GEMEENTE WADDINXVEEN Ook KvK reageert op Vierde Nota -i/L ’Groei en groen gaan goed samen s ff COLLECTEVERGUNNING BOUWVERGUNNINGEN BEPROEVING SIRENES GEMEENTEVLAG TE KOOP 03-1989 01-1987 01-1990 04-1986 03-1986 07-1987 05-1988 07-1987 MARKTTIJDEN GEWIJZIGD OP VRIJDAG 27 MAART SPREEKUREN GEBRUIKTE BEDRIJFSWAGENS ZUIDELIJKE DWARSWEG AFGESLOTEN VOOR VERKEER BOUWVERGUNNINGEN COLLECTEVERGUNNING WIJZIGING HUISVUIL- OPHAALDIENST GEMEENTEHUIS GESLOTEN HINDERWET BUDGETCONSULENTE TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN L ilflr L •Im 01820-15767 01727-14044 01828-17613 01820-28011 a •r 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 TOYOTA Lite-Ace commerc. benzine TOYOTA Hi-Lux 2.2 PU DC 4 WD LPG TOYOTA Hi-Ace 2.4 comm. diesel TOYOTA Hi-Ace 2.4 comm, long diesel TOYOTA landcruiser 2.4 FRP Top Turbo diesel TOYATA landcruiser 3.4 comm. HT turbo diesel TOYOTA landcruiser 2.4 FRP top Turbo diesel VW LT 40 TD gesloten bestel diesel VW LT 40 D chassis bak klep diesel07-1989 ISUZU bestelwagen diesel05-1989 PV.tjës[ Pagina 3 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 27 maart 1991 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 Milieudienst Midden-Holland, nr. 443/90. Steeds vaker wordt de gemeente benaderd met het verzoek de ge- h TRUCK BUS 'X' i 1 Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. BOUWPERCEEL: Woubrechterf 81 a a a a a a a Een beroepschrift moet worden gericht aan de afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 Dit verzoek kan slechts worden ingewilligd na het verlenen van vrij stelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening, aangezien het bouwplan in strijd is met de bepalingen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan: 1. Regeling Kom bij de Brug, en voorts na ontvangst van verklaringen van geen bezwaar van Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Wo ningwet. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde ling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge vraagd. Kuyperhoeve 11 t/m 17 (oneven nrs.) en Mina Druckerhoeve 2 t/m 14 (even nrs.) Zuidplaslaan 559 t/m 565 (oneven nrs.) Bestellingen kunnen telefonisch worden doorgegeven tot 13 april a.s. aan de dames M. v.d. Meer en Y. Bayrak van de sectie Burger zaken van de afdeling Algemene Zaken, telefoon 01828-14433. Na ontvangst van de bestelling ontvangt u schriftelijk bericht over de wijze van betaling en de levering. Er zijn ook tafel vlaggetjes van Waddinxveen te bestellen. Deze vlaggetjes (15 x 15 cm) aan een zwarte mast (30 cm) op zwarte voet kosten 10,- (incl. BTW), inclusief verzendkosten. Ook deze tafel- vlaggetjes zijn telefonisch te bestellen. U wordt verzocht het vuil pas op de ophaaldag aan de Reinigings dienst aan te bieden. Nadere informatie kan worden verkregen bij de dienst Openbare Werken, telefoonnummer 14433 of 12926. Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) Rokende schoorsteen Geschetst wordt het beeld van Midden- Holland met kernen, waar aan de ran- Nieuw bedrijfsterrein behoeft niet noodzakelijk zichtbaar te zijn vanaf de weg. Het primaat ligt bij een goe de bereikbaarheid. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur De sociaal raadsvrouw" elke werkdag van 9.00-12.30 uur en donderdagavond van 1900-2030 uur In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. sen dat zij niet de tak moeten afzegen waar ook zij op zitten.” ’’Landbouw”, aldus de KvK, ”is niet synoniem met ecologisch waardevol of recreatief toegankelijk groengebied. Be seft moet worden dat met de 2 procent grondgebruik vooral de boterham, liefst met beleg er op, door de BV Midden- Holland moet worden verdiend. Om haar economische positie in Europa en de wereld te behouden zal de BV Neder land elke bijdrage nodig hebben.” 14433 14433 i t i Milieudienst Midden-Holland, nrs. 8774/90, 9140/90, 9141/90, 9891/90 en 10024/90. de directie van Van Leeuwen Beheer B.V. ten behoeve van een herstelwerkplaats annex verkooppunt van motorbrandstoffen op het perceel Piasweg 16. iman' De markttijden zijn op vrijdag 27 maart a.s. (Goede vrijdag) gewij zigd. De markt wordt die dag gehouden van 11.00 tot 17.00 uur. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak met de secre taresse. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. In de nacht van dinsdag 2 april op woensdag 3 april 1991 is de Zuide lijke Dwarsweg van 23.00 tot 06.00 uur afgesloten voor alle ver keer. De afsluiting vindt plaats in verband met werkzaamheden aan de spoorwegovergang door de Nederlandse Spoorwegen. Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b-g-g- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Tot 28 april 1991is het mogelijk beroep in te stellen bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen het verlenen hebben ingediend; d. andere belanghebbenden die kunnen aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest bezwaren in te dienen. den bedrijvigheid is te zien. Het over grote deel is groen. ’’Gouden randen, want onze welvaart is vooral in handen van deze bedrijvigheid”, aldus de KvK. ’’Bedrijvigheid die door sommige mi- lieumensen bewust als industrie wordt aangeduid. Kennelijk om een rokende schoorsteen en een negatieve associatie met het milieu op te roepen. Dat is jam mer, want bedrijvigheid heeft veel ver schijningsvormen die vriendelijk zijn. Bovendien geldt ook voor milieumen- Verzoek om vrijstelling De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat een verzoek om afgifte van een bouwvergunning is ingediend ten behoeve van: 1. Nesse 2: het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een winkelruimte in een horecaruimte. In de periode van 25 maart t/m 6 april 1991 zal er gecollecteerd wor den door de Stichting Drumband ’’Cormula’s. Het collecteren dient te geschieden in verzegelde collectebussen waarop duidelijk de naam en/of het doel van de collecterende in stelling staat vermeld. De collectanten dienen te zijn voorzien van een legitimatiebewijs. De opbrengst van de collecte zal ter kennis van het gemeentebe stuur worden gebracht. van de vergunning bezwaren In de periode van 25 maart t/m 29 maart 1991 zal er gecollecteerd worden door de Stichting ”de Wingerd”. Het collecteren dient te geschieden in verzegelde collectebussen waarop duidelijk de naam en/of het doel van de collecterende instelling staat vermeld. De col lectanten dienen te zijn voorzien van een legitimatiebewijs. De opbrengst van de collecte zal ter kennis van het gemeentebe stuur worden gebracht. In verband met de Golfoorlog heeft de Minister van Binnenlandse Zaken besloten de maandelijkse sirenebeproeving op 4 februari en 4 maart jl. niet te laten doorgaan om geen ongewenste gevoelens onder de bevolking op te roepen. De beproeving in april zal even eens geen doorgaan vinden, omdat het 2e Paasdag (maandag 1 april 1991) betreft. Met ingang van de maand mei (maandag 6 mei 1991) zal de beproe ving van de sirenes weer plaatsvinden. In verband met de komende Paasdagen vinden enkele wijzigingen plaats in het rooster van de huisvuilophaaldienst. Op Goede Vrijdag, 29 maart 1991, wordt het huisvuil (gft) normaal opgehaald. Op de volgende dagen wordt het afval in de grijze container opge haald: - maandag 1 april wordt geen huisvuil opgehaald - dinsdag 2 april wordt huisvuil van maandag 1 april opgehaald - woensdag 3 april wordt huisvuil van dinsdag 2 april opgehaald - donderdag 4 april wordt huisvuil van woensdag 3 april opge haald, alsmede het grofvuil van wijk 1. - vrijdag 5 april wordt het huisvuil normaal opgehaald Groenvoorzieningen Volgens de KvK mag niet vergeten wor den dat onze economie nauw samen hangt met die van Duitsland. ”Als Duitsland een zware kar te t rek ken heeft met Oost-Duitsland dan zal dat, on danks dat zij de sterkste economie heeft van Europa, misschien wel van de we reld, inhouden dat Duitsland voorlopig (hoe gunstig het toekomstperspectief ook kan zijn) toch een moeilijke periode tegemoet gaat. Onze economie zal hier van ook gevolgen ondervinden. Dat be tekent dat alle zeilen bij moeten worden gezet voor de BV Nederland en dan is het niet onverstandig om het zeil van Midden-Holland niet goed bij te zetten. De vraag van de KvK is: ”Mag het iets meer zijn?’ opdat de bestaande bedrij ven voldoende uitbreidingsruimte heb ben, hetgeen zowel geldt voor de kleine re kernen (zij het in beperkte mate) als voor de grote kernen met een boven lokale of regionale taak. Daarbij behoeft nieuw bedrijfsterrein niet noodzakelijkerwijs zichtbaar te zijn vanaf de (snel)weg. Het primaat voor bedrijven ligt bij een goede bereikbaar heid. Daarnaast wordt in toenemende mate grote waarde gehecht aan een re presentatieve uitstraling van het be drijfsterrein alwaar men gevestigd is. Hierin wordt onder meer voorzien middels de aanleg van groenvoorzienin gen. Bedrijfsterreinen zullen derhalve door een fraai ogende groenstrook voor de automobilist en treinreiziger uit het zicht gehouden kunnen worden. De ex pertise hiervoor is in Boskoop ruim schoots aanwezig.” De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikkingen, danwel tot het treffen van een voorlopige voorziening en een dergelijk verzoek wordt ingewilligd. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf 28 maart tot 12 april 1991 ter inzage bij de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw in het gemeentehuis, alhier, elke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren. - de heer D. Sterkenburg ten behoeve van een tuinbouwbedrijf op het perceel Abraham Kroesweg 27; - Kwekerij M. van Vuuren B.V. ten behoeve van een tuinbouwbe drijf op het perceel Abraham Kroesweg 4; - de heer C. Verkade ten behoeve van een meubelfabriek op het perceel Noordkade 74A; - de firma B.C. en R.L.M. Blonk ten behoeve van een tuinbouw bedrijf op het perceel Bloemendaalseweg 7A; - de Stichting Samenwerkingsverband Praktijkopleiding Bouw Gouwe en Rijnstreek ten behoeve van een praktijkgebouw oplei ding bouw inclusief machinale houtbewerking op het perceel Maarten Schoutenstraat 6. De beschikkingen en alle daarop betrekking hebbende stukken lig gen vanaf 28 maart tot 28 april 1991ter inzage bij de Dienst Open bare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw in het ge meentehuis, alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op ver zoek op de maandagavonden gedurende drie uren. Het is de zoveelste reactie op de Vierde Nota, die in de ogen van veel gemeente besturen en belangenorganisaties te be perkend zou zijn. Ook de gemeente Boskoop stelde naar aanleiding hiervan al een dergelijke reactie op (zie GK 20 maart). De KvK tekent aan dat haars inziens niet het hele gebied in bedrijven terrein veranderd zou moeten worden. ’’Integendeel, teneinde een gezonde groei van de bestaande bedrijvigheid en de hiermee verbonden werkgelegenheid zeker te stellen, pleiten wij voor een uitbreiding van het bedrijventerrein, dat momenteel nog geen 2 procent beslaat van de grond in de regio. Het agrarische deel beslaat 76 procent.” Door een uitbreiding van het bedrijven terrein zal er volgens de KvK nog zeer veel groen overblijven. ”Het is onze in druk dat dit nog onvoldoende wordt beseft. Groei en groen kunnen dan ook heel goed samen gaan. Ook wij achten het belangrijk dat de inwoners van Midden-Holland en het overig deel van de Randstad de gelegenheid hebben in hun directe omgeving te kunnen recreë ren. Het ontwikkelen van bijvoorbeeld aantrekkelijke doorgaande fietsroutes en recreatieve knooppunten, heeft der halve onze steun.” leid ten aanzien van het Groene Hart. Het betreft een gebied waar een half miljoen mensen wonen, werken en re creëren, met een bevolkingsdichtheid van anderhalf maal het gemiddelde van Nederland. Midden-Holland telt 14 gemeenten, ge concentreerd rond Gouda, met in totaal 12.000 bedrijven en nagenoeg een kwart miljoen inwoners. Aangevoerd wordt dat deze regio al jaren een gunstige eco nomische ontwikkeling doormaakt. Dit is het gevolg van een divers bedrijfs leven, niet afhankelijk van een bepaalde bedrijfstak, een sterke vertegenwoordi ging van het midden- en kleinbedrijf èn de strategische ligging in de Randstad. meentevlag te mogen gebruiken voor officiële en feestelijke gele genheden. Graag wordt aan dit verzoek om een gemeentevlag te mogen lenen voldaan. In toenemende mate wordt ook geïnfor meerd naar de mogelijkheid om een gemeentevlag te kopen. Die mogelijkheid is er nu. Bedrijven, winkeliers(verenigingen), sport verenigingen, instellingen en particulieren kunnen nu een gemeen tevlag kopen. Er zijn twee uitvoeringen: - gevelvlag afmetingen 150 x 150 cm ad 40,- incl. BTW - mastvlag afmetingen 225 x 225 cm ad 50,- incl. BTW In haar reactie voert de KvK aan dat de economische groei in de regio vrijwel geheel voor rekening komt van de be staande, eigen bedrijvigheid en de ont plooiing van lokale initiatieven. ’’Deze groei zal ook in de toekomst doorgang moeten kunnen vinden. Voorkomen dient te worden dat bedrijven wegtrek ken als gevolg van het ontbreken van voldoende uitbreidingsmogelij kheden Dit zal ten koste gaan van de werk gelegenheid in de regio en leiden tot een toenemende pendel.” Op vrijdag 29 maart 1991 is het gemeentehuis in verband met Goede Vrijdag de gehele dag gesloten. Terinzagelegging ontwerp-beschikkingen Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn om op de onderstaande aanvraag om een nieuwe, de gehele in richting omvattende vergunning ingevolge de Hinderwet positief te beschikken onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving van: Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen tot 12 april 1991 schriftelijk bij hun college worden ingediend door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daar toe redelijkerwijs niet (tijdig) in staat zijn geweest. Verleende bouwvergunningen AARD VAN HET BOUWPLAN: het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woonhuis het oprichten van een gezins vervangend tehuis (in de vorm van vier geschakelde, zogenoemde sociowoningen) het oprichten van 11 woonhuizen met bijbehorende bergingen Verstedelijking en mobiliteit De VINEX beoogt een aanscherping van een aantal ruimtelijke ordenings- aspecten. Eén van de onderwerpen daarbij is verstedelijking en mobiliteit. De nota staat stil bij het door de rijks overheid voorgestane toekomstige be- Inwoners van de gemeente Waddinxveen die in de schulden zijn ge raakt of dreigen te geraken, kunnen op twee middagen in de week, en wel op dinsdag en donderdag van 13.00-17.00 uur voor schuld hulpverlening terecht bij de sectie Bijstandsmaatschappelijk Werk van de afdeling Welzijn, Onderwijs en Sociale Zaken. De sectie wordt bijgestaan door de budgetconsulente van de Stich ting Consument en Huishouding, mevrouw A. Smets-Wilms. Bij de schuldhulpverlening ligt de nadruk op het wegnemen van de oorzaak, die meestal ligt bij overbesteding van het inkomen. De budgetconsulente geeft adviezen over bestedingspatronen, maar ook over organisatie en planning van het huishouden. Voor het maken van een afspraak kunt u kontakt opnemen met me vrouw Smets, telefoon 14433, toestel 122. Burgemeester en wethouders zijn voornemens de gevraagde vrij stelling të verlenen, genoemde verklaringen van geen bezwaar aan te vragen en na ontvangst van die verklaringen de gevraagde bouw vergunning te verlenen. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling met de daarbij behorende stukken, waaronder bouw- en situatietekeningen, ter inzage met ingang van 28 maart 1991 gedurende 14 dagen, tijdens werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur voor een ieder in het ge meentehuis bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Open bare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstel ling te verlenen door een ieder schriftelijk bezwaren worden inge diend bij burgemeester en wethouders van Waddinxveen, Raad huisplein 1 te Waddinxveen (postadres: Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen). EA ’s-Gravenhage. Een verzoek om schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op een verzoek om schorsing of tot het treffen van een voorlopige voorziening is beslist. Ter inzagelegging beschikkingen Burgemeester en wethouders maken bekend dat door hen onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving op 19 maart 1991 vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten of in werking zijn van de volgende be drijven is verleend aan: REGIO - Als reactie op de Vierde Nota ruimtelijke ordening Extra (VLNEX) pleit ook de Kamer van Koophandel voor voldoende bedrijfsruimte. "Om de autonome groei doorgang te laten vinden, is het voor Midden-Holland noodzakelijk over voldoende bedrijfs terrein te kunnen beschikken. De voor nemens van de rijksoverheid om het Groene Hart ’op slot’ te doen, zoals verwoord in VINEX, stroken hier vol strekt niet mee en wijzen wij derhalve af”, zo schrijft de KvK.

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 3