Boekenweek en exposities GEMEENTE NIVON Waddinxveen herdenkt heroprichting Hongarije-week op Ger. Basisschool DREIGT RTW Eis: helder beleidsplan S. Pille opent ruimte Avond van gast- en vraagouders Clubtitels Florida Avond over sleepvaart Boliviaanse Witte rijst Wereldwinkel Verkoping in Souburgh Feestweek OSS in Zevenhuizen Flyers neemt revanche WSV 2 en 4 in Rotterdam ZTTC blijft steken Basiscursus zelfhypnose Sjoelen in W’veen Meer glas in glasbak nodig ”De Brug” Kinderkleding- speelgoedbeurs in Zevenhuizen Feel it. Schiesser Tentoonstellingen De Vlaam Onderlinge Pagina 19 Door Oremus, redactielid van de lokale omroep RTW voor de studio aan de Staringlaan. (Foto: Ton Benne- i WADDINXVEEN - Dit jaar is het 45 jaar geleden dat de afdeling Wad dinxveen van het Nederlands Instituut voor Volksontwikkeling en Na- tuurvriendenwerk na de Tweede Wereldoorlog opnieuw werd opgericht als NIVON. WADDINXVEEN - De Gereformeerde Basisschool aan de Linden- gaarde heeft een succesvolle projectweek Hongarije achter de rug, terwijl de groepen 1 en 2 een kijkje namen bij banketbakker De Vlaam aan de Oranjelaan. WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen gaat de jaarlijkse subsi die van tienduizend gulden aan de lokale omroep RTW per 1992 intrek ken als er dit jaar niet een fatsoenlijk en helder beleidsplan van de plaatse lijke radio op tafel komt. WADDINXVEEN - De Boekenweek 1991 krijgt in de Openbare Biblio-, theek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan als afsluiting een ’’reizigers- voor-reizigers” markt. Deze markt vindt plaats op zaterdag 16 maart van 10.00-12.00 uur, dus tijdens de openingsuren. Os ■hriii Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 13 maart 1991 MANNENMODE meer). Blue Bird slip, elastische katoen in diverse kleuren voorstellingen worden veelal door el kaar heen gebruikt. Vaak herkent men ook een levensbeschrijving. De ten toonstelling van merklappen is boeiend door kleuren en verhalen. kinderen van de onderbouw mochten hun schortjes voor en sjerpen aan en er werd goulashsoep en limonade voor het kindertehuis verkocht. ZEVENHUIZEN - ”OSS 60 jaar jong”. Dat is de kernspreuk dat de Ze- venhuizense gymnastiekvereniging tij dens de jubileumweek hanteert. Oefening Staalt Spieren bestaat op 23 maart exact 60 jaar en om die reden heeft de jubileumcommissie een wer velende feestweek in sportzaal Swanla georganiseerd. Het programma is zo samengesteld dat zoveel mogelijk leden actief deel kun nen nemen aan allerlei bewegings c.q. sportactiviteiten. Hieronder volgt in het kort het pro gramma: WADDINXVEEN - In Waddinxveen wordt een basiscursus zelfhypnose ge geven door psycho-sociaal therapeute Ineke Klinkenberg (tel. 01828-14300). De cursus wordt gegeven op 8,15 en 22 april, ’s avonds van 20.00-22.00 uur. De kosten bedragen 120,- voor de totale cursus. Museumbezoek en een afdelingsweek- end naar een natuurvriendenhuis zijn ook vaste evenementen. Het werk bin nen het NIVON wordt volledig vrijwil lig gedaan door eigen leden. Onder de NIVON-afdeling Waddinx veen vallen ook de gemeenten Bos koop, Zevenhuizen en Moerkapelle. Voor inlichtingen kan men secretaris mevr. B. Sikking-Sikkema (tel. 01828- 15848) bellen. Van Sandijk kreeg het knap benauwd op het eerste bord en verloor; dit voor beeld werd gevolgd door Van Oosten en D.J. van Offeren, waardoor een voorlopige achterstand werd bereikt van 2-4. Op het vierde en vijfde bord zullen Stouten en W. Goor alles uit de kast moeten halen om de afgebroken par tijen in winst om te zetten en zodoende alsnog een gelijk spel in de wacht te sle pen. ZEVENHUIZEN - Donderdag 14 en vrijdag 15 maart wordt er in de Gere formeerde Kerk aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen weer een kinderkleding- en speelgoedbeurs gehouden voor Uni cef, het kinderfonds van de Verenigde Naties. Tot nu toe kon men alles inleveren en kon men (al had men 100 stuks) van al deze artikelen 2/3 van het bedrag ont vangen. PASSAGE 57 WADONXVEEN - TEL12127 De reizen gaan te voet, per kano, fiets, auto en vliegtuig naar de meest uiteen lopende bestemmingen. De deelne mers vertellen uit eigen ervaring over landen als Zweden, Israël, de Ver enigde Staten, Skandinavië, Engeland en Mexico. van het ministerie van WVC reclame mogen gaan uitzenden. Deze nieuw in komsten zouden er toe moeten bijdra gen de jaarlijkse gemeentelijke subsi die aan de RTW te verlagen of mis schien zelfs af te schaffen. WADDINXVEEN - De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Waddinxveen, heeft dinsdag 19 maart een avond over (zee)sleepvaart. De avond wordt gepresenteerd door de heer M.M. de Rooy, zelf een gewezen kapitein op de (zee)sleepvaart. Verha len van en over de zee boeit de meesten van ons wel; het spreekt in ieder geval tot iedere verbeelding. Partners zijn op dezer avond welkom. De avond wordt gehouden in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnen- pad, en begint om 20.15 uur. WADDINXVEEN - Vanavond (woensdag 13 maart) kan er weer ge sjoeld worden in het clubgebouw van de schuttersvereniging Waddinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan. De uitslagen van de laatstgehouden sjoelavond zijn: Klasse A: 1. Jan Kersbergen, 1407 pun ten. Klasse B: 1. Kees Kuipers, 1348 pun ten. Klasse C: 1. Asha den Drijver, 1187 punten. Klasse D: 1. Janny Sleeuwenhoek, 1042 punten. Klasse E: 1. Wilma Sleeuwenhoek, 1016 punten. WADDINXVEEN - Dinsdagavond 12 maart hield de Stichting Gastouderpro- ject Waddinxveen en omstreken in het buurtcentrum De Boog aan de C. Huij- genslaan een ontmoetingsavond voor vraag- en gastouders. Op de informatieve avond werden de aanwezigen op de hoogte gebracht van de lokale ontwikkelingen van het Gas- touderproject. Om bepaalde onderwerpen, betrek king hebbend op het gastouderwerk, nader te belichten werd een video ge toond. Deze film werd gebruikt om met elkaar van gedachten te wisselen onder het genot van comsumpties van het Gastouderproject. Zoals de naam al doet vermoeden houdt deze organisatie zich bezig met twee takken uit de culturele samenle ving, volksontwikkeling en natuur- vriendenwerk. Het NIVON is een ontmoetingsplaats voor progressieve mensen en een ver eniging voor vorming, recreatie en creativiteit. Het landelijke NIVON be staat al meer dan 60 jaar en hoewel de maatschappij veranderd is, zijn de pro blemen er niet kleiner op geworden. Het NIVON kijkt daar kritisch naar. Er wordt ook veel gedaan om zich per soonlijk te uiten in creatieve zin. Ook worden landelijk reizen georgani seerd, anders dan de gebruikelijke rei zen. Landelijk zijn er ook diverse werkgroepen zoals zang en muziek, fo tografie, wandelpaden, wintersport en bergsport en zijn er commissies voor natuur en milieu, scholing en vorming en nog vele andere. Met het NIVON-lidmaatschap kan ie dereen voor een redelijke prijs gebruik maken van de 15 Nederlandse natuur vriendenhuizen en 16 kampeerterrei nen. In Europa staan zelfs meer dan 800 natuurvriendenhuizen tot ieders beschikking, die variëren van eenvou dige berghutten tot luxe huizen met vol pension. De NIVON-afdeling Waddinxveen heeft een vakantie-adviesbureau, waar over een zeer groot aantal van deze 800 huizen gegevens zijn verzameld. Binnen deze afdeling worden ook di verse cursussen georganiseerd, zoals talencursussen (handig voor de vakan tie), handenarbeid en werken met bloemen. In het voor- en najaar staan er wandel- en fietstochten op het pro gramma. WADDINXVEEN - De landelijke Stuurgroep Promotie Glasbak toont zich zeer verbaasd over re cente pubiikaties, waarin geheel ten onrechte de indruk wordt ge wekt, dat bij grote hoeveelheden ingezameld glas problemen bij de recycling daarvan zouden kunnen ontstaan. De stuurgroep wijst er met nadruk op, dat het ophalen en verwerken van het glas uit de glasbak in ons land uitstekend geregeld is en dat van stagnatie bij de verwerking geen enkele sprake is. Integendeel, minder glas in de glasbak zou de glasproduktie juist stagneren, want er is een enorm tekort aan eenmalig glas. De Stuurgroep Promotie Glasbak, een samenwerkingsverband tussen overheid en bedrijfsleven, zegt het zeer te betreuren, dat op deze wijze bij de milieubewuste burger twijfel wordt gezaaid over het nut van glas- recy cling. De stuurgroep wijst er voortdurend op, dat glas niet als afval moet wor den beschouwd, maar een hoog- kwalitatief verpakkingsmateriaal is, dat na recycling steeds weer op nieuw kan worden gebruikt en zo het milieu spaart. VROM-minister Hans Alders nam onlangs de 15.000ste glasbak in ge bruik. De stuurgroep streeft in 1995 naar 25.000 glasbakken en naar 80% hergebruik van glazen flessen en potten, welk percentage in het jaar 2000 gestegen moet zijn tot 95. In 1990 kwam al 66% in de glasbak terecht, een stijging van meer dan 20%. In de feestmaand december werd zelfs een record geboekt van ruim 30.000 ton, 30,6% meer dan het jaar daarvoor. Nog voor de zomer start de stuur groep een grootscheepse campagne om genoemde doelstellingen te hel pen verwezenlijken. WADDINXVEEN - Zowel het tweede als het vierde team van de Waddinx- veense schaakvereniging WSV moest aantreden tegen de Rotterdamse ver eniging Onesimus in resp. de derde en vierde klasse van de Rotterdamse Schaakbond. Het tweede team keek binnen twee uur tegen een achterstand aan van 2-0; de altijd safe spelende De Bock had zijn avond niet, gaf een paard cadeau en kon enkele zetten later zijn stukken in de doos bergen. Stam ging er weer voortvarend tegen aan, maar zijn tegenstander was van hetzelfde kaliber; in een ingewikkeld middenspel offerde zijn tegenstander de dame en zette Stam mat op de on derste rij D. van Offeren kon het op den duur ook niet bolwerken en ging strijdend ten onder. Toen kwamen de puntjes: V.d. Starre schoof op het achtste bord zijn partij meesterlijk naar remise; dit gebeurde ook op het eerste en tweede bord door De Niet en Van Oort, zodat een voorlopige stand werd bereikt van 1,5-4,5. Dit is moet voldoende voor de overwinning, maar Smit en Ritter zul len in de afgebroken stellingen er alles aan doen de verliespunten te beperken. Het vierde team had een betere start: V.d. Knaap speelde sterk op het tweede bord en won overtuigend; Reus en Kloet voegden daar remises aan toe, maar toen sloeg het om. ingewikkelcl voor zichzelf. Op den duur zag hij door de bomen het bos niet meer, verloor een stuk en gaf even later Smitskamp-Muit stond in het teken van de top-tien, beiden hadden kans op de tiende plaats. Muit stopte veel tijd in de Mevrouw Willemstijn exposeert in de Openbare Bibliotheek met een indruk wekkende verzameling zelfgemaakte merklappen. Dit is een al zeer oude handwerkvorm. Waar en wanneer merklappen zijn ont staan is niet bekend. Uit Azië zijn hier van voorlopers bekend uit de 9e eeuw. De oudst gedateerde merklap is van Engelse herkomst en dateert uit 1598. Merk betekent in het Nederlands oe fen. In het Friese spraakgebied worden ze ’’letterlappen” genoemd. Deze be namingen duiden op het gebruik en ei genlijke betekenis van deze handwerk techniek: namelijk om als voorbeeld te dienen voor andere handwerken. Motieven van wereldse en religieuze Op maandag 4 maart gingen de groe pen 1 en 2 naar bakker De Vlaam aan de Oranjelaan. Daar werden ze gastvrij ontvangen. Er werd verteld hoe het deeg wordt gemaakt en van welke in grediënten. Daarna mochten de kinderen zelf van het deeg met vormpjes koekjes maken en versieren met amandelen, rozijnen en hazelnoten. Toen ze dat gedaan hadden liet de bak ker nog zien hoe een slagroomtaart wordt gemaakt. Toen de taart klaar was kregen de kinderen allemaal een stuk en het smaakte verrukkelijk! Alle kinderen kregen hun eigengemaakte koekjes mee naar huis en zo hadden we een on verge telijke ochtend bij bakker De Vlaam. WADDINXVEEN - In de Wereldwin kel bij het Koningin Wilhelminaplein is weer een nieuw produkt te koop: Witte rijst uit Bolivia. Zo’n 25 jaar geleden trokken onafhan kelijke ex-mijnwerkers naar de streek Alto Ben naar het noorden van Bolivia om daar een nieuw bestaan op te bou wen. Deze colonos startten de verbouw van rijst. Om elkaar te steunen bij hun werk richtten de onervaren boeren in het dorpje Bella Vista een coöperatie op. In het begin ging het vooral om kredie ten, maar al snel ging men zich bezig houden met de verwerking en verhan deling van de rijst. Er werd een rijst- pelmachine gekocht en een vrachtwa gen voor het vervoer. Daarnaast maakt de coöperatie zich nu sterk voor een goede samenwerking tussen de aangesloten families en er zijn voorzieningen voor onderwijs en gezondheidszorg gemaakt. Ook niet- leden kunnen hiervan gebruik maken. De rijst is van goede kwaliteit, een mooie grote korrel en moet twintig mi nuten koken. Het kopen van deze rijst geeft de mensen in Bella Vista meer ze kerheid en extra steun om hun werk vol te houden en uit te breiden. Er is in de Wereldwinkel al weer nieuwe aanvoer van dadels en Sesam- pasta, potten van 250 en 350 gram, uit Mozambique. Ook is er nieuwe voor raad kunstnijverheid en een mooie sor tering sieraden. Alles de moeite waard om eens te komen Wereldwinkelen. Dinsdag 19 maart: 09.30-11.30 uur, uit voering bejaarden gymnastiek. Woensdag 20 maart: 14.00-16.15 uur, feestmiddag met attracties voor de jeugd tot 12 jaar. Vrijdag 22 maart: 19.00-21.00 uur spor tieve kegelavond voor de jeugd vanaf 12 jaar. Zaterdag 23 maart: 13.30-16.15 uur, dynamische demonstratie gegeven door een groot aantal leden, aangevuld met een acrobatisch team genaamd ’’Halo”, afkomstig uit Den Haag, 17.00- 18.00 uur receptie, 19.30-21.00 uur volleybaltournooi voor leden bo ven de 16 jaar, met hun aanhang en ou ders van leden, 21.00-02.00 uur, feest avond met dansen, onder begeleiding van levende muziek. WADDINXVEEN - Het eerste heren team van Flyers-basketbal heeft zater dagavond revanche genomen. De te genstander was namelijk Veenland uit Wilnis. In de uitwedstrijd werd Flyers getrakteerd op een nederlaag. Ondanks de trainerperikelen van afge lopen week begon Flyers voortvarend aan de wedstrijd. Vooral verdedigend klopte het voorbeeldig. Hierdoor werd het wapen van Veenland, namelijk het afstandschot, goed bedwongen. Zelf kon men redelijk tot scoren komen en hierdoor hield men de wedstrijd onder controle. De ruststand was 49-35. De tweede helft was iets minder van ni veau, maar de overwinning voor Flyers kwam niet meer in gevaar. Einduitslag: 90-74. Topscoorders: Marlon Dorsiel met 26 en Walter Dijkhuizen met 16 punten. ZEVENHUIZEN - Vrijdag speelde het eerste team van de Zevenhuizense tafeltennisvereniging ZTTC de zesde wedstrijd in de eerste klasse van de Goudse tafeltenniscompetitie tegen het tweede team van ILAC. De topper in deze poole toonde het verschil tussen de twee titelkandidaten: Piet Luteijn. Deze routinier, die de vo rige competitie nog landelijk derde di visie speelde, had een groot aandeel in de uiteindelijke 8-2 overwinning voor ILAC. Door dit resultaat blijft ZTTC steken op 8 punten uit 6 wedstrijden. Vol gende wedstrijd voor ZTTC is op don derdag 14 maart in Gouda tegen Vrien denschaar. Deze wedstrijd is de return van de eerder gespeelde wedstrijd die door ZTTC met 10-0 werd gewonnen, maar toen werd er door Vrienden schaar met twee invallers gespeeld. Het college van B. en W waar wethou der K.W.Th. van Soest (VVD) is belast met radiozaken, is met dit dreigement naar de RTW toe gekomen, omdat het stichtingsbestuur telkens verzuimd heeft om het gemeentebestuur een goed en volledig inzicht te geven in de preciese organisatie van de lokale ra dio, de verdeling van de taken en be voegdheden in het bestuur, de perso nele invulling, het functioneren van de adviescommissies (vier van de zes ad viescommissies werken niet) en de ge dachten om te komen tot een betere verhouding met de luisteraars en het lo kale en regionale bedrijfsleven. De RTW-radio, die voornamelijk op vrijdagavond, zaterdagmiddag en zon dagmorgen uitzendt, beschikt voorals nog over zeer slechte luistercijfers, al weet de RTW daar zelf een heel zon nige berekening van te maken. Het stichtingsbestuur denkt overigens dat in de luisterdichtheid drastisch veran dering kan komen als er eindelijk via de ether kan worden uitgezonden. Het luisteren naar de RTW is nu op de zol derkamer, in de schuur of in de tuin en in de auto door de CAI-gebondenheid niet mogelijk. Voor de lokale radio is er volgens het college van Ben W. nog een ander zor genkind en dat is de begroting. Voor dit jaar wordt een exploitatietekort be groot van 12.707,-. Vooral de aan schaf van nieuwe apparatuur leidt tot dit tekort. B. en W. zijn in ieder geval niet van plan dit tekort uit de gemeentekas te betalen. Ze vinden namelijk, dat een investering als apparatuur in drie jaar moet worden afgeschreven, en niet in één keer als exploitatietekort van bijna dertienduizend gulden moet worden opgevoerd. Het college vindt tenslotte dat de RTW eens precies moet nagaan welke finan ciële mogelijkheden er eigenlijk zullen gaan ontstaan als ook lokale zenders WADDINXVEEN - Volgende week dinsdagmiddag 19 maart om drie uur neemt Waddinxveens 90-jarige erebur ger en oud-PvdA-wethouder S. Pille de nieuwe ontmoetingsruimte voor oude ren ”De Brug” aan de Nesse in Wad dinxveen officieel in gebruik. Aansluitend hierop is er een bijeen komst in het Anne Frank-centrum waar de initiatiefnemers een uiteenzet ting zullen geven over de functie van dit bijzondere gebouwtje aan de oever van de Gouwe. De ontmoetingsruimte voor ouderen is gerealiseerd door een aantal onderne mers, dat zich verzameld heeft in de nieuwe Stichting De Hefbrug. Zij vonden dat er een beschutte plek in het centrum van Waddinxveen moest komen waar ouderen met elkaar kon den praten, de krant lezen, een drankje drinken en bovendien moeten kunnen genieten van een prachtig uitzicht, voorzover het mensen betreft die geen huis aan dit voor Waddinxveen karak teristieke water hebben. Tijdens de weekopening kregen de leerlingen het Bijbelverhaal over een gehandicapte (doofstomme) man te horen. Daarmee is de link gelegd met een Hongaars kindertehuis voor ge handicapten, waarvan een deel van het zendingsdeel naar toe gaat voor legpuz zels en weeframen. Er zijn dia’s en is er een videoband over het kindertehuis. Door alle groepen werd gewerkt met het Hongaarse geld. Ook de bloemmo tieven staan centraal. De meisjes van groep 6 t/m 8 gaan schortjes en sjerpen beschilderen voor alle kinderen van de groepen 1,2 en 3. Groep 4 mag het zelf doen. Verder worden er mooie placemats gemaakt in groep 5. Ook worden er pustapaarden uitgezaagd. In de kleutergroepen wordt de aan dacht gericht op het verschil tussen rijkdom in Nederland en armoede in Hongarije. Dit thema komt in alle groepen aan de orde. Alle vakgebieden hebben raakvlakken met Hongarije. Ook leren de leerlingen wat van de taal in de Hongaarse liedjes. Er wordt hard gewerkt want op de laatste schooldag van de week wordt alles tentoongesteld in de aula en mogen de meisjes en jon gens, hun werkjes aan hun vaders en moeders laten zien. Een paar groepen boffen, zij mogen proeven van een Hongaarse taart. Er wordt gesmuld. Natuurlijk weten ze nu ook goed hoe de Hongaarse vlag er uit ziet: rood, wit, groen. Op vele manie ren is deze uitgebeeld. Ter afsluiting van het project over Hongarije mochten de kinderen vrij dagavond hun ouders mee naar school nemen en laten zien wat ze gemaakt hadden. Alles wat tentoongesteld in de aula, en er was een videofilm over Hon garije en het kindertehuis en dia’s. Het was een gezellige drukte, want alle ouders vonden het leuk om het werk van hun kinderen te bewonderen, de WADDINXVEEN - In Huize Sou burgh aan de Prins Bernhardlaan wordt, evenals vorige jaren, door de aktiviteiten club een verkoping gehou den. Allerlei handwerken die door de bewo ners zijn gemaakt worden tegen een re delijke prijs verkocht. De verkoping is op zaterdag 16 maart en wordt geopend om 10.00 uur. Om 10.30 uur begint de verkoping tot 12.30 uur en ’s middags vanaf 13.30 tot 16.00 uur. Dames 3 spelend in dezelfde klasse als dames 2 is nog volop in de race voor plaats 2 in de competitie. Tegen LUSV uit Leiden werden twee winstpunten ge pakt en hierdoor komt de tweede plaats weer een stuk dichterbij. De wedstrijd zelf was eentonig, doordat LUSV totaal geen partij was voor dames 3. Via 30-14 werd de winst gepakt met 58-27. Top scoorders: Anita Lammertse 19 en Ineke Kuypers 12 punten. Meisjes-kadetten moesten aantreden tegen Leiderdorp. De eerste helft van de wedstrijd was rommelig, waarbij de Flyers-meisjes de ene na de andere fout begingen. Hierdoor kon Leiderdorp een grote en beslissende voorsprong ne men. Ruststand 11-27. De tweede helft gaf een heel ander beeld. Nu speelden de Flyers wel naar vermogen en werd Leiderdorp sterk onder druk gezet. Dit resulteerde in een overwinning in de tweede helft 22-18, maar de winst ging naar Leiderdorp. Eindstand 33-45. Topscoorder: Mireille Raaphorst met 8 punten. In de interne competitie stond de 23e ronde op het programma. Jansen speelde met wit tegen Hennink een on regelmatige opening met koningsaan- val, die werd gepareerd door een vroege ruil van de dames. De dubbel pion die Jansen kreeg leek zwak, maar wit beheerste de open lijnen en bouwde een beresterke stelling op, die hij uit eindelijk vakkundig omzette in winst. Door dit resultaat staat Hennink nog wel op kop maar zijn belagers zitten hem heel dicht op de hielen. Jongens-junioren speelden hun wed strijd tegen Hurricanes uit Spijkenisse. De eerste helft was van beste kwaliteit, veel scoren en een gelijk opgaande strijd. Ruststand 40-45. In de eerste paar minuten van de tweede helft had Flyers totaal geen greep op de strijd. Hurricanes maakte hiervan gebruik en bouwde een grotere voorsprong op, die zij niet meer handen gaven. Eindstand 77-103. Topscoorders: Coen van Wil gen 25 en Marcel Pen tier 16 punten. Heren 4 maakte er een spannende wed strijd van. De tegenstander Luba uit Zoeterwoude gaf zich niet zomaar ge wonnen. Via een ruststand van 26-22 werd de eindstand bereikt (59-49). Top scoorders: Arjan van Zanten 31 en Nico Oortman 10 punten. Dames 2 bleef ook nu weer ongeslagen en gaat met reuze schreden op het kam pioenschap af. De tegenstander BVO uit Alphen aan den Rijn kon hieraan ook niets veranderen en werd met een grote nederlaag nar huis gestuurd. Via een ruststand van 39-19, werd het uit eindelijk 70-37. Topscoorders: Nicole van Leeuwen met 16 punten. verdediging, maar maakte het onnodig op. Van Woudenberg speelde een sterk aanvallende partij tegen V.d.Born en stond konstant beter. Toch wist V.d. Born op onnavolgbare wijze het initia tief naar zich toe te trekken en stond zelfs gewonnen; maar hij realiseerde zich dit niet en bood remise aan, het geen gretig door Van Woudenberg werd geaccepteerd. Er wordt nu al ge sproken over het ”V.d. Bom-syn- droom”. Ellers moest tegen Th. Goor zijn afge broken partij uit spelen, waarin hij een stuk achter stond. Hij toonde met mooi en verrassend spel aan, dat het de moeite waard is een afgebroken partij thuis grondig te analyseren. Goor had dit niet gedaan in de overtuiging dat hij gewonnenstond en moest deze lichtvaardige gedachte bekopen met een onverwachtse nul. Claassen-Kardol maakten er een geslo ten Spaanse partij van, die in de afge broken stelling wat aanvalskansen voor wit biedt. Wiersma-H. van Offeren braken ook af; het was een stugge par tij, waarin veel werd afgeruild, zwart heeft enig voordeel, maar de winst moet hij thuis nog maar zien te vinden. De overige uitslagen zijn: V.d. Hoek- Alblas 0-1H.E. van Offeren-Ponsioen 1-0, V.d. Neut-van Geer 0,5-0,5. De top-tien is nu: Hennink 1493, Jansen 1460, Philipse 1359, Claassen 1274, De Niet 1268, Kardol 1210, V.d. Born 1192, Ritter 1159, Van Woudenberg 1132 en Smitskamp 1119. WADDINXVEEN - Zaterdag 16 en zondag 17 maart houdt Florida-bad- minton in de sporthal ”de Sniep” haar jaarlijkse clubkampioenschappen in het enkel- en gemengd-dubbelspel. Het aantal inschrijvingen bedraagt 72 personen: 30 deelneemsters in het da- mes-enkelspel, 35 deelnemers in het heren-enkelspel en 3 gemengd-dubbel- combinaties. In totaal worden 237 wed strijden gespeeld. In het dames-enkelspel verdedigt Ilona Groeneveld haar titel. Zij zal van met name Liesbeth van Bergeijk en de bij kenners favoriete Karin van Pel ge duchte tegenstand ontmoeten. Outsi der is Lucy Klaren. Bij de heren is Pieter Slits de gedood verfde favoriet. Titelverdediger Ro nald Struys is al maanden uit vorm en kampt met lichte blessures. Andere kanshebbers zijn Jean Lamaison, Dick van Teijlingen en Rob Sikking. In het gemengd-dubbelspel wordt een open strijd verwacht tussen Liesbeth/ Pieter, Ilona/Ronald en Herma Schwiebbe/Jean. Maar misschien kun nen Karin/Dick en Lucy/Rob voor ver rassingen zorgen. Qe halve finales en de finales worden gespeeld op zondag 17 maart vanaf on geveer 16.30 uur in sporthal de Sniep. Iedereen die belangstelling heeft voor badminton op topniveau is welkom.

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 19