ROWAH WINT WSE laat EERSTE DUEL PROMOTIE Zwemsuccessen KORBIS Mark v.d. Zijden winst glippen WSE-regionalen staan onderaan Kinderbingo Bram Lindhout op 3e plaats Schaatsclub Gouda in Gouwebad WSE tegen ’’Nederland” tenonder Bingo voor ouderen WSE- en Be Fair-jeugd Joop Kling 3e oudste voetballer Bingo in De Boog Naar het district Damfinales in zicht Gouwe-heren blijven tobben Ton van Doorn in De Schaapskooi Be Fair WSE Waddinxveen-zo ZWEM- POLOCLUB ”DE GOUWE” ROOSTER VOOR DE ZATERDAG 16 MAART 1991 TE SPELEN WATERPOLOWEDSTRIJDEN VOOR DE HOGERE TEAMS: Pagina 21 18.45 uur de Gouwe 1-Nautilus1 19.45 uur de Gouwe 1-ZPA1 20.45 uur deGouwe2-hetlJ2 Sponsors: Rucanor Sport Baas Bedrijven Garage Boonstoppel Reisburo Van Ginkel Vink Verzekeringen Parfumerie Mieke Kruiderij de Peperboom Q and S V.d. Panne bv (uit Dordrecht) (uit Almelo) (uit Amsterdam) WADDINXVEEN - De eerste officiële wedstrijd van handbalvereniging Rowah was meteen een groot succes. De wekelijkse trainingen op zon dagmorgen wiepen in deze eerste vriendschappelijke wedstrijd van de da mes van Rowah meteen haar vruchten af. Een goed op elkaar ingespeeld team, waarbij ervaring en beginnende speelsters elkaar aanvulden tot een eenheid, boekte haar eerste zege. Tegen het toch sterke reserveteam van het Rotterdamse Actief won Rowah in een spannende wedstrijd met 11- 12. WADDINXVEEN - Door de beslissingswedstrijd vrijdagavond tegen Reeuwijk met 11-9 te winnen heeft Korbis-korfbal voor het eerst in haar bestaan promotie afgedwongen naar de landelijke districtskorfbalcompe- titie. Een fantastisch resultaat dat prima samenvalt met de komende offi ciële ingebruikname van het nieuwe clubhuis ’’Korbistro” aan de Dreef. WADDINXVEEN - Tijdens de in Dordrecht gehouden Nationale Win ter Kampioenschappen heeft de De Gouwezwemmer Mark v.d. Zijden een aantal opmerkelijke successen weten te behalen. WADDINXVEEN - In de derde klas heeft WSE zaterdagmiddag tegen Lugdunum met 2-0 voorgestaan, maar de wedstrijd eindigde toch in een 2-2-gelijkspel. De Waddinxveners staan met 15 punten uit 17 wedstrijden op de vierde plaats van bovenWaddinxveen-zondag won met 0-1 van Ou dewater en bezet met 19 punten uit 15 wedstrijden de vierde plaats van bo ven in de afdeling Gouda. Be Fair speelde niet en blijft met 19 punten uit 16 wedstrijden in de middenmoot van de vierde klasse staan. De WSE-re- gionale jeugd verloor met 3-0 van Lisse en staan op de onderste plaats met 4 punten uit 14 wedstrijden. dames heren heren I Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 13 maart 1991 SPORT RECREATIE ■r goede tijd van 58 minuten en 38 secon den. Bij de veteranen III (60-70 jaar) liep Bram Lindhout naar een uitstekende derde plaats in 61 minuten en 51 secon den. Eremetaal voor hem dus. Het loopwonder van Nederland, Wim Ravensbergen, werd hier eerste, ter wijl de tweede plaats was weggelegd voor Gert Jan van Gemeren. Er werd nog door diverse Antilopers meege daan met de prestatielopen. WADDINXVEEN - Zaterdagmiddag 16 maart om twee uur is er in het club- gebouwtje van de speeltuinvereniging Oranjewijk aan de J.W. Frisoweg weer een kinderbingo. Iedereen is van harte welkom. neke Homes (8-11) en de zevende treffer van Nathalie Zweers (8-12) ver zekerden Rowah van de eerste winst. Actief kwam in de laatste minuten nog sterk terug, maar verder dan 11-12 kwam de Rotterdamse ploeg niet. Rowah blikt nu al naar de volgende mijlpaal: de eerste thuiswedstrijd in Waddinxveen op 24 maart in de Sniep. De tegenstander Cosmos uit Capelle aan den IJssel zal dan nog een lastige tegenstander hebben aan Rowah. Behalve de wedstrijd zal er op de 24e maart ook een informatiestand aanwe zig zijn, waar iedereen kan informeren over deze nieuwe tak van sport in de re gio. Natuurlijk kunnen geïnteresseer den ook de trainingssessies bezoeken (zondagmorgen van 10.00 tot 11.00 uur in de Duikelaar) of telefonisch infor- matie krijgen over handbalvereniging Rowah (tel. 01828-13453 of 01727- 15052). Een lange uittrap van de solide kee pende Wilco Vermeij komt in de spits terecht bij Robin Leunissen. Deze brengt de bal onder controle. In de loop speelt hij zijn directe tegenstander uit en scoort daarna beheerst: 0-1. Diezelfde Robin Leunissen had vlak voor rust de wedstrijd moeten beslissen toen na goed doorzetten van Wim Hoo- gendoorn de bal voor zijn voeten kwam. De inzet werd echter gestopt door de goed uitgekomen doelman V.d. Heuvel. De tweede helft gaf weliswaar een iets beter Oudewater te zien, maar doel- rijpe kansen werden niet gecreëerd, zo dat de stand onveranderd bleef. Vol gende week de thuiswedstrijd tegen Moerkapelle. Aanvang 14.30 uur. plaats op te werken in 1.55.57 (PR- 0.6). Tenslotte zou hij op de 400m vrije slag zelfs tot de A-finales door weten te dringen. Jan-Willem had zich via een schitterende 4.03.97, een nieuw club- en kringrecord, geplaatst. In de A-fi- nale eindigde hij in 4.05.69 als zevende. De jongste Gouwe zwemmer die aan de NWK deelnam, Bob de Bruijn kon op de schoolslag bij de jongens ’78 goed meekomen en zou op de 100m in 1.19.0 (PR-0.5) als zevende eindigen. Op de 200m zou hij met zijn tijd, 2.53.65, eveneens beslag op de zevende plaats weten te leggen. Op de laatste dag zwom Bod de 100m vrije slag in een goede tijd van 1.04.77. Voor het A 1-elftal van Be Fair is ein delijk de competitie weer begonnen. De oefenperiode met wedstrijden te gen Quick Boys, Soccer Boys en Meer burg heeft het elftal goed gedaan. Uit bij Spirit behaalde zij een 1-3 over winning door doelpunten van Wijnand van Triet, Erik v.d. Vliert en René Minnee. Door het puntverlies van ONA zijn de kansen op kampioen schap en/of promotie naar de regionale afdeling zeker voor handen. A2 haalde verrassend uit bij Schoonho ven A2 (1-7). Winst door een ’’wereld- strafschop” van Johan Breedijk. BI won niet zonder geluk bij Spirit met 1- 2, maar om kampioen te kunnen wor den, kan men vaak niet om geluk heen. Met 1 punt achterstand op Floreant en veel punten voor op de nummer drie is de kans op kampioenschap e ook regio naal voetbal volgend seizoen zeer groot. Ook B2 speelde tegen Spirit en won met 2-0. Cl werd als enige (uit bij Sportlust) afgelast. C2 won met 4-1 van Gouda en C3 met 2-4 bij ONA C2 op het kunstgras. C4 verloor met 0-4 van Esto C2 en ook.C5 verloor met 1-2 van t Sportlust C4. De eerste helft begonnen beide par tijen voorzichtig. Bij Rowah bete kende deze wedstrijd voor een viertal dames immers het handbaldebuut. In het veld werden ze echter in de eerste minuten goed begeleid en wegwijs ge maakt door de routiniers in het team; halverwege de eerste helft was dan ook de drempelvrees bij de meeste speel sters geheel verdwenen. Actief op haar beurt verwachtte van nieuwkomer Rowah weinig tegen stand. Al snel moest de Rotterdamse formatie zich instellen op een heel wat sterkere tegenstander dan vooraf was verwacht. Na 1-0 voor Actief, scoorde Nathalie Zweers gelijk; een bijzonder moment voor Rowah: de eerste offi ciële treffer van de Waddinxveense ploeg in haar bestaan. Na 2-2 (opnieuw Nathalie Zweers), liep Rowah zelfs uit naar 2-4 (doelpun ten van Jolanda Hoffmans en Karin Jongkind). Ondanks voortreffelijk keeperswerk van Annemarie Ver- waayen kwam Actief echter voor rust weer op gelijke hoogte. Ook na de pauze ging de wedstrijd ge lijk op. Halverwege de tweede helft stonden de partijen nog precies gelijk: 8-8 (3x Nathalie Zweers, lx Jolanda Hoffmans). Een fraaie Rowah-treffer luidde met nog tien minuten speeltijd een sterke Waddinxveense periode in. Een snelle aanvalsopbouw via Barbara Beckers en Charlotte van Barneveld bracht opnieuw Nathalie Zweers vrij voor goal (8-9). Een afstandstreffer van Karin Jong kind (8-10), een break-out van Han- WADDINXVEEN - In het Anne Frank-centrum is maandagavond 18 maart om acht uur voor alle ouderen een bingo-avond. De deelnamekosten bedragen drie gulden per persoon. WADDINXVEEN - Bram Lindhout van de Waddinxveense sportclub Anti lope behaalde zaterdag tijdens de voor jaarsklassieker ”De Twintig van Al- phen” in Alphen aan den Rijn de derde plaats. Er was die dag sprake van een sterk in ternationaal veld, waar binnen ook het eremetaal werd verdeeld bij de heren senioren. In dit veld liep winnaar Eich uit Duitsland de 20 kilometer uit in 59 minuten en 40 seconden. Er werd onder goede weersomstandig heden gelopen (droog en weinig wind), 'maar wel met een hoge luchtvochtig heid, zodat persoonlij ke records uitble ven voor de deelnemende Antilopers. Bij de veteranen werd 15 kilometer ge lopen. Ferry Bonsel (veteraan I 40-50 De wedstrijd in Rotterdam kende een grillig verloop; vooral in de eerste helft toen Korbis na een kwartier met echt superieur spel een uitstekende 5-2 voorsprong wist op te bouwen. Door onverklaarbare reden, lukte er daarna tot het einde van de eerste speelhelft vrijwel niets meer, waardoor Reeuwijk goed terug kon komen tot 5- 4. Een gelijke ruststand zou in die fase zelfs een terechte stand zijn géweest. Gelukkig voor de talrijke Waddinx veense supporters en niet in de laatste plaats voor Korbis zelf, werden de za ken na rust weer goed aangepakt en er ontspon zich een boeiende wedstrijd met van beide kanten vaak fraaie ak- ties. Hoewel Reeuwijk goed tegenspel bood, was Korbis de gehele tweede helft aan de positieve kant van de wed- strijdscore. Meer als drie doelpunten kon echter niet worden uitgelopen en daardoor bleef de wedstrijd qua span ning zeker het aankijken ten volle waard. Objectief gezien was de Korbis-over- winning zeker verdiend te nomen, hoe wel enkele strafworpen bepaald niet WADDINXVEEN - Zaterdag werd de voetbalcompetitie voor de WSE-jeugd geconfronteerd met vele afgelaste wed strijden. Van de 16 geplande wedstrij den konden 6 wedstrijden geen door gang vinden. Bij de junioren speelden alleen A-re- gionaal en de meisjesjunioren. WSE A-regionaal was in Lisse tegen de plaatselijke FC niet opgewassen en ver loren met 3-0. De meisjes-junioren ver loren met dezelfde cijfers van Rohda in Bodegraven. WSE Cl speelde thuis vriendschappelijk op het gebako-veld tegen Soccer Boys Cl (3-3). ’s Ochtends kon er nog wel gevoetbald worden door de pupillen teams in de Oranjewijk. WSE D2 had moeite met het zware veld en verloor met 5-1 van WDS D2. WSE E3 won nipt met 2-1 van Soccer Boys E4 en WSE F2 kon vijfmaal de bal uit het eigen doel halen in de wedstrijd tegen Soccer Boys F3. In Noorden wist WSE El beide punten te pakken in de wedstrijd tegen NSV El (1-3) en WSE E2 leed de grootste nederlaag. Zij verloren met 7-3 van Zwammerdam ElWSE Fl had weinig tegenstand van Woerden F1 en wonnen gemakkelijk met 4-1. De meisjes-pu- pillen van WSE waren niet opgewassen tegen hun leeftijdsgenoten van Lekker- kerk en verloren met 3-0. WADDINXVEEN - De oudste voetballer van de Goudse regio, Joop Kling van WSE, viert dinsdag zijn 70e verjaardag. Joop Kling speelt iedere zondag morgen in het veteranenteam van WSE en ;’s middags is hij trouwe supporter van het eerste elftal. In het landelijke klassement voor ’’oudste voetballer van Nederland” bezet Joop Kling de 3e plaats. De oudste voetballer is H. Westerhof van Achilles (Drente) met 75 jaar. Op de 2e plaats staat de 71-jarige C. v.d. Heijden van RKSV Schijndel te Schijndel. WADDINXVEEN - In het buurtcen trum De Boog aan de C. Huijgenslaan is er vrijdagavond 15 maart weer een bingo-avond. De avond begint om 20.30 uur, de zaal is open om 19.45 uur. Gespeeld worden elf ronden, waarvan er één een koffie- ronde is. Voor een enkel boekje zijn de kosten 12,50. Voor een dubbel boekje zijn de kosten 17,50. Na afloop van de bingo is er nog gele genheid voor een dansje. onfortuinlijk werden meegenomen. Na alle pech in de voorgaande wedstrijden liet vrouwe Fortuna zich nu eens van haar voordeligste kant zien. Wat het scoreverloop betreft zij ver meld dat reeds in de eerste minuut Pau line van Brero met een fraai afstand schot Korbis op voorsprong wist te zet ten. Toch wist Reeuwijk in diezelfde mi nuut langszij te komen (1-1), alvorens Jaco Wineke en Yvonne Visser de score verder op te voeren. Zelfs werd het na zo’n 10 minuten via Frits Visser fraai 5-2, maar toen was de koek voor lopig op. Blijkbaar gooide een Reeuwijk straf- worp (5-3) zoveel roet in het korfbal den dat niets meer wilde lukken en met enig geluk werd de rust met een krappe voorsprong gehaald. Het vertoonde spel in de tweede helft bood de toeschouwers toch wel wat van een korfbalwedstrijd verwacht mag worden. Behoorlijk goed aanvalspel, gepaard met een solide verdediging. Ook jeugdspeelster Ellen van de Ent bewees over een goed afstandschot te beschikken, waardoor de ploeg zich wat los van Reeuwijk kon werken, en er daardoor gelukkig geen verkrampt spel ontstond, wat de wedstrijd - wat Korbis betreft - zeker geen goed zou hebben gedaan. Door die positieve score, mede veroor zaakt door de strafworpscores van Jaco Wineke en een prima uitwijkbal van Frits Visser, bleef Reeuwijk in feite de ploeg die constant onder druk speelde om de achterstand in te moeten lopen. Dat ze dat niet gelukte was de verdien ste van de complete Korbis-ploeg van aanvoerder Henk Naves en trainer/ coach Gijs van de Brink, die te kennen heeft gegeven de Korbis-ploeg nog een jaar onder zijn hoede te willen nemen. WADDINXVEEN - In de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse komt vrijdagavond 15 maart Ton van Doorn een praatje houden over het ge loof handen en voeten geven. Tijdens het programma, dat om half negen be gint, zal ook gezongen worden. De deuren staan vanaf kwart voor acht open. Bij de meisjes was De Gouwe ook dit jaar weer sterk vertegenwoordigd. In de klasse ’75 zwom Marion v. Hooft een prima 100m vrije slag en zou als vierde aantikken in 1.00.31. Nog iets beter verging het haar op de 100m vlin derslag waar zij in 1.06.82 beslag wist te leggen op de derde plaats. Tenslotte werd zij op de 100m rugslag zesde in een nieuwe (PR- 0.7) tijd van 1.09.12. De Gouwe zwemster Sharon Stayen die de eerste ronde helaas door ziekte verstek moest laten gaan kon in de laatse ronde gelukkig weer van de par tij zijn en eindigde op de 100m school slag (’77) in 1.21.29 als tiende. Door het wegvallen van Sharon zag trainster Trudy Vermeulen zich ge plaatst voor een probleem bij het sa menstellen van haar estafette ploeg in de eerste ronde. Maar gelukkig bleek zij over voldoende reserves te beschik ken en niet zonder succes, want de meisjes van de Gouwe ploeg, leverden op de 4x 100m wisselslag een uitste kende prestatie, waarbij elke zwemster haar PR verbeterde. Startzwemster was Ivette de Beer die de rugslag voor haar rekening nam in 1.12.9 (PR-1.5) zij droeg over aan Ilse v.d. Dussen die voor de schoolslag 1.20.1 (PR-0.4) nodig had. De vol gende zwemster was Marion v. Hooft die met haar tijd 1.07.3 op de vlinder slag haar PR met 1.7 scherper stelde, zij werd tenslotte afgelost door Sandra Berckenkamp die het slotnummer, de 100m vrije slag voor haar rekening nam in 1.00.6 (PR-0.7). De ploeg eindigde uiteindelijk in 4.41.07, waarmee de meisjes niet al leen het clubrecord scherper stelde maar ook het kringrecord verbeterde. Tevens betekende deze tijd dat zij on der de limiet voor de NK in juni bleven dus daar zijn ze weer van de partij Dezelfde ploeg zou in de laatste ronde overigens weer aan de start verschijnen en wel op de 4x 100m vrije slag. Ook hier bleek het team goed te presteren want hun eindtijd 4.09.03 was weer een kring- en clubrecord. Lugdunum provoceerde van begin af aan WSE en schuwde het fysieke ge weld niet, maar de Waddinxveners drongen de Leidenaren met goed ver zorgd veldspel ver terug en zetten ze klem. Al in de zesde minuut leverde dat een treffer op, die echter in ongenade viel bij de scheidsrechter. Erwin Pleus so leerde door de defensie van Lugdunum en trok de bal vanaf de achterlijn terug op de inkomende Willy Beelen. De grensrechter zag hier buitenspel in. De scheidsrechter nam dit advies over. Toch scoorde WSE 1-0 toen ruim een kwartier later Patrick Rijnbeek keeper Marcel Onstenk beproefde. De laatste liet de bal los waarna Erwin Pleus er als de kippen bij was om 1-0 aan te teke nen. De scheidsrechter blunderde ander maal toen hij (alhoewel hij er met de neus opstond) geen penalty toekende toen Erwin Pleus in de heupzwaai ge nomen werd. Grof geweld van Lugdunum (Marcel van Dijks scheenbeschermer werd in tweeën geschopt) noch de scheidsrech ter konden voorkomen dat Patrick Rijnbeek schitterend 2-0 aan kon teke nen. Hij ontving de bal via Dennis Ja ger, stopte hem op de borst en joeg de bal vervolgens in de uiterste hoek. Na rust schuwde Lugdunum provoca ties noch geweld andermaal niet. WSE liet zich echter meeslepen en joeg daar mee de scheidsrechter nog verder tegen zich in het harnas. Lugdunum probeerde de stand een draaglijker aanzien te geven waardoor er meer ruimte kwam voor de WSE- voorwaartsen. Geprofiteerd werd er echter niet. Robert Kerkhoff en Pa trick Rijnbeek faalden. Ook Lugdunum kreeg kansen. Enige malen ontsnapte WSE tot het in de 24e minuut een tegentreffer moest incasse ren. De bal werd ingeschoten en ver volgens door de buitenspel staande Ri chard Onstenk van richting veranderd. De grensrechter weifelde te zeer waarna de scheidsrechter Lugdunum andermaal het voordeel van de twijfel gaf(2-1). Zoals hij ook overtredingen op Erwin Pleus zonder consequenties toe liet voor de daders. Zo werd de WSE-spits een keer op volle snelheid dermate ge torpedeerd dat hij de dug-out ingeko geld werd. Ad v.d. Herik probeerde middels wis sels (Martij n Sol voor Robert Kerk hoff) en Guido Hack (BI) voor Willy Beelen) het tij te keren. Het baatte echter niet. Kort voor tijd scoorde Richard On stenk voor Lugdunum op schitterende wijze 2-2, waarna hij het WSE-publiek provoceerde door zijn broek te laten zakken. Even later mochten de spelers van de scheidsrechter inrukken waarna de Leidenaren een feestje bouwden en WSE met een kater bleven zitten. Trainer v.d. Herik zal zijn spelers voor de volgende wedstrijd niet hoeven te motiveren. Allen zinnen op (sportieve) wraak, immers, het toeval wil dat zon dag de uit-wedstrijd tegen Lugdunum wacht. Het getoonde spel geeft ver trouwen in een goede afloop. Waddinxveen is de eerste wedstrijd na de winterstop goed begonnen, door de lastige uit-wedstrijd tegen Oudewater in winst om te zetten. De magere cijfers van 0-1 zijn een zwakke afspiegeling van het ware krachtsverschil in het veld. De eerste helft heeft Waddinxveen veel balbezit en is de enige club die zich doelrijpe kansen weet te creëren. In de 25e minuut leidt dit tot wat later het enigste doelpunt blijkt te zijn. Mark v.d. Zijden begon deze NWK, waaraan de gehele nationale zwemtop deelnam, met een grandioos gezwom men 1500m vrije slag. In de klasse jon gens onder de 18 jaar wist hij zich prima te weren. In een spannende race kon hij tot op 1000m goed meekomen en wist de laatste 500m de aansluiting met de kop van het veld goed te behouden dit resulteerde uiteindelijk in een tweede finishtijd die slechts 0.2 sec. achter de nummer een bleef. Met zijn tijd van 16.08.90 verbeterde hij niet al leen zijn PR met -18.2 sec. maar zette hij tevens een nieuw Kringrecord en clubrecord op de klokken. Het zou hier echter niet bij blijven, de De Gouwe-zwemmer zou nog een aan tal malen van zich doen spreken. Op de 200m wisselslag zette hij in de series de op een na snelste tijd op de klokken, 2.09.0, een verbetering van zijn PR met -1.4 sec. maar tevens ook een nieuw clubrecord. In de A-finale bleek dat de concurrentie nog iets meer overhad en moest hij in 2.09.88 genoegen nemen met een zesde plaats. Ook op de 100m schoolslag zat er voor Mark een nieuw record in. Hier zwom hij zich in 1.06.88 naar een vierde eind tijd (PR-0.3) en een clubrecord. Op de 200m vrije slag tikte Mark, in de fina les, als vierde aan in 1.55.89. In de B-fi- nale zou hij er nog even een schepje bo venop doen en tikte in 1.55.40 (PR-0.4) als eerste aan en ook dit was weer een verbetering van het clubrecord. Ook in de laatste ronde van dit toer nooi zou Mark in de prijzen vallen. De 2l00m wisselslag leverde de Gouwe zwemmer een zilveren medaille op in 4.35.13 (PR-6.0) en een verbetering van het kring- en clubrecord. De ver wachting van Mark zich op de 400m vrije slag in de finales te kunnen zwem men bleek een juiste inschatting van zijn vorm want op dit nummer zou hij als derde eindigen in de series (4.04.03) en in de B- finale werd hij uiteindelijk tweede in 4.04.75. Tenslotte zou Mark op de 100m vrije slag een zesde plaats innemen in 0.54.20 nadat hij zich in de series 0.53.47 als zevende voor de B-fi- nale had geplaatst. Trainster Trudy Vermeulen had op deze NWK nog meer troeven in han den. Bij de heren zou Jan-Willem v.d. Hoek eveneens voor een groot aantal goede prestaties zorgen. Allereerst werd hij op een voor hem wat tegenval lende 1500m vrije slag vijfde in 16.18.55 maar dit werd volledig goed gemaakt door zijn prestaties op de 200m wisselslag. Jan-Willem plaatste zich via een 2.15.17 in de series voor de B-finale waarin hij als tweede eindigde in 2.12.21 (PR-0.7) Ook op de 200m vrije slag zou hij hoog eindigen. Via een ne gende plaats in de series (1.56.59) wist hij zich in de B-finale naar een tweede Bij de toekenning van de diploma’s word er naast de tijden en het aantal ge reden ronden ook rekening gehouden met de leeftijd en de schaatstechniek van de kinderen. Zij ontvangen dan een diploma schaatsproefeen diploma A, B, C, D, of E. De schaatsclub Gouda (tel. 01820- 30475 en 01820-31826) richt zich op de jeugd uit de gehele regio. Dit seizoen bestond de groep uit totaal 107 jeugd- schaatsers uit Gouda, Boskoop, Bode graven, Haastrecht, Reeuwijk, Moor drecht, Waddinxveen, Nieuwerkerk en Zevenhuizen. Het vervoer geschiedt per bus met hal tes in Gouda, Reeuwijk, Nieuwerkerk en Zevenhuizen. In groepen van onge veer 8 kinderen wordt les gegeven on der (bege)leiding van een jeugd- schaatsleider. De zwaarte van de leson derdelen is uiteraard afhankelijk van leeftijd en schaatskunde. WADDINXVEEN/GOUDA - De schaatsclub Gouda heeft zaterdag 23 maart het Gouwebad gehuurd voor een zwem- en spelfestijn met diplomauit- reiking. Zaterdag was het voor de 107 jeugd- schaatsers van schaatsclub Gouda een spannende dag. Ter afsluiting van het schaatsseizoen reed de jeugd van 7 t/m 12 jaar s’morgens in de Weena Ijshal in Rotterdam voor een officieel KNSB- schaatsdiploma. Allereerst werd een ’slalomproef’ ge schaatst, waarbij zo snel mogelijk om een aantal pijonnen moest worden ge reden. Met de ’start- en remproef’ kon den de kinderen laten zien wat hun vor deringen waren met het starten, het rij den van een recht stuk en het remmen. Als laatste onderdeel moesten de kin deren een aantal ronden rijden. Hierbij wordt het tempo aangegeven door de ’jagermeester’ die voorop rijdt. Voor de meeste kinderen leverde het geen enkel probleem op om de rondjes in een steeds hoger wordend tempo mee te rijden. WADDINXVEEN - Vorige week dinsdag speelden op het KNVB-sport- centrum in Zeist een doorsnee WSE- elftal (eerste/tweede elftal/Al, BI en Cl) tegen een tegenvallend Nederland. De ’’oranje-ploeg” onder 15 jaar speelde duidelijk homogener dan WSE, hetgeen vooral bleek door goed combinatiespel tot de 16-meter lijn. Daarna was het spel ook voor hen over. Na een kwartier scoorde ’’Nederland” 1-0, waarna WSE bijna 1-1 aanteken de. Martijn Sol (le) speelde Vincent van Staveren (BI) aan die de bal op maat voorgaf. Guido Hack (BI) kopte echter vrijstaand net over. Voor rust liepen de oranje-hemden nog uit naar 3-0, meer door defensieve fouten van WSE-kant dan door schitterend veld spel. Kort na rust scoorde ’’Nederland” 4-0 en dreigde er een afstraffing voor WSE. Deze bleef door hard werken van WSE en prima keeperswerk van Rogier Schoenaker (Al) echter uit. Het werd zelfs 4-1 door een eigen doel punt van een ”Nederland”-verdediger. Kort voor tijd werden Lars Smit (Al) en Juriaan Duyvestein (BI) vervangen door Michael Berhane en Peter Oos- trom (beide Cl). Beide invallers lieten blijken dat ze niet geïmponeerd waren door ’’Nederland” en vielen dan ook verdienstelijk in. Al hoewel Peter Oostrom over een mols hoopje struikelde. WADDINXVEEN - Nog drie speel avonden van de onderlinge competitie bij de damclub Excelsior zijn te gaan, voordat de finales van start gaan. De zes spelers met het hoogste moyen ne, waarbij dan minimaal 17 wedstrij den moeten zijn gespeeld, spelen in de eerste groep met als de inzet het club- kampioenschap. De afgelopen week kreeg Jaap van der Eist moeilijk spel tegen Gerrit van der Zijden. Een slecht ontwikkelde linker vleugel speelde Jaap parten. Middels een dubbele offer kon hij Gerrit tijdig van dam afhouden en daarmee een re mise forceren. Teun Twigt en Fred van Beek maakten het elkaar niet gemakkelijk. Ze dwon gen elkaar tot uiterst precisiespel. Daar beiden de voortzettingen deden, ver dween geleidelijk aan de spanning en werden de punten gedeeld. Jan Both en Piet van Es gingen vrijwel steeds gelijk op en de remise lijkt hier zeer terecht. Na een wat ongebruike lijk opening leek de strijd tussen Tij- men den Ouden en Cor Barelds vreemd te gaan verlopen. Nog voor het eindspel boog de strijd zich enigszins om naar klassiek. Nog voor het eind spel werden de punten gedeeld. Piet Swart is bezig met een inhaalrace richting finalepoule. Tegen Gerrit Heeren behaalde hij via sterk positio neel spel voordeel en bouwde dat uit naar partijwinst. Evenals de vorige week opende Dirk Heeren II dapper en speelde nu goed tegen clubkampioen Dick Dibbets. In het gevorderd middenspel reageerde Dirk verkeerd op ’’vragen” van Dick, doch op dat moment had hij weinig keus. Dick dwong twee schijven winst af en won daarna spoedig. Dirk Heeren I reageerde goed op een verkeerde positionele voortzetting van Cor Stolker, die graag zijn geliefde Roozenburg-opzet had willen uitvoe ren. Cor kwam in problemen en Dirk kon één van de vele damdreigingen uit voeren. Enkele zetten later kon hij winst veilig stellen. Adriaan Zwanenburg leek in het eind spel tegen Jan de Heer schijfwinst te gaan behalen. Jan verdedigde zich zo goed hij kon, doch in de eindfase moest hij toch de volle winst aan Adriaan la ten. WADDINXVEEN - Zondag moesten de heren van De Gouwe-waterpolo een verre reis maken. De Losser uit Dene- kamp stond op het programma. Thuis wisten de Waddinxveners niet verder te komen dan een gelijk spel, helaas le verde de uitwedstrijd ook een gelijk spel op (7-7). De Gouwe speelde een moeizame wed strijd waarin wederom veel te veel kan sen nodig waren om tot scoren te ko men. Terwijl de tegenstander de wei nige kansen die het kreeg wel benutte. Vanaf de eerste periode liep De Gouwe al tegen een achterstand op. Marc Fa ber en Ronald Schens wisten voor De Gouwe de enige doelpunten te make in dé eerste periode. De Gouwe kwam niet verder dan een achterstand van 3- 2. Bijna de hele wedstrijd zagen de Wad dinxveners een achterstand op het sco rebord. Ondanks dat er goed voor el kaar gewerkt werd was het vooral de man-meer-situatie die heel slecht be leef lopen. Tot aan de derde periode wist Losser de voorsprong te behouden. Aan het einde van de derde periode wist de thuisspelende ploeg dop een voor sprong te komen van twee doelpunten (7-5). Voor De Gouwe scoorde Kjeld Boonstoppel (2x) en Jaco van Tol in de tweede en derde periode. In de laatste periode wisten de Wad- jaar) viel niet in de prijzen met zijn toch dinxveners gelukkig iets beter met de kansen om te springen en hield keeper Arie Stalenburg het doel schoon. Door doelpunten van Marko Kraak en Ro nald Schens werd de eindstand beslist in 7-7. Zaterdag om 19.45 uur in Waddinx veen, spelen de heren een spannende wedstrijd tegen ZPA om de vierde plaats in de competitie. De uitwedstrijd werd net aan verloren dus zullen ze er alles aan moeten doen om dit recht te zetten.

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 21