GEMEENTE WADDINXVEEN 22.000 iRTW-RADIO! SGEV0NDEN1 1VERLOREN! Containers zijn nu een feit Uitbreiding van twee carpoolplekken KVO ’80 over milieu B O UWVER G UNNINGEN BOUWVERGUNNINGEN Verloren HINDERWET SPREEKUREN COLLECTE VERGUNNING OPROEP KANDIDA TEN COMMISSIE VOOR KUNSTEN CULTUUR AMBTSJUBILEUM BUDGETCONSULENTE BOUWRIJP MAKEN VAN TERREIN GELEGEN IN HET BESTEMMINGSPLAN ZUIDKADE- WILHELMINAKADE VERGADERINGEN TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN s 01820-15767 01727-14044 01828-17613 01820-28011 UW ADVERTENTIE BEREIKT GEZINNEN 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 Pagina 3 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 13 maart 1991 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 Milieudienst Midden-Holland, nrs. 9139/90. Milieudienst Midden-Holland, nr. 790/91. Milieudienst Midden-Holland, nrs. 9672/90. Elzenhorst 65 c. VRIJDAG 15 MAART ZATERDAG 16 MAART Elk heel uur nieuwsberichten. ZONDAG 17 MAART I v 20.00-21.00 uur - Khabar oua Nagham. Presentatie: Hamid Meskine. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Buiten kan tooruren in overleg met de gemeentesecretaris. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Besloten is geen openbare zitting te houden. Indien u uw bezwaren mondeling naar voren wilt brengen, kunt u hiervoor tot 4 april 1991 telefonisch een afspraak maken (telefoon 01828-14433, toestel 116, de heer W. Kaandorp). - de heer P. Rietveld ten behoeve van een tuinbouwbedrijf op het perceel Abraham Kroesweg 17. Terinzagelegging ontwerp-beschikkingen Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn om op de onderstaande aanvraag om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten of in werking hebben positief te be schikken onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van ge vaar, schade of hinder voor de omgeving: De beschikking en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf 14 maart tot 14 april 1991ter inzage bij de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw in het gemeente huis, alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren. Noordeinde 130 nabij het Otto-erf (voormalige Piasweg 8) Schaepmanhoeve 21 t/m 31 en 53 t/m 63 oneven Noordeinde 74 Kuyperhoeve 72 t/m 80 (even) Zuidkade 155 Schaepmanhoeve 1 t/m 19 (oneven) WADDINXVEEN - Het aantal car- poolplaatsen in Waddinxveen langs de IJsermanweg en de Henegouwerweg wordt uitgebreid. Deze avond wordt gehouden in het Anne Frank-centrum en begint om 20.00 uur. WADDINXVEEN - Op woensdag avond 20 maart is bij de KVO ’80-afde- ling Waddinxveen op bezoek mevrouw Loos. Zij is milieuvoorlichtster van ”Het Milieukwartet” en komt vertellen over milieu en huishouding. Dit is een onderwerp dat momenteel erg in de be langstelling staat. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. 14.00-18.00 uur - RTW-Totaal. Presen tatie: Ton van Bemmel Door Ore mus. 18.00-24.00 uur - Hitfront. Presentatie: Ferry van Loon, Ed Schuurman Ger- ben van Kruistum, Ron Menke. 14433 14433 11.15 uur - Kerkuitzending. Een uit zending verzorgd door de Rooms- Ka tholieke Kerk. 12.15- 13.15 uur - RTW-Klassiek. 13.15- 14.15 uur - RTW Vakantie Ma gazine. Presentatie: Kate Goudriaan. Inlichtingen: Rijkspolitie Gevonden Zwart bijbeltje met ritssluiting; bankbiljet 10,-; blauwe briletui met zilverkleurige bril; drie beschil derde stenen; blauw/grijs ski-jack; zwart/wit/rode sjaal; kindercross- fiets kleur rood merk Europa; gou den ring met rood/bruin geslepen steen; diverse sleutels en sleutel bossen. Zwarte leren polstas; gouden hor loge Omega met zwarte band; zil veren armband met zeven plaatjes via schakels; rode regenbroek; zwart lederen portemonnee met bescheiden en 335,-; kinderplaat- armbandje met naam Chantal; be- delketting met vijf bedels; licht blauw sportportemonnee; lichtgrijs kastje afm. 10 x 11 x 5 cm; blauw tasje met psalmboek; rose/paarse portemonnee merk O’Neill; kin derschoen maat 20; bordeauxrode portemonnee inh. ca 200,-, bor deauxrode portemonnee inh. ca 35,-; diverse sleutels en sleutelbos sen^ - de heer A. Uitbeijerse Zn. ten behoeve van een veehouderij bedrijf annex nertsenfokkerij op het perceel Henegouwerweg 113; BOUWPERCEEL: Amalia van Solmsstraat 36 Terinzagelegging aanvragen en stukken Burgemeester en wethouders maken bekend, dat de volgende aan vraag om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten of in werking hebben is ontvangen van: Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak met de secre taresse. In de week van 18 maart t/m 23 maart 1991 zal er gecollecteerd wor den door Simavi. Het collecteren dient te geschieden in verzegelde collectebussen waarop duidelijk de naam en/of het doel van de collecterende in stelling staat vermeld. De collectanten dienen te zijn voorzien van een legitimatiebewijs. De opbrengst van de collecte zal ter kennis van het gemeentebe stuur worden gebracht. In de commissie voor Kunst en Cultuur is een vacature ontstaan. De commissie heeft tot taak het college van burgemeester en wet houders te adviseren over het kunst- en cultuurbeleid in de meest programma- 1 11 en - De aanvraag en alle andere ter zaken zijnde stukken liggen vanaf 14 maart tot 14 april 1991 ter inzage bij de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw in het gemeentehuis, al hier, elke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren. Commissie voor Algemeen Bestuurlijke Zaken op dinsdag 19 maart 1991, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Aanschaf meetsets ten behoeve van ongevallen met gevaarlijke stoffen. - Rapport inzake tijdelijke ondersteuningsregeling integrale aan pak criminaliteit op wijk- of buurtniveau. - Evaluatie HALT-project. - Deelname aan fietsenproject. - Notitie vertrouwelijkheid van stukken en beraadslagingen. - Wijziging Algemene Politieverordening W’addinxveen 1983. Gedurende deze termijn kunnen door een ieder schriftelijk bezwa ren worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Wad dinxveen, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen (postadres: Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen). De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf 14 maart tot 29 maart 1991 ter inzage bij de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw in het gemeentehuis, alhier, elke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren. Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer bgg- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische huipdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) het oprichten van een bedrijfs woning het oprichten van 5 vrije sector- woningen, waarvan 3 met berging, 1 met garage en 1 met garage en berging het oprichten van5 (V.S.E.B.) woningen met berging het veranderen en vergroten van een woonhuis en het plaatsen van een schutting Lokale omroep via de FM-band 101,1 Mhz. (in stereo). Staringlaan 2, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen, tel. 01828-10379. Een beroepschrift moet worden gericht aan de afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ’s-Gravenhage. Een verzoek om schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op een verzoek om schorsing of tot het treffen van een voorlopige voorziening is beslist. Het bouwplan ligt met ingang van 14 maart 1991gedurende 14 da gen, tijdens werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur, voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling Ruimte en Bouw van de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1 te Wad dinxveen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen die bezwaren hebben ingediend op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ont werp-beschikking in te dienen. Tot 14 april 1991is het mogelijk beroep in te stellen bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; degenen die tegen het verlenen van de vergunning bezwaren hebben ingediend; d. andere belanghebbenden die kunnen aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest bezwaren in te dienen. Verleende bouwvergunningen AARD VAN HET BOUWPLAN: het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak en één op het achtergeveldakvlak het oprichten van een landloods het oprichten van 4 woningen met inpandige garages het oprichten van 12 woningen Op 1 maart jl. was de heer A. van Nielen, medewerker bij de sectie Onderhoud Algemeen van de dienst Openbare Werken en Bedrij ven, 25 jaar in gemeentedienst werkzaam. Vanwege dit feit zal de heer en mevrouw Van Nielen op maandag 18 maart 1991 in de raadzaal van het gemeentehuis een receptie worden aangeboden. De receptie zal om 16.00 uur aanvangen en om 17.00 uur worden beëindigd. De receptie is voor iedereen toegankelijk. WADDINXVEEN - Langzaam maar zeker beginnen de Waddinxveners aan de invoering van de grijze en groene mini-containers te wennen. Wekelijks is en wordt in het Weekblad voor Wad dinxveen nog door het gemeentebe stuur informatie verstrekt over de gang van zaken rond de ’’containerisering”. In de rubriek ’’Afval apart” worden de laatste nieuwtjes en wetenswaardighe den gegeven. Maar de mini-containers zijn er nu en bepalen voor de komende tijd het straatbeeld. Met gele en rode kaarten worden de bewoners die zich niet aan de regels houden geprobeerd weer in het goede spoor te krijgen Intussen is het bij veel gezinnen en op verjaardagen de komst van de min-con- tainers het gesprek van de dag. Het Weekblad voor Waddinxveen weet daarvan mee te praten, want de krant ontving diverse kritische brieven, waarvan er één in de rubriek ’’Lezers Schrijven” is opgenomen en cartoon achtige tekeningen van zowel jonge als oudere plaatsgenoten. het oprichten van een snackbar/cafetaria het oprichten van 10 meergezins woningen in een appartementen gebouw met 6 garages Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde ling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge vraagd. brede zin en over de subsidiëring daarvan. Als lid van de commissie zijn benoembaar personen die deskundig zijn op het betrokken werkterreindan wel daar grote affiniteit mee bezitten, zodat van hen een nuttige inbreng in het werk van de com missie kan worden verwacht. Inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij mevrouw I.C. van ’t Hof, sectie Welzijn, telefoon 14433, toestel 165. Zij die belangstelling hebben voor het lidmaatschap van de com missie, dan wel geschikte kandidaten voor benoeming willen voor dragen, worden uitgenodigd hiervan vóór 1 april a.s. schriftelijk mededeling te doen aan: het College van Burgemeester en Wet houders van Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Terinzagelegging beschikkingen Burgemeester en wethouders maken bekend dat door hen onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving op 5 maart 1991vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten of in werking hebben is verleend aan: Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikkingen kunnen tot 29 maart 1991 schriftelijk bij hun college worden ingediend door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling be zwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijs niet (tijdig) in staat zijn geweest. Doorbreken aanhoudingsplicht De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat burgemees ter en wethouders voornemens zijn om met toepassing van artikel 50, lid 8, van de Woningwet en gebruikmaking van de zogeheten al gemene verklaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bouwvergunningen te verlenen ten behoeve van het perceel: Zuidkade 123: het gedeeltelijk veranderen van een bedrijfsruimte. Wanneer voor een perceel een voorbereidingsbesluit geldt of een bestemmingsplan in procedure is gebracht, bepaalt de Woningwet (artikel 50, lid 2) dat burgemeester en wethouders hun beslissing over bouwaanvragen moeten aanhouden tot de dag dat voorberei dingsbesluit vervalt, of waarop het nieuwe plan van kracht wordt. Het is mogelijk deze aanhoudingsplicht te doorbreken. Artikel 50, lid 8, van de Woningwet stelt als voorwaarde dat een bouwplan in overeenstemming moet zijn met zowel het geldende bestemmings plan als met het toekomstige plan. Aan die voorwaarde voldoet het bovenstaande bouwplan. Commissie Sociaal Cultureel Werk en Kunstzinnige Vorming op donderdag 14 maart 1991, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Aktiepuntenlijst/mededelingen. - Ingekomen stukken. - Organisatieverandering. - Projectplan Werk in Uitvoering II. Zuidplaslaan 577 t/m 585 (oneven) Inwoners van de gemeente Waddinxveen die in de schulden zijn ge raakt of dreigen te geraken, kunnen op twee middagen in de week, en wel op dinsdag en donderdag van 13.00-17.00 uur voor schuld hulpverlening terecht bij de sectie Bijstandsmaatschappelijk Werk van de afdeling Welzijn, Onderwijs en Sociale Zaken. De sectie wordt bijgestaan door de budgetconsulente van de Stich ting Consument en Huishouding, mevrouw A. Smets-Wilms. Bij de schuldhulpverlening ligt de nadruk op het wegnemen van de oorzaak, die meestal ligt bij overtreding van het inkomen. De budgetconsulente geeft adviezen over bestedingspatronen, maar ook over organisatie en planning van het huishouden. Voor het maken van een afspraak kunt u kontakt opnemen met me vrouw Smets, telefoon 14433, toestel 122. Naar de carpoolplek bij de oostkant van het Gouweaquaduct wordt ook ge keken door het gemeentebestuur van Gouda. De gemeente pleegt hierover overleg met de gemeente Waddinx veen en Rijkswaterstaat. Het terrein gelegen tussen Zuidkade, Mercuriusweg, Apollolaan en Maarten Schoutenstraat (het zogenaamde A3-terrein) zal met ingang van half maart 1991 bouwrijp worden gemaakt. Hiertoe zal het terrein eerst worden opgehoogd met zand. Dit zand wordt met schepen aangevoerd aan de loswal aan de Wilhelminaka- de. Vandaar zal het met vrachtauto’s via de Zuidelijke Dwarsweg, de Kanaaldijk, de Apollolaan en de Mercuriusweg worden getrans porteerd naar het bouwterrein. Tijdens genoemde periode kunnen gemotiveerde bezwaren schrif telijk bij hun college worden ingediend. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet be kend te maken. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur De sociaal raadsvrouw: elke werkdag van 9.00-12.30 uur en donderdagavond van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. Commissie voor de Financiën op donderdag 14 maart 1991, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Concept-overeenkomst met betrekking tot het A 3-terrein. - Beschikbaarstellen krediet voor de bijdrage in de kosten van de aanleg van een fietspad langs de Bredeweg. - Vereniging Maatschappelijke Dienstverlening Zuidplas: a. subsidie 1991 MADI; b. definitieve subsidie 1991 ten behoeve van ”7 x 24 uurs bereik baarheidsdienst”; c. uitbreiding aantal formatieplaatsen ten behoeve van het Alge meen Maatschappelijk Werk. - Bijgestelde exploitatie-opzet van het complex ’’bebouwing sport velden”. - Stichting Behartiging Belangen Waddinxveense Peuterspeelza len: a. afrekening 1988/aanvullende subsidie 1988; b. vaststelling subsidie 1991/begroting 1991. - Subsidie RTW 1991 en volgende jaren. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van de aanschaf van 10 bedrij fscontainers - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van eenmalige startsub sidie aan het Vredesplatform naar aanleiding van de beleidsnoti tie Werkgroep Stedenband Waddinxveen Pelhrimov en VNG- trainingsprogramma. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van de bevoorschotting van de SVE Roosje Vos (basiseducatie 1991). - Subsidie 1991 Commissie Flankerend Ouderenbeleid. - Advies inzake het beleid met betrekking tot speelautomaten (wijziging legesverordening). - Uitbreiding aantal plaatsen voor opvang asielzoekers van 42 naar 50. - Beschikbaarstellen krediet 1991 aan de Werkgroep Anti Apart heid Waddinxveen. - Tweede wijziging Verordening onroerend-goedbelastingen 1991 als gevolg van gemeentelijke herindeling per 1 januari 1991. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van het aantrekken van een tijdelijke kracht op de Prof. Kohnstammschool in het kader van de Kaderregeling Arbeidsinpassing, alsmede ten behoeve van enkele werkervaringsplaatsen. - Beschikbaarstellen kredieten ten behoeve van het treffen van veiligheidsvoorzieningen bij het scheikunde-onderwijs op de Prof. Kohnstammschool. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van de inrichting van één groep van de Annie M.G. Schmidtschool. - Subsidie 1991 van het Platform Gehandicapten Waddinxveen. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van afrekening subsidie 1989 van de Stichting Streekmuziekschool. - Rapport inzake de oorzaken voor de aanpassing van het CAI-net (te lange perceelkabels). De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt ge daan tot schorsing van de beschikkingen, danwel tot het treffen van een voorlopige voorziening en een dergelijk verzoek wordt ingewil ligd. 00.00-01.00 uur - Dag week, hallo weekend. Presentatie: Ineke van Meurs. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. - de directie van Reproset Waddinxveen ten behoeve van een off- set-drukkerij en fotokopie-servicebedrijf op het perceel Dorpstraat 68. Commissie voor Kunst en Cultuur op maandag 18 maart 1991, aanvang 20.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Herziening nota Kunst en Cultuur. - RTW lokale omroep. - Werkgroep exposities. - Werkgroep kamermuziekconcerten.

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 3