Gebak bij NKF erkenning voor Veel publiek bij Voorwaarts IRTW-RADIOI Internationale certificering Vol AF- in woningen en bedrijven ZVH doet Ruim 8 mille voor Simavi een uur over EAVV Koffiebar Zevenhuizen centrum bij klucht Overwegbomen Nieuwe Unicef- catalogus ”Wij hebben er keihard voor gewerkt!” Veel ’’verborgen bommen” Volle buit bij Flyers Laatste zwemronde De Gouwe Inzamelactie Lakmoes” -proef Hergebruik Mini’s ”Van binnenuit” Niet alleen huizen /E/S/C/-BOSKOOP ELECTRONIC SERVICE CENTER I ■m* voor VAKKUNDIGE REPARATIES VIDEO-AUDIO-HUISH.apparatuur Gratis technisch advies windhorst techniek r Pagina 27 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 27 maart 1991 De brassband Voorwaarts concerteerde in de Kruiskerk. (Foto: Sjaak Brandweer zamelt DONDERDAG 28 MAART VRIJDAG 29 MAART ZATERDAG 30 MAART tweeëntwintig medaille brons in 1.11.1. De 400m vrije slag, 09.30! 11.30! ZONDAG 31 MAART -programma- Q.A dat een volle week in beslag nam. ”We hebben er allemaal keihard aan gewerkt om de zaken goed voor elkaar te krijgen en hadden er dus alle ver trouwen in. Maar toch was het onder zoek de lakmoes-proef voor al onze in spanningen: hoe beoordelen deskundi gen van buiten ons kwaliteitssysteem in al zijn onderdelen? Het geeft dan ge weldig veel voldoening in het hele be drijf, als je de zware test met vlag en wimpel kunt afsluiten”, aldus de heer De Wit. WADDINXVEEN - Tijdens de col lecte van Simavi (Vereniging voor di recte steun aan medische projecten in ontwikkelingslanden), die gehouden is van 17 maart t/m 23 maart werd in Waddinxveen met behulp van 114 col lectanten 8.122,90 bijeengebracht. De landelijke inzamelingsaktie stond in het teken van de verbetering van het medisch transport in de Derde Wereld. Met de opbrengst kunnen medische projecten in 35 ontwikkelingslanden worden gesteund. 16.00 uur. Brandweerkazerne, Zuidkade 62, Bos koop op zaterdag 13 april om 09.00- 13.0Ö uur. Zevenhuizen Gemeentewerf. Burg. Klinkhamerwee 22, Zevenhuizen op vrijdag 12 april om 09.00-16.00 uur en zaterdag 13 april om 09.00-13.00 uur. Noteboom). Voor een deze keer zeer talrijk publiek heeft Voorwaarts ondanks ziekte van enkele leden, waarvoor op het laatste 00.00 uur - Non-stop-muziek. 09.00 uur - Kerkuitzending. Uitzending van de Gereformeerde Kerk. De dienst begint om 10.15 uur. 12.00 uur - RTW-Klassiek. Presenta tie: Ben Evertse. 14.00 uur - RTW Vakantie magazine. Presentatie: Kate Goudriaan. 15.00 uur - De Komische Noot. Samen stelling Gert-Frank van der Poel. 16.00 uur - RTW Sportcafé. Presenta tie: André de Knoop. 18.00 uur - Jeugdloon. Presentatie: Ferry van Loon. 20.0Ó uur -Trendy. Jongerenmagazine. 22.00 uur - De Avonduren. Presenta tie: Ron Menke. 24.00 uur.^luiting. Lokale omroep via de FM-band 101,1 Mhz. (in stereo). Staringlaan 2, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen, tel. 01828-10379. 18.30 uur - Khabar oua Nagham. Pre sentatie: Hamid Meskine. 19.30 uur - Vesper dienst uit de Imma- nuelkerk met ds. A.A. van Houwelin- gen en J.D. Geel. 21.00 uur - Non-stop-muziek. 22.00 uur - Da Capo. Presentatie: Hans v. Meurs. 19.30 uur: Vesperdienst uit Immanuel- kerk. Voorganger: ds. A.A. van Hou- welingen, ds. D. van Houwelingen- Verdonk. MOERHUIZEN Moerkapelle Brandweerkazerne, Raadhuisstraat 7, Moerkapelle op vrijdag 12 april om 09.00-16.00 uur en zaterdag 13 april om 09.00-13.00 uur. Enkele inzameladressen en inzameltij den: BOSKOOP Gemeentewerf, A.P. van Neslaan, Boskoop op vrijdag 12 april om 09.00- Het positieve advies voor certificering van het kwaliteitssysteem vond plaats na een uitgebreid onderzoek door de deskundigen van Lloyd’s Register slaan met 2-1 (15-10, 6-15, 2-15). On der toeziend oog van veel ouders wist het team bestaande uit Thore Gericke, Kristiaan v.d. Wel, Christiaan Gaas beek, Stefan van Brummen, René Go- rissen, Kees van Wensem, Kristiaan v.d. Knaap, Erik Lamfers en Michel Groesbeek ook een deelname bewijs voor het districtskampioenschap bin nen halen. WADDINXVEEN Gemeentewerf, Noordkade 48, Wad dinxveen op vrijdag 12 april om 09.00- 16.00 uur en zaterdag 13 april om 09.00-13.00 uur. WADDINXVEEN - Zaterdagavond hebben onbekenden de halve afsluitbo men van de spoorwegovergang ter hoogte van de Kerkweg-West onklaar gemaakt. Het voorval is door de Ne derlandse Spoorwegen bij de Waddinx- veense rijkspolitie gemeld, maar tot ar restaties is het niet gekomen. WADDINXVEEN - Het Voorjaarsconcert van de Waddinxveense brass band, dat vorige week vrijdagavond 22 maart in de Kruiskerk werd ge houden mag zeer geslaagd genoemd worden. ZEVENHUIZEN - Komende vrijdag avond 29 maart (Goede Vrijdag), is er een thema-avond in koffiebar ’t Praat huis aan de Dorpsstraat in Zevenhui zen. Het thema is ”Van Goede Vrijdag naar Pasen”. Via Bijbelgedeelten, muziek, gedich ten en gedachten gaan de bezoekers op reis van Goede Vrijdag naar Pasen. Iedereen vanaf 15 jaar is van harte wel kom in het Hervormd Centrum. De aanvang is 20.30 uur. dus ir. G.C.F. de Wit die verantwoor delijk is voor het kwaliteitsbeleid van NKF Kabel BV. ’’Want het is het systeem waarom het in feite gaat. Voor alle bedrijfsactiviteiten zijn kwaliteitsregels opgesteld, die on derling op elkaar aansluiten. Daarmee is een ’’keten van kwaliteit” tot stand gebracht, die zich uitstrekt van het eer ste contact met een afnemer tot het laatste stukje nazorg na de aflevering en installatie”. onineM Lokaal Journaals om 13.30115.30117.30 uur. Lokaal Nieuws om 12.30H4.30/16.30! 18.30 uur. kwaliteitssystemen. NKF Energie- Transmissie en Distributie in Delft ver wierven al enkele jaren geleden een certificering op basis van de Neder landse norm NEN 2647. ’’Daarbij is gebleken dat de positieve effecten van een goed, geïntegreerd kwaliteitssysteem veel verder gaan dan het kunnen waarborgen van de kwali teit van produkten en diensten. Van grote betekenis is ook dat de processen binnen het bedrijf meer inzichtelijk en beter bestuurbaar worden”, aldus alge meen directeur Van de Laar. certificering van ons kwaliteitssysteem betekent voor NKF een verdere ver sterking van onze concurrentiepositie in Europa en op de wereldmarkt”, al dus ir. A.M.F.J. van de Laar, alge meen directeur van NKF Kabel BV. ”In de internationale concurrentie tus sen kabelondernemingen wordt het waarborgen van kwaliteit een steeds belangrijker element. NKF neemt op dit vlak nu internationaal een kopposi tie in”. Binnen NKF is inmiddels een ruime er varing opgedaan met geïntegreerde paratuur”. Volgens de brandweer is het ook goed mogelijk dat bij ziekenhuizen, scholen en, niet te vergeten, de recreatieve sec tor met name volkstuinverenigingen, jachthavens en campings, ongebruikte gasflessen in een ’’vergeethoek zijn ge raakt”. Deze ondernemingen, instellingen en recreanten worden eveneens dringend verzocht de gasflessen $n LPG-tanks in te leveren. Hierbij wordt gewezen op het feit dat LPG (autogas) alleen mag worden gebruikt als autobrandstof. Het gebruik van LPG voor verwar- mings- en/of kookdoeleinden is verbo den. Daarom gaan de gemeentelijke brand weerkorpsen in de provincie Zuid-Hol- land gezamenlijk lege en oude onge bruikte gasflessen inzamelen. In de Provincie Zuid-Holland kunnen zowel particulieren als ook bedrijven hun oude gasfles(sen) op vrijdag 12 en zaterdag 13 april bij hun brandweer korps of bij Gemeentewerken van hun woonplaats inleveren. Voor deze gelegenheid is een speciale poster vervaardigd die naar alle open bare instellingen wordt verstuurd. Deze actie wordt gecoördineerd door het bureau Voorlichting en PR van de Brandweer van ’s-Gravenhage. Inlich tingen F. J. Lek, telefoon 070-3490174. Gasflessen die niet meer in gebruik zijn, verdwijnen veelal in bergruimten. Deze oude, niet meer gekeurde flessen zijn zeer explosief bij brand of overver hitting. De aanwezigheid van oude gas flessen in huis levert een groot risico op, voor bewoners maar ook voor per soneelsleden van de brandweer. Het is verscheidene malen voorgeko men dat werkzaamheden van de brand weer moesten worden gestaakt wegens exploderende (vergeten) gasflessen. De brandweer spreekt dan ook van ’’heuse bommen”. Vaak weten bewoners net meer dat de gasflessen in huis zijn. Tijdens blus werkzaamheden speelt de mogelijke aanwezigheid van zulke flessen een grote rol bij de mensen van de brand weer. Het gaat hier in het algemeen om alle op de markt zijnde butagas- en pro- paangasflessen of -cilinders, die tien jaar of langer geen keuring door het Stoomwezen hebben ondergaan. WADDINXVEEN - Bij NKF Kabel BV aan de Waddinxveense Noordkade zorgde de bekendmaking, dat de door Lloyd’s Register Quality Assurances Ltd. afgenomen audit met succes werd afgesloten, voor een feestelijke stem ming. De NKF-directie tracteerde op ’’kwaliteitsgebak” en feliciteerde het personeel met de verwerving van het certificaat. ”Het wezenlijke is, dat ons systeem is goedgekeurd door Lloyd’s Register Q.A. als onafhankelijke instantie”, al- WADDINXVEEN - Unicef in Wad dinxveen meldt dat zojuist de nieuwe Unicef-catalogus is verschenen met daarin een uitgebreide, en vernieuwde collectie wenskaarten voor iedere gele genheid. Ook zijn er mooie correspondentie- mappen te koop in diverse uitvoerin gen. De catalogus bevat verder nog een be perkt assortiment met mooie kado’s voor groot en klein. Ook deze artikelen zijn alle weer te be kijken en te kopen bij mevrouw J. Ze venbergen, tel. 01828-10335. Gasflessen die worden gebruikt, roule ren in een circuit en worden regelmatig gekeurd. De gashandelaar brengt de inhoud van een fles in rekening. Op de fles zelf wordt statiegeld geheven. Deze flessen kunnen normaliter wor den geretourneerd aan de leverancier bij het overleggen van de afleverings- nota. Er wordt niets terugbetaald als de nota niet kan worden getoond. Deze oude flessen worden gratis ingenomen door de brandweer. Van hieruit worden ze naar de distributeur afgevoerd. Deze bekijkt of de flessen geschikt kunnen worden gemaakt voor hergebruik. Is dit niet het geval, dan worden ze op een, daartoe bestemde plaats, vernie tigd. De ZVH-dames speelden zaterdag in Utrecht tegen de ploeg met de gelijkna mige naam. Gezien de stand op de ranglijst moest dit voor de Zevenhui- zense dames geen probleem opleveren. De formatie van trainer Willem Jan van Yperen maakte in Utrecht geen fout en wist door een sterke service als basis, met duidelijke cijfers 15-8,15-1 en 15-7 te winnen. Doordat koploper Odulphus geen mis stap maakte tegen de nummer drie Vo- CaSa blijft met nog drie wedstrijden te gaan ZVH 4 punten achter Odulphus op de tweede plaats staan. Zaterdag kon ZVH haar eerste jeugd kampioenen begroten. In Nieuwerkerk werden de meisjes C van ZVH kam pioen door een 1-2 (15-12, 8-15,13-15) op Fortuna/Nivoc. Op 11 mei gaat het ZVH C-l-team be staande uit Ingrid Visser, Marianna Pigmans, Iris de Kooter, Linda Kouer, Erica Witte, Astrid de Jong, Carolien van ’t Hof, Loraine Wei-Yun en Ta mara van Wijngaarden met trainer In grid Olieman spelen voor het Districts- kampioenschap. Bij de jongens C-jeugd werd het team van trainer Marco Hogebrug kampioen door naast concurrent ZVH C2 te ver- -a- moment een vervanger kon worden ge vonden, een zeer goede muzikale pres tatie geleverd. Met name de solisten Monique la Grand in een technisch moeilijke hoornsolo van Handel en Peter Swij nenburg in ”1 don’t know how to love him” uit de bekende rockopera Jesus Christ Superstar kregen van het pu bliek een hoge waardering. Maar ook een selectie uit de overbe kende musical ’’West Side Story” vormde een muzikaal hoogtepunt. Di rigent Rein Quint bleek in dit stuk met vele moeilijke tempo- en toonsoortwis- selingen de band goed in de hand te hebben. Presentatie Ank de Ruiter wist de ver schillende programma-onderdelen op een vlotte manier aan elkaar te praten. Na afloop was er nog gelegenheid voor een dansje en een drankje met de Mu sic Brothers in Het Trefpunt. Bij de ZVH mini-jeugd verliep het za terdag minder. In de sporthal Rijne- veen in Bleiswijk moesten de meisjes als de jongens strijden met vier andere ploegen om een plaats in de eindronde om het nationaal mini-volleybal kam pioenschap. De meisjes van ZVH speelden in de eerste wedstrijd tegen DOS, de latere winnaar van deze wedstrijdcyclus. Met 15-4 en 15-7 werd deze verloren. Daarna wisten ze van Taurus en HJPV met 2-0 te winnen. De laatste wedstrijd tegen VCO ging weer verloren met 2-0. Bij de jongens verliep het spannender en had ZVH volop kansen om door te gaan naar de finaleronde. Maar drie maal gelijkspelen en eenmaal winst was niet voldoende om totaal winnaar te worden. De winst werd behaald tegen Ekspal- vo, de gelijke spelen tegen VCO, Orion en DOS. In de wedstrijd tegen DOS verspeelden de Zevenhuizense jongens hun deelnamebewijs, door de tweede set na een 10-14 voorsprong uit handen te geven. -t 00.00-01.00 uur - Dag week, hallo weekend. Presentatie: Ton van Bem- mel. 01.00 uur - Non-stop-muziek. 09.00 uur - Peter Teunisse. 11.00 uur - Oude Hits met Ed Schuur man en Gerben van Kruistum. 13.00 uur - Huis op je radio. Presenta tie: Diederick Huizinga. 15.00 uur - RTW Aktueel. Presentatie: Door Oremus. 17.00 uur - Sportuitslagen. Presentatie: Paul Aalbers Menno Tamming. 18.00 uur - Jeugdloon. Presentatie: Ferry van Loon. 19.00 uur - Hitfront Dansable. Presen tatie: Gert Voogd. 22.00 uur - De Avonduren. Presenta tie: Ron Menke. 22.50 uur - Vesperdienst uit de Imma- nuelkerk. Voorganger: ds. P.A.C. Bongers. Het kwaliteitssysteem volgens de inter nationale norm ISO 9001 is ”van binne nuit” ontwikkeld. De afdelingen heb ben zelf - met deskundige begeleiding en toetsing - de kwaliteitsvoorschriften geformuleerd. ”Het systeem is daardoor in zekere zin het geestelijke eigendom van ons alle maal geworden”, aldus de heer De Wit. ’’Bovendien weten we dat het in de praktijd goed werkt. Het systeem is immers vanuit onze dagelijkse praktijk ontwikkeld”. WADDINXVEEN - Maandagavond trad op initiatief van de Culturele Com missie voor alle ouderen in Waddinx veen in de theaterzaal van het Anne Frank-centrum de Gouderakse toneel vereniging ’’Grimas” op met de vro lijke klucht ’’Hotel de Meerpaal”. Zo als alle avonden was ook dit keer de zaal weer helemaal gevuld met bezoe kers, ondanks het koude weer. In de eerste twee bedrijven gebeurde er niet veel. Hotel De Meerpaal wilde met hulp van de buren het winterseizoen open blijven, om overwinteraars te kunnen huisvesten. Er kwamen twee dames die geheel van karakter verschilden en waardoor de nodige ruzies ontstonden, tot groot vermaak van het publiek. Daarna kwamen er nog een drietal gas ten namelij k een baron met zijn vrouw en een bediende. Dit stel bleken een paar oplichters te zijn, die een bank hadden beroofd. De verwikkelingen stapelden zich op en na de pauze waren de aanwezigen nieuwsgierig hoe alles zou aflopen. De ontknoping kwam in het laatste be drijf. Vooral het laatste bedrijf bracht erg veel vrolijkheid en dat was aan het publiek wel te merken. Na afloop zei voorzitter A. Both dat ’’Grimas” de bezoekers ook dit keer weer niet had teleurgesteld. Vorig jaar trad ’’Grimas” namelijk op met het be kende toneelstuk ”De Jantjes”. Allen hadden genoten en dat het stuk werd gewaardeerd bleek wel aan het applaus aan het einde van het stuk. De voorzitter was erg te spreken over de duidelijke uitspraken. Ook achter in de zaal was alles goed te verstaan. Bo vendien bleek ook nu weer dat alle speelsters en spelers erg tekstvast wa ren. Bovendien was het een erg be schaafd stuk. ’’Grimas” mag er dan ook op rekenen in één van de komende seizoenen nog een keer naar Waddinxveen te komen om hun kunnen te tonen. Het was een vrolijke- en gezellige avond en de reac ties van de aanwezigen waren goed. Ook de spelers van ’’Grimas” waren erg te spreken over het publiek. Zij waardeerden bijzonder dat allen zo meeleefden met hetgeen gebracht werd en ook dat het spel verschillende malen werd onderbroken door een applaus. WADDINXVEEN - Onder ruime pu blieke belangstelling hebben de zwem mers en zwemsters van De Gouwe in het zwembad ”de Sniep” voor eigen publiek de laatste ronde van de lande lijke B-competitie gezwommen. Na de goede resultaten van de vorige ronde, waarin zij als zesde eindigden, waren de pupillen van trainster Trudy Vermeulen in het totaalklassement op geklommen naar een achtste plaats. Het verschil met de top van het klasse ment is echter inmiddels al zo ver ge groeid dat een promotie er dit jaar niet meer in zal zitten, maar zij kunnen ze- »ker tevreden zijn met het behaalde re sultaat. In totaal behaalden de Gouwe zwemmers plaatsen. De eerste medaille plaats werd ver overd door Peter de Bruijn op de 100m vlinderslag, bij de jongens, ’76 be haalde hij een zilveren medaille in 1.09.5, op de 200m rugslag zou hij later nog eens een tweede plaats behalen in 2.38.1. Bij de jongens ’72 pakte Mark v.d. Zij den een eerste plaats op de 100m schoolslag in 1.09.3 zijn clubgenoot Edgar t. Braake legde beslag op het brons in 1.11.1. De 400m vrije slag, jongens ’72, zou een spannende race opleveren. Mark v.d. Zijden en Jan-Willem v.d. De brandweer verwacht dat veel oude gasflessen zich ook bevinden in bedrij ven en instellingen. De brandweer denkt hierbij vooral aan de zoge naamde zware industrie van Den haag. ”Een exploderende oude gasfles kan in dergelijke ondernemingen een ketting- explosie veroorzaken van wel goede en gekeurde gasflessen en dergelijke ap- ZEVENHUIZEN - Volleybalkam- pioen Rentokil-ZVH had zondag avond nog geen uur nodig om toekom stig degradant EAVV in Arnhem terug te wijzen. Het eenzijdige volleybalduel werd door de Zevenhuizenaren gewon nen met 0-3 (setstanden 2-15,7-15,10- 15). Donderdag moest ZVH spelen tegen degradant Reflex uit Kampen. Deze ploeg is puntloos ten onder gegaan in deze ere-divisie, zonder ook maar een set te winnen. Voor titelverdediger ZVH was dit dus een verplicht nummer. Toon van der Burgt liet zijn reserve-spelers nu in het veld treden. Binnen 45 minuten werd met 15-4, 15-1 en 15-8 de Reflex-spe- lers huiswaarts gestuurd. ZVH kon via hun sterke blokkering en service de wedstrijd controleren, waar bij men moeite had om de concentratie te behouden. Voor de heren van het derde team van ZVH, was het een drukke week. Maan dagavond traden ze in Swamla aan te gen Spanning uit Bleiswijk voor de dis- trictsbeker. In een moeizaam verlopen duel wisten de Zevenhuizense spelers, met steun van het publiek deze wed strijd met 3-1 te winnen en een ronde verder te komen. Maar vrijdag moest de klapper komen, de confrontatie met koploper Skania 2 in Delft. Het verschil bedroeg slechts 1 punt, zodat ZVH het in eigen hand had om de kop van de promotieklasse over te nemen. In een spannende viersetter wisten de pupillen van trainer Jan Poot de winst toch niet binnen te halen. - oude gasflessen in WADDINXVEEN - Brandweerkorpsen in Waddinxveen, Boskoop en Meerhuizen houden met andere korpsen in het land een inzamelactie van oude gasflessen. Er blijken veel ’’verborgen bommen” in woningen en be drijven aanwezig te zijn. WADDINXVEEN - NKF Telecom Kabels in Waddinxveen en Delfzijl heeft een kwaliteitssysteem op basis van de internationale norm ISO 9001 doorgevoerd in alle bedrijfsactivitei ten. De door Lloyd’s Register Quality As surance Ltd. afgenomen audit is met succes afgesloten. NKF Telecom Kabels is hiermee op nieuw een bedrijfseenheid van NKF Kabel BV, die integrale certificering van het kwaliteitssysteem verwerft. ”De verwerving van de internationale Hoek gaven elkaar tot 25m voor het einde geen strobreed toe, uiteindelijk bleek Jan-Willem in de eindsprint de sterkste en finishte n 4.05.3 als eerste gevolgd door Mark in 4.06.1. Op de 100m vlinderslag heren lagen beide ri valen weer samen in het water, waarbij Mark het dit keer van Jan-Willem won. Mark werd tweede in 1.01.7 en Jan- J Willem tikte als derde aan in 1.02.6. De meisjes leverden eveneens prima prestaties. Op de 200m vrije slag meis jes’74 e.l. werd Marion v. Hooft eerste in 2.10.0, Ilse v.d. Dussen tweede in 2.13.1 en Sandra Berckenkamp derde in 2.14.7. Marion finishte later op de j 200m vlinderslag nog eens als eerste in 2.31.7 evenals op de 100m rugslag die zij won in 1.09.9, Ilse werd op dit zelfde nummer tweede in 112.0. Ilse zou later J nog eens tweede worden op de 200m i wisselslag bij de dames in 2.30.7. In de jongste groep, bij de jongens ’78, J rging het zilver op de 100m schoolslag l’naar Bob de Bruijn in 1.19.0. Bij de meisjes in dezelfde klasse won Danny Matheeuwsen brons op de 200m wissel slag in 2.48.6. WW /zijde 62 - 2771 EP BOSKOOP IWUtHk Senia Cent. beeeeaq IC CeM «etimme 11727 1M35’ WADDINXVEEN - Alle thuiswed strijden van Flyers-basketbal eindig den in overwinningen. Heren 2 trad aan tegen Fun uit Delft. De uitwedstrijd had heren 2 verloren, zodat er met gemengde gevoelens aan de wedstrijd werd begonnen. Het begin van de wedstrijd was voor Fun, maar na tien minuten nam Flyers het initiatief over en dicteerde de strijd. Bij de rust had men al een geruststellende voor sprong opgebouwd van 46- 34. In de tweede helft toonde Flyers het talrijke publiek waarom zij bovenaan staan in de competitie. Met prachtige uitgevoerde aanvallen en goed verdedi gen, werd Fun van het kastje naar de muur gestuurd. De einduitslag werd 92-64. Topscoorders: Robbert Kauf man 30 en Hugo Sijlaar 16 punten. Heren 4 had nog een appeltje te schil len met Luba uit Zoeterwoude. De uit wedstrijd had men namelijk kansloos verloren. De start van Heren 4 was voortreffelijk, want binnen een mum van tijd had men een 12-0 voorsprong opgebouwd. Toen werd Luba wakker en probeerde terug te komen. In de eerste helft lukte dit niet, omdat Flyers goed bleef verdedigen. Ruststand 28- 20. De tweede helft ging het iets minder, er werd weinig gescoord en Luba kon langzaam inlopen. Uiteindelijk bleek dat de goede start van Flyers doorslag gevend voor de overwinning was ge weest. Eindstand 46-43. Topscoorders: Arjan van Zanten en Derk Deenik ie der met 14 punten. Jongens-junioren behaalden een over winning op Festo BW uit Voorburg. Deze zogenaamde ’’vier punten” wed strijd kende een spannend verloop. (Beide teams verkeren in degradatie- gevaar). Flyers bleef constant aan de positieve kant van de score, maar kon zeker de eerste helft niet los komen van Festo BW. De ruststand was 41-39. In de tweede helft kon Flyers, dankzij de ’’man of the match” Coen van Wil gen, een voorsprong nemen van twaalf punten. Dit gebeurde tussen de twaalfde en veertiende minuut. Deze voorsprong werd met hand en tand ver dedigd. Einduitslag: 79-67. Topscoor ders: Coen van Wilgen 30 en Stefan Gielliet 17 punten. De grootste overwinning kwam op naam van Dames 2. Zoebas uit Zoeter- meer werd naar huis gestuurd met een 119-43 nederlaag. Uit deze uitslag blijkt, dat er van een wedstrijd geen sprake was. De dames waren uit op een grote overwinning, nadat zij het vorig weekend de eerste nederlaag van de competitie hadden geleden. Zoebas werd hiervan het slachtoffer. De rust stand was 59-19. De tweede helft stond in het teken van het halen van de honderd punten. Dit lukte in de dertiende minuut. Top scoorders: Nicole van Leeuwen 24 en Ellen Geerts 21 punten. De mooiste overwinnning van het weekend zal ongetwijfeld, de eerste overwinning van het jongste team van Flyers, jongens adspiranten 2 zijn. Zij speelden een uitwedstrijd tegen Po- ,peye in Bodegraven en kwamen terug met een 58-44 overwinninv I

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 27