GEMEENTE BEZUINIGT EXTRA Hoogste punt bij Unigro ONTMOET SIMAVI OP 11 APRIL Gevolgen Tussenbalans Donderdag 4 april Sirene WILDE VAART KLIMOP WASTE VOLOP AUTO’S Dia-avond Anke Mensink in De Boog NKF en Philips maken Turks kabeltv-net Aanmelden Kindermarkt op 30 april van Lions Zilveren feest SRV Paasspel in koffiebar Monique showt mode in winkel OPGAVE VOOR KINDERMARKT 1991 HV-café Open dag sollicitanten partyservice gaat weer loeien B estuurs verkiezing Eenmalige posten ST Begroting I WADDINXVEEN - In de hervormde Immanuëlkerk aan de Prinses Bea- trixlaan houdt de vereniging voor directe steun aan medische projecten in ontwikkelingslanden, Simavi, donderdag 11 april om half twee een ont- moetingsmiddag. h' -.vb Roots Rhythm” in acrylverf op linnen en karton van Anke Mensink. WADDINXVEEN - Vorige week dinsdag 26 maart heeft het college van Burgemeester en Wethouders de ’’Voorjaarsnota 1991”, een bijstelling van de begroting 1991 opgesteld en aan de gemeenteraad toegezonden. Eveneens is de Meerjarenbegroting 1991-1995 voorlopig vastgesteld, ten einde het financiële kader voor de begroting 1992 aan te geven. Beide stukken vertonen een nogal somber financieel beeld. WADDINXVEEN - Het distributiecentrum van Unigro NV aan de Bre deweg 23 in Waddinxveen bereikt donderdagmiddag 4 april het hoogste punt. Aan dit gegeven zal ’s middags om vier uur enige aandacht worden ■geschonken. Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 3 april 1991 Pagina 13 2 Leden van de scoutinggroep Klimop aan het auto wassen bij het Koningin Wilhelminaplein. (Foto: Ton Benne- Leeftijd: Adres: Ik kom alleen Ik kom samen met: I i. meer). Zo spoedig mogelijk dit inschrijfformulier - maar uiterlijk zaterdag 21 april 1990 - inleveren bij: - Th.G. Blom, J. Catslaan 1, Waddinxveen. - D.C. van Doom, Prins Bemhardlaan 65, Waddinxveen. (Ook voor- en achternamen van de andere kinderen invullen) (Het goede hokje zwart maken). INSCHRIJFFORMULIER voor de Kindermarkt van de Lions Club Wad dinxveen op dinsdag 30 april 1991 (Koninginnedag) van 10.00-12.30 uur. Ik doe graag mee aan de Kindermarkt 1991: Naam: Doorgaans vallen bij Voorjaarsnota een aantal eenmalige bedragen vrij waaruit eenmalige extra uitgaven wor den betaald. Dit is ook dit jaar het ge val. Er is éénmalig 236.000,- beschik baar, maar incidentele personeelskos ten welke voor 1991 verwacht worden vergen, inclusief assistentie door der den en kerstpakketten 1991 een bedrag WADDINXVEEN/DELFT - Een con sortium, bestaande uit NKF Kabel BV, de Duitse Philips Kommunikations In dustrie (PKI) en de Turkse STFA Energy Telecommunication, heeft van de Turkse PTT een opdracht ter waarde van 50 miljoen gulden verwor ven voor de kant- en-klare levering van grote kabeltelevisienetwerken in de Turkse steden Ankara en Adana. De netwerken zullen in de tweede helft van 1992 aan de Turkse PTT moeten wor den overgedragen. WADDINXVEEN - Het is dit jaar mager gesteld met de shows voor lente- en zomerkleding. Ici Mode heeft besloten ditmaal geen mode- presentatie te houden. De halfjaarlijkse modeshow van Monique Mode in de eigen zaak in het winkelcentrum Passage wordt komende zaterdag 6 april gehou den om 10.30 uur en 14.30 uur. De toegang is gratis en het publiek krijgt koffie en drankjes aangebo den. WADDINXVEEN - De wilde vaart- afdeling van scouting Klimop in Wad dinxveen heeft zaterdag op het par keerterrein bij het Koningin Wilhelmi naplein een autowasactie gehouden. De scouts probeerden elke auto die het parkeerterrein kwam oprijden een wasbeurt te geven en dat lukte in de meeste gevallen. Het doel van de actie van zaterdag was om geld in te zamelen voor de nieuw bouw van het oude clubhuis. Het oude clubhuis in de Vondelwijk is halver wege vorige maand door vele behulp zame ouders en leden afgebroklen om plaats te maken voor een nieuw stenen gebouwd. Dit gebouw komt weer te staan op het eigen terrein achter de Vondellaan en naast het WSE-voetbal- complex De Lansbrekers. De wilde vaart-afdeling van de scou tinggroep Klimop bestaat uit 24 jon gens en meisjes in de leeftijd van 14 tot en met 17 jaar. Normaal gaan zij zater dags zeilen op de Reeuwijkse Plassen, maar dat was afgelopen zaterdag niet het geval. Andere activiteiten vinden telkens op de vrijdagavond plaats, zoals bijvoor beeld een dropping in de Hollandse Waterlinie of een barbecue op het strand Een andere grote activiteit waar men druk mee bezig is, is het komende zomerkamp in Engeland. GOUDA - Het maandelijks humanis tisch café van de afdeling Midden- Hol land van het Humanistisch Verbond is vooral bedoeld als een plek waar huma nistisch gezinde mensen, leden en niet- leden, elkaar in een open, ongedwon gen sfeer kunnen ontmoeten. Op maandagavond 8 april zijn zij weer vanaf 21.00 uur welkom in het COC- Trefcentrum, Spieringstraat 113A te Gouda. Als intermezzo is er in de loop van de avond Het Interview, waarin een hu manist met een andere humanist een vraaggesprek heeft. Deze keer zal de journaliste Gusta Lagerwaard praten met Wijnand van Westering, die lande lijk voor het HV actief is. WADDINXVEEN - ”Dag en nacht verschil, een modern passie- en paas spel. Dit door het team van de her vormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse geschreven spel belicht Pasen en de voorafgaande lijdensgeschiede nis van Jezus Christus, op een andere manier. Het lijden uit de tijd van Jezus en het lijden van de mensheid nü komen in dit programma aan bod. Anders dan an ders! Komende vrijdagavond om acht uur is iedereen vanaf 15 jaar welkom in De Schaapskooi. De toegang is vrij. Belangstellenden, vrijwilligers en col lectanten kunnen deze dag kennis ne men van de activiteiten van de vereni ging Simavi. Simavi is de oudste algemene organisa tie, die directe steun biedt aan medi sche projekten in ontwikkelingslan den. De hulpverlening is vooral klein schalig en beperkt zich niet tot een be paalde ziekte, regio, religie of politieke overtuiging. De betaalbare en overzichtelijke hulp verlening maakt het mogelijk dat be staand medisch werk wordt voortgezet, uitgebreid of verbeterd in ruim 35 lan den, verspreid over de hele wereld. 1.400 Vrijwilligers vormen in het ge hele land regionale werkgroepen; zij bereiden ondermeer de jaarlijkse col lecte voor. Ook het geven van voorlich ting op scholen en aan verenigingen be hoort tot de activiteiten. Het programma van de ontmoetings dag staat in het teken van transport. Twee Nederlandse wegenwachten heb ben een jaar lang in Tanzania gewerkt. Op uitnodiging van Simavi en met me dewerking van de ANWB leidden zij monteurs en chauffeurs op die voor het medisch transport in 36 Tanzaniaanse plaatsen verantwoordelijk zijn. WADDINXVEEN - De vier Be Fair- voetbal-bestuursleden Dicky de Bruin- Pijpers, Reinhard van den Brink (voor zitter), Bert Monster en Tom Glasbeek zijn aftredend en herkiesbaar op de voorjaarsvergadering, die zal worden gehouden op maandagavond 22 april in het clubgebouw aan de Sniepweg/Ka- naaldijk. Voor een nog bestaande va cature stelt het bestuur kandidaat H. A Bakker. WADDINXVEEN - Dinsdagavond 9 april om acht uur houdt de Waddinx- veense kunstschilderes Anke Mensink in De Boog (Const. Huygenslaan) een dia-presentatie van haar werk voor le den en vrienden van de Waddinx- veense Kunst Kring. Anke Mensink, die opgeleid is aan de Vrije Academie in Den Haag, is do cente aan de Stichting Kunstzinnige Vorming Kreater in Waddinxveen en de Stichting Ateliers Pro Arte te Al- phen aan den Rijn. Zij is lid van de commissie Kunstop- drachten van de Gemeente Gouda en zij won in 1987/1988 de Kunstprijs van de stad Gouda. In het werk van Anke Mensink zou men kunnen spreken van een ’’cross over” van de muziek naar beeldende kunst, vooral van de muziek, die uit Afrika komt of die daar haar oorsprong vindt, zoals de Blues, Funk en Jazz. Het zijn de ritmes, herhalingen en strukturen, die haar inspireren. De steeds terugkerende patronen vor men een uitgangspunt voor vrije im provisaties. Evenals in de muziek kun nen de patronen zelf onderhevig zijn aan veranderingen. Vaak gebeurt dat geleidelijk, ongemerkt bijna, een en kele keer heel abrupt. De serie ’’Roots en Rhytm”, waar het hier in hoofdzaak over gaat, bestaat uit objecten, schilderijen en aquarellen. De schilderes geeft haar eigen visie op haar werk en het beloofd een zeer inte ressante avond te worden. De toegang voor leden van de Kunst Kring en vrienden van de Kunst Kring is gratis. In de Meerjarenbegroting wordt ervan uitgegaan, dat zowel in 1992,1993 als in 1994 per jaar 10,- per inwoner op de algemene uitkering zal worden gekort als gevolg van de Kabinetsbesluiten voortvloeiend uit de Tussenbalans. Een en ander leidt tot een bezuinigings- noodzaak in 4 jaar van een bedrag van 1 miljoen structureel, c.q. het vinden van vervangende inkomsten. Het col lege meent dat hiermede nog optimis tisch is gehandeld. De dekking van het meerjarentekort wordt nog niet aangegeven. Vóór 15 mei zal het management-team aan het college een reeks voorstellingen voor leggen om de financiële kloof te over bruggen. De tot nu toe gehandhaafde voorne mens uit het beleidsplan 1990-1994, zullen daarbij niet buiten schot kunnen blijven, maar er zal ook een doorlich ting plaatsvinden van het bestaande be leid. Eventueel is een verdere lasten verzwaring voor de burger (boven de voornemens uit het beleidsprogram ma) bespreekbaar. Inmiddels heeft het in aanbouw zijnde versdistributiecentrum van Unigro NV aan de Bredeweg het hoogste punt bereikt. Op de foto is zojuist met de bouw van het complex door Haverkort Bouw BV uit Zeist begonnen (Foto: Jaap Hak). WADDINXVEEN - Partyservice Gertjan van der Loo Partner houden komende zaterdag 6 april een opval lende open sollicitatiedag voor gast- vrouwen/gastheren, partykoks en de- cormedewerkers Tussen tien en één uur is het bedrijf aan de Staringlaan geopend voor iedereen die geinteresseerd is in een baan bij het Waddinxveense bedrijf, dat zich voor namelijk richt op de totale organisatie en verzorging van manifestaties en feesten van elke omvang. De nieuwe mensen worden door Gert jan Partner gevraagd in verband met een sterk toegenomen groei van het be drijf- WADDINXVEEN - De ook in het Waddinxveense straatbeeld bekende 5RV (Coöperatieve vereniging voor de Nederlandse melkhandel U.A.) viert 'feest, want dit jaar bestaat SRV 25 jaar. Een goede aanleiding wat langer stil te staan bij de moeie momenten uit het verleden. Maar vooral een goede gelegenheid de plannen voor de toe komst te onthullen en de nieuwe recla mecampagne te presenteren. Dit alles zal plaatsvinden op woensdag 17 april tijdens de feestelijke jubileumdag in de TV-Studio Veenendaal. Vanaf de oprichting staat bij SRV de Service aan de klant voorop. Geen su permarkt kan zoveel service bieden als de Rijdende Winkel van SRV. Bood schappen worden aan huis bezorgd. Geen gesjouw dus met flessen en zware kratten. En veel klanten waarderen het per soonlijke contact met de SRV-man, die vaak weet wat een klant nodig heeft en als het moet de krat bier in de kelder zet. Redenen genoeg voor het vakblad FOOD-Personality SRV uit te roepen tot ”de prettigste winkel van Neder land". Zo’n onderscheiding en vooral de te vredenheid van de klanten geeft SRV aanleiding de toekomst met vertrou wen tegemoet te zien. Want zeker in onze moderne tijd vinden mensen ser vice en persoonlijke aandacht steeds belangrijkef. Op woensdag 17 april wordt het jubi leumfeest gevierd in Veenendaal. SRV-voorzitter drs. J.W. Versteeg en C. Boonstra, vice-presidant Sara Lee/ Douwe Egberts, laten de hoogtepun ten van de afgelopen 25 jaar nog eens de revue passeren. Daarnaast gaan zij nader in op de huidige situatie en geven hun visie op de toekomst. Een belangrijk onderdeel van het pro gramma is gereserveerd voor de toe lichting op de toekomst-strategie, het plan SRV 2000. De presentatie hiervan zal op flitsende wijze verzorgd worden door Bart van Luyk. Hij verwierf vooral bekendheid met de organisatie van de spectaculaire M&M manage- ment-congressen. Dat SRV het niet laat bij mooie woor den alleen, bewijst ze door op 17 april het startsein te geven voor de nieuwe 'aanpak. Er zal aandacht worden be steed aan het vernieuwde assortiment, 2tie nieuwe SRV Rijdende Winkel, de nieuwe outfit van de SRV-man, etc. Daarnaast wordt de nieuwe campagne onthuld, met als thema: ”Het wordt .prima winkelen in de straat.” De ele menten van deze campagne zullen de 17e getoond worden: TV-commercials, advertenties, folders en overige pro- Anoties. De sneller dan verwacht gevorderde ■'.•bouw wordt in september opgeleverd. De ingebruikname is voorzien in ja- Apuari 1992. Het distributiecentrum van •Sjnigro omvat 19.000 vierkante meter ‘«/ten is acht meter hoog. V/De bouwkosten belopen tussen de vijf- Nfien en twintig miljoen gulden. Het \Vomplex, waarin de vestiging Schiedam «Wordt ondergebracht, wordt neergezet .door Haverkort Bouw BV uit Houten. •Unigro in Waddinxveen gaat vanaf vol gend jaar de bevoorrading van winkels 4n Zuid-Holland regelen. Het terrein Kaan de Bredeweg werd gekozen van- \wege de gunstige ligging ten opzichte /-van de autosnelwegen naar Den Haag, «.Utrecht en Rotterdam. Ook de aanwe zigheid van de tuinbouwveiling speelt J^een belangrijke rol. Sjn het nieuwe distributiecentrum van 'Unigro komen 200 tot 250 mensen te «/werken. Vorig jaar augustus gaven Gedepu teerde Staten van Zuid- Het Unigro 'NV te Houten ingediende bouwplan voor het distributiecentrum paste niet binnen de bepalingen van de geldende bestemmingsplannen. Op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening kunnen Ge deputeerde Staten echter vrijstelling verlenen door een ’’verklaring van geen bezwaar” af te geven. Deze ver klaring is op 21 augustus verleend. Unigro NV te Houten is een groothan del in levensmiddelen en levert niet al leen goederen maar ook diensten aan de bij haar organisatie aangesloten de taillisten. Unigro behoort tot één van de grotere vrijwillige filiaalbedrijven in ons land. Het distributiecentrum Schiedam, dat de winkels in Zuid-Holland bevoor raadt, is te klein geworden, mede door de expansie en de nog te verwachten expansie in de komende jaren. Deze vestiging zal derhalve worden gesloten. Verplaatsingsmogelijkheden naar el ders zijn eerder door het bedrijf nader onderzocht. Door de samenwerking van de Verenigde Distributiebedrijven en de op te heffen depots in Baren- drecht en Nieuwegein is een distribu tiepunt centraal in Zuid-Holland een ’’must” voor het bedrijf. Een en ander was voor Unigro NV aan leiding aan de gemeente Waddinxveen te verzoeken medewerking te verlenen voor het oprichten van een distributie centrum op het veilingterrein aan de Bredeweg. Het verzoek van Unigro NV voor juist deze lokatie is gebaseerd op de ligging nabij de rijkswegen A 12 en A20, de mogelijkheid van een efficiënte distri butie, gelet op de reeds aanwezige be drijven op deze lokatie, de mogelijk heid van direkte afname van groente en fruit via de veiling en het snel kunnen verwerven van personeel in de direkte omgeving. Op 22 november 1989 heeft de raad van de gemeente Waddinxveen, vooruitlo pend op een herziening van het bestem mingsplan Veilingterrein Bredeweg, een voorbereidingsbesluit genomen om aan dit verzoek van Unigro NV te gemoet te kunnen komen. Daarbij speelden naast de motieven van Unigro NV, het gemeentelijk beleid ten aan zien van de ontwikkeling van bedrij venterreinen per bedrijfssegment en de toename van de werkgelegeneheid in Midden-Holland een belangrijke rol. Naar verwachting zal het aantal ar beidsplaatsen aanzienlijk toenemen. Met name vrouwelijk personeel zal na drukkelijk bij de selectie worden be trokken, hetgeen uitstekend past bin nen het beleid van de gemeente Wad dinxveen op dit punt. Daarnaast liggen er uitstekende moge lijkheden voor het vervoer van de pro- dukten van Unigro NV door de reeds op het Veilingterrein gevestigde trans portbedrijven. Terwijl tenslotte de Co öperatieve Tuinbouwveiling (Gouda en Omstreken b.a.) te Waddinxveen een belangrijk aan deel in de levering van de ”veilinggebonden”-produkten aan Unigro NV voor haar rekening zal nemen. De komst van Unigro NV is extra be langrijk voor de veiling nu de aanvoer van produkten naar de veiling sterk zal toenemen. Deze toename is het gevolg van de ontwikkeling van het tuinbouw gebied ’’Hasselthoeve” en de toetre ding door een groot aantal leden van de veiling Leiden tot Coöperatieve Tuin bouwveiling (Gouda en Omstreken b.a.). Vanuit het oogpunt van prijsvor ming is het dringend noodzakelijk dat de koopkracht wordt vergroot. De komst van Unigro NV is daartoe een belangrijke voorwaarde. Zowel de veiling als de ter plaatse ge vestigde transportbedrijven zien de komst van Unigro NV als belangrijk aanvulling op hun aktiviteiten. De ves tiging maakt het mogelijk dat ”just - in time - systemen” (vaste uitbesteding en toeleveringsrelaties tussen bedrij ven) optimaal kunnen worden benut. Een vestigingsplaats, strategisch gele gen ten opzichte van inkoop- en afzet markt is daarbij een ander belangrijk uitgangspunt. De gunstige ligging van de veiling ten opzichte van het glastuin bouwgebied en de mogelijke nieuwe glastuinbouwgebieden in de régio (in richtingsplan tussengebied) onder streept dit uitgangspunt nog eens. De begroting 1991 wordt met moeite sluitend gehouden. Na de Voorjaars nota resteert nog een structurele post onvoorzien van 20.000,- voor de on verwachte zaken van de komende ne gen maanden. Dit resultaat werd bereikt door voors hands de stelpost voor het opknappen van de Kanaaldijk tussen Kanaalstraat en Sniepweg te schrappen, en de te ont vangen prijscompensatie slechts ge deeltelijk door te geven. De voornaamste oorzaken van de ver slechtering van de begroting 1991 zijn te vinden in: - Tegenvallende inwonergroei in 1990; - Weigering vergoeding 5e en 6e lo kaal basisschool Annie M.G. Schmidt- school door het Ministerie; - Uitbreiding Algemeen Maatschap pelijk Werk; - Hogere vervoerskosten leerlingen speciaal onderwijs; - Hogere wervingskosten personeel; - Hogere rentekosten vaste geldlenin gen. WADDINXVEEN - De Waddinx veense jeugd kan zich weer opgeven voor de jaarlijkse Kindermarkt van de Lions Club Waddinxveen op het par keerterrein Beukenhof op Koninginne dag (dinsdag 30 april 1991) van 10.00- 12.30 uur. De bekende aanmeldingsbon staat hierbij afgedrukt. De uiterste inlever datum van de aanmeldstrookjes is dit jaar vrijdag 19 april. Om alle kinderen persoonlijk een antwoordbrief te be zorgen en dit zoveel mogelijk in één keer te doen, moet iedereen zich aan die datum houden. Er zijn al diverse voorbereidingen ge troffen. Geprobeerd wordt ook dit jaar weer wat nieuwe activiteiten te ontwik kelen. Uiteraard blijven succesnummers als de oranje-, de planten-, de kleding- en de pannekoekenkraam op het pro gramma staan. De Lions Club heeft dit maal weer hun ’’spreker” voor het rad van avontuur kunnen contracteren! Het doel van de kindermarkt is het in zamelen van geld voor de SOS- Kinder dorpen. Aan de deelnemende kinderen vragen de organisatoren een deel van hun verdiensten af te staan. In 1990 brachten de kinderen 920,50 in de grote bus bij de ingang. De totale opbrengst was 8.415,-. De Lions hopen dit jaar weer één of meer kinderen te kunnen adopteren. WADDINXVEEN - In verband met de Golfoorlog heeft de Minister van Binnenlandse Zaken besloten de maandelijkse sirenebeproeving op 4 fe bruari en 4 maart jl. niet te laten door gaan om geen ongewenste gevoelens onder de bevolking op te roepen. De beproeving in april zal eveneens geen doorgaan vinden, omdat het 2e Paas dag (maandag 1 april 1991) betreft. Met ingang van de maand mei (maan dag 6 mei 1991) zal de beproeving van de sirenes weer plaatsvinden. V» f -'«W. van dezelfde omvang. Teneinde toch een aantal noodzake lijke eenmalige uitgaven te dekken, stelt het college voor om tot een bedrag van 145.000,- te beschikken over de reserves. Dit bedrag wordt als volgt aangewend: - Reconstructie plantsoen Vondellaan (ƒ20.000,-); - Kosten verkiezingen 1991 (ƒ15.000,- - Vervoer naar speciaal onderwijs 25.000,-); - Kosten van huurwoonwagen 15.000,-); - Cursuskosten en conferentie burge meester en wethouders met manage ment-team 15.000,-); - Bijzonder onderhoud dienstwonin gen (ƒ5.000,-); - Transport en plaatsing 10 oude units bij diverse recreatieve voorzieningen 30.000,-); - Vervanging tentoonstellingspanelen (ƒ5.000,-); - Bewegwijzering naar diverse ge meentelijke instellingen en sportcom plexen 15.000,-). Dat is in totaal 145.000,-. Uit de stukken welke aan de gemeente raad zijn gezonden, blijkt dat door de diverse diensten en afdelingen daaren boven voor 225.000,- aan eenmalige wensen is ingediend, welke niet wor den gehonoreerd en dat ook een nood zakelijke extra storting van 350.000,- in het fonds vernieuwing rioleringen niet kan plaatsvinden. De behandeling van de Voorjaarsnota en de Meerjarenbegroting zal in de aprilcyclus in de raadscommissies en de gemeenteraad plaatsvinden. De betref fende raadsvergadering is op woensdag 24 april.

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 13