te be schikken onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van ge vaar, schade of hinder voor de omgeving: De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikkingen, danwel tot het treffen van een voorlopige voorziening en een dergelijk verzoek wordt ingewilligd. WADDINXVEEN - De senioren-bil- jartvereniging ’’Onder Ons” bestaat 20 jaar. Het vierde lustrum zal worden gevierd met een receptie op vrijdagavond 8 maart tussen vijf en zes uur in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnen- pad. Baan. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikkingen kunnen tot 22 maart 1991 schriftelijk bij hun college worden ingediend door de aanvragers en degenen die reeds schriftelijk of mondeling be zwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijs niet (tijdig) in staat zijn geweest. De burgemeester van Waddinxveen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 28, lid 6 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bij besluit van 12 februari 1991, nr. DRG/LPS/20528A goedkeuring hebben ver leend aan het raadsbesluit van 5 juli 1990 tot vaststelling van het be stemmingsplan ’’Groenswaard III ’89”. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. Een beroepschrift moet worden gericht aan de afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ’s-Gravenhage. Een verzoek om schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op een verzoek om schorsing of tot het treffen van een voorlopige voorziening is be slist. Terinzagelegging aanvragen en stukken Burgemeester en wethouders maken bekend, dat de volgende aan vraag om vergunning ingevolge de Hinderwet is ontvangen van: - Fa. Lavo tot het uitbreiden en/of wijzigen van een meubelfabriek op het perceel Brugweg 6-8. De aanvraag en alle andere ter zaken zijnde stukken liggen vanaf 7 maart tot 7 april 1991 ter inzage bij de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw in het gemeentehuis alhier, elke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maan dagavonden gedurende drie uren. Tijdens genoemde perióde kunnen gemotiveerde bezwaren schrif telijk bij hun college worden ingediend. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet be kend te maken. Genoemd besluit en het bestemmingsplan liggen met ingang van 7 maart 1991 gedurende één maand voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling Ruimte en Bouw van 08.30 tot 12.30 uur, Raadhuisplein 1, Waddinxveen. De kwestie zal bij de Raad van State opnieuw aan de orde komen in de ge bruikelijke gang van zaken naar aanlei ding van het ingediende beroepsschrift. Bepaald is nu slechts dat een spoedei send belang niet aanwezig was om nu al tot een uitspraak te komen. Het college van Gedeputeerde Staten heeft in zijn eerder ge noemde besluit van 12 februari 1991 het bestemmingsplan onher roepelijk verklaard met uitzondering van het op de plankaart met een blauwe lijn omgrensde perceelsgedeelte grenzen tussen het Noordeinde 81 en 83. Zij die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot Gedeputeerde Staten hebben gewend en zij die zich tijdig op grond van artikel 27, tweede lid van de Wet op Ruimtelijke Ordening tot Gedeputeerde Staten hebben gewend, alsmede de inspecteur van Ruimtelijke Ordening kunnen gedurende bovengenoemde termijn van één maand tegen het nog niet onherroepelijk goedgekeurde ge deelte beroep in stellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet in tweevoud worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen Bestuur, Postbus 20019,2500 EA ’s-Gravenhage. 14.00-18.00 uur - RTW-Totaal. Presen tatie: Peter Teunisse Paul Aalbers. 18.00-24.00 uur - Hitfront. Presentatie: Gert Voogd, Diederick Huizinga en Peter Teunisse. WADDINXVEEN - De korfbalver eniging Korbis speelt vrijdagavond 8 maart om acht uur in de Energiehal van Rotterdam de beslissingswedstrijd om de tweede plaats tegen Reeuwijk. Het behalen van de tweede plaats bete kent promotie naar het district. Ter inzagelegging beschikkingen Burgemeester en wethouders maken bekend dat door hen onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving op 26 februari 1991vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten of in werking hebben is verleend aan: Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer bg.g. Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) In de week van 11 maart t/m 16 maart 1991 zal er gecollecteerd wor den door het Nationaal Reumafonds. Het collecteren dient te geschieden in verzegelde collectebussen waarop duidelijk de naam en/of het doel van de collecterende in stelling staat vermeld. De collectanten dienen te zijn voorzien van een legitimatiebewijs. De opbrengst van de collecte zal ter kennis van het gemeentebe stuur worden gebracht. Op 1 maart jl. was de heer A. van Nielen, medewerker bij de sectie Onderhoud Algemeen van de dienst Openbare Werken en Bedrij ven, 25 jaar in gemeentedienst werkzaam. Vanwege dit feit zal de heer en mevrouw Van Nielen op maandag 18 maart 1991 in de raadzaal van het gemeentehuis een receptie worden aangeboden. De receptie zal om 16.00 uur aanvangen en om 17.00 uur worden beëindigd. De receptie is voor iedereen toegankelijk. Commissie voor Onderwijs, Personeel en Sociaal Cultureel Werk op dinsdag 12 maart 1991, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Rapport inzake subsidie RTW/verkrijging financiële middelen op andere wijze. - Advies inzake werkervaringsplaatsen in het kader van de Kader regeling Arbeidsinpassing. - Advies inzake het treffen van veiligheidsvoorzieningen bij het scheikunde-onderwijs op de Prof. Kohnstammschool. - Advies tot beschikbaarstelling krediet ten behoeve van de inrich ting van één groep van de Annie M.G. Schmidtschool. Op donderdag 7 maart a.s. om 20.30 uur zal in de raadzaal van het gemeentehuis het Arcis-ensemble m.m.v. Frans van Ruth optre den. Het Arcis-ensemble m.m.v. Frans van Ruth zal werken van Bruck ner en Mahler ten gehore brengen. Men kan toegangskaarten telefonisch reserveren op werkdagen tussen 09.00-12.00 uur onder nummer 01828-14433, toestel 165 of 166. De gereserveerde kaarten dienen dan aan de zaal te worden betaald. Indien men geen kaarten heeft gereserveerd, kan men aan de zaal kaarten kopen vanaf een half uur voor de aanvang van het concert. WADDINXVEEN - De Waddinx veense vrijwilige brandweer heeft een hulpactie ondernomen voor een Pools gezin. Dezer dagen wordt een korte reis naar Kratkov ondernomen om de Polen met geld, voedsel en goederen te verrassen. Het gemeentebestuur kwam met 500,- over de brug. De spontane hulpactie is op touw gezet toen brandweercommandant P. Baan om hem onbekende redenen een brief kreeg, waarin het Poolse gezin van zes personen om hulp vroeg. Het betreffende gezin zou honger en gebrek leiden, mede omdat de vader ernstig ziek is. Ook twee jonge kinde- viering van het 60-jarig bestaan laat Van Noort BV niet ongemerkt voorbij gaan. Dat gebeurt met een feestelijke bijeenkomst op zaterdagmiddag 16 maart, waarvan het officiële gedeelte duurt van 14.30 tot 15.30 uur. Na de re ceptie is er een receptie en een open huis. Voor het ’’dubbelfeest” heeft Van Noort BV het rekeningnummer 366823537 opengesteld om in overleg met de gemeente Waddinxveen te ko- men tot een financiering van het pro- L-flT ject ’’Vervoer op maat voor ouderen”. |__J_ Commissie voor Openbare Werken en Verkeer op dinsdag 12 maart 1991, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Herstraatprogramma 1991. - Info fietsroute E. - Bijdrage fietspad Bredeweg.

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 3