Wereldwinkel actief koffie met Nieuwbouw Wereldwinkel reparatie. Burgemeesters: Lage honorering Schade aan uw auto vereist deskundige Mila Baslawskaya vervangt pianist Cor de Groot (76) ’’zuivere” Voor gemeenteambtenaren, kerken, scholen en particulieren Vrijwilliger gezocht Sneldammen 536 Mensen zonder werk Curiosa- markt van Concordia Werkpocket Randstad Korbis naar 3e plaats? Legpenning H.J. v. Marie Avond voor migraine- patiënten Schrijven voor Amnesty Nieuwe inschaling I i'oCWD am& GLASBEEK Autoschade reparatiebedrijf Noordkade24 2741EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 3 april 1991 Pagina 16 1 L Cellist Dimitri Ferschtman. (Foto: Claire Huydts). i. avond in Bibelot aan de Limaweg, vorige week dinsdagavond. (Foto: Ton Bennemeer). WADDINXVEEN - De Stichting Wereldwinkel Waddinxveen (Kon. Wilhelminaplein) zoekt een vrijwillig(st)er voor de bouwplannen die men heeft. Met name burgemeesters in kleinere gemeenten (tot 14.000 inwoners) zou den opnieuw ingeschaald moeten wor- kelpand veel ontbreekt en dat, nu er al bijna tien jaar een Wereldwinkel is in Waddinxveen, er alles aan moeten doen om dit te verbeteren. ”Wij zijn ons ervan bewust dat het een moeilijke, lange weg zal worden om het voor elkaar te krijgen, maar het is de moeite waard om zo tot nog betere re sultaten te komen,” aldus het stich tingsbestuur. In februari heeft de Wereldwinkel een avond in het gemeentehuis georgani seerd voor medewerkers en donateurs. Vooraf hebben eerst alle medewerkers die winkeldienst doen met elkaar ken nis gemaakt. Daarna is aan medewer kers en donateurs toelichting gegeven op alle activiteiten van de Stichting We- om de openingstijden van de winkel uit - reldwinkel. te breiden. In 1990 werd weer heel wat Gered Gereedschap gebracht in de winkel en door een aantal mensen naar het landelijk punt in Amsterdam ge bracht,” aldus de Wereldwinkel. ”Zo werd er in 1990 weer heel wat ge daan in en om de Wereldwinkel en kun nen wij terugzien op een jaar met goede resultaten.” UTRECHT - Nederlandse burgemeesters vinden hun materiële positie niet slecht, maar de honorering blijft onder de maat als daarbij worden betrokken de zwaarte van de functie, het dag en nacht beschikbaar moe ten zijn en het aantal overuren. GOUDA - Waddinxveen telde volgens cijfers van het Arbeidsbureau in Gouda in februari 536 mensen zonder werk. Een maand eerder (januari) wa ren dat er 565. Boskoop telde 283 werklozen (292 een maand eerder). In heel Midden- Hol land steeg het aantal werkzoekenden met 80 tot 5.480. In vergelijking met een jaar geleden daalde het aantal werklozen in de Goudse streek met 275 inschrijvingen. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. wordt een eerlijke en goede prijs be taald aan de kleinschalige producen ten, die zo een beter, een menswaardig bestaan op kunnen bouwen. Voorwaarde is dat er samenwerking is in groepsverband zodat in de hele om geving de mensen van onderwijs en ge zondheidszorg gebruik kunnen maken. WADDINXVEEN - In de raadzaal van het Waddinxveense gemeente huis geven donderdagavond 11 april vanaf 20.30 uur Dmitri Ferschtman en Mila Baslawskaya het laatste kamermuziekconcert van dit seizoen. Er komen regelmatig berichten van de activiteiten over de Wereldwinkel in de plaatselijke en regionale pers. In februari vorig jaar is een diapresen tatie gegeven in Huize Souburgh. In oktober is meegewerkt aan de actie Honger Hoeft Niet en was de Wereld- winke aanwezig op de koffieochtend van de Plattelandvrouwen. De Wereldwinkel is met producten, kunstnijverheid en informatie- mate riaal in een kraam aanwezig geweest bij de volgende gelegenheden. - In Huize Souburgh - In De Bonkelaar bij het benefietcon cert ten bate van het comité tegen ra cisme en fascisme. - De Vrouwendag in maart. - De weekmarkt in verband met Moe- derdagactie op de weekmarkt in maart. - De Samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum op de Latijns-Ame- rikadag (in maart) en op de Kerst-Inn - De 1 meiviering in ’t Praathuis in Bos koop - De culturele manifestatie voor het ge meentehuis in juni - Met Honger Hoeft Niet-actie, samen met anderen op de weekmarkt in okto ber - Op een koffieochtend bij de Platte landsvrouwen in oktober In januari 1990 is de Wereldwinkel tot de conclusie gekomen dat aan het win- In februari en maart zijn voorbereidin gen gemaakt voor Moederdag. Het ging hier om de verkoop van twee boe ken, geschreven door vrouwen in de Derde Wereld. Dit in het kader van het internationale Jaar van het Analfabe tisme. Verkocht werden ook een wandkleed en kunstnijverheidproduc- ten van zeepsteen; alles handgemaakt. In maart was men aanwezig met voor lichting over de Moederdagthema’s op de Vrouwendag. Men stond verder met een stand op de weekmarkt samen met ’’Gered Gereedschap”. Ook deed de Wereldwinkel mee aan de voorbesprekingen van het Benefiet concert, een activiteit in het kader van 21 maart, de dag tegen het racisme en fascisme. Tijdens het concert was men aanwezig met een stand. In de winkel gaf men voorlichting mid dels materiaal van de landelijke werk groep en over het benefietconcert. De Wereldwinkel ondersteunde de Vas tenacties van de kerken door materiaal van hen in de winkel als voorlichting uit te delen. In april bezocht men ook de vergade ring van de Landelijke Vereniging van WADDINXVEEN - De Waddinx veense korfbalvereniging Korbis be gint in de 1 A-afdeling Rotterdam met 9 punten uit 8 wedstrijden op een vierde plaats in de zaalcompetitie aan de tweede helft van de veldcompetitie. De kans op een derde plaats is reëel. Volgens gegevens van de KNKV-Rot- terdam telde Korbis vorige maand in totaal 204 leden. Een jaar geleden wa ren dat er 203. WADDINXVEEN - De Stichting Wereldwinkel Waddinxveen, met vijf actieve mensen en twaalf mensen die alleen winkeldienst doen in het pandje bij het Koningin Wilhelminaplein, laat steeds meer mensen (amb tenaren, kerken, scholen en particulieren ’’zuivere koffie drinken”. Dat blijkt uit het jaarverslag 1990 van de stichting, die vorig jaar een be- lanstotaal kende van bijna 15 mille en een sluitende verlies- en winstreke ning met bijna 39 mille. De gemeenteambtenaren dronken ook in 1990 zuivere koffie. De volgende kerken bestellen Wereldwinkelkoffie: de hervormde Immanuëlkerkgemeen- te, Ontmoetingskerk (R.K. St. Victor parochie en de Gereformeerde Kerk) en Kruiskerk (Gereformeerde kerk). Ook zes scholen in Waddinxveen ge bruiken ’’zuivere koffie”. Het hele jaar door krijgt de Wereld winkel veel post en is er veel leeswerk om op de hoogte te blijven. Men heeft landelijke en regionale vergaderingen bijgewoond en informatiedagen be zocht. ”Wij hebben ons ingezet om meer vrij willigsters bij ons werk te betrekken Voor dit kamermuziekconcert waren aanvankelijk pianist Cor de Groot met de cellist Dmitri Ferschtman gepro grammeerd. Helaas mag de thans 76- jarige pianist van zijn arts niet meer op treden, zodat zijn plaats zal worden in genomen door Mila Baslawskaya die gehuwd is met Dmitri Ferschtman. De aanvankelijke opzet, sonates voor cello en piano van Saint-Saëns en Grieg, komt daarmee bijna onvermij delijk te vervallen. Op het programma staan nu werken voor cello en piano van Robert Schumann en Johannes Brahms. Wie de CD-serie van dit seizoen heeft gekocht kan zich voorbereiden met de Wereldwinkels en men kon daar aan verschilldende workshops meedoen om zelf goed geïnformeerd te blijven. In mei was de Wereldwinkel aanwezig met een stand op de 1 mei- viering in het Praathuis in Boskoop. Men hield er een verkoopactie voor de winkel en bo den kopjes koffie en thee aan om te proeven. In juni kreeg de Wereldwinkel de wet houder P.F.J. van Schie (CDA) op werkbezoek. Samen met Marije v.d. Wouw (ambtenaar van het gemeente huis). Zij hebben toen de plannen voor de verbouwing van het winkelpand voorgelegd. Op 16 juni was men aanwezig met een stand op de culturele markt bij het ge meentehuis. Er werd besloten een boe kenmarkt te organiseren, te houden in september, als beginkapitaaltje voaor de verbouwing van het winkelpand. In juli en augustus was men druk bezig met het inzamelen en sorteren van boe ken voor de boekenmarkt. Op 21 en 22 september werd de boe kenmarkt gehouden. Opbrengst: ruim duizend gulden. Ook deed men mee aan de voorbereidingen voor de lande lijke actieweek van Honger Hoeft Niet samen met anderen. In oktober organiseerde de Wereld winkel samen met Stichting Goed Werk, Kerngroep Ontwikkelingssa menwerking, ZWO Gereformeerde Kerk en hervormde Immanuelkerk, Unicef en NIVON de actieweek Hon ger Hoeft Niet. Er werd voorlichting gegeven over het jaarthema ”De Schuldenlast van de Derde WEreld” tijdens een koffieoch tend van de Plattelandsvrouwen. Op de weekmakrt en op de Passage in de hal van de Kruiskerk werd een poppen kastvoorstelling gegeven door de Wad dinxveense toneelvereniging ”Toi- Toi”. In november en december verkocht de Wereldwinkel weer Sowetokaarsen sa men met de hervormde Immanuel- kerkgemeente, de R.K.St.Victor-pa- rochie en de Gereformeerde Kerk.Er werden weer Novib- kalenders en kaar ten verkocht en ook voor Unicef ver kocht men Kerstkaarten. In december werkte men aan een be- MOERKAPELLE - Vorige week woensdag 27 maart heeft H. Duym, lid van de Kamer van Koophandel voor Midden-Holland, de zilveren legpen ning uitgereikt aan de heer H.J. van Marie. De heer Van Marie hield op die datum een receptie vanwege zijn afscheid als firmant van firma Van Marie Offset- drukkerij uit Moerkapelle. De heer Van Marie zette in 1955 de zaak van zij n vader voortIn die tij d be zag hij zijn werkzaamheden voor de drukkerij als hobby, hetgeen bete kende dat hij iedere avond, na een werkdag op een machinefabriek, aan het werk ging in de zogenoemde ”sten- cilkamer”. Inmiddels is de drukkerij uitgegroeid tot een bedrijf waar 8 per sonen volledig werkzaam zijn. De heer Van Marie kreeg de KvK-pen- ning in het Dorpshuis Op Moer uitge reikt als blijk van waardering voor de wijze waarop hij zich gedurende een lange periode heeft ingezet voor zijn bedrijf, waarmee hij indirect de regio nale economie heeft gesteund. GOUDA - De Nederlandse Vereni ging van Migrainepatiënten regio Gouda (Zoetermeer-Woerden-Alphen aan den Rijn-Bodegraven-Schoonho- ven- Nieuwerkerk aan den IJssel) houdt op woensdagavond 17 april haar voorjaarsbijeenkomst in het verpleeg huis Bloemendaal, Livingstonelaan 54 te Gouda. Aanvang 20.00 uur. Er zal pp deze avond aandacht worden besteed aan het gebruik van medicij nen in het algemeen met het accent op het gebruik hiervan door migrainepa tiënten. Drs. G.B.M. Heerkens, apotheker te Gouda, zal hierover een voordracht houden. Leden en hun partners hebben gratis toegang, terwijl van belangstellenden een bijdrage van 2,50 zal worden ge vraagd. Informatie over deze avond en over de vereniging kan worden ingewonnen bij het secretariaat van de regio, J. Heems kerk, Noordeinde 149, 2771 WK te Boskoop, tel. 01727-14113. leidsplan voor drie jaar om de omzet te vergroten, zodat mede daardoor een goed winkelpand te realiseren is. Ook had de Wereldwinkel een gesprek met de heer Van Lennep van Job Crea tion BV. Hij wil zo nodig bij allerlei za ken advies geven. In december weer aanwezig met een stand op de Kerst-Inn van de Samen werkingsschool. Een aantal leerlingen heeft geholpen met inrichten van de stand en met de verkoop. De Wereldwinkel betrekt de artikelen in hoofdzaak van de SOS-Wereldhan- del in Culemborg. Eens in de acht we ken gaat men daarheen om nieuwe kunstnijverheid in te slaan. Levens middelen worden voor de regio geza menlijk besteld en eens per maand af geleverd in Gouda. Daarnaast levert Ideële Import te Am sterdam levensmiddelen. Goed Werk heeft in de Wereldwinkel een eigen ta fel voor hun kunstnijverheid. De ge hele opbrengst van de verkoop is voor hun ontwikkelingssamenwerkingsor- ganisatie op evangelische grondslag. Dit beeld wordt geschetst in de enquête ’Het blijft een boeiende baan’ onder zo’n tweehonderd leden van de Vereni ging tot Behartiging der Belangen van Burgemeesters, de grootste ’vakbond’ van burgemeesters in ons land. De en quête is op verzoek van de VBBB ge houden door de dienst bestuursinfor matie van de gemeente Utrecht. Aan 225 actieve leden werd een formu lier gestuurd, waarvan er 186 werden geretourneerd, volgens de onderzoe kers een zeer hoge respons (van 83%). De resultaten zijn op de jaarvergade ring van de VBBB bekend gemaakt. De VBBB zal de enquête gebruiken in het overleg met minister drs. C.I. Dales over de arbeidsvoorwaarden en de rechtspositie van burgemeesters. Meer dan de helft van de burgemees ters toont zich ontevreden over finan ciële tegemoetkomingen voor repre sentatiekosten, reiskosten, telefoon kosten en giften/donaties. Deze onte vredenheid is in alle inkomstencatego- riën ongeveer even groot. Negen van de tien burgemeesters vinden dat hun ambtstoelage zou moeten worden ver hoogd om nadelige effecten van belas tingmaatregelen (Oort) op te vangen. Driekwart van de burgemeesters noemt het onredelijk dat een ontvangs- ruimte thuis niet meer aftrekbaar is. Een werkkamer is noodzakelijk voor vertrouwelijke gesprekken. Met name burgemeesters in kleine gemeenten zeggen dit. Het grootste deel van de burgemeesters woont overigens in een eigen woning. Ruim tweederde (67,7%) vindt de vergoeding voor het gebruik van de privéauto slecht tot ma tig- WADDINXVEEN - Zaterdag 6 april houdt muziekvereniging Concordia in Waddinxveen een curiosamarkt aan de J.W. Frisoweg la. De opbrengst van de markt komt ten goede aan de kas van Concordia. Concordia noemt het geen rommel markt maar een curiosamarkt omdat er geen meubels en kleding verkocht zul len worden. Het accent van de verkoop ligt op bruikbare artikelen, zoals speelgoed, boeken en huishoudelijke artikelen zo als kopjes, vazen (ook goede fietsen en brommers zijn welkom). Wie nog bruikbare artikelen heeft kan die op vrijdag 5 april inleveren bij ”De Hoge Noot” of Concordia komt het op halen. Men kan dan bellen naar: 13297 of 13598. Naast het kopen van artikelen kunnnen er ook spelletjes gedaan worden en kan men er wat eten en drinken. Het wordt een gezellige curiosamarkt op zaterdag 6 april tussen 9.00 ur en 16.00 uur in ”De Hoge Noot” aan de J.W. Frisoweg la. den. Zij hebben, mede gelet op hun normale uitgavenpatroon, verhou dingsgewijs een te laag salaris. In het algemeen: een vergelijking met soort gelijke functies in het bedrijfsleven pakt voor burgemeesters, vooral in kleinere gemeenten, ongunstig uit. De ambitie voor het burgemeester schap is de laatste tijd bij de meeste geënquêteerden gelijk gebleven (83,3%). Bij 13,4% is de ambitie afge nomen, met name bij burgemeesters die in hun eerste standplaats staan. Tweederde van de burgemeesters zou, ondanks de zwaarte van de functie en de honorering, opnieuw voor het bur gemeestersambt kiezen, eenderde deel zegt ;;nee’ of heeft geen mening. Van deze ambitie voor het ambt mag geen oneindelijk gebruik gemaakt worden door de honorering laag te houden, zo luiden reacties. De onderzoekers constateren bij de beantwoording van de (open) vragen ’een redelijke toonzetting’ en ’een be rustende overeenstemming’ die wel licht het best kan worden aangegeven met de uitpraak ’Voor het geld had ik beter iets anders kunnen doen’. Aan de andere kant lijkt er een zekere schroom te bestaan om zich te beklagen en over heerst in de uitlatingen ’de liefde voor het vak’. Maar duidelijk vinden de bur gemeesters dat de inzet en de ernst waarmee men het ambt bekleedt ook in die evenredige zin zou moeten worden gehonoreerd. WADDINXVEEN - Bij Randstad Uit zendbureau aan de Nesse in Waddinx veen is de 15e editie van de Werkpoc ket verkrijgbaar. Het boekwerkje wordt gratis aan relaties, werkgevers, uitzendkrachten en sollicitanten mee gegeven. Wie meer exemplaren wil be taalt tien gulden per stuk. De 15e editie van de Werkpocket van Randstad Uitzendbureau is hèt vade mecum voor iedereen met tijdelijk of vast werk. In deze jubileumuitgave wordt op alles ingegaan wat met werk samenhangt, vanaf de beroepskeuze tot en met de VUT. Uitgebreide informatie wordt verschaft over werken via een uitzend bureau, over solliciteren en de arbeids overeenkomst arbeidsomstandighe den, inkomen, volksverzekeringen en belastingen, ziekte en arbeidsonge schiktheid, en over ontslag. Bij al deze onderwerpen worden nut tige tips gegeven. In dit handige en overzichtelijke boekje zijn alle nieuw ste cijfers en wettelijke regelingen ver werkt. Al meer dan een half miljoen exempla ren van de Werkpocket hebben in de afgelopen jaren hun weg gevonden naar werkzoekenden, werknemers, on derwijsinstellingen en overheidsinstan ties. De Randstad Werkpocket is dan ook het meest actuele en complete vademe cum over de arbeidsmarkt in Neder land. De onderwerpen die in de Werkpocket aan de orde komen zijn overzichtelijk gerangschikt en worden, waar nodig, toegelicht met tabellen. Door het ge hanteerde taalgebruik is het boekje zeer goed leesbaar en wordt bijvoor beeld de complexe materie van sociale wetgeving zeer toegankelijk. Randstad Uitzendbureau is sinds 1960 actief op de tijdelijke arbeidsmarkt. In 1990 hebben ruim 220.000 mensen via Randstad tijdelijk werk gevonden. Het behartigen van hun belangen en die van tienduizenden bedrijven, opgeteld bij de jarenlange ervaring, vinden hun weerslag in informatieve uitgaven van Randstad. De Werkpocket, die al vanaf 1976 jaarlijks verschijnt, is hier van een duidelijk voorbeeld. De Werkpocket is te verkrijgen bij alle 250 vestigingen van Randstad Uitzend bureau. De adressen zijn te vinden in de Gouden Gids. De prijs van de Werkpocket is 10,-. Relaties van Randstad ontvangen het boekje gratis. WADDINXVEEN - De werkgroep Amnesty International heeft deze maand, naast de gelegenheid voor beeldbrieven op de derde zondag in de kerken mee te nemen, vijf plaatsen waar voor politieke gevangen geschre ven kan worden of waar voorbeeldbrie ven afgehaald kunnen worden. Deze plaatsen zijn: - Maandag 8 april vanaf 13.30 uur bij Ineke de Wolff, Peuleyen 174 (tel. 15376); - Maadagavond8aprilvanaf20.00uur bij Anja Dijkhuizen, Klaverveld 23 (tel. 17640); - Dinsdag 9 april vanaf 13.45 uur bij Astrid v.d. Berg, Roosje Voshoeve 31 (tel. 16229); - Woensdagavond 10 april van 20.00- 21.0 uur bij Hannie Okkes, Chopinlaan 26 (tel. 16078); - Maandagavond 15 april van 19.00- 20.00 uur bij Marijke de Groot, Kievit- dreef 19 (tel. 10082). Er kan geschreven worden voor een Hondurese vakbondsvoorzitter, die sinds 1981 verdwenen is, een Taiwa nese politieke activist, die al 21 jaar in de gevangenis zit wegens vreedzame politieke activiteiten, een Sovjet-paci- fist, die een gevangenisstraf van 18 maanden uitzit omdat hij als gewetens bezwaarde weigerde militaire dienst te vervullen en drie Filippijnse vrouwen, actief op sociaal en politiek gebied, die gearresteerd werden door regerings troepen en verdwenen zijn. Is schrijven vergeefse moeite? Niet voor Apolinar Pabricio uit de Filippij nen, aldus Amnesty International. Hij werd op 8 februari 1989 door het rege ringsleger gearresteerd. Hij werd ervan verdacht tot het Nieuwe Volksleger te behoren. Amnesty International voerde actie voor hem en hij kwam vrijMisschien toeval. Maar toch. CD van Godfried Hoogeveen en Fre deric Meinders waarop de eerste en tweede cello sonate van Brahms wor den uitgevoerd. Ongetwijfeld behoren de cellosonates van Brahms tot de top op het gebied van de literatuur voor dit instrument. Het is daarom vermakelijk te weten dat Brahms voor de in 1865 voltooide eer ste sonate in e kl. t. op. 38 aanvankelijk geen uitgever kon vinden. De compo nist was er zeer ontstemd over dat zelfs de gerenommeerde uitgeverij Breit- kopf Hartel uit Leipzig geen inte resse had. Om deze reden verbrak Brahms zelfs (tijdelijk) de relatie met dit uitgevershuis. De eerst cellosonate is in de tijd ont staan waarin Brahms ook zijn Deut sches Requiem en het Hoorntrio vol tooide. De tweede cellosonate in F gr. t. is in 1886 voltooid en kreeg als opusnum mer 99. Het hartstochtelijke karakter van het werk vinden sommige kenners beter passen bij de werken van de jeug diger Brahms. De eerste drie delen worden gekenmerkt door gepassio neerde hartstocht en bewogenheid. In het eerste deel is het orkestrale ka rakter (de heftige pianotremolo’s), op vallend. Robert Schumann en Johan nes Brahms zijn figuren die door we derzijdse bewondering en vriendschap met elkaar verbonden waren. Brahms heeft zijn verering en vriendschap voor Schumann later zien in zin nauwgezet werk voor een complete uitgave van de muziek van Schumann. Overigens had Brahms toen weer een goede relatie met Breitkopf, die deze editie uitgaf. Bekend is verder Brahms vriendschap en genegenheid voor de vrouw van Robert Schumann, de pia niste en componiste Clara Schumann- Wieck. Als men aan de muziek van Robert Schumann denkt, denkt men misschien het eerste aan zijn pianomuziek, zijn liederen of aan zijn symfonieën, maar in ieder geval niet snel aan muziek voor cello en piano. Toch behoren de Fantasiestücke op. 73 tot de betere celloliteratuur. net als het Adagio en Allegro op. 70 dat Ferscht man en Baslawskaya ook nog spelen, zijn ze in 1849 ontstaan als schepping van de toen 39-jarige componist. Ondanks veranderingen die Schumann in 1849 in zijn persoonlijk leven mee maakte (hij werd dirigent van het or kest te Düsseldorf, vluchtte uit Dres den en werd vader van een zoon), slaagde hij in dat jaar zoveel werken te voltooien, dat zij zelf dit jaar op com positorisch gebied als het meest vrucht bare van zijn leven beschouwde. Na een periode van overleg met de ge meente is er besloten dat het teveel gaat kosten om het Wereldwinkelpand nog te restaureren en te verbouwen. Daarom zal de Wereldwinkel eerst zelf een aantal fondsen dienen bijeen te brengen om iets nieuws te gaan bou wen. Het open houden van de Wereldwinkel en al het werk dat daar nog bij komt is teveel voor de werkgroep om naast dit alles de bouw van een nieuw pand te verzorgen. De Wereldwinkel, een vrijwilligersor ganisatie aangesloten bij de Landelijke vereniging van Wereldwinkels, zoekt een vrijwillig(st)er die de bouw van een nieuw pand wil helpen organiseren. De Wereldwinkel neemt een speciale plaats in op het gebied van ontwikke lingssamenwerking. De mensen in de Derde Wereld krijgen geen geld, er wordt rechtstreeks van hen gekocht. De Wereldwinkel verkoopt levensmid delen, zoals koffie, thee, cacao, kunst nijverheid, textiel en sieraden. Er WADDINXVEEN - Op zaterdag 6 april wordt door de damclub Excelsior in Het Trefpunt (Stationsstraat) de sneldamkampioenschappen voor de damjeugd gehouden. Er wordt strijd geleverd in de categorieën pupillen, as piranten en senioren. In alle leeftijds groepen doen meer spelers van de or ganiserende Waddinxveense vereni ging mee en menige speler daarvan mag tot de kanshebbers worden gere kend. Een vredig rokende burgemeester C.M. van der Linden, eind vorig jaar 59 jaar geworden en halverwege dit jaar VUT-gerechtigd, maar in ieder ge- val als burgemeester aanblijvend tot in 1994, tijdens de WD-discussie-

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 16