Excelsior Volvo voor Bremmer’s Verkeersschool ontloopt degradatie Actie voor spitsbus Boskoop-Den Haag ■GEVONDEN! en IVERLOREN! Studeren op een veilige Brugweg Na afblazen van omleidingsweg Lentestart kleuters van Curiosa- markt van Concordia Verlaat carnavals- tournooi ”juf” Inge Thema- diensten met Pasen Nipt verlies van WSV1 tegen koploper voor de partij en de einduitslag. Hij koos voor dame naar G3 in plaats van naar C3 en buitelde van een winststel- ling in een verloren stand. Jeugdschutters in de prijzen Hoogtepunt in verenigingsleven Koffie-ochtend Paaseierenrit The Skymasters verkeersschool Schade aan uw auto vereist deskundige reparatie. Ad van Dongen Gevonden Herman van Vliet André Heuvelman Onderlinge Onderlinge Verloren Maassluis •Hl GLASBEEK AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF 1I Pagina 21 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 27 maart 1991 meenteraad hebben gedaan. Paasconcerten Vox Jubilans - vlotte partij zijn naaste belager Jan Paul de baas te blijven. Het tweede team van Damlust uit Gouda heeft dan wel even veel wed- strijdpunten als het Waddinxveense team, doch het aantal behaalde bord- punten is duidelijk in het voordeel van Excelsior. Het behoud is mede te dan ken aan het feit, dat RDC-Rijnsburg zich wist te handhaven in een hogere klasse en niet naar de regio terugkeert. In de laatste wedstrijd won Dirk Hee- ren I aan het 3e bord fraai en tekende Teun Twigt de enige remise aan. In een volgende raadsvergadering zul len B. en W. aan de raad nadere voor stellen doen, waarin de consequenties van dit besluit zullen zijn verwerkt en mogelijke alternatieven aan de orde De nrs. 1 tot en met 6 spelen in de le fi- nalegroep met als inzet het clubkam- pioenschap. Naast de finalegroep wor den meerdere poules van 6 spelers ge vormd. Na het afwerken van alle poule- wedstrijden kan de definitieve stand worden opgemaakt. De laatste beslissende strijd was die tussen Teun Twigt en Piet Swart. Teun stond tot de tijd iets gunstiger en had aan een gelijkspel voldoende. Voorzit ter Piet Swart herstelde zich ook van een matige seizoenstart en klopte na goed spel Teun Twigt. Dit betekende dat Piet zich in de laatste ronde in de finalegroep speelde. Dirk Heeren I forceerde tegen Jan Both schijfwinst en kreeg in het verder spelverloop doortocht en kon de volle winst aantekenen. Dit betekende, dat Dirk, die een slechte seizoenstart kende, zich goed naar de finale heeft teruggeknokt, zo dat juist in deze finale misschien nog het nodige van hem verwacht kan wor den. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk zullen worden gesteld. Deze dienen daartoe eerst deugdelijk te worden voorbereid en in commissie verband te worden besproken. Boven dien dient nog overleg met betrokken partijen te worden gevoerd. Gelet op het vorenstaande stellen B. en W. de raad thans voor om te besluiten de werkzaamheden tot aanleg van de omleidingsweg Brugweg verder te sta ken en definitief af te zien van de aan leg hiervan. Ad van Dongen begon zijn cellostudie bij Michel Roche in Utrecht en be haalde daar het diploma B. Hij stu deerde verder bij Tibor de Machula en nam lessen bij Philippe Müller in Pa rijs. Hij volgde meestercursussen bij Yo Yo De carrosserie werd opgebouwd door Truckcenter Zevenhuizen, die ook de verzorging van het spuitwerk voor haar rekening nam. BOSKOOP - De Boskoopse PvdA-ge- meenteraads fractie gaat zich inzetten voor aansluiting van Boskoop bij de spitsbus die streek vervoer bedrijf West- nederland naar Den Haag wil laten rij den. Gebleken is dat bij voldoende be langstelling ook Boskoop hierbij be trokken kan worden en dat de spitsbus binnen een half uur Boskoopse reizigers WADDINXVEEN - Excelsiors eerste damteam blijft in de hoofdklasse van de Dambond Midden-Holland. Ondanks de verwachte nederlaag (3- 13) tegen kampioen Zoetermeer volgt geen degradatie. Snijdelwijk ”Het moet toch mogelijk zijn om deze snelbussen, die nota bene langs het met forensen volgepakte Snijdelwijk ko men, ook Boskoop te laten bedienen”, zo dacht het Boskoopse raadslid An- dreh v.d. Kolk, zelfs een notoire mee- bouwer aan de file voor Den Haag. Hij nam contact op met de directie van Westnederland, waarbij bleek dat bij voldoende belangstelling het oppikken van Boskoopse forensen wel degelijk tot de mogelijkheden behoordt. Hoewel ook Westnederland denkt aan een route vanaf Boskoop-Oost, is de PvdA-actie in principe bedoeld om Snijdelwijk aan de spitsbus te hangen, omdat daar de meeste pendelaars wonen. WADDINXVEEN - Wat er nu met de huidige Brugweg moet gebeuren om die verkeersveiliger te maken na het afblazen van de noordelijke om leidingsweg gaat de gemeente Waddinxveen in de komende maanden zorgvuldig bekijken. Dit blijkt uit een voorstel dat B. en W. aan de ge- WADDINXVEEN - De jeu de bouw vereniging Waddinxveen organiseerde zaterdag een verlaat carnavalstour- nooi. Dit tournooi was enkele malen uitge steld wegens de weersomstandigheden De wedstrijdcommissie had dan ook de toepasselijke naam ’’tussendoortje” aan dit tournooi gegeven. Binnenkort start het nieuwe seizoen alweer. Tien equipes zijn begonnen met de voorbereidingen van de nationale com petitie. Betty Wevers en Astrid van Leeuwen wonnen het tournooi met vier gewon nen wedstrijden en het mooie punten- saldo van plus 35. Tweede werden Pie ter van Oosten en Rita Flipse met 4 ge wonnen wedstrijden en een punten- saldo van plus 23. De derde plaats werd ingenomen door Piet v.d. Made en Frits Tabbe met 3 gewonnen wedstrij den en een puntensaldo van plus 23. De laatste plaats van de meespelende 17 equipes werd ingenomen door Bet- sie Stuut en Kees de Lange met 1 ge wonnen wedstrijd en een puntensaldo van min 21. vang is 20.00 uur en vanaf 19.45 uur is de St. Jan voor het publiek geopend. Een volledig programmaboekje - dat als toegangsbewijs dient - is voor ƒ5,- aan de ingang van de kerk te verkrij gen. Kinderen t/m 12 jaar hebben gratis toegang. WADDINXVEEN - Voor Inge Elling en Bas Asscheman was het een feeste lijk begin van de lente want op donder dag 21 maart traden zij in het huwelijk in het gemeentehuis van Waddinxveen. Niet alleen het bruidspaar had naar deze dag uitgekeken, ook de kleuters van groep 2 van de Koningin Beatrix- school (Zuidplashof), want het was hun juf die op deze eerste lentedag in het huwelijksbootje stapte. Om kwart over drie werd het kersverse paar door de zingende kleuters opge wacht voor de Kruiskerk, daarna liep het bruidspaar onder met bloemen en slingers versierde bogen de kerk bin nen. Na de kerkelijke inzegening hielden juf Inge en haar man Bas ’’kinderrecep- tie”. Naast een gezamenlijk kado van de kleuters en hun ouders had iedere kleuter nog een persoonlijk kadootje meegenomen dat met een versje of ge dichtje werd aangeboden. Toen alle kadootjes waren overhan digd stond er een rijk gevulde bood schappentas voor het bruidspaar. Voor het bruidspaar, kleuters en alle aanwe zigen zal dit feest zeker een mooie her innering blijven. Inlichtingen: Rijkspolitie Waddinxveen Gouden damesketting; diverse sleutels; zwarte polstas met (lege) portemonnee; blauw rugtasje met inhoud; klein zilveren armbandje; zwart/paarse portemonnee; blauw schoentje maat 4,5; mapje Post bank met rekenmachientje; drie wieler. WADDINXVEEN - In de kerkgebou wen van de Centraal Hervormde Ge meente - de Brugkerk aan de Kerkweg- Oost, De Hoeksteen aan de Esdoorn- laan, de Bethelkerk aan de Bilderdijk- laan en in de dependance in de Zuid- plas, de Rehobothschool aan de Sper- werhoek - worden 31 maart (Eerste Paasdag) diensten gehouden met als thema: ”Zie, Hij leeft!”. Over dit thema zullen ds. G.C. Kunz, ds. H. Schipaanboord, ds. J.W. Goos- sen en ds. K.J. Visser spreken naar aanleiding van Pasen. De diensten beginnen om 9.15 uur. Na afloop is er gelegenheid om nog wat na te praten en een kopje koffie te drin ken. Voor de kinderen is er een creche. WADDINXVEEN - Zaterdag 6 april houdt muziekvereniging Concordia in Waddinxveen een curiosamarkt aan de J.W. Frisoweg la. De opbrengst van de markt komt ten goede aan de kas van Concordia. Concordia noemt het geen rommel markt maar een curiosamarkt omdat er geen meubels en kleding verkocht zul len worden. Het accent van de verkoop ligt op bruikbare artikelen, zoals speelgoed, boeken en huishoudelijke artikelen zo als kopjes, vazen (ook goede fietsen er brommers zijn welkom). Wie nog bruikbare artikelen heeft kan die op vrijdag 5 april inleveren bij ”De Hoge Noot” of Concordia komt het op halen. Men kan dan bellen naar: 13297 of 13598. Naast het kopen van artikelen kunnnen er ook spelletjes gedaan worden en kan men er wat eten en drinken. Het wordt een gezellige curiosamarkt op zaterdag 6 april tussen 9.00 ur en 16.00 uur in ”De Hoge Noot” aan de J.W. Frisoweg la. WADDINXVEEN - De Waddinxveense hervormde gemengde zangver eniging ”Vox Jubilans” staat weer voor een jaarlijks hoogtepunt in het verenigingsleven: het geven van de Paasconcerten. Komende zaterdag avond wordt in de Goudse St. Janskerk weer de jaarlijkse Passie Paas- stonde gehouden en op de morgen van de Tweede Paasdag verleent het koor medewerking aan een Paasappél in de grote kerk van Maassluis. Al op jeugdige leeftijd werd Herman van Vliet’s belangstelling getrokken door orgelmuziek en het orgel als in strument. Hij nam les bij Wim van der Panne en ging daarna naar het Utrechts Conservatorium. Hij studeerde af in 1965. Herman van Vliet is kerkorganist ge weest in Bodegraven, Oudewater en Woerden. Sinds 1990 is hij als hoofdor ganist verbonden aan de St. Joriskerk van Amersfoort. Door zijn gevarieerde programmakeuze, subtiele registraties en gevoelvolle interpretatie geniet hij een uitstekende reputatie als organist, niet alleen in ons land, maar ook in Duitsland, Frankrijk, Zwitserland, Oostenrijk, Canada en de Verenigde Staten waar hij concerten gaf. In 1983 werd hij wegens zijn verdienste voor de Franse orgelkunst onderschei den door de Societé Academique ’’Arts, Sciences, Lettres” te Parijs met de bronzen medaille en in 1991 met de zilveren medaille. WADDINXVEEN - In de afgelopen week werd er door de Waddinxveense Schaak Vereniging weer veel ge schaakt, ook in de externe competitie van de Rotterdamse Schaakbond. Het eerste team van Waddinxveen moest naar Krimpen aan den IJssel, de koplo per uit de tweede klasse. De start was veel belovend. Smitskamp sloeg een remise-aanbod af en toonde met een fraaie combinatie aan dat hij het goed gezien had, zijn tegenstander was op slag kansloos en gaf op. Kardol had het heel moeilijk, in een Hollandse opening kreeg hij een enorme aanval over zich heen en met praktisch allemaal gedwongen zetten ging hij ten onder. Van der Bom speelde tegen zijn oude clubgenoot Smorenburg, waarvan hij tot nu toe alleen maar had verloren. Nu was het anders, hij won niet maar be haalde toch een keurige remise tegen deze sterke speler. Hennink zit weer in zijn oude ritme, in een Konings-gambiet liep de aanval in eerste instantie dood, maar in het paar- den-eindspel raakte zijn tegenstander het spoor bijster en Hennink haalde de volle buit binnen. Claassen moest het aan het eerste bord opnemen tegen de sterke speler Hoog land. Uit de Spaanse opening met een lange rochade kwam een gedrukte stel ling voor hem, toch ging hij in aktie op de dame-vleugel maar de aanval van Hoogland op de konings-vleugel sloeg eerder door en mat was niet te voorko men. Uit de resterende drie partijen moest de beslissing komen op het zesde bord, waar De Niet in een alles of niets offen sief in de laatste 10 minuten de goede weg moest vinden in de vele varianten. Achteraf bleek zijn 23e zet beslissend Na de tijdscontrole werden de partijen van Van Woudenbergen V.d. Hoek re mise gegeven, omdat er gewoon niet meer in zat. Het werd dus totaal een nipt verlies van 4,5 - 3,5, zodat de laat ste wedstrijd tegen Schoonhoven be slist gewonnen moet worden om degra datie te voorkomen. Het derde team speelde thuis tegen het Schiebroekse SWR. Alleen Prins wist de volle buit binnen te halen. T. Goor wist door herhaling van zetten net nog te vluchten in remise; Brinkhorst en Wiersma beslóten na de tijdscontrole hun partijen remise te geven. Alblas was te optimistisch; geen ro chade en een dame-penning bleken fu nest. H. van Offeren verloor in het middenspel een stuk en de partijLit- tooy en Muit hadden te grote proble men met de tijd: Littooy ging door zijn vlag en Muit kon de ingewikkelde stand in tijdnood niet de baas. De slotstand werd een verlies van 2,5-5,5. Voor het vierde team moest Stouten naar Rotterdam om zijn afgebroken partij bij Onesimus uit te spelen. Door kundig spel wist hij een mooie remise te bereiken, waardoor het totale verlies beperkt bleef op 5-3. De jeugdschaak kampioen 1991 van Waddinxveen is bekend: Ronald de Pa ter. In de laatste ronde wist hij in een WADDINXVEEN - De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Waddinxveen, heeft haar laatste kof fieochtend van dit seizoen op donder dagochtend 4 april in hotel-café-restau- rant De Unie aan de Kerkweg-Oost. Op deze ochtend komt de kinderpolitie van het district Den Haag. Speciale aandacht krijgt het onderwerp incest. De ochtend begint om 9.30 uur. André Heuvelman werd op 10 februari 1966 in Veenendaal geboren. Op 17-ja- rige leeftijd is hij begonnen met zin trompetstudie aan het Rotterdams Conservatorium bij Ad van Zon, trom pettist van het Rotterdams Philharmo- nisch Orkest. Al erg vroeg in zijn studie werd hij toe gelaten tot aansprekende orkesten zo als het Nationaal Jeugdorkest en het Europees Jeugdorkest met als dirigent Claudio Abbado. Sinds vier jaar is hij als trompettist verbonden aan het Rot terdams Philharmonisch Orkest, eerst als invaller, thans als vaste kracht. In 1989 heeft André eindexamen ge daan voor de opleiding ’’Uitvoerend Musicus” Trompet. Voor dit examen slaagde hij Cum Laude (10). Momen teel studeert hij nog twee jaar kamer muziek, eveneens bij Ad van Zon. Verder heeft André Heuvelman ook solistisch opgetreden met diverse ka- mermuziekensembles in binnen- en buitenland. Oud-Waddinxvener ds. J. Maasland, thans predikant in Kootwijkerbroek, is bereid gevonden de meditatie in de Goudse St. Janskerk te verzorgen en de avond te openen en te sluiten. De aan- Ma en Heinrich Schiff en behaalde in 1988 zijn solodiploma bij Herre - Jan Stegenga. Gedurende enkele seizoe nen maakte hij deel uit van het Neder lands Balletorkest en werkte hij bij het Belgisch Kamerorkest I Fhianghi. Ad van Dongen gaf concerten in o.a. Frankrijk, Italië, Spanje en Grieken land en verzorgde in 1988 een meester- cursus in het Festival van Madrik. Mo menteel is hij als docent werkzaam aan het Rotterdams Conservatorium. In de interne competitie werd de 25e ronde gespeeld. Het topduel Hennink- Kardol werd in een onduidelijke stand afgebroken, wit komt een kwaliteit voor, maar zwart heeft als compensatie een pion meer. Claassen-Smitskamp was deze keer geen spectaculaire partij. Zwart bood in het middenspel remise aan, dat in eerste instantie werd afgeslagen, maar enkele zetten later alsnog werd geac cepteerd. Besemer-Stam was een scherpe Russi sche opening. Toen de kruitdampen waren opgetrokken waren beiden ver baasd dat ze niet verloren stonden en besloten tot remise. Van Woudenberg speelde met wit te gen V.d. Starre en kon het offeren weer niet laten. Hij gaf een paard en een to ren weg, maar had goed gerekend en veroverde de dame. Na een opmars van de h-pion, die promoveerde tot dame, liet hij zijn twee dames de rest van het werk doen en kwam zodoende weer in de top-tien terecht. De overige uitslagen waren: Van Oos- ten-Brobbel remise, evenals Ponsioen- v.d. Neut, Van Oort-Smit 1-0, de Bock-v.d. Hoek 0-1, Torenbeek-D. van Offeren 0-1, van Sandijk-Verwaal 0-1, van Kleef-van Geer 1-0. Afgebro ken werden: Ritter-EUers en D.J. van Offeren-H.E. van Offeren. De top-tien ziet er nu als volgt uit: Hen nink 1637, Jansen 1541, Philipse 1425, Claassen 1368, de Niet 1365, v.d. Bom 1349, Kardol 1262, Smitskamp 1259, van Woudenberg 1220 en Ellers 1217. WADDINXVEEN - Verkeersschool Bremmer uit Benthuizen heeft de sleu tels van een nieuwe Volvo F10 motor- wagen-aanhanger lescombinatie over handigd gekregen bij Truckcenter Ze- venhuizen. De overhandiging gebeurde op junior- niveau: Pieter Spelt jr zoon van de Truckcenter-directeur P. Spelt, over handigde de sleutels van de combinatie aan Wouter Bremmer jr zoon van di recteur W. Bremmer van de gelijkna mige rijschool. Opvallend aan de nieuwe combinatie is de schitterende afwerking in grijs-me- tallic, waardoor hij op de weg ongetwij feld de aandacht zal trekken. Voor de beroepschauffeurs-in-spe wordt de kennismaking met het vak verder zo aantrekkelijk mogelijk ge maakt door de keuze van een bijzonder verzorgd cabine-interieur. De nieuwe lescombinatie van verkeers school Bremmer is namelijk uitgerust met een Volvo Executive interieur, dat bestaat uit een met leer beklede chauf- In hun brief van 27 februari 1991 heb ben B. en W. de raad meegedeeld, dat het college na ampel beraad tot de con clusie is gekomen, dat vanwege de fi nanciële en technische onzekerheden en het risico ten aanzien van de tijdige uitvoering vóór 1 januari 1993 dient te worden afgezien van de aanleg van de omleidingsweg Brugweg. Dit standpunt is uitvoerig besproken in de extra gecombineerde vergadering van de commissie voor Openbare Werken en verkeer en de commissie voor de Financiën van 28 februari 1991 en heeft in het algemeen instemming ontmoet. Aangezien eerder door de raad een groot aantal besluiten is vastgesteld tot realisering van bedoelde weg dient thans formeel besloten te worden de werkzaamheden tot aanleg van de weg verder te staken en definitief van de aanleg hiervan af te zien. NIEUWERKERK AAN DEN IJS- SEL - Donderdagavond 28 maart houdt AMC ’’The Skymasters” haar Paaseierenrit. Dit is een rit die verreden wordt op ba sis van een routebeschrijving en een aangepast reglement. De rit telt mee voor de gezelligheidscompefitie. De lengte van de rit is ongeveer 30 km. en de tijd die men er voor nodig heeft ongeveer 1,5 uur. Na afloop van de rit kan men meedoen met het Rad van Avontuur. Inschrijven voor deze rit is mogelijk van 20.00 tot 21.00 uur in café-restau- rant ”De Koperen Ketel”, Klein Hit land 8 te Nieuwerkerk aan den IJssel nabij de steenovens lans de IJsseldijk). De eerste deelnemer start om 20.30 uur. WADDINXVEEN - De schuttersver eniging Waddinxveen heeft een jeugd wedstrijd gehouden. Gezien het grote aantal jeugdschutters, die aan deze wedstrijd hebben deelgenomen, in de lucht-pistool en luchtgeweer discipline hieronder alleen de uitslag van de schutters van de schietvereniging Wad dinxveen. Luchtpistool: B-klasse: 1. Alvon Spaans, C-klasse: 2. Martijn Philipse, 3. Xander Bikbergen. Luchtgeweer: B-klasse: 1. Benno v.d. Sluis, 5. Pieter Koetsier. Wie interesse heeft in de schietsport en 14 jaar of ouder is, kan gerust eens gra tis kennis komen maken. Dit kan elke donderdagavond van 19.30 uur tot 21.00 uur. Het adres van de schietaccommodatie is Alberdingk Thijmlaan 2a in Waddinxveen. In de laatste ronde van de onderlinge competitie werden dan wel weinig wed strijden gespeeld, toch moesten hierbij de laatste beslissingen vallen. Dick Dibbets, Cor Barelds, Tijmen den Ouden en Jaap van der Eist waren immers reeds zeker van een plaats in de finale, doch er resteerden nog 2 plaat sen. Dick Dibbets klopte Jan Kramer en de leuke strijd tussen Adriaan Blom en Gerrit van der Zijden eindigde onbe slist. naar de grens van Den Haag kan bren gen. Westnederland stopte onlangs bij elke inwoner van Waddinxveen een envelop in de bus met het verzoek aan te geven of er belangstelling bestaat om gebruik te maken van een ’snelle spitsbus’ naar Den Haag. De bus stopt bij haltes vanaf station Noord tot aan de Zuidplas en doet en passant ook Moerkapelle ook nog aan. Vervolgens rijdt de bus via de Binckhorst door het hart van Den Haag, langs het kantoor van de ANWB tot bijna in Scheveningen. En dat alle maal met rollend materieel uit de vesti ging in Boskoop. Diverse sleutels; portemonnees/ portefeuilles met geld en/of be scheiden; gouden oorbel met rood/ wit steentje; diverse bankpasjes; grove zilveren schakelarmband; blauwe agenda; gouden slavenarm band; zwarte rugtas met school spullen; hond, Patrijs, wit met zwarte vlekken; zachtleren beige wanten; gouden kinderarmband met hartje; speelgoed konijn ong. 25 cm. De monumentale St. Janskerk vormt steeds weer een prachtige ruimte voor de Passie en Paasstonde, waarvoor ie der jaar grote belangstelling bestaat. Naast het grote koor ”Vox Jubilans” o.l.v. Pieter Stolk treedt ook het Jeugd koor op dat wordt geleid door Jan Mul der. Dirigent Pieter Stolk heeft voor deze avond een nagenoeg geheel nieuw pro gramma samengesteld, waarin koor- en samenzang en instrumentale soli elkaar afwisselenOp verzoek zal het koor wel de al eerder üitgevoerde paaskantate ’’Wees gegroet, Gij eersteling der da gen” van Koos Bons uitvoeren. De koren worden muzikaal begeleidt door een aantal bekende musici, zoals Herman van Vliet op het grote Mo- reau-orgel, Ad van Dongen (cello) en André Heuvelman (trompet), die de al eerder gecontracteerde Frits Damrow zal vervangen. Voordelen De bus heeft op de auto veel voordelen. In de eerste plaats wordt het milieu ont zien, zeker als Westnederland de milieu vriendelijke bussen inzet, maar ook le vert het aanzienlijk minder stress op dan het stapvoets in een file rijden. Maar ook voor de treinforens heeft de bus voordelen. Op- en uitstappen gebeurt doorgaans veel dichter bij huis en werk en vanuit Boskoop is de trein wel heel ongelukkig om naar Den Haag te ko men. Er moet over Gouda, hetzij over Leiden omgereden worden zodat de trein het, qua tijd, nooit kan opnemen tegen een bus die met behulp van specia le file-ont wij kende verkeersfaciliteiten het snelste middel is. De geplande spits bus die bijvoorbeeld om 7.08 uur uit Waddinxveen-Noord vertrekt, is om 7.41 uur op de Maan weg in Den Haag en om 7.57 uur bij het Bronovo-zieken- huis. Dat zijn tijden die met eigen ver voer moeilijk te benaderen zijn. Rest de prijs. Een enkele reis gaat met de strippenkaart 5,67 gulden kosten, een maandabonnement 165,50gulden. Ook dit is minder dan wat een auto alleen al aan brandstof kost. Wie interesse heeft voor deze mogelijkheid, kan bellen met Andreh v.d. Kolk (tel. 15539) of een briefje schrijven per adres Gemeente huis Boskoop. Ook de andere Bos koopse raadsleden zijn echter te bena deren. Zij zijn inmiddels allemaal op de hoogte gesteld. Twee dagen later - op Tweede Paasdag (maandag 1 april) - staat ”Vox Jubi lans” weer opgesteld, maar nu in de Grote kerk van Maassluis. Hier wordt al enkele jaren op deze morgen een paasappél georganiseerd, waaraan dit jaar aan ”Vox” verzocht is deze bijeen komst met zang op te luisteren. Pieter Stolk dirigeert het koor en aan het orgel zit de vaste organist, Jaap Kronenburg, de opvolger van wijlen Feike Asma. Ds. P. Vermaat, predi kant te Maassluis, heeft deze morgen de leiding. De dienst begint om kwart vóór tien en de toegang is vrij Ad van Dongen. Herman van Vliet. Twee jongens gaven elkaar de sleutel van de nieuwe Volvo F10 motorwa- gen-aanhanger lescombinatie van Verkeersschool Bremmer uit Benthui zen. (Foto: Vohfo). feurs- en bijrijdersstoel, airconditio ning met automatische temperatuurre geling, centrale portiervergrendeling, electrische raambediening en een elec- tronisch chauffeurs-informatiesys- teem. Vanzelfsprekend heeft de cabine een dubbel stel pedalen, en is ook de spie- gelbezetting zodanig dat zowel de chauffeur als de instructeur het verkeer goed in de gaten kunnen houden. De wagen is opgebouwd op een Volvo F10 chassis met 10 liter motor die een vermogen oplevert van 234 Kw (318 PK). Gekozen werd voor deze motori- sering om de aankomende chauffeur van meet af aan te confronteren met de vermogens die inmiddels gebruikelijk zijn in het wegvervoer om hem te kun nen scholen in een goede en veilige om gang ermee. 0CWA

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 21